Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

IV LIGA LUBELSKA

3 października 2022 r.
12:48

Hummel IV liga: Motor II lepszy od Opolanina po przerwie, kolejne wygrane Startu Krasnystaw i Tomasovii

(fot. Piotr Michalski)

Ciekawie zapowiada się walka o czołową piątkę w grupie pierwszej. Poza zasięgiem rywali pozostaje lider, czyli Świdniczanka, a w grupie mistrzowskiej powinien znaleźć się także Huragan. O trzy pozostałe miejsca powalczą cztery drużyny.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Trzeci na razie jest Powiślak, który w sobotę zdobył trzy ważne punkty. Długo podopieczni Radosława Muszyńskiego bezbramkowo remisowali z rezerwami Górnika Łęczna.

W końcówce jednak przechylili szalę na swoją stronę, a bohaterem gospodarzy okazał się Dariusz Drzazga. Skrzydłowy najpierw wywalczył karnego, którego w 81 minucie na gola zamienił Jarosław Milcz. A 120 sekund później Drzazga „zabawił” się z dwoma obrońcami i uderzył precyzyjnie, tuż przy słupku na 2:0.

Wydawało się, że cenne trzy „oczka” zgarnie Lewart, który od szóstej minuty prowadził w Poniatowej po bramce Krystiana Żeliski. Gospodarze gonili, gonili i w końcówce jednak dogonili, a gola na wagę punktu zdobył Sylwester Parada. Remis oznacza, że obie ekipy mają obecnie po 13 „oczek”, tak samo, jak Powiślak i Motor II.

Drużyna Artura Bożyka do przerwy remisowała z Opolaninem 1:1. Pierwszy kwadrans po zmianie stron nie przyniósł zmiany wyniku, ale po chwili Maciej Baryła dał gospodarzom prowadzenie. A później poszło już z górki i ostatecznie lublinianie wygrali 4:1.

HUMMEL IV LIGA, GRUPA I

Świdniczanka Świdnik – Bug Hanna 5:0 (Kotowicz 30, Ptaszyński 51, Zuber 55, Skoczylas 72, Strug 81) * Motor II Lublin – Opolanin Opole Lubelskie 4:1 (Zbiciak 10, Baryła 61, 76, Zawadzki 90 – Pusiak 20) * Powiślak Końskowola – Górnik II Łęczna 2:0 (Milcz 81, Drzazga 83) * Stal Poniatowa – Lewart Lubartów 1:1 (Parada 83 – Żelisko 6) * Orlęta Łuków – Huragan Międzyrzec Podlaski 0:2 (Pakuła 13, Radziszewski 38).

Start i Tomasovia znowu z punktami

Kolejne zwycięstwa zanotowały w weekend najlepsze ekipy grupy drugiej: Start Krasnystaw i Tomasovia

Piłkarze Marka Kwietnia wywalczyli trzeci komplet punktów z rzędu. I w trzecim kolejnym spotkaniu zagrali na zero z tyłu. Tym razem pokonali u siebie Błękitnych Obsza 2:0. Do przerwy jedynego gola zdobył Maciej Welman. A w 68 minucie o tym, że Start wywalczy pełną pulę upewnił się Dominik Skiba.

W Tomaszowie Lubelskim też nie było niespodzianki. A mocno pracował na to Dmytro Avdieiev, który zapisał na swoim koncie dwa z trzech trafień. Po pierwszej połowie podopieczni Bogdana Bławackiego mieli skromną zaliczkę, ale o nerwowej końcówce nie mogło być mowy. Między 69, a 71 minutą do bramki rywali trafili: Kacper Błajda i ponownie Avdieiev. I ostatecznie Tomasovia wygrała 3:0. Trzeba dodać, że ostatni raz rywale potrafili pokonać bramkarza niebiesko-białych 28 sierpnia. W pięciu kolejnych występach Damian Szuta i spółka wywalczyli 13 punktów i mają bilans goli 15-0.

Drugą wygraną w sezonie zanotował POM Iskra, który pokonał u siebie Spartę Rejowiec Fabryczny 2:1. Bohaterem gospodarzy był Oskar Białek, który zapisał na swoim koncie obie bramki.

HUMMEL IV LIGA, GRUPA II

Grom Różaniec – Kryształ Werbkowice 2:0 (Larwa 54, Stefan 90) * Tomasovia Tomaszów Lubelski – Granit Bychawa 3:0 (Avdieiev 26, 71, Błajda 69) * Start Krasnystaw – Błękitni Obsza 2:0 (Welman 29, Skiba 68) * POM Iskra Piotrowice – Sparta Rejowiec Fabryczny 2:1 (Białek 8, 56 – Martyn 67) * Gryf Gmina Zamość – Stal Kraśnik 2:2 (Tomasiak 73, Gierała 90-z karnego – Zięba 11, Lucyk 69).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Michał Szczyrek i radny Zbigniew Jurkowski

Broń w lubelskim ratuszu. „W przypadku wojny umiejętność strzelania nie zaszkodzi”

Radny Zbigniew Jurkowski na posiedzenie Komisji Samorządności i Porządku Publicznego zaprosił mistrza Polski w strzelaniu długodystansowym Michała Szczyrka, który w budynku lubelskiego ratusza zaprezentował… broń. - Bardzo długo żyliśmy w pokoju. Ale w przypadku jakiegoś kataklizmu umiejętność strzelania na pewno nie zaszkodzi – mówi nam sam zainteresowany.

Zatrzymany pojazd

2,5 promila nie uszło uwadze policjanta

Policjant zawsze jest na służbie – nawet po godzinach. Udowodnił to zastępca dyżurnego z łęczyńskiej komendy, który w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę. Badanie alkomatem wykazało, że 30-letni mieszkaniec gminy Milejów miał 2,5 promila alkoholu w organizmie. To był początek problemów pijanego kierowcy.

Teatry tańca spotkają się w Lublinie

Teatry tańca spotkają się w Lublinie

Przed nami 29. edycja Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca – wydarzenia, które od lat przyciąga artystów z całego świata do naszego miasta. Będzie kobieco, różnorodnie i oczywiście światowo.

Dragana Stanković jest nową zawodniczką AZS UMCS Lublin

Dragana Stanković nową zawodniczką AZS UMCS Lublin

Seehia Ridard nie jest już zawodniczką AZS UMCS Lublin. Koszykarka z Francji spędziła w akademickim klubie zaledwie kilka tygodni. Dała się poznać jako niezła środkowa – średnio zdobywała 11 pkt na mecz. Miała też swoje wady, jak chociażby małą aktywność na obu tablicach, co skutkowało niewielką liczbą zbiórek.

Nauczyciele odznaczeni
ZDJĘCIA
galeria

Nauczyciele odznaczeni

Dzisiaj, 20 października 2025 r., w Sali Błękitnej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego odbyła się uroczystość wręczenia odznaczeń państwowych i resortowych oraz nagród Ministra Edukacji i Lubelskiego Kuratora Oświaty z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Najstarszy ogórek i największa cegła pochodzą z Lubelszczyzny! Sprawdź jakie rekordy pobito w naszym regionie
galeria

Najstarszy ogórek i największa cegła pochodzą z Lubelszczyzny! Sprawdź jakie rekordy pobito w naszym regionie

Zapisać się w księdze rekordów Guinnessa to jest wyczyn. Mało kto wie, albo pamięta, że Lublin oraz Lubelszczyzna zapisała się na kartach historii

Z takim obiektem zima im nie straszna. Górnik Łęczna ma nowoczesne boisko "pod balonem"

Z takim obiektem zima im nie straszna. Górnik Łęczna ma nowoczesne boisko "pod balonem"

W poprzednich latach pierwszy zespół Górnika Łęczna musiał szukać sobie obiektów do przeprowadzania treningów w okresie zimowym i odwiedzał Milejów, Świdnik czy Lubartów. Przed nadchodzącą zimą tego problemu już nie będzie. W poniedziałek nastąpiło uroczyste oddanie do użytku nowego boiska ze sztuczną nawierzchnią zadaszonego halą pneumatyczną. Obiekt powstał tuż obok stadionu w Łęcznej i korzystać z niego będą mogli także młodzi adepci klubowej Akademii

Lublinianin szuka miłości w telewizji

Lublinianin szuka miłości w telewizji

Miłość w telewizji? Dlaczego nie! Już w sobotę, na antenie Polsatu zobaczymy w akcji mieszkańca Lublina. 26-letni Tomasz, na co dzień barman i pasjonat muzyki, wystąpi w nowym odcinku popularnego programu „Randka w ciemno”. Czy w telewizyjnym studiu uda mu się znaleźć tę jedyną?

Eksperci podczas EFNI: zasada „apteka tylko dla aptekarza” - czas na zmianę "szkodliwej" regulacji

Eksperci podczas EFNI: zasada „apteka tylko dla aptekarza” - czas na zmianę "szkodliwej" regulacji

Obowiązująca w Polsce zasada „apteka dla aptekarza”, zgodnie z którą możliwość otwarcia apteki ma tylko farmaceuta lub spółka farmaceutów, jest „szkodliwa” i nie leży w interesie pacjentów - uznali uczestnicy debaty „Przywracanie praworządności na rynku aptek - reforma w stylu włoskim”, która odbyła się podczas Europejskiego Forum Nowych Idei (EFNI) w Sopocie. Podczas debaty zaprezentowano raport Instytutu Finansów Publicznych, zawierający propozycje zmian na polskim rynku aptecznym.

Chełmski beniaminek chce na dłużej pozostać w PlusLidze

InPost ChKS Chełm zadebiutuje w PlusLidze w wyjazdowym meczu z PGE Projektem Warszawa

InPost ChKS Chełm chce walczyć z każdym przeciwnikiem. Historyczna inauguracja sezonu w lidze zawodowej dla chełmian odbędzie się we wtorek w Warszawie.

Sołtys na medal? Poznaliśmy najlepszych z najlepszych
ZDJĘCIA
galeria

Sołtys na medal? Poznaliśmy najlepszych z najlepszych

W poniedziałek w Lubelskim Centrum Konferencyjnym w Lublinie poznaliśmy laureatów konkursu „Nasz Sołtys 2025”. Wyróżnienia i nagrody wręczyli marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski oraz wicemarszałek Marek Wojciechowski.

Od niedawna mieszczący się przy ul. Kilińskiego w Zamościu  Zakład Patomorfologii ALFAMED wchodzi w skład grupy Affidea posiadającej w tym momencie 43 placówki w 30 polskich miastach, wykonując rocznie ponad 500 tys. badań i wspierając blisko 400 tys. pacjentów

Zamojski zakład w ogólnopolskiej grupie. To ma przynieść korzyści pacjentom

Grupa Affidea, która m.in. w Zamościu prowadzi NU-MED Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, a poza tym w całej Polsce w sumie aż 43 placówki medyczne wchłonęła zamojski Zakład Patomorfologii ALFAMED, ośrodek specjalizujący się w diagnostyce patomorfologicznej i molekularnej.

Red Sielczyk podzielił się punktami z Bizonem Jeleniec

Derby dla Sokoła Adamów, remis Red Sielczyka z Bizonem Jeleniec. Wyniki bialskiej klasy okręgowej

LKS Agrotex Milanów zdecydowanie lepszy od Kujawiaka Stanin. Lutnia Piszczac nie dała żadnych szans ŁKS Łazy. Skromna wygrana Sokoła Adamów z Unią Krzywda

Młody Ukrainiec wydalony z Polski. W przeszłości siedział za dilerkę

Młody Ukrainiec wydalony z Polski. W przeszłości siedział za dilerkę

19-letni Ukrainiec wydalony z Polski. Ma na koncie dilerkę i znęcanie się nad swoją partnerką.

Daniel Rusek (Górnik Łęczna): Musimy pochylić się nad tym jak wyglądała końcówka spotkania

Daniel Rusek (Górnik Łęczna): Musimy pochylić się nad tym jak wyglądała końcówka spotkania

W meczu na dnie tabeli Betclic I Ligi Górnik Łęczna podzielił się punktami ze Zniczem Pruszków. Taki wynik sprawił, że zielono-czarni wciąż pozostają w strefie spadkowej. Jak niedzielny mecz podsumowali obaj szkoleniowcy?

IV LIGA LUBELSKA
11. KOLEJKA

Wyniki:

Janowianka - Granit Bychawa 4-0
Orlęta Spomlek - Tomasovia 1-1
Orlęta Łuków - MKS Ryki 2-1
Hetman Zamość - Motor II Lublin 3-0
Huragan - Start Krasnystaw 1-2
Bug Hanna - Tur Mijelów 1-1
Lublinianka - Tanew Majdan Stary 2-0
Łada 1945 Biłgoraj - Lewart Lubartów 0-1

Tabela:

1. Hetman 11 31 38-6
2. Lewart 11 27 32-11
3. Janowianka 11 23 30-14
4. Orlęta Radzyń 11 23 28-16
5. Tomasovia 11 21 23-14
6. Łada 11 21 29-10
7. Lublinianka 11 18 25-15
8. Start 11 18 19-25
9. Tur 11 14 21-21
10. Bug 11 10 20-23
11. Orlęta Ł. 11 10 11-22
12. Granit 11 10 13-29
13. Ryki 11 10 20-32
14. Motor II 11 9 15-21
15. Tanew 11 6 10-30
16. Huragan 11 0 8-53

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!