14:31

Motor Lublin - Korona II Kielce 4:4 (zapis relacji na żywo)

34 23 A A
(fot. Krzysztof Mazur)

Szalony mecz na Arenie Lublin. Motor przegrywał z Koroną II Kielce 0:2 i 2:3, a później prowadził 4:3. Ostatecznie spotkanie na szczycie tabeli zakończyło się jednak remisem 4:4. Kibice na pewno nie żałowali przyjścia na stadion.

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+3' Koniec meczu! Gospodarze mogą być zawiedzeni, ale trzeba przyznać, że Korona II na pewno zasłużyła na ten punkt.

90+2' Tym razem zepsute dośrodkowanie, bo piłka opuszcza boisko.

90+1' Trwa oblężenie bramki gości, kolejny korner. I jeszcze jeden.

90' Trzy minuty nadziei dla kibiców Motoru na zwycięskiego gola. Teraz rożny dla lublinian.

90' Bartosz Rymek za Kamila Kumocha.

89' Będzie rzut rożny dla kielczan. Fatalne wykonanie i kontra Motoru, ale ostatecznie kończy się tylko na strachu gosci.

88' Brzyski "dokręca" piłkę w pole karne, ale za mocno. A Korona II dokonuje kolejnej zmiany. Artur Piróg jie skompletuje hat-tricka, jego miejsce zajmuje Piotr Lisowski.

87' Martinez gonił Bonina, pierwszy wślizg był nieudany, drugi okazuje się, że także, bo zawodnik Korony ogląda drugi żółty kartonik i musi przedwcześnie opuścić boisko. Szansa dla Motoru na piątego gola.

85' Teraz wchodzi Kacper Rogoziński, a schodzi Jakub Górski.

83' Zmiana u gości. Kacper Chudecki wchodzi, a schodzi Mateusz Sowiński.

80' Drugi zawodnik ekipy z Kielc w krótkim odstępie czas uleży na murawie i "kradnie" czas. Oskar Sewerzyński zaraz wróci jednak na boisko.

78' Kunca schodzi, a na boisku wchodzi Adam Nowak.

77' Swędrowski strzela z powietrza, ale obok bramki.

76' Pierwsza od dobrych kilku minut udana, ofensywna akcja gości. Znowu w grze jeden na jeden kielczanie łatwo radzą sobie z rywalami, tym razem zabrakło lepszego wykończenia.

74' Motor blisko piątego gola. Najpierw Paluch nie sięgnął piłki wślizgiem, a Ceglarz został zablokowany. Defensywa Korony II przeżywa ciężkie chwile.

73' Rykoszet i tym razem rożny dla gospodarzy.

72' Odpychany Swędrowski i będzie wolny z drugiej strony boiska. Szykuje się Brzyski.

71' Rzut wolny dla Motoru na wysokości pola karnego. Piąstkuje bramkarz gości.

70' Piłka w bramce Korony II, ale boczny arbiter pokazuje spalonego i bramki jednak nie ma.

70' Korner dla ekipy z Lublina. Mecz robił się mniej ciekawy, ale Artur Piróg postarał się o emocjonującą końcówkę meczu.

69' I od razu powinno być 4:5! Jakub Górski w sytuacji sam na sam strzela, ale prosto w Olszewskiego. Motor właśnie wrócił z dalekiej podróży.

67' 4:4! Indywidualna akcja Artura Piróga i to piękna akcja. Zawodnik Korony II z łatwością poradził sobie z dwoma rywalami, wpadł w pole karne i kapitalnie uderzył do siatki!

66' Najpierw potężny strzał Palucha, ale niecelny, a za chwilę pod drugą bramką za mocne podanie i zaczyna Motor.

62' Grodzicki potraktowany łokciem przez Martineza, żółta kartka dla zawodnika przyjezdnych.

61' Bonin dostaje piłkę przed pole karne, ale strzela nad poprzeczką.

60' Paluch w ostatniej chwili zablokowany. Motor chce mieć bezpieczniejszą przewagę i dąży do zdobycia czwartego gola. Goście mają za to problemy ze stworzeniem zagrożenia pod bramką Olszewskiego.

59' Centra gości do "koszyczka" Olszewskiego.

58' Paluch był centymetry od przejęcia piłki i wyjścia sam na sam z bramkarzem.

57' I Bonin zmienia Darmochwała.

56' Do wejścia na boisko szykuje się Grzegorz Bonin.

53' 4:3! Świetna akcja Tomasza Swędrowskiego, który wpada w pole karne i świetnie uderza do siatki. Po raz pierwszy żółto-biało-niebiescy na prowadzeniu!

51' Paluch za bardzo wyrzuca podaniem kolegę do boku i obiecująca kontra Motoru kończy się niczym.

49' Martinez po raz kolejny ładnie obrócił się z piłką, ale ostatecznie spalony zawodnika Korony II.

48' Teraz dobry przechwyt w środku Kamila Kumocha, ale Motor zarobił tylko aut.

47' Z łatwością, z piłkarzami Motoru w środku poradził sobie Jakub Górski, jego koledzy źle zakończyli jednak akcję.

46' Teraz zaczęła Korona II. Jedna zmiana w zespole przyjezdnych. Boisko opuścił Dawid Lisowski, a na murawie zameldował się Zvonimir Petrović.

Piłkarze obu ekip już na boisku, zaraz zaczynamy drugą połowę. Oby emocji i bramek ponownie nie brakowało.

45+1' Sędzia od razu po bramce kończy pierwszą odsłonę.

45+1' 3:3! Fatalne zachowanie defensywy Korony II. Piotr Ceglarz w dogodnej sytuacji strzela po długim rogu i w ostatnich sekundach pierwszej połowy doprowadza do wyrównania.

45' Pierwsza połowa potrwa minutę dłużej.

44' Sowiński i 2:3! Najpierw Paluch w sytuacji jeden na jeden przegrywa walkę z obrońcą rywali, a po chwili przenieśliśmy się pod drugie pole karne. Matuesz Sowiński dostaje piłkę w szesnastkę Motoru i uderza po ziemi do siatki.

42' Rzut rożny dla gospodarzy. Piłka jakimś cudem mija wszystkich zawodników w żółtych koszulkach.

40' Teraz trochę walki w środku pola. Kartkę obejrzał Michał Dziubek.

39' Doskonała okazja na trzecią bramkę dla kielczan. Zabrakło ostatniego podania, które było zbyt mocne i piłka wylądowała w rękach Olszewskiego.

37' Chwila przerwy, na murawie leży Michał Paluch. Napastnik Motoru szybko się jednak pozbierał i gramy dalej.

35' Żółta kartka dla Kuncy.

33' Co tu się dzieje! Szybkie wyrównanie, jest 2:2 po bardzo ładnej akcji! Motor rozpoczął wszystko na swojej połowie, kilka podań i piłkę w pole karne dostał Ceglarz. W sytuacji sam na sam uderzył idealnie, bo piłka odbiła się od słupka i wylądowała w siatce. Korona II fatalnie ustawiła się jednak w defensywie.

32' Główkuje Paluch, ale wysoko nad bramką rywali.

31' Konrad Gruszkowski w dynaminczej akcji i będzie rzut rożny. Piłkę ustawia Tomasz Brzyski. Piąstkuje bramkarz Korony II, ale akcja Motoru trwa dalej. Strzela Łukasik i będzie korner, ale z drugiej strony boiska.

29' Miała być lepsza gra i od razu jest 1:2! Michał Paluch. Podanie po ziemi z prawego skrzydła, obrońca Korony II nie sięga piłki. Dopada do niej Paluch i także po ziemi strzela do rogu zdobywając swoją ósmą bramkę w obecnych rozgrywkach.

28' Dynamiczna akcja Dominika Kuncy, ale wszystko kończy się bardzo złym dośrodkowaniem Tomasza Brzyskiego. A kibice zachęcają gospodarzy do... lepszej gry.

26' Za mocne podanie do Darmochwała i zaczyna od bramki ekipa z Kielc.

25' Kontra przyjezdnych trzech na trzech, ale złe dośrodkowanie ze skrzydła i piłka w rękach Olszewskiego. Kibice gospodarzy mogą głęboko odetchnąć.

24' Sowiński dobrze rozprowadził akcję Korony II w polu karnym, ale tym razem bez zagrożenia dla bramki Olszewskiego.

23' Brzyski na lewym skrzydle poradził sobie z jednym rywalem, ale na pomoc przyszedł drugi i z tej akcji gospodarzy nic nie wyszło.

21' Motor ciągle w natarciu. Michał Paluch nie sięgnał jednak piłki głową i akcje zaczynają rywale.

18' Tomasz Swędrowski centruje na dalszy słupek, a zamykający akcję Dariusz Łukasik strzela głową. Dobrze raguje jednak bramkarz przeciwnika i łapie piłkę.

18' Kolejny przechwyt drużyny trenera Hajdy tuż przed pole karnym Korony II, ale Dominik Kunca wywalczył "tylko" rzut rożny.

17' Zanosi się na świetne widowisko. Szybka akcja gospodarzy. W doskonałej sytuacji znajduje się Piotr Ceglarz, strzela, ale rywali ratuje tym razem poprzeczka.

16' 0:2! Motor szybko stracił piłkę, dobre prostopadłe podanie w pole karne dostał Mateusz Sowiński i kiedy mijał Olszewskiego, ten ratował sytuację faulem. Karny dla Korony II, a doskonałej sytuacji nie marnuje Martinez!

15' Przyjezdni wychodzili z akcją czterech na czterech, ale zepsuli kontrę.

14' Piłka w siatce Korony II, ale sędzia chwilę wcześniej przerwał grę z powodu faulu na bramkarzu. Kibice od razu wykrzyczeli, co myślą o tej decyzji arbitra.

13' Minęło kilkadziesiąt sekund i bardzo dobrą szansę miał Michał Paluch. Uderzył z powietrza tuż obok słupka, ale żółto-biało-niebiescy mają jeszcze rzut rożny.

12' Dobra akcja gości zepsuta niepotrzebnym podaniem przed pole karne. Szybka kontra Motoru. Tomasz Brzyski szczęśliwie przedarł się w pole karne, ale zabrakło lepszego, ostatniego podania.

11' Lider tabeli ciągle częściej przy piłce. Na razie gospodarze nie są w stanie zdziałać zbyt wiele pod bramką przeciwnika.

9' Motor od razu próbował odpowiedzieć, ale Piotr Darmochwał łatwo zatrzymany na skrzydle.

8' 0:1! Artur Piróg! Korona II wywalczyła rzut rożny. Dobrą centrę na bliższy słupek posłał Rodrigo Martinez, a strzałem głową Adriana Olszewskiego zaskoczył Artur Piróg.

1' Gramy!

----------------------------------

To będzie mecz na szczycie grupy czwartej. Żółto-biało-niebiescy, czyli trzeci zespół w tabeli podejmują lidera. Obecnie Korona II wyprzedza piłkarzy Mirosława Hajdy o sześć punktów. Gospodarze będę miali więc szansę zbliżyć się do pierwszej drużyny w swojej grupie.

Motor Lublin - Korona II Kielce 4:4 (3:3)

Bramki: Paluch (29), Ceglarz (33, 45+1), Swędrowski (53) - Piróg (8, 67), Martinez (16-z karnego), Sowiński (44).

Motor: Olszewski – Gruszkowski, Grodzicki, Łukasik, Brzyski, Darmochwał (57 Bonin), Kumoch (90 Rymek), Swędrowski, Ceglarz, Kunca (78 Nowak), Paluch.

Korona II: Osobiński – Bujak, Prętnik, Górski (85 Rogoziński), Dziubek, Martinez, D. Lisowski (46 Petrović), Sewerzyński, Więckowski, Sowiński (83 Chudecki), Piróg (88 P. Lisowski).

Żółte kartki: Kunca - Dziubek, Martinez.

Czerwona akrtka: Martinez (Korona II, 87 min, za drugą żółtą).

Sędziuje: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Widzów:

Kardiologia dziecięca. Niezwykle ważna dziedzina, która ma przed sobą wiele wyzwań
Magazyn

O trudzie ukończenia specjalizacji, wyzwaniach i rozwoju lubelskiej kardiologii dziecięcej rozmawiamy z dr. n. med. Moniką Wójtowicz-Marzec, lekarzem kierującym Oddziałem Noworodkowym Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie.

Wypożyczalnia sprzętu wodnego i minigolf już czynne. Ile zapłacimy za sportowe atrakcje nad Zalewem Zemborzyckim?
Zdjęcia

Z początkiem maja uruchomiona została wypożyczalnia sprzętu wodnego w Ośrodku Słoneczny Wrotków nad Zalewem Zemoborzyckim. Nad lubelskim „morzem” można też już pograć w minigolfa. Ile zapłacimy za sportowe atrakcje?

Remis Chełmianki i minimalna porażka Podlasia Biała Podlaska

Zespół Grzegorza Bonina wywalczył w wyjazdowym meczu z Wiślanami Jaśkowice punkt, a ekipa z północy województwa minimalnie przegrała w Połańcu z tamtejszymi Czarnymi

Mateusz Cierniak nie miał sobie równych w słoweńskim Krsko

W sobotę w niemieckim Stralsund i w słoweńskim Krsko odbyła się trzecia runda eliminacyjna do Speedway Euro Championship. W tych drugich zawodach kapitalną formę zaprezentował Mateusz Cierniak. Dzięki temu zawodnik Orlen Oil Motoru Lublin wystąpi w finale SEC Challenge w Daugavpils na Łotwie

Mistrz boksu spocznie w rodzinnym grobowcu na cmentarzu w Krasieninie
Zdjęcia

Pogrzeb Henryka Prażmy, jednego z najlepszych pięściarzy w kategorii ciężkiej w okręgu lubelskim w latach 50- i 60-tych, odbędzie się w najbliższy wtorek (7 maja) w Krasieninie. Msza żałobna zostanie odprawiona w kościele pw. Narodzenia NMP i Św. Sebastiana o godzinie 15:00. Mistrz boksu spocznie w rodzinnym grobowcu na miejscowym cmentarzu.

I po Lublinaliach. Tak bawiliście się ostatniego dnia imprezy
Zdjęcia

Największa studencka impreza w Lublinie – Lublinalia, czyli łączona impreza trzech lubelskich uczelni (UMCS, Uniwersytet Przyrodniczy i Uniwersytet Medyczny) dobiegła końca. Przez trzy dni, od czwartku do soboty, na festiwalowej scenie wystąpiło 12 artystów. Ostatniego dnia zagrali i zaśpiewali: Organek, Kayah, Pidżama Porno i Lordofon.

To muzeum koniecznie trzeba zobaczyć. Otrzymało wyróżnienie w prestiżowym konkursie EMYA
Zdjęcia

Muzeum i Miejsce Pamięci w Sobiborze zdobyło wyróżnienie w prestiżowym konkursie na najlepsze europejskie muzeum roku EMYA 2024 (European Museum of the Year Award)!

Chciwość i pożądanie. Ludzie zawsze chcą więcej

Przyjemność, praca, pasja i miłość splatają się w moim życiu i płyną szczęśliwie w różnych dawkach. Myślę, że nie jest dobrze być poza życiowym balansem. Dobrze jest stać równo na obu nogach – ROZMOWA z Janem Hussakowskim, reżyserem spektaklu „Balladyna”, którego premierę zobaczymy 10 maja w Teatrze Osterwy

Majówka na grillu - jak nie zepsuć potraw - przepisy

Najważniejsze: nie grillujemy na żywym ogniu, który zwęgli potrawy i nada im gorzki smak. A na powierzchni potrawy wytworzą się rakotwórcze substancje.

Tarkawica. Śmierć motorowerzysty

Dziś przed południem, 4 maja, 64-letni mężczyzna kierujący motorowerem marki Yamasaki na zakręcie w Tarkawicy (pow. Ostrówek Lubelski) stracił panowanie nad jednośladem i staranował ogrodzenie jednego z domów

Trener Motoru przed meczem z Wisłą Płock: Mamy w sobie dużo dobrej energii

W niedzielę o godzinie 15.00 Motor Lublin rozegra jeden z kluczowych meczów w tym sezonie. Żółto-biało-niebiescy zmierzą się w Płocku z tamtejszą Wisłą i chcąc myśleć o barażach o PKO BP Ekstraklasę nie mogą tego spotkania przegrać. O tym jakie nastroje panują w obozie lublinian przed tym spotkaniem zdradził trener Mateusz Stolarski

Wisła Grupa Azoty nie składa broni. Cenne zwycięstwo na Kaszubach

Wisła Grupa Azoty Puławy sprawiła swoim kibicom bardzo miłą niespodziankę. W sobotę podopieczni trenera Mikołaja Raczyńskiego wygrali w Stężycy z tamtejszą Radunią i wciąż są w grze o pozostanie w przyszłym sezonie na centralnym poziomie rozgrywkowym