16:08

Motor Lublin - Stal Rzeszów 1:0 (zapis relacji na żywo)

0 1 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Jest pierwsza wygrana Motoru na Arenie Lublin! W sobotę podopieczni Mirosława Hajdy pokonali Stal Rzeszów 1:0. Bohaterem żółto-biało-niebieskich był Marcin Michota, który zdobył zwycięskiego gola.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

90+3' Koniec meczu! Pierwsza wygrana Motoru na Arenie Lublin w tym sezonie! Prawdę mówiąc gospodarze dużo lepiej prezentowali się w pierwszej połowie. Po zmianie stron jedna z nielicznych, udanych akcji ofensywnych zakończyła się golem Marcina Michoty.

90+1' Świetna kontra Motoru. Najpierw udana interwencja Grodzickiego, potem dobrze piłkę wyprowadził Michał Król. Wszystko bardzo złym podaniem do bramkarza zakończył Świderski. Można to było lepiej dograć i byłoby 2:0.

90' Sędzia dolicza do regulaminowego czasu gry trzy minuty.

90' Dobra interwencja Raka w defensywie, ale rożny dla Stali. Piłka przed pole karne, ale Kłos uderza w pierwszego rywala.

88' Pieczara pakuje piłkę do siatki, ale był na wyraźnym spalonym.

85' Idealny wślizg Michała Króla, nie dość, że przerywa akcję rywali, to jeszcze nabija jednego z nich i zaczynie od bramki Madejski.

84' Teraz po strzale Maciejewskiego "obcierka" i będzie rożny.

82' Uderza Świderski, ale prosto w bramkarza rywali. Szybka kontra gości jednak centra Sławka zbyt głęboka i bez problemów łapie Madejski.

80' Maciejewski fauluje Grodzickiego i ogląda żółty kartonik.

79' Sylwestrzak strzela, ryksozet i rzut rożny.

77' Teraz dwie zmiany w zespole gości: Goncerz - Maciejewski i Pieczara - Olejarka.

73' I dwie zmiany w Motorze, schodzą właśnie Kumoch i Ceglarz, a wchodzą Świderski i Rak.

72' 1:0! Bardzo ciekawa sytuacja. Kumoch i Ceglarz, którzy po chwili zeszli z boiska mieli swój udział przy bramce Michoty. Ten pierwszy powalczył o piłkę w narożniku pola karnego, drugi szarżował w pole karne, a piłkę przejął bardzo aktywny w pierwszej połowie Michota i uderzył do siatki idealnie do narożnika!

70' A do wejścia szykują się Rak i Świderski.

69' Wreszcie udana akcja Motoru. Wymiana podań kończy się uderzeniem Michała Króla, ale zagrożenie bramki Stali było żadne.

68' Mogło być groźnie, ale Głowacki za mocno dogrywał w pole karne.

67' Stal od dłuższego czasu gra na połowie Motoru. Gospodarze nie przeprowadzili tak naprawdę żadnej udanej akcji po przerwie.

66' Kłos z wolnego strzela po krótkim rogu i trafia w słupek!

65' Wójcik za Kuncę.

64' Grodzicki fauluje Olejarkę i ogląda żółtą kartkę. Szansa na centrę w pole karne.

64' Przy linii bocznej na zmianę czeka już Filip Wójcik.

63' Sylwestrzak oddaje piłkę Ceglarzowi, ale gospodarze niepotrzebnie zwolnili akcję.

62' Kunca kompletnie nie kontrolował piłki i wydawało się, że dobry przerzut do skrzydłowego Motoru zakończył się stratą.

61' Kłos próbował "wjechać" w pole karne, ale Duda odebrał mu piłkę.

59' Kłos pada w polu karnym, ale tylko rzut rożny dla przyjezdnych. A z narożnika boiska znowu wrzucał Głowacki i ponownie musiał wybijać Madejski.

58' Fojut za długo prowadził piłkę, stracił ją, ale po kontrze Motoru Szczepanek łatwo zatrzymał Kuncę.

57' Wreszcie jakaś groźna akcja, ale strzał Olejarki zablokowany.

57' Zamiast centry zagranie po ziemi do boku, ale strzał Ceglarza bardzo, bardzo niecelny. Słaba i nudna ta druga połowa do tej pory.

56' Faulowany na połowie rywali Kumoch, a do dośrodkowania szykuje się Swędrowski.

55' Duda źle zagrywa w pole karne, piłkę wybija Fojut.

54' Teraz Głowacki z narożnia boiska i Madejski odbija piłkę na koljny korner.

53' Centra wybija obrońca Motoru i rzut rożny dla gości.

53' Kłos faulowany przez Michotę, będzie rzut wolny dla Stali i okazja do dośrodkowania w pole karne.

52' Stal utrzymuje się przy piłce, ale kompletnie nic z tego nie wynika. W końcu Fojut posyła długą piłkę do Głowackiego, ale ten drugi nie opanował piłki.

49' Swędrowski długo leży na murawie, ale w końcu podniósł się pomocnik Motoru i gramy dalej.

46' Przed drugą połową będzie jedna zmiana w drużynie Stali: Sławek zmienia Wolskiego. I zaczynają gospodarze!

45' Koniec pierwszej połowy. Początek był obiecujący i obie drużyny miały swoje sytuacje. Motor prowadzi grę, w sumie oddał sześć strzałów na bramkę rywali, ale na razie mamy bezbramkowy remis.

43' Kumoch miękko do Kuncy, ale szybszy Głowacki i wybija na aut.

40' Dwa razy Motor próbował zagrać po ziemi w pole karne, ale dwa razy piłkę blokowali rywale. W drugim przypadku Głowacki na rzut rożny.

36' Centra Michała Króla w pole karne, ale Fojut głową wybija piłkę.

35' Swędrowski szarżował w polu karnym, ale Fojut wślizgiem w ostatnim chwili wybija piłkę na rzut rożny.

33' Piłka w pole karne do Rafał Króla, ten przyjmuje ją w polu karnym, pada na murawę po starciu z Sylwestrzakiem, ale gwizdek arbitra milczy.

31' Duda łatwo przerywa atak Olejarki i odbiera mu piłkę.

29' Fatalny strzał Olejarki ląduje na... aucie.

28' Ceglarz wpada w pole karne, ale uderza obok słupka.

24' Rozegranie rzutu rożnego przed pole karne, piłkę przpuszcza Rafał Król, a zza szesnastki uderza Ceglarz, ale niecelnie.

23' Swędrowski do Ceglarza, będzie rzut rożny.

21' Michota o mały włos nie wpadł z piłką w pole karne. Bardzo aktywny lewy obrońca gospodarzy, a to przecież dopiero początek zawodów.

21' Wolski zatrzymuje Kumocha, tylko aut dla Motoru.

20' Dobrze zapowiadała się ta akcja. Michota do Kumocha, a ten na skrzydło do Rafała Króla. Niestety, "Królik" był na minimalnym spalonym.

17' Tym razem Kunca dogrywa do Michoty, ale złe dośrodkowanie bocznego obrońcy Motoru.

16' Strzał w krótki róg Głowackiego, ale zdążył Madejski odbić piłkę!

15' Szczepanek zakłada "siatkę" Wawszyczkowi, a ten ratuje sytuację faulem. Będzie groźnie.

14' Szczepanek powinien strzelić na 0:1! Zaspała obrona i z 16 metra upadając zawodnik Stali uderza nad poprzeczką! Żywy i otwarty mecz od pierwszego gwizdka.

13' Znowu Michota atakuje lewym skrzydłem. Podaje do Kuncy, a Słowak "złapał" piłkę zanim ta opuściła linię końcową i wrzucił w pole karne. A tam z powietrza huknął Swędrowski, ale jego uderzenie zablokował obrońca.

11' Szkoda, bo Rafał Król dobrze zabrał się z piłką, ale łatwo ją zgubił tuż przed szesnastką gości.

9' Znowu bardzo dobra akcja Michoty skrzydłem. Kumoch zablokowany, ale piłka spada pod nogi Dudy, który huknął w środek bramki, a Kaczorowski odbija na rzut rożny.

8' Duda odbiera piłkę w środku pola, ale fatalnie zagrywa pod bramkę Stali.

7' Za mocne podanie do Kuncy, który fauluje Fojuta i piłka dla przyjezdnych.

6' Kontra Stali, piłka nie dociera jednak do Goncerza, obońca Motoru wybija piłkę na rzut rożny.

5' Dobry strzał Swędrowskiego, broni bramkarz Stali. Akccja: Michota, Rafał Król kończy się wystawieniem piłki do Swędrowskiego, ale jego uderzenie po ziemi nogami broni Kaczorowski!

2' Starcie Fojuta z Ceglarzem i... nie ma faulu, chociaż obrońca gości nie patyczkował się ze skrzydłowym Motoru.

1' 40 sekunda meczu i od razu rzut wolny dla gości, który kończy się niezłym strzałem z powietrza w wykonaniu Kłosa. Piłka przechodzi jednak obok słupka.

1' Gramy!

------------------------------------

Trener Mirosław Hajdo na mecz ze Stalą Rzeszów posłał ten sam skład, co w środę w starciu z Chojniczanką. Znowu tym najbardziej wysuniętym zawodnikiem będzie Rafał Król.

Co ciekawe, po pierwszych sobotnich meczach klub z Lublina wylądował na dnie tabeli II ligi z dorobkiem zaledwie ośmiu punktów. "Oczko" więcej mają: Garbarnia Kraków, Olimpia Elbląg i Lech II Poznań.

--------------------------------------

Motor Lublin - Stal Rzeszów 1:0 (0:0)

Bramki: Michota (72).

Motor: Madejski - M. Król, Wawszczyk, Grodzicki, Michota, Ceglarz (73 Świderski), Swędrowski, Duda, Kumoch (73 Rak), Kunca (65 Wójcik), R. Król.

Stal: Kaczorowski - Sylwestrzak, Góra, Fojut, Głowacki, Kłos, Wolski (46 Sławek), Olejarka (77 Pieczara), Kotwica, Szczepanek, Goncerz (77 Maciejewski).

Żółte kartki: Grodzicki - Maciejewski.

Sędziuje: Marcin Bielawski (Katowice).

e-Wydanie

Zakopower, Ania Wyszkoni i Krzysztof Cugowski. KULturalia już za 3 tygodnie

Nazwa zobowiązuje, więc szykuje się prawdziwa kulturalna impreza. Katolicki Uniwersytet Lubelski przedstawił lineup tegorocznych Dni Kultury Studenckiej – KULturalia 2024, które w tym roku będą wyjątkowe.

Ponowna ewakuacja w piątek. Sprawdź, czy dotyczy również ciebie
biała podlaska

Już wiadomo, jak ma wyglądać ponowna ewakuacja mieszkańców Białej Podlaskiej. W piątek saperzy będą kontynuować akcję przy ulicy Sidorskiej

Zacieśnia się współpraca Dziennika Wschodniego z UMCS

Umowa podpisana. Rusza współpraca Dziennika Wschodniego z Wydziałem Politologii i Dziennikarstwa UMCS.

Czy biura paszportowe będą czynne także w sobotę?
Wideo
film

W województwie lubelskim jest już osiem miejsc, w których mieszkańcy mogą wyrobić paszport. Czy punkty będą otwarte również w sobotę? Nie tak dawno zapowiadał to nowy wojewoda lubelski Krzysztof Komorski. Urząd nie wyklucza takiego rozwiązania, ale potrzeba do tego nowej kadry.

Strażacy robią pompki. Żeby Michałkowi nie zabrakło na lek

Pospolite ruszenie wśród jednostek OSP na Zamojszczyźnie. Dzień po dniu kolejne zamieszczają w mediach społecznościowych filmy, na których druhowie robią pompki. O co chodzi? Ta akcja ma pomóc w zbiórce pieniędzy dla chorego chłopca.

Rozgrywki LNBA zbliżają się do końca

Najważniejszym meczem weekendu była konfrontacja 12 Małp z Patobasketem. Ten pierwszy zespół jest jednym z największych pozytywnych zaskoczeń tego sezonu. W poprzednich rozgrywkach podopieczni Michała Żulińskiego pałętali się w ogonie ligowej stawki. Teraz, po dokonaniu kilku wzmocnień, są już w jej czubie. Patobasket natomiast jest uznaną firmą – to przecież aktualny wicemistrz LNBA.

Home staging w Lublinie – Renomowana firma Alya Home

Home staging, popularna strategia w branży nieruchomości, koncentruje się na poprawie atrakcyjności i szybszym sprzedaniu lub wynajmie domu, lub mieszkania. Głównym celem tej praktyki jest skrócenie czasu trwania procesu transakcji, oraz zwiększenie wartości nieruchomości. Poprzez stworzenie atrakcyjnej wizualnie prezentacji, home staging ma za zadanie wywołać pozytywne emocje u potencjalnych kupujących i zachęcić ich do podjęcia decyzji o zakupie.

Jak oszczędzać podczas podróży i być bardziej “eko”?

Podróże i ochrona środowiska, czy to idzie w parze? Tak, i wcale nie jest trudne. Ekoturystyka to trend, który w najbliższych latach ma szansę realnie zmienić nastawienie do zagranicznych wakacji. Komercja będzie musiała ustąpić ekologii. Na czym to polega?

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa rusza w majówkę

Nadwiślańska Kolejka Wąskotorowa wjedzie na tory jeszcze sprawniej. Kolejowa spółka przekazała materiały do remontu tej jedynej zabytkowej kolejki na Lubelszczyźnie. Wiadomo też, kiedy rusza z sezonem.

Co oglądamy w telewizji? Popularne formaty programów i dlaczego nadal nas przyciągają

Co sprawia, że niektóre programy telewizyjne zdobywają ogromną popularność, a inne szybko znikają z anteny? Telewizja mimo rosnącej konkurencji ze strony mediów cyfrowych, wciąż pozostaje ważnym elementem codziennego życia. Przyjrzyjmy się, jakie formaty programów cieszą się obecnie największą popularnością i dlaczego niezmiennie przyciągają przed ekrany szerokie grono widzów.

Szukasz akcesoriów na rower?

Istnieje wiele akcesoriów rowerowych, które mogą poprawić zarówno wygodę, jak i bezpieczeństwo podczas jazdy. Poniżej prezentujemy wybrane z nich.

Nowoczesne oraz piękne panele podłogowe - warto postawić na solidne podłogi

Wyposażając własne mieszkanie albo remontując stary dom, warto inwestować w nowoczesne rozwiązania, które sprawdzą się w różnych pomieszczeniach. Kluczową rolę w pokoju dziennym, kuchni czy też łazience i in., odgrywać będzie podłoga, którą z powodzeniem można pokryć panelami. Tego typu panele podłogowe np. panele laminowane z łatwością nabędziemy za pośrednictwem Internetu - wystarczy tylko nieco ich poszukać. Dobrze dobrane panele podłogowe laminowane sprawią, że będzie można po nich stąpać przez wiele lat. Z powodzeniem można pod nimi zamontować ogrzewanie podłogowe, dzięki któremu ciepło będzie równomiernie rozchodzić się po wszystkich pomieszczeniach. W przypadku paneli podłogowych winylowych z powodzeniem możemy postawić na rodzime produkty - co do tego nie ma żadnych wątpliwości.

Kwiaty na przeprosiny z automatu. Nie kupił, tylko ukradł

Po kłótni z partnerką, 33-latek chciał jej wręczyć bukiet. Ale nie poszedł do kwiaciarni, tylko ukradł kwiaty z automatu.

Myjka ciśnieniowa, Karcher – postaw na sprawdzoną jakość

Marka Kärcher jest kojarzona z najwyższą wydajnością, innowacyjnością oraz jakością. Jest znana dzięki urządzeniom czyszczącym do domu i ogrodu. Świetne jakościowo produkty Kärcher są połączeniem funkcjonalności i ciekawego designu. Produkty firmy zostały już nagrodzone ponad 100 odznaczeniami za wzorowy design. W jaki sposób może nam pomóc myjka wysokociśnieniowa? Co możesz umyć myjką ciśnieniową? Co cechuje myjkę ciśnieniową? Wyjaśniamy!

Karol Kręt rozpoczął starty w Porsche Sixt Carrera Cup od rywalizacji na torze Imola

Pochodzący z Biłgoraja 19-latek to wchodząca gwiazda sportów motorowych. Juz w poprzednim sezonie zwyciężył w Sports Cup. Teraz zaliczył sportowy awans i przeszedł do prestiżowej serii Porsche Sixt Carrera Cup.