Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Radzyń Podlaski

28 stycznia 2019 r.
9:16

Protest rolników, blokują drogi w kilku województwach. Również w Lubelskiem [zdjęcia]

Autor: Zdjęcie autora eb
719 85 A A

Rolnicy zrzeszeni w Agro Unii robą blokady dróg w całym kraju, również w województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aktualizacja godz. 10: Droga krajowa nr 19 koło Radzynia Podlaskiego (Radzyń Podl. - Międzyrzec Podlaski) została zablokowana. Miejsce protestu zabezpiecza policja. Kilometr zdarzenia:  239+900

-- 

- Zbieramy się po godz. 9.00 koło Radzynia Podlaskiego. Jak będzie dalej, to zdecydujemy - mówi krótko Jarosław Wojtaszak z regionalnych struktur Agro Unii.

Z tego co ustaliliśmy, rolnicy mają blokować drogę S19 w okolicach Radzynia Podlaskiego. Michał Kołodziejczak, lider ruchu zapowiedział na dzisiaj „powstanie chłopskie”. 

– Minister Ardanowski okazał się być kłamcą i oszustem. Nie wywiązuje się ze swoich zobowiązań, rzuca słowa na wiatr. Minister rolnictwa który powinien o nas dbać, wypowiedział nam posłuszeństwo. Czyje on interesy reprezentuje jeśli nie nasze? – można przeczytać na profilu Agro Unii na Facebooku.

Kołodziejczak zarzuca Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu, ministrowi rolnictwa, że ten nie dotrzymuje słowa danemu rolnikom podczas blokady autostrady A2. Dotyczy to dymisji urzędników, którzy zdaniem Agro Unii działają na szkodę polskiego rolnictwa. Jeśli blokady nie przyniosą rezultatów, rolnicy zapowiadają na środę - 6 lutego przyjazd do Warszawy i "oblężenie stolicy".

 
 

Komentarze 85

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 o 10:04
+57
Jabłka z Polski z okresie klęski urodzaju droższe od pomarańczy z Hiszpani. Coś tu nie gra, ktoś wali w wuja
Avatar
wku...ony / 28 stycznia 2019 o 09:26
+45
E szlachta, du... w troki i od razu do stolicy. A nie sąsiadom życie umilać.
Avatar
wkur....ony chlop / 28 stycznia 2019 o 09:24
+43
Dość niszczenia polskiego państwa. Dość sprowadzania chłamu z zachodu, Litwy i Ukrainy. Mamy warunki dobrej jakości żywność, której nie ma gdzie sprzedać, albo sprzedajemy za półdarmo, zaś w marketach ceny kilkanaście razy wyższe.
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 o 09:31
+35
Za Sawickiego było git... Nawyzywał od frajerów i siedzieli cicho...
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 o 10:18
+34
Ja chce pracować i wrócić jak najwcześniej do rodziny. Nie blokuje wam pól. Ile płacicie KRUS miesięcznie? Przeszkadzam rolnikom w pracy bo płacę ponad 1300zł miesięcznie zus. Nikogo nie obchodzi, że ja mam nieurodzaj i sprzęt mi padł. Nie dostane dotacji. Szanujmy się na wzajem.
Avatar
24 tys. zł „na rękę” / 28 stycznia 2019 o 09:37
+30
To ile hektarów ma "eurorolnik" HETMAN?
Avatar
kierowca dużego / 28 stycznia 2019 o 09:56
+27
Co ja jako kierowca aam wspolnego z tym tałatajstwem. Jest problem to okupować URM albo MR a nie utrudniać mi pracy. Jakby nasz pożal się Boże farmer jechał z obornikiem a ja bym go zablokował to by mnie na widły nadział. Z drogo tałatajstwo!!!!
Avatar
xxxx / 28 stycznia 2019 o 09:29
+21
Tak na dobra zmiane rolnicy głosowali a teraz zła
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 o 09:42
+8
Środek zimy - A ŚNIEGU NA FOTCE NIE MA... ? PACHNIE PROPAGANDĄ I FEJKIEM...
Avatar
Chłop Warszawski / 28 stycznia 2019 o 13:20
+6
Od kiedy zaczniecie płacić KRUS w takiej wysokości, jak normalny Polak - pracownik opłaca ZUS. My płacimy więcej MIESIĘCZNIE na ZUS niż wy przez cały rok na KRUS. Spadówa na drzewo i PObujać się z kurami na gałęzi, a nie blokować normalnym ludziom dojazd do domu - pazerniacy od siedmiu boleści.
Avatar
georg / 12 lutego 2019 o 09:54
0
Ciagniki na blokadach rozumiem, że tylko polskiej produkcji ?
Avatar
Misiek / 29 stycznia 2019 o 13:18
0
Daltonista, czy bałwan? 
Avatar
w...y / 29 stycznia 2019 o 09:31
0
Pieknie Polaczki wspieraja rolnikow .Zobaczymy jak gowno z zachodu bedzie smakowalo jak poloza polskich rolnikow.
 Odpitol się od Polaczków, wieśniaczku.
Avatar
Tatara / 29 stycznia 2019 o 07:30
+2
Witam sam jestem rolnikiem i ci pracujący kierowcy mają rację wzioles kilka baniek kredytu to haruj i spłacaj a nie teraz płaczesz że ci nie wyszło firmom nikt nie pomaga nie mają dotacji ja jestem taki że zapracowałem to kupuje coś lub się rozwijam a inni co aby brać a jak komornik puka to protesty ciekawe że co mają ciągniki za miljony i hektar ziemi płacą po 70 tys
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 o 21:47
0
Zima nima co robić to protest nikomu nic się nie opłaca ludzie jest gospodarka rynkowa domagaliśmy się od władzy prl żyjemy tu i teraz a przywileje rodem z komuny :-(
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 o 21:17
+3
Won z dróg pod swoje ministerstwo i tam sobie blokujcie, bo łamiecie prawo i ograniczacie pozostałym ludziom życie!!! Czy wy nie widzicie, że WŁADZA się z was śmieje i ma w d...e te wasze blokady, bo przecież one jej bezpośrednio nie dotyczą!!! Komu i co wy chcecie pokazać? Kogo blokujecie? Chcecie ukarać zwykłego Kowalskiego i Nowaka za waszą krzywdę, tak? Chcecie pokazać Kowalskiemu i Nowakowi, pracującym jako kierowcy i innym co jadą cinquecento czy starym golfem do lub ze swojej gównianej roboty, jacy wy jesteście silni i zorganizowani i że się wam wasz minister nie podoba, tak? Zastanówcie się, że wy szkodzicie, ale nie władzy tylko pozostałemu społeczeństwu. Przecież macie wybraną swoją władzę w gminach, w powiatach, w województwie, TAM idźcie i blokujcie urzędasów, a nie zwykłych ludzi!!! A w ogóle to gdzie jest POLICJA, by pilnować porządku na drogach!!! Nie chcą "chłopy" zejść (zjechać) z drogi? To ponagrywać, pospisywać nr-y rej. i potem pojedynczo "zaglądać" każdemu do portfeli za utrudnianie ruchu na państwowej drodze, która służy wszystkim użytkownikom ruchu drogowego DO PRZEMIESZCZANIA SIĘ, a nie do oglądania sprzętu rolniczego.
Won z dróg pod swoje ministerstwo i tam sobie blokujcie, bo łamiecie prawo i ograniczacie pozostałym ludziom życie!!! Czy wy nie widzicie, że WŁADZA się z was śmieje i ma w d...e te wasze blokady, bo przecież one jej bezpośrednio nie dotyczą!!! Komu i co wy chcecie pokazać? Kogo blokujecie? Chcecie ukarać zwykłego Kowalskiego i Nowaka za waszą krzywdę, tak? Chcecie pokazać Kowalskiemu i Nowakowi, pracującym jako kierowcy i innym co jadą cinquecento czy starym golfem do lub ze swojej gównianej roboty, jacy wy jesteście silni i zorganizowani ... rozwiń
Avatar
Adam / 28 stycznia 2019 o 20:41
0
Który to wieszcz i o kim pisał że żywią y bronią?
Avatar
Gość / 28 stycznia 2019 o 20:38
-1
SAWICKI PSL: ROLNICY TO FRAJERZY
 Hodowca krów głosujący na PiS to naprawdę musi być ciężki frajer.
Avatar
zibi123 / 28 stycznia 2019 o 20:09
-1
warchol t ty jestes i do tego tepy 
Avatar
Adek z ulicy krzywej; D / 28 stycznia 2019 o 19:58
0
Lamusy do pola
Zobacz wszystkie komentarze 85

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wyprzedzał i zderzył się czołowo. Trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia]
galeria

Wyprzedzał i zderzył się czołowo. Trzy osoby trafiły do szpitala [zdjęcia] 0 0

Trzy osoby trafiły do szpitala po wypadku do którego doszło w miejscowości Podkrasne.

Zjechał z drogi i rozbił się na drzewie. 64-latek zginął na miejscu
galeria

Zjechał z drogi i rozbił się na drzewie. 64-latek zginął na miejscu 4 0

Tragiczny wypadek na DW-812 w m. Lisy (pow. bialski). 64-latek kierujący passatem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Polacy w niedzielę poznają rywali na MŚ U-20

Polacy w niedzielę poznają rywali na MŚ U-20 0 0

Już za trzy miesiące 24 reprezentacje z całego świata przyjadą do naszego kraju na Mistrzostwa Świata do lat 20. Natomiast w najbliższą niedzielę w Gdyni odbędzie się ceremonia losowania grup tego turnieju

Pojawiło się już bardzo dużo skowronków i czajek, które zwiastują nadejście wiosny

Pojawiło się już bardzo dużo skowronków i czajek, które zwiastują nadejście wiosny 23 1

Rozmowa z Sylwestrem Aftyką, przewodniczącym Zarządu Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego

Poznaj Sztukę! Nabór na zajęcia dla młodzieży w Galerii Labirynt

Poznaj Sztukę! Nabór na zajęcia dla młodzieży w Galerii Labirynt 0 0

Do 7 marca można zgłaszać chęć udziału w zajęciach artystycznych ze sztuki współczesnej, które zorganizowane zostaną Galerii Labirynt (ul. Popiełuszki 5) w terminie od marca do maja.

Jak w Ratuszu zgubili stację roweru miejskiego

Jak w Ratuszu zgubili stację roweru miejskiego 0 5

Montaż wypożyczalni miejskich rowerów obok pętli przy Granitowej nie trafił do miejskiego budżetu, chociaż był w projekcie zatwierdzonym przez Radę Miasta. Urzędnicy zapewniają, że dotrzymają słowa i ustawią tutaj urządzenia, chociaż nie wiadomo kiedy je zamontują, ani skąd je przeniosą

Sokół Konopnica "odleci" do Bełżyc

Sokół Konopnica "odleci" do Bełżyc 1 0

Remont boiska w Radawcu sprawi, że ekipa Tomasza Prasnala będzie musiała przeprowadzić się na kilka tygodni do Bełżyc. W klubie nie robią jednak z tego problemu

Wystawa "Barwy natury" w Galerii He Shuifa UMCS
25 lutego 2019, 18:00

Wystawa "Barwy natury" w Galerii He Shuifa UMCS 0 0

Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS (Biblioteka Główna UMCS, ul. Radziszewskiego 11) zaprasza na wernisaż wystawy Elżbiety Kanieckiej-Siegoczyńskiej i Aleksandry Krupskiej pn. "Barwy natury". Otwarcie ekspozycji będzie miało miejsce 25 lutego o godz. 18.

MŚ w biegach narciarskich: Monika Skinder 55 w eliminacjach

MŚ w biegach narciarskich: Monika Skinder 55 w eliminacjach 1 1

Monika Skinder przepadła w kwalifikacjach sprintu techniką dowolną. Podobny los spotkał również pozostałe Polki

Lublin: Referendum ws. Górek Czechowskim już oficjalnie

Lublin: Referendum ws. Górek Czechowskim już oficjalnie 1 33

Wczoraj oficjalnie ogłoszona została uchwała wyznaczająca pierwsze w historii Lublina referendum lokalne. Ma się ono odbyć 7 kwietnia w budzącej wiele emocji sprawie zagospodarowania górek czechowskich, dawnego poligonu wojskowego w północnej części miasta. Teren jest własnością deweloperskiej spółki TBV.

Nie żyje 18-latek. To już druga ofiara grypy w woj. lubelskim

Nie żyje 18-latek. To już druga ofiara grypy w woj. lubelskim 130 9

Z powodu grypy zmarły już dwie osoby w województwie lubelskim, ostatnio 18-latek – alarmuje Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Lublinie. Szpitale ograniczają odwiedziny i wstrzymują przyjęcia pacjentów

TAXI LUBLIN. Które taksówki są najtańsze w Lublinie? [ceny, promocje, płatność kartą, telefon]

TAXI LUBLIN. Które taksówki są najtańsze w Lublinie? [ceny, promocje, płatność kartą, telefon] 1 7

Taxi w Lublinie - sprawdzamy, ile kosztuje zamówienie transportu, jak można się rozliczać oraz jakie obowiązują promocje. Podajemy również numery telefonów

Lubelski Sejmik Turystyczny: Przyjedzie 5 milionów turystów. I co wtedy?

Lubelski Sejmik Turystyczny: Przyjedzie 5 milionów turystów. I co wtedy? 0 4

Przedstawiciele branży turystycznej, organizatorzy wydarzeń kulturalnych i specjaliści od promocji wzięli w środę udział w organizowanym po raz pierwszy Lubelskim Sejmiku Turystycznym. W Centrum Spotkania Kultur rozmawiali m.in. o wyzwaniach czekających lubelską turystykę.

Kolejna reforma rozgrywek w Ekstralidze Rugby

Kolejna reforma rozgrywek w Ekstralidze Rugby 3 1

Po raz drugi w krótkim czasie związek reformuje rozgrywki. Sezon ligowy będzie trwał zaledwie cztery miesiące. Wystartuje w połowie marca, a mistrza Polski poznamy już 16 czerwca

Biała Podlaska: Przechowywał nielegalne papierosy. Były warte niemal 70 tys. zł

Biała Podlaska: Przechowywał nielegalne papierosy. Były warte niemal 70 tys. zł 0 3