Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

5 marca 2019 r.
16:31

Chełmianka dostanie od miasta pół miliona złotych

0 13 A A

Kondycja finansowa CHKS Chełmianka jest tak zła, że w przypadku braku wsparcia ze strony Urzędu Miasta grozi zawieszeniem udziału w rozgrywkach III ligi

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Władze Chełma zareagowały po ukazaniu się na stronie internetowej Chełmianki informacji o konieczności zaciągnięcia pożyczki na finansowanie bieżącej działalności. W poniedziałek wieczorem w Urzędzie Miejskim doszło do spotkania. Ratusz reprezentował prezydent Jakub Banaszek, a klub prezes Grzegorz Gardziński i wiceprezes Piotr Stępień. Przybyli również kibice oraz zawodnicy, łącznie ponad 80 osób.

Prezydent Banaszek zapewnił, że Chełmianka otrzyma od miasta ponad 500 tys. zł dotacji, a prace nad jej przyznaniem klubowi zostaną przyspieszone. Zadeklarował również pomoc w znalezieniu kolejnych sponsorów strategicznych (jeden już jest). Prezes Gardziński zaapelował z kolei do kibiców o przekazywanie na rzecz klubu darowizn oraz 1 procenta z podatku dochodowego.

Kłopoty Chełmianki są wynikiem problemów jakie mają sponsorzy klubu, a więc miejskie spółki. Jak podkreślali ich przedstawiciele, płynność finansowa jest zagrożona, więc nie są w stanie wspierać piłkarzy. Prezes Gardziński zredukował koszty funkcjonowania klubu do absolutnego minimum. Działacze bezinteresownie pomagają w utrzymaniu działalności, m.in. dowożąc swoimi samochodami zawodników na treningi czy mecze sparingowe. Ale dalej się tak nie da, bo gra w III lidze wymaga poniesienia określonych kosztów. Działalność CHKS Chełmianka jest ważna również ze względów społecznych. Do tej pory młodzież trenująca w Niedźwiadku Chełm miała możliwość dalszego rozwoju w drużynie juniorów i seniorów Chełmianki. Teraz może zostać jej pozbawiona.

Spotkanie z kibicami Chełmianki przebiegało w spokojnej atmosferze, chociaż w budynku Urzędu Miasta byli obecni strażnicy miejscy, a na parkingu Urzędu Miasta stał zaparkowany policyjny radiowóz.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 17:29
+15
Trochę to dziwne, że sponsorami klubu były/są spółki miejskie. Życzę Chełmiance znalezienia porządnych sponsorów! Praca trenera i zaangażowanie działaczy godne uwagi. Tylko pewnie mniej polityki!
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 20:29
+9
Hahaha!!! Ilu tych wychowanków gra w Chełmiance? Idąc tym tokiem myślenia, dla zapewnienia rozwoju młodzieży z Chełma, miasto powinno dotować okoliczne kluby grające w 4. lidze i okręgówce.
Avatar
Ccc / 5 marca 2019 o 20:04
+7
Dobry przykład rządu peło jest w Białej. Prezydencik wstrzymał budowę stadionu, obiecał postawić na ligę trybuny przy sztucznym boisku, ale do możliwości rozgrywania meczów potrzebny jest parking, którego budowę też wstrzymał....
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 17:00
+1
Teraz jeszcze PiS da na klub ale za rok już nic Chełmiance nie pomoże bo w 2020 jest mało wyborów. Każdy wie że dla PiS-u ważne są pomniki smoleńskie a nie sport
Avatar
Baba / 5 marca 2019 o 22:45
0
No i co psy szczekające na pis i prezydenta ? Na kolana i przepraszać!!!!!!!
 Oj głupiaś.. Pisiory wiedzą co robia.. Szum się zrobił to sobie dogracie sezon do końca z łaski.. A potem takie madralinskie jak ty zaglosuja, PiS będzie rządził, spółki będą musiały szukać oszczędności i będzie po klubie. Z pustego i Salomon nie naleje bo ile tak można funkcjonować ? To nie są pieniądze pisu czy peło tylko budżety spółek z których sami się rozliczaja. Nie będzie kasy nie będzie wsparcia. Także krzycz i klaskaj i ciesz się 3 liga bo za sezon będziesz jeździł na niedźwiadka czy innego klosa albo FC chelm przejmie rządy w mieście.. 
 Oj głupiaś.. Pisiory wiedzą co robia.. Szum się zrobił to sobie dogracie sezon do końca z łaski.. A potem takie madralinskie jak ty zaglosuja, PiS będzie rządził, spółki będą musiały szukać oszczędności i będzie po klubie. Z pustego i Salomon nie naleje bo ile tak można funkcjonować ? To nie są pieniądze pisu czy peło tylko budżety spółek z których sami się rozliczaja. Nie będzie kasy nie będzie wsparcia. Także krzycz i klaskaj i ciesz się 3 liga bo za sezon będziesz jeździł na niedźwiadka czy innego klosa albo FC chelm przej... rozwiń
Avatar
Tadeusz... / 7 marca 2019 o 20:39
-1
...na jakiś klubik znalazły się pieniądze, ale za taką kwotę można byłoby postawić pomnik Ofiarom Walki o Polskość, które zginęły w Smoleńsku! Chyba jednak nasze nadzieje na uczciwość i patriotyzm tego tam Banaszka były na wyrost. Jak trzeba było i był w potrzebie poparcia jego ochoty na wybory to zwrócił się do Solidarności i najważniejszych osób ale teraz idzie na układy z jakimiś takimi tam...
Avatar
Hrabia / 6 marca 2019 o 07:05
-1
Hahaha gamoniom wystarczyły marne grosze by sikac z radości że PiS dał na dokończenie rundy. Ale jesteście naiwni. Co większe matoły bredza coś o klekaniu.
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 17:08
-1
A co ma PIS wspolnego z zadluzeniem miasta na tak wielka skale to co Pan Banaszek w text miesiace tak zalatwil Chelm
Avatar
aaaa / 6 marca 2019 o 14:40
-2
Powiedz mi Solarz co ma PiS do Chełmianki, czy w Chełmie rządzi PiS? Powiem Ci ze inne kluby w woj Lubelskim mialy problemy finansowe jak w miastach rządziło po-psl
Avatar
Solarz. / 6 marca 2019 o 07:47
-2
Dla PISU najważniejsze są pomniki miesięcznice i zamiatanie pod dywan pedofilji w kościele. A na leki brakuje kluby upadają firmy upadają czyli robi się ogulny zastuj skoro wcześniej nie było problemów aby miasto pomagało Chełmiance to znaczy e teraz zrobiła się nie tak. Za żądu tego waszego Banaszka no ale ja jeszcze raz powturzę czymś zapchać pisiory mószą budrzet dla patologji i dzieciorobów dzieci są tylko pretekstem dla patologji żeby dostać więcej kasy i przećpać albo przepić i oczywiście im zależy też na moherach co Rydzyka wspierają.
Avatar
Tadeusz... / 7 marca 2019 o 20:39
-1
...na jakiś klubik znalazły się pieniądze, ale za taką kwotę można byłoby postawić pomnik Ofiarom Walki o Polskość, które zginęły w Smoleńsku! Chyba jednak nasze nadzieje na uczciwość i patriotyzm tego tam Banaszka były na wyrost. Jak trzeba było i był w potrzebie poparcia jego ochoty na wybory to zwrócił się do Solidarności i najważniejszych osób ale teraz idzie na układy z jakimiś takimi tam...
Avatar
aaaa / 6 marca 2019 o 14:40
-2
Powiedz mi Solarz co ma PiS do Chełmianki, czy w Chełmie rządzi PiS? Powiem Ci ze inne kluby w woj Lubelskim mialy problemy finansowe jak w miastach rządziło po-psl
Avatar
Solarz. / 6 marca 2019 o 07:47
-2
Dla PISU najważniejsze są pomniki miesięcznice i zamiatanie pod dywan pedofilji w kościele. A na leki brakuje kluby upadają firmy upadają czyli robi się ogulny zastuj skoro wcześniej nie było problemów aby miasto pomagało Chełmiance to znaczy e teraz zrobiła się nie tak. Za żądu tego waszego Banaszka no ale ja jeszcze raz powturzę czymś zapchać pisiory mószą budrzet dla patologji i dzieciorobów dzieci są tylko pretekstem dla patologji żeby dostać więcej kasy i przećpać albo przepić i oczywiście im zależy też na moherach co Rydzyka wspierają.
Avatar
Hrabia / 6 marca 2019 o 07:05
-1
Hahaha gamoniom wystarczyły marne grosze by sikac z radości że PiS dał na dokończenie rundy. Ale jesteście naiwni. Co większe matoły bredza coś o klekaniu.
Avatar
Baba / 5 marca 2019 o 22:45
0
No i co psy szczekające na pis i prezydenta ? Na kolana i przepraszać!!!!!!!
 Oj głupiaś.. Pisiory wiedzą co robia.. Szum się zrobił to sobie dogracie sezon do końca z łaski.. A potem takie madralinskie jak ty zaglosuja, PiS będzie rządził, spółki będą musiały szukać oszczędności i będzie po klubie. Z pustego i Salomon nie naleje bo ile tak można funkcjonować ? To nie są pieniądze pisu czy peło tylko budżety spółek z których sami się rozliczaja. Nie będzie kasy nie będzie wsparcia. Także krzycz i klaskaj i ciesz się 3 liga bo za sezon będziesz jeździł na niedźwiadka czy innego klosa albo FC chelm przejmie rządy w mieście.. 
 Oj głupiaś.. Pisiory wiedzą co robia.. Szum się zrobił to sobie dogracie sezon do końca z łaski.. A potem takie madralinskie jak ty zaglosuja, PiS będzie rządził, spółki będą musiały szukać oszczędności i będzie po klubie. Z pustego i Salomon nie naleje bo ile tak można funkcjonować ? To nie są pieniądze pisu czy peło tylko budżety spółek z których sami się rozliczaja. Nie będzie kasy nie będzie wsparcia. Także krzycz i klaskaj i ciesz się 3 liga bo za sezon będziesz jeździł na niedźwiadka czy innego klosa albo FC chelm przej... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 20:29
+9
Hahaha!!! Ilu tych wychowanków gra w Chełmiance? Idąc tym tokiem myślenia, dla zapewnienia rozwoju młodzieży z Chełma, miasto powinno dotować okoliczne kluby grające w 4. lidze i okręgówce.
Avatar
Ccc / 5 marca 2019 o 20:04
+7
Dobry przykład rządu peło jest w Białej. Prezydencik wstrzymał budowę stadionu, obiecał postawić na ligę trybuny przy sztucznym boisku, ale do możliwości rozgrywania meczów potrzebny jest parking, którego budowę też wstrzymał....
Avatar
asd / 5 marca 2019 o 19:29
-3
Szczeże to po cholerę im aż tyle kasy? Tą kasę mogliby dostać jeśliby wreszcie awansowali do wyższej ligi i wzięli się do roboty a nie cyrk odstawiać. Za sukces można uznać transfer napastnika z Chełmianki do Widzewa i chyba na tym się skończy historia. Tak szczeże to ostatnio tam nie ma żadnych zawodników z Chełma, transfery nie wiadomo po co skoro za dużo ich to kosztuje. Nie wiem czy kiedykolwiek byli tam normalni kibice poza fanatykami/kibolami. Nie będzie mi żal jeśli ten klub upadnie i zostanie tylko szkółka trenerska gdzie będą młodzież wysyłać do innych klubów o ile coś takiego wymyślą. Jeszcze pamiętam jak kiedyś tam odbywały się "dzikie drużyny" i tam dzieciaki o wiele lepiej grali niż nie jedni grajkowie w Chełmiance no ale cóż skauci zamiast zainteresować się modymi to wolą brać kaleki.
Szczeże to po cholerę im aż tyle kasy? Tą kasę mogliby dostać jeśliby wreszcie awansowali do wyższej ligi i wzięli się do roboty a nie cyrk odstawiać. Za sukces można uznać transfer napastnika z Chełmianki do Widzewa i chyba na tym się skończy historia. Tak szczeże to ostatnio tam nie ma żadnych zawodników z Chełma, transfery nie wiadomo po co skoro za dużo ich to kosztuje. Nie wiem czy kiedykolwiek byli tam normalni kibice poza fanatykami/kibolami. Nie będzie mi żal jeśli ten klub upadnie i zostanie tylko szkółka trenerska gdzie będą młodzi... rozwiń
Avatar
Gość / 5 marca 2019 o 18:41
-4
Klasycznie-Pis interesuje się tylko pomnikami. Ciekawe czym interesuje się PO? Zaraz, zaraz spójrzmy na Warszawę i stadion Skry. Upps...
Avatar
Wierny kibic / 5 marca 2019 o 18:01
-8
No i co psy szczekające na pis i prezydenta ? Na kolana i przepraszać!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca"
galeria

Brutalne morderstwo. Zakrwawione ciało kobiety znaleziono w domu. Prokurator: "Rafał S. to zimny zabójca" 0 0

Jest wyrok w sprawie 30-latka z Opola Lubelskiego, oskarżonego o brutalne zabójstwo żony. Rafał S. poderżnął kobiecie gardło. Został za to skazany na 25 lat więzienia.

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi

Cosmopolitan, Playboy i CKM znikają z kiosków. Wydawca zwalnia 70 proc. załogi 1 0

Grudniowe wydania są ostatnimi numerami magazynów „CKM”, „Cosmopolitan”, „Esquire”, „Harper’s Bazaar”, „Joy” i „Playboy”. Powód? Wydawca - Marquard Media Polska - wycofuje się z rynku prasy.

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat

Szymon Szymonowicz z Cementu-Gryfa Chełm startował w MŚ do 23 lat 0 1

Szymon Szymonowicz, uczeń Zespołu Szkół Technicznych w Chełmie, zajął w mistrzostwach świata do lat 23 w zapasach siódme miejsce. Impreza była rozgrywana na Węgrzech.

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia]
galeria

Wysypali tony piasku na rynku w Zamościu [zdjęcia] 0 1

6 grudnia powinno zacząć działać sztuczne lodowisko na Rynku Wielkim w Zamościu. Właśnie trwa jego montaż

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło”
Wideo
galeria
film

Lubelscy posłowie podczas pierwszego posiedzenia Sejmu. „Jest pewna nutka żalu, że co to co za nami się skończyło” 27 10

Z lubelskimi posłami rozmawialiśmy przed i w trakcie przerwy podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji.

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus

Gala TFL 19 „Christmas Time” 21 grudnia w hali Globus 0 0

MMA 21 grudnia w lubelskiej hali Globus odbędzie się gala TFL 19 „Christmas Time”. W klatce pojawią się m.in. Hubert „Maupa” Szymajda

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu
galeria

Duże emocje na komisji rady gminy w sprawie nowego stadionu w Gołębiu 5 5

Dzię-ku-jemy! - skandowali kibice Hetmana Gołąb, którzy z uśmiechami na twarzach opuszczali wtorkowe posiedzenie komisji budżetowej w Urzędzie Gminy Puławy. Radni po długiej, emocjonującej dyskusji, wbrew sugestiom urzędników, zagłosowali za dofinansowaniem stadionu.

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane

Projekt LPNT pod lupą CBA. Trzy osoby zatrzymane 0 0

Trzy osoby związane z projektem szkoleniowym realizowanym przez Lubelski Park Naukowo-Technologiczny zatrzymali funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Sprawę dotyczącą wyłudzenia co najmniej 200 tys. zł zajmie się Prokuratura Okręgowa w Zamościu

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT

No go area. Wikipedia ostrzega: Lubelskie to miejsce niebezpieczne dla osób LGBT 319 41

Według angielskiej wersji portalu Wikipedia, w Polsce istnieją tzw. no-go-area, czyli obszary, gdzie określonym grupom osób grozi poważne niebezpieczeństwo. Według encyklopedii internetowej strefa ta obejmuje również województwo lubelskie, a zagrożone miałyby być osoby LGBT.

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie
15 listopada 2019, 18:00

Happysad wystąpi w klubie Graffiti w Lublinie 0 0

W ramach trasy koncertowej "18+ Tour" już 15 listopada do Lublina przyjedzie jeden z najpopularniejszych współczesnych zespołów rockowych w kraj - Happysad. Formacja wystąpi w piątek o godz. 18 na scenie klubu Graffiti (al. Piłsudskiego 13).

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA

Alpaca Alfachem – Espo Pszczółka II 50:40, wyniki drugiej kolejki rozgrywek LNBA 0 0

Espo Pszczółka II z kolejną porażką. Tym razem lepsza od beniaminka okazała się Alpaca Alfachem

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring
film

Z dwoma promilami przez centrum Lublina. 19-latka nagrał monitoring 0 0

Dwa promile alkoholu miał 19-letni kierowca mazdy. Jazdę mieszkańca Lublina nagrały kamery miejskiego monitoringu

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja

Chełm: 3-latek spadł z trampoliny w parku zabaw. Sprawę bada policja 3 1

Dziecko spadło z trampoliny w parku zabaw w Chełmie. Policja sprawdzi, czy urządzenie było sprawne

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne!

Poznaj 5 sprawdzonych pomysłów na niebanalne prezenty świąteczne! 0 1

Ostatnie dwa miesiące roku to czas, w którym intensywnie zaczynamy myśleć o kupowaniu prezentów mikołajkowych i świątecznych. Okazji do zakupów jest wiele, począwszy od Black Friday i Cyber Monday, przez przedświąteczne promocje, aż po Boxing Day - w wersji dla spóźnialskich. Na jakie prezenty warto postawić w tym roku?

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin

Poszukiwacze skarbów wyruszyli nad Morze Karaibskie. Wśród nich jest lublinianin 5 3

Na celowniku: zatopione statki i okręty spoczywające na dnie Morza Karaibskiego. Robert Kmieć, lubelski eksplorator, szuka pirackich skarbów na Dominice. Pomaga mu w tym najnowsza technika

III LIGA, GRUPA IV
16. KOLEJKA

Wyniki:

Chełmianka Chełm - Jutrzenka Giebułtów 0:1
Hetman Zamość - Stal Kraśnik 1:1
Sokół Sieniawa - Wisła Sandomierz 0:0
KSZO Ostrowiec Św. - Motor Lublin 0:1
Wisłoka Dębica - Orlęta Radzyń Podlaski 2:0
Hutnik Kraków - Avia Świdnik 3:3
Korona II Kielce - Podhale Nowy Targ 4:3
Wisła Puławy - Podlasie Biała Podlaska 2:0
Siarka Tarnobrzeg - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:3

Tabela:

1. Korona II 16 30 35-23
2. Hutnik 16 29 30-25
3. Wólczanka 16 28 24-16
4. Motor 16 27 23-14
5. Wisłoka 16 27 21-10
6. Stal 16 26 25-15
7. Avia 16 24 24-25
8. Siarka 16 24 26-20
9. Podhale 16 22 24-19