Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

24 kwietnia 2016 r.
9:01

Sądne dni przed Górnikiem. Miasto nie pomaga, sponsor rozmawia

0 20 A A
Jeżeli LW Bogdanka wycofa się z dalszego wspierania Górnika, fani piłki nożnej w Łęcznej niedługo mogą nie mieć komu kibicować<br />
<br />
Fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl
Jeżeli LW Bogdanka wycofa się z dalszego wspierania Górnika, fani piłki nożnej w Łęcznej niedługo mogą nie mieć komu kibicować

Fot. Przemysław Gąbka/gornik.leczna.pl

Wraz z końcem czerwca wygasa umowa sponsorska Lubelskiego Węgla Bogdanka z Górnikiem Łęczna. Jeżeli nie zostanie przedłużona, zielono-czarni stracą główne źródło utrzymania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

31 grudnia 2015 roku wygasła warta około pięć milionów złotych umowa sponsorska pomiędzy Lubelskim Węglem Bogdanka SA a Górnikiem Łęczna. W związku ze zmianami własnościowymi, natychmiastowa renegocjacja kontraktu nie wchodziła w grę. Kopalnia nie zostawiła jednak klubu bez wsparcia, w dalszym ciągu przekazując środki na bieżące funkcjonowanie, jednocześnie dając sobie czas na badanie rynku i podjęcie decyzji w sprawie dalszej współpracy. Do końca sezonu zielono-czarni mogą więc spać spokojnie. Co będzie dalej?

– Nasza umowa z Górnikiem Łęczna obowiązuje do połowy tego roku. Obecnie trwają rozmowy z klubem na temat kontynuacji współpracy – powiedział nam Grzegorz Gawroński, dyrektor biura zarządu LW Bogdanka SA:

– Sytuacja finansowa wymaga troski i pracy. Dlatego cieszy nas, że całe łęczyńskie, ale jestem pewien, że również całe lubelskie środowisko piłkarskie cieszy deklaracja pana Wojewody Lubelskiego o wsparciu Górnika, o dostrzeżeniu naszych problemów. O tym, że Ekstraklasa dla Lubelszczyzny jest ważna. Budżet Górnika w tej chwili opiera się na „dwóch nogach” – jedna to umowa z LW Bogdanka SA, a druga to wpływy ze spółki Ekstraklasa SA, która prowadzi rozgrywki. W tym miejscu należy podkreślić, iż Górnik swoim uczestnictwem w tych rozgrywkach przyciąga na Lubelszczyznę kilka milionów złotych. Jestem pewien, że to wyjątkowe w naszym regionie – dodał prezes klubu z Łęcznej Artur Kapelko.

Górnik ma problem, bo jest jedynym klubem ekstraklasy, który nie może liczyć na wsparcie z miasta. Gdyby Bogdanka wycofała się ze sponsoringu, nie miałby środków na utrzymanie. Wszystkie pozostałe zespoły z najwyższej klasy rozgrywkowej za promowanie miasta i regionu otrzymują dotacje z budżetów samorządu. Piast Gliwice tylko na pierwszą połowę 2016 roku otrzymał 7 mln złotych, ale to i tak niewiele w porównaniu z Ruchem, na którego funkcjonowanie Chorzów przeznaczył niedawno 18 mln. Z kolei miasto Zabrze w zeszłym roku udzieliło poręczenia wykupu obligacji wyemitowanych przez klub. Wraz z odsetkami daje to astronomiczną kwotę blisko 50 mln zł.

Górnik z Łęcznej może tylko pozazdrościć swojemu imiennikowi. Jedyny przedstawiciel województwa lubelskiego w ekstraklasie nie tylko nie dostaje od samorządu dotacji, ale musi płacić za wynajęcie stadionu (kilkadziesiąt tysięcy złotych miesięcznie), a nawet za obiekty, na których trenują dzieci i młodzież.

Komentarze 20

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 14:20
0
rzeczywiście samorząd , sami sobie i dla siebie , rozpędzić chołotę
Avatar
kibic / 25 kwietnia 2016 o 11:00
0

Górnik do Lublina!!!!

Nie wystarcza wam Szarowola?.   Wara od Górnika!.  W Lublinie należałoby  najpierw zlikwidować przechrztę spod ukraińskiej granicy tak jak postąpiono z prawdziwym Motorem a następnie z jego protoplastą Lubelskim Klubem Piłkarskim. Pójść od podstaw tak jak to uczynił: Piast, Pogoń, Lechia a obecnie robi Widzew, ŁKS oraz Polonia. Droga na skróty w tym lubelskim przypadku jest donikąd, gdyż lublinianie nie utożsamiają się takim tworem  jak Szarowola Lublin

Nie wystarcza wam Szarowola?.   Wara od Górnika!.  W Lublinie należałoby  najpierw zlikwidować przechrztę spod ukraińskiej granicy tak jak postąpiono z prawdziwym Motorem a następnie z jego protoplastą Lubelskim Klubem Piłkarskim. Pójść od podstaw tak jak to uczynił: Piast, Pogoń, Lechia a obecnie robi Widzew, ŁKS oraz Polonia. Droga na skróty w tym lubelskim przypadku jest donikąd, gdyż lublinianie nie utożsamiają się takim tworem  jak Szarowola Lublin

rozwiń
Avatar
cienka lubelszczyzna / 25 kwietnia 2016 o 10:21
0
Nie chcieliście Bogdanki,to będziecie mieli Górnika w pierwszej a następnie w drugiej lidze.Nie śmieję się,stwierdzam fakt.
Avatar
zbigniew / 25 kwietnia 2016 o 06:39
0

Motor niech szuka sobie sponsora a na jego wychowankach to może sobie grać tu gdzie teraz jest.Z takimi kibicami jak ma motor /a raczej bandytami /to z daleka od nich trzeba się trzymać.

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 21:42
0

Szkoda kasy na Górnik((klub bez kibiców). Jedyną dobrą inwestycją jest Motor Lublin.

Szkoda to internetu na takie komentarze

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 19:45
0
Szkoda kasy na Górnik((klub bez kibiców). Jedyną dobrą inwestycją jest Motor Lublin.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 19:13
0
A zapytajcie pana burmistrza co sądzi o pomyśle dokładania się do Klubu... Czy zrobi też tak jak ze wsparciem dla KOPALI w jednym wywiadzie pojedzie po nich że nic nie może a w drugim powie że jest to potrzebny podmiot w naszym regionie.... Tak zależy włodarzom tej mieściny na jej promowaniu na sportowej mapie Polski... Panie T.K. starczy tego statystowania na stanowisku burmistrza. Podaj się pan do dymisji tak będzie najlepiej dla Naszego powiatu. Nie masz pan już pomysłu na nasz region.... A z drugiej strony patrząc, wielu jest takich co chcieli by znaleźć utrzymanie dla stadionu w Lublinie który to powstał niewiadomo dla kogo za niewyobrażalnie wiekie pieniądze. Jakby nie można było wyłożyć na modernizację stadionu przy Zygmuntowskich, czy też stadionu na Wieniawie....
A zapytajcie pana burmistrza co sądzi o pomyśle dokładania się do Klubu... Czy zrobi też tak jak ze wsparciem dla KOPALI w jednym wywiadzie pojedzie po nich że nic nie może a w drugim powie że jest to potrzebny podmiot w naszym regionie.... Tak zależy włodarzom tej mieściny na jej promowaniu na sportowej mapie Polski... Panie T.K. starczy tego statystowania na stanowisku burmistrza. Podaj się pan do dymisji tak będzie najlepiej dla Naszego powiatu. Nie masz pan już pomysłu na nasz region.... A z drugiej strony patrząc, wielu jest takich co ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 17:40
0
do czego to kopanie kulistego , niewielkiego przedmiotu ma służyć ?
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 14:19
0
Zbyt pochopna decyzja. Zawodnicy też ciężko pracują. LWG
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 13:32
0
Oczywiście bez kasy nie ma sportu - to proste. Nie ma co się bulwersować jeżeli pojawiają się różne teorie, pogłoski mniej lub bardziej niedorzeczne. Górnik uważam za dobrze prowadzoną drużynę bo stosunek budżetu do zdobytych pkt będzie miał lepszy niż Legia i wiele innych zespołów z ekstraliigi. Nie wypominamy sobie Szarowoli, bo nigdy nie wiecie czy za rok, dwa , pięć nie kupicie sobie licencji Koziej Wólki. Czy ktoś pamięta sprawę lecha i wronek? Teraz to nie ma znaczenia. Uważam, że w Lublinie łatwiej by było utrzymać drużynę w ekstralidze na średnim poziomie, głód piłki, stadion, wręcz moda, ale to jeszcze fantazje. Dwie drużyny - dwie drogi. I niech tak zostanie.
Oczywiście bez kasy nie ma sportu - to proste. Nie ma co się bulwersować jeżeli pojawiają się różne teorie, pogłoski mniej lub bardziej niedorzeczne. Górnik uważam za dobrze prowadzoną drużynę bo stosunek budżetu do zdobytych pkt będzie miał lepszy niż Legia i wiele innych zespołów z ekstraliigi. Nie wypominamy sobie Szarowoli, bo nigdy nie wiecie czy za rok, dwa , pięć nie kupicie sobie licencji Koziej Wólki. Czy ktoś pamięta sprawę lecha i wronek? Teraz to nie ma znaczenia. Uważam, że w Lublinie łatwiej by było utrzymać drużynę w ekstralid... rozwiń
Avatar
Gość / 8 czerwca 2016 o 14:20
0
rzeczywiście samorząd , sami sobie i dla siebie , rozpędzić chołotę
Avatar
kibic / 25 kwietnia 2016 o 11:00
0

Górnik do Lublina!!!!

Nie wystarcza wam Szarowola?.   Wara od Górnika!.  W Lublinie należałoby  najpierw zlikwidować przechrztę spod ukraińskiej granicy tak jak postąpiono z prawdziwym Motorem a następnie z jego protoplastą Lubelskim Klubem Piłkarskim. Pójść od podstaw tak jak to uczynił: Piast, Pogoń, Lechia a obecnie robi Widzew, ŁKS oraz Polonia. Droga na skróty w tym lubelskim przypadku jest donikąd, gdyż lublinianie nie utożsamiają się takim tworem  jak Szarowola Lublin

Nie wystarcza wam Szarowola?.   Wara od Górnika!.  W Lublinie należałoby  najpierw zlikwidować przechrztę spod ukraińskiej granicy tak jak postąpiono z prawdziwym Motorem a następnie z jego protoplastą Lubelskim Klubem Piłkarskim. Pójść od podstaw tak jak to uczynił: Piast, Pogoń, Lechia a obecnie robi Widzew, ŁKS oraz Polonia. Droga na skróty w tym lubelskim przypadku jest donikąd, gdyż lublinianie nie utożsamiają się takim tworem  jak Szarowola Lublin

rozwiń
Avatar
cienka lubelszczyzna / 25 kwietnia 2016 o 10:21
0
Nie chcieliście Bogdanki,to będziecie mieli Górnika w pierwszej a następnie w drugiej lidze.Nie śmieję się,stwierdzam fakt.
Avatar
zbigniew / 25 kwietnia 2016 o 06:39
0

Motor niech szuka sobie sponsora a na jego wychowankach to może sobie grać tu gdzie teraz jest.Z takimi kibicami jak ma motor /a raczej bandytami /to z daleka od nich trzeba się trzymać.

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 21:42
0

Szkoda kasy na Górnik((klub bez kibiców). Jedyną dobrą inwestycją jest Motor Lublin.

Szkoda to internetu na takie komentarze

Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 19:45
0
Szkoda kasy na Górnik((klub bez kibiców). Jedyną dobrą inwestycją jest Motor Lublin.
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 19:13
0
A zapytajcie pana burmistrza co sądzi o pomyśle dokładania się do Klubu... Czy zrobi też tak jak ze wsparciem dla KOPALI w jednym wywiadzie pojedzie po nich że nic nie może a w drugim powie że jest to potrzebny podmiot w naszym regionie.... Tak zależy włodarzom tej mieściny na jej promowaniu na sportowej mapie Polski... Panie T.K. starczy tego statystowania na stanowisku burmistrza. Podaj się pan do dymisji tak będzie najlepiej dla Naszego powiatu. Nie masz pan już pomysłu na nasz region.... A z drugiej strony patrząc, wielu jest takich co chcieli by znaleźć utrzymanie dla stadionu w Lublinie który to powstał niewiadomo dla kogo za niewyobrażalnie wiekie pieniądze. Jakby nie można było wyłożyć na modernizację stadionu przy Zygmuntowskich, czy też stadionu na Wieniawie....
A zapytajcie pana burmistrza co sądzi o pomyśle dokładania się do Klubu... Czy zrobi też tak jak ze wsparciem dla KOPALI w jednym wywiadzie pojedzie po nich że nic nie może a w drugim powie że jest to potrzebny podmiot w naszym regionie.... Tak zależy włodarzom tej mieściny na jej promowaniu na sportowej mapie Polski... Panie T.K. starczy tego statystowania na stanowisku burmistrza. Podaj się pan do dymisji tak będzie najlepiej dla Naszego powiatu. Nie masz pan już pomysłu na nasz region.... A z drugiej strony patrząc, wielu jest takich co ... rozwiń
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 17:40
0
do czego to kopanie kulistego , niewielkiego przedmiotu ma służyć ?
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 14:19
0
Zbyt pochopna decyzja. Zawodnicy też ciężko pracują. LWG
Avatar
Gość / 24 kwietnia 2016 o 13:32
0
Oczywiście bez kasy nie ma sportu - to proste. Nie ma co się bulwersować jeżeli pojawiają się różne teorie, pogłoski mniej lub bardziej niedorzeczne. Górnik uważam za dobrze prowadzoną drużynę bo stosunek budżetu do zdobytych pkt będzie miał lepszy niż Legia i wiele innych zespołów z ekstraliigi. Nie wypominamy sobie Szarowoli, bo nigdy nie wiecie czy za rok, dwa , pięć nie kupicie sobie licencji Koziej Wólki. Czy ktoś pamięta sprawę lecha i wronek? Teraz to nie ma znaczenia. Uważam, że w Lublinie łatwiej by było utrzymać drużynę w ekstralidze na średnim poziomie, głód piłki, stadion, wręcz moda, ale to jeszcze fantazje. Dwie drużyny - dwie drogi. I niech tak zostanie.
Oczywiście bez kasy nie ma sportu - to proste. Nie ma co się bulwersować jeżeli pojawiają się różne teorie, pogłoski mniej lub bardziej niedorzeczne. Górnik uważam za dobrze prowadzoną drużynę bo stosunek budżetu do zdobytych pkt będzie miał lepszy niż Legia i wiele innych zespołów z ekstraliigi. Nie wypominamy sobie Szarowoli, bo nigdy nie wiecie czy za rok, dwa , pięć nie kupicie sobie licencji Koziej Wólki. Czy ktoś pamięta sprawę lecha i wronek? Teraz to nie ma znaczenia. Uważam, że w Lublinie łatwiej by było utrzymać drużynę w ekstralid... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 20

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki
Od Czytelnika
galeria

Francja odbiera puchar mistrzostw świata, a w strefie kibica pustki 0 1

W niedzielę podczas finału Mistrzostw Świata nie było chętnych na wspólne kibicowanie w Strefie Kibica w Lublinie

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni?

Dziś będzie lało i grzmiało. Ostrzeżenie IMGW. Jaka pogoda w kolejne dni? 4 0

Cały tydzień ma być deszczowy. Dzisiaj możemy spodziewać się również burz. IMGW wydał ostrzeżenie

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce

Gastronomia na deptaku. Już wiadomo ile trzeba zapłacić za miejsce 0 2

Na 400 zł została ustalona stawka za jedno miejsce pod wózek gastronomiczny na odnowionym deptaku.

MKS Perła Lublin wraca do treningów

MKS Perła Lublin wraca do treningów 0 2

MKS Lublin dzisiaj wraca do treningów. Zespół mistrzyń Polski wzmocniło aż pięć nowych zawodniczek

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce
Tylko u nas
galeria

Duże zmiany i nowa inwestycja na giełdzie w Elizówce 1 4

Na terenie Lubelskiego Rynku Hurtowego ma powstać Centrum Obsługi Rolnictwa. – Chcemy sprowadzić do Elizówki jak najwięcej instytucji związanych z rolnictwem – zapowiada prezes największej rolno-spożywczej giełdy w regionie.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 16 lipca 2018 0 0

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie

Duże zamieszanie z kolorowymi pojemnikami na śmieci w Lublinie 27 15

Do dziś na lubelskich osiedlach powinny się pojawić kolorowe pojemniki do segregacji śmieci, ale mało gdzie je widać. Tylko właśnie do niedzieli miał trwać „okres przejściowy” w dzielnicach, które przechodzą na nowy system segregacji odpadów, ale okazuje się, że zamieszanie jeszcze może potrwać.

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia]
galeria

Końskowola bawiła się podczas Święta Róż [zdjęcia] 16 0

Miłośnicy kwiatów z całego województwa lubelskiego w niedzielę przybyli do Końskowoli, żeby zrobić zakupy podczas Święta Róż. To jedna z najlepszych okazji do zaopatrzenia się w sadzonki, kwiaty, a także lokalne, zdrowe produkty żywnościowe. Na scenie zagrały m.in. zespoły taneczne.

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje"

Folwark w Łęcznej się zmienia. "Park z miesiąca na miesiąc pięknieje" 0 5

Mieszkańcy coraz częściej odwiedzają folwark w łęczyńskim Podzamczu. Kibicują inwestycji, która odmienia ten dawniej zapuszczony fragment Łęcznej.

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach
16 lipca 2018, 19:00

Wacław Golonka na Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach 0 0

Przed nami trzeci koncert w ramach tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Puławach. W poniedziałek, 16 lipca o godz. 19 w Kościele pw. św. Brata Alberta wystąpi Wacław Golonka.

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego

Lublin: Bez przejazdu przez ul. Dunikowskiego 0 3

W poniedziałek zacznie się kolejny etap przebudowy sieci gazowej w rejonie powstającej drogi, która pobiegnie od Kunickiego do Wrotkowskiej.

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Rolnicy zagłuszyli premiera Morawieckiego w Kraśniku. Antyrządowa manifestacja pod pomnikiem smoleńskim 575 55

Przy dźwiękach syren i okrzykach wściekłych rolników przemawiał w niedzielę w Kraśniku premier Mateusz Morawiecki. Uroczystość odsłonięcia pomnika smoleńskiego zamieniła się w antyrządowy protest przeciwko niskim cenom malin, agrestu, porzeczek i wiśni.

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018!
film

MUNDIAL 2018. Francja mistrzem świata 2018! 2 0

MUNDIAL 2018 Trójkolorowi wygrali w finale z Chorwacją 4:2 po kapitalnym spotkaniu na moskiewskich Łużnikach i zdobyli drugi w historii Puchar Świata. To ogromny sukces dla selekcjonera Didiera Deschampsa, który zdobył to trofeum zarówno jako piłkarz jak i trener

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków

Jeden kierowca zginął, drugi był ranny. Policjanci szukają świadków wypadków 8 0

Lubelscy policjanci szukają świadków dwóch wypadków drogowych, do których doszło na początku lipca.

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika
film

Alarm 24: Podwodna mogiła na dnie zalewu? Film czytelnika 18 11

Co znajdowało się na niewielkim wzgórzu zalanym podczas budowy Zalewu Zemborzyckiego?

Ekstraklasa
37. KOLEJKA

Wyniki:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:3 walkower
Górnik Zabrze - Wisła Kraków 2:0
Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 2:1
Korona Kielce - Zagłębie Lubin 0:2
Arka Gdynia - Śląsk Wrocław 0:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica 4:0
Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:4
Lechia Gdańsk - Sandecja Nowy Sącz 1:1

Tabela:

1. Legia 37 70 55-35
2. Jagiellonia 37 67 55-41
3. Lech 37 60 53-34
4. Górnik 37 60 68-54
5. Wisła P. 37 57 53-45
6. Wisła K. 37 55 51-42
7. Korona 37 52 45-42
8. Zagłębie 37 49 49-54
9. Cracovia 37 50 51-52
10. Śląsk 37 50 50-54
11. Pogoń 37 45 46-54
12. Arka 37 43 46-48
13. Lechia 37 39 46-58
14. Piast 37 37 40-48