Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

4 listopada 2017 r.
22:12

Resovia – Avia 1:0. Wcale nie musieli przegrać

0 14 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Po wygranej w derbach z Podlasiem piłkarze ze Świdnika byli o włos od wywalczenia przynajmniej punktu w Rzeszowie. Niestety, ostatecznie Avia przegrała z Resovią 0:1

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Goście mogli szybko objąć prowadzenie. W dziewiątej minucie najpierw groźnie uderzał Patryk Czułowski, ale z jego próbą poradził sobie golkiper gospodarzy. W odpowiednim miejscu, o odpowiednim czasie znalazł się jednak Wojciech Białek. Wydawało się, że „Biały” nie będzie miał problemów z wpakowaniem piłki do siatki. Tymczasem doświadczony napastnik strzelił prosto w bramkarza Resovii. W kolejnych fragmentach groźniejsi byli już miejscowi. O gola mógł się pokusić Michał Ogrodnik, a świetną akcję przeprowadził też Przemysław Pyrdek. Ten drugi zakończył wszystko strzałem w poprzeczkę.

Drugą część gry obie ekipy mogły zacząć od mocnego uderzenia. Najpierw Bartłomiej Makowski główkował tuż nad poprzeczką bramki Adriana Wójcickiego. Za chwilę przed szansą stanął Czułowski, ale spudłował. W 48 minucie szybką kontrę ekipy z Rzeszowa sfinalizował już Ogrodnik. I Avia znalazła się w trudnej sytuacji. Piłkarze Tadeusza Łapy do końca walczyli o wyrównującą bramkę. Najbliżej byli w 87 minucie, kiedy do zagrania Czułowskiego dopadł Konrad Kołodziej. Do pełni szczęścia zabrakło centymetrów, bo zawodnik żółto-niebieskich zamiast do siatki przymierzył w słupek.

W następnej serii gier Avia zakończy rundę przed własną publicznością. W derbach zmierzy się z Motorem Lublin. Zawody zaplanowano na sobotę, o godz. 13.

Resovia – Avia Świdnik 1:0 (0:0)

Bramka: Ogrodnik (48).

Resovia: Pietryka – Pawlak, Kmiotek, Makowski, Cach, Ogrodnik (85 Adamski), Kaliniec, Kwiek (90 Kowal), Buczek (78 Hass), Pyrdek (67 Pałys-Rydzik), Feret (75 Lorenc).

Avia: Wójcicki – Kazubski, Jarzynka, Mazurek, Kołodziej, Wrzesiński (68 Wołos), Piekarski (27 Szymala), Orzędowski, Barański (68 Nowak), Czułowski, Białek (46 Olszak).

Żółte kartki: Kmiotek, Pawlak, Kaliniec, Kwiek, Buczek, Feret – Piekarski, Białek.

Sędziował: Kamil Przyłucki (Kielce).

Czytaj więcej o:

Komentarze 14

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
koleżanka / 5 listopada 2017 o 23:30
0
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam Cię za racjonalnego faceta a tu dno i metr mułu... PS. Liczę, że ten komentarz Adam na swoim FB udostępni.
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam C... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 21:22
0
Powtarzasz się gościu: (na pewno to ty płezes :) )? Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:47
0
Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:28
0
Mieczysław jak się ma komfort, że dostaje się z miasta każdą kwotę, o którą się poprosi to można nawet nowonarodzonym w świdnickim szpitalu mieszkańcom na wyprawkę dawać stroje Avii i nie martwić się, że dług powstanie. A tak przy okazji to ilu (poza kolegam) poważnych sponsorów przyciągnął do klubu obecny prezes?
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 17:37
0
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za każdą wypłatę na zajęcia. Przedsiebiorstwo to Barcelona, Bayern, PSG, Manchester itp. Lepiej wymądrzaj się na stronach SWS.
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za ka... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:44
0
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym prowadzeniu klubu z znajomością rynku transwerowego.Każdy prezes klubu piłkarskiego powinien traktować drużyne jak przedsiebiorstwo które powinno przynosić zyski przy pomocy sponsorów transwerów i działalności promocyjno-reklamowej a nie za każdym razem wyciągać ręce po pieniądze do miasta ponieważ nie wszyscy którzy płacą podatki do kasy miasta sa kibicami czy fanami Avii Świdnik 
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:18
0
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ich czas minął. Młodzi myślą o imprezach, fryzjerach a nie o ciężkim treningu i pracy. Pełną odpowiedzialność za to gdzie dzisiaj jest piłka nożna i siatkowa ponoszą byłe zarządu stowarzyszeń. Avia to nie tylko piłkarze, to także siatkarze oraz blisko 300 dzieciaków, to jest przyszłość Avii i ją właśnie dopiero teraz budują i tworzą i to praktycznie od zera. Prezesem został człowiek uczciwy z wiedzą jak zarządzać i jak naprawić dziurawy system finansowy z którego wyparowało ponad MILION PLN. Do tej pory to sportowcy i działacze zarządzali sportem i jak to się skończyło dowiedzieliśmy się tok temu gdy piłkarze ogłosili strajk a po nich siatkarze. Czy Ci którzy chodzili do burmistrza dawali gwarancję uczciwości? Nie, bo byli ze starego układu, myślacego o sporcie jak o korycie. Liczyli na zmianę szyldu a nie zasad. Na szczęście miasto nie ugieło się i odsunęło ich od pieniędzy i sportu. "Starzy działacze" zostali odsunięci i nagle się okazało, że murawę można mieć, że dzieci można ubrać, że można do Chełma jechać normalną drogą a nie nabijać kilometrów. Do klubu wrócili ludzie związani z dawną wielką Avią i to zarówno w nodze jak i siatce, i to właśnie trenerzy których tak krytykujesz. Garstka ludzi przy wsparciu kibiców, władz miasta i sponsorów reanimuje trupa, którego mogli pochować a podjęli się leczenia. I robią to mimo opluwania, wylewania pomyj o obrzucania g....em przez tych których pogoniono z Avii i tych którzy próbują politykę i nienawiść do partii mieszać ze sportem. Mieczysław.
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 15:39
0
Kolejny przykład złodziejskiej zmiany. Pod rządami kaczyzmu Avia spadnie. I znajdzie się tak nisko jak nie była od jakichś 40 lat. Gratulacje panie Reszka. Liżcie d... kaczyńskiemu dalej
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 14:32
0
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadzaniu młodych zdolnych piłkarzy którzy przez   obecnych psełdo fachowców sa nie zauważalni w szczególności w małych miejscowościach. Dlatego wydaje sie duże pieniadze na zawodników ściąganych z po za województwa którzy nie kiedy prezentują gorszy poziom sportowy nie wspominając o aspekcje szacunku dla swojej drużyny czy regionu. Wkażdym klubie już na poziomie III czy IV ligii kluby powinny pod względem finansowym i organizacyjnym prowadzić ludzie zajmujący sie piłką nożna którzy posiadają tego typu wiedzę a nie są nominowani po koleżeńsku czy po linii partyjnej. W zachodniej Europie prowadzeniem klubu nawet z tych najniższych lig nie zajmją sie politycy czy osoby desygnowane przez polityków. Może w przyszłości należy ogłaszać konkursy na stanowiska prezesów czy menadzerów klubowych. Ten błąd jest nad wymiar dostrzegalny na przykładzie Avi Świdnik. Kolejny to trener gołym okiem z wysokości trybun widać wyszkolenie czy myśl taktyczną obecnego trenera przypomina mi to system i poziom gry końca lat 80 początek 90. Brak jakiej kolweik wspólpracy miedzy formacjami brak lidera który by brał ciężar gry na siebie brak jakiejkolwiek taktyki pod konkretną drużynę brak zaszczepienia w zawodnikach ambicji i woli walki przez 90 minut. To wszystko składa sie na marazm przypadkowość i jak widać po wynikach totalną tragedię. Należy czym prędzej wyciagnąć wnioski już w tej chwili szukać zawodników którzy zapewnią w rundzie rewanżowej utrzymanie ponieważ o wyzsze cele już nie mamy co grać a doprowadzenie tej jak ze zasłużonej drużyny nie tylko dla samego Świdnika ale dla regionu będzie totalną klęską ludzi odpowiedzialnych za Avię Pozdrawiam Kisiel
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadz... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 12:58
0
To nie jazda figurowa na lodzie, że za wrażenia artystyczne daje się punkty. :) Już tylko dotknąć a mamy grupę spadkową!!!!!! Musi być dreszczyk emocji do końca, walka o utrzymanie..
Avatar
koleżanka / 5 listopada 2017 o 23:30
0
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam Cię za racjonalnego faceta a tu dno i metr mułu... PS. Liczę, że ten komentarz Adam na swoim FB udostępni.
Kuba ludzie pamiętają, internet nie zapomina. Tobie nigdy nie wybaczą, że zwlaczałeś sport jak byłeś w radzie miasta a Adamowi gwałtu ojca. Przeszłości się nie wyprzesz, nie dyskutuj z faktami. Macie w tym swoim ŚWS jakąś fobie, paranoję na punkcie resztki, płezesa (zgodnie z Twoją wadą wymowy). Kiedyś Sobonia i Jaksona mieszałeś z błotem, teraz obawiasz się najbardziej Reszki i tu zacząłeś atakować. Ludzie mają dość Twojej prywatnej wojenki. Zapisaleś dziecko do Klubu? Po co? Żeby mieć szpiega i inwigilować? Za daleko się posuwasz. Miałam C... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 21:22
0
Powtarzasz się gościu: (na pewno to ty płezes :) )? Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:47
0
Kubuś Psina, Pimpuś Sadełko i cały Świdnik Wspólna Sprawa a co Wy zrobiliście dla Avii, dla Klubu i w ogóle dla sportui? Blokowaliście budowę stadionu, byliście przeciw przejęciu przez miasto terenów przy Fabrycznej hali, kortów i basenu. Wsiadajcie na rowery i z lewakami pedalcie się nadal. Jak Avia potrzebowała ratunku to wypieliście się na Klub. Nie wylewajcie swoich żali i frustracji w sporcie. Chcecie rozmawiać to czekamy na sektorze. A tymczasem odp....cie się od Avii.
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 18:28
0
Mieczysław jak się ma komfort, że dostaje się z miasta każdą kwotę, o którą się poprosi to można nawet nowonarodzonym w świdnickim szpitalu mieszkańcom na wyprawkę dawać stroje Avii i nie martwić się, że dług powstanie. A tak przy okazji to ilu (poza kolegam) poważnych sponsorów przyciągnął do klubu obecny prezes?
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 17:37
0
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za każdą wypłatę na zajęcia. Przedsiebiorstwo to Barcelona, Bayern, PSG, Manchester itp. Lepiej wymądrzaj się na stronach SWS.
"Gość" nie wszyscy w mieście pójdą na baseny ale pieniądze wszystkich pójdą na baseny, tak samo z Kusocińskiego, Solidarności, Brzegową itp., z każdą inwestycją. Avia teraz to spółka miejska i takie było założenie, że miasto bierze na siebie utrzymanie. A w Lublinie kto daje na motor? Mówisz o klubach co najmniej w ekstraklasie i widać, że nie masz bladego pojęcia o piłce na poziomie polskiej niższej ligi, tutaj każdy klub jest deficytowy. Avia jako jedyna i pierwsza wprowadziła system bez gotówkowy a my otrzymujemy faktury za ka... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:44
0
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym prowadzeniu klubu z znajomością rynku transwerowego.Każdy prezes klubu piłkarskiego powinien traktować drużyne jak przedsiebiorstwo które powinno przynosić zyski przy pomocy sponsorów transwerów i działalności promocyjno-reklamowej a nie za każdym razem wyciągać ręce po pieniądze do miasta ponieważ nie wszyscy którzy płacą podatki do kasy miasta sa kibicami czy fanami Avii Świdnik 
Mietek idąc twoim tokiem myślenia to sezon Avia 2018-2019 zacznie od ligii okręgowej bo nie wiem czy ci ludzie którzy są teraz odpowiedzialni za piłkę zdąrzą tego trupa zreanimować Należy jak najszybciej dać ster ludziom którzy znają się na kopanej. Wypowiedź człowieka pod nazwą Kisiel bardzo mi się podoba bo zawiera setno tego co się dzieje w tej drużynie. Po pierwsze zmiana trenera po drugie zmiana szkoleniowca drugiej drużyny a po trzecie powołac na stanowisko prezesa człowieka który ma doświadczenie i zna sie na organizacyjno-finansowym ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 16:18
0
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ich czas minął. Młodzi myślą o imprezach, fryzjerach a nie o ciężkim treningu i pracy. Pełną odpowiedzialność za to gdzie dzisiaj jest piłka nożna i siatkowa ponoszą byłe zarządu stowarzyszeń. Avia to nie tylko piłkarze, to także siatkarze oraz blisko 300 dzieciaków, to jest przyszłość Avii i ją właśnie dopiero teraz budują i tworzą i to praktycznie od zera. Prezesem został człowiek uczciwy z wiedzą jak zarządzać i jak naprawić dziurawy system finansowy z którego wyparowało ponad MILION PLN. Do tej pory to sportowcy i działacze zarządzali sportem i jak to się skończyło dowiedzieliśmy się tok temu gdy piłkarze ogłosili strajk a po nich siatkarze. Czy Ci którzy chodzili do burmistrza dawali gwarancję uczciwości? Nie, bo byli ze starego układu, myślacego o sporcie jak o korycie. Liczyli na zmianę szyldu a nie zasad. Na szczęście miasto nie ugieło się i odsunęło ich od pieniędzy i sportu. "Starzy działacze" zostali odsunięci i nagle się okazało, że murawę można mieć, że dzieci można ubrać, że można do Chełma jechać normalną drogą a nie nabijać kilometrów. Do klubu wrócili ludzie związani z dawną wielką Avią i to zarówno w nodze jak i siatce, i to właśnie trenerzy których tak krytykujesz. Garstka ludzi przy wsparciu kibiców, władz miasta i sponsorów reanimuje trupa, którego mogli pochować a podjęli się leczenia. I robią to mimo opluwania, wylewania pomyj o obrzucania g....em przez tych których pogoniono z Avii i tych którzy próbują politykę i nienawiść do partii mieszać ze sportem. Mieczysław.
Kisiel dobrze piszesz ale zapomniałeś dodać, że miasto przejęło Avia na wniosek kibiców a mogło powołać od nowa sekcje nogi i siaty i wtedy wszyscy zaczynali by od zera bez długów, gdzieś w B klasach piłkarze a siatkarze w niższych ligach. Wtedy pozwolonoby aby Avia upadła, zawodnicy i trenerzy zostaliby bez pieniędzy a zarządy stowarzyszeń trafiłyby za długi za kratki. Zdecydowano się przejąć wszystko takie jak było. Po 11 miesiącach wymagasz wychowanków w klubie. Drugi zespół zrobiony na wyrost przez dwóch panów którzy nie mogą przyjąć że ... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 15:39
0
Kolejny przykład złodziejskiej zmiany. Pod rządami kaczyzmu Avia spadnie. I znajdzie się tak nisko jak nie była od jakichś 40 lat. Gratulacje panie Reszka. Liżcie d... kaczyńskiemu dalej
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 14:32
0
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadzaniu młodych zdolnych piłkarzy którzy przez   obecnych psełdo fachowców sa nie zauważalni w szczególności w małych miejscowościach. Dlatego wydaje sie duże pieniadze na zawodników ściąganych z po za województwa którzy nie kiedy prezentują gorszy poziom sportowy nie wspominając o aspekcje szacunku dla swojej drużyny czy regionu. Wkażdym klubie już na poziomie III czy IV ligii kluby powinny pod względem finansowym i organizacyjnym prowadzić ludzie zajmujący sie piłką nożna którzy posiadają tego typu wiedzę a nie są nominowani po koleżeńsku czy po linii partyjnej. W zachodniej Europie prowadzeniem klubu nawet z tych najniższych lig nie zajmją sie politycy czy osoby desygnowane przez polityków. Może w przyszłości należy ogłaszać konkursy na stanowiska prezesów czy menadzerów klubowych. Ten błąd jest nad wymiar dostrzegalny na przykładzie Avi Świdnik. Kolejny to trener gołym okiem z wysokości trybun widać wyszkolenie czy myśl taktyczną obecnego trenera przypomina mi to system i poziom gry końca lat 80 początek 90. Brak jakiej kolweik wspólpracy miedzy formacjami brak lidera który by brał ciężar gry na siebie brak jakiejkolwiek taktyki pod konkretną drużynę brak zaszczepienia w zawodnikach ambicji i woli walki przez 90 minut. To wszystko składa sie na marazm przypadkowość i jak widać po wynikach totalną tragedię. Należy czym prędzej wyciagnąć wnioski już w tej chwili szukać zawodników którzy zapewnią w rundzie rewanżowej utrzymanie ponieważ o wyzsze cele już nie mamy co grać a doprowadzenie tej jak ze zasłużonej drużyny nie tylko dla samego Świdnika ale dla regionu będzie totalną klęską ludzi odpowiedzialnych za Avię Pozdrawiam Kisiel
Sytuacja w jakiej znalazła sie Avia jest tragiczna i nie napawa obtymizmem nawet na rundę rewanżową. Jest to  po nie kąd wina systemu zarządzania które jest ściśle związane z desygnowaniem na prezesa klubu człowieka związanego z regionalną partią. Do póki w strukturach klubowych będą siedzieć politycy do puty nic nie uzdrowi drużyny ponieważ na piłce należy sie znać a nie udawać znawcę. Brak tym ludziom rozeznania sie w piłce regionalnej brak   zkordynowanego działania między pierwszą a drugą drużyną doprowadza do zapaści zaplecza i wprowadz... rozwiń
Avatar
Gość / 5 listopada 2017 o 12:58
0
To nie jazda figurowa na lodzie, że za wrażenia artystyczne daje się punkty. :) Już tylko dotknąć a mamy grupę spadkową!!!!!! Musi być dreszczyk emocji do końca, walka o utrzymanie..
Zobacz wszystkie komentarze 14

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo]
film

Wokalista z Lublina walczy w The Voice of Poland. Wybrała go Markowska [wideo] 0 0

Tomek Jasiński z Lublina bierze udział w telewizyjnym programie The Voice of Poland. Po swoim występie dostał owacje na stojąco i dołączył do zespołu Patrycji Markowskiej.

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie
26 września 2018, 0:00

"Wieś w XX wieku". Międzynarodowa konferencja w IPN w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-28 września w siedzibie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie (ul. Wodopojna 2) odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa Wieś w XX wieku. Wybrane problemy polityczne, społeczne, gospodarcze i kultura.

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi

"Żyje i przeszczep się udał". Tak pani Ewa z Góry Puławskiej pomogła 26-letniemu Włochowi 28 1

Rozmowa z Ewą Olszowy z Góry Puławskiej, dawcą komórek macierzystych szpiku.

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów

Komunikacja miejska w Lublinie powinna być prywatna? Pomysł kandydatów 28 20

Zmiany w działaniu komunikacji miejskiej w Lublinie zaproponowali w piątek działacze komitetu wyborczego „Kukiz, Wolność, Lubelscy Patrioci i Ruchy Miejskie”. Krytykowali też władze MPK.

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia

Znany w Chełmie zabytek czekał na remont od międzywojnia 1 0

Kaplica rodziny Bielskich na zabytkowym cmentarzu parafialnym przy ul. Lwowskiej w Chełmie doczekała się remontu. Miejscowi miłośnicy zabytków upominali się o to już w latach międzywojennych.

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur
28 września 2018, 17:00

Wernisaż wystawy "Projektowanie Wszędzie" W Centrum Spotkania Kultur 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 28 września o godz. 18 w Centrum Spotkania Kultur odbędzie się wernisaż wystawy Projektowanie wszędzie.

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem

Radny PiS chce współpracy ze Smoleńskiem 15 25

Czy rosyjski Smoleńsk zostanie nowym miastem partnerskim Puław? O tym, że to przyniesie nam wiele korzyści przekonuje radny PiS Ignacy Czeżyk.

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego
Historia

Ignacy Daszyński i Maciej Rataj. Dwaj marszałkowie Sejmu, nowi kawalerowie Orderu Orła Białego 0 0

Choć polityczne i życiowe drogi wybitnych polityków, marszałków Sejmu, Ignacego Daszyńskiego i Macieja Rataja, właśnie odznaczonych pośmiertnie najwyższym polskim odznaczeniem - Orderem Orła Białego - układały się różnie, to jednak miały pewne punkty wspólne

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19

Wandzin: Wypadek na drodze krajowej nr 19 4 0

Do wypadku doszło około godz. 7.35 w Wandzinie na drodze krajowej nr 19 między Lublinem a Lubartowem.

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim
film

Jesień na zewnątrz, od jutra w kalendarzu. Prognoza pogody na weekend w woj. lubelskim 4 0

Kalendarzowa jesień 2018 - kiedy się zaczyna? Pierwszy dzień kalendarzowej jesieni wypada w niedzielę 23 września. W piątek jeszcze mogliśmy cieszyć się latem, ale zapowiadane załamanie pogody sprawdziło się.

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy

Daleka podróż Górnika po prezent urodzinowy 2 2

Górnik Łęczna w niedzielę o godzinie 16 zmierzy się w Stargardzie z tamtejszymi Błękitnymi i powalczy o drugą w tym sezonie wygraną na obcym terenie. Motywacji „zielono-czarnym” zabraknąć nie powinno, bo w czwartek klub obchodził 39 rocznicę powstania

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną

Katastrofa w biało-czerwonych barwach. Polska przegrała z Argentyną 2 0

To był jeden z najgorszych meczów w wykonaniu reprezentacji Polski od lat. Zespół prowadzony przez Vitala Heynena zaprezentował się fatalnie i przegrał 2:3 z Argentyńczykami. Polacy musieli sobie radzić w tym spotkaniu bez przeziębionego Michała Kubiaka, ale to nie usprawiedliwia tak koszmarnej gry.

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo]
film

Greg Gold: "Kocham to miasto". Słoneczny Lublin w jego najnowszym teledysku [wideo] 111 22

Greg Gold, czyli Grzegorz Gołębiowski mówi o swoich muzycznych początkach i najnowszym teledysku, który był kręcony w rodzinnym Lublinie.