Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Zakupy

19 grudnia 2021 r.
14:03

Prezentów będzie mniej, bo nadchodzą drogie święta. Świąteczny rachunek

0 13 A A

To będą najdroższe święta od lat – przewidują ekonomiści. W dodatku wielu z nas będzie musiało ograniczyć świąteczne wydatki. A to oznacza skromniejsze prezenty (lub ich brak) i stół zastawiony mniej wystawnie niż zwykle.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Aż 13 proc. mieszkańców naszego województwa planuje wydać na świąteczne zakupy mniej niż przed rokiem
– wynika z badania „Świąteczne wydatki Polaków 2021” przeprowadzonego na zlecenie KRUK S.A.

34 proc. z nas wyda tyle samo, ale w związku z inflacją kupi za to znacznie mniej. O jakich kwotach mówimy? Najwięcej, bo aż 26 proc. mieszkańców województwa lubelskiego chce wydać na organizację świąt nie mniej niż 300 i nie więcej niż 500 zł.

1415 złotych

To mniej niż statystyczny Polak. Z Barometru Providenta wynika, że najwięcej z nas zamierza przeznaczyć na święta przeciętnie 952,40 zł. To kwota o ponad 200 zł wyższa niż w ubiegłym roku. Wciąż jesteśmy jednak dużo bardziej oszczędni niż przed pandemią. Dwa lata temu liczyliśmy się z wydatkami rzędu 1700 złotych.

Jeszcze większe liczby podaje Związek Banków Polskich.

– Z naszego świątecznego badania wynika, że przeciętny Polak planuje wydać na święta prawie 1415 zł. Statystycznie najwięcej ze świątecznego budżetu wydamy na jedzenie i przygotowanie świąt: średnio 557 zł. Kolejną pozycją wydatkową będą prezenty. Na ten cel przeznaczymy: 517 zł, a na podróże w okresie świątecznym 340 zł. Należy pamiętać, że są to kwoty deklarowane indywidualnie, a łączne przychody gospodarstw domowych tworzy często więcej niż jedna osoba – czytamy w raporcie „Świąteczny portfel Polaków 2021” .

Będą problemy

Rekordowa w tym stuleciu, inflacja (7,7 proc.) i towarzyszące jej wszechobecne podwyżki sprawiają, że zaczynamy planować zaciskane pasa przed świętami – to jeden z głównych wniosków raportu Związku Banków Polskich „Świąteczny Portfel Polaków 2021”.

Jesteśmy do tego zmuszeni, bo aż 42 proc. Polaków przyznaje, że ich sytuacja finansowa w ciągu ostatnich trzech miesięcy pogorszyła się. To oni będą najbardziej ograniczać wydatki związane Bożym Narodzeniem. Do tej grupy należą także osoby w wieku 50-59 lat (70 proc.), mieszkańcy miast poniżej 10 tys. (72 proc.) i rolnicy (77 proc.).
– Wyniki badania pokazały, że największy problem ze sfinansowaniem zakupów na Boże Narodzenie mogą mieć seniorzy. Aż 23 proc. respondentów 55+, deklaruje, że będzie musiało zrezygnować z niektórych tradycyjnych świątecznych wydatków – zauważa Karolina Łuczak, rzeczniczka Provident Polska.

Prezentów nie będzie

Aż 5 proc. ankietowanych nie kupi prezentów pod choinkę – będą to najczęściej emeryci, bezrobotni i studenci. Ci, których Gwiazdka odwiedzi spodziewają się natomiast prezentów innych niż dotychczas.

– Pieniądze lub bon na zakupy to najczęściej wskazywany prezent jakiego oczekują badani Polacy. Ta odpowiedź wygrywa drugi raz z rzędu, choć przed pandemią woleliśmy bardziej osobiste prezenty – podkreśla Karolina Łuczak.
Poza pieniędzmi, pod choinką najchętniej znaleźlibyśmy:

• kosmetyki i perfumy (12,3 proc.) • książki (10,3 proc.) • elektronikę (10,2 proc.) • ubrania (9,7 proc.) • biżuterię (8,2 proc.). Warto jednocześnie zaznaczyć, że 18 proc. badanych trudno był określić jaki prezent do 200 zł chcieliby dostać.

Pensja i oszczędności

Co ciekawe, w tym roku świąt nie będziemy finansować z kredytów. Sięgnąć po takie rozwiązanie planuje jedynie 3 proc. z nas, czyli tyle samo, co rok temu. Dla porównania: w 2019 roku było to 7 proc. Polaków, a w 2018 roku: 14 proc.

Pożyczek nie weźmiemy, choć blisko co piąty badany przez Provident zadeklarował, że nie będzie go stać na zakup wszystkich tradycyjnych produktów świątecznych. Niemal trzy czwarte ankietowanych planuje sfinansować Gwiazdkę z bieżących dochodów, takich jak pensja, emerytura czy alimenty. Co czwarty badany zamierza wspomagać się oszczędnościami.

Swoją poduszkę finansową naruszyć zamierzają przede wszystkim młodzi: wśród osób w wieku 18-24 lata zadeklarowała tak niemal połowa.

Drożyzna

Z analizy Banku BNP Paribas wynika, że ceny żywności i napojów bezalkoholowych będą przed tymi świętami o około 7 procent wyższe niż rok temu. Na przykład za kilogram mąki zapłacimy dziś o 5 proc. więcej niż pod koniec ubiegłego roku.

Za kilogram cukru zapłacimy o ponad 11 proc. więcej. Ceny nabiału są o ok. 4-5 proc. wyższe niż przed rokiem, a ceny jaj o blisko 10 proc. wyższe. Jeden z największych wzrostów dotyczy oleju, za który płacimy dziś już ok. 10 zł za litr (wzrost o ponad 15 proc.).

– O ponad 8 proc. droższe niż przed rokiem są warzywa, z kolei owoce znajdują się w nielicznej grupie produktów, które w listopadzie były tańsze niż w 2020 rpku – spadek cen wyniósł jednak zaledwie 0,9 proc. Mniej zapłacimy również za mięso wieprzowe (o ok. 2 proc.), za to zdecydowanie więcej za mięso drobiowe, które jest o blisko 20 proc. droższe niż przed rokiem. Przeciętne ceny ryb rok do roku wzrosły o ok. 5 proc. O ponad 7 proc. wyższe będą ceny napojów bezalkoholowych, a o 3 proc. ceny alkoholi – oszacowano w analizie banku.

Smutny rekord

– Zgodnie z sygnalnymi danymi głównego urzędu statystycznego (GUS) ceny towarów i usług wzrosły w listopadzie o 7,7 proc. w stosunku rok do roku. To rekordowy poziom, z jakim nie mieliśmy do czynienia od 21 lat – stwierdzają analitycy Związku Banków Polskich. – Wyższą inflację w Unii Europejskiej mają obecnie tylko Litwa, Estonia, Węgry i Rumunia.

W raporcie czytamy, że na to że tegoroczne święta będą wyjątkowo drogie złoży się nie tylko cena produktów spożywczych i prezentów, ale także między innymi paliwa na wyjazdy do rodziny (analitycy podają tu wzrostu na koniec października: benzyny o 31 proc., gazu o ponad 53 proc., a oleju napędowego o 34 proc.), kupna artykułów dekoracyjnych (drożej o 11,7 proc.), czy wizyt u fryzjera czy kosmetyczki (ponad 6 proc. więcej)...

ŚWIĄTECZNY RACHUNEK DLA 4-OSOBOWEJ RODZINY W 2020 i 2021 ROKU

• choinka: 80/149 złotych
• nowe lampki choinkowe LED: 19/29
• pozostałe ozdoby świąteczne: 120/200
• karp (1 kg): 70/78
• mak (1 kg): 19/28
• śledzie (1 kg): 42/51
• pieczywo (3 bochenki): 15/17
• pozostała żywność: 650/850
• napoje bezalkoholowe: 40/60
• herbata: 15/15
• warzywa: 20/30
• owoce: 30/40
• słodycze: 35/35
• ubrania: 350/550
• pełen bak paliwa: 250/360
(Źródło: Opracowanie Związku Banków Polskich)

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 14:43
+5
Oby tylK0 nie P0drożały ceny ski-passów w Alpach, bo członK0wie naszego Klubu Narciarskiego musieliby przerzucić takie P0dwyżki na ceny dziadogrodzkich apartamentów.
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 14:19
+5
PS. Hejka, paliwacuch. P0zwól, że tym razem w geście na zgodę wyręczę cię we wklejeniu twojego stałego siusiaK0wego motta (w wersji nieco zmodyfiK0wanej), żebyś mógł zaoszczędzić na prądzie: "POlska w dewelo-ruinie, Wolska dewelo-marzeń, Wstaliśmy z dewelo-K0lan, Nowy Dewelo-Ład !! Dobra dewelo-zmiana !!"
Avatar
poker / 19 grudnia 2021 r. o 20:10
+4
Ważne, najważniejsze, że mamy wspomnienia minionego "dobrobytu" z czasów oficjalnej komuny i tej farbowanej, liberalno-lewackiej... Jedną pomarańczkę z paczki dla dzieci od zakładu pracy i przeterminowane wafelki.
Avatar
kees22 / 19 grudnia 2021 r. o 14:53
+4
Ale herbata się trzyma. I o co tyle przyku? Po co na święta nowe ubrania? I pełny bak? Wystarczy zaparzyć herbatę i przekąsić wafelki i nie odczujemy tego wymyślonego przez propagandę TVN wzrostu cen. Można? Można. PiS z wami na te święta.
 Pisz POwoli ratuszowy trollu ,chyba że już POraził cię prąd z POdwyżki. I nie zapomnij o złożeniu wniosku o POdwyżkę u Naczelnego. PEŁO z tobą!
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 14:12
+4
Ale chyba nie przeszK0dzi to miK0łajowi jakubowickiemu w obsypaniu fundowanymi z kasy Dziadogrodu P0darunkami członKÓw klubu narciarsK0-żużlowo deweloperskiego?
Avatar
Wiech / 19 grudnia 2021 r. o 21:48
+3
Jak ktoś jest walnięty to niech kupuje żarcie w dużych ilościach a potem niech połowę wyrzuci! Myśleć trochę!
Avatar
kees22 / 19 grudnia 2021 r. o 18:59
+3
Ale herbata się trzyma. I o co tyle przyku? Po co na święta nowe ubrania? I pełny bak? Wystarczy zaparzyć herbatę i przekąsić wafelki i nie odczujemy tego wymyślonego przez propagandę TVN wzrostu cen. Można? Można. PiS z wami na te święta.
Pisz POwoli ratuszowy trollu ,chyba że już POraził cię prąd z POdwyżki. I nie zapomnij o złożeniu wniosku o POdwyżkę u Naczelnego. PEŁO z tobą!
W urzędzie marszałkowskim pewnie macie jakaś tarczę na śledzie czy bombki plus z wizerunkiem prezesa to łatwo ci mówić. PiS z tobą i twoimi ratami kredytu. A wungiel już kupiłes?
 Kupiłem. Ale skoro narzekasz,że niejest łatwo to otrzymasz brakujący prezent - masz ofertę POzbierać sobie w moim lesie chrustu,tylko musisz zgiąć kark.
 Kupiłem. Ale skoro narzekasz,że niejest łatwo to otrzymasz brakujący prezent - masz ofertę POzbierać sobie w moim lesie chrustu,tylko musisz zgiąć kark. rozwiń
Avatar
poker / 20 grudnia 2021 r. o 12:41
+2
Ważne, najważniejsze, że mamy wspomnienia minionego "dobrobytu" z czasów oficjalnej komuny i tej farbowanej, liberalno-lewackiej... Jedną pomarańczkę z paczki dla dzieci od zakładu pracy i przeterminowane wafelki.
Tata był w milicji?
 No i widzisz, jaki ty głupi ignorant jesteś? Dzieci milicjantów miały nie tylko lepsze paczki, ale i możliwość dostatniego stołu: milicjanci mieli swoje sklepy, w których było wszystko, jak w delikatesach. Normali ludzie musieli jeśli chcieli zjeść coś lepszego, jechać za wędliną na Śląsk, albo później do Stalowej Woli. Paczki z zakładów pracy, o jakich piszę, były dla dzieci robotników przemysłowych. Raz na rok. Na przydział.
 No i widzisz, jaki ty głupi ignorant jesteś? Dzieci milicjantów miały nie tylko lepsze paczki, ale i możliwość dostatniego stołu: milicjanci mieli swoje sklepy, w których było wszystko, jak w delikatesach. Normali ludzie musieli jeśli chcieli zjeść coś lepszego, jechać za wędliną na Śląsk, albo później do Stalowej Woli. Paczki z zakładów pracy, o jakich piszę, były dla dzieci robotników przemysłowych. Raz na rok. Na przydział. rozwiń
Avatar
TamaraPel / 10 stycznia 2022 r. o 09:00
+1
No jest drogo w sklepach, ale można trafić na dobre okazje. Dla rodziców kupiłam roombę w świetnej cenie, a że są coraz starsi to można dać raz do roku lepszy prezent. który na pewno im ułatwi życie.
Avatar
Kroll / 19 grudnia 2021 r. o 20:34
-1
Ważne, najważniejsze, że mamy wspomnienia minionego "dobrobytu" z czasów oficjalnej komuny i tej farbowanej, liberalno-lewackiej... Jedną pomarańczkę z paczki dla dzieci od zakładu pracy i przeterminowane wafelki.
 Tata był w milicji?
Avatar
TamaraPel / 10 stycznia 2022 r. o 09:00
+1
No jest drogo w sklepach, ale można trafić na dobre okazje. Dla rodziców kupiłam roombę w świetnej cenie, a że są coraz starsi to można dać raz do roku lepszy prezent. który na pewno im ułatwi życie.
Avatar
poker / 20 grudnia 2021 r. o 12:41
+2
Ważne, najważniejsze, że mamy wspomnienia minionego "dobrobytu" z czasów oficjalnej komuny i tej farbowanej, liberalno-lewackiej... Jedną pomarańczkę z paczki dla dzieci od zakładu pracy i przeterminowane wafelki.
Tata był w milicji?
 No i widzisz, jaki ty głupi ignorant jesteś? Dzieci milicjantów miały nie tylko lepsze paczki, ale i możliwość dostatniego stołu: milicjanci mieli swoje sklepy, w których było wszystko, jak w delikatesach. Normali ludzie musieli jeśli chcieli zjeść coś lepszego, jechać za wędliną na Śląsk, albo później do Stalowej Woli. Paczki z zakładów pracy, o jakich piszę, były dla dzieci robotników przemysłowych. Raz na rok. Na przydział.
 No i widzisz, jaki ty głupi ignorant jesteś? Dzieci milicjantów miały nie tylko lepsze paczki, ale i możliwość dostatniego stołu: milicjanci mieli swoje sklepy, w których było wszystko, jak w delikatesach. Normali ludzie musieli jeśli chcieli zjeść coś lepszego, jechać za wędliną na Śląsk, albo później do Stalowej Woli. Paczki z zakładów pracy, o jakich piszę, były dla dzieci robotników przemysłowych. Raz na rok. Na przydział. rozwiń
Avatar
Wiech / 19 grudnia 2021 r. o 21:48
+3
Jak ktoś jest walnięty to niech kupuje żarcie w dużych ilościach a potem niech połowę wyrzuci! Myśleć trochę!
Avatar
Kroll / 19 grudnia 2021 r. o 20:34
-1
Ważne, najważniejsze, że mamy wspomnienia minionego "dobrobytu" z czasów oficjalnej komuny i tej farbowanej, liberalno-lewackiej... Jedną pomarańczkę z paczki dla dzieci od zakładu pracy i przeterminowane wafelki.
 Tata był w milicji?
Avatar
poker / 19 grudnia 2021 r. o 20:10
+4
Ważne, najważniejsze, że mamy wspomnienia minionego "dobrobytu" z czasów oficjalnej komuny i tej farbowanej, liberalno-lewackiej... Jedną pomarańczkę z paczki dla dzieci od zakładu pracy i przeterminowane wafelki.
Avatar
kees22 / 19 grudnia 2021 r. o 18:59
+3
Ale herbata się trzyma. I o co tyle przyku? Po co na święta nowe ubrania? I pełny bak? Wystarczy zaparzyć herbatę i przekąsić wafelki i nie odczujemy tego wymyślonego przez propagandę TVN wzrostu cen. Można? Można. PiS z wami na te święta.
Pisz POwoli ratuszowy trollu ,chyba że już POraził cię prąd z POdwyżki. I nie zapomnij o złożeniu wniosku o POdwyżkę u Naczelnego. PEŁO z tobą!
W urzędzie marszałkowskim pewnie macie jakaś tarczę na śledzie czy bombki plus z wizerunkiem prezesa to łatwo ci mówić. PiS z tobą i twoimi ratami kredytu. A wungiel już kupiłes?
 Kupiłem. Ale skoro narzekasz,że niejest łatwo to otrzymasz brakujący prezent - masz ofertę POzbierać sobie w moim lesie chrustu,tylko musisz zgiąć kark.
 Kupiłem. Ale skoro narzekasz,że niejest łatwo to otrzymasz brakujący prezent - masz ofertę POzbierać sobie w moim lesie chrustu,tylko musisz zgiąć kark. rozwiń
Avatar
Kroll / 19 grudnia 2021 r. o 17:22
-4
Ale herbata się trzyma. I o co tyle przyku? Po co na święta nowe ubrania? I pełny bak? Wystarczy zaparzyć herbatę i przekąsić wafelki i nie odczujemy tego wymyślonego przez propagandę TVN wzrostu cen. Można? Można. PiS z wami na te święta.
Pisz POwoli ratuszowy trollu ,chyba że już POraził cię prąd z POdwyżki. I nie zapomnij o złożeniu wniosku o POdwyżkę u Naczelnego. PEŁO z tobą!
 W urzędzie marszałkowskim pewnie macie jakaś tarczę na śledzie czy bombki plus z wizerunkiem prezesa to łatwo ci mówić. PiS z tobą i twoimi ratami kredytu. A wungiel już kupiłes? 
 W urzędzie marszałkowskim pewnie macie jakaś tarczę na śledzie czy bombki plus z wizerunkiem prezesa to łatwo ci mówić. PiS z tobą i twoimi ratami kredytu. A wungiel już kupiłes?  rozwiń
Avatar
kees22 / 19 grudnia 2021 r. o 14:53
+4
Ale herbata się trzyma. I o co tyle przyku? Po co na święta nowe ubrania? I pełny bak? Wystarczy zaparzyć herbatę i przekąsić wafelki i nie odczujemy tego wymyślonego przez propagandę TVN wzrostu cen. Można? Można. PiS z wami na te święta.
 Pisz POwoli ratuszowy trollu ,chyba że już POraził cię prąd z POdwyżki. I nie zapomnij o złożeniu wniosku o POdwyżkę u Naczelnego. PEŁO z tobą!
Avatar
Monisia / 19 grudnia 2021 r. o 14:43
+5
Oby tylK0 nie P0drożały ceny ski-passów w Alpach, bo członK0wie naszego Klubu Narciarskiego musieliby przerzucić takie P0dwyżki na ceny dziadogrodzkich apartamentów.
Avatar
Kroll / 19 grudnia 2021 r. o 14:38
-1
Ale herbata się trzyma. I o co tyle przyku? Po co na święta nowe ubrania? I pełny bak? Wystarczy zaparzyć herbatę i przekąsić wafelki i nie odczujemy tego wymyślonego przez propagandę TVN wzrostu cen. Można? Można. PiS z wami na te święta.
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Ludzie Kresów: opowieści nieznane" - gala wręczenia nagród
29 stycznia 2022, 11:00

"Ludzie Kresów: opowieści nieznane" - gala wręczenia nagród

W sobotę, 29 stycznia o godz. 11 w Pałacu Lubomirskich (plac Litewski 3) odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom ogólnopolskiego konkursu "Ludzie Kresów: opowieści nieznane", przeprowadzonego w ramach akcji "Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych".

Mała Hania z Cycowa walczy o życie. "Od celu oddalają nas tylko lub aż pieniądze"

Mała Hania z Cycowa walczy o życie. "Od celu oddalają nas tylko lub aż pieniądze"

Hania Malinowska ma 18 miesięcy. Ostatnie pół roku spędziła w szpitalu. Oprócz wrodzonej wady serca, dziewczynka zmaga się z ostrą białaczką szpikową. Nadzieją jest już tylko nierefundowane leczenie

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

Młodzież "zbyt głośno" trenowała na Orliku. Coraz bliżej do postawienia ekranów akustycznych

W ciągu najbliższych miesięcy przy ul. Krahelskiej stanie ekran akustyczny. W środę pozwolenie na jego budowę w mocy utrzymał Urząd Wojewódzki. To oznacza zielone światło dla wykonawcy płotu - firmy My Way.

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

Sportowiec 2021 roku: Bartosz Śpiączka, czyli walczak z instynktem kilera

2021 rok był bardzo udany dla piłkarzy Górnika Łęczna, którzy po awansie do Fortuna I Ligi poszli za ciosem i drugie półrocze spędzili już w PKO BP Ekstraklasie. Jednym z głównych autorów sukcesów zielono-czarnych był Bartosz Śpiączka, który strzelił wiele ważnych bramek dla swojej drużyny.

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 24 stycznia. Niemal 30 tys. zakażeń w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

29 100 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 2 ofiary śmiertelne - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim 1 147 zakażeń

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii
29 stycznia 2022, 18:00

Koncert promocyjny płyty "AZANCA" w Filharmonii

W sobotę, 29 stycznia o godz. 18 w Filharmonii Lubelskiej (ul. Curie-Skłodowskiej 5) odbędzie się koncert muzyki inspirowanej tangiem argentyńskim.

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Jak czyścić zlewozmywak granitowy?

Zlewy granitowe stały się bardzo popularne za sprawą ich eleganckiego wyglądu oraz trwałości. Powstają dzięki zmieszaniu drobnego piasku granitowego ze środkiem wiążącym z żywicą akrylową. W efekcie powstaje materiał bardzo przypominający tradycyjny granit. Zlewozmywaki granitowe wykazują odporność na wysoką temperaturę oraz zużycie, które można zaobserwować na zwykłych zlewach kuchennych wykonanych ze stali. Dodatkową zaletą jest możliwość doboru atrakcyjnego koloru do aranżacji kuchni. Nie jesteśmy skazani na zwykły, srebrny kolor, możemy wybrać taki, który będzie komponował się z blatem lub innymi elementami wystroju. W jaki sposób dbać o zlew granitowy?

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Szalony tydzień Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Najpierw EuroCup, a potem Puchar Polski

Wiele wydarzyło się w ostatnich dniach w obozie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Nie oglądaliśmy koszykarek na parkiecie, a najwięcej pracy mieli działacze. Ten tydzień będzie niezwykle intensywny dla zielono-białych – w najbardziej optymistycznym wariancie mogą rozegrać nawet pięć spotkań w sześć dni

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej dziękuje pielęgniarkom. Pyta czy związek nie popełnił błędu

Dyrektor szpitala przy al. Kraśnickiej w Lublinie dziękuje pielęgniarkom i pielęgniarzom, którzy w ostatniej chwili zrezygnowali z zaplanowanego na dziś strajku.

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Przez rok lubelska policja dostała aż 415 takich filmów

Rekordową liczbę nagrań piratów drogowych dostała w ubiegłym roku policja. Filmy z kamer w prywatnych samochodach pomagają też ustalić przebieg wypadków drogowych czy pomóc w poszukiwaniach osób zaginionych.

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Lublin: Ponikwoda z szansą na plac zabaw

Dziewięć firm rywalizuje o miejski kontrakt na budowę placu zabaw przy Bluszczowej. Tylko jedna z nich złożyła ofertę z ceną mieszczącą się w kwocie zarezerwowanej na te prace przez Urząd Miasta, który w piątek poznał oferty chętnych wykonawców

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Bus zderzył się z ciężarówką między Lublinem a Łęczną. Wiele osób rannych, kierowca tira uciekł

Osiem osób pojechało do szpitali w Lublinie, Lubartowie i Łęcznej po wypadku w miejscowości Zofiówka (pow. łęczyński). Ciężarówka zderzyła się z busem. Kierowca tira nie zatrzymał się po zderzeniu, tylko odjechał

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Faworyci nie zawiedli

W Tomaszowie Lubelskim rozegrano XXXIII Ogólnopolski Bieg Hetmański. Najlepsi okazali się miejscowi zawodnicy – Anna Berezecka i Bartosz Cielniak

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

WHO: Prawdopodobnym jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa w Europie

Hans Kluge, dyrektor regionalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) na Europę, przyznał w niedzielę, że "prawdopodobnym" jest zbliżanie się do końca pandemii koronawirusa na kontynencie - poinformowała agencja AFP.

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Biała Podlaska: Wyburzą pustostan w ścisłym centrum

Pustostan w ścisłym centrum miasta, w sąsiedztwie bialskiego magistratu, zostanie zburzony, a w jego miejscu wyłoni się nowy budynek. Ma służyć przede wszystkim Bialskiemu Centrum Kultury. Samorząd właśnie rozstrzygnął przetarg na to zadanie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium