Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

19 maja 2022 r.
18:15

Premier: KE zaakceptowała krajowy plan odbudowy

Autor: Zdjęcie autora x-news/TVN24
36 12 A A

Komisja Europejska zaakceptowała polski krajowy plan odbudowy, a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Podobne zapewnienia płyną z ust przedstawicieli rządu od tygodnia, choć szefowa Komisji Ursula von der Leyen podkreśla, że środki dla Polski nie zostaną odmrożone do czasu spełnienia warunków postawionych przez KE w ramach procedury "pieniądze za praworządność" - chodzi m. in. o likwidację nielegalnej w świetle unijnego prawa tzw. Izby Dyscyplinarnej przy Sądzie Najwyższym.

Tymczasem w łonie rządzącej Zjednoczonej Prawicy trwają przedłużające się tarcia wokół ustaw mających zlikwidować Izbę. PiS forsuje projekt prezydenta, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry upiera się przy swoim.

Morawiecki tłumaczy, że osiągnięte przez jego rząd porozumienie z Komisją dotyczące "kamieni milowych" zamyka proces negocjacyjny, a teraz "po obu stronach musi biec pewna procedura". Po stronie KE KPO musi zostać formalnie zaakceptowany przez Radę Ekonomiczno-Finansową, a polski rząd musi wypełnić "zobowiązania do zmian legislacyjnych związanych z Izbą Dyscyplinarną".

- Przyjęcie tej ustawy (prezydenckiej - red.), o co apeluję do wszystkich sił politycznych, sprawi, że pieniądze z KPO szerokim strumieniem popłyną na inwestycje - powiedział premier.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Paul / 20 maja 2022 r. o 17:50
Przypomnijcie sobie głosowania tzw. opozycji i nieoficjalne oświadczenia Tuska, będziemy rządzić, będą pieniądze. To jest " demokracja i praworządność".
Avatar
-Christopher. / 20 maja 2022 r. o 15:36
Morawiecki był już karany sądownie za mówienie nieprawdy. Teraz premier największego beneficjenta UE, mówi że na odbudowę po pandemii, nie dostaliśmy nic. Co na to kraje, które wpłacają więcej niż dostają. Nie mogę pojąć tej antyunijnej postawy. Teraz wymyślili sobie "test niezawisłości sędziego". Czy to jakiś nowy bubel prawny, który spowodować ma że dostaniemy te miliardy z UE?  
Avatar
Melchior / 20 maja 2022 r. o 09:33
Morawiecki łże jak pies! Cytat: '' panu prezesowi Obajtkowi należy się medal za wzorowe golenie Polaków z pieniędzy na stacjach Orlenu. Kilka tygodni temu pan prezes Obajtek wyszedł dumnie przed kamery i powiedział że tak dobrze zarządza Orlenem że w kwartał wypracował taki zysk jak przez 8 lat rządów PO. Więc ja się pytam pana prezesa Obajtka na kim ten Orlen wypracował ten zysk? Na mnie, na Tobie, na tej Pani, na tym Panu, na zwykłych Polkach i Polakach. Bo jak to możliwe że 8 lat temu baryłka ropy kosztowała 120$ a paliwo było po 5 zł., a teraz baryłka ropy po 100$, vat zmniejszony z 23% do 8%, akcyza mocno obniżona, do najmniejszego poziomu na jaki pozwala UE a paliwo po 8 zł. Powinno być po 4 zł., reszta to czysty zysk Orlenu. Drukować pieniędzy już nie mogą bo inflacja 13% to wymyślili żeby napełnić sakiewkę pieniędzmi które wyciągnął od Polaków poprzez spółki skarbu państwa, które są monopolistami na rynku. Właśnie dlatego zaczął nas golić Orlen na paliwie, PGE na prądzie, PGNiG na gazie a PGG na węglu. Albo kupujesz od tych monopolistów albo nie kupisz nigdzie. Brawo PiS, tak się goli baranów''.
Morawiecki łże jak pies! Cytat: '' panu prezesowi Obajtkowi należy się medal za wzorowe golenie Polaków z pieniędzy na stacjach Orlenu. Kilka tygodni temu pan prezes Obajtek wyszedł dumnie przed kamery i powiedział że tak dobrze zarządza Orlenem że w kwartał wypracował taki zysk jak przez 8 lat rządów PO. Więc ja się pytam pana prezesa Obajtka na kim ten Orlen wypracował ten zysk? Na mnie, na Tobie, na tej Pani, na tym Panu, na zwykłych Polkach i Polakach. Bo jak to możliwe że 8 lat temu baryłka ropy kosztowała 120$ a paliwo było po 5 zł., a... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 20 maja 2022 r. o 07:16
Polska danina płynie do lewackiej unii tylko po to, by zryci moralnie politycy mogli nas szantażować sankcjami i dozowac należne pieniadze ?
Avatar
Izydor / 19 maja 2022 r. o 22:40
Czy KE już o tym wie?? Czy z DW wyczyta?? te rewelacje.
Avatar
Kroll / 19 maja 2022 r. o 20:32
Ha ha ha..... Dobre. Mateusz Działkowiecki już rozdaje kasę której nie ma. To takie pisowskie. Będzie na promy, nowe pylony bloków energetycznych, szwalnie i respiratory. I jeszcze dla ojca dyrektora na nowe odwierty. A za resztę wybudujemy łuk triumfalny w każdym mieście powyżej 20 tysięcy.
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 maja 2022 r. o 20:10
Jak to? Przecież Tusk jeździł, zapewniał, zaklepywał i przekonywał że wszystko już dawno załatwił. Czyżby znowu kłamał?
 No załatwił, zorganizował. Tylko pissowcy nieudacnicy nie chcą ich brać, bo się wyda że doprowadzili Polskę do ruiny. Zresztą zgodnie z obietnicą przedwyborczą.
Avatar
-Christopher. / 19 maja 2022 r. o 19:34
Jak to? Przecież Tusk jeździł, zapewniał, zaklepywał i przekonywał że wszystko już dawno załatwił. Czyżby znowu kłamał?
Tusk to se może, on póki co nie rządzi. Załatwić to może tylko mafia trzymająca władzę.
Jesteś w błędzie. Tusk jest nadal szefem europejskiej partii, jego ludzie głosują przeciwko Polsce. Jeśli mówisz o mafii... coś może być na rzeczy ale właśnie w tamtym środowisku
 "Jego" ludzie głosują przeciwko błędnym decyzjom szkodzącej Polsce"Polskiej prawicy" która kuma się z pro kremlowską Le Pen i Orbanem a aktualnie w rekordowych ilościach importuje z Rosji co się jeszcze da. Mniej tvpis a więcej niezależnych środków przekazu. 
 "Jego" ludzie głosują przeciwko błędnym decyzjom szkodzącej Polsce"Polskiej prawicy" która kuma się z pro kremlowską Le Pen i Orbanem a aktualnie w rekordowych ilościach importuje z Rosji co się jeszcze da. Mniej tvpis a więcej niezależnych środków przekazu.  rozwiń
Avatar
poker / 19 maja 2022 r. o 19:27
Jak to? Przecież Tusk jeździł, zapewniał, zaklepywał i przekonywał że wszystko już dawno załatwił. Czyżby znowu kłamał?
Tusk to se może, on póki co nie rządzi. Załatwić to może tylko mafia trzymająca władzę.
 Jesteś w błędzie. Tusk jest nadal szefem europejskiej partii, jego ludzie głosują przeciwko Polsce. Jeśli mówisz o mafii... coś może być na rzeczy ale właśnie w tamtym środowisku
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 19 maja 2022 r. o 19:24
cytat ;" a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki". To raczej za KILKA LAT !!!!!!!!!!!!!
Avatar
Paul / 20 maja 2022 r. o 17:50
Przypomnijcie sobie głosowania tzw. opozycji i nieoficjalne oświadczenia Tuska, będziemy rządzić, będą pieniądze. To jest " demokracja i praworządność".
Avatar
-Christopher. / 20 maja 2022 r. o 15:36
Morawiecki był już karany sądownie za mówienie nieprawdy. Teraz premier największego beneficjenta UE, mówi że na odbudowę po pandemii, nie dostaliśmy nic. Co na to kraje, które wpłacają więcej niż dostają. Nie mogę pojąć tej antyunijnej postawy. Teraz wymyślili sobie "test niezawisłości sędziego". Czy to jakiś nowy bubel prawny, który spowodować ma że dostaniemy te miliardy z UE?  
Avatar
Melchior / 20 maja 2022 r. o 09:33
Morawiecki łże jak pies! Cytat: '' panu prezesowi Obajtkowi należy się medal za wzorowe golenie Polaków z pieniędzy na stacjach Orlenu. Kilka tygodni temu pan prezes Obajtek wyszedł dumnie przed kamery i powiedział że tak dobrze zarządza Orlenem że w kwartał wypracował taki zysk jak przez 8 lat rządów PO. Więc ja się pytam pana prezesa Obajtka na kim ten Orlen wypracował ten zysk? Na mnie, na Tobie, na tej Pani, na tym Panu, na zwykłych Polkach i Polakach. Bo jak to możliwe że 8 lat temu baryłka ropy kosztowała 120$ a paliwo było po 5 zł., a teraz baryłka ropy po 100$, vat zmniejszony z 23% do 8%, akcyza mocno obniżona, do najmniejszego poziomu na jaki pozwala UE a paliwo po 8 zł. Powinno być po 4 zł., reszta to czysty zysk Orlenu. Drukować pieniędzy już nie mogą bo inflacja 13% to wymyślili żeby napełnić sakiewkę pieniędzmi które wyciągnął od Polaków poprzez spółki skarbu państwa, które są monopolistami na rynku. Właśnie dlatego zaczął nas golić Orlen na paliwie, PGE na prądzie, PGNiG na gazie a PGG na węglu. Albo kupujesz od tych monopolistów albo nie kupisz nigdzie. Brawo PiS, tak się goli baranów''.
Morawiecki łże jak pies! Cytat: '' panu prezesowi Obajtkowi należy się medal za wzorowe golenie Polaków z pieniędzy na stacjach Orlenu. Kilka tygodni temu pan prezes Obajtek wyszedł dumnie przed kamery i powiedział że tak dobrze zarządza Orlenem że w kwartał wypracował taki zysk jak przez 8 lat rządów PO. Więc ja się pytam pana prezesa Obajtka na kim ten Orlen wypracował ten zysk? Na mnie, na Tobie, na tej Pani, na tym Panu, na zwykłych Polkach i Polakach. Bo jak to możliwe że 8 lat temu baryłka ropy kosztowała 120$ a paliwo było po 5 zł., a... rozwiń
Avatar
TECZOWY--ZSL / 20 maja 2022 r. o 07:16
Polska danina płynie do lewackiej unii tylko po to, by zryci moralnie politycy mogli nas szantażować sankcjami i dozowac należne pieniadze ?
Avatar
Izydor / 19 maja 2022 r. o 22:40
Czy KE już o tym wie?? Czy z DW wyczyta?? te rewelacje.
Avatar
Kroll / 19 maja 2022 r. o 20:32
Ha ha ha..... Dobre. Mateusz Działkowiecki już rozdaje kasę której nie ma. To takie pisowskie. Będzie na promy, nowe pylony bloków energetycznych, szwalnie i respiratory. I jeszcze dla ojca dyrektora na nowe odwierty. A za resztę wybudujemy łuk triumfalny w każdym mieście powyżej 20 tysięcy.
Avatar
Janusz_Paliwas / 19 maja 2022 r. o 20:10
Jak to? Przecież Tusk jeździł, zapewniał, zaklepywał i przekonywał że wszystko już dawno załatwił. Czyżby znowu kłamał?
 No załatwił, zorganizował. Tylko pissowcy nieudacnicy nie chcą ich brać, bo się wyda że doprowadzili Polskę do ruiny. Zresztą zgodnie z obietnicą przedwyborczą.
Avatar
-Christopher. / 19 maja 2022 r. o 19:34
Jak to? Przecież Tusk jeździł, zapewniał, zaklepywał i przekonywał że wszystko już dawno załatwił. Czyżby znowu kłamał?
Tusk to se może, on póki co nie rządzi. Załatwić to może tylko mafia trzymająca władzę.
Jesteś w błędzie. Tusk jest nadal szefem europejskiej partii, jego ludzie głosują przeciwko Polsce. Jeśli mówisz o mafii... coś może być na rzeczy ale właśnie w tamtym środowisku
 "Jego" ludzie głosują przeciwko błędnym decyzjom szkodzącej Polsce"Polskiej prawicy" która kuma się z pro kremlowską Le Pen i Orbanem a aktualnie w rekordowych ilościach importuje z Rosji co się jeszcze da. Mniej tvpis a więcej niezależnych środków przekazu. 
 "Jego" ludzie głosują przeciwko błędnym decyzjom szkodzącej Polsce"Polskiej prawicy" która kuma się z pro kremlowską Le Pen i Orbanem a aktualnie w rekordowych ilościach importuje z Rosji co się jeszcze da. Mniej tvpis a więcej niezależnych środków przekazu.  rozwiń
Avatar
poker / 19 maja 2022 r. o 19:27
Jak to? Przecież Tusk jeździł, zapewniał, zaklepywał i przekonywał że wszystko już dawno załatwił. Czyżby znowu kłamał?
Tusk to se może, on póki co nie rządzi. Załatwić to może tylko mafia trzymająca władzę.
 Jesteś w błędzie. Tusk jest nadal szefem europejskiej partii, jego ludzie głosują przeciwko Polsce. Jeśli mówisz o mafii... coś może być na rzeczy ale właśnie w tamtym środowisku
Avatar
Przyjaciel_lub_NIE / 19 maja 2022 r. o 19:24
cytat ;" a pieniądze z unijnych funduszy na rzecz odbudowy po pandemii COVID-19 za kilka miesięcy popłyną do Polski szerokim strumieniem - zapewnił Mateusz Morawiecki". To raczej za KILKA LAT !!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W Lublinie niedźwiedź depcze kulę ziemską. Nowy mural nieco się opóźni [zdjęcia]
galeria

W Lublinie niedźwiedź depcze kulę ziemską. Nowy mural nieco się opóźni [zdjęcia]

Przedłużą się prace nad nowym, antywojennym muralem tworzonym przez ukraińskiego artystę na ścianie kamienicy przy Jasnej. Miał być gotowy do dzisiaj, na jego ukończenie potrzeba jeszcze kilka dni.

Lublin: Zamiast koncertu z muzyką Dire Straits był wielki zawód. Pusta hala, muzyków brak
Alarm24

Lublin: Zamiast koncertu z muzyką Dire Straits był wielki zawód. Pusta hala, muzyków brak

Bilety na to wydarzenie nie były tanie, bo kosztowały od 184 do 499 zł. Jednak ci melomani, którzy mieli ochotę posłuchać w piątek muzyki rockowej spod znaku Dire Straits, solidnie się rozczarowali. Koncert został odwołany kilka dni temu, ale niektórzy i tak pojawili się w hali Globus w Lublinie, bo nie dotarła do nich informacja o jego odwołaniu. Organizator komunikował się z posiadaczami biletów za pośrednictwem Facebooka

Rozpad w Górniku Łęczna trwa. Kolejni dwaj piłkarze żegnają się z klubem

Rozpad w Górniku Łęczna trwa. Kolejni dwaj piłkarze żegnają się z klubem

Trwa rozpad drużyny Górnika Łęczna. W piątek okazało się, że z zielono-czarnymi pożegnało się dwóch kolejnych zawodników z linii pomocy – Jason Lokilo i Janusz Gol

Regions Cup: Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej lepsza od Podkarpacia
film

Regions Cup: Reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej lepsza od Podkarpacia

W piątek rozpoczął się Finałowy Turniej Makroregionu w ramach UEFA Regions Cup. W Stalowej Woli o awans do krajowego finału walczy także reprezentacja Lubelskiego Związku Piłki Nożnej. Piłkarze Sebastiana Luterka na dzień dobry pokonali rywali z Podkarpacia 2:0.

Ogród dla zmysłów przy zamojskiej podstawówce. Nacieszy oko, nos i ucho [zdjęcia]
galeria

Ogród dla zmysłów przy zamojskiej podstawówce. Nacieszy oko, nos i ucho [zdjęcia]

Już jest ponad 100 sadzonek najróżniejszych roślin i kwiatów. Za jakiś czas powstaną też alejki, domki dla owadów i ptaków, a także ławki i altanka. Przy Szkole Podstawowej nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi rozpoczęła się budowa ogrodu sensorycznego.

Młodzież Motoru Lublin druga podczas DMPJ w Bydgoszczy. Ale jest nad czym myśleć

Młodzież Motoru Lublin druga podczas DMPJ w Bydgoszczy. Ale jest nad czym myśleć

W Lublinie młodzież Motoru zajęła drugą lokatę i powtórzyła ten wyczyn dzień później w Bydgoszczy. W czwartek na torze miejscowej Abramczyk Polonii rozegrano drugi ćwierćfinał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w grupie B

Skazany za kradzież prądu. Teraz były radny nie chce oddać pieniędzy do urzędu

Skazany za kradzież prądu. Teraz były radny nie chce oddać pieniędzy do urzędu

Były radny powiatowy Zbigniew A., zgodnie z decyzją władz powiatu puławskiego, ma zwrócić diety, które zostały mu wypłacone po prawomocnym wyroku skazującym. Samorządowiec został o to poproszony już pod koniec lutego, ale pieniędzy do dzisiaj nie zwrócił.

3, 2, 1, 0 start! Zaczyna się 47. Zamojskie Lato Teatralne
25 czerwca 2022, 13:00

3, 2, 1, 0 start! Zaczyna się 47. Zamojskie Lato Teatralne

Na początek przedstawienie dla dzieci, a na wieczorem plenerowy, widowiskowy spektakl na Rynku Wielkim. W sobotę zaczyna się 47. Zamojskie Lato Teatralne. Potrwa do 10 lipca.

Zderzenie na wyjeździe z Lublina. Dwoje dzieci w szpitalu, długi korek samochodów

Zderzenie na wyjeździe z Lublina. Dwoje dzieci w szpitalu, długi korek samochodów

Dwoje małych dzieci pojechało do szpitala na badania po tym, jak samochód, którym jechały, zderzył się z drugim autem. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość, bo ruch w miejscu zdarzenia jest utrudniony

Kontrowersyjny napis na pomniku. Sprawca nadal poszukiwany

Kontrowersyjny napis na pomniku. Sprawca nadal poszukiwany

Ktoś w maju na pomniku Latającej Fortecy w Worońcu pod Białą Podlaską zamieścił kontrowersyjny napis. Policji nie udało się namierzyć sprawcy.

"Klęczałam, a kocie łby wbijały mi się w czaszkę". Performance białoruskich artystów
Zdjęcia
galeria

"Klęczałam, a kocie łby wbijały mi się w czaszkę". Performance białoruskich artystów

Igor przez godzinę odtwarzał pozycję człowieka w sytuacji opresji, z głową przy ziemi. Elektroniczny zegar odmierzał głośne sekundy.

Kolejka przed granicą na 35 kilometrów! Zamkną przejście dla samochodów osobowych

Kolejka przed granicą na 35 kilometrów! Zamkną przejście dla samochodów osobowych

Kolejka samochodów do przejścia granicznego w Dorohusku liczy już ponad 35 kilometrów. Korek zaczyna się od miejscowości Stołpie. Wiele wskazuje też na to, że będzie tak aż do końca czerwca. Dzisiaj Straż Graniczna poinformowała, że w poniedziałek zamknie przejście graniczne Dorohusk-Jagodzin dla samochodów osobowych

Nad zalewem w Zamościu. Palmy, parasole, parawany i piach [zdjęcia]
galeria

Nad zalewem w Zamościu. Palmy, parasole, parawany i piach [zdjęcia]

Formalnie pierwszy dzień wakacji jest w sobotę, więc dopiero od tego dnia plażowiczów nad zalewem w Zamościu strzec będą ratownicy WOPR. Ale amatorów wodnych i słonecznych kąpieli nie brakowało tutaj już w piątkowe popołudnie.

Suczka nie jadła od kilku tygodni. Jej właściciel czekał, aż zdechnie

Suczka nie jadła od kilku tygodni. Jej właściciel czekał, aż zdechnie

Widok skrajnie wychudzonej suczki zaniepokoił sąsiadów, którzy zaalarmowali puławską fundację prozwierzęcą "Przyjazna Łapa". Wolontariuszki w czwartek udały się pod wskazany adres i odebrały czworonoga właścicielowi. Mela trafiła do puławskiej lecznicy weterynaryjnej.

Zagrodzono część najpopularniejszej drogi rowerowej w Lublinie