Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Rozmowa z dr hab. Mohammedem Hazem Kalaji, biologiem, specjalistą od fotosyntezy, współtwórcą (razem z dr. Jackiem Mojskim) antywirusowej maseczki z filtrem roślinnym.
Osoby pracujące przy budowie północno-wschodniego odcinka linii metra na warszawskim Zaciszu odnalazły szczątki należące najprawdopodobniej do słonia leśnego. To już kolejne szczątki przedstawiciela tego gatunku, które wykopano podczas prac przy rozbudowie M2.
Naukowcy z UMCS i Polskiej Akademii Nauk odkryli, że fotosynteza w roślinach napędzana jest nie tylko światłem, ale również ciepłem. Poznanie mechanizmów odpowiedzialnych za wiązanie energii w procesie fotosyntezy w roślinach jest niezwykle ważne w kontekście wyżywienia ludności
Dobiegają końca prace przy budowie nowego Stomatologicznego Centrum Klinicznego Uniwersytetu Medycznego. Jego otwarcie planowano na maj, ale ten termin ulegnie zmianie w związku z trwającą epidemią.
Do mnie zadzwonić można zawsze – przekonuje Krzysztof Banaszczyk, nauczyciel języka polskiego z małej szkoły podstawowej w Bezwoli (gmina Wohyń). Chociaż nie ma tu elektronicznych dzienników, to pan Krzysztof ma stały kontakt z uczniami. Uczy ich zdalnie m.in. za pośrednictwem Facebooka.
Już w przyszłym tygodniu lubelska firma BioMaxima ma mieć szybkie testy do wykrywania wirusa SARS-Cov-2. Wynik badania będzie znany już po 10 minutach.
Uczniowie szkół w Polsce przez najbliższe dwa tygodnie nie będą chodzić do szkoły. Dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Świdniku będą zaś uczyć się zdalnie. – Nie chcemy, aby uczniowie traktowali tę przerwę od szkoły jak ferie, bo to żadne ferie nie są – zaznacza dyrektor Tomasz Szydło.
Trudno w tej chwili ocenić, jakie są szanse na znalezienie leku czy szczepionki zapobiegającej zakażeniu nowym koronawirusem – ocenia wirusolog
- To prawdopodobnie mały księżyc Ziemi. Czekamy na potwierdzenie w 100 procentach, że to naturalny obiekt a nie sztuczny satelita – mówi astronom Kacper Wierzchoś. Naukowiec urodził się w Lublinie. Aktualnie pracuje w USA. To tam dokonał swoich intrygujących świat naukowy obserwacji
Gra szkolna "Laboratorium wiedzy i zabawy", pokazy taneczne i koszykarskie, robotyka i programowanie, pokazy chemiczne, fizyczne i biologiczne – między innymi takie właśnie atrakcje towarzyszyły Dniu Otwartemu Szkoły Podstawowej nr 45 im. Zbigniewa Herberta w Lublinie.
Sztuczna inteligencja (SI) coraz skuteczniej wspiera lekarzy interpretujących wyniki badań obrazowych. Asystent dla radiologów wykryje nawet najdrobniejsze urazy ortopedyczne, które mogą zostać niezauważone przez zmęczonego lekarza szpitalnego oddziału ratunkowego.