Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Dobiegły końca prace przy budowie nowej hali sportowo-widowiskowej Uniwersytetu Medycznego przy ul. Chodźki. Studenci z kompleksu będą mogli korzystać od października.
Czy przez upór Urzędu Marszałkowskiego nasz region może stracić inwestycję za 500 mln zł, kilkaset nowych miejsc pracy i miliony z podatków? Chodzi o budowę huty szkła w miejscu planowanego niegdyś lotniska w Niedźwiadzie. Sprawa rozbija się o dwie działki pośrodku pola.
Przy ul. Strefowej w Lubartowie powstanie nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe, którego celem będzie opracowanie technologii produkcji innowacyjnych światłowodów. To kolejna inwestycja w strefie ekonomicznej.
Wykonano już niemal jedną trzecią robót ziemnych na placu budowy sali gimnastycznej dla I LO im. Stanisława Staszica – informuje Urząd Miasta. Prace zaczęły się w październiku, w pierwszej kolejności trzeba było m.in. usuwać fundamenty będące pozostałością po niedokończonej przed laty budowie basenu.
O upublicznienie umowy dzierżawy miejskich gruntów zawartej przez Ratusz ze spółką Lubelska Akademia Futbolu apeluje do prezydenta miasta radny Piotr Breś (PiS).
Trwają roboty budowlane w Rynku w Janowie Lubelskim, które dotyczą przebudowy dworca. Zmieni się również wygląd Parku Misztalec, zaś przy szkole podstawowej powstaną boiska. W mieście zostanie wybudowany też skate park. Będzie także mobilne sztuczne lodowisko, czyli takie, które będzie można rozstawić w różnych miejscach
Coraz bliżej do rozpoczęcia budowy centrum przesiadkowego dla busów i autobusów w Kraśniku. Burmistrz miasta podpisał umowę z kraśnicką firmą Wod-Bud, która przebuduje rondo im. Żołnierzy Wyklętych. Władze Kraśnika zapewniają, że mimo zaplanowanych zmian teren wciąż będzie zielony.
Ocieplenie domu jest koniecznie, jeśli chcemy mieszkać, tanio, zdrowo i ekologicznie. Na rynku znajdziemy wiele rozwiązań do termoizolacji. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze ocieplenia.
Trwają prace wykończeniowe w budynku u zbiegu ulic Kopera i Klonowej, w którym jeszcze przed wakacjami ma zacząć działać żłobek. Zainteresowanie jest duże. – Mamy 100 procent obłożenia – przyznaje Ewa Jankowska, sekretarz miasta.
Projekt przebudowy stadionu miał być gotowy w czerwcu ubiegłego roku. Wynikało to z umowy z biurem projektowym Arch–Dom. Ale w międzyczasie te terminy przedłużano. Dzisiaj, stanęło na tym, że projektant ma czas do końca marca. Sprawie zaczęła przyglądać się lubelska Fundacja Wolności.
To nie jest odpowiednie miejsce na zabudowę mieszkaniową – tak Rada Dzielnicy Czuby Południowe sprzeciwia się zmianie przeznaczenia gruntów koło ul. Jana Pawła II. Chodzi o teren na skraju os. Poręba u zbiegu ul. Bursztynowej i Perłowej. Lubelska spółka chciałaby wybudować tutaj bloki mieszkalne.
To kolejna inwestycja dotycząca szpitala w Janowie Lubelskim. Wiosną mają ruszyć prace dotyczące otoczenia lecznicy. Zaplanowano m.in. budowę dróg dojazdowych, parkingów, oświetlenia a także zagospodarowania terenów zielonych. SP ZOZ chce też kupić i zamontować szlabany z parkomatami. Będą to pierwsze takie urządzenia w mieście
Podpisana została umowa pomiędzy władzami Lublina a inwestorem, który na miejskim gruncie niedaleko ul. Krochmalnej ma zbudować Lubelską Akademię Futbolu. Pierwsze cztery boiska mają powstać do września tego roku, pozostałe trzy oraz budynek akademii do października roku przyszłego
Władze Krasnobrodu wpadły na pomysł, że wydzierżawią jedno z bardziej znanych miejsc wypoczynku – baseny na wyspie. Na luty zaplanowano ustny przetarg. Już dzwonią chętni z regionu a nawet innych części Polski.
Ma być: „unikalny, przyciągać turystów i stanowić ważne, rozpoznawalne i akceptowalne społecznie miejsce na kulturalnej mapie miasta i województwa lubelskiego”. Taki jest pomysł na Młyn Michalenki, który miasto chce zamienić na kinoteatr, galerię i klubokawiarnię w jednym. Brakuje już tylko pieniędzy, naprawdę sporych pieniędzy.
Blok mieszkalny z lokalami usługowymi zamierza postawić na Podzamczu lubelska spółka Logo-Lift. Firma złożyła do Urzędu Miasta wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Targowej. Na powstanie tu nowego obiektu pozwala obowiązujący plan zagospodarowania terenu.
Po wielu miesiącach wyczekiwania poznaliśmy oferty firm gotowych rozbudować miejską podstawówkę na Felinie. Wiadomo już, że nie powinno zabraknąć na to pieniędzy, bo każda z siedmiu ofert mieści się w kwocie zarezerwowanej przez miasto na tę inwestycję.
Jedyny zachowany w Lubelskiem XVI-wieczny piec do wypalania cegieł, który jest w Kraśniku będzie odpowiednio wyeksponowany. Miasto szuka wykonawcy zaplanowanych nad zalewem prac, które uatrakcyjnią pobyt nad wodą.
Chociaż pawilon Bialskiej Onkologii wybudowano przy szpitalu już w ubiegłym roku, jego otwarcie zaplanowano w lutym. Z kolei, miasto wybuduje drogę do nowego budynku.
Jeszcze przed wiosną ma być ogłoszony przetarg na rozbudowę szkoły na Sławinie o segment, do którego przeniesione będzie przedszkole, dzięki czemu zwolni się część sal lekcyjnych. Miasto już od dawna ma problem z tą rozbudową, bo poprzedni projektant okazał się niesolidny i umowa z nim została rozwiązana.