Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

14 maja 2022 r.
11:48

Górnik Łęczna w niedzielę gra w Zabrzu, czyli szczególny mecz dla trenera

0 3 A A

Piłkarze Górnika Łęczna po domowym remisie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, który z zasadzie przesądził o ich spadku do Fortuna I Ligi, przygotowują się do ostatniego w tym sezonie meczu wyjazdowego. W niedzielę zespół trenera Marcina Prasoła zagra na wyjeździe z Górnikiem Zabrze (godz. 15).

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W poniedziałek, w meczu ostatniej szansy łęcznianie mierzyli się u siebie z ekipą z Niecieczy, która również znajduje się pod kreską i widmo spadku poważnie zagląda jej w oczy. Górnik chcąc zachować szansę na pozostanie w elicie musiał wygrać to spotkanie, ale mecz zakończył się podziałem punktów, a to oznacza, że Janusz Gol i spółka w przyszłym sezonie niemal na pewno zagrają w Fortuna I Lidze.

Zanim to jednak nastąpi zielono-czarnym pozostały jeszcze dwa spotkania w PKO BP Ekstraklasie. Najpierw ekipa z Łęcznej pojedzie do Zabrza na starcie z tamtejszym Górnikiem, a następnie zagra u siebie z Jagiellonią Białystok. Jakie morale panują w zespole i jakie cele wyznaczył sztab szkoleniowy zawodnikom na dwie ostatnie potyczki w PKO BP Ekstraklasie?

– Nasze cele po meczu z Bruk-Bet Termaliką się nie zmieniają. Odkąd pojawiłem się w Górniku koncentrowaliśmy się na każdym kolejnym meczu i tak też będzie tym razem – mówi Marcin Prasoł, trener zielono-czarnych. – Wiemy jaka jest nasza sytuacja w tabeli, ale chcemy w ostatnich dwóch meczach zaprezentować się jak najlepiej. W najbliższym meczu przeciwko Górnikowi Zabrze szansę otrzymają zawodnicy, którzy do tej pory grali nieco mniej. Czy starcie z klubem, w którym ostatnio pracowałem będzie dla mnie szczególne? Na pewno wrócę do Zabrza z dużą przyjemnością i z pozytywnymi emocjami. Jedziemy tam z zamiarem wywalczenia trzech punktów – zapewnia szkoleniowiec.

Na kogo w takim razie może postawić trener podczas meczu w Zabrzu? Trudno jednoznacznie wytypować. Być może po ciężkim sezonie od gry odpocznie kapitan zespołu i bramkarz łęcznian Maciej Gostomski, którego może zastąpić Adrian Kostrzewski? Ostatni raz 23-letni golkiper zaprezentował się kibicom w rozegranym 11 lutego domowym meczu na śniegu przeciwko Śląskowi Wrocław. Występ Kostrzewskiego był wówczas możliwy ze względu na nagłą niedyspozycję Gostomskiego. Rezerwowy bramkarz nie zachował co prawda czystego konta (mecz zakończył się remisem 1:1), ale zebrał bardzo pochlebne recenzje. Jednak po tym spotkaniu więcej nie pojawił się na boisku.

Nie wiadomo czy trener Prasoł zdecyduje się dać szansę gry Kostrzewskiemu, ale na pewno będzie musiał znaleźć zastępstwo dla Damiana Gąski. Pomocnik łęcznian w poniedziałek zobaczył czwartą w tym sezonie żółtą kartkę i czeka go przymusowa pauza. Kto może go zastąpić? Wydaje się, że szkoleniowiec Górnika może postawić na Bartłomieja Kalinkowskiego lub Szymona Drewniaka, którzy w meczu z Bruk-Betem pełnili rolę rezerwowych.

Niedzielny mecz w Zabrzu rozpocznie się o godzinie 15. Spotkanie będzie można obejrzeć na antenie Canal+ Sport.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Dunloop / 14 maja 2022 r. o 19:51
Zrobiliście we dwóch z DUMY LUBELSZCZYZNY pośmiewisko całej Polski...!!! wyjedźcie nocą może nikt was gwnem nie obrzuci... Ciekawe jakie czy będziecie mieli choć ciut HONORU żeby po meczu z Jaga porozmawiać z kibicami czy spielicie jak szczury do dziury... Dalej próbując z gwna kręcić cukierki. Mam nadzieję że polecą w waszą stronę konkretne pozdrowienia ze strony trybun... Frajerzy i pseudo działacze udający wybawicieli Górnika... Won jamy wonnnnn
Avatar
PISFAN / 14 maja 2022 r. o 15:21
Coś ino mi się zdaje że powrót na stare śmieci dla trenera górników nie będzie należał do przyjemnych
Avatar
PISFAN / 14 maja 2022 r. o 12:55
Mam pytanie Czy Nikitovič zaczął szukać Górnikowi zawodników na 1 ligę i nie takich co spuszczą zespół do drugiej ligi tylko spróbują powalczyć o powrót do elity i najważniejsze za wszelką cenę zatrzymać w Łęcznej Bartosza Śpiączkę !!!
Avatar
Dunloop / 14 maja 2022 r. o 19:51
Zrobiliście we dwóch z DUMY LUBELSZCZYZNY pośmiewisko całej Polski...!!! wyjedźcie nocą może nikt was gwnem nie obrzuci... Ciekawe jakie czy będziecie mieli choć ciut HONORU żeby po meczu z Jaga porozmawiać z kibicami czy spielicie jak szczury do dziury... Dalej próbując z gwna kręcić cukierki. Mam nadzieję że polecą w waszą stronę konkretne pozdrowienia ze strony trybun... Frajerzy i pseudo działacze udający wybawicieli Górnika... Won jamy wonnnnn
Avatar
PISFAN / 14 maja 2022 r. o 15:21
Coś ino mi się zdaje że powrót na stare śmieci dla trenera górników nie będzie należał do przyjemnych
Avatar
PISFAN / 14 maja 2022 r. o 12:55
Mam pytanie Czy Nikitovič zaczął szukać Górnikowi zawodników na 1 ligę i nie takich co spuszczą zespół do drugiej ligi tylko spróbują powalczyć o powrót do elity i najważniejsze za wszelką cenę zatrzymać w Łęcznej Bartosza Śpiączkę !!!
Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Lubelskie. Mieszkańcy boją się naporu wody Wisły

Wisła się do nas pcha – alarmują mieszkańcy, którzy mają pola w pobliżu wału przeciwpowodziowego w Kępie Soleckiej i Gosteckiej. Chodzi o niemal sto hektarów upraw w gminie Łaziska. Przedstawiciele Wód Polskich byli na miejscu i choć oceniają stan wału jako dobry, zapowiadają, że zajmą się sprawą.

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Lublin. Ten budynek planowali w szpitalu od 1974 roku

Nowy budynek zabiegowo-anestezjologiczny powstanie przy szpitalu przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Unia Europejska dołoży do inwestycji wartej 78 mln zł blisko 65 mln zł.

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie
zdjęcia z targowiska
galeria

Truskawki będą tanie jak barszcz. Sprawdzamy ceny w Lublinie

Jak dobrze poszukać, to za kilogram truskawek można w Lublinie zapłacić 10 złotych. A to jeszcze nie jest pełnia sezonu, kiedy ceny będą jeszcze niższe.

Małpia ospa dotarła do Europy. Jak się przenosi, jakie objawy, jaka śmiertelność?

Małpia ospa dotarła do Europy. Jak się przenosi, jakie objawy, jaka śmiertelność?

Wirus ospy małpiej jest łagodniejszą wersją wirusa ospy prawdziwej, którą szczepieniami wyeliminowano w 1980 r. Nie ma on jednak nic wspólnego z ospą wietrzną – zapewniają eksperci.

Egzamin ósmoklasisty 2022.  Matematyka. Niektórzy poddali się kilku minutach

Egzamin ósmoklasisty 2022. Matematyka. Niektórzy poddali się kilku minutach

Uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych w tym tygodniu mierzą z egzaminami kończącymi ten etap ich edukacji. Nastroje wśród nastolatków po polskim i matematyce na ogół są pozytywne. Wyniki sprawdzianów poznamy za miesiąc.

Lubelskie. Władze miasta postanowiły: trawę kosić rzadziej

Lubelskie. Władze miasta postanowiły: trawę kosić rzadziej

Samorząd widzi w tym same plusy i dlatego zapowiada ograniczenie koszenia niektórych trawników. Z kolei, mieszkańcy Międzyrzeca Podlaskiego proponują więcej łąk kwietnych.

Łuków: Przejście dla pieszych jest, ale jakby go nie było. Przejdziesz, to dostaniesz mandat

Łuków: Przejście dla pieszych jest, ale jakby go nie było. Przejdziesz, to dostaniesz mandat

O budowę tego przejścia dla pieszych zabiegali mieszkańcy. I ono rzeczywiście już powstało, ale okazuje się, że korzystać z niego jeszcze nie można. Brakuje ważnej umowy. A mieszkańcy zastanawiają się, czy mogą bezpiecznie przechodzić po pasach, czy dostaną mandat.

Gminny Dzień Dziecka w Nałęczowie
29 maja 2022, 13:00

Gminny Dzień Dziecka w Nałęczowie

Na placu przed Urzędem Miasta w Nałęczowie 29 maja odbędą się uroczyste obchody Gminnego Dnia Dziecka. W programie moc atrakcji.

Bogusław Trojan (MKS Funfloor Perła Lublin): Srebro przyjmujemy z pokorą

Bogusław Trojan (MKS Funfloor Perła Lublin): Srebro przyjmujemy z pokorą

Rozmowa z Bogusławem Trojanem, prezesem MKS FunFloor Perła Lublin

Lubelska drukarnia ma gest. Wydrukowała dwa tysiące bajek dla ukraińskich dzieci za darmo

Lubelska drukarnia ma gest. Wydrukowała dwa tysiące bajek dla ukraińskich dzieci za darmo

Lubelska drukarnia Petit zdecydowała się na wsparcie inicjatywy wolontariuszek, które stworzyły publikację z myślą o dzieciach uciekających przed wojną na Ukrainie. Bajka o dzielnym króliczku w wersji z ilustracjami do kolorowania została wydrukowana bezpłatnie. Jej egzemplarze trafiły już na lubelskie dworce.

Spektakl "Zagłada" w Nałęczowie
28 maja 2022, 19:00

Spektakl "Zagłada" w Nałęczowie

W sobotę, 28 maja o godz. 19 w Nałęczowskim Ośrodku Kultury (ul. Lipowa 6) odbędzie się pokaz spektaklu Fundacji Banina "Zagłada".

Święto kolorów nad Zalewem Zemborzyckim
29 maja 2022, 15:00

Święto kolorów nad Zalewem Zemborzyckim

W najbliższy weekend do Lublina ponownie zawita Holi Święto Kolorów. W tym roku organizatorzy zapraszają wszystkich wielbicieli zabawy z kolorowym proszkiem 29 maja nad Zalew Zemborzycki. Start o godz. 15 na terenie Słonecznego Wrotkowa.

Lublin. Niepełnosprawne dzieci uczą się w trzech budynkach. To ma się zmienić

Lublin. Niepełnosprawne dzieci uczą się w trzech budynkach. To ma się zmienić

Świetni nauczyciele, wspaniała atmosfera, ale budynki straszne – tak od kilku już lat o Szkole Podstawowej Specjalnej nr 26 mówili rodzice uczęszczających tam dzieci. Nie tylko mówili, ale i pukali do odpowiednich drzwi. Wkrótce ich problemami zająć ma się premier

Praca zdalna zostanie uregulowana. Projekt nowelizacji kodeksu pracy przyjęty
film

Praca zdalna zostanie uregulowana. Projekt nowelizacji kodeksu pracy przyjęty

Warszawa. Praca zdalna zostanie uregulowana. Rząd przyjął projekt nowelizacji kodeksu pracy, a Sejm zajmie się tym prawdopodobnie w przyszłym miesiącu. Jak informuje minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg, praca zdalna będzie funkcjonowała na zasadzie porozumienia między pracodawcą a przedstawicielami pracowników.

Zanim oddasz sprzęt - usuń z niego dane!

Zanim oddasz sprzęt - usuń z niego dane!

Usuwanie danych o klientach powinno być wykonywane przez wszystkie firmy. Na dyskach komputerów często znajdują się bardzo wrażliwe dane zawierające imię i nazwisko, dane zamieszkania, nr. telefonu, informacje o karcie płatniczej, historia zakupów i wiele, wiele więcej. Specjaliści i firmy zajmujące się skupem sprzętu poleasingowego (np. https://selkea.pl/) biją na alarm - na komputerach, laptopach, czy komórkach wciąż widnieją dane klientów, a nawet jeśli zostały usunięte to w najmniej odpowiedni sposób, tak iż da się je bez problemu odzyskać dostępnym na rynku oprogramowaniem.

PKO BP EKSTRAKLASA
34. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Zagłębie Lubin 2-1
Legia Warszawa - Cracovia 3-0
Piast Gliwice - Radomiak Radom 1-1
Pogoń Szczecin - Bruk-Bet Termalica 2-2
Raków Częstochowa - Lechia Gdańsk 3-0
Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 3-4
Wisła Kraków - Warta Poznań 0-1
Wisła Płock - Stal Mielec 3-0
Górnik Łęczna - Jagiellonia Białystok 0-1

Tabela:

1. Lech 34 74 67-24
2. Raków 34 69 60-30
3. Pogoń 34 65 63-31
4. Lechia 34 57 52-39
5. Piast 34 54 45-37
6. Wisła P. 34 48 48-51
7. Radomiak 34 48 42-40
8. Górnik Z. 34 47 55-55
9. Cracovia 34 46 40-42
10. Legia 34 43 46-48
11. Warta 34 42 35-38
12. Jagiellonia 34 40 39-50