Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

24 listopada 2016 r.
12:31

Nie będzie rewolucji w Górniku Łęczna. Trener zostaje

0 25 A A
W sobotę Górnik Łęczna przegrał na własnym boisku z Ruchem Chorzów 0:4<br />
<br />
Fot. Maciej Kaczanowski
W sobotę Górnik Łęczna przegrał na własnym boisku z Ruchem Chorzów 0:4

Fot. Maciej Kaczanowski

– Jesteśmy w kryzysowej sytuacji i będziemy analizować wszystkie zmienne oraz szukać dróg rozwiązania – mówi prezes Górnika Łęczna Artur Kapelko. Ale trenera zwalniać nie zamierza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W sobotę Górnik Łęczna przegrał po raz trzeci z rzędu, w fatalnym stylu ulegając Ruchowi Chorzów, bezpośredniemu rywalowi w walce o utrzymanie 0:4. Zielono-czarni zagrali słabo i spadli na ostatnie miejsce w ligowej tabeli. W tej sytuacji część mediów zaczęła spekulować na temat zwolnienia Andrzeja Rybarskiego. Tym bardziej, że z trybun spotkanie oglądał Marek Zub. Według naszych informacji przynajmniej na razie nie dojdzie jednak do żadnych roszad. Szkoleniowiec zielono-czarnych może spać spokojnie.

– Sobotni mecz był porażką całego Górnika Łęczna. Działaczy, trenerów i zawodników. Jesteśmy w kryzysowej sytuacji i będziemy analizować wszystkie zmienne oraz szukać dróg rozwiązania. Wierzymy, że tak jak w przeszłości z tego kryzysu wyjdziemy na prostą – powiedział nam prezes Górnika Artur Kapelko.

Pytany o przyszłość trenera, dodał:

– Nominacja dla Andrzeja Rybarskiego była bardzo przemyślana. On bardzo zapracował na taką szansę, pracując wcześniej trzy lata jako drugi trener i w bardzo dużym stopniu przyczyniając się do utrzymania Górnika w ekstraklasie. Piotr Rzepka pracował w klubie dwa lata, Jurij Szatałow – trzy sezony. Górnik Łęczna nie zmienia trenerów często. Wierzymy, że wyjdziemy z tego kryzysu silniejsi i bardziej zjednoczeni, bo takie sytuacje wzmacniają tożsamość całej organizacji.

Przed szkoleniowcem i zespołem sporo ciężkiej pracy. Po trzeciej kolejnej porażce nastroje w drużynie były fatalne. – Nie ma co ukrywać, że już od pierwszych minut wyglądało to beznadziejnie, a tylko kolejne bramki dla Ruchu sprawiły, że obraz tego meczu był taki, a nie inny. Co tu dużo mówić, wyglądało to żenująco – powiedział obrońca Górnika Maciej Szmatiuk. – Szczerze mówiąc, po tym meczu nie widzę żadnych plusów. Na gorąco nie potrafię powiedzieć, dlaczego tak się dzieje. Sam się nad tym zastanawiałem czy to jest ten sam zespół? Po tym meczu nic kompletnie nas nie broni – dodał trener Rybarski.

Górnik musi szukać teraz punktów na terenie lidera. W poniedziałek zmierzy się na wyjeździe z Lechią Gdańsk. – Wiele osób było przekonanych, że na Ruchu się odkujemy i pójdziemy w górę. Prawda okazała się zgoła inna i dla nas brutalna. Ale nie ma co się mazać. Trzeba spojrzeć optymistycznie, choć nie jest łatwo. Bo nikt nie powie, że po trzech kolejnych porażkach łatwo patrzeć z optymizmem. Natomiast nie mamy nic do stracenia. Musimy sobie przypomnieć, jak się zdobywa punkty – stwierdził Szmatiuk.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
wierny / 25 listopada 2016 r. o 07:39
0
Zdegradować jak najszybciej a Enea niech inwestuje w Motor.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 07:10
0
Drogi wyjścia prowadzą do Łęcznej
Avatar
rytuturu / 25 listopada 2016 r. o 06:14
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Możecie jeździć i do Milejowa i Piask nikomu nie ubliżając. Narzekacie na Kapelkę na Żuka a Wy gdzie byliście i jesteście jak trzeba ratować klub???? No gdzie??? Co zrobiliście żeby w trudnej sytuacji pomóc podobno "Waszemu kochanemu klubowi". Co Wasze szanowne władze Łęcznej zrobiły by dalej grać w Łęcznej??? Może gdzie indziej jest problem? Za dużo filmów kolego się naoglądałeś.
Kto ten klub doprowadzil do tego stanu MY kibice z trybuny B moze ;).Co my mozemy zrobic jak nie bojkotowac te sytuacje ? Moze spuscic glowe i zaczac jezdzic do innego miasta na mecz Gónika ŁĘCZNA ?? Pan Kapelko z panem Zukiem narobili smrodu niech teraz wdychaja opary ;).Siedzisz sobie przed komputerem wpsiujesz co ci slina na jezyk przyniesie i myslisz ze wiesz wszystko o Gorniku Łęczna ;). Ciekawi mnie jedno z jakiego powodu rozstano sie z prezesuniem w Jagiellonii Bialystok ;).Wiesz cos na ten temat  ?? Co władze Lęcznej moga zrobic zeby Gornik gral w Łecznej, umorzono im duza sume za tereny na ktorym jest klub ;) a ktorego to umorzenia miasto nie musialo robic i przypominam dla kogos kto zaraz odpali ale przeciez kopalnia i podatki z niej ;). Kopalnia bogdanka jest na terenie gminy Puchaczow i tam splywaja podatki,pozatym Łeczna to nie Lublin i nie moze udostepnic x milionow zlotych za promocje miasta ;).Pan Zuczek obiecal panu Kapelce zapewne "złote Góry" za siedmioma rzekami za siedmioma gorami a teraz jak ich ani widu ani slychu to ciezko wyjsc " z twarza " z tej smierdzacej sytuacjii ;) Bez odbioru
Kto ten klub doprowadzil do tego stanu MY kibice z trybuny B moze ;).Co my mozemy zrobic jak nie bojkotowac te sytuacje ? Moze spuscic glowe i zaczac jezdzic do innego miasta na mecz Gónika ŁĘCZNA ?? Pan Kapelko z panem Zukiem narobili smrodu niech teraz wdychaja opary ;).Siedzisz sobie przed komputerem wpsiujesz co ci slina na jezyk przyniesie i myslisz ze wiesz wszystko o Gorniku Łęczna ;). Ciekawi mnie jedno z jakiego powodu rozstano sie z prezesuniem w Jagiellonii Bialystok ;).Wiesz cos na ten temat  ?? Co władze Lęcznej ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 21:58
0
Możecie jeździć i do Milejowa i Piask nikomu nie ubliżając. Narzekacie na Kapelkę na Żuka a Wy gdzie byliście i jesteście jak trzeba ratować klub???? No gdzie??? Co zrobiliście żeby w trudnej sytuacji pomóc podobno "Waszemu kochanemu klubowi". Co Wasze szanowne władze Łęcznej zrobiły by dalej grać w Łęcznej??? Może gdzie indziej jest problem? Za dużo filmów kolego się naoglądałeś.
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 21:28
0
Pierwsza drużyna i spółka.sa , nie mają do czegokolwiek wracać Chcieli mieć drużynę dla siebie to teraz niech rozkmin robią to już drugi raz jak prezesura oszukała kibiców niech sobie wezmą te Skrzydlate świnie i dalej nie niszczą tego co jeszcze zostało w Łęczna. Cała Łęczna was się wstydzi , już czas zabrać dupska z Górnika ,arena otwarta dla kapelki i spółki wy pier.... Da...lać
Avatar
rutyutu / 24 listopada 2016 r. o 21:28
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kibice w kapciach przed tv. Prawdziwi nie obrażają się gdy ludzie, którym zależy na utrzymaniu klubu ratują go nawet kosztem grania 15 km od Łęcznej. Przecież to Ci co bojkotują tylko tracą na tym i trochę klub bo nie ma kasy za bilety. Jak nie pójdą po rozum do głowy to zostaną im kapcie i telewizor. A wstyd zostanie na lata... Kto chce utrzymania naszego klubu ?? Moze prezes Kapelko ktory sie nie nadaje na te funkcje bo jest " choragiewka " ;) czy  moze prezydent Żuczek ktory  chce kosztem naszego klubu ratowac swoj nierentowny stadion jak widac po frekwencjach na meczach nie za bardzo to sie mu udaje . Co do pojscia po rozum do glowy to zastanawiam sie gdzie byles krzykaczu jak zdegradowali nasz klub do 3 ligi i nie bylo meczow z Legia,Lechem i innymi " wielkimi " a jezdzilismy na pipidowki o ktorych istnieniu mozesz wiedziec tylko z google maps ;), to ja ci odpowiem gdzie wtedy byles ;)  siedziales w kapciach przed TV i ogladales ekstraklase i wstyd ci pozostanie jak to ladnie ujales na koncu swojego niezbyt mądrego wywodu na lata. Przezylismy Bogdanke przezyjemy i Arene ;) Jedzilismy na Legie jak bedzie trzeba bedziemy jezdzic i na Zamosc ;)
rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 21:19
0
Nie Porozumienie takie i ch.....j
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 21:04
0
Kibice w kapciach przed tv. Prawdziwi nie obrażają się gdy ludzie, którym zależy na utrzymaniu klubu ratują go nawet kosztem grania 15 km od Łęcznej. Przecież to Ci co bojkotują tylko tracą na tym i trochę klub bo nie ma kasy za bilety. Jak nie pójdą po rozum do głowy to zostaną im kapcie i telewizor. A wstyd zostanie na lata...
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 19:19
0
gimbaza komentuje na ostro w sumie im się nie dziwie bo w szkołach dostają bilety na mecze Górnika za darmo,żeby uzupełniać braki na arenie żuk\karaluch
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 19:17
0
precz z górnikiem z Lublina
Avatar
wierny / 25 listopada 2016 r. o 07:39
0
Zdegradować jak najszybciej a Enea niech inwestuje w Motor.
Avatar
Gość / 25 listopada 2016 r. o 07:10
0
Drogi wyjścia prowadzą do Łęcznej
Avatar
rytuturu / 25 listopada 2016 r. o 06:14
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Możecie jeździć i do Milejowa i Piask nikomu nie ubliżając. Narzekacie na Kapelkę na Żuka a Wy gdzie byliście i jesteście jak trzeba ratować klub???? No gdzie??? Co zrobiliście żeby w trudnej sytuacji pomóc podobno "Waszemu kochanemu klubowi". Co Wasze szanowne władze Łęcznej zrobiły by dalej grać w Łęcznej??? Może gdzie indziej jest problem? Za dużo filmów kolego się naoglądałeś.
Kto ten klub doprowadzil do tego stanu MY kibice z trybuny B moze ;).Co my mozemy zrobic jak nie bojkotowac te sytuacje ? Moze spuscic glowe i zaczac jezdzic do innego miasta na mecz Gónika ŁĘCZNA ?? Pan Kapelko z panem Zukiem narobili smrodu niech teraz wdychaja opary ;).Siedzisz sobie przed komputerem wpsiujesz co ci slina na jezyk przyniesie i myslisz ze wiesz wszystko o Gorniku Łęczna ;). Ciekawi mnie jedno z jakiego powodu rozstano sie z prezesuniem w Jagiellonii Bialystok ;).Wiesz cos na ten temat  ?? Co władze Lęcznej moga zrobic zeby Gornik gral w Łecznej, umorzono im duza sume za tereny na ktorym jest klub ;) a ktorego to umorzenia miasto nie musialo robic i przypominam dla kogos kto zaraz odpali ale przeciez kopalnia i podatki z niej ;). Kopalnia bogdanka jest na terenie gminy Puchaczow i tam splywaja podatki,pozatym Łeczna to nie Lublin i nie moze udostepnic x milionow zlotych za promocje miasta ;).Pan Zuczek obiecal panu Kapelce zapewne "złote Góry" za siedmioma rzekami za siedmioma gorami a teraz jak ich ani widu ani slychu to ciezko wyjsc " z twarza " z tej smierdzacej sytuacjii ;) Bez odbioru
Kto ten klub doprowadzil do tego stanu MY kibice z trybuny B moze ;).Co my mozemy zrobic jak nie bojkotowac te sytuacje ? Moze spuscic glowe i zaczac jezdzic do innego miasta na mecz Gónika ŁĘCZNA ?? Pan Kapelko z panem Zukiem narobili smrodu niech teraz wdychaja opary ;).Siedzisz sobie przed komputerem wpsiujesz co ci slina na jezyk przyniesie i myslisz ze wiesz wszystko o Gorniku Łęczna ;). Ciekawi mnie jedno z jakiego powodu rozstano sie z prezesuniem w Jagiellonii Bialystok ;).Wiesz cos na ten temat  ?? Co władze Lęcznej ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 21:58
0
Możecie jeździć i do Milejowa i Piask nikomu nie ubliżając. Narzekacie na Kapelkę na Żuka a Wy gdzie byliście i jesteście jak trzeba ratować klub???? No gdzie??? Co zrobiliście żeby w trudnej sytuacji pomóc podobno "Waszemu kochanemu klubowi". Co Wasze szanowne władze Łęcznej zrobiły by dalej grać w Łęcznej??? Może gdzie indziej jest problem? Za dużo filmów kolego się naoglądałeś.
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 21:28
0
Pierwsza drużyna i spółka.sa , nie mają do czegokolwiek wracać Chcieli mieć drużynę dla siebie to teraz niech rozkmin robią to już drugi raz jak prezesura oszukała kibiców niech sobie wezmą te Skrzydlate świnie i dalej nie niszczą tego co jeszcze zostało w Łęczna. Cała Łęczna was się wstydzi , już czas zabrać dupska z Górnika ,arena otwarta dla kapelki i spółki wy pier.... Da...lać
Avatar
rutyutu / 24 listopada 2016 r. o 21:28
0
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Kibice w kapciach przed tv. Prawdziwi nie obrażają się gdy ludzie, którym zależy na utrzymaniu klubu ratują go nawet kosztem grania 15 km od Łęcznej. Przecież to Ci co bojkotują tylko tracą na tym i trochę klub bo nie ma kasy za bilety. Jak nie pójdą po rozum do głowy to zostaną im kapcie i telewizor. A wstyd zostanie na lata... Kto chce utrzymania naszego klubu ?? Moze prezes Kapelko ktory sie nie nadaje na te funkcje bo jest " choragiewka " ;) czy  moze prezydent Żuczek ktory  chce kosztem naszego klubu ratowac swoj nierentowny stadion jak widac po frekwencjach na meczach nie za bardzo to sie mu udaje . Co do pojscia po rozum do glowy to zastanawiam sie gdzie byles krzykaczu jak zdegradowali nasz klub do 3 ligi i nie bylo meczow z Legia,Lechem i innymi " wielkimi " a jezdzilismy na pipidowki o ktorych istnieniu mozesz wiedziec tylko z google maps ;), to ja ci odpowiem gdzie wtedy byles ;)  siedziales w kapciach przed TV i ogladales ekstraklase i wstyd ci pozostanie jak to ladnie ujales na koncu swojego niezbyt mądrego wywodu na lata. Przezylismy Bogdanke przezyjemy i Arene ;) Jedzilismy na Legie jak bedzie trzeba bedziemy jezdzic i na Zamosc ;)
rozwiń
Avatar
Gość / 24 listopada 2016 r. o 21:19
0
Nie Porozumienie takie i ch.....j
Avatar