Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

24 sierpnia 2019 r.
19:22

Avia Świdnik - Motor Lublin 1:1. Nadal bez zwycięstwa [zdjęcia]

26 106 A A

Czwarta kolejka nowego sezonu i nadal Motor nie ma na koncie ani jednego zwycięstwa. W sobotę piłkarze trenera Mirosława Hajdy zremisowali w Świdniku z tamtejszą Avią 1:1. Nie łatwo przełknąć ten podział punktów, bo gospodarze wyrównali w 90 minucie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wydawało się, że mecz bardzo dobrze ułożył się dla żółto-biało-niebieskich. Już w czwartej minucie wynik otworzył Sławomir Duda. W kolejnych fragmentach spotkanie było bardzo otwarte. Goście mogli podwyższyć wynik, ale świdniczanie też mieli okazje, żeby doprowadzić do wyrównania. Zwłaszcza w końcówce pierwszej odsłony po stałych fragmentach gry.

Ostatecznie Motor zabrał jednak na przerwę jedną bramki zaliczki. Druga część derbów? Nadal zacięta i wyrównana. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego nie mieli zamiaru rezygnować z walki przynajmniej o „oczko”. I w końcówce znowu mogli pokusić się o wyrównanie. Najpierw świetnie strzał Wojciecha Białka obronił Adrian Olszewski. Golkiper poradził sobie także z próbą Dawida Kuligi.

Na odpowiedzieć ekipy z Lublina nie trzeba było jednak czekać zbyt długo. Michał Paluch nie trafił w bramkę po strzale głową, a groźnie z rzutu wolnego huknął także Tomasz Brzyski. W 85 minucie wszyscy widzieli już piłkę w siatce. Po rajdzie Kuligi na 1:1 powinien strzelić Białek, ale zamiast do siatki piłka wylądowała na poprzeczce.

Kiedy wydawało się, że Motor jednak zgarnie pierwszy w tym sezonie komplet punktów Avia jednak dopięła swego. Bohaterem gospodarzy został były gracz żółto-biało-niebieskich Piotr Prędota, który wykorzystał centrę z rzutu wolnego i zdobył upragnioną bramkę.

Avia Świdnik – Motor Lublin 1:1 (0:1)

Bramki: Prędota (90) – Duda (4).

Avia: Szelong – Kukułowicz, Głaz, Mykytyn (90 Kołodziej), Plesz, Wójcik (72 Górka), Maluga, Mroczek (65 Kuliga), Białek, Prędota, Szpak (60 E. Ceglarz).

Motor: Olszewski – Cichocki, Kajpust Grodzicki, Brzyski, Kunca (78 Kruczkowski), Swędrowski, Duda (73 Kamiński), Bonin, Darmochwał (60 P. Ceglarz), Grunt (56 Paluch).

e-Wydanie

Komentarze 106

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 22:34
+34
Zabrać Motorowi tą kasę co dostaje od miasta i przekazać Lubliniance, za dwa sezony będzie II liga, a Motor niech sobie leci do okręgówki. Nikt po nim płakać nie będzie.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 19:50
+33
Jak tak dalej pójdzie spełni się wieloletnie marzenie Motoru, opuści trzecią ligę ale tylnym wyjściem do IV ligi.
Avatar
Mateusz / 24 sierpnia 2019 o 20:38
+32
Jak tak dalej pójdzie spełni się wieloletnie marzenie Motoru, opuści  trzecią ligę ale tylnym wyjściem do IV ligi.
 Było by nieźle. Wyobrażacie sobie te mecze rozgrywane przy sztucznym oświetleniu o 20.00 na Arenie z  Kryształem Werbkowice, Granitem Bychawa albo Powislakiem Konskowola?
Avatar
Miasto / 24 sierpnia 2019 o 21:31
+30
Słabe strony Miasta Lublin: 1. Zalew Zemborzycki. - od lat syf i wodorosty 2. PKS dworzec "Główny" przy Novej -od lat Syf i syfilis 3. Motor Lublin piłkarze - Syf kiła i mogiła
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 20:10
+27
My kibice Spartakusa chcemy żeby za roku już w IV lidze nasz klub grał u nas w Szarowoli a nie na tej Arenie.
Avatar
Hector / 24 sierpnia 2019 o 19:43
+26
Pozdrowienia dla Spartakusa Szarowola! ;)
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 23:07
+24
Nareszcie koniec z 3 ligą, czas się witać z 4 bravo.
Avatar
Jasio / 24 sierpnia 2019 o 20:13
+23
Niech Spartakus gra gościnnie na Kresowej. Tam jego miejsce. Motor trzeba reaktywować i budować od podstaw.
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 20:06
+23
won na Arenę Głusk!
Avatar
Gość / 24 sierpnia 2019 o 20:04
+23
Motor Szarowola raźnie kroczy ku spadkowi.
Avatar
fvrt / 26 sierpnia 2019 o 12:25
0
Brawo! Trzeba jeszcze z osiem baniek dorzucić i będzie awans! Szkoda, że nikt nie jest na tyle mądry w tym ratuszu, żeby zacząć od budowy infrastruktury umożliwiającej szkolenie młodzieży dla klubów takich jak Lublinianka, Sygnał czy Vrotcovia (ale i Motor). Szkoda, że nie wdrożono programu dofinansowania dla trenerów młodzieży w tych klubach. Gdyby 8 lat temu to zrobiono, to dziś nie trzeba by było ściągać szrotu z całej Polski "gwarantującego" awans. Można było by już korzystać z wychowanków lokalnych klubów. Tylko taki model biznesowy nie sprzyjał stworzeniu pierdyliarda stanowisk w klubie dla "zasłużonych".
Brawo! Trzeba jeszcze z osiem baniek dorzucić i będzie awans! Szkoda, że nikt nie jest na tyle mądry w tym ratuszu, żeby zacząć od budowy infrastruktury umożliwiającej szkolenie młodzieży dla klubów takich jak Lublinianka, Sygnał czy Vrotcovia (ale i Motor). Szkoda, że nie wdrożono programu dofinansowania dla trenerów młodzieży w tych klubach. Gdyby 8 lat temu to zrobiono, to dziś nie trzeba by było ściągać szrotu z całej Polski "gwarantującego" awans. Można było by już korzystać z wychowanków lokalnych klubów. Tylko taki model bi... rozwiń
Avatar
vcr4t / 26 sierpnia 2019 o 12:17
+1
Bychawa - Lublinianka 3:0, buhhahahbahaahabahhhahahahahhahaha
 Ty się szarowolaku lepiej zajmij tym coś się w Spartakusie dzieje. Gdyby Lublinianka dostała choć 10% tego co Spartakus, już by w I lidze była.
Avatar
nemo / 26 sierpnia 2019 o 11:58
0
A tyle pisali w regionalnych gazetach, kogo to Motor kupił, kogo opchnął i że jest pewnym kandydatem do walki o awans. A tu proszę! Stal Kraśnik pokazuje, jak się gra! Może piłkarze Motoru winni się wybrać na mecze Stali i zobaczyć, jak to się gra na całego, z pełnym zaangażowaniem. Motor odkąd pamiętam jeszcze w latach 70-tych III i II ligę gwiazdorzył na całego, ale...tylko tyle. W Kraśniku i wtedy mu pokazywali, że kasa, to nie wszystko. Wielka kasa i marna gra.
Avatar
kibic / 26 sierpnia 2019 o 10:07
+2
Ale beka z tego waszego motoru,pośmiewisko lubelszczyzny.Może kiedyś zrozumiecie,w co osobiście wątpię ,że nie jesteście pępkiem świata
Avatar
Psycholog / 25 sierpnia 2019 o 23:24
+1
Jutro zapraszam na mecz prawdziwego motura bo tam jest jego miejsce w A-klasie Żyrzyniakiem Żyrzyn, godzina 11.00 boczne areny Lublin (TRAWIASTE !!!!!!!!) Szok !!!
 Po 75-tym wzmocnieniu pisałem, rezerwy motoru będą mocne w tym sezonie.
Avatar
asd / 25 sierpnia 2019 o 23:06
-4
Zelki na glowie to macie wy -pseudo kibice zuzla co sa wtedy kiedy jest dobrze i kasa!!!
Avatar
Tom z Rzeszowa / 25 sierpnia 2019 o 20:39
+1
Słabo FREDAMI machali... i z Avią nie wygrali!!! A u nas Stal liderm II-giej ligi!!!
Avatar
Szaman Syn Szymona Z Szarowoli / 25 sierpnia 2019 o 20:07
+5
Klątwa trwa!! Nie odpuszczę!! Nakładam kolejna pokutę!! Otóż jak wiecie mój Tato , dziadek Szymona Wielki Amadeusz z Werbkowic będzie potrzebował pomocy przy kopaniu buraków cukrowych!! Kolejna pokuta jest aby cześć ultrasów i tych z Bełżyc pomogli gołymi rękoma je wykopać!!!A wiem ze o burakach wiecie dużo!!! Patrzyłem na ten mecz przez moja wizjonerska kule i chciałbym aby wam pomógł asystent trenera były trener CLJ pan Jasio. Łun i tak tam nie ma pojęcia a zawsze byście mieli pomocna dłoń!!! Czas Start!! Nie zapomnijcie cebularzy!!!i A i w ciuchach roboczych!!! Te z Bełżyc ze sterty zostawić na Wizytę w mojej Świątyni W Szarowoli!!!
Klątwa trwa!! Nie odpuszczę!! Nakładam kolejna pokutę!! Otóż jak wiecie mój Tato , dziadek Szymona Wielki Amadeusz z Werbkowic będzie potrzebował pomocy przy kopaniu buraków cukrowych!! Kolejna pokuta jest aby cześć ultrasów i tych z Bełżyc pomogli gołymi rękoma je wykopać!!!A wiem ze o burakach wiecie dużo!!! Patrzyłem na ten mecz przez moja wizjonerska kule i chciałbym aby wam pomógł asystent trenera były trener CLJ pan Jasio. Łun i tak tam nie ma pojęcia a zawsze byście mieli pomocna dłoń!!! Czas Start!! Nie zapomnijcie cebularzy!!!i A i ... rozwiń
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 17:34
+2
Ok. Panowie kibice. Nie kopie się leżącego. Żal ściska co dzieje się w Motorze, skąd ta blokada psychiczna zawodników? Dlaczego dobrzy trenerzy, którzy mają sukcesy zawodowe i papiery, przychodzą do Motoru nie są w stanie ułożyć sensownie drużyny? Bo zatrudniamy ludzi, którzy nie znają realiów niższych lig. Zaraz będzie zatrudniony nowy trener z nazwiskiem prowadzący reprezentację Polski U20 itp. i znowu będzie płacz. Tak jak wypowiadają się niektórzy kibice, spiszmy ten sezon na straty, ściągnijmy młodych z regionu, zgrajmy ich przez sezon a potem nawet mniejszymi nakładami finansowymi zawalczmy ponownie. A zapomniałem...., młodzi ambitni z regionu nie mają menedżerów, którzy sobie liczą jak wyciągnąć kasę z klubu.
Ok. Panowie kibice. Nie kopie się leżącego. Żal ściska co dzieje się w Motorze, skąd ta blokada psychiczna zawodników? Dlaczego dobrzy trenerzy, którzy mają sukcesy zawodowe i papiery, przychodzą do Motoru nie są w stanie ułożyć sensownie drużyny? Bo zatrudniamy ludzi, którzy nie znają realiów niższych lig. Zaraz będzie zatrudniony nowy trener z nazwiskiem prowadzący reprezentację Polski U20 itp. i znowu będzie płacz. Tak jak wypowiadają się niektórzy kibice, spiszmy ten sezon na straty, ściągnijmy młodych z regionu, zgrajmy ich przez sezon ... rozwiń
Avatar
Leo / 25 sierpnia 2019 o 17:18
+13
Co tam hejterzy i kibole z Koziej du.y grodu, oczywiście możecie nie szanować zawodników Motoru, trenerów, kierownictwa klubu, sponsorów ale przynajmniej uszanujcie przeciwników z Kraśnika, Radzynia,  Chełma i Świdnika.  Myśleliście że oni przed wami rozłożą nogi i wygrane macie zagwarantowane jak psy budy. Wy nie zasługujecie na żadne awanse bo cała Polska by zobaczyła wasze kibolskie buractwo.