Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

7 lipca 2019 r.
11:16

Transfery w Avii Świdnik ciągle w planach

0 17 A A
(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

Avia do tej pory sprowadziła tylko jednego nowego zawodnika. Do drużyny wrócił Damian Szpak. Piłkarze Łukasza Mierzejewskiego w piątek spotkali się na pierwszym treningu. Na razie frekwencja nie była jednak najlepsza

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zarówno w piątek, jak i sobotę „Mierzej” miał do dyspozycji tylko 17 zawodników. Od poniedziałku będzie ciut lepiej, bo do kolegów dołączą: Piotr Prędota, Sebastian Głaz, a także Dawid Kuliga. W kadrze jest jednak sporo luk, które trzeba będzie w najbliższym czasie wypełnić.

Od dawna było jasne, że żółto-niebieskiej koszulki nie założą już: Sebastian Orzędowski i Daniel Koczon. Ta lista się jednak mocno wydłużyła. Odchodzi bramkarz Adrian Wójcicki, a także napastnik Sebastian Dziedzic, który dołączył do ekipy ze Świdnika w zimie. Na wiosnę nie spisywał się jednak najlepiej (tylko jedna bramka w 16 meczach) i obie strony zdecydowały się na rozstanie. W sprawie nowego kontraktu nie dogadał się Krystian Mroczek. Nie wiadomo także, czy uda się porozumieć z Przemysławem Dwórzyńskim, który w rundzie rewanżowej zagrał od deski do deski w 14 z 17 meczów. Do Świdnika nie trafi także Michał Budzyński, który oficjalnie zostaje w Lewarcie.

Na dodatek Piotr Darmochwał na razie wrócił do Motoru i nowy trener lublinian Mirosław Hajdo chce mu się przyjrzeć zanim zdecyduje, co dalej. Jeszcze jedna kiepska informacja dotyczy Konrada Kołodzieja, który zostaje w klubie, ale prędko nie będzie mógł wrócić do treningów. – Cały czas zmaga się z urazem stawu skokowego, który wykluczył go z gry na wiosnę. Wygląda na to, że potrzeba jeszcze miesiąca, a może nawet dłużej, żeby mógł rozpocząć treningi – wyjaśnia Łukasz Mierzejewski.

Jedynym, nowym nabytkiem jest na razie Damian Szpak. 25-letni napastnik ostatnie pół roku spędził w Chełmiance, do której przeniósł się właśnie z Avii. W drużynie Artura Bożyka rozegrał 16 meczów i zdobył cztery gole, ale wszystkie z rzutów karnych. Kiedy świdniczanie dokonają kolejnych wzmocnień? – Na pewno chciałoby się, żeby nowi piłkarze pojawili się, jak najszybciej i żebyśmy mogli już zacząć zgrywać drużynę. Na razie są jednak w planach – mówi szkoleniowiec żółto-niebieskich. I dodaje, na jakich pozycjach potrzebuje transferów. – Potrzeba nam naprawdę sporej grupy chłopaków: bramkarza, lewego obrońcy, czy lewego pomocnika. W zasadzie dobrze obsadzony mamy tylko atak, bo są: Damian Szpak, Piotrek Prędota i Wojtek Białek. Prowadzimy jednak rozmowy i mamy nadzieję, że w przyszłym tygodniu nasza kadra będzie już trochę szersza – wyjaśnia „Mierzej”.

Wiadomo, że nowemu trenerowi będzie pomagał Michał Macek, który ostatnio prowadził Sokoła Zwierzyniec. 35-latek będzie asystentem pierwszego szkoleniowca, a przy okazji zajmie się także bramkarzami.

e-Wydanie

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 15:46
+5
Oby to był wreszcie sezon Szpaka i piękny ostatni sezon w Avii Białka. Żeby nowi trenerzy wnieśli Avię na na miejsce na pudle, żeby Prędota poczuł się jak predator . Żeby wszyscy tworzyli jeden kolektyw i po tym sezonie cieszyli się z udanego sezonu. Np. Wojewódzkiego Pucharu Polski i zrobili pierwszy krok w kierunku ogólnopolskich rozgrywek, a nie od prawie dwudziestu lat ciągle ta makroliga.
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 14:00
+5
Odłóż politykę na bok człowieku, bo ci nie służy . Okno transferowe jest wciąż otwarte, oceńmy po zamknięciu. Choć faktycznie i mnie 8 miejsce nie zadowala, to takie pierd...nie wkur..a.
Avatar
Hbk / 9 lipca 2019 o 14:44
+3
Ahh ten Kaczyński Avie sprowadzi na najniższy poziom. Hahah to jeszcze zwykła nienawiść czy już choroba psychiczna żeby politykę pchać do sportu?
Mnie Avia mało obchodzi ale nie ma polityki w sporcie???? W Avii nie ma??? A kim jest obecnie poprzedni prezes Avii? Skąd się wziął obecny prezes??? PS. A że PiS nic nie umie zrobić tak jak trzeba to cienko widzę przyszłość
  No skąd się wziął obecny prezes? Powiedz. Jak mi powiesz, że z pisu, to już teraz idź sprawdzić czy masz mocną ścianę w domu.
Avatar
Super / 7 lipca 2019 o 15:11
+2
Super że Michał Macek będzie teraz w okolicach Lublina. Może zorganizuje tez turniej piłkarskich talentów dla lubelskiej okręgówki? W zamojskiej cos takiego robil teraz pora na nas
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 22:08
+1
Od razu podniecacie. Zwyczajnie kibicujemy swojej drużynie od kilkudziesięciu lat i interesujemy się jak na prawdziwych kibiców przystało. AVIA PANY.
Avatar
Kris / 8 lipca 2019 o 11:52
+1
Januszku powiedz mi kto z nich jest członkiem PiS? I nie chodzi mi że startowali w wyborach z list tej partii, bo tam każdy startuje z listy gdzie jest miejsce A z partią nie mają nic wspolnego. No wiex slucham kto jest członkiem partii?
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 22:06
+1
Podobno p. Prędota telefonów od was nie odbiera? :) Nastąpi zaciąg zawodników/najemników bez ambicji tylko z wymaganiami płacowymi. Ciekawe czy p. "Baton" psełdo "menager piłkarski" będzie podsyłać swoje "perełki" ? :) ps. Trenera jak zatrudnialiście to musiał mieć koncepcje drużyny (notes z zawodnikami których chce a nie których uzyska się zakontraktować ).? Wiele pytań :) :)
Avatar
Menadżer / 7 lipca 2019 o 20:21
+1
Avia potrzebuje wzmocnień i to od dawna. Gołym okiem widać że drużyna cudem wywalczyła 8 miejsce i to dzięki bramkom w ostatnich meczach strzelonych przez Białego. Ale sam Biały nie pociągnie drużyny która prezentuje schemat gry ja do ciebie a ty do mnie. Trzeba piłkarzy kreatywnych myślących na boisku typowego rozgrywającego człowieka z przeglądem pola bramkarza który będzie umiał w sposób zdecydowany pokierować obroną. Dwóch środkowych obrońców którzy będą stanowić monolit. Lewego i prawego pomocnika charujacych po obu stronach boiska i napastnika który w sezonie strzeli 10-12 bramek Jeśli będą tacy zawodnicy Avia będzie w ścisłej czołówce. A w sezonie 2020\2021 pewny awans do II ligii.
Avia potrzebuje wzmocnień i to od dawna. Gołym okiem widać że drużyna cudem wywalczyła 8 miejsce i to dzięki bramkom w ostatnich meczach strzelonych przez Białego. Ale sam Biały nie pociągnie drużyny która prezentuje schemat gry ja do ciebie a ty do mnie. Trzeba piłkarzy kreatywnych myślących na boisku typowego rozgrywającego człowieka z przeglądem pola bramkarza który będzie umiał w sposób zdecydowany pokierować obroną. Dwóch środkowych obrońców którzy będą stanowić monolit. Lewego i prawego pomocnika charujacych po obu stronach boiska i na... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 14:09
0
Jako kibic starszej daty, pamiętam 40 lat w wykonaniu Avii. Trochę żal że utknęliśmy w tej makrolidze już na tyle lat.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 09:51
0
Chcę wierzyć że będzie dobrze ,ale jak widzę transfer "Napastnika" który w 14 czy 15 meczach strzelił 4 bramki i wszystkie z karnych.A ekipy do około się wzmacniają dużo bardziej znaczącymi zawodnikami to czarno to widzę .Ten klub niema żadnego celu , ludzie otrząśnięcie się czas ucieka,a zaraz to i 3 liga ucieknie .
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 14:09
0
Jako kibic starszej daty, pamiętam 40 lat w wykonaniu Avii. Trochę żal że utknęliśmy w tej makrolidze już na tyle lat.
Avatar
Gość / 10 lipca 2019 o 09:51
0
Chcę wierzyć że będzie dobrze ,ale jak widzę transfer "Napastnika" który w 14 czy 15 meczach strzelił 4 bramki i wszystkie z karnych.A ekipy do około się wzmacniają dużo bardziej znaczącymi zawodnikami to czarno to widzę .Ten klub niema żadnego celu , ludzie otrząśnięcie się czas ucieka,a zaraz to i 3 liga ucieknie .
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 22:08
+1
Od razu podniecacie. Zwyczajnie kibicujemy swojej drużynie od kilkudziesięciu lat i interesujemy się jak na prawdziwych kibiców przystało. AVIA PANY.
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 20:24
-2
czym tu się podniecacie? Trzecioligową drużyną z końca tabeli, która nigdy nic nie osiągnęła?. Ograniczyć sekcję piłki nożnej do minimum. Siatkówka i ewentualnie Boks to z czego Avia i miasto Świdnik jest znana i pamiętane w Polsce. Taki ośrodek jak Świdnik powinien szukać rozwoju i sukcesu w dyscyplinach o mniejszym nakładzie środków, a dużej możliwości promocji. Siatkówka na poziomie I ligi jak najbardziej realna, a to już i relacje meczów w tv i promocja w szerokich mediach . Piłkarze nigdy tego nie osiągną. Ale żeby to zrozumieć to trzeba wyłączyć te złe emocje i włączyć rozum. No i mieć trochę odwagi i chęci. Pozdrowienia dla młodego Prezesa - w nim nadzieja.
czym tu się podniecacie? Trzecioligową drużyną z końca tabeli, która nigdy nic nie osiągnęła?. Ograniczyć sekcję piłki nożnej do minimum. Siatkówka i ewentualnie Boks to z czego Avia i miasto Świdnik jest znana i pamiętane w Polsce. Taki ośrodek jak Świdnik powinien szukać rozwoju i sukcesu w dyscyplinach o mniejszym nakładzie środków, a dużej możliwości promocji. Siatkówka na poziomie I ligi jak najbardziej realna, a to już i relacje meczów w tv i promocja w szerokich mediach . Piłkarze nigdy tego nie osiągną. Ale żeby to zrozumieć to trz... rozwiń
Avatar
Gość / 9 lipca 2019 o 15:53
-2
Avia i pewny awans?? Dobry żart. Przed Wami z naszych drużyn jest Motor,Wisła,Hetman i ze 2,3 drużyny z podkarpacia. Także czekajcie z 5 sezonów to może się załapiecie.
Avatar
Hbk / 9 lipca 2019 o 14:44
+3
Ahh ten Kaczyński Avie sprowadzi na najniższy poziom. Hahah to jeszcze zwykła nienawiść czy już choroba psychiczna żeby politykę pchać do sportu?
Mnie Avia mało obchodzi ale nie ma polityki w sporcie???? W Avii nie ma??? A kim jest obecnie poprzedni prezes Avii? Skąd się wziął obecny prezes??? PS. A że PiS nic nie umie zrobić tak jak trzeba to cienko widzę przyszłość
  No skąd się wziął obecny prezes? Powiedz. Jak mi powiesz, że z pisu, to już teraz idź sprawdzić czy masz mocną ścianę w domu.
Avatar
Hbk / 9 lipca 2019 o 14:43
0
Ahh ten Kaczyński Avie sprowadzi na najniższy poziom. Hahah to jeszcze zwykła nienawiść czy już choroba psychiczna żeby politykę pchać do sportu?
Mnie Avia mało obchodzi ale nie ma polityki w sporcie???? W Avii nie ma??? A kim jest obecnie poprzedni prezes Avii? Skąd się wziął obecny prezes??? PS. A że PiS nic nie umie zrobić tak jak trzeba to cienko widzę przyszłość No skąd się wziął obecny prezes? Powiedz. Jak mi powiesz, że z pisu, to już teraz idź sprawdzić czy masz mocną ścianę w domu.
Avatar
Kris / 8 lipca 2019 o 11:52
+1
Januszku powiedz mi kto z nich jest członkiem PiS? I nie chodzi mi że startowali w wyborach z list tej partii, bo tam każdy startuje z listy gdzie jest miejsce A z partią nie mają nic wspolnego. No wiex slucham kto jest członkiem partii?
Avatar
Janusz-ek / 8 lipca 2019 o 02:14
-1
Ahh ten Kaczyński Avie sprowadzi na najniższy poziom. Hahah to jeszcze zwykła nienawiść czy już choroba psychiczna żeby politykę pchać do sportu?
 Mnie Avia mało obchodzi ale nie ma polityki w sporcie???? W Avii nie ma??? A kim jest obecnie poprzedni prezes Avii? Skąd się wziął obecny prezes??? PS. A że PiS nic nie umie zrobić tak jak trzeba to cienko widzę przyszłość
Avatar
Gość / 7 lipca 2019 o 22:06
+1
Podobno p. Prędota telefonów od was nie odbiera? :) Nastąpi zaciąg zawodników/najemników bez ambicji tylko z wymaganiami płacowymi. Ciekawe czy p. "Baton" psełdo "menager piłkarski" będzie podsyłać swoje "perełki" ? :) ps. Trenera jak zatrudnialiście to musiał mieć koncepcje drużyny (notes z zawodnikami których chce a nie których uzyska się zakontraktować ).? Wiele pytań :) :)
Zobacz wszystkie komentarze 17

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka
20 lipca 2019, 9:00

Marsz szlakiem ostatniego transportu z Majdanka 0 0

Państwowe Muzeum na Majdanku zaprasza do udziału w marszu szlakiem ostatniego transportu z Majdanka na trasie Majdanek-Krężnica Jara (17 km). Marsz rozpocznie się 20 lipca o godz. 9 przed budynkiem Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku.

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom w Kazimierzu Dolnym za imponującą kwotę

Daniel Olbrychski sprzedał swój dom w Kazimierzu Dolnym za imponującą kwotę 0 0

Jeden z najbardziej znanych polskich aktorów – Daniel Olbrychski – sprzedał swój dom w Kazimierzu Dolnym. Wartość sentymentalna do tego miejsca była równie duża, co ta materialna – posiadłość była wyceniana na niemal 2,5 miliona złotych

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy

KU AZS UMCS weźmie udział w Akademickich Mistrzostwach Europy 0 3

Reprezentacja AZS UMCS prowadzona przez trenera Tomasza Bieleckiego wylatuje w piątek do Madrytu gdzie powalczy na Akademickich Mistrzostwach Europy. To nagroda za dotychczasowe sukcesy jakie drużyna osiągnęła w naszym kraju

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi"

Radni chcą sobie dać podwyżkę. "Najpierw trzeba coś zrobić dla ludzi" 2 6

Miało być taniej, a wyjdzie jak zwykle. Radni w Lubartowie wnieśli pierwszy w tej kadencji autorski projekt uchwały o… podwyższeniu swoich diet. Pod tym pomysłem podpisało się 16 radnych. Zwolennicy podwyżki twierdzą, że to jedynie projekt. Podwyżka połączyła radnych bez względu na barwy polityczne

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo]
film

Blogerzy z "Busem przez świat" w Lublinie. Co warto zobaczyć w 48 godzin? [wideo] 6 0

- Lublin nie jest może najpopularniejszym kierunkiem weekendowych wypadów, ale po wizycie w Lublinie jesteśmy zachwyceni tym miastem, i wiemy, że nieraz jeszcze tu wrócimy. Bo tu po prostu jest przyjemnie - napisali podróżnicy z popularnego bloga "Busem przez świat"

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym?

Czym jest karta eSIM? Jak wygląda oferta w modelu subskrypcyjnym? 0 0

Standardowe karty SIM są dostępne w tylu wersjach, że jeśli nie interesujemy się szczególnie telefonią komórkową, może nas to zaskoczyć. Jakby tego było mało, pojawił się jeszcze jeden rodzaj karty SIM – eSIM, którą ostatnio Orange wprowadził do Polski jako pierwszy operator. Czym jest karta eSIM i jak wygląda oferta Orange w modelu subskrypcyjnym?

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów

Zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin awansowali do finału Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 0 0

Młodzi zawodnicy Bogdanka Motoru Lublin zameldowali się w finale Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. Żółto-biało-niebiescy dwukrotnie zajmowali miejsca na podium w rozgrywkach półfinałowych na torze w Gorzowie Wielkopolskim

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia]
galeria

Przebudowa ul. Kalinowszczyzna w Lublinie. Prace mogą się skończyć przed terminem [zdjęcia] 2 11

Sporo przed terminem może się zakończyć przebudowa ul. Kalinowszczyzna, gdzie na wielu odcinkach leży już nowy asfalt na jezdni i gotowe są fragmenty chodnika. Do zrobienia jest jeszcze dużo, ale nie aż tyle, by drogowcy potrzebowali jeszcze roku na dokończenie prac, a właśnie tyle czasu im pozostało.

Święto Kolorów w Lublinie
20 lipca 2019, 15:00

Święto Kolorów w Lublinie 0 2

Już 20 lipca o godz. 15 W Słonecznym Wrotkowie nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się Holi Festival, czyli kolejne święto kolorów w Lublinie.

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet

Dwanaście drużyn przystąpiło do procesu licencyjnego Energa Basket Ligi Kobiet 0 2

Zgodnie z przewidywaniami, do procedury licencyjnej rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet przystąpiło 12 drużyn. W tym gronie jest także Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin

Wkrótce 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Wkrótce 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę 0 8

Pątnicy zmierzający w tym roku do Częstochowy będą rozważać i skupiać się na dekalogu. 41. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 3 sierpnia. Od 26 lipca przed wejściem do archikatedry zacznie działać sekretariat pielgrzymkowy, dzień wcześniej zakończą się zapisy w parafiach.

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim

Żydowskie macewy odkryte w Radzyniu Podlaskim 0 3

Na terenie byłego aresztu Gestapo i UB w Radzyniu Podlaskim natrafiono na żydowskie macewy. Zdaniem radzyńskiego Instytutu Bronisława Szlubowskiego, najprawdopodobniej zostały one przeniesione z dwóch żydowskich cmentarzy i użyte przez hitlerowców jako materiał budowlany.

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303"
19 lipca 2019, 21:00

Kino w Bramie: "Każdemu wolno kochać" i "Dywizjon 303" 0 0

W najbliższy weekend w Kinie w Bramie (ul. Królewska 3) będzie można zobaczyć dwie filmowe produkcje: klasyczne "Każdemu wolno kochać" i współczesny "Dywizjon 303".

Nowy napastnik Górnika Łęczna

Nowy napastnik Górnika Łęczna 0 5

Na finiszu przygotowań klub z Łęcznej dokonał jeszcze jednego wzmocnienia. Do drużyny z Łęcznej dołączył Przemysław Banaszak. 22-letni napastnik został na sezon wypożyczony do zielono-czarnych z Widzewa Łódź

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego

W Łaszczowie odbędzie się XXI Święto Sportu Powiatu Tomaszowskiego 0 0

Imprezę zaplanowano na niedzielę 21 lipca

III LIGA, GRUPA IV
34. KOLEJKA

Wyniki:

Stal Kraśnik - Orlęta Spomlek 0:3
Wisła Sandomierz - Chełmianka 1:0
Hutnik Kraków - Soła Oświęcim 1:1
Sokół Sieniawa - Avia 1:1
Stal Rzeszów - Podhale Nowy Targ 2:1
Wisła Puławy - Podlasie 1:0
Motor Lublin - Wiślanie 4:3
Czarni Połaniec - Spartakus Daleszyce 4:2
KSZO - Wólczanka 2:0

Tabela:

1. Stal Rzeszów 34 76 87-27
2. Podhale 34 76 63-27
3. Motor 34 70 62-34
4. Wisła Puławy 34 60 41-31
5. Hutnik 34 52 53-45
6. KSZO 34 51 51-43
7. Sokół 34 45 47-43
8. Avia 34 44 42-43
9. Orlęta 34 43 42-52
10. Stal Kraśnik 34 43 46-47
11. Wisła Sandomierz 34 39 37-57
12. Chełmianka 34 39 42-49
13. Wólczanka 34 38 41-39
14. Soła 34 38 37-51
15. Podlasie 34 35 41-68
16. Wiślanie 34 35 45-63
17. Czarni 34 28 36-63
18. Spartakus 34 23 34-65

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.