Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 października 2020 r.
19:46

Jak 1 listopada dotrzeć na cmentarze w Lublinie autobusem lub samochodem

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
3 4 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Trzy specjalne linie 200, 201 i 202 mają zapewnić w tym roku dojazd do lubelskich cmentarzy. Pozostałe, zwykłe linie, np. kursująca na Majdanek 158, będą mieć wzmocnione rozkłady jazdy. Ratusz ogłosił też zmiany w organizacji ruchu ulicznego w pobliżu nekropolii.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W tym roku najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie rozłożenie wizyt na cmentarzach tak, by uniknąć tłumów. Apelował już o to premier, apelowało duchowieństwo, o to samo proszą władze miasta.

Komunikacja miejska

Na nowych zasadach będą działać trzy specjalne linie cmentarne: 200, 201 i 202. – W tym roku nie będą bezpłatne – wyjaśnia Jakub Kozak z Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia 200 ma jeździć z ronda Berbeckiego przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, Unicką, Podzamcze, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Lipową, al. Piłsudskiego, Al. Zygmuntowskie, Fabryczną, Drogę Męczenników Majdanka, Krańcową, al. Witosa (bez zatrzymywania się na przystankach) i Dekutowskiego do pętli Majdanek. W stronę centrum pojedzie przez Drogę Męczenników Majdanka.

Autobusy tej linii mają kursować w piątek co pół godziny, w sobotę co dwanaście minut, w niedzielę przez większość dnia co sześć minut, a w poniedziałek co pół godziny.

Linia 201 ma trasę wyznaczoną od ronda Berbeckiego przez al. Andersa, al. Spółdzielczości Pracy, Unicką, Podzamcze, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, 3 Maja, Krakowskie Przedmieście, Lipową, Narutowicza, Głęboką, Filaretów, Zana i al. Kraśnicką do pętli Konopnica-las.

Autobusy tej linii mają kursować w sobotę raz na godzinę, a w niedzielę co pół godziny.

Linia 202 ma kursować z Abramowic przez Abramowicką, Kunickiego, Wolską, Drogę Męczenników Majdanka, Krańcową, al. Witosa (bez zatrzymywania się na przystankach) i Dekutowskiego do pętli Majdanek. W stronę centrum pojedzie przez Drogę Męczenników Majdanka.

Pojazdy tej linii mają kursować w sobotę co 40 minut, a w niedzielę co pół godziny.

Pozostałe zmiany polegają na wzmocnieniu rozkładów jazdy niektórych innych linii. Zarówno 31 października jak i 1 listopada częściej niż zwykle kursować mają linie 4, 8, 21, 23, 47, 153, 156, 157, 158, 159, 160 i 161. Szczególnie zauważalne będzie to w przypadku linii 158 (przez większość niedzieli ma jeździć co 10 minut) oraz linii 161 (w niedzielę pojedzie co 20 minut zamiast co 65), zaś linia 4 ma kursować w ten weekend nawet częściej niż w dni powszednie. Wyłącznie 1 listopada nieco częściej niż w zwykłą niedzielę mają kursować linie 3 i 22. Tego dnia na ulice wyjadą również linie 16 i 85, które zwykle nie kursują w niedziele.

Zmienionymi trasami mają kursować 31 października oraz 1 listopada autobusy linii 32 (zamiast przez Walecznych jak co rok przez Koryznowej) oraz linii 78 (nie pojedzie przez Pszczelą do Zemborzyc Podleśnych, tylko przez Krężnicką i Żeglarską do ul. Nałkowskich).

Autem na Majdanek

Od piątkowego popołudnia na Drodze Męczenników Majdanka zmieni się przeznaczenie pasów ruchu. Za skrzyżowaniem z ul. Ordonówny (dawna ul. Herc) środkowy pas będzie służył do jazdy na wprost, a prawy do skrętu na teren muzeum. Niemożliwy będzie skręt w lewo w ul. Ordonówny. Jadący od strony Kalinówki i Świdnika nie skręcą natomiast w lewo na teren muzeum. Od soboty do poniedziałku światła przy Ordonówny będą wyłączone.

Od piątku do wtorku włącznie (od 30 października do 3 listopada) na ul. Cmentarnej obowiązywać ma zakaz zatrzymywania się oraz ruch jednokierunkowy: od Drogi Męczenników Majdanka do głównej bramy cmentarza. Powrót ma się odbywać tak jak w poprzednich latach, czyli wzdłuż punktów kamieniarskich i dalej drogą gruntową prowadzącą do ronda. Co ważne, aby dotrzeć do centrum Lublina trzeba będzie jechać przez rondo na wprost, ul. Dekutowskiego do al. Witosa. Wyjeżdżający sprzed cmentarza nie będą mogli skręcać na rondzie w lewo w Drogę Męczenników Majdanka.

Co z parkowaniem? – Rekomendujemy pozostawienie pojazdów na parkingach przed cmentarzem, na terenie Państwowego Muzeum na Majdanku, na terenie dawnego Polmozbytu przy Drodze Męczenników Majdanka 74, na ul. Dobrzańskiego przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz w innych dozwolonych miejscach wokół – sugeruje Justyna Góźdź z biura prasowego Ratusza i dodaje, że zmieni się sposób korzystania parkingu za pawilonami handlowymi. – Na parking będzie można wjechać korzystając z pierwszego wjazdu, zaś wyjazd będzie się odbywał środkowym z nakazem skrętu w prawo. Ostatni wyjazd zostanie zamknięty i wygrodzony płotkami.

Autem na Lipową

Przed cmentarzem tymczasowo zamknięty został już parking, który będzie oddany w całości sprzedawcom zniczy i kwiatów. Od piątku do wtorku zatoka parkingowa przy Plazie będzie zarezerwowana dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Od piątku do poniedziałku tradycyjnie zasłonięte będą znaki zakazu zatrzymywania się po obu stronach ul. Głębokiej między Narutowicza a Raabego.

1 listopada od godz. 7 do 21 będzie można za darmo parkować pod Plazą. – Dwupoziomowy parking będzie dostępny dla około 670 pojazdów – zapowiada Góźdź. – Wjazd i wyjazd możliwy będzie zarówno od ul. Ofiar Katynia jak i ul. Obrońców Pokoju.

Autem na Bełżycką

W sobotę i niedzielę ul. Łanowa i Bełżycka będą drogami jednokierunkowymi, zapewniając przejazd wyłącznie od al. Kraśnickiej w stronę cmentarza. Powrót do al. Kraśnickiej będzie możliwy jednokierunkową w tych dniach ul. Folwarczną.

Autem na Pszczelą

W sobotę i niedzielę ul. Pszczela będzie jednokierunkowa z możliwością jazdy od torów kolejowych do Kukułczej, dzięki czemu wygospodarowane będą miejsca do parkowania. Powrót do Krężnickiej będzie możliwy przez Kukułczą i Letniskową.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 października 2020 r. o 20:13
+4
Jak się tam dostać to każdy wie, ale lepiej powiedzcie co robić aby móc stamtąd wrócić !!
Avatar
-felipe_96. / 3 listopada 2020 r. o 19:51
+1
@ zbylut: "Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia." - To akurat nie jest żadne przeciwskazanie do zmiany( argument, że tak było przez dekady to żaden argument), którą można by było po prostu wysondować w ankiecie, badaniu, sondzie internetowej itp. itd. "Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania." - Zgadza się, aczkolwiek ta subtelna zmiana numeracji absolutnie w niczym by nie przeszkadzała, kierunki i trasy nie uległyby zmianie. "Zatem postulat o zmianę nazwy, by było łatwiej z mojej perspektywy jest mocno chybiony." -Ale to nie z mojej perspektywy, tylko z perspektywy ogółu, by było tak po prostu przejrzyściej, czymś się te linie odróżniały od pozostałych, o to chodziło, zatem rozumowanie Pana jest w tej materii błędne. "Właśnie ludzie starsi, którzy przyjmują wszelkie zmiany (oczywiście nie wszyscy) nieco wolniej byliby pogubieni." - Tej zmiany w zasadzie nie odczuliby a wręcz przeciwnie mogliby nawet podziękować, że prostsze numerki do zapamiętania są i jest to jakoś uporządkowane - numery CM1, CM2, CM3 odróżniają się na tle innych numerów linii komunikacji miejskiej bardziej niż numery 200, 201, 202, nazewnictwo namacalnie wskazuje na fakt, że taka linia jest linią cmentarną, w przypadku obecnych numerów nie zawsze jest to takie oczywiste.
@ zbylut: "Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia." - To akurat nie jest żadne przeciwskazanie do zmiany( argument, że tak było przez dekady to żaden argument), którą można by było po prostu wysondować w ankiecie, badaniu, sondzie internetowej itp. itd. "Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania." - Zgadza się, aczkolwiek ta subtelna zmiana numeracji absolutnie w niczym by nie przeszkadzała, kierunki i trasy nie uległ... rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 30 października 2020 r. o 06:22
+1
Dlaczego nie można by było ujednolicić numeracji linii cmentarnych w taki sposób by zamiast numerów 200, 201, 202 byłyby odpowiednio CM1, CM2, CM3. W taki sposób to nawet osobom starszym byłoby łatwiej zapamiętać, łatwiej by się kojarzyło, trasy oczywiście bez zmian, ale ta mała i kosmetyczna zmiana numeracji myślę, że przyjęłaby się dobrze i w dodatku nic nie kosztuje, a zgrabnie porządkuje.
Avatar
zbylut / 30 października 2020 r. o 08:02
-1
Dlaczego nie można by było ujednolicić numeracji linii cmentarnych w taki sposób by zamiast numerów 200, 201, 202 byłyby odpowiednio CM1, CM2, CM3. W taki sposób to nawet osobom starszym byłoby łatwiej zapamiętać, łatwiej by się kojarzyło, trasy oczywiście bez zmian, ale ta mała i kosmetyczna zmiana numeracji myślę, że przyjęłaby się dobrze i w dodatku nic nie kosztuje, a zgrabnie porządkuje.
 Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia. Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania. Zatem postulat o zmianę nazwy, by było łatwiej z mojej perspektywy jest mocno chybiony. Właśnie ludzie starsi, którzy przyjmują wszelkie zmiany (oczywiście nie wszyscy) nieco wolniej byliby pogubieni. 
 Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia. Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania. Zatem postulat o zmianę nazwy, by było łatwiej z mojej perspektywy jest mocno chybiony. Właśnie ludzie starsi, którzy przyjmują wszelkie zmiany (oczywiście nie wszyscy) nieco wolniej byliby pogubieni.  rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 3 listopada 2020 r. o 19:51
+1
@ zbylut: "Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia." - To akurat nie jest żadne przeciwskazanie do zmiany( argument, że tak było przez dekady to żaden argument), którą można by było po prostu wysondować w ankiecie, badaniu, sondzie internetowej itp. itd. "Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania." - Zgadza się, aczkolwiek ta subtelna zmiana numeracji absolutnie w niczym by nie przeszkadzała, kierunki i trasy nie uległyby zmianie. "Zatem postulat o zmianę nazwy, by było łatwiej z mojej perspektywy jest mocno chybiony." -Ale to nie z mojej perspektywy, tylko z perspektywy ogółu, by było tak po prostu przejrzyściej, czymś się te linie odróżniały od pozostałych, o to chodziło, zatem rozumowanie Pana jest w tej materii błędne. "Właśnie ludzie starsi, którzy przyjmują wszelkie zmiany (oczywiście nie wszyscy) nieco wolniej byliby pogubieni." - Tej zmiany w zasadzie nie odczuliby a wręcz przeciwnie mogliby nawet podziękować, że prostsze numerki do zapamiętania są i jest to jakoś uporządkowane - numery CM1, CM2, CM3 odróżniają się na tle innych numerów linii komunikacji miejskiej bardziej niż numery 200, 201, 202, nazewnictwo namacalnie wskazuje na fakt, że taka linia jest linią cmentarną, w przypadku obecnych numerów nie zawsze jest to takie oczywiste.
@ zbylut: "Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia." - To akurat nie jest żadne przeciwskazanie do zmiany( argument, że tak było przez dekady to żaden argument), którą można by było po prostu wysondować w ankiecie, badaniu, sondzie internetowej itp. itd. "Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania." - Zgadza się, aczkolwiek ta subtelna zmiana numeracji absolutnie w niczym by nie przeszkadzała, kierunki i trasy nie uległ... rozwiń
Avatar
zbylut / 30 października 2020 r. o 08:02
-1
Dlaczego nie można by było ujednolicić numeracji linii cmentarnych w taki sposób by zamiast numerów 200, 201, 202 byłyby odpowiednio CM1, CM2, CM3. W taki sposób to nawet osobom starszym byłoby łatwiej zapamiętać, łatwiej by się kojarzyło, trasy oczywiście bez zmian, ale ta mała i kosmetyczna zmiana numeracji myślę, że przyjęłaby się dobrze i w dodatku nic nie kosztuje, a zgrabnie porządkuje.
 Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia. Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania. Zatem postulat o zmianę nazwy, by było łatwiej z mojej perspektywy jest mocno chybiony. Właśnie ludzie starsi, którzy przyjmują wszelkie zmiany (oczywiście nie wszyscy) nieco wolniej byliby pogubieni. 
 Ale przecież te linie nazywają się tak samo już od bardzo wielu lat, jak nie od początku ich wprowadzenia. Myślę, że wszyscy już się przyzwyczaili do ich numeracji i kierunków kursowania. Zatem postulat o zmianę nazwy, by było łatwiej z mojej perspektywy jest mocno chybiony. Właśnie ludzie starsi, którzy przyjmują wszelkie zmiany (oczywiście nie wszyscy) nieco wolniej byliby pogubieni.  rozwiń
Avatar
-felipe_96. / 30 października 2020 r. o 06:22
+1
Dlaczego nie można by było ujednolicić numeracji linii cmentarnych w taki sposób by zamiast numerów 200, 201, 202 byłyby odpowiednio CM1, CM2, CM3. W taki sposób to nawet osobom starszym byłoby łatwiej zapamiętać, łatwiej by się kojarzyło, trasy oczywiście bez zmian, ale ta mała i kosmetyczna zmiana numeracji myślę, że przyjęłaby się dobrze i w dodatku nic nie kosztuje, a zgrabnie porządkuje.
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 października 2020 r. o 20:13
+4
Jak się tam dostać to każdy wie, ale lepiej powiedzcie co robić aby móc stamtąd wrócić !!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Lex deweloper w Dominowie "Będziemy żyć jak w getcie"

Mimo sprzeciwu mieszkańców ul. Pięknej w Dominowie i innych osób, które poparły ich protest, naprzeciwko ich domów stanie blok. Inwestor, a jednocześnie radny z Dominowa, Dariusz Gałan skorzystał z „lex deweloper”. We wtorek zdołał przekonać większość Rady Gminy Głusk do swojej nowej inwestycji. – Będziemy żyć jak w getcie – komentuje jedna z protestujących osób.

Puławy mają nową choinkę

Puławy mają nową choinkę

Na placu Chopina w Puławach stoi już nowa, świąteczna choinka. Drzewko imitujące świerk ma 10 metrów wysokości. Zastąpiło znany z poprzednich lat „stożek”. Montaż pozostałych ozdób bożonarodzeniowych trwa.

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

CBOS: 47 proc. badanych nie zamierza się zaszczepić przeciw COVID-19

Co trzeci badany zaszczepiłby się przeciw COVID-19, gdyby była dostępna szczepionka, a blisko połowa nie ma takiego zamiaru. Stosunek do szczepień zależy w od podejścia do choroby i od wieku ankietowanych. Wielu obawia się też skutków ubocznych szczepionki – wynika z badania CBOS.

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Świąteczny trolejbus będzie jeździł po Lublinie. Rozkład jazdy

Znamy już dokładny rozkład jazdy trolejbusu ze świąteczną dekoracją, który w niedzielę wyjedzie na ulice Lublina. Ma obsługiwać linie 155 i 158, a potem wróci do zajezdni po trasie linii 950.

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

Program TV 4-6 grudnia 2020. Jakie filmy warto zobaczyć w telewizji?

W weekend w naziemnej telewizji cyfrowej będzie można zobaczyć klasykę kina, m.in. legendarne "Dawno temu w Ameryce" Sergio Leone. Nie zabraknie również nowości, takich jak "Czarownica 2" czy "Twój Vincent". Poniżej prezentuje kilka wybranych opcji filmowych na weekend.

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Turystyczne wyróżnienie dla gminy Puławy

Lider Turystyki 2020” zostało przyznane w konkursie organizowanym przez redakcję „Życia Regionów”. Jurorzy docenili m.in. wykonane inwestycje, oznakowanie lokalnych atrakcji, czy też ofertę kulturalną.

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie
8 grudnia 2020, 13:00

Grudniowe zajęcia dla najmłodszych z Centrum Kultury w Lublinie

W grudniu Centrum Kultury w Lublinie szykuje moc atrakcji dla najmłodszych odbiorców. Będą nowe zajęcia muzyczne z cyklu NuciMisie, warsztaty plastyczne PrzydaSie, Historie Żabki czy sylwestrowa Mapa Marzeń. Wszystkie propozycje realizowane będą online.

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]
Zdjęcia
galeria

Maluch na okładkę [Wszystkie kandydatury]

Wybieramy malucha na okładkę Magazynu Dziennika Wschodniego. Będzie to bez wątpienia przesympatyczna okładka naszego Magazynu, gdyż pojawi się na niej zdjęcie najbardziej uroczego mieszkańca lub mieszkanki województwa lubelskiego poniżej 6 roku życia.

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie
galeria

Sensacja. „Egzotyczny widok” wraca do Lublina. Obraz skradziono tuż po wojnie

Muzeum Narodowe w Lublinie odzyskało obraz holenderskiego malarza Fransa Posta, datowany na lata 1650-1680. Przez lata sądzono, że „Egzotyczny widok” zaginął pod koniec II wojny światowej. Gdzie się odnalazł?

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Przegląd tygodnia. Spryciarz, wizjoner i nieugięty

Autorski przegląd tygodnia.

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Młodzieżowe Słowo Roku 2020. Zaskakująca decyzja

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Mało odpoczynku, bo kolejny przeciwnik już czeka. W sobotę starcie Pszczółki z Enea AZS Poznań

Zaledwie dwa dni odpoczynku od ostatniego meczu mają koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. W sobotę zespół prowadzony przez Krzysztofa Szewczyka zmierzy się we własnej hali z Enea AZS Poznań (godz. 16)

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]
zdjęcia
galeria

Tylko 80 osób w kościele. Skromna msza barbórkowa w archikatedrze lubelskiej [ZOBACZ]

Ze względów pandemicznych zaledwie 80 osób mogło wziąć udział w uroczystej mszy w święto górników. Chodzi o Barbórkę, która w tym roku jest skromna. Górnicy co roku, podczas swojego święta, zjeżdżali do Lublina, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie. Potem, w galowych mundurach, maszerowali deptakiem. W tym roku jednak tak się nie stało. Tak samo jak nie ma tradycyjnej Karczmy Piwnej.

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Kierowcy rozjeżdżali żywopłot. Miasto Lublin: "Teraz niech spróbują parkować"

Powbijane dziś w ziemię drewniane paliki mają uchronić przed rozjeżdżaniem świeżo posadzony żywopłot na skraju pl. Kaczyńskiego. Krzewy, które pojawiły się kilka dni temu miały z kolei uchronić pobliski chodnik przed dzikim parkowaniem, ale same padły ofiarą kierowców.

Pożar domu w Puławach. Bardzo duże straty
Zdjęcia
galeria

Pożar domu w Puławach. Bardzo duże straty

Dzisiaj w nocy wybuchł pożar dużego, piętrowego domu przy ul. Sowińskiego w Puławach. Prawdopodobną przyczyną było zapalenie się sadzy w kominie. Drewniana konstrukcja budynku została poważnie uszkodzona. Straty szacowane są na blisko 500 tys. zł.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.