Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

29 czerwca 2019 r.
12:54

Transfery w Avii Świdnik coraz bliżej?

0 11 A A

Klub ze Świdnika nie ogłosił jeszcze żadnego transferu, ale na dniach w ekipie żółto-niebieskich powinni pojawić się nowi zawodnicy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rozmowy nie były łatwe, ale ostatecznie Łukasz Mierzejewski zdecydował się objąć posadę trenera Avii. – Zdaję sobie sprawę, że czeka nas sporo pracy. W lecie drużynę opuści kilku zawodników i trzeba będzie przebudować skład. To będzie wyzwanie, żeby poukładać zespół na nowo, ale zdecydowałem się zaryzykować i podjąłem wyzwanie. Trzeba przyznać, że trzecia liga w kolejnym sezonie zanosi się na jeszcze trudniejszą, bo zagra w niej sporo dobrych klubów. Będzie Siarka Tarnobrzeg, ale i kilku ciekawych beniaminków – mówi były opiekun Lewartu Lubartów.

Popularny „Mierzej” przyznaje także, że jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o konkretnych celach jego nowej drużyny. – Sporo będzie zależało od tego, kogo uda się nam pozyskać i jak mocny zespół zbudujemy. Prowadzimy sporo rozmów z różnymi zawodnikami i na dniach na pewno będziemy ogłaszali kolejne ruchy – wyjaśnia trener Mierzejewski.

Na razie wiadomo, że w kolejnych rozgrywkach żółto-niebieskiej koszulki nie założą: Daniel Koczon, czy Sebastian Orzędowski. Trudno będzie także zatrzymać Krystiana Mroczka. Po okresie wypożyczenia do Motoru Lublin ma wrócić Piotr Darmochwał, ale jest temat pozostania 27-latka w Świdniku przynajmniej na kolejną rundę. Mówiło się, że kolejnym, który może się pożegnać z Avią jest Roman Mykytyn. Ukrainiec nie podpisał jeszcze kontraktu, ale rozmowy trwają i jest duża szansa, że 27-latek jednak zostanie. Powraca też temat transferu Michała Budzyńskiego. „Budyń” już w zimie był jedną nogą w Avii, ale ostatecznie został w Lubartowie. Teraz wydaje się, że w końcu przeniesie się do zespołu trzecioligowca.

Nową, roczną umowę z klubem podpisał już najlepszy strzelec Wojciech Białek. W klubie zostają także młodzi gracze: Dawid Wójcik i Sebastian Plesz. Ten pierwszy, urodzony w 2000 roku na wiosnę był podstawowym młodzieżowcem. Wystąpił w 13 meczach i wszystkie rozpoczynał w podstawowym składzie. 11 z nich rozegrał od deski do deski. Plesz jest rok młodszy i zdążył zadebiutować jeszcze w rundzie jesiennej. Wiosną także wskoczył do podstawowej jedenastki i zaliczył 10 występów od pierwszego gwizdka. W sumie, w całym sezonie uzbierał 14 gier i zdobył jednego gola.

Żółto-niebiescy wznowią treningi 5 lipca. Pierwszy mecz kontrolny rozegrają za to 13 lipca, a ich rywalem będzie Chełmianka. W kolejnych spotkaniach Avia zmierzy się z: Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski (17 lipca), Podlasiem Biała Podlaska (20 lipca), Granitem Bychawa (24 lipca), Tomasovią Tomaszów Lubelski (27 lipca) oraz Victorią Sulejówek (3 sierpnia).

e-Wydanie

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 17:35
+5
Avia przesypia moment na zakontraktowanie znaczących zawodników. Brak Celu,Brak Zawodników słabo to wygląda ,ale mam nadzieję że ostatecznie tę 3 ligę utrzymamy.
Avatar
kibic / 9 lipca 2019 o 14:59
+1
W ostatnich latach? Mówimy o tym, że klub, który od niedawna jest miejski (nie od 10 lat) zaczął stawiać na młodzież. Również siatkarki. A nie o tym kto kiedy odniósł sukces. Jeśli inwestujesz w młodych, to rzeczą normalna jest to, ze na efekty musisz trochę poczekać. Nie wiem po co na siłę próbujesz mi wmówić, że siatkówka jest lepsza od piłki skoro nawet tego tematu nie podjąłem. Akurat klub obecnie pokazuje, że siatkówka dla Świdnika jest bardzo ważna i dąży do awansu. Ale do tego wyższego poziomu lubelskiej siatkówki muszę się odnieść, bo to zabawne. Dopiero teraz awansowali do 1 ligi. Wcześniej tułaczka po 2. Kilka lat temu na lubelszczyznie była drużyna piłkarska w ekstraklasie, 1 lidze, obecnie w 2. Jest lekki kryzys, ale nie podawaj za przykład wyższości poprzez lubelską siatkówkę, bo to śmieszne. Ps. Doskonale wiem kim jesteś po tym co piszesz ;)
W ostatnich latach? Mówimy o tym, że klub, który od niedawna jest miejski (nie od 10 lat) zaczął stawiać na młodzież. Również siatkarki. A nie o tym kto kiedy odniósł sukces. Jeśli inwestujesz w młodych, to rzeczą normalna jest to, ze na efekty musisz trochę poczekać. Nie wiem po co na siłę próbujesz mi wmówić, że siatkówka jest lepsza od piłki skoro nawet tego tematu nie podjąłem. Akurat klub obecnie pokazuje, że siatkówka dla Świdnika jest bardzo ważna i dąży do awansu. Ale do tego wyższego poziomu lubelskiej siatkówki muszę się odnieść... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2019 o 21:54
+1
Właśnie o to chodzi, że przez ostatnie 10 lat było kilka drużyn młodych siatkarek odnoszących spore sukcesy a niestety niewiele z tego dla miasta wynikało. Uważam, że te utalentowane dziewczyny nie powinny się pózniej marnować lub rozjeżdżać po Polsce. Koszty stworzenia drużyny seniorskiej na dobrym poziomie opartej na lokalnych zawodniczkach niewspółmierne do kosztów piłkarzy, a atmosfera kibicowania siatkarzom bez porównania. A swoją drogą nie wiem kto obeznany w temacie mógłby znać moją skromną osobę?
Avatar
kibic / 1 lipca 2019 o 08:26
+1
bardzo dobre posunięcie jeżeli chodzi o piłkarskiego emeryta
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 08:35
+1
Juniorów bierzcie !
Avatar
Tyrka / 3 lipca 2019 o 17:08
0
Drogi kibicu, czy jacyś piłkarze z Lublina lub Świdnika w ostatnich kilku latach odniosło znaczący sukces???? Mimo tak duuużego wsparcia lubelszczyzna to piłkarskie DNO. Lubelska koszykówka i siatkówka mimo znacznie mniejszych budżetów są zdecydowanie na wyższych poziomach rozrgywkowych. A o atmosferze na trybunach nie wspomnę. Jeżeli jest utalentowana młodzież siatkarska to zdecydowanie trzeba ją wspierać.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 17:00
0
Trenerze spokojnej pracy życzę i zgrania drużyny. Tylko AVIA!!!
Avatar
kibic / 1 lipca 2019 o 12:02
-1
wie ktos, czy ktos z drugiej druzyny bedzie trenowal z jedynka?
Avatar
kibic / 2 lipca 2019 o 08:04
-2
Brak wsparcia młodych siatkarek? Do niedawna nie było nawet choćby jednej drużyny dziewcząt. Odkąd miasto przejęło klub stawia na młodzież i pojawiły się drużyny żeńskie. Oczywiście wszyscy obeznani w temacie doskonale wiedzą, kto napisał ten komentarz.
Avatar
Gość / 1 lipca 2019 o 17:13
-2
Piłkarze tylko generują koszty.Od tylu lat żadnych sukcesów. Więc niby dlaczego w nadchodzącym sezonie miałoby być inaczej?. Avia ma ogromne tradycje siatkarskie i to trzeba wspierać. Tyle utalentowanej młodzieży ( szczególnie dziewcząt) rozjeżdza się po całej Polsce. Niestety w Avii brak jakiegokolwiek wsparcia młodych utalentowanych siatkarek.
Avatar
kibic / 9 lipca 2019 o 14:59
+1
W ostatnich latach? Mówimy o tym, że klub, który od niedawna jest miejski (nie od 10 lat) zaczął stawiać na młodzież. Również siatkarki. A nie o tym kto kiedy odniósł sukces. Jeśli inwestujesz w młodych, to rzeczą normalna jest to, ze na efekty musisz trochę poczekać. Nie wiem po co na siłę próbujesz mi wmówić, że siatkówka jest lepsza od piłki skoro nawet tego tematu nie podjąłem. Akurat klub obecnie pokazuje, że siatkówka dla Świdnika jest bardzo ważna i dąży do awansu. Ale do tego wyższego poziomu lubelskiej siatkówki muszę się odnieść, bo to zabawne. Dopiero teraz awansowali do 1 ligi. Wcześniej tułaczka po 2. Kilka lat temu na lubelszczyznie była drużyna piłkarska w ekstraklasie, 1 lidze, obecnie w 2. Jest lekki kryzys, ale nie podawaj za przykład wyższości poprzez lubelską siatkówkę, bo to śmieszne. Ps. Doskonale wiem kim jesteś po tym co piszesz ;)
W ostatnich latach? Mówimy o tym, że klub, który od niedawna jest miejski (nie od 10 lat) zaczął stawiać na młodzież. Również siatkarki. A nie o tym kto kiedy odniósł sukces. Jeśli inwestujesz w młodych, to rzeczą normalna jest to, ze na efekty musisz trochę poczekać. Nie wiem po co na siłę próbujesz mi wmówić, że siatkówka jest lepsza od piłki skoro nawet tego tematu nie podjąłem. Akurat klub obecnie pokazuje, że siatkówka dla Świdnika jest bardzo ważna i dąży do awansu. Ale do tego wyższego poziomu lubelskiej siatkówki muszę się odnieść... rozwiń
Avatar
Gość / 3 lipca 2019 o 21:54
+1
Właśnie o to chodzi, że przez ostatnie 10 lat było kilka drużyn młodych siatkarek odnoszących spore sukcesy a niestety niewiele z tego dla miasta wynikało. Uważam, że te utalentowane dziewczyny nie powinny się pózniej marnować lub rozjeżdżać po Polsce. Koszty stworzenia drużyny seniorskiej na dobrym poziomie opartej na lokalnych zawodniczkach niewspółmierne do kosztów piłkarzy, a atmosfera kibicowania siatkarzom bez porównania. A swoją drogą nie wiem kto obeznany w temacie mógłby znać moją skromną osobę?
Avatar
Tyrka / 3 lipca 2019 o 17:08
0
Drogi kibicu, czy jacyś piłkarze z Lublina lub Świdnika w ostatnich kilku latach odniosło znaczący sukces???? Mimo tak duuużego wsparcia lubelszczyzna to piłkarskie DNO. Lubelska koszykówka i siatkówka mimo znacznie mniejszych budżetów są zdecydowanie na wyższych poziomach rozrgywkowych. A o atmosferze na trybunach nie wspomnę. Jeżeli jest utalentowana młodzież siatkarska to zdecydowanie trzeba ją wspierać.
Avatar
kibic / 2 lipca 2019 o 08:04
-2
Brak wsparcia młodych siatkarek? Do niedawna nie było nawet choćby jednej drużyny dziewcząt. Odkąd miasto przejęło klub stawia na młodzież i pojawiły się drużyny żeńskie. Oczywiście wszyscy obeznani w temacie doskonale wiedzą, kto napisał ten komentarz.
Avatar
Gość / 1 lipca 2019 o 17:13
-2
Piłkarze tylko generują koszty.Od tylu lat żadnych sukcesów. Więc niby dlaczego w nadchodzącym sezonie miałoby być inaczej?. Avia ma ogromne tradycje siatkarskie i to trzeba wspierać. Tyle utalentowanej młodzieży ( szczególnie dziewcząt) rozjeżdza się po całej Polsce. Niestety w Avii brak jakiegokolwiek wsparcia młodych utalentowanych siatkarek.
Avatar
kibic / 1 lipca 2019 o 12:02
-1
wie ktos, czy ktos z drugiej druzyny bedzie trenowal z jedynka?
Avatar
kibic / 1 lipca 2019 o 08:26
+1
bardzo dobre posunięcie jeżeli chodzi o piłkarskiego emeryta
Avatar
Gość / 30 czerwca 2019 o 08:35
+1
Juniorów bierzcie !
Avatar
Menadżer / 29 czerwca 2019 o 20:30
-2
Z pewnością przed Avia będzie czekał kolejny ciężki sezon. Bez konkretnych wzmocnień nawet trener nie pomoże więc spokój drużyny i ewentualne bicie się o awans zależy od sztabu pseudoznawcow footboolu z nadania partyjnego a nie konkretnych ludzi znających temat. Ciezkko będzie znaleźć piłkarzy którzy będą grać za przysłowiową miskę ryżu a jednocześnie będą zbliżeni umiejętnościami do piłkarzy Wisły Puławy Podhala czy nawet Hetmana. Czas będzie uciekał w w Świdniku znów środek tabeli między 8 a 12 miejscem.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2019 o 17:35
+5
Avia przesypia moment na zakontraktowanie znaczących zawodników. Brak Celu,Brak Zawodników słabo to wygląda ,ale mam nadzieję że ostatecznie tę 3 ligę utrzymamy.
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego"

Skrócił się czas pobytu dzieci w szpitalu. "NFZ przestał zaniżać koszt pobytu jednodniowego" 1 3

Średnio o pół dnia skrócił się czas pobytu małych pacjentów w szpitalu, a liczba hospitalizacji na oddziałach dziecięcych spadła o kilka tysięcy – pochwalił się Narodowy Fundusz Zdrowia. Do niedawna szybsze wypisywanie pacjentów było dla szpitali po prostu nieopłacalne.

Szykują nam nowy system biletowy. Od czego będzie zależeć cena biletu??

Szykują nam nowy system biletowy. Od czego będzie zależeć cena biletu?? 0 9

Cena biletu będzie zależała od liczby przejechanych przystanków, przejazdówkę kupimy na dowolną liczbę dni, a autobus przyjmie płatność kartą zbliżeniową. Takie możliwości mają się pojawić po biletowej rewolucji, której przeprowadzenia chcą się podjąć cztery firmy

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce
21 lipca 2019, 11:00

Imieniny Róży, Anieli i Anny w Muzeum Zamoyskich w Kozłówce 0 0

Zabierzcie dobry humor, ciekawość i jedźcie na imieniny do pałacu w Kozłówce. Impreza w najbliższą niedzielę. W programie prelekcja o aromatycznych właściwościach róż, intrygująca gra terenowa oraz malowanie wielkiego bukietu dla solenizantek.

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin

Ciepłownia z Dęblina ukarana astronomiczną kwotą. Nie miała zezwoleń na emisję spalin 27 15

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska nałożył na byłego dzierżawcę ciepłowni w Dęblinie 9 mln zł kary za emisję spalin wykraczającą poza wykupione zezwolenia. Przedsiębiorstwo skierowało sprawę do sądu, ale to nie koniec kłopotów.

Żniwowanie w Skansenie
21 lipca 2019, 11:00

Żniwowanie w Skansenie 0 0

Muzeum Wsi Lubelskie zaprasza na pokazy tradycyjnego żniwowania. Wydarzenie rozpocznie się 21 lipca o godz. 11. Poznamy tradycyjne pokazy koszenia zboża kosą i kosiarką konną, podbierania sierpem, robienia powróseł i formowania snopków.

Radio już nie Puławy 24

Radio już nie Puławy 24 28 19

Radio Puławy 24 już niedługo zmieni nazwę. Będzie mieć większy zasięg i nową ramówkę. Liczy na zdobycie nowych słuchaczy.

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin?

Ranking Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Jak wypadł Lublin? 1 35

Lublin zajął przedostanie miejsce w Rankingu Miast Przyjaznych Rodzinom 2019. Tworząc zestawienie pod uwagę brano m.in. średnią wysokość zarobków, ceny nieruchomości oraz liczbę szkół i przedszkoli przypadających na liczbę mieszkańców

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany

Lublin: Jeden samochód przeładowany, inny kierowca pijany 15 6

Ważył 7900 kg, czyli o 4400 kg za dużo - to największe przekroczenie norm odnotowane podczas akcji zorganizowanej w Lublinie. Zatrzymano nie tylko przeładowane samochody dostawcze. Jeden z kierowców, prowadził zbyt ciężki pojazd pod wpływem alkoholu. Kierowca miała ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie.

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel
galeria

"Speed" od dziś na drogach woj. lubelskiego. Mają jeden cel 74 30

Policyjny zespół pn. „Speed” przeciwdziała niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco

Marcin Michota (Motor Lublin): Gra wygląda obiecująco 0 8

Rozmowa z Marcinem Michotą, zawodnikiem Motoru Lublin

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy
film

SLD, Razem i Wiosna wystartują w wyborach jako blok lewicy 3 30

– Macie państwo przed sobą trzech tenorów, którzy całkiem nieźle śpiewają w polityce – powiedział lider Wiosny Robert Biedroń informując o stworzeniu przez Wiosnę, SLD i Lewicę Razem wspólnego bloku lewicowego na jesienne wybory parlamentarne.

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia]
galeria

Wojewódzkie Święto Policji w Chełmie. Odznaczenia, awanse i piknik rodzinny [zdjęcia] 20 8

Chełm był gospodarzem tegorocznego, wojewódzkiego Święta Policji.

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących

Tomaszów Lubelski: Jedno popołudnie i trzech pijanych kierujących 0 0

W czwartek policjanci z posterunku w Łaszczowie i w Suścu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących.

Leopoldów: Motocyklista chciał wyprzedzić citroena, zderzył się z audi