Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

20 grudnia 2016 r.
11:16

Górnik na Arenie: Frekwencja spadła, przychód wzrósł

0 38 A A
Na Arenie Lublin Górnik może liczyć na mniejsze wsparcie publiczności niż w Łęcznej<br />
<br />
fot. Maciej Kaczanowski<br />
Na Arenie Lublin Górnik może liczyć na mniejsze wsparcie publiczności niż w Łęcznej

fot. Maciej Kaczanowski

Po przeprowadzce na Arenę Lublin na mecze Górnika Łęczna chodzi mniej kibiców, ale poprawiła się sytuacja finansowa klubu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przed rozpoczęciem sezonu 2016/17 władze Górnika Łeczna podjęły decyzję o przeniesieniu domowych spotkań do Lublina. – Przeprowadzka motywowana była powodami biznesowymi. To była decyzja obarczona ogromnym ryzykiem, dużą trudnością emocjonalną. I zarząd i władze klubu, rada nadzorcza, dyskutowały, konsultowały się w tej sprawie z kilkoma środowiskami, z kibicami, z byłymy działaczami, z tymi, którzy tworzyli ten klub. Nie zapominamy, że nasz w dom jest w Łęcznej, stamtąd się wywodzimy, tam mamy bazę, tam jest historia klubu i tam jest wiele pięknych wspomnień – mówi prezes klubu Artur Kapelko.

Jakie efekty przyniosła przeprowadzka? Na pewno rozczarowująca jest średnia frekwencja, która spadła z 4235 do 3770 widzów na mecz. Olbrzymi wpływ miały na to dwa ostatnie spotkania, z Ruchem Chorzów i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, gdy na stadion przyszło odpowiednio 1896 i 1505 widzów.

Lublin nie był jednak jedynym miejscem, gdzie spadły wyniki frekwencji w listopadzie i grudniu, bo niesprzyjająca aura nie przyciągała także na obiekty w innych miastach. Nigdzie nie było to jednak aż tak widoczne, jak na meczach Górnika, a wpływ na to miała z pewnością także niewielka atrakcyjność przeciwników. Rekordowe wyniki frekwencyjne miały miejsce na meczach z Legia i Lechem, gdy stadion odwiedziło odpowiednio 9 248 i 7 078 widzów.

– Górnik Łęczna to jest dzisiaj klub, który najwięcej wysiłku wkłada w to, żeby dokonać zmiany swojej polityki sprzedaży, żeby aktywnie wykorzystać to wsparcie, którego Ekstraklasa SA udziela – przekonuje Mateusz Dmowski, ekspert Ekstraklasy SA.

W sumie na stadionie pojawiło się 18 077 nowych kibiców, najwięcej na meczu z Legią – 5 821. Bezwględna liczba fanów spadła z 43 535 widzów do 37 695. Przy tym wszystkim trzeba pamiętać, że żaden inny klub nie przyciągnął na Arenę tak wielu widzów, jak Górnik, choć biorąc pod uwagę potencjał ekstraklasy i miasta Lublin, nie ma czym się zachwycać.

Co ciekawe, mimo spadku frekwencji, poprawiły się wyniki finansowe klubu. Górnik zanotował 65 procent wzrostu przychodów z tytułu umów sponsorskich w porównaniu do sezonu 2015/16 (do tej statystyki nie wliczono pieniędzy pozyskiwanych od Ekstraklasy i LW Bogdanka). Jeszcze bardziej (o 71 procent) wzrósł przychód z dnia meczowego. Niezwykle istotna była możliwość sprzedaży loż biznesowych (na stadionie w Łęcznej ich nie ma), co obecnie stanowi 12 procent przychodów z dnia meczowego.

– Żeby utrzymać się na poziomie ekstraklasy trzeba być coraz bardziej konkurencyjnym i trzeba dbać o przychody. Nie tylko przychodzy od naszego sponsora strategicznego Lubelskiego Węgla Bogdanka czy z tytułu udziału w rozgrywkach ligowych Ekstraklasy, ale również budować tę drugą nogę finansową, która by ewentualnie wspierała klub – zwraca uwagę Kapelko.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 13:08
+1
"Jakie efekty przyniosła przeprowadzka? Na pewno rozczarowująca jest średnia frekwencja, która spadła z 4235 do 3770 widzów na mecz. Olbrzymi wpływ miały na to dwa ostatnie spotkania, z Ruchem Chorzów i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, gdy na stadion przyszło odpowiednio 1896 i 1505 widzów." HAHAHAHAHAHHAHAH Średnia liczona x2 w tym roku ? Przecież na kilka meczów w tym roku przyszło więcej niż 2000 ludzi! Bzdury pisane przez dziennikarzy i podawane przez klub by nie robic wstydu na całą Polske ! Bo miescie Lublin przychodzi na mecze mniej ludzi niż na wsi Nieciecza !!!
"Jakie efekty przyniosła przeprowadzka? Na pewno rozczarowująca jest średnia frekwencja, która spadła z 4235 do 3770 widzów na mecz. Olbrzymi wpływ miały na to dwa ostatnie spotkania, z Ruchem Chorzów i Bruk-Betem Termaliką Nieciecza, gdy na stadion przyszło odpowiednio 1896 i 1505 widzów." HAHAHAHAHAHHAHAH Średnia liczona x2 w tym roku ? Przecież na kilka meczów w tym roku przyszło więcej niż 2000 ludzi! Bzdury pisane przez dziennikarzy i podawane przez klub by nie robic wstydu na całą Polske ! Bo miescie Lublin przychodzi na mecz... rozwiń
Avatar
Mietek / 20 grudnia 2016 o 12:09
+1
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Na stadionie nic sie nie dzieje jeden wiekszy koncert i widzów coraz mniej a są zyski genialne !!!!! Tylko jak PO i Wspolny Lublin rzadzi takie cuda są....
Po co piszesz takie kłamstwa PISiorze skoro praktycznie co tydzień na stadionie jest jakaś impreza? czy to mecz czy koncert czy wydarzenie kulturalne?
Avatar
Piter76 / 27 grudnia 2016 o 08:32
0
ja też liczę i czekam na ekstraklasę z Motorem. I oczywiście chodzę na Motor cały czas, także teraz na tę 3/4 ligę, z dziećmi czy z żoną, nie ma problemu. na żadnej łęcznej moja noga nie postanie, nawet za darmo i w lidze mistrzów.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 12:59
0
super że Lublin ma już swój klub
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 09:12
0
"Górnik zanotował 65 procent wzrostu przychodów z tytułu umów sponsorskich w porównaniu do sezonu 2015/16 (do tej statystyki nie wliczono pieniędzy pozyskiwanych od Ekstraklasy i LW Bogdanka)" Drogi Autorze, takie sformułowanie dla mnie brzmi jak manipulacja! Dlaczego statystyka nie obejmuje wszystkich umów sponsorskich? Może okazałoby się, że np. pieniędzy jest w sumie mniej niż wcześniej, bo np. główny sponsor dał dużo mniej niż rok wcześniej, a co za tym idzie nie ma wzrostu przychodów na poziomie 65% tylko 5% albo nawet może jest spadek przychodów! Dlaczego ze statystyk wyłączono sponsora strategicznego skoro całkiem możliwe, że w tej całej puli pieniędzy z tego źródła jest (było?) najwięcej??? Dlaczego nie ma przywołanych konkretnych liczb???
"Górnik zanotował 65 procent wzrostu przychodów z tytułu umów sponsorskich w porównaniu do sezonu 2015/16 (do tej statystyki nie wliczono pieniędzy pozyskiwanych od Ekstraklasy i LW Bogdanka)" Drogi Autorze, takie sformułowanie dla mnie brzmi jak manipulacja! Dlaczego statystyka nie obejmuje wszystkich umów sponsorskich? Może okazałoby się, że np. pieniędzy jest w sumie mniej niż wcześniej, bo np. główny sponsor dał dużo mniej niż rok wcześniej, a co za tym idzie nie ma wzrostu przychodów na poziomie 65% tylko 5% albo nawet może je... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 09:42
0
Kiedy odejdzie Kapelko? Czy on tylko odejdzie jak Górnik spadnie bo już nie będzie kasy na dobrą pensję? Czy on jak zwykle w styczniu wyjeżdża na wczasy kiedy to ten okres będzie bardzo gorący z nowym trenerem?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 21:51
0
Nie no fenomen! Miały być tłumy mieli być sponsorzy,nie ma ani tego ani tego.Podają jakieś procentowe wyliczenia,bez liczb.Zakładając np.ze poprzednio mieli zysk z reklam np.10 tyś.to wzrost i 65 procent to śmieszne pieniądze.Jako kibic Górnika a nawet dawny jego gracz widzę że jedynym sposobem na przerwanie tej farsy jest spadek,bo inaczej to zarząd od koryta nie odejdzie.Do zobaczenia w niższej lidze!
Avatar
Edek / 20 grudnia 2016 o 21:21
0
Ciekaw jestem dzieki komu te dantejskie sceny w Łęcznej.
Avatar
krzysztof.jakubowski / 20 grudnia 2016 o 18:16
0
No i po stronie kosztów można odjąć utrzymanie stadionu, za który płaci Gmina Lublin.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 16:35
0
Dla kogo jet sport? Dla pieniędzy, czy dla kibiców?W Łęcznej było to oczywiste.........
Avatar
Piter76 / 27 grudnia 2016 o 08:32
0
ja też liczę i czekam na ekstraklasę z Motorem. I oczywiście chodzę na Motor cały czas, także teraz na tę 3/4 ligę, z dziećmi czy z żoną, nie ma problemu. na żadnej łęcznej moja noga nie postanie, nawet za darmo i w lidze mistrzów.
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 12:59
0
super że Lublin ma już swój klub
Avatar
Gość / 25 grudnia 2016 o 09:12
0
"Górnik zanotował 65 procent wzrostu przychodów z tytułu umów sponsorskich w porównaniu do sezonu 2015/16 (do tej statystyki nie wliczono pieniędzy pozyskiwanych od Ekstraklasy i LW Bogdanka)" Drogi Autorze, takie sformułowanie dla mnie brzmi jak manipulacja! Dlaczego statystyka nie obejmuje wszystkich umów sponsorskich? Może okazałoby się, że np. pieniędzy jest w sumie mniej niż wcześniej, bo np. główny sponsor dał dużo mniej niż rok wcześniej, a co za tym idzie nie ma wzrostu przychodów na poziomie 65% tylko 5% albo nawet może jest spadek przychodów! Dlaczego ze statystyk wyłączono sponsora strategicznego skoro całkiem możliwe, że w tej całej puli pieniędzy z tego źródła jest (było?) najwięcej??? Dlaczego nie ma przywołanych konkretnych liczb???
"Górnik zanotował 65 procent wzrostu przychodów z tytułu umów sponsorskich w porównaniu do sezonu 2015/16 (do tej statystyki nie wliczono pieniędzy pozyskiwanych od Ekstraklasy i LW Bogdanka)" Drogi Autorze, takie sformułowanie dla mnie brzmi jak manipulacja! Dlaczego statystyka nie obejmuje wszystkich umów sponsorskich? Może okazałoby się, że np. pieniędzy jest w sumie mniej niż wcześniej, bo np. główny sponsor dał dużo mniej niż rok wcześniej, a co za tym idzie nie ma wzrostu przychodów na poziomie 65% tylko 5% albo nawet może je... rozwiń
Avatar
Gość / 21 grudnia 2016 o 09:42
0
Kiedy odejdzie Kapelko? Czy on tylko odejdzie jak Górnik spadnie bo już nie będzie kasy na dobrą pensję? Czy on jak zwykle w styczniu wyjeżdża na wczasy kiedy to ten okres będzie bardzo gorący z nowym trenerem?
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 21:51
0
Nie no fenomen! Miały być tłumy mieli być sponsorzy,nie ma ani tego ani tego.Podają jakieś procentowe wyliczenia,bez liczb.Zakładając np.ze poprzednio mieli zysk z reklam np.10 tyś.to wzrost i 65 procent to śmieszne pieniądze.Jako kibic Górnika a nawet dawny jego gracz widzę że jedynym sposobem na przerwanie tej farsy jest spadek,bo inaczej to zarząd od koryta nie odejdzie.Do zobaczenia w niższej lidze!
Avatar
Edek / 20 grudnia 2016 o 21:21
0
Ciekaw jestem dzieki komu te dantejskie sceny w Łęcznej.
Avatar
krzysztof.jakubowski / 20 grudnia 2016 o 18:16
0
No i po stronie kosztów można odjąć utrzymanie stadionu, za który płaci Gmina Lublin.
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 16:35
0
Dla kogo jet sport? Dla pieniędzy, czy dla kibiców?W Łęcznej było to oczywiste.........
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 16:31
-1
Nie rozumiem po co na siłę jest ciągnięty ten projekt Górnika w ekstraklasie. Może w końcu czas pogodzić się że ekstraklasa to jednak za wysokie progi dla małego klubu i grać gdzieś niżej ale dla swoich kibiców. A tak na siłę przeniesiono się do Lublina, interesują te mecze co raz mniej osób o większym utożsamianiu się z klubem nie wspominam a to wszystko po to żeby na siłę utrzymać ligę. Tylko kosztem czego? Własnych kibiców? Historii klubu? Przecież to na dłuższą metę nie ma sensu bo ten klub w końcu i tak spadnie. I nie piszę tego z zawiści tylko po prostu przez kuriozum całej sytuacji. Czekam co następne czeka Górnik w celu ratowania ekstraklasy za wszelką cenę - zmiana nazwy? Połączenie się z innym klubem?
Nie rozumiem po co na siłę jest ciągnięty ten projekt Górnika w ekstraklasie. Może w końcu czas pogodzić się że ekstraklasa to jednak za wysokie progi dla małego klubu i grać gdzieś niżej ale dla swoich kibiców. A tak na siłę przeniesiono się do Lublina, interesują te mecze co raz mniej osób o większym utożsamianiu się z klubem nie wspominam a to wszystko po to żeby na siłę utrzymać ligę. Tylko kosztem czego? Własnych kibiców? Historii klubu? Przecież to na dłuższą metę nie ma sensu bo ten klub w końcu i tak spadnie. I nie piszę tego z zawiś... rozwiń
Avatar
Gość / 20 grudnia 2016 o 15:39
0
Na wiosnę bedzie padmo wygranych meczy i frekwencja wzrosnie.Będa wyniki beda ludzie na trybunach.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski

Legia – Cork City 3:0. Pewny awans mistrzów Polski 3 0

W rewanżowym meczu I rundy eliminacji do Ligi Mistrzów zespół z Warszawy pokonał na swoim stadionie niżej notowanego rywala z Irlandii i awansował do dalszej fazy rozgrywek

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka

Ponad miesiąc temu zmienili ruch na rondzie. Kolejna stłuczka 3 1

Kolejna stłuczka na rondzie Wyszyńskiego w Zamościu. Od 6 czerwca obowiązuje tu ruch okrężny a kierowcy nadal mają problemy

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł

Miasto poszło na rękę dłużnikom z mieszkań komunalnych. Odzyskało ponad 900 tys. zł 6 4

Ponad 900 tys. zł udało się odzyskać miastu od zadłużonych najemców mieszkań komunalnych, którzy zgłosili się do programu dającego im szansę na umorzenie do 70 proc. zaległości. Z takiej możliwości skorzystała prawie co siódma z uprawnionych osób. Jak dużych długów mogą się pozbyć?

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie

"Burmistrzu przestrzegaj prawa!". Pani Maria będzie pikietować codziennie 2 2

Maria Kosidło z Radzynia Podlaskiego zaczęła we wtorek pikietę pod Urzędem Miasta. W toczącym się od dwóch lat sporze chodzi o mieszkanie komunalne. Kobieta zarzuca urzędnikom, że bezprawnie rozwiązali z nią umowę i zajęli lokum

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!"
film

Rolnicy protestowali, zablokowali weterynarzy. "Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła!" 24 20

Hodowcy świń z okolic Parczewa zablokowali samochód lekarzy weterynarii, którzy zamierzali przeprowadzić ubój zwierząt zagrożonych afrykańskim pomorem świń. – Chcemy pokazać, że polski rolnik to jest siła – nie ukrywa przewodniczący rolniczego stowarzyszenia, który przyjechał wesprzeć okolicznych mieszkańców

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku
galeria

A jednak do poprawki. Zmiana na pomniku smoleńskim w Kraśniku 7 16

Poprawiono napis na odsłoniętym w niedzielę kraśnickim pomniku. Figura Lecha Kaczyńskiego została podpisana jako „Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej”. Pojawiły się jednak wątpliwości, czy drugiego z tych słów nie należałoby odmienić.

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu

Nowe korty tenisowe utonęły w deszczu 2 10

Woda na kortach tenisowych w Świdniku. Urząd Miasta przyznaje, że po poniedziałkowych ulewnych deszczach był problem z odprowadzaniem wody

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada

PiS: Środki publiczne były wyprowadzane z Centrum Kultury. Miasto odpowiada 6 11

Radni opozycji ocenili wyniki kontroli w Centrum Kultury jako skandal i zażądali wyjaśnień od prezydenta miasta

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja?

Nowa dyrektor Teatru Muzycznego. Kogo wybrała komisja? 3 15

Kamila Lendzion została rekomendowana na stanowisko dyrektora Teatru Muzycznego w Lublinie. Teraz tę kandydaturę musi zaakceptować Zarząd Województwa Lubelskiego, któremu podlega instytucja.

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin?

Transfery w Motorze Lublin: dzisiaj Meskhia, jutro Bonin? 26 15

Motor Lublin potwierdził piąty transfer podczas letniego okienka. Kontrakt podpisał były, młodzieżowy reprezentant Ukrainy, a ostatnio zawodnik Wisły Puławy – Irakli Meskhia. Wkrótce kolejnym wzmocnieniem powinien być za to... Grzegorz Bonin

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym

Olimp "przeniesie się" na Ponikwodę? Rada dzielnicy: Byłby naszym ośrodkiem kulturalnym 60 9

Rada Dzielnicy Ponikwoda chce, żeby galeria handlowa Olimp znalazła się w jej granicach, a nie – jak teraz – na Czechowie Południowym. Tłumaczy, że dzięki temu mieszkańcy Ponikwody… będą mieć nowy ośrodek kulturalny

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej

Połączenie Włodawianki i Eko Rożanka coraz bliżej 0 2

Od wielu tygodni nie brakowało plotek, że dojdzie do połączenia Włodawianki z Eko Różanka. I wygląda na to, że kluby doszły już do porozumienia. Teraz swoją zgodę musi jeszcze wydać Lubelski Związek Piłki Nożnej

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 7 0

Sporo działo się we wtorek w obozie Górnika. Zielono-czarni mają nowego zawodnika – Jakuba Chrzanowskiego. Zmiany zaszły także w sztabie szkoleniowym i medycznym klubu z Łęcznej

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne

Mieli o 56 zł za dużo żeby dostać mieszkanie komunalne. Teraz zbierają na własne 1 8

Niewiele ponad 34 tys. zł brakuje Ewelinie i Łukaszowi Czerwińskim do zrealizowania marzenia ich życia – kupna małego, ale własnego mieszkania. Para nie może dostać mieszkania komunalnego, bo przekracza próg dochodowy o 56 zł. Niepełnosprawny mężczyzna i jego żona wciąż mają jednak nadzieję, że dzięki pomocy internautów wszystko jest możliwe.

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze
21 lipca 2018, 20:00

Kuba Karaś wystąpi w Plenerze 1 1

Co Gdzie Kiedy. Gwiazda duetu The Dumplings, Kuba Karaś, wystąpi 21 lipca w Plenerze. Zamiast własnych kawałków artysta sprawdzi się w roli DJ'a i rozkręci gorącą imprezę. Start o godz. 20.

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48
15. Bruk-Bet 37 36 39-66
16. Sandecja 37 33 34-54

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.