Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

28 sierpnia 2019 r.
21:00

Koniec złej passy Motoru Lublin. Wreszcie ligowe zwycięstwo [zdjęcia]

27 39 A A

Wreszcie zwycięstwo Motoru Lublin. O pierwszy komplet punktów w tym sezonie nie było łatwo, ale piłkarze Mirosława Hajdy pokonali w środę Podhale Nowy Targ 2:1

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Od pierwszego gwizdka to gospodarze dominowali. Trudno się dziwić. Pewnie najstarsi kibice nie pamiętają, kiedy zdarzyło się, że ich pupile po czterech kolejkach nie mieli na koncie ani jednego zwycięstwa. Aktywny był Grzegorz Bonin, a groźny strzał oddał chociażby Marcin Michota.

Gospodarze tradycyjnie wykonywali sporo stałych fragmentów gry, ale niewiele z tego wynikało. Goście byli bardziej konkretni, bo w 28 minucie Maciej Mizia powinien dać im prowadzenie. Dobrze między słupkami spisał się jednak Adrian Olszewski. Żółto-biało-niebiescy odpowiedzieli niemal natychmiast, bo centra Tomasza Swędrowskiego spowodowała spore zamieszanie w polu karnym Podhala. Ostatecznie efektu bramkowego jednak nie było

W 40 minucie kibice pewnie widzieli już piłkę w bramce przyjezdnych. Niestety, Dominik Kunca strzelił prosto w bramkarza i znowu trzeba było obejść się smakiem. W końcówce Motor zepchnął rywali do rozpaczliwej obrony i ponownie Kunca był bliski pokonania bramkarza z Nowego Targu. Wydawało się, że jeszcze przed przerwą podopieczni Mirosława Hajdy muszą wpakować piłkę do siatki.

A tymczasem po zagraniu ręką jednego z gospodarzy sędzia podyktował rzut karny dla Podhala. Na gola zamienił go Mateusz Mianowany. I na Arenie Lublin nikt nie mógł uwierzyć w to, co się stało.

Na szczęście w drugiej odsłonie gospodarze nie czekali długo z wyrównaniem. Minęły ledwie cztery minuty, a już z bramki na 1:1 cieszył się Sławomir Duda. Kolejne fragmenty? Oczywiście mnóstwo ataków ze strony lublinian i sporo dogodnych sytuacji. W końcówce znakomitą okazję zmarnował Adam Nowak. Na szczęście rezerwowy Michał Paluch w 86 minucie swojej szansy nie zepsuł i dał miejscowym upragnione zwycięstwo.

Już w niedzielę Tomasz Brzyski i spółka zagrają u siebie z Wólczanką Wólka Pełkińska (godz. 18).

Motor Lublin – Podhale Nowy Targ 2:1 (0:1)

Bramki: Duda (49), Paluch (86) – Mianowany (45+1-z karnego)

Motor Lublin: Olszewski – Cichocki, Kajpust (46 Gruszkowski), Grodzicki, Brzyski, Michota (59 Nowak), Duda, Swędrowski, Bonin (78 Ceglarz), Kunca, Grunt (46 Paluch).

Podhale Nowy Targ: Szukała – Lepiarz, Mączka, Mrówka (62 Palonek), Danilczyk, Tonia, Mizia (73 Barbus), Mianowany (68 Zapotoczny), Witkowski, Dynarek, Hruska.

Żółte kartki: Cichocki – Danilczyk.

Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko-Kamienna).

Widzów: 1504.

e-Wydanie

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 21:13
+12
A tymczasem Hetman - Podlasie 4:0 i Zamościanie już są wiceliderem a mieli bronić się przed spadkiem a Motor miał walczyć o awans.
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 21:11
+10
Inne zespoły z lubelszczyzny już dawno skończyły mecze i nie ma nic na ten temat ale Motor vel Spartakus moment po zakończeniu meczu z Podhalem ma swoje wielkie zdjęcie jakby LM wygrali. To juz się robi smutne i niesmaczne.
Avatar
. / 28 sierpnia 2019 o 22:15
+7
Żal Ci poślady ściska
Avatar
Gość / 28 sierpnia 2019 o 21:09
+6
Ważne trzy punkty w kontekście utrzymania
Avatar
Psycholog / 28 sierpnia 2019 o 23:11
+5
Napastnik potrzebny na dziś panie prezesie panie trenerze ,najlepiej Robskiego z Siarki ten strzela jak Lewandowski
 Nie ma takiego gościa w Siarce.
Avatar
Koyot / 28 sierpnia 2019 o 23:00
+5
Grunt - fatalny. Ani szybkosci ani zwrotnosci ani wykonczenia. Gosc do A klasy poki co. Nawet na sciane z nim nie zagrasz bo go obroncy przestawiali. Paluch- tez nie jest wirtuozem ale chociez sie urwac porafi i czasem uda mu sie znalezc tam gdzie potrzeba. Gruszkowski - nawet nie zle. W obronie nie dawal sie mijac, w ataku sie nie gotowal. Nada sie ale pracy duzo. Nowak- pedziwiatr. Raczej malo stabilny gosc ale jak trzeba gonic wynik to "wariatow" potrzeba. Ceglarz- nie potrafie go rozgryzc. Niby ma papiery na granie, niby ma to cos w ruchach ze wydawalo by sie ze wie co i jak. Tylko ze zawsze cos sie nie sklei. Jak na razie. Panie trenerze, to jest 4 poziom rozgrywkowy. Mamy to moc, mamy dobrych wykonawcow, grajmy prosta pilke. Strzelajmy wiecej i w bramke, dosrodkowujmy czesciej po ziemi albo pocwiczmy dlugo te gorne. I kupmy napastnika i obronce
Grunt - fatalny. Ani szybkosci ani zwrotnosci ani wykonczenia. Gosc do A klasy poki co. Nawet na sciane z nim nie zagrasz bo go obroncy przestawiali. Paluch- tez nie jest wirtuozem ale chociez sie urwac porafi i czasem uda mu sie znalezc tam gdzie potrzeba. Gruszkowski - nawet nie zle. W obronie nie dawal sie mijac, w ataku sie nie gotowal. Nada sie ale pracy duzo. Nowak- pedziwiatr. Raczej malo stabilny gosc ale jak trzeba gonic wynik to "wariatow" potrzeba. Ceglarz- nie potrafie go rozgryzc. Niby ma papiery na granie, niby ma to... rozwiń
Avatar
Lublin / 28 sierpnia 2019 o 21:22
+5
Krzysiek gdzie jest kasa na obiecane wzmocnienia...ta ekipa potrzebuje.napastnika jak powietrza
Avatar
Sławek. / 28 sierpnia 2019 o 23:19
+4
Tylko 1504 kibiców bo 356 ultrasów było u mnie!! Pokutę odbębnili!! Byli na grzybach w lasach pod żolkiewka potem przyszli paść na kolana i obdarowali mnie cebularzami które od razu dałem świniom i grzybki marynowane!! Pertraktowaliśmy i uzgodniliśmy ze przed każdym meczem będę wymyślał pokutę która beda musieli wypelniac. Potem spóźnili się na PKS i dlatego ich mniej było!!
 Przestań już te kozy molestować bo ci sperma do łba uderza kozojebco z Koziej Wólki.
Avatar
Koyot / 28 sierpnia 2019 o 22:45
+3
Duda - w odbiorze Galecki byl lepszy w poprzednim sezonie ale przyciaga chlop pilke. Chociaz strzal z dystansu bardzo dzis slaby. Tak czy inaczej brawo za drugiego gola. Swedrowski - dzis przecietnie. Z Orletami fajniej rozrzucal piłkę, mial wiekszy ciag na bramke. Transfer dobry, chlop biega, walczy tylko powtarzalnosci w rozegraniu brakuje do pozycji lidera srodka pola Bonin - Panie Grzegorzu. Nie godzi sie tak pudlowac. Nie godzi sie dosrodkowywac w trybune za bramka. Zawodnik z Pana doswiadczeniem musi dawac jakosc i stabilność. To juz nie czas na to ze wyjdzie jak wyjdzie. Szybkosc nie ta a techniki nigdy nke bylo. Michota - klepke zagra, urwie sie, wyjdzie na pozycje, ucieknie obroncy i... ani strzalu ani podania. Trzeba popracowac Bylem o cos na tej pozycji moze z nkego byc. Kunca - myslalem ze nie wytrzyma tego biegania do 60 min ale z chwila zadyszki dal rade. Robi wiatr, ma ciag do przodu, nie ma za bardzo strzalu chyba albo nie pokazal ale przyda sie.
Duda - w odbiorze Galecki byl lepszy w poprzednim sezonie ale przyciaga chlop pilke. Chociaz strzal z dystansu bardzo dzis slaby. Tak czy inaczej brawo za drugiego gola. Swedrowski - dzis przecietnie. Z Orletami fajniej rozrzucal piłkę, mial wiekszy ciag na bramke. Transfer dobry, chlop biega, walczy tylko powtarzalnosci w rozegraniu brakuje do pozycji lidera srodka pola Bonin - Panie Grzegorzu. Nie godzi sie tak pudlowac. Nie godzi sie dosrodkowywac w trybune za bramka. Zawodnik z Pana doswiadczeniem musi dawac jakosc i stabilność. To juz... rozwiń
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 05:09
+2
Tytuł powinien raczej brzmieć "Koniec złej passy Motoru????????". Zdanie twierdzące możecie pisać po 5 wygranych minimum 3:0 i przynajmniej po 2 przegranych Siarki. To wtedy będzie koniec złej passy. Niemniej jednak punkty cieszą a pozostałe wyniki kolejki pokazują że NIKT nie może dopisywać sobie 3 punktów przed meczem (patrz Stal Kraśnik)
Avatar
Koyot / 29 sierpnia 2019 o 12:43
0
Co za "tłumy" na meczu. Po bilet to trzeba było pewnie z tydzień wcześniej w kolejce się ustawić.
 Średnia frekwencja z poprzedniego sezonu na meczach Motoru byłaby drugą frekwencją w II lidze po Widzewie i 8 frekwencją w I lidze. Tyle, że u nas w wyższych ligach też byłoby więcej ludzi. Inna sprawa, że 1502 osoby to najmniej od 3 lat chyba.
Avatar
Koyot / 29 sierpnia 2019 o 12:37
0
Taka "wiocha" jak Nieciecza ma powody czuć się piłkarsko lepsza od 90% Polski więc co z tego? Poza tym może dla Ciebie posiadanie drużyny w wyższej lidze to powód do śmiania się z kogoś ale to dowodzi kompleksów i niepowodzeń we własnym życiu.
Avatar
fanatyk / 29 sierpnia 2019 o 11:25
-2
Jestem dumnym kibicem Motoru . Brawo chłopaki , juz wkrótce 2 liga.
Avatar
vr / 29 sierpnia 2019 o 09:52
+1
Co za "tłumy" na meczu. Po bilet to trzeba było pewnie z tydzień wcześniej w kolejce się ustawić.
Avatar
Sławek. / 29 sierpnia 2019 o 09:07
+1
Wielki Szaman syn Szymona z Szarowoli ma ogromne moce!! Jest zdrowy w 100% w przeciwieństwie do tego co zwie się Sławomirem i obraza Wielkiego Szamana w komentarzach!! Módlmy się aby Wielki Szaman z Szarowoli nie przeczytał tego bo wtedy ponownie rzuci klątwę i znając jego ta pokuta będzie ciężka do spełnienia!! Wiem ze Jałówka która niedługo będzie się cielić będzie potrzebowała pomocy i Szaman myśli nad tym aby sprowadzić do Szarowoli któregoś z ultrasów i aby pomógł w odbiorze porodu!!! Ale to tylko moje domniemania!!!
 A ta ciąza "Jałówki" to chyba twoja robota. Tak ją chołubisz że aż z dużej litery napisałeś.
 A ta ciąza "Jałówki" to chyba twoja robota. Tak ją chołubisz że aż z dużej litery napisałeś. rozwiń
Avatar
haha / 29 sierpnia 2019 o 08:40
-1
Żal to Tobie ściska poślady jak gra Twoja Szarowola.
Avatar
Dr Andrzej Wybadoł / 29 sierpnia 2019 o 08:08
-3
Wielki Szaman syn Szymona z Szarowoli ma ogromne moce!! Jest zdrowy w 100% w przeciwieństwie do tego co zwie się Sławomirem i obraza Wielkiego Szamana w komentarzach!! Módlmy się aby Wielki Szaman z Szarowoli nie przeczytał tego bo wtedy ponownie rzuci klątwę i znając jego ta pokuta będzie ciężka do spełnienia!! Wiem ze Jałówka która niedługo będzie się cielić będzie potrzebowała pomocy i Szaman myśli nad tym aby sprowadzić do Szarowoli któregoś z ultrasów i aby pomógł w odbiorze porodu!!! Ale to tylko moje domniemania!!!
Avatar
Gość / 29 sierpnia 2019 o 05:09
+2
Tytuł powinien raczej brzmieć "Koniec złej passy Motoru????????". Zdanie twierdzące możecie pisać po 5 wygranych minimum 3:0 i przynajmniej po 2 przegranych Siarki. To wtedy będzie koniec złej passy. Niemniej jednak punkty cieszą a pozostałe wyniki kolejki pokazują że NIKT nie może dopisywać sobie 3 punktów przed meczem (patrz Stal Kraśnik)
Avatar
andrzej / 28 sierpnia 2019 o 23:30
+1
WZIĄĆ sie pisze matole !!
Avatar
jurek / 28 sierpnia 2019 o 23:28
-3
jak zwykle psedudziennikarz fatalnie opisuje relacje meczu dalej tak srajcie do wslanego podworka miernoty psedudziennikarze