Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

14 listopada 2022 r.
6:35

Młoda gwiazda PiS i szef biura Jarosława Kaczyńskiego zostanie lubelskim posłem?

0 12 A A
Michał Moskal podczas spotkania w sortowni Poczty Polskiej na lubelskim Felinie.
Michał Moskal podczas spotkania w sortowni Poczty Polskiej na lubelskim Felinie. (fot. Poczta Polska)

Pochodzący z Janowa Lubelskiego Michał Moskal robi coraz większą karierę w Prawie i Sprawiedliwości. Według nieoficjalnych informacji szykuje się do startu w wyborach do Sejmu z okręgu lubelskiego. – Jego ostatnia aktywność w naszym regionie ewidentnie na to wskazuje – słyszymy w partii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

28-letni Moskal urodził się i wychował w Janowie Lubelskim, ale od lat związany jest z Warszawą. W trakcie studiów prawniczych na Uniwersytecie Warszawskim zaangażował się w działalność partyjną. Został szefem Forum Młodych PiS, a od 2018 roku jest radnym dzielnicy Żoliborz. Jest także jednym z najbardziej zaufanych ludzi prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Głośno było o nim w 2020 roku, kiedy został dyrektorem biura prezydialnego PiS, zastępując w tej roli Barbarę Skrzypek, czyli legendarną „panią Basię”. Kiedy Kaczyński pełnił funkcję wicepremiera, Moskal był szefem jego gabinetu politycznego.

Od jakiegoś czasu mówi się, że młody polityk jest szykowany do startu w wyborach do Sejmu.

>>Prognoza wyborcza do Sejmu. Ile mandatów może zdobyć PiS w województwie lubelskim?<<

Podobną drogę wcześniej przeszli inni zaufani ludzie prezesa, jak chociażby Krzysztof Sobolewski czy Radosław Fogiel.

– Michał ma aspiracje zostania posłem. W partyjnej centrali jest plan wystawienia go w wyborach do Sejmu. Warszawa raczej nie wchodzi w grę, ale okręg lubelski – z którego pochodzi – jest jak najbardziej możliwy. Jego ostatnia aktywność w naszym regionie ewidentnie na to wskazuje – mówi Dziennikowi jeden z lubelskich polityków PiS.

Ambasador

Tę aktywność widać było chociażby w ubiegłym tygodniu. Kiedy w poniedziałek ogłaszano nową inwestycję w sortowni Poczty Polskiej na lubelskim Felinie, wiceminister aktywów państwowych Andrzej Śliwa dziękował młodemu politykowi za wkład w dokapitalizowanie pocztowej spółki kwotą 190 mln zł, nazywając go „ambasadorem Lubelszczyzny”. Tego samego dnia Moskal uczestniczył w otwarciu wyremontowanego dworca kolejowego w Kraśniku. We wtorek wziął udział w podpisaniu umów na realizację pięciu projektów z programu Kolej Plus na terenie województwa lubelskiego. W piątek znowu gościł w rodzinnym mieście, składając kwiaty podczas obchodów rocznicy odzyskania niepodległości w towarzystwie m.in. posła Jerzego Bieleckiego i senatora Grzegorza Czeleja.

W ostatnim czasie współpracownik Kaczyńskiego dał się poznać także jako kibic żużlowy. Tuż po ceremonii wręczenia medali na podium gratulował żużlowcom Motoru Lublin zdobycia Drużynowego Mistrzostwa Polski, a podczas niedawnej gali kończącej sezon odebrał imienne podziękowania za wsparcie klubu.

Rośnie konkurencja

Szef biura Jarosława Kaczyńskiego w rodzinnym Janowie Lubelskim miałby jednak sporą konkurencję w osobie wspomnianego posła Bieleckiego, byłego starosty janowskiego. Tygodnik „Polityka” pisał niedawno o scenariuszu, w którym parlamentarzysta rezygnując z ubiegania się o mandat i torując Moskalowi drogę na Wiejską, na pocieszenie miałby dostać posadę w którejś ze spółek Skarbu Państwa. Z posłem Bieleckim w ubiegłym tygodniu próbowaliśmy się kilkukrotnie skontaktować. Nie odbierał telefonu.

W kuluarowych rozmowach słyszymy, że choć Moskal przez lokalne struktury jest uznawane za osobę z zewnątrz, to mógłby liczyć na jedno z „biorących” miejsc na liście.

– Na pierwszą trójkę na pewno nie ma szans. Ale czwarta lub piąta pozycja jest w jego zasięgu – mówi nasz rozmówca.

Sam zainteresowany na pytanie o ewentualny start w wyborach z okręgu lubelskiego odpowiada enigmatycznie.

– Mamy jeszcze niemal rok do momentu, w którym będziemy rozmawiać o listach wyborczych. O tym, kto i na jakim miejscu się na nich znajdzie, będzie decydować kierownictwo partii. Mówienie o tym, kto i z którego okręgu będzie kandydował, to są w tej chwili bajki – mówi Michał Moskal. Dopytujemy, czy rozważyłby taką ewentualność: – Stąd pochodzę, więc jeśli taka by była decyzja kierownictwa partii, to oczywiście, że tak.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
MINISTERSTWO / 15 listopada 2022 r. o 12:08
Skoro PIS zatrudnia MOSKWĘ jako Ministrę, to i MOSKALA zatrudni. A co!
Avatar
Max... / 14 listopada 2022 r. o 21:25
"Młoda gwiazda PiS i szef biura Jarosława Kaczyńskiego zostanie lubelskim posłem?"...pytanie z rodzaju tych retorycznych tak długo, jak długo nie wiemy, czy ten prosiaczek przeszedł już casting u Antoniego lub Kanthaka! A i wiek trochę jakby niezbyt korzystny! Oczywiście w porównaniu z Misiewiczem, kiedy ten rozpoczynał swoją karierę!
Avatar
Grigorij / 14 listopada 2022 r. o 21:22
Mam nadzieję , że ludzie w Janowie są na tyle mądrzy , że nie zagłosują na PiS. A pan jak wychował się w Warszawie niech kandyduje z Warszawy.
Avatar
lbn / 14 listopada 2022 r. o 18:52
Niech się tłusty misiaczek nie cieszy bo rychło może się okazać, że jego kariera przychodzi o kilka lat za późno. PIS to okręt, który tonie więc do wyborów może być już pozamiatane. Chyba, że tłusty misio wykoncypuje sobie przejście do innej partii. Tylko której?
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 listopada 2022 r. o 18:13
Zawrotna kariera, od zera do zera. Polska w ruinie.
Avatar
Yorik / 14 listopada 2022 r. o 16:21
Pajdokracja... Zabawy za pieniądze cięzko pracujacych Polaków.. Mam nadzieję, że to niedługo się wreszcie skończy
Avatar
maria-antonina / 14 listopada 2022 r. o 14:38
Czy nie czas na delegalizację PIS i konfiskate majątków?
Avatar
maria-antonina / 14 listopada 2022 r. o 14:36
Czy nie czas na delegalizację PIS i konfiskate majątków? 
Avatar
Pats / 14 listopada 2022 r. o 12:37
O chroń nas panie....tylu już tych wspaniałych ambasadorów mamy...a w której ambasadzie będzie jeśli można spytać??? ;)
Avatar
Komentator / 14 listopada 2022 r. o 12:09
Minister Moskwa, przyszły poseł Moskal...
Avatar
MINISTERSTWO / 15 listopada 2022 r. o 12:08
Skoro PIS zatrudnia MOSKWĘ jako Ministrę, to i MOSKALA zatrudni. A co!
Avatar
Max... / 14 listopada 2022 r. o 21:25
"Młoda gwiazda PiS i szef biura Jarosława Kaczyńskiego zostanie lubelskim posłem?"...pytanie z rodzaju tych retorycznych tak długo, jak długo nie wiemy, czy ten prosiaczek przeszedł już casting u Antoniego lub Kanthaka! A i wiek trochę jakby niezbyt korzystny! Oczywiście w porównaniu z Misiewiczem, kiedy ten rozpoczynał swoją karierę!
Avatar
Grigorij / 14 listopada 2022 r. o 21:22
Mam nadzieję , że ludzie w Janowie są na tyle mądrzy , że nie zagłosują na PiS. A pan jak wychował się w Warszawie niech kandyduje z Warszawy.
Avatar
lbn / 14 listopada 2022 r. o 18:52
Niech się tłusty misiaczek nie cieszy bo rychło może się okazać, że jego kariera przychodzi o kilka lat za późno. PIS to okręt, który tonie więc do wyborów może być już pozamiatane. Chyba, że tłusty misio wykoncypuje sobie przejście do innej partii. Tylko której?
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 listopada 2022 r. o 18:13
Zawrotna kariera, od zera do zera. Polska w ruinie.
Avatar
Yorik / 14 listopada 2022 r. o 16:21
Pajdokracja... Zabawy za pieniądze cięzko pracujacych Polaków.. Mam nadzieję, że to niedługo się wreszcie skończy
Avatar
maria-antonina / 14 listopada 2022 r. o 14:38
Czy nie czas na delegalizację PIS i konfiskate majątków?
Avatar
maria-antonina / 14 listopada 2022 r. o 14:36
Czy nie czas na delegalizację PIS i konfiskate majątków? 
Avatar
Pats / 14 listopada 2022 r. o 12:37
O chroń nas panie....tylu już tych wspaniałych ambasadorów mamy...a w której ambasadzie będzie jeśli można spytać??? ;)
Avatar
Komentator / 14 listopada 2022 r. o 12:09
Minister Moskwa, przyszły poseł Moskal...
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Międzyrzec Podlaski: Chodnik to rozkopana dziura, a obok szarżują ciężarówki

Międzyrzec Podlaski: Chodnik to rozkopana dziura, a obok szarżują ciężarówki

Mieszkańcy ulicy Kościuszki obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Ma to związek z remontem chodnika i dużym ruchem ciężarówek. Burmistrz obiecuje pomóc.

Azoty Puławy grają w piątek z Sandra SPA Pogonią Szczecin i chcą zakończyć rok wygraną

Azoty Puławy grają w piątek z Sandra SPA Pogonią Szczecin i chcą zakończyć rok wygraną

W meczu kończącym pierwszą rundę Azoty Puławy w piątek zagrają na wyjeździe z Sandra Spa Pogonią Szczecin (godz. 19.30).

Zamość. Rektor sypnął groszem dla sportowców
galeria

Zamość. Rektor sypnął groszem dla sportowców

Nagrody finansowe w wysokości od tysiąca do 2 tys. zł, a także pamiątkowe dyplomy otrzymali od rektora Akademii Zamojskiej studiujący na uczelni sportowcy, którzy w ostatnim czasie odnosili największe sukcesy.

Były rektor KUL o skandalu z pomnikiem ks. Radziszewskiego. KUL wydaje oświadczenie

Były rektor KUL o skandalu z pomnikiem ks. Radziszewskiego. KUL wydaje oświadczenie

Rektor KUL miał swobodę w podejmowaniu decyzji w tej kwestii – tak władze Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego odnoszą się do oświadczenia lubelskiej kurii w sprawie demontażu pomnika ks. Idziego Radziszewskiego. Metropolita lubelski, który jest zwierzchnikiem uczelni, poinformował w piątek rano, że nie tylko nie wydał na to zgody, ale sprzeciwiał się przeniesieniu monumentu z centrum Lublina.

Lubelskie szachy podwodne "Mnóstwo śmiechu i zabawy"
Magazyn

Lubelskie szachy podwodne "Mnóstwo śmiechu i zabawy"

To zupełnie nowy sport w Lublinie. W styczniu 2023 roku Szkoła Nurkowania Dive Service chce uruchomić zajęcia połączone w późniejszym czasie z rozgrywkami ligowymi w tej nietypowej dyscyplinie.

Jak zaoszczędzić na gazie?

Jak zaoszczędzić na gazie?

GAZ Bez względu na to, czy korzystamy z gazu ziemnego, czy z LPG coraz częściej łapiemy się za głowę widząc rachunki. Ceny rosną bowiem regularnie. Czy w tej sytuacji można zaoszczędzić?

KS Lublin zaprasza na halowy turniej oldboyów

KS Lublin zaprasza na halowy turniej oldboyów

W sobotę 10 grudnia w hali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie zostanie rozegrany II Ogólnopolski Turniej Piłki nożnej +35 Lubelskie 2022

Gotówka ucieka z każdą kroplą

Gotówka ucieka z każdą kroplą

WODA Możemy żyć taniej i jednocześnie bardziej ekologicznie. Wystarczy zmienić nasze przyzwyczajenia i zwracać uwagę na zużycie wody

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Pieniądze dla dziecka za wypadek. Ubezpieczyciel składa apelację

Przed Sądem Okręgowym w Lublinie toczy się sprawa o pieniądze z firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku drogowego dla poszkodowanej dziewczynki, Natalii Bławat. Październikowy wyrok nie uprawomocnił się. Apelację złożyła Ergo Hestia.

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

Poważna awaria sieci usunięta. Ciepło w centrum miasta przywrócone

W czwartek późnym wieczorem zakończono usuwanie poważnej awarii, która dobę wcześniej doprowadziła od odcięcia ogrzewania i ciepłej wody w centralnej części miasta Puławy. Sytuacja została opanowana.

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Mistrzostwa świata w karate tradycyjnym od dzisiaj w Lublinie

Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się mistrzostwa świata. Kibice w województwie lubelskim liczą na dobry występ Mikołaja Muchowskiego i Moniki Ostrowskiej.

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"
Magazyn

Pomoc potrzebującym "To chyba jest miłość"

Dla mnie wojna na Ukrainie nie zaczęła się w lutym 2022, ale w 2014 aneksją Krymu i tym, co działo się także w Donbasie - rozmowa z Wojtkiem Łosiewiczem z Zamościa, 37-letnim archeologiem z wykształcenia, zawodowo przewodnikiem turystycznym po Zamościu, Roztoczu, Polsce i po Ukrainie, o jego miłości do tego kraju i powodach, dla których dzień w dzień, od lutego pomaga Ukraińcom.

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Łukasz Gieresz (Świdniczanka): Wiosną chcemy być jeszcze mocniejsi

Rozmowa z Łukaszem Giereszem, trenerem Świdniczanki Świdnik

Idealny program do fakturowania dla małych i średnich firm

Idealny program do fakturowania dla małych i średnich firm

Korzystanie z programu do wystawiania faktur to nie tylko sposób na ułatwienie pracy osobom odpowiedzialnym za sprzedaż, ale także liczne korzyści dla właściciela firmy oraz księgowości. Problem w tym, że obecnie w sprzedaży można znaleźć wiele różnych programów i nie każdy z nich jest tak samo intuicyjny. Dodatkowo niektóre programy oferują co prawda szybkie wystawianie faktur, ale za to nie mają wielu przydatnych opcji lub są one dodatkowo płatne. Warto o tym pamiętać i od samego początku wybrać sprawdzony program do fakturowania, ponieważ późniejsze przenoszenie bazy danych do innego programu jest zazwyczaj czasochłonne i kosztowne.

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów
9 grudnia 2022, 9:00

Nie tylko "Czarna Pantera: Wakanda w moim sercu". Repertuar kin i teatrów

Nowym trendem w polskich kina jest dystrybuowanie filmowych wersji popularnych seriali anime. Wielbiciele gatunku w naszym kraju mieli już okazję oglądać m.in. film z uniwersum "Dragon Ball". W najbliższy weekend z kolei na ekranach swoją premierę będzie miał "Demon Slayer. Mugen Train". Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!