Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SIATKÓWKA

26 kwietnia 2012 r.
0:24
Edytuj ten wpis

Z AZS Politechnika odejdzie połowa zespołu?

Autor: Zdjęcie autora (grom)
1 6 A A
Po spadku z II ligi Politechnika Lubelska może stracić kilku zawodników (MACIEJ KACZANOWSKI)
Po spadku z II ligi Politechnika Lubelska może stracić kilku zawodników (MACIEJ KACZANOWSKI)

Beniaminek drugiej ligi AZS Politechnika nie zdołał utrzymać się w lidze. Drużyna trenera Norberta Kołodziejczyka przegrała batalię o pozostanie w rozgrywkach szczebla centralnego z Błękitnymi Ropczyce w trzech spotkaniach. Jesienią Politechnika rywalizować będzie w lidze wojewódzkiej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Kibice, zawodnicy i trener liczyli na więcej. Na przeszkodzie stanęły sprawy kadrowe. Fani siatkówki pamiętają, że Politechnika przejęła miejsce od Cukrownika Lublin, który przed rokiem, po turnieju w naszym mieście, wywalczył awans do drugiej ligi.

Na przeszkodzie występów na wyższym poziomie stanęły sprawy finansowe. Trener Kołodziejczyk zajął się kompletowaniem składu. Kadrę starej Politechniki uzupełnili siatkarze Cukrownika. W tej grupie znaleźli się rozgrywający Łukasz Bieńko, atakujący Wojciech Kasiura, środkowy Rafał Kępka, przyjmujący Tomasz Kociuba i Paweł Toborek.

Wszyscy występowali w kadrze beniaminka na zasadzie wypożyczenia. – Zawodnicy powrócą do macierzystego klubu, czyli Cukrownika – przyznaje szkoleniowiec Norbert Kołodziejczyk.

Co dalej z Politechniką? – Mamy to szczęście, że wszyscy siatkarze z tzw. starej Politechniki są jeszcze studentami drugiego i trzeciego roku. A więc przez pewien czas pozostaną naszymi zawodnikami. Wiem, że na studia do nas wybiera się kilku młodych siatkarzy. Zatem postaramy się ich wkomponować w drużynę – tłumaczy Kołodziejczyk.

– Czy można było uniknąć degradacji? – pytamy. – Nie mieliśmy szczęścia. Na początku rozgrywek, po powodu kontuzji, wypadli nam dwaj podstawowi przyjmujący Adrian Goljanek i Marcin Kurek. Było to spore osłabienie.

Bez dobrego przyjęcia niewiele mogliśmy zwojować, nawet w drugiej lidze. Adrian ma już za sobą operację więzadeł krzyżowych, a Marcin wybrał grę we Francji, czego nie mogliśmy mu zabronić. Gdyby byli, kilka spotkań, np. z Wawelem Kraków, MOSiR Bochnia mogliśmy wygrać. Kto wie, może niekoniecznie musielibyśmy bronić się przed spadkiem.


Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
do lol / 30 kwietnia 2012 o 09:35
0
Ja to widzę inaczej: Ci niby podstawowi przyjmujący to wymówka trenera, że niby przyjęcia nie było, a dla mnie Paweł Toborek ma najlepsze przyjęcie ze wszystkich wspomnianych przyjmujących, tak naprawdę chodziło o zgranie ale nie boiskowe tylko mentalne, zawodnicy nie byli w stanie dogadać się z trenerem, panował zły klimat i tak naprawdę Mateusz - II trener zrobił wiecej na ostatnich treningach niż TRENER I przez cały sezon. Prawda jest taka, że zawodnicy Cukrownika byli walczakami i grali zespołowo cały sezon i tamtym składem spokojnie by się utrzymali, a tu im .... ucięto charyzmę (przykład Bieńko i zachowanie boiskowe w tym i w tamtym sezonie). Przykro, że tak się stało, Lublin, Nasze Województwo zasługuje na siatkówkę na wyższym poziomie, dlatego trzymam kciuki za chłopaków z Międzyrzeca oraz Świdnika.
Ja to widzę inaczej: Ci niby podstawowi przyjmujący to wymówka trenera, że niby przyjęcia nie było, a dla mnie Paweł Toborek ma najlepsze przyjęcie ze wszystkich wspomnianych przyjmujących, tak naprawdę chodziło o zgranie ale nie boiskowe tylko mentalne, zawodnicy nie byli w stanie dogadać się z trenerem, panował zły klimat i tak naprawdę Mateusz - II trener zrobił wiecej na ostatnich treningach niż TRENER I przez cały sezon. Prawda jest taka, że zawodnicy Cukrownika byli walczakami i grali zespołowo cały sezon i tamtym składem spokojnie by ... rozwiń
Avatar
LOL / 29 kwietnia 2012 o 19:12
0
Gościu przeczytaj dokładnie powyższy artykuł. Dwóch przyjmujących Politechniki wypadło zaraz na początku sezonu, więc na ich miejsce z konieczności wskoczyli zawodnicy Cukrownika dlatego momentami musiało być ich trzech na boisku.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2012 o 21:20
0
[quote name='LOL' timestamp='1335557863' post='625874']
Wywalczyć II lige a grać w drugej lidze i utrzymać się w niej to duża różnica.
A z mojej obserwacji wynika, że do gry w II lidze nadawał się jeden zawodnik z cukrownika, który udowodnił to na boisku. Reszta zespołu z cukrownika przegrała rywalizacje sportową z zawodnikami z AZS. Niewątpliwie szkoda, że spadli lecz miejmy nadzieje, że szybko któraś z lubelskich drużyn powtórnie awansuje do II ligi.
[/quote]

Człowieku, co tu wypisujesz jakieś durnoty. Skoro tylko jeden zawodnik z Cukrownika rzekomo nadawał się do gry, to dlaczego grało trzech czy czasami czterech?
[quote name='LOL' timestamp='1335557863' post='625874']
Wywalczyć II lige a grać w drugej lidze i utrzymać się w niej to duża różnica.
A z mojej obserwacji wynika, że do gry w II lidze nadawał się jeden zawodnik z cukrownika, który udowodnił to na boisku. Reszta zespołu z cukrownika przegrała rywalizacje sportową z zawodnikami z AZS. Niewątpliwie szkoda, że spadli lecz miejmy nadzieje, że szybko któraś z lubelskich drużyn powtórnie awansuje do II ligi.
[/quote]

Człowieku, co tu wypisujes... rozwiń
Avatar
LOL / 27 kwietnia 2012 o 22:17
0
Wywalczyć II lige a grać w drugej lidze i utrzymać się w niej to duża różnica.
A z mojej obserwacji wynika, że do gry w II lidze nadawał się jeden zawodnik z cukrownika, który udowodnił to na boisku. Reszta zespołu z cukrownika przegrała rywalizacje sportową z zawodnikami z AZS. Niewątpliwie szkoda, że spadli lecz miejmy nadzieje, że szybko któraś z lubelskich drużyn powtórnie awansuje do II ligi.
Avatar
volley0 / 27 kwietnia 2012 o 21:50
0
[quote name='obserwator' timestamp='1335505513' post='625632']
Panie trenerze pytam dlaczego nie utrzymała się Politechnika w II lidze ?? razem z zawodnikami przespaliście ten sezon rozgrywek, nawet mizerny budżet , ten skład , mógł się utrzymać na tym szczeblu rozgrywek jeden sezon ,trzeba odpowiedzieć kibicom ,,dlaczego,,
a nie mówić co w III lidze !!! to pana porażka i szkoda że Cukrownik oddał to miejsce Wam bo w kolejnych etapach walki o wejście do II ligi pokazywali cechy których zawodnikom AZS-su i Panu zabrakło a szkoda bo na kolejny awans Lublin może długo czekać.
[/quote]
[quote name='obserwator' timestamp='1335505513' post='625632']
Panie trenerze pytam dlaczego nie utrzymała się Politechnika w II lidze ?? razem z zawodnikami przespaliście ten sezon rozgrywek, nawet mizerny budżet , ten skład , mógł się utrzymać na tym szczeblu rozgrywek jeden sezon ,trzeba odpowiedzieć kibicom ,,dlaczego,,
a nie mówić co w III lidze !!! to pana porażka i szkoda że Cukrownik oddał to miejsce Wam bo w kolejnych etapach walki o wejście do II ligi pokazywali cechy których zawodni... rozwiń
Avatar
obserwator / 27 kwietnia 2012 o 07:45
0
Panie trenerze pytam dlaczego nie utrzymała się Politechnika w II lidze ?? razem z zawodnikami przespaliście ten sezon rozgrywek, nawet mizerny budżet , ten skład , mógł się utrzymać na tym szczeblu rozgrywek jeden sezon ,trzeba odpowiedzieć kibicom ,,dlaczego,,
a nie mówić co w III lidze !!! to pana porażka i szkoda że Cukrownik oddał to miejsce Wam bo w kolejnych etapach walki o wejście do II ligi pokazywali cechy których zawodnikom AZS-su i Panu zabrakło a szkoda bo na kolejny awans Lublin może długo czekać.
Avatar
do lol / 30 kwietnia 2012 o 09:35
0
Ja to widzę inaczej: Ci niby podstawowi przyjmujący to wymówka trenera, że niby przyjęcia nie było, a dla mnie Paweł Toborek ma najlepsze przyjęcie ze wszystkich wspomnianych przyjmujących, tak naprawdę chodziło o zgranie ale nie boiskowe tylko mentalne, zawodnicy nie byli w stanie dogadać się z trenerem, panował zły klimat i tak naprawdę Mateusz - II trener zrobił wiecej na ostatnich treningach niż TRENER I przez cały sezon. Prawda jest taka, że zawodnicy Cukrownika byli walczakami i grali zespołowo cały sezon i tamtym składem spokojnie by się utrzymali, a tu im .... ucięto charyzmę (przykład Bieńko i zachowanie boiskowe w tym i w tamtym sezonie). Przykro, że tak się stało, Lublin, Nasze Województwo zasługuje na siatkówkę na wyższym poziomie, dlatego trzymam kciuki za chłopaków z Międzyrzeca oraz Świdnika.
Ja to widzę inaczej: Ci niby podstawowi przyjmujący to wymówka trenera, że niby przyjęcia nie było, a dla mnie Paweł Toborek ma najlepsze przyjęcie ze wszystkich wspomnianych przyjmujących, tak naprawdę chodziło o zgranie ale nie boiskowe tylko mentalne, zawodnicy nie byli w stanie dogadać się z trenerem, panował zły klimat i tak naprawdę Mateusz - II trener zrobił wiecej na ostatnich treningach niż TRENER I przez cały sezon. Prawda jest taka, że zawodnicy Cukrownika byli walczakami i grali zespołowo cały sezon i tamtym składem spokojnie by ... rozwiń
Avatar
LOL / 29 kwietnia 2012 o 19:12
0
Gościu przeczytaj dokładnie powyższy artykuł. Dwóch przyjmujących Politechniki wypadło zaraz na początku sezonu, więc na ich miejsce z konieczności wskoczyli zawodnicy Cukrownika dlatego momentami musiało być ich trzech na boisku.
Avatar
Gość / 28 kwietnia 2012 o 21:20
0
[quote name='LOL' timestamp='1335557863' post='625874']
Wywalczyć II lige a grać w drugej lidze i utrzymać się w niej to duża różnica.
A z mojej obserwacji wynika, że do gry w II lidze nadawał się jeden zawodnik z cukrownika, który udowodnił to na boisku. Reszta zespołu z cukrownika przegrała rywalizacje sportową z zawodnikami z AZS. Niewątpliwie szkoda, że spadli lecz miejmy nadzieje, że szybko któraś z lubelskich drużyn powtórnie awansuje do II ligi.
[/quote]

Człowieku, co tu wypisujesz jakieś durnoty. Skoro tylko jeden zawodnik z Cukrownika rzekomo nadawał się do gry, to dlaczego grało trzech czy czasami czterech?
[quote name='LOL' timestamp='1335557863' post='625874']
Wywalczyć II lige a grać w drugej lidze i utrzymać się w niej to duża różnica.
A z mojej obserwacji wynika, że do gry w II lidze nadawał się jeden zawodnik z cukrownika, który udowodnił to na boisku. Reszta zespołu z cukrownika przegrała rywalizacje sportową z zawodnikami z AZS. Niewątpliwie szkoda, że spadli lecz miejmy nadzieje, że szybko któraś z lubelskich drużyn powtórnie awansuje do II ligi.
[/quote]

Człowieku, co tu wypisujes... rozwiń
Avatar
LOL / 27 kwietnia 2012 o 22:17
0
Wywalczyć II lige a grać w drugej lidze i utrzymać się w niej to duża różnica.
A z mojej obserwacji wynika, że do gry w II lidze nadawał się jeden zawodnik z cukrownika, który udowodnił to na boisku. Reszta zespołu z cukrownika przegrała rywalizacje sportową z zawodnikami z AZS. Niewątpliwie szkoda, że spadli lecz miejmy nadzieje, że szybko któraś z lubelskich drużyn powtórnie awansuje do II ligi.
Avatar
volley0 / 27 kwietnia 2012 o 21:50
0
[quote name='obserwator' timestamp='1335505513' post='625632']
Panie trenerze pytam dlaczego nie utrzymała się Politechnika w II lidze ?? razem z zawodnikami przespaliście ten sezon rozgrywek, nawet mizerny budżet , ten skład , mógł się utrzymać na tym szczeblu rozgrywek jeden sezon ,trzeba odpowiedzieć kibicom ,,dlaczego,,
a nie mówić co w III lidze !!! to pana porażka i szkoda że Cukrownik oddał to miejsce Wam bo w kolejnych etapach walki o wejście do II ligi pokazywali cechy których zawodnikom AZS-su i Panu zabrakło a szkoda bo na kolejny awans Lublin może długo czekać.
[/quote]
[quote name='obserwator' timestamp='1335505513' post='625632']
Panie trenerze pytam dlaczego nie utrzymała się Politechnika w II lidze ?? razem z zawodnikami przespaliście ten sezon rozgrywek, nawet mizerny budżet , ten skład , mógł się utrzymać na tym szczeblu rozgrywek jeden sezon ,trzeba odpowiedzieć kibicom ,,dlaczego,,
a nie mówić co w III lidze !!! to pana porażka i szkoda że Cukrownik oddał to miejsce Wam bo w kolejnych etapach walki o wejście do II ligi pokazywali cechy których zawodni... rozwiń
Avatar
obserwator / 27 kwietnia 2012 o 07:45
0
Panie trenerze pytam dlaczego nie utrzymała się Politechnika w II lidze ?? razem z zawodnikami przespaliście ten sezon rozgrywek, nawet mizerny budżet , ten skład , mógł się utrzymać na tym szczeblu rozgrywek jeden sezon ,trzeba odpowiedzieć kibicom ,,dlaczego,,
a nie mówić co w III lidze !!! to pana porażka i szkoda że Cukrownik oddał to miejsce Wam bo w kolejnych etapach walki o wejście do II ligi pokazywali cechy których zawodnikom AZS-su i Panu zabrakło a szkoda bo na kolejny awans Lublin może długo czekać.
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 0 1

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 7 8

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 2

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 2 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 8

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 30 4

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 47 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34
5. Błękitni Ropczyce 16 19 27:37
6. KKS Kozienice 16 18 28:36
7. RCS Radom 16 17 26-36
8. Skórzani/SMS 16 16 25:38
9. AKS Rzeszów 16 15 20:37

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.