Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 czerwca 2022 r.
16:07

1200 pracowników Urzędu Miasta podpisało list do prezydenta Krzysztofa Żuka

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
1 82 A A
Krzysztof Żuk
Krzysztof Żuk (fot. Maciej Kaczanowski)

Kolejni pracownicy idą do prezydenta miasta po podwyżki wynagrodzeń. Tym razem o pieniądze upomina się załoga Urzędu Miasta. Chce podniesienia płac o 1 000 zł na etat. Pismo w tej sprawie podpisało 1200 osób, to ogromna większość zatrudnionych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Ten tysiąc złotych i tak nie byłby żadną podwyżką, tylko gonieniem inflacji, która zaraz będzie 20-procentowa – mówi nam jeden z miejskich urzędników, który podpisał się pod żądaniem płacowym skierowanym do prezydenta Lublina. Razem z nim podpisało się jeszcze około 1 200 spośród około 1 600 pracowników Urzędu Miasta.

– Rozmawialiśmy już z przedstawicielami związków zawodowych urzędu – stwierdza prezydent Krzysztof Żuk, ale daje do zrozumienia, że miejska kasa nie udźwignie takiej podwyżki, jakiej oczekują jego podwładni. Tym bardziej, że o wzrost płac upomniało się wcześniej kilkuset pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Oni też domagają się podwyżek o 1 000 zł. W zeszłym tygodniu już po raz drugi przyszli w tej sprawie przed Ratusza.

– Pomoc społeczna sama potrzebuje pomocy – twierdził podczas tej akcji Grzegorz Orłowski, związkowiec z MOPR.

Na wyższe zarobki liczy też kilkaset osób zatrudnionych w miejskich DPS-ach, skarżących się na niegodnie niskie płace.

Prezydent Lublina stwierdza, że nie można podnieść płac w MOPR, nie podnosząc ich w domach pomocy. – Trzeba mówić o wszystkich, którzy realizują te same lub podobne zadania – mówi Żuk. – Rozmawiamy z pracownikami MOPR w tym tygodniu, rozmawiamy z pracownikami DPS-ów.

Ratusz wprost przyznaje, że obawia się kryzysu w DPS-ach w związku z… planowanym przez rząd poniesieniem płac w ochronie zdrowia. Rządowe podwyżki mogą skutkować masowymi odejściami personelu medycznego z domów pomocy do lepiej płatnych miejsc.

– To oznacza, że nie znajdziemy pielęgniarki i ratownika medycznego, który będzie chciał pracować w naszych DPS-ach – obawia się prezydent, który wciąż ma nadzieję na to, że rząd zagwarantuje pieniądze też dla personelu domów pomocy.

Z żądaniem podwyżek, przynajmniej pozwalających dogonić inflację, mogą wkrótce zapukać do Ratusza kolejne grupy zawodowe. A na miejskim garnuszku jest obecnie ponad 7 tys. osób.

– To, że mamy inflację i jest potrzeba utrzymania siły nabywczej, to sprawa oczywista – mówi Żuk, ale dodaje, że nie ma szans, by dołożyć wszystkim po 1 000 zł do wypłaty. – To jest kwota, której w budżecie Lublina nie ma i nie będzie, to jest jasne. Należy zejść na ziemię.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 82

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Peyto / 1 lipca 2022 r. o 06:45
buahahaha ……piniędzy nie ma i… nie będzie
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 19:42
  Nasze poczciwe Żuczysko :)  
Poczciwe, bo nie drukuje pieniędzy bez opamiętania, jak "nasze poczciwe PiSisko".
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 17:02
Chwila przerwy - trolle pobierające pensje w Urzędzie Marszałkowskim wyszły z pracy. Teraz szybka zupka i ogień z domowych komputerów.
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:28
uwaga_na_trolle, toczenie piany, to jedyne, co ci pozostało. Ale ta piana ci gębę zalewa.
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:28
Typek uwaga_na_trolle wciąż zalewa forum swoimi idiotyzmami, po czym je kasuje i znowu wkleja.
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:28
Coś w temacie głosu nie zabierają dyżurne ratuszowe parówki... Czyżby podpisali się pod tym pismem?
Raczej nie. Mogę się założyć, że urzędnicy z ratuszowego Wydziału Prawdy Propagandy i Trolli są najlepiej opłacanymi pracownikami. Głosu nie zabierają, bo część z nich poszła na urlop. Od początku wakacji widać mniej komentarzy generowanych przez ratuszowe parówy.
A kiedy na urlopy idą marszałkowe trolle? Nie zalewasz przypadkiem?
To chyba ty powinienieś najlepiej wiedzieć kiedy trollerskie parówy chodzą na urlopy (o ile w ogóle chodzą).
Nie znam grafika urlopów w żadnym urzędzie, a w Marszałkowskim w szczególności.  
Nie znam grafika urlopów w żadnym urzędzie, a w Marszałkowskim w szczególności.   rozwiń
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:27
Nasze poczciwe Żuczysko :)
Poczciwe, bo nie drukuje pieniędzy bez opamiętania, jak "nasze poczciwe PiSisko".
Nie drukuje, bo na szczęście nie ma takich możliwości. Za to przekazuje pieniądze podatników na prywatne kluby sportowe (żużel i piłkę nożną) oraz wspiera deweloperów i żużlowców.
Wspieranie sportu przez budżet samorządowy jest normą w całym cywilizowanym świecie. Jaie masz na myśli wsparcie dla deweloperów Wydawanie zgód na budowę? To obowiązek samorządu, jeśli wniosek spełnia wymogi formalne. To, że masz na tym punkcie obsesję, to nie znaczy, że w rzeczywistości coś jest w temacie nie w porządku. Pieniądze podatników idą na różne cele, które nie wszystkim podatnikom się podobają, ale takie wydatki mają to do siebie, że zaspokajają potrzeby dużych grup społecznych. Mi też się nie podoba współfinansowanie np. remontów kościołów w sytuacji, gdy Kościół jest tak bogatą firmą. Ale dopóki mowa o WSPÓŁfinansowaniu, to jestem w stanie to zrozumieć, gdy jednak z budżetu idzie kasa pokrywająca większość takich kosztów, to już mi się nie podoba. Tak, jak nie podoba mi się przekazywanie Kościołowi działek za 1% wartości, bo doskonale wiemy, jak bogata jest to firma.    
Wspieranie sportu przez budżet samorządowy jest normą w całym cywilizowanym świecie. Jaie masz na myśli wsparcie dla deweloperów Wydawanie zgód na budowę? To obowiązek samorządu, jeśli wniosek spełnia wymogi formalne. To, że masz na tym punkcie obsesję, to nie znaczy, że w rzeczywistości coś jest w temacie nie w porządku. Pieniądze podatników idą na różne cele, które nie wszystkim podatnikom się podobają, ale takie wydatki mają to do siebie, że zaspokajają potrzeby dużych grup społecznych. Mi też się nie podoba współfinansowan... rozwiń
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:27
uwaga_na_trolle, toczenie piany, to jedyne, co ci pozostało. Ale ta piana ci gębę zalewa.
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 15:14
Coś w temacie głosu nie zabierają dyżurne ratuszowe parówki... Czyżby podpisali się pod tym pismem?
 Raczej nie. Mogę się założyć, że urzędnicy z ratuszowego Wydziału Prawdy Propagandy i Trolli są najlepiej opłacanymi pracownikami. Głosu nie zabierają, bo część z nich poszła na urlop. Od początku wakacji widać mniej komentarzy generowanych przez ratuszowe parówy.
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 15:14
Coś w temacie głosu nie zabierają dyżurne ratuszowe parówki... Czyżby podpisali się pod tym pismem?
 Raczej nie. Mogę się założyć, że urzędnicy z ratuszowego Wydziału Prawdy Propagandy i Trolli są najlepiej opłacanymi pracownikami. Głosu nie zabierają, bo część z nich poszła na urlop. Od początku wakacji widać mniej komentarzy generowanych przez ratuszowe parówy.
Avatar
Peyto / 1 lipca 2022 r. o 06:45
buahahaha ……piniędzy nie ma i… nie będzie
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 19:42
  Nasze poczciwe Żuczysko :)  
Poczciwe, bo nie drukuje pieniędzy bez opamiętania, jak "nasze poczciwe PiSisko".
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 17:02
Chwila przerwy - trolle pobierające pensje w Urzędzie Marszałkowskim wyszły z pracy. Teraz szybka zupka i ogień z domowych komputerów.
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:28
uwaga_na_trolle, toczenie piany, to jedyne, co ci pozostało. Ale ta piana ci gębę zalewa.
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:28
Typek uwaga_na_trolle wciąż zalewa forum swoimi idiotyzmami, po czym je kasuje i znowu wkleja.
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:28
Coś w temacie głosu nie zabierają dyżurne ratuszowe parówki... Czyżby podpisali się pod tym pismem?
Raczej nie. Mogę się założyć, że urzędnicy z ratuszowego Wydziału Prawdy Propagandy i Trolli są najlepiej opłacanymi pracownikami. Głosu nie zabierają, bo część z nich poszła na urlop. Od początku wakacji widać mniej komentarzy generowanych przez ratuszowe parówy.
A kiedy na urlopy idą marszałkowe trolle? Nie zalewasz przypadkiem?
To chyba ty powinienieś najlepiej wiedzieć kiedy trollerskie parówy chodzą na urlopy (o ile w ogóle chodzą).
Nie znam grafika urlopów w żadnym urzędzie, a w Marszałkowskim w szczególności.  
Nie znam grafika urlopów w żadnym urzędzie, a w Marszałkowskim w szczególności.   rozwiń
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:27
Nasze poczciwe Żuczysko :)
Poczciwe, bo nie drukuje pieniędzy bez opamiętania, jak "nasze poczciwe PiSisko".
Nie drukuje, bo na szczęście nie ma takich możliwości. Za to przekazuje pieniądze podatników na prywatne kluby sportowe (żużel i piłkę nożną) oraz wspiera deweloperów i żużlowców.
Wspieranie sportu przez budżet samorządowy jest normą w całym cywilizowanym świecie. Jaie masz na myśli wsparcie dla deweloperów Wydawanie zgód na budowę? To obowiązek samorządu, jeśli wniosek spełnia wymogi formalne. To, że masz na tym punkcie obsesję, to nie znaczy, że w rzeczywistości coś jest w temacie nie w porządku. Pieniądze podatników idą na różne cele, które nie wszystkim podatnikom się podobają, ale takie wydatki mają to do siebie, że zaspokajają potrzeby dużych grup społecznych. Mi też się nie podoba współfinansowanie np. remontów kościołów w sytuacji, gdy Kościół jest tak bogatą firmą. Ale dopóki mowa o WSPÓŁfinansowaniu, to jestem w stanie to zrozumieć, gdy jednak z budżetu idzie kasa pokrywająca większość takich kosztów, to już mi się nie podoba. Tak, jak nie podoba mi się przekazywanie Kościołowi działek za 1% wartości, bo doskonale wiemy, jak bogata jest to firma.    
Wspieranie sportu przez budżet samorządowy jest normą w całym cywilizowanym świecie. Jaie masz na myśli wsparcie dla deweloperów Wydawanie zgód na budowę? To obowiązek samorządu, jeśli wniosek spełnia wymogi formalne. To, że masz na tym punkcie obsesję, to nie znaczy, że w rzeczywistości coś jest w temacie nie w porządku. Pieniądze podatników idą na różne cele, które nie wszystkim podatnikom się podobają, ale takie wydatki mają to do siebie, że zaspokajają potrzeby dużych grup społecznych. Mi też się nie podoba współfinansowan... rozwiń
Avatar
___K___ / 29 czerwca 2022 r. o 15:27
uwaga_na_trolle, toczenie piany, to jedyne, co ci pozostało. Ale ta piana ci gębę zalewa.
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 15:14
Coś w temacie głosu nie zabierają dyżurne ratuszowe parówki... Czyżby podpisali się pod tym pismem?
 Raczej nie. Mogę się założyć, że urzędnicy z ratuszowego Wydziału Prawdy Propagandy i Trolli są najlepiej opłacanymi pracownikami. Głosu nie zabierają, bo część z nich poszła na urlop. Od początku wakacji widać mniej komentarzy generowanych przez ratuszowe parówy.
Avatar
uwaga_na_trolle / 29 czerwca 2022 r. o 15:14
Coś w temacie głosu nie zabierają dyżurne ratuszowe parówki... Czyżby podpisali się pod tym pismem?
 Raczej nie. Mogę się założyć, że urzędnicy z ratuszowego Wydziału Prawdy Propagandy i Trolli są najlepiej opłacanymi pracownikami. Głosu nie zabierają, bo część z nich poszła na urlop. Od początku wakacji widać mniej komentarzy generowanych przez ratuszowe parówy.
Zobacz wszystkie komentarze 82

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?
Reportaż Uwagi! TVN
film

Kreml manipuluje nie tylko w Rosji. Jak to robi za granicą?

Kreml od lat, za pomocą kanału Russia Today, fabryk trolli oraz influencerów, manipuluje zagraniczną opinią publiczną. Jak to robi? W dzisiejszej Uwadze! reportaż w cyklu „Tu mówi Moskwa”.

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Milionerów w Lubelskiem przybywa. Jeden miał do zapłacenia 15,6 mln zł podatku

Mimo pandemicznego roku w Lubelskim przybyło milionerów. Z naszych zeznań wynika też, że dużo więcej zapłaciliśmy podatków, byliśmy też bardziej hojni i bardzo, ale to bardzo polubiliśmy ulgę, dzięki której możemy zaoszczędzić na wymianie okien, drzwi, czy pieca.

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Kiedy pojedziemy nowym mostem na Wieprzu?

Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 801 w Dęblinie zbliża się do końca. Jej otwarcie przewidziane jest na wiosnę przyszłego roku. W planach jest również budowa nowego mostu na Wieprzu w Borowej oraz rozbiórka istniejącej przeprawy.

Kino Perła: "Pianista"
12 sierpnia 2022, 21:00

Kino Perła: "Pianista"

Słynny film Romana Polańskiego, "Pianista", będzie można zobaczyć na początek kolejnego weekendu w Kinie Perła (ul. Bernardyńska 15).

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone
Pierwsza strona dziennika
galeria

Misja Dubaj za miliony złotych. Efekty znikome, nagrody urzędnikom wypłacone

Ponad 2,2 mln złotych kosztowała prezentacja naszego regionu podczas tygodnia lubelskiego na Expo 2020 w Dubaju. Mimo braku wymiernych gospodarczych efektów tej misji, 13 pracowników Urzędu Marszałkowskiego otrzymało nagrody uznaniowe.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 8 sierpnia 2022 r.

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin rozbił u siebie Moje Bermudy Stal Gorzów. O medale powalczy z pozycji lidera

Motor Lublin zakończył rundę zasadniczą efektownym zwycięstwem na własnym torze. W niedzielę podopieczni duetu Maciej Kuciapa-Jacek Ziółkowski rozbili Moje Bermudy Stal Gorzów 59:31, a w dwumeczu 105:75. „Koziołki” przystąpią do play-off z pozycji lidera stawki

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Olivier już jest gotowy. Teraz czas, żeby dla niego zagrać w Hrubieszowie

Jeden turnus rehabilitacyjny to minimum 3 tys. zł. Fotelik samochodowy dla niepełnosprawnego dziecka – 6 tys., wypożyczenie urządzenia, które spionizuje chłopca – drugie tyle. A jeszcze koszty dojazdów na zajęcia, dodatkowe lekcje... Wydatków jest mnóstwo. Ale dzięki piłkarskiej imprezie, rodzicom Oliviera będzie choć trochę łatwiej.

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach
zdjęcia
galeria

Piker Open Summer Jumping Cup. Czyli świetna zabawa na koniach

W weekend odbyły się zawody jeździeckie, które były pierwszym etapem zmagań. Piker Open Summer Jumping Cup.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!