Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelskie

20 maja 2019 r.
21:35

Szykuje się protest młodych lekarzy. "Minister nie dotrzymał obietnic"

9 38 A A

Minister zdrowia nie dotrzymał obietnic złożonych w ramach porozumienia z lutego ubiegłego roku – irytują się lekarze i na 1 czerwca zapowiadają manifestację na ulicach Warszawy. Być może będzie to początek większej akcji.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Medycy zarzucają ministerstwu, że nadal nie przeznaczyło takich pieniędzy na ochronę zdrowia, jak obiecywało.

– Ministerstwo prowadzi kreatywną księgowość. Jednym z punktów ubiegłorocznego porozumienia jest wzrost wydatków na ochronę zdrowia do 6 proc. PKB do 2024 roku. W każdym kolejnym roku miały to być konkretne kwoty w odniesieniu do bieżącego PKB.

Tymczasem wyliczenia na ten rok przygotowano na podstawie PKB z 2017 roku – tłumaczy Jakub Kosikowski, lekarz z Lublina, były przewodniczący Porozumienia Rezydentów. – W związku z tym różnica między rzeczywistym wzrostem, a tym wyliczonym na podstawie nieaktualnych danych jest na poziomie ok. 10 mld zł.

Kolejna sporna kwestia to tzw. bony patriotyczne. Lekarze, którzy zrezygnowali z emigracji i wybrali pracę w kraju mają dostawać o 600–700 zł brutto większe wynagrodzenie.

– Niestety nadal nie obejmuje to stomatologów, mimo że ustawa o zawodach lekarza i lekarza dentysty wyraźnie określa, że stomatolog to także lekarz – podkreśla Kosikowski i dodaje, że nadal nie ma też rozstrzygnięć w kwestii określania refundacji leków na receptach. – W tym momencie to lekarz musi określać poziom refundacji, co często staje się przedmiotem sporu z pacjentem, a w razie pomyłki podstawą do naliczenia kary w wysokości nawet 200 zł plus cena leku, co oznacza czasami tysiące złotych – zaznacza Kosikowski. – Do końca ubiegłego roku miało się to zmienić. Lekarz miał wypisywać na recepcie tylko konkretny lek, a poziom refundacji miał być określany automatycznie przez system elektroniczny. Niestety mamy już koniec maja, a nadal nic się w tej sprawie nie zmieniło.

Czy manifestacja 1 czerwca to początek większej akcji podobnej np. do tej, którą przez cały maj prowadzą fizjoterapeuci (m.in. masowe oddawanie krwi, strajk włoski, a nawet głodówka)? – Na razie zaplanowana jest manifestacja, niebawem zostanie określona trasa, którą przejdą jej uczestnicy. Być może będą kolejne działania, zobaczymy jak to się rozwinie – mówi Kosikowski.

Lekarze rezydenci protestowali na jesieni 2017 roku. Domagali się wzrostu wynagrodzeń i zwiększenia nakładów na ochronę zdrowie. Prowadzili m.in. protest głodowy, a także wypowiadali klauzule opt-out (zgoda na wydłużenie czasu pracy ponad normę 48 godzin w tygodniu), do czego przyłączyli się też ich starsi koledzy po fachu.

e-Wydanie

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
My / 20 maja 2019 o 21:44
+10
Muszą poczekać.,Póki co, zbieramy kasę na Parafia Plus i Menel Plus. Więc leki powinny podrożec lub tę kasę weźmiemy z kar nakładanych na piszących recepty.
Avatar
Inż. / 21 maja 2019 o 05:45
+8
Polecam pójść na studia lekarskie i wtedy opawiadać swoje mądrości. Jesteście tępakami tak mówiąc. Ograniczeni do granic możliwości. To może zamiast socjali dla waszej i innej potologii, przeznaczyć te pieniądze na świadczenia medyczne,leki itp.? A nie tylko bo ktoś nam daje za free. Tylko skądś to muszą wziąć? W którym zawodzie jest się tak odpowiedzialnym za życie drugiego człowieka? Pewnie na kasie w biedronce Pani ma większą odpowiedzialność? Nawet mi was nie jest szkoda. Po prostu patologia. Pozdrawiam
Avatar
Bercik / 20 maja 2019 o 22:43
+8
Racja, niech się douczają i pracują po 40 godzin w tygodniu ! A wtedy zaczną się jaja, bo będą braki kadrowe.
Avatar
Joanna / 21 maja 2019 o 11:28
+5
Po co nam lekarze? Przecież mamy księży!
Avatar
kks / 21 maja 2019 o 06:34
+4
Ludzie przecież to od samego początku było wiadomo, że lekarze są robieni w bambuko. Młodzi lekarze są.... młodzi więc i naiwni a po stronie rządowej stoją stare komunistyczne cwaniaki. Niektórzy z nich mają jeszcze PZPR-owskie doświadczenia z okręcania wokół palca Solidarnościowców. Po "negocjacjach" z młodymi lekarzami perspektywa zwiększania finansowania służby zdrowia została sprytnie przesunięta na "po wyborach 2019" i to już mówiło, że oni nie zamierzają nic w tym kierunku robić bo tych PIENIĘDZY NIE MA. Zostały wydane na przekupienie wyborców. Taka jest smutna prawda. A tymczasem Polska ma jedno z najniższych finansowań Służby Zdrowia w UE (względem PKB) Rosną kolejki do specjalistów, na SOR-ach jedna wielka poczekalnia. szpitale powoli stają się umieralniami. Wg GUS w 2018 roku miała miejsce największa ilość zgonów w Polsce od 1945 roku czyli od II wojny światowej. Ale taka sytuacja jest na rękę rządzącym? I nie jest to żadna tajemnica. Gros z tych umierających ludzi to ludzie na emeryturze lub wieku przedemerytalnym odpada więc konieczność wypłacania im przez lata emerytur, trzynastek i to w obliczu obniżonego wieku emerytalnego no i oczywiście leczenia ich przewlekłych chorób. Same zyski dla budżetu. To już dawno ekonomiści policzyli, że taniej jest w ogólnym rozrachunku, żeby umierali wcześniej. Dlatego dla władzy służba zdrowia nie będzie priorytetem.
Ludzie przecież to od samego początku było wiadomo, że lekarze są robieni w bambuko. Młodzi lekarze są.... młodzi więc i naiwni a po stronie rządowej stoją stare komunistyczne cwaniaki. Niektórzy z nich mają jeszcze PZPR-owskie doświadczenia z okręcania wokół palca Solidarnościowców. Po "negocjacjach" z młodymi lekarzami perspektywa zwiększania finansowania służby zdrowia została sprytnie przesunięta na "po wyborach 2019" i to już mówiło, że oni nie zamierzają nic w tym kierunku robić bo tych PIENIĘDZY NIE MA. Zostały wyd... rozwiń
Avatar
Gość / 21 maja 2019 o 05:59
+4
To niech mi ktoś pokaże kasjerke odpowiedzialną za zdrowie i życie drugiego człowieka :)
Avatar
vermis / 21 maja 2019 o 16:34
+3
Najistotniejszą przyczyną złego leczenia jest  NFZ a nie brak wiedzy.
Avatar
Ellie / 21 maja 2019 o 12:04
+3
Polak mały i inni, ujadajcie i pluj na lekarzy w twarz, jak do niech pójdziecie. Na pewno wtedy też będziecie tacy dumni i pewni siebie. :)
Avatar
Inż. / 21 maja 2019 o 06:02
+3
Do gość. To pewnie dlatego jest tyle wypadków. Ludzie wpadają w rutynę i walą w ludzi. Faktycznie :D Cały kraj to patologia włącznie z Tobą i twoim ograniczeniem umysłowym. Pozdrawiam i życzę miłego dnia :D
Avatar
ooo / 7 czerwca 2019 o 14:30
+2
lekarze mało nie zarabiają, a młodzi lekarze zarabiają mniej tak jak mniej zarabia się we wszystkich innych zawodach, ludziom bez doświadczenia nie płaci się tyle co tym z 20letnim stażem, niech im się nie wydaje że jak AM skończyli to już łoohoho. Poza tym podatnicy sfinansowali za friko studia, to też jest dług do odrobienia wobec społeczeństwa
Avatar
ooo / 7 czerwca 2019 o 14:30
+2
lekarze mało nie zarabiają, a młodzi lekarze zarabiają mniej tak jak mniej zarabia się we wszystkich innych zawodach, ludziom bez doświadczenia nie płaci się tyle co tym z 20letnim stażem, niech im się nie wydaje że jak AM skończyli to już łoohoho. Poza tym podatnicy sfinansowali za friko studia, to też jest dług do odrobienia wobec społeczeństwa
Avatar
Gość / 7 czerwca 2019 o 13:44
0
Jest wyrok ws. kardiochirurga Mirosława G. Chodzi o przyjmowanie łapówek Warszawski sąd rejonowy uznał kardiochirurga Mirosława G. winnym przyjęcia co najmniej 22 tys. zł łapówek od pacjentów. Wymierzył mu za to karę roku więzienia w zawieszeniu na dwa lata i 50 tys. zł grzywny.
Avatar
Gość / 21 maja 2019 o 18:17
+1
A ja się z was durne konowały śmieję. Moja kobieta ma sześcioro dzieci i dwójkę wnuków, ich matki są niepełnoletnie. Robić nie musimy, OPS nas utrzymuje, z 500+ mamy kasy więcej niż średnia krajowa a do tego mamy zagwarantowaną emeryturę. Mamy więcej niż wy a na starość będzie taka sama emerytura bez płacenia składek i roboty. A wy głupki wypruwajta se żyły, może dożyjeta do 65 lat. A jak nie dożyjeta to dla nas więcej zostanie.
Avatar
vermis / 21 maja 2019 o 16:34
+3
Najistotniejszą przyczyną złego leczenia jest  NFZ a nie brak wiedzy.
Avatar
arc / 21 maja 2019 o 13:47
-2
TAKA sama kasta jak księża, na 400 kleryków tylko pięciu jest z powołania, reszta dla kasy i ministrantów, to samo dotyczy lekarzy na Jaczewskiego jest kilku gnoi którzy już domagają się tytułów ,,doktora,, a są od roboty jak dupa od srania.
 masz opcję możesz zmienić kościoł  [wyznanie to samo poczytaj sobie]  gdzie nie ma klerykow seminariów bez zbędnych dogmatów  czy hybrydy miedzy cywilami a zakonnikami.... są pastorzy mają rodzinę  Przymioty duchownych 1 list do TM    Diakoni niech będą mężami jednej żony 6 , rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami.]
 masz opcję możesz zmienić kościoł  [wyznanie to samo poczytaj sobie]  gdzie nie ma klerykow seminariów bez zbędnych dogmatów  czy hybrydy miedzy cywilami a zakonnikami.... są pastorzy mają rodzinę  Przymioty duchownych 1 list do TM    Diakoni niech będą mężami jednej żony 6 , rządzący dobrze dziećmi i własnymi domami.] rozwiń
Avatar
Ellie / 21 maja 2019 o 12:04
+3
Polak mały i inni, ujadajcie i pluj na lekarzy w twarz, jak do niech pójdziecie. Na pewno wtedy też będziecie tacy dumni i pewni siebie. :)
Avatar
Joanna / 21 maja 2019 o 11:28
+5
Po co nam lekarze? Przecież mamy księży!
Avatar
Polak mały / 21 maja 2019 o 11:02
0
Ciekawe gdzie ci wszyscy zgorzkniali ujadacze idą z problemami zdrowotnymi? Do szamana?
 Przecież to na to samo wychodzi, tylko do szamana można dużo szybciej się dostać.
Avatar
Ellie / 21 maja 2019 o 10:48
-1
Ciekawe gdzie ci wszyscy zgorzkniali ujadacze idą z problemami zdrowotnymi? Do szamana?
Avatar
NIE PODOBA SIĘ? ODDAWAĆ KASĘ ZA STUDIA!! / 21 maja 2019 o 09:27
-5
PODATNIK ZAPŁACIŁ KILKASET TYSIĘCY ZLOTYCH ZA WYKSZTAKLCENIE TEGOZ LEKARZA - A TERAZ JESZCZE MUSI ZNOSIC JEGO FOCHY ??? 
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

TBV Start Lublin, czyli zespół w fazie budowy

TBV Start Lublin, czyli zespół w fazie budowy 0 0

Start Lublin szykuje się do nadchodzącego sezonu. Wiadomo, że w klubie pozostanie David Dedek, a także kilku polskich zawodników. Nie jest natomiast pewne czy drużynę nadal będzie wspierała firma TBV

Brakuje wody w podlubelskich gminach. Mieszkańcy się irytują

Brakuje wody w podlubelskich gminach. Mieszkańcy się irytują 0 7

Regularne problemy z dostawami wody albo jej kompletny brak – na to od dłuższego czasu narzekają mieszkańcy podlubelskich gmin. Powodem jest susza i przestarzałe ujęcia

Radosław Piesiewicz (Prezes PZKosz): Liga jest coraz mocniejsza

Radosław Piesiewicz (Prezes PZKosz): Liga jest coraz mocniejsza 0 0

Rozmowa z Radosławem Piesiewiczem, prezesem Polskiego Związku Koszykówki

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w woj. lubelskim

IMGW ostrzega przed burzami z gradem w woj. lubelskim 5 2

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem w woj. lubelskim

Zabójstwo Kristiny. Matka 22-latka: Wolelibyśmy sami zginąć [reportaż Uwagi TVN]
film

Zabójstwo Kristiny. Matka 22-latka: Wolelibyśmy sami zginąć [reportaż Uwagi TVN] 38 1

To zbrodnia, która wstrząsnęła Polską. Półnagie ciało 10-letniej Kristiny, z licznymi ranami kłutymi i poderżniętym gardłem odnaleziono w lesie nieopodal miejscowości, w której mieszkała. Podejrzany, 22-letni student przyznał się do winy. Czy powodem zbrodni była niespełniona miłość do matki dziewczynki?

CBA zawiadamia prokuraturę ws. podejrzenia korupcji w starostwie w Puławach

CBA zawiadamia prokuraturę ws. podejrzenia korupcji w starostwie w Puławach 0 5

Poświadczenie nieprawdy, przekroczenie uprawnień i działanie na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowych - to przestępstwa, do których zdaniem Centralnego Biura Antykorupcyjnego mogło dojść w puławskim starostwie powiatowym. Biuro powiadomiło już Prokuraturę Okręgową w Lublinie.

Zabójca Krisitiny aresztowany. Apel mamy dziewczynki
film

Zabójca Krisitiny aresztowany. Apel mamy dziewczynki 0 1

Świdnica (woj. dolnośląskie). Na wniosek prokuratury Sąd Rejonowy w Świdnicy zdecydował o tymczasowym areszcie dla 22-latka, który jest podejrzany o zabójstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin.

Na 2 miesiące zamkną ważną ulicę w Lublinie. Łączy Al. Racławickie z ul. Głęboką

Na 2 miesiące zamkną ważną ulicę w Lublinie. Łączy Al. Racławickie z ul. Głęboką 9 20

Przez ponad dwa miesiące zamknięty ma być odcinek ul. Spadochroniarzy, przez co niemożliwy stanie się przejazd tą trasą od Al. Racławickich do ul. Głębokiej.

Listy od ZUS już w drodze. Dostanie je 20 mln osób

Listy od ZUS już w drodze. Dostanie je 20 mln osób 0 3

Każdy, kto ma odłożoną choćby jedną składkę w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, otrzyma wkrótce „Informację o stanie konta ubezpieczonego”. Warto do niej zajrzeć i sprawdzić wartość odłożonych składek i prognozę emerytury.

Euro U-21. Dzisiaj Polacy zagrają z Włochami. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie

Euro U-21. Dzisiaj Polacy zagrają z Włochami. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i internecie 0 0

Dzisiaj wieczorem reprezentacja Polski do lat 21 rozegra kolejny mecz w ramach mistrzostw Europy. Tym razem rywalami podopiecznych selekcjonera Czesława Michniewicza będą gospodarze turnieju – Włosi

Żegnaj szkoło! Dziś zakończenie roku szkolnego

Żegnaj szkoło! Dziś zakończenie roku szkolnego 0 4

Dziś zakończenie roku szkolnego. Blisko 340 tys. uczniów z województwa lubelskiego cieszyć się będzie 74 dniami beztroskiej laby.

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych
Lublin

Blokowiska zamiast grządek? Mieszkańcy obawiają się likwidacji ogródków działkowych 47 59

Likwidacji ogrodów działkowych przy ul. Bluszczowej obawia się część mieszkańców Ponikwody. Sądzą, że teren może zostać sprzedany deweloperowi, bo obowiązujący plan zagospodarowania przeznacza go pod budowę bloków. Protestujący domagają się zmiany planu

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19.06.2019 0 0

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół

Lubelskie: W tej wsi alkoholu nie kupisz, bo przyjeżdża biskup żeby poświęcić kościół 104 29

We wsi Hanna (pow. włodawski) wprowadzono czasową prohibicję. Wszystko przez rekonsekrację miejscowego kościoła.

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami

Prezydent z absolutorium. Raport z uwagami 2 15

Radni Białej Podlaskiej udzielili absolutorium prezydentowi Michałowi Litwiniukowi (PO). Wiele słów krytyki posypało się na raport o stanie miasta.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.