IV LIGA LUBELSKA

17 marca 2024 r.
19:14

IV liga: Udany powrót Sadka, Start Krasnystaw odwrócił losy meczu i jeden gol wicelidera

Łada wygrała w Tomaszowie 5:2, a Tomasovia w Biłgoraju 3:1
Łada wygrała w Tomaszowie 5:2, a Tomasovia w Biłgoraju 3:1 (fot. tomaszów.pl)

W pierwszej kolejce rundy wiosennej kibice na pewno nie mogli narzekać na nudę. Jednym z ciekawszych spotkań było to w Biłgoraju. Tamtejsza Łada 1945 podejmowała Tomasovię. Dodatkowych smaczków było mnóstwo.

Po pierwsze derby, po drugie trenerzy obu ekip. Marek Sadowski, który po paru latach przerwy wrócił na ławkę współpracował przecież z Pawłem Babiarzem w Tomasovii, a kiedyś prowadził też Ładę. Ten drugi odpowiadał za to za wyniki niebiesko-białych także w III lidze. A po trzecie sąsiedzi w tabeli, bo przed pierwszym gwizdkiem szósta była Łada, a siódma Tomasovia.

Wcześniej był Bohdan Bławacki, teraz Marek Sadowski, czyli dwóch trenerów, z którymi wcześniej miałem przyjemność pracować i u nich stażować. Z jednej strony fajna sprawa, z drugiej niewdzięczna, bo trzeba się mierzyć z kimś, kogo się bardzo dobrze zna. Spodziewam się niespodzianek, bo na ile znam trenera, to nigdy nie zdradzał wcześniej planów taktycznych czy personalnych – mówił nam przed meczem Paweł Babiarz.

Goście na pewno zaskoczyli szybkim golem, bo objęli prowadzenie w… 42 sekundzie. Po rzucie rożnym do piłki w szesnastce gospodarzy dopadł Maciej Żerucha i z powietrza uderzył do siatki. Po akcji Dominika Muchy szybko zrobiło się po jeden. W 11 minucie w szesnastce futbolówkę dostał Aleksiei Goncharevich i przechytrzył bramkarza strzałem w krótki róg. Niespodziewanie, jeszcze przed przerwą piłkarze trenera Sadowskiego po raz drugi wyszli na prowadzenie. Obrońcy Łady kompletnie się pogubili i mimo że blisko piłki było ich trzech, to zaliczyli stratę. Damian Szuta poszedł na przebój między trzech rywali, wpadł w pole karne, a na koniec „dzióbnął” piłkę nad bramkarzem na 1:2.

Druga połowa? Gospodarze starali się o wyrównanie, ale nie byli w stanie strzelić drugiego gola. Tuż po godzinie gry stracili za to trzeciego. Po rzucie rożnym głową piłkę do siatki skierował Jakub Piatnoczka i ostatecznie trzy punkty pojechały do Tomaszowa Lubelskiego, a „Sadek” zaliczył udany powrót do piłki.

Naturalnie nie spodziewałem się, że tak szybko wyjdziemy na prowadzenie. Postanowiliśmy jednak od początku zaatakować i efekty przyszły bardzo szybko. To był naprawdę udany mecz, jestem bardzo zadowolony z chłopaków. Zostawili na boisku mnóstwo zdrowia i serca, a w większości wypełnili zadania, o których rozmawialiśmy przed meczem. Łada poza bramką nie oddała tak naprawdę groźnego strzału, bo zupełnie ich zablokowaliśmy – cieszy się Marek Sadowski.

Przed jego zespołem dwa ciekawe mecze. Najpierw z liderem – Janowianką, a później na Wieniawie z Lublinianką. – Na razie się cieszymy z pierwszego zwycięstwa. Wielkich planów też nie robimy, skupiamy się na tym, żeby ogrywać naszą młodzież. Niewiele nam w tym sezonie grozi, ale na pewno najbliższe spotkania zapowiadają się interesująco – dodaje szkoleniowiec niebiesko-białych.

Do przerwy w Krasnymstawie pachniało niespodzianką

W niedzielę ciekawie było też w Krasnymstawie. Tamtejszy Start podejmował Kryształ Werbkowice. Spotkanie upłynęło pod znakiem stałych fragmentów gry. Do przerwy było 0:1. Krystian Michalak zagrał na krótko rzut rożny, a wrzutkę Stanisława Niewińskiego ładną „główką” sfinalizował Maciej Welman.

W drugiej połowie Start rzucił się do odrabiania strat i szybko odwrócił wynik na 2:1. Najpierw po rzucie wolnym goście nie potrafili wybić piłki. Ta spadła wreszcie pod nogi Łukasza Struga, który huknął do siatki. Kilka chwil później znowu rzut wolny, złamana linia spalonego i doskonała sytuacja Kacpra Więczkowskiego zakończyła się golem dla podopiecznych Marka Kwietnia.

Mamy duży niedosyt. Wydaje się, że gospodarze mieli więcej sytuacji, ale my wcale nie byliśmy gorszym zespołem. W pierwszej połowie radziliśmy sobie naprawdę dobrze. Szkoda obu goli, bo mogliśmy zachować się w obronie zdecydowanie lepiej. Nie mam jednak pretensji do chłopaków, powalczyliśmy i szkoda, że nie dostaliśmy za to nagrody. To był jednak inny Kryształ niż w zimowych sparingach, dlatego mamy nadzieję, że nawet mimo porażki, ten występ jest dobrym prognostykiem na przyszłość – mówi Piotr Welcz, opiekun ekipy z Werbkowic.

Jeden gol wicelidera

Wicelider z Kraśnika otworzył wiosnę od skromnej wygranej z Gromem Kąkolewnica. Długo w starciu drugiej i ostatniej drużyny było 0:0. W końcówce próbkę swoich możliwości dał jednak Arkadiusz Bednarczyk, który zapewnił swojej nowej drużynie trzy punkty po świetnym strzale bezpośrednio z rzutu wolnego.

W brody plują sobie pewnie w Poniatowej, bo w pierwszej połowie meczu z Górnikiem II Łęczna Stal zmarnowała rzut karny. A w drugiej straciła dwa gole i trzy punkty wywalczyła młodzież zielono-czarnych.

Najwyżej w pierwszej kolejce wygrał niespodziewanie Opolanin Opole Lubelskie. Podopieczni Daniela Koczona rozpoczęli starcie z Motorem II Lublin od… straty bramki. Odpowiedzieli jednak błyskawicznie, a ostatecznie rozbili rywali aż… 8:1. Dublet zapisał na swoim koncie jeden z zimowych nabytków – pochodzący z Algierii Anes Kherouf. Już do przerwy było 4:1, a w drugiej połowie gospodarze nie mieli litości dla rywali.

Udanie pracę w Międzyrzecu Podlaski rozpoczął Marcin Popławski. Popularny „Papaj” na dzień dobry pokonał Gryfa Gmina Zamość 3:0. Huragan trzecią bramkę zdobył już w 52 minucie. Na listę strzelców wpisał się także Brazylijczyk Dionata Tonin.

1. KOLEJKA HUMMEL IV LIGI

Start Krasnystaw – Kryształ Werbkowice 2:1 (Strug 59, Więczkowski 65 – Welman 18) * Lublinianka Lublin – KS Cisowianka Drzewce 2:1 (Skrzypek 53, Długosz 90+5-samobójcza – Dudkowski 73) * Janowianka Janów Lubelski – Ogniwo Wierzbica 5:0 (Birut 30, Perin 34-z karnego, 86, A. Pawełkiewicz 53, Mistrzyk 74) * Łada 1945 Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski 1:3 (Goncharevich 11 – Żerucha 1, Szuta 37, Piatnoczka 63) * Grom Kąkolewnica – Stal Kraśnik 0:1 (Bednarczyk 79) * Granit Bychawa – Lewart Lubartów 1:4 (Juchna 85 – Kompanicki 2, 46, Myśliwiecki 15, Żelisko 60) * Opolanin Opole Lubelskie – Motor II Lublin 8:1 (Drzazga 27, Kherouf 31, 89, Izdebski 38, Sobstyl 45+2, Czapla 52, Figura 76, 85 – Ivanenko 23) * Górnik II Łęczna – Stal Poniatowa 2:0 (Błaziak, Wachowicz) * Huragan Międzyrzec Podlaski – Gryf Gmina Zamość 3:0 (Krzewski 21, Tonin 32, Radziszewski 52).

Kierowca zasnął za kierownicą. W wypadku zginęła mała dziewczynka i dwie kobiety

Bus roztrzaskał się o drzewo. Na miejscu zginęły dwie kobiety i sześcioletnia dziewczynka. Prokuratura właśnie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ukraińskiemu kierowcy.

Zachowaj ostrość widzenia, zadbaj o swój wzrok
WIDEO

Optyk, okulista, optometrysta – wszystkie te zawody zaczynają się na literę O, ale łączy ich także coś innego. Wszyscy dbają o nasz wzrok. Jak zadbać o nasze oczy, kto i kiedy powinien się wybrać na badania, a także coś o soczewkach kontaktowych i okularach przeciwsłonecznych opowiedzą Katarzyna Piątkowska oraz Bożena Kliza-Puszka – optometrystka i optyczka.

Lubelski Dworzec zostanie Cudem Polskim 2024?

Dworzec Lublin ma szanse na wygraną w konkursie organizowanym przez czasopismo National Geographic Polska.

Egzamin ósmoklasisty 2024. Arkusze i rozwiązania egzaminu z matematyki

W środę uczniowie musieli wykazać się wiedzą matematyczną i na przykład obliczyć zysk ze sprzedaży truskawek i czy różnicę w wysokości wież.

Po ponad pięciu latach zmienił urząd. U wojewody zarobi mniej niż u prezydenta

Po ponad pięciu latach u boku prezydenta Michała Litwiniuka (PO), Maciej Buczyński zmienił miejsce pracy. Od wtorku jest szefem bialskiej delegatury Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego. Zarobi tu mniej niż w ratuszu.

Uwaga na oszustów. LPEC ostrzega mieszkańców

Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ostrzega, że w ostatnim czasie oszuści podszywają się pod pracowników firmy.

Czy warto zainwestować w pompę ciepła?

Pompa ciepła może nie tylko ogrzewać dom i wodę użytkową zimą, ale i chłodzić pomieszczenia latem. Stawiając pytanie o opłacalność inwestycji, należałoby przede wszystkim przyjrzeć się temu, w jaki sposób pompa ciepła generuje oszczędności, jaki jest koszt jej zakupu i montażu oraz po jakim czasie zwróci się inwestycja w to urządzenia. Te kwestie poruszymy w niniejszym wpisie.

Maszerują, aż miło popatrzeć

Równy krok defilady, młynki karabinami i wiele innych elementów zaprezentowali młodzi ludzie podczas pokazu musztry. Na terenie  19. Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej, stacjonującej przy ul. Herberta  w Lublinie, ekipy mundurowe walczyły w wojewódzkim etapie Przeglądu Musztry Klas Mundurowych. Wygrała….

Wystarczyła chwila, a seniorka oddała 270 tys. zł oszczędności

Policjanci z Lublina otrzymali kolejne zgłoszenie dotyczące oszustwa na „policjanta”. Seniorka mając przeświadczenie, że jej oszczędności są zagrożone przelała je na inne konta.

Potrącenie cyklistki w Zamościu
WIDEO

Policjanci z Zamościa ustalają przyczyny wypadku do którego doszło we wtorek na jednym ze skrzyżowań.

Wyjątkowe warsztaty kulinarne z mamami
LUBLIN

W piątek 24 maja, z okazji Dnia Matki, Lublin organizuje bezpłatne warsztaty kulinarne dla mam i ich pociech. Od 17 maja ruszy rekrutacja na to wydarzenie.

Liga Narodów: Udane otwarcie siatkarek reprezentacji Polski

Na inaugurację tegorocznej edycji Ligi Narodów siatkarek reprezentacja Polski pokonała Włoszki 3:0. Kolejnym rywalem Polek będzie w piątek drużyna Francji.

Kolejni pijani kierowcy złapani

Policjanci z Ryk złapali motocyklistę, który kierował pojazdem mając ponad 2 promile alkoholu. Natomiast pijany kierowca z Hrubieszowa zatrzymali kierowcę, który ukrył się przed nimi w szafie.

Złoty medal Akademii Zamojskiej i brąz Politechniki Lubelskiej na AMP w tenisie stołowym

Finały Akademickich Mistrzostw Polski w tenisie stołowym zostały rozegrane w Gdańsku. W rywalizacji panów ponownie najlepsza okazała się Akademia Zamojska. Z kolei wśród pań tytuł obronił Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu. Brąz wywalczyła za to Politechnika Lubelska.