Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

6 stycznia 2010 r.
15:01
Edytuj ten wpis

Koszykówka: Świąteczna forma i przegrana lubelskiego Olimpu-Startu w Warszawie, bez Sikory ani rusz

Autor: Zdjęcie autora Artur Toruń
0 16 A A

Porażka lubelskich koszykarzy w Warszawie z Politechniką po raz kolejny pokazała, jak ważną rolę w Olimpie-Starcie odgrywa Michał Sikora. Jego brak sprawił, że w kluczowych momentach wtorkowego spotkania nie było chętnego do kierowania poczynaniami "czerwono-czarnych”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Obawialiśmy się, że kontuzja pierwszego rozgrywającego Olimpu-Startu i uraz Łukasza Jagody skomplikują sytuację lubelskiej drużyny. Okazało się, że Michał Samborski, który w statystykach nie wypadł źle, nie był w stanie udźwignąć ciężaru konstruowania akcji.

Zawodnik nie ma w tym doświadczenia i zapewne wolałby pozostać egzekutorem, chociaż dobrze byłoby, aby uczestniczył w porannych treningach rzutowych, które jako jeden z nielicznych opuszcza za zgodą kierownictwa klubu.

Brak podstawowego gracza z pozycji numer jeden nie był jedynym powodem przegranej w Warszawie. Lublinianie mieli duży kłopot ze skutecznością. Przeciwnicy Olimpu-Startu już doskonale wiedzą, że największe zagrożenie na obwodzie stwarza Tomasz Celej, co ułatwia obronę.

Jeżeli lider zespołu nie ma wsparcia kolegów, wówczas brakuje mu miejsca na efektywne kończenie ataków. W poprzednich meczach ofensywę wspierał Paweł Kowalski, ale konfrontacji w Warszawie nie może zaliczyć do udanych.

Dobrą zmianę dał tylko Artur Bidyński, jednak jego największym problemem są odnawiające się kontuzje kolana. Rzuty z dystansu nie były też mocną stroną Adama Myśliwca, który zdecydowanie lepiej czuł się w strefie podkoszowej.

– Moim zdaniem spotkanie w Warszawie było beznadziejne w wykonaniu obu zespołów – ocenił Witold Czarnecki, prezes Olimpu-Startu.

– Wszyscy próbowali grać w koszykówkę, tylko im nie wychodziło. Może zawodnikom zaszkodziła dwutygodniowa przerwa świąteczna. Szkoda, że nasza drużyna pozwoliła sobie narzucić trochę żywiołowy, niewygodny styl młodych koszykarzy Politechniki.

Ale nawet w nie najlepszej dyspozycji mogliśmy pokusić się o zwycięstwo. Trudno jednak o sukces, kiedy na 18 sekund przed końcową syreną, przy stanie 61:60, piłkę musiał wyprowadzać… Łukasz Kwiatkowski, bo Michał Samborski uciekł na połowę przeciwników. Center przejął obowiązki rozgrywającego.

Prezes Startu jeszcze raz potwierdził, że aktualny jest temat pozyskania Tomasza Prostaka. Zapewnił też, że nie przewiduje zmiany na stanowisku trenera.

– Do końca tygodnia chcemy zakończyć sprawę ewentualnego wzmocnienia składu – dodał prezes Czarnecki.

– Musimy jeszcze usiąść w gronie całego zarządu, policzyć pieniądze, których zdobywanie nie jest prostym zadaniem. Gwałtownych ruchów na pewno nie wykonamy.

Tempcold AZS Politechnika Warszawska – Olimp-Start Lublin 64:60 (15:13, 15:15, 15:20, 19:12)

Politechnika: Nowakowski 14 (1x3), Popiołek 13 (4x3), Jankowski 12 (2x3), Ponitka 7 (1x3), Sulima 4 oraz Kolowca 10, Wilczek 3, Jaremkiewicz 1, Exner 0, Szymański 0.
Olimp-Start: Kwiatkowski 17 (1x3), Celej 16 (2x3), Kowalski 7, Samborski 6 (1x3), Myśliwiec 6 oraz Bidyński 6, Jagoda 2, Król 0, Stefaniuk 0, Prażmo 0.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
butelka / 7 stycznia 2010 o 13:55
0
sam jestes piata kolumna... prawda jest taka ze wysoka forma samborskiego to bylo 50% calego sukcesu i awansu. cala ta druzyna zostala rozbita po awansie co jest nie do pomyslenia w innym miescie, gdzie ludzie powaznie podchodza do koszykowki i chca budowac druzyne od podstaw. dzieki ukladom trenerem zostal jakis amator, ktory tak sie wychwalal przed sezonem ze buduje jednolit i wprowadzi swoich mlodych utalentowanych chlopakow z 3 ligi do gry. jak sie maja te slowa do rzeczywistosci?? wywalil polowe skladu, wsadzil tych malenkich ktorzy bez obrazy nie maja jeszcze zielonego pojecia jak wyglada koszykowka na wyzszym niz ta mocno-srednia 3 liga lubelska. jakby nie fakt ze celej postanowil wrocic do lublina na rok to ta z "rozwaga" zbudowana druzyna poszlaby w slad tej z przed dwoch lat. Tylko ze wtedy trener nie pierniczyl na lewo i prawo ze nie ma kim grac... a nie mial...
sam jestes piata kolumna... prawda jest taka ze wysoka forma samborskiego to bylo 50% calego sukcesu i awansu. cala ta druzyna zostala rozbita po awansie co jest nie do pomyslenia w innym miescie, gdzie ludzie powaznie podchodza do koszykowki i chca budowac druzyne od podstaw. dzieki ukladom trenerem zostal jakis amator, ktory tak sie wychwalal przed sezonem ze buduje jednolit i wprowadzi swoich mlodych utalentowanych chlopakow z 3 ligi do gry. jak sie maja te slowa do rzeczywistosci?? wywalil polowe skladu, wsadzil tych malenkich ktorzy bez... rozwiń
Avatar
Piotr Karolak / 7 stycznia 2010 o 11:34
0
Witam
Pytam Pana/Panią "czyste ręce" dlaczego jestem tu wymieniany (karol-tak mnie nazywają znajomi i chyba o mnie chodzi piszącemu) i dlaczego uwaza ze jestem sfrustrowany i mściwy, na kim mam sie mścić ????rozstałem sie z klubem w pokojowej atmosferze .
Dlaczego skoro mnie ten artykuł nie dotyczy Pan/Pani "czyste ręce" nie podpisze sie z imienia i nazwiska skoro ma czyste rece albo nie powie mi tego prosto w oczy , moge podac nr telefonu i umówic sie na spotkanie aby wyjasnic "moje sfrustrowanie i mściwość"
Naprawde nie tędy droga , Lublin zasługuje na koszykówkę na dobrym poziomie a takie pisanie anonimów po internecie dotyczacych druzyny nie słuzy na pewno dobrej atmosferze a DOBRA ATMOSFERA to połowa sukcesu wiem to z doświadczenia.

Pozdrawiam wszystkich ale prawdziwych fanów basketu w Lublinie
Piotr Karolak
Witam
Pytam Pana/Panią "czyste ręce" dlaczego jestem tu wymieniany (karol-tak mnie nazywają znajomi i chyba o mnie chodzi piszącemu) i dlaczego uwaza ze jestem sfrustrowany i mściwy, na kim mam sie mścić ????rozstałem sie z klubem w pokojowej atmosferze .
Dlaczego skoro mnie ten artykuł nie dotyczy Pan/Pani "czyste ręce" nie podpisze sie z imienia i nazwiska skoro ma czyste rece albo nie powie mi tego prosto w oczy , moge podac nr telefonu i umówic sie na spotkanie aby wyjasnic "moje sfrustrowanie i m... rozwiń
Avatar
ślepcy manipulanci / 7 stycznia 2010 o 10:01
0
niczym ślepiec , po omacku prowadzicie naszą drużynę . tylko patrzeć jak znowu twarde lądowanie na bruku ! co o samego pana michała , To gdzie byłby start gdyby nie jego wspaniała gra sezon temu pod wodzą kogoś kto nie budził aż tak wiele kontrowersji ( i nie chodzi o to ze lata z goła dupą ) !!!
Avatar
urzędnik / 6 stycznia 2010 o 23:39
0
a czemu nie bedzie zmiany trenera???moze nie bedzie kasy z urzedów???? czyżby to był powód? tak mi sie wydaje
Avatar
smutny / 6 stycznia 2010 o 23:29
0
Wreszcie ktoś przyznał, że Samborski jest za chudy do I ligi, ponieważ dużo wcześniej, kilka lat temu, nie dostał szansy. Tylko po co ten dramatyczny ton. Oczywiście nie odpowiada za całe zło, ale dziś stał się tematem polemiki. Może czas się wyciszyć.
Avatar
kasjer / 6 stycznia 2010 o 23:22
0
To show sponsoruje Galeria ... ;-0
Avatar
NATENCZAS / 6 stycznia 2010 o 23:19
0
przeciez sambora nie chciał duet trenerski przed sezonem???? a teraz pretensje????
Avatar
lublin 2010 / 6 stycznia 2010 o 23:03
0
gwałt to zrobiono na lubelskiej koszykówce , w warszawie na tamtejszym parkiecie ! nawet jak uda wam sie z tego wyplątać to i tak zapisaliście się nie chlubnie w życiu lubelskiego sportu , i myślę że to zdanie potwierdzają wszystkie opinie które daje się słyszeć coraz to częściej i ostrzej . wstyd , wieli wstyd !
Avatar
najman / 6 stycznia 2010 o 22:57
0
Takiego ciezaru nawet pudzian nie uniesie a co dopiero taka chudzina jak samborski. Dajcie mu luz i tak ma ciezkie zycie z tym derwiszem bo reszty nie zj.... bo sie gwiady obraza to jemu sie oberwie, a co...
Avatar
botanik / 6 stycznia 2010 o 22:40
0
niech gra na podwórku
Avatar
butelka / 7 stycznia 2010 o 13:55
0
sam jestes piata kolumna... prawda jest taka ze wysoka forma samborskiego to bylo 50% calego sukcesu i awansu. cala ta druzyna zostala rozbita po awansie co jest nie do pomyslenia w innym miescie, gdzie ludzie powaznie podchodza do koszykowki i chca budowac druzyne od podstaw. dzieki ukladom trenerem zostal jakis amator, ktory tak sie wychwalal przed sezonem ze buduje jednolit i wprowadzi swoich mlodych utalentowanych chlopakow z 3 ligi do gry. jak sie maja te slowa do rzeczywistosci?? wywalil polowe skladu, wsadzil tych malenkich ktorzy bez obrazy nie maja jeszcze zielonego pojecia jak wyglada koszykowka na wyzszym niz ta mocno-srednia 3 liga lubelska. jakby nie fakt ze celej postanowil wrocic do lublina na rok to ta z "rozwaga" zbudowana druzyna poszlaby w slad tej z przed dwoch lat. Tylko ze wtedy trener nie pierniczyl na lewo i prawo ze nie ma kim grac... a nie mial...
sam jestes piata kolumna... prawda jest taka ze wysoka forma samborskiego to bylo 50% calego sukcesu i awansu. cala ta druzyna zostala rozbita po awansie co jest nie do pomyslenia w innym miescie, gdzie ludzie powaznie podchodza do koszykowki i chca budowac druzyne od podstaw. dzieki ukladom trenerem zostal jakis amator, ktory tak sie wychwalal przed sezonem ze buduje jednolit i wprowadzi swoich mlodych utalentowanych chlopakow z 3 ligi do gry. jak sie maja te slowa do rzeczywistosci?? wywalil polowe skladu, wsadzil tych malenkich ktorzy bez... rozwiń
Avatar
Piotr Karolak / 7 stycznia 2010 o 11:34
0
Witam
Pytam Pana/Panią "czyste ręce" dlaczego jestem tu wymieniany (karol-tak mnie nazywają znajomi i chyba o mnie chodzi piszącemu) i dlaczego uwaza ze jestem sfrustrowany i mściwy, na kim mam sie mścić ????rozstałem sie z klubem w pokojowej atmosferze .
Dlaczego skoro mnie ten artykuł nie dotyczy Pan/Pani "czyste ręce" nie podpisze sie z imienia i nazwiska skoro ma czyste rece albo nie powie mi tego prosto w oczy , moge podac nr telefonu i umówic sie na spotkanie aby wyjasnic "moje sfrustrowanie i mściwość"
Naprawde nie tędy droga , Lublin zasługuje na koszykówkę na dobrym poziomie a takie pisanie anonimów po internecie dotyczacych druzyny nie słuzy na pewno dobrej atmosferze a DOBRA ATMOSFERA to połowa sukcesu wiem to z doświadczenia.

Pozdrawiam wszystkich ale prawdziwych fanów basketu w Lublinie
Piotr Karolak
Witam
Pytam Pana/Panią "czyste ręce" dlaczego jestem tu wymieniany (karol-tak mnie nazywają znajomi i chyba o mnie chodzi piszącemu) i dlaczego uwaza ze jestem sfrustrowany i mściwy, na kim mam sie mścić ????rozstałem sie z klubem w pokojowej atmosferze .
Dlaczego skoro mnie ten artykuł nie dotyczy Pan/Pani "czyste ręce" nie podpisze sie z imienia i nazwiska skoro ma czyste rece albo nie powie mi tego prosto w oczy , moge podac nr telefonu i umówic sie na spotkanie aby wyjasnic "moje sfrustrowanie i m... rozwiń
Avatar
ślepcy manipulanci / 7 stycznia 2010 o 10:01
0
niczym ślepiec , po omacku prowadzicie naszą drużynę . tylko patrzeć jak znowu twarde lądowanie na bruku ! co o samego pana michała , To gdzie byłby start gdyby nie jego wspaniała gra sezon temu pod wodzą kogoś kto nie budził aż tak wiele kontrowersji ( i nie chodzi o to ze lata z goła dupą ) !!!
Avatar
urzędnik / 6 stycznia 2010 o 23:39
0
a czemu nie bedzie zmiany trenera???moze nie bedzie kasy z urzedów???? czyżby to był powód? tak mi sie wydaje
Avatar
smutny / 6 stycznia 2010 o 23:29
0
Wreszcie ktoś przyznał, że Samborski jest za chudy do I ligi, ponieważ dużo wcześniej, kilka lat temu, nie dostał szansy. Tylko po co ten dramatyczny ton. Oczywiście nie odpowiada za całe zło, ale dziś stał się tematem polemiki. Może czas się wyciszyć.
Avatar
kasjer / 6 stycznia 2010 o 23:22
0
To show sponsoruje Galeria ... ;-0
Avatar
NATENCZAS / 6 stycznia 2010 o 23:19
0
przeciez sambora nie chciał duet trenerski przed sezonem???? a teraz pretensje????
Avatar
lublin 2010 / 6 stycznia 2010 o 23:03
0
gwałt to zrobiono na lubelskiej koszykówce , w warszawie na tamtejszym parkiecie ! nawet jak uda wam sie z tego wyplątać to i tak zapisaliście się nie chlubnie w życiu lubelskiego sportu , i myślę że to zdanie potwierdzają wszystkie opinie które daje się słyszeć coraz to częściej i ostrzej . wstyd , wieli wstyd !
Avatar
najman / 6 stycznia 2010 o 22:57
0
Takiego ciezaru nawet pudzian nie uniesie a co dopiero taka chudzina jak samborski. Dajcie mu luz i tak ma ciezkie zycie z tym derwiszem bo reszty nie zj.... bo sie gwiady obraza to jemu sie oberwie, a co...
Avatar
botanik / 6 stycznia 2010 o 22:40
0
niech gra na podwórku
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 lipca 2018 r. 0 0

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia]
galeria

Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina w Centrum Historii Sportu [zdjęcia] 1 0

Wernisaż wystawy "Lekkoatletyczni Mistrzowie Lublina" odbył się w środę w Centrum Historii Sportu w Lublinie.

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia]
galeria

Lubelskie wojsko sprzedaje stary sprzęt. Co można kupić? [zdjęcia] 26 4

Tarpany, ciężarówki star z chłodniami i inne wojskowe skarby czekają na chętnych w ostatnim w te wakacje przetargu Agencji Mienia Wojskowego, która zarabia w ten sposób na modernizację polskiej armii.

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi

Pan Janusz jedzie dla Bianki. Spotyka życzliwych ludzi 0 2

Janusz Kobyłka jedzie dookoła Polski dla chorej Bianki. W trasę wyruszył z Lubartowa 30 czerwca. Wczoraj był już Lubuskiem. Do domu wróci w połowie sierpnia

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"?
galeria
film

Historyczne odkrycie przed Bramą Krakowską w Lublinie. Jak będzie wyglądać "okno czasu"? 24 9

Przed Bramą Krakowską zaczęły się prace przy zabezpieczaniu studni odkrytej podczas wymiany nawierzchni pl. Łokietka. Betonowy krąg ma wzmocnić konstrukcję i umożliwić późniejsze zamontowanie „okna czasu”, przez które zajrzymy w 22-metrową otchłań. Już w czwartek możemy poznać szczegóły tej nowej atrakcji.

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony

"Zdrowych świń nie powinno się wybijać". Wyrok na zwierzęta odroczony 12 7

Po wtorkowej blokadzie rolników, inspekcja weterynaryjna wstrzymała akcję wybijania świń w miejscowości Dawidy (gm. Jabłoń).

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018

Są już bilety na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2018 1 0

Co Gdzie Kiedy. Można już kupić bilety na wydarzenia 12. Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, który zaczyna się 28 lipca.

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem

Po kontroli w Lubelskiem: Margaryna zamiast masła, a żółty ser wcale nie był serem 35 15

Z białego sera ciekła granatowa serwatka, obiecywane przez jadłospis masło leżało w magazynie, a na talerzach lądowała margaryna, zaś żółty ser wcale nie był serem. Na takie ciekawostki natknęli się kontrolerzy w firmach dostarczających posiłki m.in. do szkół, przedszkoli, żłobków oraz szpitala.

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1

Wisła Puławy pokonała w sparingu Chełmiankę 2:1 10 0

Wisła Puławy wygrała w środę z Chełmianką 2:1. W sobotę podopieczni Jacka Magnuszewskiego zagrają w Kozienicach z tamtejszą Energią. Mecz rozpocznie się o godz. 11

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku

Właściciel Stokrotek wygrywa z fiskusem. Emperia nie musi płacić 200 mln zł podatku 21 7

Emperia, czyli właściciel ogólnopolskiej sieci supermarketów Stokrotka, nie musi płacić około 200 milionów złotych podatku – uznał we wtorek Wojewódzki Sądu Administracyjny w Warszawie i uchylił decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki?

Avia zremisowała w sparingu z KSZO. Powrót Mateusza Jarzynki? 3 0

Piłkarze ze Świdnika mają za sobą mecz kontrolny z kolejnym mocnym rywalem. W sobotę przegrali z Radomiakiem 0:2, a w środę zremisowali bezbramkowo z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej
9 września 2018, 19:00

Urszula Dudziak w Filharmonii Lubelskiej 3 0

Co Gdzie Kiedy. 9 września o godz. 19 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) wystąpi legenda polskiej sceny muzycznej - Urszula Dudziak. Artystka wystąpi z koncertem pt. Wyśpiewam wam więcej.

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia]
galeria

Została Miss Lubelszczyzny Nastolatek. Pracowała już w Mediolanie i Paryżu [zdjęcia] 14 5

Karolina Wojtiuk, która została pierwszą wicemiss Lubelszczyzny 2018, będzie reprezentować nasze województwo podczas gali finałowej Miss Polski 2018. Impreza odbędzie się w grudniu w Krynicy Zdroju.

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny 0 1

Przy ośrodku dla cudzoziemców w Białej Podlaskiej powstanie punkt przedszkolny. Władze miasta udzieliły już pozwolenia na budowę.

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy

Zaginęła 65-latka z Kocka. Może potrzebować pilnej pomocy 27 0

3 lipca w Kocku (pow. lubartowski) zaginęła Maria Krystyna Nowicka.

TAURON BASKET LIGA
Półfinały

Wyniki:

Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Slam Ostrów Wielkopolski - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń - Slam Ostrów Wielkopolski
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Anwil Włocławek - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra - Anwil Włocławek

Tabela:

1. Anwil 32 56 2732-2366
2. Ostrów Wlkp. 32 55 2586-2350
3. Polski Cukier 32 55 2730-2427
4. Stelmet 32 53 2738-2505
5. Dąbrowa Górnicza 32 52 2643-2477
6. Rosa Radom 32 52 2659-2531
7. Turów 32 50 2722-2707
8. King Szczecin 32 50 2656-2583
9. TBV Start 32 49 2619-2526
10. Trefl Sopot 32 49 2568-2519
11. Asseco 32 49 2607-2650
12. Polpharma 32 47 2525-2575
13. AZS Koszalin 32 43 2506-2756
14. Gliwice 32 42 2548-2756
15. Miasto Szkła 32 40 2419-2711
16. Legia 32 37 2449-2823
17. Czarni 32 24 1463-1907

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.