Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Rolnictwo

4 lutego 2019 r.
6:27

Rolnicy z woj. lubelskiego jadą na protest. "Cudze wprowadzacie, swoje olewacie"

0 46 A A
Uczestnicy manifestacji jadą, by bronić „polskiej zdrowej żywności”
Uczestnicy manifestacji jadą, by bronić „polskiej zdrowej żywności”

Protest „Precz z importem owoców z Ukrainy!”, „Cudze wprowadzacie, swoje olewacie” – z takimi hasłami jadą manifestować w Warszawie rolnicy z całej Polski. Na środowe „Oblężenie Warszawy” szykuje się spora grupa z naszego regionu. – Jeszcze kilka lat temu można było się z tego utrzymać. Teraz to jest katastrofa – mówi sadowniczka z powiatu opolskiego

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Jesteśmy wyniszczani. Mamy być na swojej ziemi wyrobnikami zagranicznych rolników i maszynkami do zarabiania pieniędzy dla obcego kapitału, który rządzi naszym rynkiem. To będzie wojna partyzancka. Musimy ją podjąć, aby przetrwać – tak członkowie Agro Unii, na czele z jej liderem i założycielem Michałem Kołodziejczakiem, zachęcają do udziału w środowym ogólnopolskim strajku rolników i konsumentów w Warszawie.

Uczestnicy manifestacji jadą, by bronić „polskiej zdrowej żywności”. – Pokażmy, że wszyscy jesteśmy razem, że chcemy działać, chcemy pracować – nawołuje Kołodziejczak w internecie. 

Na „Oblężenie Warszawy” szykują się także rolnicy z województwa lubelskiego. Kontakt do ośmiu organizatorów grupowych wyjazdów z naszego regionu można znaleźć na Facebooku Agro Unii. – Mamy już ok. 50 osób z powiatu radzyńskiego – mówił nam w piątek pan Andrzej, producent trzody chlewnej.

– Odzew jest spory. Ludzie cały czas dzwonią. Co ciekawe, są to osoby nowe, które do tej pory nie brały udziału w akcjach protestacyjnych – dodaje Andrzej Waszczuk, koordynator Agro Unii w powiecie parczewskim. – Na protest do Warszawy chcą jechać z nami głównie młode osoby. Wygląda na to, że nastąpiła zmiana pokoleniowa.

Waszczuk prowadzi chów trzody chlewnej w cyklu zamkniętym. – Mam 20 macior, sprzedaję ok. 600 świń rocznie – mówi.
Razem z Kołodziejczakiem brał udział w rozmowach z rządzącymi. – Denerwują mnie puste słowa i kłamstwa ministra rolnictwa. Denerwuje mnie ta cała biurokracja i to, że inspekcja weterynaryjna zajmuje się głównie tworzeniem dokumentów zamiast sprawdzać faktyczną jakość żywności – denerwuje się Waszczuk.

Chętnych do protestowania w Warszawie nie brakuje też w okolicach Lublina. – W piątek mieliśmy już ok. 80 zgłoszeń i telefony cały czas dzwonią – informuje Ewa Górska, która zbiera grupę m.in. z terenu powiatów kraśnickiego i opolskiego. – Pojedzie kilka autokarów. Będą również rolnicy z okolic Bełżyc i Końskowoli, z którymi jesteśmy w stałym kontakcie. Wyjazd będzie prawdopodobnie z Wandalina.

Ewa Górska razem z mężem prowadzi gospodarstwo sadownicze. – Mamy jabłka i trochę malin – mówi pani Ewa. – Mąż w latach 90. przejął gospodarstwo od swoich rodziców. Od 11 lat prowadzimy je wspólnie. Jeszcze kilka lat temu można było się z tego utrzymać. Teraz to jest katastrofa. Ceny za owoce są wręcz poniżające. Boli mnie też to, że tak naprawdę nikt nie kontroluje wwożonej do Polski z zagranicy żywności. Nie chodzi tylko o owoce, ale też np. wieprzowinę. Kiedy malina z plantacji na Ukrainie wjeżdżała do przetwórni, nasza gniła na polu. Ktoś może powiedzieć, że mamy wolny rynek. Szkoda tylko, że jest on wolny jedynie w jedną stronę. Zostaliśmy zepchnięci na margines. 

Do protestu przyłączają się też osoby, które nie są rolnikami. – Uważam, że rolnictwo to sprawa nas wszystkich. A że dzieje się źle, to trzeba działać, aby ta sytuacja się poprawiła – podkreśla pan Łukasz, który zbiera chętnych z okolic Tomaszowa Lubelskiego. W piątek i sobotę wspólnie ze znajomymi rozwieszał plakaty informujące o akcji na wsiach w powiecie tomaszowskim (na zdjęciu).

"Agro Unia jak Samooobrona"

– Jeśli rolnicy uważają, że w inny sposób nie da się przedstawić swoich poglądów, to mogą protestować. Ale tak problemów się nie rozwiązuje – komentuje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. I zapowiada, że zaprosi do rozmów przedstawicieli wszystkich zainteresowanych organizacji rolniczych. Takie spotkania mają rozpocząć się „niezwłocznie”. – Należy wypracować rozwiązania, które później będą realizowane przez rząd. Do takiej rozmowy zapraszam wszystkich, także tych, którzy nie są w sposób formalny zorganizowani.

Organizacja protestów przez Agro Unię to zdaniem ministra „działanie polityczne”. – Jestem absolutnie przekonany, że im nie chodzi o rolnictwo, tylko o wykorzystanie uzasadnionego niezadowolenia rolników do zbudowania nowej siły politycznej, która być może będzie próbowała powtórzyć fenomen Samoobrony – stwierdza. (toma)

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
1234 / 4 lutego 2019 o 07:58
+34
Protest będzie na pewno uciążliwy ale popieram taki sposób walki o swojej.
Avatar
Sadownikim a kiedyś rolnik. / 4 lutego 2019 o 08:44
+32
Jacy Wy miastowi jesteście głupi....nie wszyscy by nie obrażać tych którzy wiedzą co to praca na wsi i jak to wygląda. Ciągle widzicie że my płacimy krus a wy ZUS. Dla jasności powiem że śmiech na sali czytając komentarz ze krus na rok to 150zł świadczy to o tym że ktoś coś słyszał tylko nie wie gdzie. Fakt jest mniejszy i to dużo ale kto wam każę płacić ZUS...? No kto? Ciągle narzekacie że jest wysoki to nie lepiej kupić ziemię, płacić krus i się zamknąć? Jak jest taki duży ZUS i was nie stać to może zamknąć swoją działalność i pójść pracować do kogoś albo na państwową robotę i nie będzie ZUSu. Widzicie dopłaty, dodatcje, sprzęt rolniczy... . Jeśli rolnik ma duże gospodarstwo i spędza w ciągniku po parę godzin codziennie więc jemu nie należy się taki "luksus"? Macie duży ZUS to po co wam nowe samochody z klima i innymi wygodami? Rolnik nie może mieć wygodnego sprzętu do PRACY ale mieszczuch musi mieć nowe auto do worzenia TYŁKA. Sam jestem małym sadownikiem ok 6 ha i teraz pytanie do Pana, Pani z miasta za co ja mam przeżyć? Czy kradnę? Czy pracuje nie uczciwie? Czy nic nie robię i chodzę po urzędach by mi dali zapomogę? Nie! Pracuje dzień w dzień jak inni i za swoją pracę chciałbym zarobić. A nie jabłka poniżej ceny produkcji tak samo jak wiśnia, śliwka, malina. Ja nie chce nie wiadomo jakiej sumy. Po prostu chciałbym prowadzić to gospodarstwo , do pomocy zatrudnić ludzi a mi by jeszcze coś z tego zostało. I tutaj myślę że większość się że mną zgodzi. No nie po to rolnicy trzymają świnie, kury, sadownicy mają sady by ciągle wychodzić pod kreską. I myślenie miasta jak wam źle to po co to robicie.. . Czasem w życiu nie ma innej sytuacji by tego nie robić, każda sytuacja jest inna. Sprzedajmy swoje a nie sprawdzajmy z zachodu bądź jak owoce z bliskiego wschodu.
Jacy Wy miastowi jesteście głupi....nie wszyscy by nie obrażać tych którzy wiedzą co to praca na wsi i jak to wygląda. Ciągle widzicie że my płacimy krus a wy ZUS. Dla jasności powiem że śmiech na sali czytając komentarz ze krus na rok to 150zł świadczy to o tym że ktoś coś słyszał tylko nie wie gdzie. Fakt jest mniejszy i to dużo ale kto wam każę płacić ZUS...? No kto? Ciągle narzekacie że jest wysoki to nie lepiej kupić ziemię, płacić krus i się zamknąć? Jak jest taki duży ZUS i was nie stać to może zamknąć swoją działalność i pójść praco... rozwiń
Avatar
Zx / 4 lutego 2019 o 08:05
+29
Walczcie ludzie bo macie rację.Na wsiach kiedyś były krowy,kury,chów a teraz dla siebie się nie opłaca tego trzymać.Na wsi teraz jak w mieście a nawet drożej.Rolnikow mają za nic pokazują to np. w cenach za owoce itp.
Avatar
rolnik emeryt nie pis / 4 lutego 2019 o 07:19
+21
Dochodowy im wprowadzić i ZUS normalny to im rura wymięknie! Jak się nie opłaca to niech rzucą to w cholerę!
 To za pare lat będziesz chodził głodny jak szczur w żelaznym sklepie. Jak im tak dobrze to zakładaj gospodarstwo rolne i prowadz .
Avatar
ADAM / 4 lutego 2019 o 08:24
+13
Chyba zapomniales kto upodlil rolników górników sprzedawał stocznie i lotniska wyciągi w górach jak by nie PiS to byś w innym języku pisał.
 To bardzo słabo z twoją tożsamością narodową, skoro taki podatny jesteś na zmianę języka. Polacy 123 lata byli pod zaborami i dalej gadają po polsku. Czesi to chyba kilkaset lat siedzieli pod butem Habsburgów i dalej mówią po czesku. A z ciebie taka doopa że zaraz byś język zmienił. Wstyd!
Avatar
Viki / 4 lutego 2019 o 09:22
+9
Jacy Wy miastowi jesteście głupi....nie wszyscy by nie obrażać tych którzy wiedzą co to praca na wsi i jak to wygląda.  Ciągle widzicie że my płacimy krus a wy ZUS. Dla jasności powiem że śmiech na sali czytając komentarz ze krus na rok to 150zł świadczy to o tym że ktoś coś słyszał tylko nie wie gdzie. Fakt jest mniejszy i to dużo ale kto wam każę płacić ZUS...? No kto? Ciągle narzekacie że jest wysoki to nie lepiej kupić ziemię, płacić krus i się zamknąć? Jak jest taki duży ZUS i was nie stać to może zamknąć swoją działalność i pójść pracować do kogoś albo na państwową robotę i nie będzie ZUSu.  Widzicie dopłaty, dodatcje, sprzęt rolniczy... . Jeśli rolnik ma duże gospodarstwo i spędza w ciągniku po parę godzin codziennie więc jemu nie należy się taki "luksus"? Macie duży ZUS to po co wam nowe samochody z klima i innymi wygodami? Rolnik nie może mieć wygodnego sprzętu do PRACY ale mieszczuch musi mieć nowe auto do worzenia TYŁKA.  Sam jestem małym sadownikiem ok 6 ha i teraz pytanie do Pana,  Pani z miasta za co ja mam przeżyć? Czy kradnę? Czy pracuje nie uczciwie? Czy nic nie robię i chodzę po urzędach by mi dali zapomogę? Nie! Pracuje dzień w dzień jak inni i za swoją pracę chciałbym zarobić. A nie jabłka poniżej ceny produkcji tak samo jak wiśnia, śliwka, malina. Ja nie chce nie wiadomo jakiej sumy. Po prostu chciałbym prowadzić to gospodarstwo , do pomocy zatrudnić ludzi a mi by jeszcze coś z tego zostało. I tutaj myślę że większość się że mną zgodzi. No nie po to rolnicy trzymają świnie, kury, sadownicy mają sady by ciągle wychodzić pod kreską. I myślenie miasta jak wam źle to po co to robicie..  . Czasem w życiu nie ma innej sytuacji by tego nie robić, każda sytuacja jest inna.  Sprzedajmy swoje a nie sprawdzajmy z zachodu bądź jak owoce z bliskiego wschodu.
 ok jestem gotów więcej płacić za twoją zdrową żywność ale oczekuję symetri. Kupuj tylko polskie środki do produkcji - chodzi przede wszystkim o nawóz i nie pisz że mocznik polski jest drogi i cię nie stać bo nawet w czasach gdy ci było tak dobrz jak tylko spotkałeś rosyjski nawóz to kupowałeś z komentarzem - po co przepłacać. to samo dotyczy węgla i wielu innych produktów potrzebnych do pracy w gospodarstwie. Ci co to produkują (nieroby i cwaniki miejskie) to według ciebie złodzieje bo chą za swoją pracę godziwą cenę a ty biedny poszkodowany. węgiel z ukrainy, nawóz z rosji jest ok ? a mięso z Litwy jest już be?
 ok jestem gotów więcej płacić za twoją zdrową żywność ale oczekuję symetri. Kupuj tylko polskie środki do produkcji - chodzi przede wszystkim o nawóz i nie pisz że mocznik polski jest drogi i cię nie stać bo nawet w czasach gdy ci było tak dobrz jak tylko spotkałeś rosyjski nawóz to kupowałeś z komentarzem - po co przepłacać. to samo dotyczy węgla i wielu innych produktów potrzebnych do pracy w gospodarstwie. Ci co to produkują (nieroby i cwaniki miejskie) to według ciebie złodzieje bo chą za swoją pracę godziwą cenę a ty bi... rozwiń
Avatar
kaczy cyrk / 4 lutego 2019 o 08:17
+8
Chyba zapomniales kto upodlil rolników górników sprzedawał stocznie i lotniska wyciągi w górach jak by nie PiS to byś w innym języku pisał.
 W którym - białoruskim czy rosyjskim,bo tam nas prowadzi ten prl-wski rzad czy może w koreańskim (i to bynajmniej nie z południowym akcentem) i zapieprzać jak mówił wódz za miske ryżu.
Avatar
ha ha ha / 4 lutego 2019 o 08:37
+7
Chyba zapomniales kto upodlil rolników górników sprzedawał stocznie i lotniska wyciągi w górach jak by nie PiS to byś w innym języku pisał.
 Ty sobie poczytaj ile rząd Jerzego Buzka wyprzedał za bezcen - google nie gryzie.
Avatar
Jurek1721 / 4 lutego 2019 o 10:07
+5
Rząd PiSu zawsze byl przeciwko  rolnikom i wsi... Protest to sluszna inicjatywa ale rzad nic sobie z nich nie zrobi bo skala jest za mala.  Niestety PiS rozumei Tylko język siły,.  Trzeba duzefo protestu xknajmniej 500 tys ludzi.  Plonace opony i kupy obornika pod Sejmem i domem zwykłego posła,  i pod palaxem prezydenckim moze wtedy cos dobrego dla rolnictwa się stanie  
Avatar
Gs / 4 lutego 2019 o 09:12
+5
Chyba zapomniales kto upodlil rolników górników sprzedawał stocznie i lotniska wyciągi w górach jak by nie PiS to byś w innym języku pisał.
Ty sobie poczytaj ile rząd Jerzego Buzka wyprzedał za bezcen - google nie gryzie.
 Lech Kaczyński był ministrem sprawiedliwości w rządzie Jerzego Buźka, a jego brat posłem w koalicji rządzącej. 
Avatar
Gość / 5 lutego 2019 o 10:04
+2
Pis kradnie - rolnik na dnie.
Avatar
Byłem w sb jestem w pis / 5 lutego 2019 o 07:48
+3
Znany dziennikarz ujawnia! 80 tys. Polaków zarabia na zleconym przez Kreml trollowaniu
Fakt znany dziennikarz to ujawnił -  kremlowskie pisowskie trolle z centrala na nowogrodzkiej - specjalne oddziały zostały rzucone do hejtu po raz pierwszy na duża skale przy starciu Dudy z Szogunem i zostały do dziś.
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 o 21:33
+1
"minister PSL SAWICKI - ROLNICY TO FRAJERZY..." koniec cytatu
60 lat komuna, 8 lat ZSL z P0 - wczesniej 12 lat ZSL z SLD dewastowali polskie rolnictwo
  A i tak nie zdewastowali przez ten czas jak te co rządzą przez ostatnie trzy lata.
Avatar
śp LEPPER miał racje co do PAWLAKA / 4 lutego 2019 o 20:48
0
"minister PSL SAWICKI - ROLNICY TO FRAJERZY..." koniec cytatu
  60 lat komuna, 8 lat ZSL z P0 - wczesniej 12 lat ZSL z SLD dewastowali polskie rolnictwo
Avatar
A ILU Z ZSL? / 4 lutego 2019 o 20:44
0
Znany dziennikarz ujawnia! 80 tys. Polaków zarabia na zleconym przez Kreml trollowaniu
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 o 19:36
0
Cieszy mnie ,że rolnicy ponownie zaczynają pokazywac swoją siłę! Ona już była tylko morderstwo na A.Leperze ja osłabiło ,a reszte posłów skanalizowali.Trzeba pamietać,że podstwą rozwoju gospodarczego kraju jest rolnictwo i szeroko rozumiane budownictwo.Unii rolnictwa polskiego nie potrzeba i w częsci tylko budownictwo.Nasi zdrajcy wywodzący się z solidarności sprzedali gospodarkę i teraz rolnicy to zrozumieli ,bo ich produkcja /pod chmurką/jest najbardziej ze wszystkich ryzykowna.Bardzo dobrze,że znalazł się młody człowiek,który niewiarygodnemu ministrowi rolnictwa powiedział "NIE ,BO JESTEŚ OSZUSTEM'.tak trzymać!
Cieszy mnie ,że rolnicy ponownie zaczynają pokazywac swoją siłę! Ona już była tylko morderstwo na A.Leperze ja osłabiło ,a reszte posłów skanalizowali.Trzeba pamietać,że podstwą rozwoju gospodarczego kraju jest rolnictwo i szeroko rozumiane budownictwo.Unii rolnictwa polskiego nie potrzeba i w częsci tylko budownictwo.Nasi zdrajcy wywodzący się z solidarności sprzedali gospodarkę i teraz rolnicy to zrozumieli ,bo ich produkcja /pod chmurką/jest najbardziej ze wszystkich ryzykowna.Bardzo dobrze,że znalazł się młody człowiek,który niewiarygodn... rozwiń
Avatar
Gość / 4 lutego 2019 o 17:45
+2
coś sie pisiaki ciężko przestraszyły,jak dzisiaj widziałem ministra i szmulewicza ,trzesły się im portki normalnie ,najpierw knują ,a potem w spodniach coś jakby siedzi i odstaje o zapachu nie wspominając
Avatar
Aa / 4 lutego 2019 o 17:08
+4
Piszesz: "   Ciągle narzekacie że jest wysoki to nie lepiej kupić ziemię, płacić krus i się zamknąć? Jak jest taki duży ZUS i was nie stać to może zamknąć swoją działalność i pójść pracować do kogoś albo na państwową robotę i nie będzie ZUSu.". To działa w obie strony. Jeśli jest tak ciężko i nic się nie opłaca,  to nie lepiej sprzedać ziemię,  otworzyć  działalność  i placic zus, albo pójść pracować  do kogoś? Doradzasz innym a może wystarczy zastosować się do własnych rad?
Avatar
towarzysz Piotrowicz pozdrawia / 4 lutego 2019 o 15:54
+2
To nie rolnicy, to potomkowie armii czerwonej, którzy zakorzenili sie na zrabowanej, cudzej ziemi i od 1944 wyciągają łapy po pomoc, bo sami nie są zdolni do dobrego gospodarowania.
Polska wieś skąpana w krwi prawowitych właścicieli ziemi. Ci krzykacze tylko udają rolników. To roszczeniowa klasa robotniczo-chłopska. Taki komuszy wynalazek.
 Komuszy wynalazek to teraz na nowogrodzkiej obraduje.
Avatar
oni / 4 lutego 2019 o 15:38
0
To nie rolnicy, to potomkowie armii czerwonej, którzy zakorzenili sie na zrabowanej, cudzej ziemi i od 1944 wyciągają łapy po pomoc, bo sami nie są zdolni do dobrego gospodarowania.
 Polska wieś skąpana w krwi prawowitych właścicieli ziemi. Ci krzykacze tylko udają rolników. To roszczeniowa klasa robotniczo-chłopska. Taki komuszy wynalazek.
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kto sprowadził wojsko do miasta? Prezydent i wicemarszałek licytują się na osiągnięcia

Kto sprowadził wojsko do miasta? Prezydent i wicemarszałek licytują się na osiągnięcia 0 0

W ten weekend w Białej Podlaskiej odbędą się dwie imprezy związane z lotnictwem. Na sobotnią zaprasza prezydent Michał Litwiniuk, a na niedzielną Urząd Marszałkowski w Lublinie na czele z wicemarszałkiem Dariuszem Stefaniukiem (PiS). Jednocześnie, obaj panowie przypisują sobie starania odnośnie planowanego powrotu wojska do miasta.

Górnik chce hucznie świętować swoje 40 urodziny

Górnik chce hucznie świętować swoje 40 urodziny 0 0

20 września 1979 roku w Łęcznej założono klub piłkarski GKS Górnik. Dlatego przed meczem z Gryfem Wejherowo dojdzie do spotkania dawnych piłkarzy, trenerów i działaczy, którzy następnie we wspólnym gronie obejrzą pojedynek drugoligowców

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia]
galeria

Lublin: Remont na zamku odsłonił skarby i historię wzgórza [zdjęcia] 0 2

Sporo pracy mają archeolodzy podczas trwającego remontu głównej siedziby Muzeum Lubelskiego. Przy okazji robót natrafili na wiele cennych znalezisk, które prezentują cały przekrój historii wzgórza zamkowego od epoki neolitu po XIX wiek

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia]
galeria

Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie. Prezydent dołączył do małżonki [zdjęcia] 0 2

I Forum Kół Gospodyń Miejskich we Włodawie to podsumowanie projektu „Piękna Lubelska” realizowanego w ramach Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Wzięła w nim udział małżonka prezydenta, która objęła wydarzenie patronatem honorowym. – Dzisiejsze spotkanie, ale przede wszystkim aktywność wszystkich pań, dobitnie pokazują, że my kobiety nie lubimy być bierne – mówiła Agata Kornhauser-Duda.

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW

Front burzowy w woj. lubelskim. Ostrzeżenie IMGW 11 0

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia dla województwa mazowieckiego i lubelskiego

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników
galeria

"Cysterna wstydu" w Puławach. Happening PiS zakłócany przez przeciwników 0 18

Na parkingu przy ul. Słowackiego w Puławach pojawiła się dzisiaj "cysterna wstydu PO-PSL". Krzysztof Szulowski, poseł PiS, podczas konferencji prasowej mówił o odpowiedzialności poprzedniego rządu za gigantyczne straty finansowe powodowane przez przemytników i przestępczość zorganizowaną.

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim

JSW z koncesją na rozpoznanie złoża węgla w woj. lubelskim 9 5

Jastrzębska Spółka Węglowa będzie szukać węgla w okolicach Rejowca. Minister środowiska udzielił koncesji na rozpoznawanie części złoża węgla kamiennego „Chełm II” w Lubelskim Zagłębiu Węglowym.

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami!

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny: Chodźcie z nami! 5 14

Kręcą amatorskie filmiki, zbierają po sklepach kartony i organizują wspólne malowanie transparentów. Na szkolnych korytarzach wieszają plakaty i rozdają wzory usprawiedliwień A w piątek zerwą się z lekcji i wyjdą na główne miejskie place. – Chodźcie z nami! – apelują

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów

Przebudowa Szpitala Dziecięcego w Lublinie. Spore zmiany dla pacjentów 2 2

Mali pacjenci Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie i ich rodzice muszą przygotować się na spore zmiany. W związku z przebudową placówki, która rozpocznie się już w październiku, oddziały będę przenoszone

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin

Wojewoda lubelski i Marsz Równości. Sąd podjął decyzję ws. kolejnych przeprosin 18 22

Przemysław Czarnek nie będzie odpowiadał przed sądem za swoje słowa o Marszu Równości. Sąd uznał, że opublikowane wcześniej przeprosiny są wystarczające, chociaż wojewoda oświadczył później, że... nie przeprasza za swoje słowa

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec

Kolejne przetargi na autostradę A2. Tym razem do Siedlec 1 5

GDDKiA szuka wykonawców kolejnego odcinka autostrady A2. Tym razem chodzi o odcinek z Mińska Mazowieckiego do Siedlec. W przygotowaniu są kolejne dwa, m.in. do granicy państwa.

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich

Zbigniew Ziobro o agitacji w Ratuszu: Prawo jest równe dla wszystkich 0 8

- Prawo jest równe wobec wszystkich i nie ma tu wyjątków. To dotyczy zarówno ministra, jak i wiceministra sprawiedliwości - tak Zbigniew Ziobro komentuje niedawną konferencję prasową w zamojskim Ratuszu, podczas której udzielił poparcia swojemu zastępcy w wyborach parlamentarnych. Szef resortu sprawiedliwości może zostać ukarany grzywną za nielegalną agitację wyborczą.

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze?

Uzyskanie dopłaty do odszkodowań- jak otrzymać dla siebie dodatkowe pieniądze? 0 0

Co drugi kosztorys zostaje zaniżony, stawia to niekiedy kierowców pod ścianą, ponieważ kwota, która zostaje im wypłacona, nie wystarcza na całkowitą naprawę samochodu. Bardzo często wielu z nich zgadza się na warunki, jakie proponuje im ubezpieczyciel. Dlatego warto wiedzieć, w jakich sytuacjach będzie się należeć dopłata do odszkodowania.

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie
20 września 2019, 19:00

Henryk Gwardak na finał Świętokrzyskich Koncertów w Lublinie 0 0

6. edycja Świętokrzyskich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Lublinie dobiega końca. Na finał tej edycji festiwalu zostanie zorganizowany koncert Henryka Gwardaka, który odbędzie się 20 września o godz. 19 w Kościele pw. Świętego Krzyża (ul. Pogodna 7).

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie

Kolejna wyprzedaż garażowa na Targu pod Zamkiem w Lublinie 6 0

Już w niedzielę 22 września na parkingu Targu Pod Zamkiem przy al. Unii Lubelskiej w Lublinie kolejna wyprzedaż garażowa. Będzie można sprzedać wszystko to co jest dla nas zbędne, ale może stanowić wartość dla kogoś innego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.