Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka ręczna

9 listopada 2013 r.
21:16
Edytuj ten wpis

Azoty Puławy – Gwardia Opole 37:29

Szczypiorniści Azotów Puławy umocnili się na czwartym miejscu w lidze (fot. MACIEJ KACZANOWSKI)
Szczypiorniści Azotów Puławy umocnili się na czwartym miejscu w lidze (fot. MACIEJ KACZANOWSKI)

Azoty Puławy, zgodnie z planem łatwo ograły Gwardię Opole 37:29.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Widać, że gospodarze odrobili zadanie domowe, analizując bardzo dokładnie nasz wygrany mecz z Chrobrym Głogów.

Od początku wyszli obroną 5-1, z którą nie mogliśmy sobie poradzić – mówił po spotkaniu dobrze znany w Puławach Remigiusz Lasoń, rozgrywający Gwardii.

Sporo ciężkiej pracy wykonał Przemysław Krajewski, który przy tym systemie defensywy zagrał na pozycji nr 1. Agresywna postawa puławian zmuszała gości do strat, z czego Azoty wyprowadzały kontry.

Rozmiar zwycięstwa byłby bardziej okazały i pewnie pękłaby granica 40 bramek, gdyby miejscowi wykorzystali wszystkie rzuty karne. Z ośmiu trafili pięć. Dwukrotnie pomylił się Jan Sobol, raz Przemysław Krajewski. Przeszkodą momentami był także reprezentacyjny bramkarz Gwardii Adam Malcher, odbijając wiele piłek.

Sobotnie spotkanie było pierwszym w tym sezonie dla pozyskanego w wakacje nowego rozgrywającego Azotów Marko Tarabochii. Chorwat powrócił do składu Azotów po kontuzji. Zaznaczył swój występ zdobyciem dwóch bramek i kilkoma ładnymi akcjami.

– Jestem przekonany, że Marko wniesie o wiele więcej do naszego zespołu. Jak na dwumiesięczną przerwę, pokazał się z dobrej strony – powiedział trener Azotów Bogdan Kowalczyk.

– Nie zlekceważyliśmy beniaminka, który jest nim tylko z nazwy. Cieszy dobra skuteczność. Przed nam ciężki, pod względem ilości gier, listopad. Dlatego dobrze, że do zespołu wracają kontuzjowani Tarabochia i Artur Barzenkow – dodaje rozgrywający Piotr Masłowski.

– Spodziewaliśmy się cięższej przeprawy z Gwardią. Najważniejsze, że nie trafiały nam się przestoje, jak w poprzednich spotkaniach. Bardzo dobrze funkcjonowała obrona w ustawieniu 5-1 – ocenił Michał Szyba.

Azoty Puławy – Gwardia Opole 37:29 (16:13)

Azoty: Stęczniewski, Grzybowski – Kus 2, Babicz 1, Szyba 4, Przybylski 5, Masłowski 5, Krajewski 8, Sobol 6, Skrabania 3, Tylutki, Tarabochia 2, Łyżwa, Ćwikliński, Barzenkow 1, Jankowski. Kary: 6 minut.

Gwardia: Malcher, Romatowski – Swat 4, Paweł Adamczak 3, Knop 4, Drej 2, Serpina 4, Vukcević, Piotr Adamczak 5, Garbacz, Prokop 1, Płócienniczak 2, Migała, Lasoń 3, Szolc 1. Kary: 2 minuty.

Sędziowali: Arkadiusz Sołodko, Rafał Puszkarski (obaj Legionowo). Widzów: 700.

Pozostałe wyniki: Orlen Wisła Płock – Gaz-System Pogoń Szczecin 33:21 (16:9) * Vive Targi Kielce – KPR Legionowo 36:22 (19:10) * Górnik Zabrze – Chrobry Głogów 31:20 (17:10) * Piotrkowianin Piotrków Trybunalski – MMTS Kwidzyn 30:38 (11:24) * Zagłębie Lubin – Tauron Stal Mielec 33:40 (18:20).

1. Vive Targi 8 16 289-202
2. Orlen Wisła 8 14 275-212
3. Pogoń 8 11 260-242
4. Azoty 8 10 251-240
5. Górnik 8 9 244-225
6. Chrobry 8 8 220-233
7. MMTS 8 8 239-246
8. Stal 8 7 253-255
9. Gwardia 8 5 213-241
10. Legionowo 8 4 209-249
11. Zagłębie 8 3 229-289
12. Piotrkowianin 8 1 231-279

12 listopada: Mielec – Płock * MMTS – Vive Targi * 16 listopada: Legionowo – Zagłębie * Chrobry – Piotrkowianin * Gwardia – Górnik * 17 listopada: Pogoń – Azoty, relacja w Polsat Sport, godzina 17.30.

Pozostałe informacje

Sprzedawali chronione gatunki bez odpowiednich zezwoleń

Sprzedawali chronione gatunki bez odpowiednich zezwoleń

Nielegalny handel chronionymi gatunkami zwierząt podczas targów egzotycznych w Lublinie. Policjanci zabezpieczyli 6 żółwi błotnych, 3 kameleony oraz 25 pytonów królewskich.

Rowerem po ekspresówce

Rowerem po ekspresówce

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 23-letni rowerzysta, który pod drodze krajowej S19 poruszał się rowerem.

 Gala Thanksgiving 2025 w Chatce Żaka

Gala Thanksgiving 2025 w Chatce Żaka

Gala Thanksgiving to wyjątkowe i pełne podniosłej atmosfery święto wymiany kulturowej, organizowane przez fundację Abraham D. Ministry, która od wielu lat wspiera dialog międzykulturowy poprzez sztukę, modę, muzykę i performance.

Główna część uroczystości odbyła się na Placu dr. E. Łuczkowskiego
galeria

Chełm świętował Niepodległość. Wspólna duma i pamięć o bohaterach

Msza za Ojczyznę, salwa honorowa, defilada, bieg i koncert pełen emocji – tak Chełm uczcił Narodowe Święto Niepodległości. We wtorek, 11 listopada, setki mieszkańców wyszły na ulice, by wspólnie oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność Polski.

„Dzień Wschodzi”: ZUS ostrzega przed fałszywymi „listopadowymi przeliczeniami” i apeluje o ostrożność w sieci
DZIEŃ WSCHODZI
film

„Dzień Wschodzi”: ZUS ostrzega przed fałszywymi „listopadowymi przeliczeniami” i apeluje o ostrożność w sieci

ZUS ostrzega przed fałszywymi informacjami o rzekomych listopadowych przeliczeniach emerytur i rent. W internecie pojawiła się fala materiałów generowanych przez sztuczną inteligencję, które mogą prowadzić do wyłudzenia danych i pieniędzy. Instytucja przypomina, że rzetelne informacje o świadczeniach dostępne są wyłącznie w jej oficjalnych kanałach.

Lekcje z wojskiem w lubelskich szkołach. Uczą, jak reagować w kryzysie

Lekcje z wojskiem w lubelskich szkołach. Uczą, jak reagować w kryzysie

Żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej ponownie odwiedzają szkoły regionu. Wystartowała czwarta edycja ogólnopolskiego programu „Edukacja z wojskiem”, realizowanego wspólnie przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Obrony Narodowej.

Po niedzielnej porażce ze Skrą Bełchatów w środę siatkarze Bogdanki LUK Lublin zagrają w Zawierciu

Bogdanka LUK Lublin zagra wieczorem z Aluron CMC Wartą Zawiercie

W meczu rozgrywanym awansem z 13. kolejki Bogdanka LUK Lublin zmierzy się na wyjeździe z Aluron CMC Wartą Zawiercie. Pierwszy gwizdek środowego spotkania o godzinie 20.30

„Wszyscy jesteśmy ambasadorami wolności” – muzyczna uczta na Placu Zamkowym i przed telewizorami
ZDJĘCIA
galeria

„Wszyscy jesteśmy ambasadorami wolności” – muzyczna uczta na Placu Zamkowym i przed telewizorami

We wtorkowy wieczór, mimo kapryśnej pogody, Plac Zamkowy w Lublinie wypełnił się po brzegi. Tysiące mieszkańców przyszło, by wspólnie świętować wolność podczas widowiska muzycznego „Polska na Tak!”. Koncert, który połączył różne pokolenia artystów i widzów, był hołdem dla niepodległości, solidarności i otwartości. Zobaczcie naszą fotogalerię.

11 Listopada wystrzelali Puchar Niepodległości
galeria

11 Listopada wystrzelali Puchar Niepodległości

Na strzelnicy lubelskiego „Snajpera” rywalizowali zawodnicy klubów strzeleckich oraz osoby indywidualne posiadające licencje albo patenty strzeleckie. Najwyższe trofeum to Puchar Niepodległości.

Wypadek w Moszczance. Trasa zablokowana w obu kierunkach

Wypadek w Moszczance. Trasa zablokowana w obu kierunkach

Do poważnego wypadku doszło dzisiaj wieczorem około godziny 18:15 w miejscowości Moszczanka (woj. lubelskie), na drodze krajowej nr 48 na odcinku Dęblin – Kock.

„Historia na śmierć i życie” – przypadek Moniki
RECENZJA

„Historia na śmierć i życie” – przypadek Moniki

Czy młoda osoba, która popełniła zbrodnię, powinna spędzić resztę życia za kratami? Historia Moniki Osińskiej pokazuje, że odpowiedź nie jest prosta.

107. rocznica odzyskania niepodległości. Centralne obchody odbyły się w Warszawie
RELACJA

107. rocznica odzyskania niepodległości. Centralne obchody odbyły się w Warszawie

W Warszawie prezydent Karol Nawrocki złożył wieńce, wręczył odznaczenia i nominacje generalskie, a w Gdańsku premier Donald Tusk uczestniczył w Paradzie Niepodległości, podkreślając jedność i wspólną odpowiedzialność za kraj.

Inscenizacja „Drogi do wolności” w Muzeum Wsi Lubelskiej
galeria

Inscenizacja „Drogi do wolności” w Muzeum Wsi Lubelskiej

Wydarzenie, przygotowane we współpracy z Teatrem z Nasutowa, pozwoliło uczestnikom przenieść się do obozu legionistów z 1918 roku i poczuć atmosferę tamtych przełomowych dni.

Lublin świętuje odzyskanie niepodległości. Za nami oficjalne uroczystości
ZDJĘCIA
galeria

Lublin świętuje odzyskanie niepodległości. Za nami oficjalne uroczystości

Zebranie Rady Miasta, uroczysty apel, defilada i złożenie wieńców pod pomnikami bohaterów – tak w Lublinie przebiegały obchody Narodowego Święta Niepodległości z udziałem przedstawicieli władz miasta i województwa.

Budynek Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ „Solidarność” przy ul. Królewskiej 3 w Lublinie w czasie strajku nauczycieli Lubelszczyzny, 1981 r.
DODATEK IPN

„SOLIDARNOŚĆ". Polska droga do wolności

Wybuch masowych strajków pracowniczych w 1980 r. w Polsce był wyrazem buntu wolnościowego Polaków wobec rzeczywistości komunistycznej. Powstały w ich wyniku wielomilionowy ruch związkowy „Solidarności” okazał się jednym z największych fenomenów w tysiącletnich dziejach naszego kraju.

ORLEN SUPERLIGA MĘŻCZYZN
10. KOLEJKA

Wyniki:

Chrobry Głogów - Industria Kielce 23:37
Azoty Puławy - Ostrovia Ostrów Wlkp. 32:36
Zepter Legionowo - Orlen Wisła Płock 21:33
Stal Mielec - Zagłębie Lubin 27:26
Wybrzeże Gdańsk - Piotrkowianin 34:18
Netland MKS Kalisz - MMTS Kwidzyn
Gwardia Opole - pauza

Tabela:

1. Płock 9 27 337-217
2. Kielce 9 24 336-230
3. Wybrzeże 9 23 304-270
4. Stal Mielec 9 16 245-250
5. MKS Kalisz 8 15 231-232
6. Chrobry Głogów 10 15 273-300
7. Legionowo 9 13 242-245
8. Ostrovia 9 13 267-274
9. MMTS Kwidzyn 9 11 256-275
10. Azoty Puławy 9 8 262-305
11. Gwardia Opole 9 6 241-272
12. Piotrkowianin 10 6 265-325
13. Zagłębie Lubin 9 0 245-309

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!