Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Puławy

10 lipca 2022 r.
18:44

Uczniowie zostają z kartofliskiem. Prezydent woli oddać 12 mln złotych

10 9 A A
(fot. Radosław Szczęch)

Prezydent Puław Paweł Maj mimo składanych wcześniej obietnic nie zbuduje nowej sali gimnastycznej dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3. Oficjalna decyzja o zwrocie 12 milionów złotych rządowej dotacji ma zostać ogłoszona w poniedziałek.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Decyzja w głowie prezydenta zapadła już dawno. Mieliśmy nadzieję, że coś się zmieni, ale podczas czwartkowego spotkania usłyszeliśmy, że budowy nie będzie – mówi Katarzyna Dorosz-Dębska z Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach.

Rodzice, uczniowie i cała społeczność szkolna od kilku lat walczą o budowę obiektów sportowych.

Szkoła, do której w minionym roku chodziło ponad 460 uczniów, jako jedyna puławska podstawówka nie miała odpowiednich warunków do uprawiania sportu. Zauważał to nawet obecny prezydent Puław, który niecałe dwa lata temu oświadczył zapowiadając wyczekiwaną inwestycję: „Szkoła która tyle lat była pomijana i przeznaczona do likwidacji, gdzie boisko przypomina kartoflisko, wreszcie będzie mogła godnie służyć naszym dzieciom.”

Prezydent zmiennym jest

Na budowę nowej sali gimnastycznej i boisk zawsze brakowało jednak pieniędzy. Ostatnio miasto dostało prawie 12 milionów złotych dotacji rządowej dotacji z „Polskiego Ładu”.

W międzyczasie jednak prezydent zaczął się rozmyślać. Najpierw chciał urządzić w szkole ośrodek dla uchodźców, a uczniów przenieść gdzie indziej, z czego szybko się wycofał. Potem myślał o próbie zmiany przeznaczenia rządowych pieniędzy, ale jeszcze zanim zajął się nią premier, wniosek został wycofany.

Prezydent Paweł Maj ogłosił więc wreszcie przetarg na budowę. Okazało się jednak, że 12 milionów dotacji to na budowę już za mało. Wykonawca w pierwszym przetargu zażądał 15 milionów, w drugim jeszcze więcej, bo 15,2 mln. Prezydent zapowiedział, że pieniędzy z budżetu miasta nie dołoży.

Brakujące pieniądze odważnie próbowali zebrać rodzice, ale było wiadomo, że kwota 4 milionów złotych będzie nie do udźwignięcia.

Prowadząc akcję w mediach społecznościowych liczyli jednak na opamiętanie prezydenta, bo bez inwestycji Puławy będą musiały oddać 12 milionów. Na zmianę decyzji liczyli także radni, którzy na każdym kroku próbowali przekonać Pawła Maja.

– Miasta nie stać na oddanie tak dużej dotacji. Taki obiekt jest szkole potrzebny i powinien powstać – uważa radny Sławomir Seredyn.

Prezydent nie dał się jednak przekonać. – Powiedział nam, że woli oddać pieniądze. Ręce opadają – mówi Katarzyna Dorosz-Dębska.

Paweł Maj od pewnego czasu przekonywał, że w Puławach rodzi się za mało dzieci na obecną liczbę szkół. I, że budowa sali gimnastycznej byłaby niegospodarnością. Rozwiązanie problemów demograficznych miasta zrzucał zaś na rodziców uczniów SP 3. – Być może zaproponują jak uleczyć demografię i brak dzieci w szkołach – mówił w ostatnim wywiadzie z Dziennikiem.

– Padła propozycja z naszej strony, żeby prezydent może wyłączył oświetlenie w mieście. To może być najlepszy sposób na poprawienie demografii w Puławach – ironizuje Dorosz-Dębska. I dodaje: – Czuję się zażenowana, że zostaliśmy tak potraktowani.

Rodzice się nie poddają i zapowiadają, że w najbliższych dniach ogłoszą swoje następne kroki. A prezydent swoją decyzję oficjalnie ogłosić ma w poniedziałek. Już wiemy, że jednym z argumentów będzie to, że szkoła... posiada salę gimnastyczną, która była niedawno remontowana. Faktycznie to mała salka, o wymiarach 10 x 22 metry.

– Remont polegał na pomalowaniu ścian, naprawie elektryki i dachu. Sala jest bardzo mała, ze zużytą klepką, dzieci w ciągu roku szkolnego ćwiczyły na korytarzach – odpowiada Katarzyna Dorosz-Dębska.

Brak nowoczesnej bazy sportowej może za jakiś czas stać się argumentem za całkowitą likwidacją SP 3.

– Jeżeli prezydent ma takie plany, to powinien powiedzieć to otwarcie i stanąć do dyskusji na ten temat – uważa radny Sławomir Seredyn.

Prezydent Maj paradoksalnie przekonuje jednak, że mimo braku uczniów, żadnej puławskiej szkoły zamykać nie będzie. A co z pieniędzmi na salę gimnastyczną? – Obecnie trwają rozmowy m.in. z posłami dotyczące ewentualnej możliwości przesunięcia środków na inne zadania – odpowiada Łukasz Kołodziej z Urzędu Miasta.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maironi / 11 lipca 2022 r. o 09:39
Ale jak mu pomóc? douczyć się za niego? Poznać za niego przepisy? Za niego przychodzić do pracy i czytać dokumenty i zrozumieć ich treść? Za niego umieć rozmawiać z ludźmi w mieście, regionie, województwie i kraju? Jak pomóc człowiekowi, który nie słucha nikogo, bo w swoim egoizmie jest zapatrzony tylko w swoje zdanie? Przecież on nawet nie słucha ludzi w swoim klubie, nie słucha urzędników, którzy maja większą wiedzę od niego i mogliby coś sensownego doradzić. Jak pomóc człowiekowi, który działa wbrew zdrowemu rozsądkowi i sam sobie szkodzi?
Avatar
Mieszkaniec081984 / 11 lipca 2022 r. o 08:17
Na wstępie pytanie do aromka7: Chłopie gdzie ty rower parkujesz? Ogarnij się chłopie i głupot nie pisz. Widać ze wsi wyjechałeś ale wieś z Ciebie nie do końca Państwo radni czy to że prezydent jest z wami skłócony to wyłącznie jego wina nie macie sobie nic do zarzucenia!? Czy w jakiś sposób próbowaliście pomóc prezydentowi wyjść z tej trudnej sytuacji!? Od samego początku atakujecie Prezydenta Maja i obarczacie go za błędy popełnione w poprzednich kadencjach prezydenckich. Czy zadłużenie miasta jest winą Maja? Czy brak pieniędzy w kasie spowodowane zadłużeniem jest winą Maja? Przypomnę wam zadłużenie powstało poprzez nietrafione inwestycje poprzednika Prezydenta Grobla który wybudował Park Technologiczny po którym teraz hula wiatr, stadion za 70 mln i hala za ponad 100 mln, port Marina z przeciekającym dachem na parkingu. Zadajmy sobie pytanie skąd to zadłużenie i kto jest za to odpowiedzialny. Majowi trzeba POMÓC a nie go oczerniać.
Na wstępie pytanie do aromka7: Chłopie gdzie ty rower parkujesz? Ogarnij się chłopie i głupot nie pisz. Widać ze wsi wyjechałeś ale wieś z Ciebie nie do końca Państwo radni czy to że prezydent jest z wami skłócony to wyłącznie jego wina nie macie sobie nic do zarzucenia!? Czy w jakiś sposób próbowaliście pomóc prezydentowi wyjść z tej trudnej sytuacji!? Od samego początku atakujecie Prezydenta Maja i obarczacie go za błędy popełnione w poprzednich kadencjach prezydenckich. Czy zadłużenie miasta jest winą Maja? Czy brak pieniędzy w kasie sp... rozwiń
Avatar
aromek7 / 11 lipca 2022 r. o 07:25
Prezydentura pana Maja jest w ruinie. Nic w Puławach ma nie być: portu wiślanego, szkół, parku naukowego, Azotów, instytutów, itd., tylko ma być... pensja p. Maja.
Avatar
rybki / 11 lipca 2022 r. o 06:49
Sytuacja jest taka, ze Polska jest w ruinie. Zadłużanie miasta na wątpliwą inwestycję z powodu braku uczniów zagraża finansom obywateli Puław i tego powinien prezydent pilnować. Może już dość tych inwestycji lobbowanych przez małe głośne grupki mające w tym osobisty interes. Przykładem port z którego nawet ci co lobbowali nie korzystają. Nauczyciele i ich rodziny to w Puławach to taka właśnie grupa, rodzice tu to figuranci.
Avatar
maironi / 10 lipca 2022 r. o 22:56
Maj nagle z nizin społecznych dostał się na salony i mu woda sodowa uderzyła do głowy. Traktuje ludzi jakby był władca Puław, a nie prezydentem. Tak bez braku kultury i wychowania potraktować ludzi? Jesteśmy wyborcami!. Dzięki nam ten czarny jest tam gdzie jest. Może Kozikowa wytłumaczy mu, że prezydentowi miasta nie wolno robić co mu się tylko w głowie urodzi. AAAA, wiem! ona myśli tak samo. Chcemy sali i boiska dla naszych dzieci. I proszę nie napuszczać rodziców z sp11 na nas, rady rodziców z sp2 też nie. Już wszyscy wiedzą, że prezydent i jego wice chcą ludzi wmanipulować w konflikt między szkołami
Maj nagle z nizin społecznych dostał się na salony i mu woda sodowa uderzyła do głowy. Traktuje ludzi jakby był władca Puław, a nie prezydentem. Tak bez braku kultury i wychowania potraktować ludzi? Jesteśmy wyborcami!. Dzięki nam ten czarny jest tam gdzie jest. Może Kozikowa wytłumaczy mu, że prezydentowi miasta nie wolno robić co mu się tylko w głowie urodzi. AAAA, wiem! ona myśli tak samo. Chcemy sali i boiska dla naszych dzieci. I proszę nie napuszczać rodziców z sp11 na nas, rady rodziców z sp2 też nie. Już wszyscy wiedzą, że prezydent... rozwiń
Avatar
Pimpek / 10 lipca 2022 r. o 20:20
Jemu nie wolno wierzyć. To nie jest odpowiednia osoba zaufania publicznego. Kasy nikt mu nie da przesunąć, bo to był taki cel. A po drugie z kim on chce rozmawiać jak ze wszystkimi jest skłócony. Mam nadzieję, że rodzice z sp3 będą mu to przypominać przy kampanii.. już nikt Puław traktować poważnie nie będzie. Dziekujemy fejsowy preziu
Avatar
Kroll / 10 lipca 2022 r. o 20:00
Kartoflisko a właściwie boisko na kartoflisku a właściwie kartoflisko na boisku to standard PiS. Po tym jak Tusk zbudował Orliki budowanie nawierzchni sportowych źle się kojarzy. PiS to może tak na niby szwalnię, fabrykę samochodów elektrycznych albo stocznie promów budować. Z naciskiem na stwierdzenie "na niby".
Avatar
aromek7 / 10 lipca 2022 r. o 19:25
To również niepoważne. Najpierw złożony wniosek, przyznano 12.000.000, następnie nie wiadomo co i.. odwołany. Miliony trafią do.. innych miast. W przyszłości po co przyznawać coś miastu Puławy. To ośmieszanie miasta i Puławian.
Avatar
aromek7 / 10 lipca 2022 r. o 18:58
Na nic nie ma. Nic nie będzie. Na Mzk nie ma. Na dzieci nie ma, itd. Tylko są pieniądze na pensję p. Maja. Pan Maj to najgorszy prezydent w historii miasta Puławy. Pokazał po wyborze NIC. Do dymisji.
Avatar
maironi / 11 lipca 2022 r. o 09:39
Ale jak mu pomóc? douczyć się za niego? Poznać za niego przepisy? Za niego przychodzić do pracy i czytać dokumenty i zrozumieć ich treść? Za niego umieć rozmawiać z ludźmi w mieście, regionie, województwie i kraju? Jak pomóc człowiekowi, który nie słucha nikogo, bo w swoim egoizmie jest zapatrzony tylko w swoje zdanie? Przecież on nawet nie słucha ludzi w swoim klubie, nie słucha urzędników, którzy maja większą wiedzę od niego i mogliby coś sensownego doradzić. Jak pomóc człowiekowi, który działa wbrew zdrowemu rozsądkowi i sam sobie szkodzi?
Avatar
Mieszkaniec081984 / 11 lipca 2022 r. o 08:17
Na wstępie pytanie do aromka7: Chłopie gdzie ty rower parkujesz? Ogarnij się chłopie i głupot nie pisz. Widać ze wsi wyjechałeś ale wieś z Ciebie nie do końca Państwo radni czy to że prezydent jest z wami skłócony to wyłącznie jego wina nie macie sobie nic do zarzucenia!? Czy w jakiś sposób próbowaliście pomóc prezydentowi wyjść z tej trudnej sytuacji!? Od samego początku atakujecie Prezydenta Maja i obarczacie go za błędy popełnione w poprzednich kadencjach prezydenckich. Czy zadłużenie miasta jest winą Maja? Czy brak pieniędzy w kasie spowodowane zadłużeniem jest winą Maja? Przypomnę wam zadłużenie powstało poprzez nietrafione inwestycje poprzednika Prezydenta Grobla który wybudował Park Technologiczny po którym teraz hula wiatr, stadion za 70 mln i hala za ponad 100 mln, port Marina z przeciekającym dachem na parkingu. Zadajmy sobie pytanie skąd to zadłużenie i kto jest za to odpowiedzialny. Majowi trzeba POMÓC a nie go oczerniać.
Na wstępie pytanie do aromka7: Chłopie gdzie ty rower parkujesz? Ogarnij się chłopie i głupot nie pisz. Widać ze wsi wyjechałeś ale wieś z Ciebie nie do końca Państwo radni czy to że prezydent jest z wami skłócony to wyłącznie jego wina nie macie sobie nic do zarzucenia!? Czy w jakiś sposób próbowaliście pomóc prezydentowi wyjść z tej trudnej sytuacji!? Od samego początku atakujecie Prezydenta Maja i obarczacie go za błędy popełnione w poprzednich kadencjach prezydenckich. Czy zadłużenie miasta jest winą Maja? Czy brak pieniędzy w kasie sp... rozwiń
Avatar
aromek7 / 11 lipca 2022 r. o 07:25
Prezydentura pana Maja jest w ruinie. Nic w Puławach ma nie być: portu wiślanego, szkół, parku naukowego, Azotów, instytutów, itd., tylko ma być... pensja p. Maja.
Avatar
rybki / 11 lipca 2022 r. o 06:49
Sytuacja jest taka, ze Polska jest w ruinie. Zadłużanie miasta na wątpliwą inwestycję z powodu braku uczniów zagraża finansom obywateli Puław i tego powinien prezydent pilnować. Może już dość tych inwestycji lobbowanych przez małe głośne grupki mające w tym osobisty interes. Przykładem port z którego nawet ci co lobbowali nie korzystają. Nauczyciele i ich rodziny to w Puławach to taka właśnie grupa, rodzice tu to figuranci.
Avatar
maironi / 10 lipca 2022 r. o 22:56
Maj nagle z nizin społecznych dostał się na salony i mu woda sodowa uderzyła do głowy. Traktuje ludzi jakby był władca Puław, a nie prezydentem. Tak bez braku kultury i wychowania potraktować ludzi? Jesteśmy wyborcami!. Dzięki nam ten czarny jest tam gdzie jest. Może Kozikowa wytłumaczy mu, że prezydentowi miasta nie wolno robić co mu się tylko w głowie urodzi. AAAA, wiem! ona myśli tak samo. Chcemy sali i boiska dla naszych dzieci. I proszę nie napuszczać rodziców z sp11 na nas, rady rodziców z sp2 też nie. Już wszyscy wiedzą, że prezydent i jego wice chcą ludzi wmanipulować w konflikt między szkołami
Maj nagle z nizin społecznych dostał się na salony i mu woda sodowa uderzyła do głowy. Traktuje ludzi jakby był władca Puław, a nie prezydentem. Tak bez braku kultury i wychowania potraktować ludzi? Jesteśmy wyborcami!. Dzięki nam ten czarny jest tam gdzie jest. Może Kozikowa wytłumaczy mu, że prezydentowi miasta nie wolno robić co mu się tylko w głowie urodzi. AAAA, wiem! ona myśli tak samo. Chcemy sali i boiska dla naszych dzieci. I proszę nie napuszczać rodziców z sp11 na nas, rady rodziców z sp2 też nie. Już wszyscy wiedzą, że prezydent... rozwiń
Avatar
Pimpek / 10 lipca 2022 r. o 20:20
Jemu nie wolno wierzyć. To nie jest odpowiednia osoba zaufania publicznego. Kasy nikt mu nie da przesunąć, bo to był taki cel. A po drugie z kim on chce rozmawiać jak ze wszystkimi jest skłócony. Mam nadzieję, że rodzice z sp3 będą mu to przypominać przy kampanii.. już nikt Puław traktować poważnie nie będzie. Dziekujemy fejsowy preziu
Avatar
Kroll / 10 lipca 2022 r. o 20:00
Kartoflisko a właściwie boisko na kartoflisku a właściwie kartoflisko na boisku to standard PiS. Po tym jak Tusk zbudował Orliki budowanie nawierzchni sportowych źle się kojarzy. PiS to może tak na niby szwalnię, fabrykę samochodów elektrycznych albo stocznie promów budować. Z naciskiem na stwierdzenie "na niby".
Avatar
aromek7 / 10 lipca 2022 r. o 19:25
To również niepoważne. Najpierw złożony wniosek, przyznano 12.000.000, następnie nie wiadomo co i.. odwołany. Miliony trafią do.. innych miast. W przyszłości po co przyznawać coś miastu Puławy. To ośmieszanie miasta i Puławian.
Avatar
aromek7 / 10 lipca 2022 r. o 18:58
Na nic nie ma. Nic nie będzie. Na Mzk nie ma. Na dzieci nie ma, itd. Tylko są pieniądze na pensję p. Maja. Pan Maj to najgorszy prezydent w historii miasta Puławy. Pokazał po wyborze NIC. Do dymisji.
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji

64-latek z Lublina zażądał od swojego znajomego 20 zł, a kiedy ten odmówił, ugodził go kilka razy nożem w głowę. Napastnik miał już problemy z prawem, dlatego teraz będzie odpowiadać przed sądem w warunkach multirecydywy – za kratkami może spędzić ponad 20 lat

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
18 sierpnia 2022, 18:00

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 18, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Lustyka "Exodus. Stygmaty czasu".

 Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

 Na inaugurację zawita do Lublina drużyna Master Pharm Łódź

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Ten wyrok jest prawomocny, co oznacza, że wokalistka będzie musiała nie tylko zapłacić, ale także rozstać się z prowadzeniem samochodu na kilka lat

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Zakup jakiegokolwiek sprzętu domowego to obecnie dla nas spory stres. Dlaczego? Dlatego, że mamy ogromny wybór i wydaje nam się, że sami nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji. Prawda jest jednak taka – jak dobrze się do tego przygotujemy i nie będziemy podejmować impulsywnych kroków to na pewno wybierzemy coś takiego, co w zupełności spełni nasze oczekiwania. Najbardziej istotne jest to, aby nie sugerować się tutaj przesadnie zdaniem innych osób - można wysłuchać ich opinii, ale dalej musimy samodzielnie stwierdzić, co jest dla nas faktycznie najlepsze.

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]
galeria

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]

Nie była to akcja może tak spektakularna, ale polała się krew. Włodawscy policjanci musieli jechać do Okuninki, żeby poskromić włamywacza. Mężczyzna nie wytłumaczył im, z jakiego powodu wszedł bez pytania do wagonu pocztowego. Efekt jest taki, że czeka go długa odsiadka. Pod uwagę będzie brany jeden, dosyć istotny szczegół

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury
11 sierpnia 2022, 17:00

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury

W czwartek, 11 sierpnia o godz. 17 na placu Litewskim odbędą się zajęcia modowe dla dzieci, które zorganizują Warsztaty Kultury.

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!