Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

LEKKOATLETYKA

19 sierpnia 2016 r.
3:42

Rio 2016: Andrejczyk dwa centymetry od podium, pożegnanie mistrza Majewskiego

Maria Andrejczyk, fot. Marek Biczyk/PZLA
Maria Andrejczyk, fot. Marek Biczyk/PZLA

W nocy z czwartku na piątek ostatni raz na igrzyskach wystąpił Tomasz Majewski. Dwukrotny mistrz olimpijski w Rio de Janeiro zajął szóste miejsce. Bardzo blisko medalu była Maria Andrejczyk, która w rzucie oszczepem została sklasyfikowana na czwartej lokacie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Nocne emocje rozpoczęły się od konkursu pchnięcia kulą, w którym mieliśmy dwóch przedstawicieli (Michał Haratyk nie zdołał przebrnąć eliminacji). Medalowe nadzieje wiązaliśmy zarówno z utalentowanym juniorem Konradem Bukowieckim, jak i doświadczonym Tomaszem Majewskim. Niestety, pierwszy spalił wszystkie próby, a drugi nie zdołał osiągnać 21 metrów i zakończył rywalizację na szóstej pozycji. To był ostatni występ na igrzyskach mistrza olimpijskiego z Pekinu i Londynu, który w tym sezonie kończy karierę.

- Nie tak to miało wyglądać. Wyszło, jak wyszło. Sam konkurs był jednak wspaniały. Cieszę się, że brałem w nim udział. Wybuch talentu Ryana Crousera, który wynikiem 22,52 poprawił rekord olimpijski, to coś niesamowitego - powiedział Majewski, a pytany, czy decyzja o odejściu ze sportu jest ostateczna, odparł:

- Każdy wielki mistrz chciałby kończyć karierę na szczycie. Najgorsze co może być, to rozmienianie się na drobne. Cieszę się, że w ostatnim sezonie byłem zdrowy i mogłem nawiązać walkę ze światową czołówką. Mam wspaniałych następców w postaci Konrada i Michała. Do nich należy przyszłość.

W Rio żaden z nich nie spisał się jednak na miarę możliwości. Szczególnie zły na siebie był Bukowiecki. - Znowu mam trzy razy "x". Znowu mogę się tłumaczyć tym, że jestem jeszcze juniorem. Ile jednak można mówić to samo. Rzygam już tym. Kolejna seniorska impreza i znowu dupa - ocenił rozemocjonowany 19-latek.

Znacznie bliżej medalu była o rok starsza Maria Andrejczyk. Oszczepniczka po raz pierwszy zaskoczyła w eliminacjach, gdy rzutem na odległość 67,11 metrów ustanowiła nowy rekord Polski i najlepszy w tym roku wynik na świecie. W finale nie zbliżyła się do tego osiągnięcia, ale w piątej próbie uzyskała 64,78 m, co dawało jej wówczas trzecią pozycję. Chwilę później wyprzedziła ją jednak Czeszka Barbora Spotakova. Posłała oszczep... dwa centymetry dalej.

- Po tym wszystkim już nie jest moją idolką (śmiech). Naprawdę ją szanuję za to jaką jest oszczepniczką, ale to już nie czas na podziwianie innych, tylko na walkę. Właśnie to mi pokazała w finale. Tu nie ma czasu na przyjaźń, trzeba walczyć. Czuję olbrzymi niedosyt. No przecież to tylko dwa centymetry, co to jest? Moje paznokcie tyle mają! - powiedziała zawiedzona zawodniczka z Sejn.

Złoty medal wywalczyła rok starsza od Andrejczyk Chorwatka Sara Kolak, srebrny Sunette Viljoen z RPA, a brązowy Spotakova.

- Najbardziej mnie deberwuje, że Kolak jest tylko rok starsza, w eliminacjach była ode mnie gorsza i ma złoto, a ja nic. Chciałam, żeby Barbora ją przerzuciła. Wychodzi ze mnie typowa baba (śmiech).

Czwarte miejsce w debiucie na igrzyskach olimpijskich to jednak i tak znakomity wynik dla 20-latki, która w Rio de Janeiro pobiła rekord życiowy o ponad trzy metry, a w finale oddała drugi najdalszy rzut w karierze.

- Jakby mi to ktoś powiedział przed startem, że będę czwarta na igrzyskach, to wzięłabym go za człowieka niepoważnego. Ale teraz... Niedosyt. Za cztery lata Tokio. Apetyt mam ogromny. Od trzech lat robię postępy po 5-6 metrów. Jak tak dalej pójdzie... Chcę trenować. Ja to kocham, to moja pasja. Oby tylko zdrowie dopisywało.

W czwartek awans do finałowego konkursu skoku wzwyż wywalczyła też Kamila Lićwinko, a Joanna Jóźwik fenomenalnym finiszem na ostatnich stu metrach zapewniła sobie zwycięstwo w półfinale na 800 m i będzie pierwszą Polką od 1980 roku, która powalczy o zwycięstwo na tym dystansie podczas igrzysk olimpijskich. Ta sztuka nie udała się Angelice Cichockiej, która w swoim biegu dobiegła do mety jako ostatnia.

Pozostałe informacje

Magda Balsam zaliczyła kolejny, niezły występ

PGE MKS FunFloor Lublin rozgromił Piotrcovię

Zgodnie z planem przebiegał wtorkowy mecz PGE MKS FunFloor z Piotrcovią. Lublinianki do przerwy prowadziły 16:8, a ostatecznie pokonały rywalki 34:19.

Po dwóch dniach imprezy w Lublinie AZS UMCS ma na koncie siedem medali

Mistrzostwa Polski w pływaniu: Są pierwsze złote medale dla AZS UMCS Lublin

Drugiego dnia mistrzostw Polski w pływaniu zawodnicy AZS UMCS wywalczyli dwa złote medale i jeden srebrny. W sumie, po dwóch dniach imprezy, która rozgrywana jest na Aqua Lublin mają na koncie siedem krążków.

Bartosz Wolski zostaje w Motorze

Motor Lublin przedłużył kontrakt z ważnym piłkarzem

Kolejny ważny zawodnik zostaje w Motorze na dłużej. We wtorek klub z Lublina poinformował, że kontrakt Bartosza Wolskiego został automatycznie przedłużony o jeden sezon, czyli do końca rozgrywek 25/26.

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski

Polak leci w kosmos. Jest oficjalna data startu misji

Dokładnie za miesiąc – 29 maja – Sławosz Uznański-Wiśniewski zostanie drugim Polakiem w Kosmosie. Będzie tam testował między innymi specjalny „hełm” z Lublina.

Na zdjęciu ekipa LSM, która wystąpi na tegorocznych Marleykach.
10 maja 2025, 21:00

Święto muzyki reggae – Marleyki 2025

Marleyki to bez wątpienia najweselsza stypa świata! To coroczne święto muzyki reggae i muzyczny hołd dla ojca założyciela, Roberta Nesty Marleya, znanego szerzej jako Bob Marley.

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Wojsko czyści magazyny i sprzedaje: puzony, honkery i motorówkę

Agencja Mienia Wojskowego ogłasza przetarg na sprzedaż powojskowego sprzętu i pojazdów. Kiedy? 8 maja. Na kupców czekają 152 pozycje o łącznej wartości blisko 500 tys. zł. Są samochody, łódź, maszyny, części zamienne, instrumenty muzyczne oraz drewno opałowe. Zyski ze sprzedaży trafią na Fundusz Wsparcia Sił Zbrojnych, z którego kupowane są nowoczesne urządzenia dla polskiej armii.

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

2 maja: pracujący, ale nie dla urzędów. Tego dnia spraw nie załatwisz

Wielu mieszkańców Lublina i Lubelszczyzny już w czwartek, 1 maja, rozpoczyna długi weekend. Teoretycznie 2 maja jest dniem pracującym, ale urzędy informują, że tego dnia nic nie załatwimy.

Tegoroczny Dzień Otwarty na WSPA

12 kierunków studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich. Rekrutacja na WSPA

Rozpoczęła się rekrutacja na studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Nowości to na przykład HR z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji oraz Kryminologia i profilaktyka społeczna.

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams
NA POLIGONIE

Szkolili Amerykanie, teraz uczą Polacy. Pierwszy taki kurs dla czołgistów M1A1 Abrams

Pierwszy kurs dla czołgistów M1A1 Abrams prowadzony wyłącznie przez polskich instruktorów. Taki kurs właśnie rozpoczął się w Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu (CSWL). Do tej pory polskich wojskowych uczyli specjaliści z USA.

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm
galeria
film

Roztańczony Lublin – Dziennik Wschodni nadał rytm

Plac Litewski zamienił się w wielką, otwartą scenę taneczną. Mieszkańcy Lublina zatańczyli i świętowali Międzynarodowy Dzień Tańca. To była pierwsza tego typu impreza w naszym mieście.

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Szkolenie dla motocyklistów w Lublinie. Dwudniowe i darmowe

Będą zajęcia praktyczne i teoretyczne. Będzie coś dla posiadaczy zabytkowych motocykli, będzie parada. Wszystko w Lublinie i za darmo. Zapisy już trwają.

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Nowoczesne i wodorowe autobusy dla Lublina. Kiedy pierwsze kursy?

Przetarg rozstrzygnięty, pieniądze są, a umowa właśnie została podpisana. W ciągu roku na ulice Lublina wyjedzie 20 wodorowych autobusów.

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

Motor Lublin z licencją na sezon 25/26

We wtorek poznaliśmy werdykt Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN na sezon 25/26. Motor Lublin dostał zgodę na grę w PKO BP Ekstraklasie bez żadnych nadzorów. Gdyby beniaminek dostał się do europejskich pucharów, to również mógłby w nich zagrać, bo otrzymał licencję także na występy w rozgrywkach UEFA.

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Jakie modele aut z Ameryki cieszą się największą popularnością?

Samochody sprowadzane ze Stanów Zjednoczonych są coraz częściej spotykane na polskich drogach. Wielu kierowców decyduje się na import, ponieważ auta z Ameryki oferują lepsze wyposażenie, a ich zakup bywa bardziej opłacalny niż nabycie analogicznego modelu w Europie.

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Oszczędność i higiena, czyli dlaczego warto inwestować w dobre worki do odkurzacza?

Codzienne porządki w domu wymagają nie tylko sprawnego sprzętu, ale również odpowiednio dobranych akcesoriów. Jednym z istotnych elementów wpływających na skuteczność odkurzania są worki, które odpowiadają za zatrzymywanie zanieczyszczeń wewnątrz urządzenia.

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!