Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

4 maja 2019 r.
15:19

Soła Oświęcim – Avia Świdnik 2:1. Robi się gorąco

2 33 A A
(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

Po sobotniej porażce w Oświęcimiu piłkarze Avii mają już tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. Na dodatek drużyny z dołu tabeli regularnie punktują. Soła wygrała właśnie czwarte spotkanie z rzędu. Drugi, kolejny mecz na swoją korzyść rozstrzygnęło także Podlasie Biała Podlaska, a obudziła się również Wisła Sandomierz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Z grupy czwartej normalnie spadłyby trzy zespoły, ale czwarty będzie musiał zrobić miejsce dla Siarki Tarnobrzeg, jeżeli ta drużyna pożegna się z II ligą. Na trzy kolejki przed końcem rozgrywek Siarka znajduje się pod kreską.

Sobotnie zawody w Oświęcimiu lepiej rozpoczęli podopieczni Tomasza Bednaruka. Żółto-niebiescy szybko stworzyli sobie kilka dobrych sytuacji. Po centrze z rzutu rożnego Sebastiana Głaza świetnie głową strzelił Sebastian Plesz, ale bramkarz gospodarzy odbił piłkę zmierzającą w okienko. W 26 minucie goście dopięli już swego. Znowu po rzucie rożnym. Tym razem za krótko wybita piłka spadła pod nogi Sebastiana Dziedzica, który dobrze znalazł się na bliższym słupku i strzelił na 0:1.

Stracony gol obudził podopiecznych Łukasza Surmy. Po kilkudziesięciu sekundach niewiele zabrakło, a Daniel Feruga głową doprowadziłby do wyrównania. Świetnie spisał się jednak Piotr Piotrowski. Później Eryk Ceglarz minął już bramkarza świdniczan i strzelił z ostrego kąta. Piłkę tuż sprzed linii bramkowej wybił jednak  Roman Mykytyn. Dzięki temu przyjezdni zabrali na przerwę skromne prowadzenie.

Niestety, w drugiej odsłonie Soła potwierdziła dobrą formę z ostatnich tygodni. Najpierw To żółto-niebiescy mogli zamknąć zawody jednak Dziedzic zamiast zagrywać do lepiej ustawionego kolegi sam zdecydował się na strzał i gola nie zdobył. To zemściło się w kolejnych minutach. W 62 minucie Ceglarz na szybkości „wjechał” w pole karne, znowu minął bramkarza i tym razem wpakował już piłkę do siatki, a przy okazji doprowadził do remisu. Niedługo później Mateusz Szela zdobył zwycięskiego gola po strzale z 16 metrów. W końcówce niewiele zabrakło, a to Soła zaliczyłaby trzecie trafienie. Po dośrodkowaniu Ferugi futbolówka przeszła przez całe pole karne, ale nikt nie zdołał przeciąć podania. Żółto-niebiescy nie zdołali doprowadzić do wyrównania i musieli się pogodzić z porażką, która powoduje, że rywale z dołu tabeli niebezpiecznie zbliżyli się do zespołu trenera Bednaruka.

W najbliższą środę, 8 maja Avia zmierzy się u siebie ze Spartakusem Daleszyce. I ten mecz trzeba będzie bezwzględnie wygrać. W kolejną sobotę, 11 maja Piotr Prędota i jego koledzy zagrają kolejne spotkanie z gatunku o sześć punktów – tym razem w Piszczacu z Podlasiem.

ZDANIEM TRENERÓW

Tomasz Bednaruk (Avia Świdnik)

– Pierwsza połowa ze wskazaniem na nas. To Soła prowadziła jednak grę, a my staraliśmy się zaskoczyć przeciwnika prostopadłymi podaniami, czy dłuższą piłką za linię obrony przeciwnika. Wychodziło nam to nieźle, stworzyliśmy dwie, trzy sytuacje, po których mogły paść bramki przy lepszym wykończeniu. Strzeliliśmy tylko jedną. Druga połowa już dla gospodarzy. Błędy indywidualne moich zawodników karygodne na tym poziomie i niedopuszczalne. Ta porażka boli, bo przegraliśmy bardzo ważny i trudny mecz. Teraz przed nami spotkanie o sześć punktów z Daleszycami, które musimy wygrać. Nie ma jeszcze mowy o utrzymaniu. Musimy koniecznie zdobyć sześć-siedem punktów, żeby myśleć o spokojnym utrzymaniu. Tabela się mocno spłaszczyła. Wszyscy chcą się utrzymać i sporo drużyn zaczęło punktować. Musimy być cały czas skoncentrowani i cały czas starać się wygrywać. Wszyscy są blisko. Z Daleszycami musimy zagrać przede wszystkim dwie równe połowy i postarać się o trzy punkty.

Łukasz Surma (Soła Oświęcim)

– Zgadzam się z trenerem, zwłaszcza odnośnie pierwszej połowy. Mimo że posiadaliśmy piłkę, to robiliśmy wszystko zbyt wolno, żeby zaskoczyć Avię w ataku pozycyjnym. Czułem jednak, że ta bramka wisi w powietrzu, bo przeciwnik został wyprowadzony z równowagi. W przerwie nie panikowaliśmy specjalnie, bo wiedziałem, że drużyna wygrała trzy, poprzednie mecze. Po prostu zmieniliśmy kilka rzeczy. Wpuściłem do gry zawodników bardziej świeżych, bo niektórym tempo rozgrywek może trochę doskwierać. Dodatkowo wpuściliśmy piłkarzy, którzy w tych małych przestrzeniach są bardziej ruchliwi. Goście wyszli do moich zawodników, zaczęli popełniać błędy zostawiając „dziury” na boisku, w które wbiegali: Eryk Ceglarz, czy Mateusz Szela. Bardzo cieszy mnie to, że potrafiliśmy odwrócić losy spotkania. To jest w piłce trudne, ale daje pewność na przyszłość, że można wyjść z każdej sytuacji. To był jednak najcięższy mecz z tych, które ostatnio wygraliśmy.

Soła Oświęcim – Avia Świdnik 2:1 (0:1)

Bramki: Ceglarz (62), Szela (69) – Dziedzic (26).

Soła: Szelong – Chowaniec, Szymczak, Rutkowski, Kasolik, Witkowski (46 Jaworek), Duda, Feruga, Wajadłowski, Ceglarz (90 Pieprzyca), Wójcik.

Avia: Piotrowski – Kuliga (86 Strug), Dwórzyński, Mykytyn, Plesz, Maluga, Głaz, Darmochwał (75 Białek), Mroczek, Prędota, Dziedzic.

Żółte kartki: Kasolik, Witkowski – Mykytyn, Głaz.

e-Wydanie

Komentarze 33

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Tomek / 5 maja 2019 o 14:13
+9
Bednaruk to największy szkodnik w historii Avii. Jak obejmował stołek pierwszego trenera to w wywiadzie stwierdził, że nie ma młodych zawodników w Avii którzy mogą grać w pierwszym zespole ale zapomniał, że to właśnie on trenował tych młodych przez ostatnie kilka lat. Wielu młodych zniszczył bo ich nie lubił. Szkodnik, szkodnik, szkodnik .................
Avatar
Menadżer / 4 maja 2019 o 19:20
+9
Powtórzę to jeszcze raz Avia Świdnik w bieżącym sezonie najsłabsza drużyna z pośród przedstawicieli Lubelszczyzny w III lidze. Z tym składem i z tym trenerem będzie ciężko o utrzymanie. Zarząd nie robi nic od kilku kolejek by uzdrowić sytuację. Brak jakiejkolwiek receoty na poprawę gry ponieważ sklecono drużynę bez głowy i bez profesjonalizmu i braku rozeznania rynku. Od dawna w Świdniku trwa zabawa w piłkę a nie ambicja na stworzenie zespołu który by dał radość garstce najwierniejszym kibicom. O awansie nie wspominam bo dla obecnego zarządu i obecnego składu to za wysokie progi.
Powtórzę to jeszcze raz Avia Świdnik w bieżącym sezonie najsłabsza drużyna z pośród przedstawicieli Lubelszczyzny w III lidze. Z tym składem i z tym trenerem będzie ciężko o utrzymanie. Zarząd nie robi nic od kilku kolejek by uzdrowić sytuację. Brak jakiejkolwiek receoty na poprawę gry ponieważ sklecono drużynę bez głowy i bez profesjonalizmu i braku rozeznania rynku. Od dawna w Świdniku trwa zabawa w piłkę a nie ambicja na stworzenie zespołu który by dał radość garstce najwierniejszym kibicom. O awansie nie wspominam bo dla obecnego zarządu... rozwiń
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 17:43
+8
Zlikwidowac to dziadostwo!
Avatar
rodeo w swidniku / 4 maja 2019 o 20:31
+6
a mialo byc tak pieknie ci ludzie obecni i poprzedni nigdy nie powinni zaistniec w sporcie ani w innej dziedzinie to wazelina i popychadla dojnej zmiany!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 16:51
+6
Dać se spokój z łożeniem kasy na piłkę, i tak dziadostwo nie ma co oglądać, żadnej różnicy jak spadną do 4 czy 5 ligi, nie ma co oglądać w 3, w 4 czy 5 to samo, dać kasę a siatkę na którą zawsze było zapotrzebowanie, co widać było po turnieju, wybudować nowa hale, awansować do 1 ligi w siatkę i będzie git
Avatar
Ttt / 4 maja 2019 o 16:42
+6
Będą w okręgówce widać tam ich miejsce
Avatar
Avia Pany / 5 maja 2019 o 15:12
+5
Dziki won zniszczysz nasz FKS, miej trochę honoru.
Avatar
znudzony / 4 maja 2019 o 19:06
+5
Normalna sprawa. W każdej dziedzinie. Stadniny, sądy, kultura, sport - czyli np. Avia. Zasada wszędzie jedna - gdzie PiS rządzi tam jest klapa
Avatar
Gość / 4 maja 2019 o 16:16
+5
I co dalej nic sie nie stało!!!! Nie ma powodu .. .. 3 punkty do nad grupą spadkowa (pod warunkiem gdy spadnie Siarka)
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 12:33
+4
Chodzą słuchy ze dziki ma ksywke gornik bo kopał pod trenerami a tera chodzi na smyczy tego co tam ciągnie za sznurki. Nieładnie to nie może się dobrze skończyć. Nasza Aviunia idzie na dno smutne ale prawdziwe
Avatar
Gość / 7 maja 2019 o 09:36
0
Hehe gornik juz jest posrany. .. tak to jest jak się kopie dołki pod trenerami dla własnych korzyści. . Typowy czopek
Avatar
kibic / 5 maja 2019 o 20:48
0
Dziki wy........j z tego stanowiska!!!!!!Nie widzisz cymbale że sie nie nadajesz?!!!!
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 19:28
0
Jogi jelopie słowo "gura" pisze się przez o z kreska
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 19:25
+1
W Świdniku tylko siatka!!!!!
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 19:17
+2
Właśnie jogi nie sądzę że siatka jest z góry skazana na porażkę, skoro lokalne firmy mogą inwestować w Puławach czy Łęcznej to czego Leonardo nie może w siatkę, miasto zbuduje hale, pozyskać sponsorów, po coś ten zarząd chyba jest, nie po to by tylko kasę pobierać ale i pozyskiwać dla drużyny, a u nas sa tradycje i przy dobrej drużynie hala pełna gwarantowana
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 18:43
+2
Sandomierz wygrał i Dziki ma koper w majtkach . Spadek juz na wyciągnięcie ręki. Ale zgodzisz na Łape bo ty i tak składu nie ustalasz
Avatar
yogi / 5 maja 2019 o 17:56
+2
forumowiczu chyba nie myslisz ze beda wydawac kase na cos co z gury jest skazane na porazke!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 17:49
+2
Do prezesa i zarządu olać nożna, której nie da się oglądać, postawić na siatkę. Swoją drogą jestem ciekaw czy nie można by się zakręcić by Leonardo rzuciło jakąś kasę na sponsoring, w Łęcznej Bogdanka może sponsorować lokalnie, w Puławach azoty też, ciekawe czemu największą firma w Świdniku nie może przysluzyc się lokalne u sportu zamiast kupować służbowe hybrydy toyoty
Avatar
Avia Pany / 5 maja 2019 o 15:12
+5
Dziki won zniszczysz nasz FKS, miej trochę honoru.
Avatar
Gość / 5 maja 2019 o 14:36
-1
Fałszywy gość i ma mięki kręgosłup nie nadaje się na trenera . Dzieci uczyć przewrotow i to max
Zobacz wszystkie komentarze 33

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową

TBV Start Lublin skompletował już kadrę krajową 0 0

Teraz działacze skupiają się na pozyskaniu zawodników zagranicznych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych

Szkoła „Paderewski” musi się tłumaczyć. Miasto Lublin domaga się zwrotu blisko miliona złotych 0 0

Zwrotu prawie miliona złotych żądają władze miasta od Międzynarodowej Szkoły Podstawowej „Paderewski”. Według Ratusza szkoła nienależnie pobrała z miejskiej kasy dotacje na 171 uczniów objętych nauczaniem domowym. Urzędnicy podważają opinie psychologiczne wystawione każdemu z tych uczniów.

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława

Lubelskie: Pościg za kierowcą. Rozbił samochód i uciekł w las, trwa policyjna obława 2 0

Policjanci chcieli zatrzymać kierowcę volkswagena do kontroli drogowej. Mężczyzna się jednak nie zatrzymał i podjął próbę ucieczki.

PO nie pójdzie z SLD do wyborów. "Grzegorz Schetyna abdykował z funkcji lidera opozycji"
film

PO nie pójdzie z SLD do wyborów. "Grzegorz Schetyna abdykował z funkcji lidera opozycji" 0 4

– Grzegorz Schetyna abdykował z pozycji lidera opozycji – stwierdził szef SLD Włodzimierz Czarzasty, uzasadniając, dlaczego jego formacja opuszcza Koalicję Obywatelską i decyduje się na samodzielny start w wyborach, w ramach bloku lewicowego.

Zderzenie dwóch szybowców w powietrzu. Pilot wyskoczył ze spadochronem [zdjęcia]
galeria

Zderzenie dwóch szybowców w powietrzu. Pilot wyskoczył ze spadochronem [zdjęcia] 4 3

W okolicach lotniska w Radawcu zderzyły się dwa szybowce. Pilot jednego z nich zdołał bezpiecznie wylądować. Pilotka drugiego szybowca wyskoczyła na spadochronie.

Przez pomyłkę dostał pieniądze za koncert i ich nie oddał. Znany tenor zaskakująco się tłumaczy
galeria

Przez pomyłkę dostał pieniądze za koncert i ich nie oddał. Znany tenor zaskakująco się tłumaczy 9 11

– To wcale nie omyłkowo przelana kwota, tylko zwrot kosztów transportu za mój koncert w Białej Podlaskiej – wyjaśniał na czwartkowej rozprawie w bialskim Sądzie Rejonowym znany tenor Marek T. Prokuratura oskarża go o przywłaszczenie 4555 zł, w wyniku czego stratę poniosło Bialskie Centrum Kultury.

Spływ kajakowy i festyn w Kośminie
20 lipca 2019, 13:00

Spływ kajakowy i festyn w Kośminie 0 0

20 lipca o godz. 13 rozpocznie się świętowanie w Kośminie. W programie m.in. spływ kajakowy i festyn rodzinny w stylu retro.

Nowoczesny krwiobus już jeździ do dawców
galeria

Nowoczesny krwiobus już jeździ do dawców 0 2

Ok. 2,5 mln zł kosztował nowy krwiobus, z którego korzysta już Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie.

Lublin: Kierowca busa potrącił mężczyznę na dworcu

Lublin: Kierowca busa potrącił mężczyznę na dworcu 10 5

Do zdarzenia doszło dzisiaj o godz. 10.40 na placu manewrowym dworca autobusowego przy ul. Ruskiej, naprzeciwko cerkwi.

Przemycane papierosy w Lublinie? Policjanci odstraszają nielegalnych handlarzy
galeria

Przemycane papierosy w Lublinie? Policjanci odstraszają nielegalnych handlarzy 67 17

Dwóch policjantów rano staje na środku bazaru przy ulicy Ruskiej. W ciągu dnia patrol również się często tutaj pojawia. Jest to część akcji zwalczania nielegalnego handlu przemycanymi papierosami.

Lublin: Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia

Lublin: Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia 0 0

Już 20 lipca w Lublinie odbędzie się plenerowy pokaz arcydzieł polskiej kinematografii z cyklu „Kino Niepodległej. Najważniejsze filmy stulecia”. Organizatorem wydarzenia jest Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Lublin: Problemy z komunikacją miejską potrwają jeszcze kilka dni
galeria

Lublin: Problemy z komunikacją miejską potrwają jeszcze kilka dni 5 73

Nie uda się od jutra przywrócić pełnej obsady linii autobusowych, z których wycofała swoje pojazdy warszawska spółka Warbus. Luka w rozkładach jazdy nie zostanie zapełniona nawet w połowie. Jej łatanie potrwa kilka dni

Młoda dziewczyna została ranna w wypadku w Tomaszowie Lubelskim

Młoda dziewczyna została ranna w wypadku w Tomaszowie Lubelskim 0 1

19-latka trafiła do szpitala w wyniku wypadku w Tomaszowie Lubelskim. Do zdarzenia doszło wczoraj przed godz. 22.

Wpuściła "opiekę społeczną". To był duży błąd

Wpuściła "opiekę społeczną". To był duży błąd 0 1

54-latka z Chełma straciła ponad 2 tys. zł. Wpuściła do domu kobiety, podające się za pracownice opieki społecznej. Z mieszkania zniknął laptop, toster i pieniądze.

Wystawa fotografii Daniela Mroza w Janowie Lubelskim
19 lipca 2019, 18:00

Wystawa fotografii Daniela Mroza w Janowie Lubelskim 0 0

Galeria Muzealna Muzeum Fotografii w Janowie Lubelskim (ul. Sukiennicza) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Daniela Mroza. Otwarcie ekspozycji nastąpi 19 lipca o godz. 18.

III LIGA, GRUPA IV
34. KOLEJKA

Wyniki:

Stal Kraśnik - Orlęta Spomlek 0:3
Wisła Sandomierz - Chełmianka 1:0
Hutnik Kraków - Soła Oświęcim 1:1
Sokół Sieniawa - Avia 1:1
Stal Rzeszów - Podhale Nowy Targ 2:1
Wisła Puławy - Podlasie 1:0
Motor Lublin - Wiślanie 4:3
Czarni Połaniec - Spartakus Daleszyce 4:2
KSZO - Wólczanka 2:0

Tabela:

1. Stal Rzeszów 34 76 87-27
2. Podhale 34 76 63-27
3. Motor 34 70 62-34
4. Wisła Puławy 34 60 41-31
5. Hutnik 34 52 53-45
6. KSZO 34 51 51-43
7. Sokół 34 45 47-43
8. Avia 34 44 42-43
9. Orlęta 34 43 42-52
10. Stal Kraśnik 34 43 46-47
11. Wisła Sandomierz 34 39 37-57
12. Chełmianka 34 39 42-49
13. Wólczanka 34 38 41-39
14. Soła 34 38 37-51
15. Podlasie 34 35 41-68
16. Wiślanie 34 35 45-63
17. Czarni 34 28 36-63
18. Spartakus 34 23 34-65

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.