Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

26 czerwca 2019 r.
13:25

List otwarty w sprawie górek czechowskich: "Demokracja obywatelska to szacunek dla mieszkańców"

74 264 A A

250 osób podpisało się pod listem dotyczącym ochrony górek czechowskich przed zabudową. Publikujemy jego treść:

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Prezydent miasta Lublin, Rada Miasta, mieszkańcy Lublina

W obliczu szokującej i zupełnie niezrozumiałej decyzji prezydenta miasta w sprawie zmiany Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego oraz dopuszczenia na terenie górek czechowskich inwestycji bezpowrotnie degradującej ten teren, wyrażamy swój zdecydowany sprzeciw wobec powyższych działań.

Pisząc o górkach czechowskich, mieszkańcy, dla których ważne jest ocalenie tego bezcennego terenu, wielokrotnie już powoływali się na szereg naukowych opracowań oraz ekspertyz biologów, klimatologów, planistów i urbanistów (np. prof. Bogusława Kaszewskiego z Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS, dra hab. Tadeusza Chmielewskiego z UMCS), a także inwentaryzacje oraz opinie i uzgodnienia Krajowej oraz Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Nie będziemy zatem po raz kolejny przypominać walorów przyrodniczych górek czechowskich oraz ich szczególnej roli w perspektywie zbliżającej się nieuchronnie katastrofy klimatycznej. Tym razem chcemy przypomnieć o czymś równie ważnym, a mianowicie o demokracji lokalnej, do której obóz polityczny prezydenta Lublina tak często się odwołuje i którą niewątpliwie się szczyci. Pytamy więc, gdzie podziewa się idea demokracji i działania na rzecz Mieszkańców w przypadku górek czechowskich? Jak mają się deklaracje i składane przez władze miasta obietnice do ich praktycznej realizacji?

Za każdym razem „nie”

Kwestia zabudowy Górek Czechowskich była już konsultowana z mieszkańcami czterokrotnie: podczas dwóch wyłożeń Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego; w specjalnie zorganizowanym panelu obywatelskim oraz podczas pierwszego referendum lokalnego. Za każdym razem opinia mieszkańców w sprawie proponowanych zmian na tym terenie była negatywna, a uwagi i rekomendacje wyraźnie mówiły o pozostawieniu górek czechowskich jako korytarza napowietrzającego miasto.

Jak zatem my, mieszkańcy, mamy rozumieć obecną sytuację? Czy tysiące głosów przeciwko zabudowie oddanych podczas dwóch wyłożeń Studium (ok. 2 tys. podczas pierwszego wyłożenia i co najmniej kilkanaście tys. przy drugim), rekomendacje panelu obywatelskiego (którego ustalenia, według publicznie złożonej obietnicy prezydenta, miały zostać wprowadzone w życie) oraz niemal 23 tys. głosów mieszkańców oddanych w referendum przeciwko propozycji tzw. „parku” i zmianie przeznaczenia tego terenu – dla władz miasta nie znaczą zupełnie nic? Czy te wszystkie głosy sprzeciwu są nieważne w konfrontacji z interesem prywatnego dewelopera?

Czy naprawdę na tym – w rozumieniu władz miasta – polega urzeczywistnienie zasad demokracji obywatelskiej? Czy to, z czym mamy obecnie do czynienia, to upodmiotowienie mieszkańców i realne (a nie pozorne) włączenie ich w procesy podejmowania decyzji? Czy poważnym traktowaniem można nazwać usilne przekonywanie swoich wyborców i chlebodawców, że zabudowa 25 proc. (zamiast 30 proc.) obszaru górek czechowskich to korzystny i dobry kompromis?

Pseudodemokracja i pozory

Z całym szacunkiem, ale odpowiedź na te pytania jest jednoznaczna i brzmi: NIE. Działania prezydenta Lublina w tej sprawie nie mają nic wspólnego ani z poważnym i podmiotowym traktowaniem głosu mieszkańców, ani z ideą rzeczywistej i realnej partycypacji, ani z demokracją obywatelską. Są natomiast powielaniem najgorszych wzorów i standardów pseudodemokracji i działań pozornych, od których przedstawiciele partii mającej większość w lubelskiej Radzie Miasta tak często i ochoczo się odżegnują, komentując działania realizowane przez ich głównych politycznych oponentów. Jak zatem my, mieszkańcy, mamy to rozumieć? Podwójna moralność? Czyżby rzeczywiście „punkt widzenia zależał od punktu siedzenia”? Czyżby demokracja miała polegać przede wszystkim na słuchaniu głosów silniejszych (w tym wypadku prywatnego developera) i lekceważeniu głosów „zwykłych” mieszkańców?

Przypominamy zatem. Demokracja to nie tylko odbywające się co kilka lat wybory, po których można zapomnieć o wyborcy lub, co gorsza, jedynie udawać, że władza liczy się z jego zdaniem i głosem. To nie tylko sporadyczny akt głosowania, po którym, uzyskawszy co chcemy, możemy dalej robić „swoje” bez zwracania uwagi na społeczne potrzeby. Rzeczywista demokracja obywatelska nie polega na tworzeniu iluzji społecznego udziału w procesie podejmowania decyzji. Samo dopuszczenie do udziału w decydowaniu poprzez stworzenie (pozornej) możliwości wypowiedzi, a następnie bezpardonowe lekceważenie postulatów społecznych nie ma nic wspólnego z demokratycznym społeczeństwem obywatelskim.

Murem za mieszkańcami

Prawdziwa demokracja obywatelska to codzienny szacunek dla mieszkańców, liczenie się z ich głosem oraz poważne, podmiotowe traktowanie. To konsultacje, które nie są nic nie znaczącą „wydmuszką”, ale prowadzą do rzeczywistego uwzględnienia i realizacji ich wyników. To wreszcie władze, które nie są rzecznikiem prywatnych interesów, tylko stoją „murem” za mieszkańcami i dobrem wspólnym.

Niestety, w ostatnim czasie standardy naszego miasta zmierzają w kierunku przeciwnym, dalekim od oficjalnie deklarowanego. Zamiast realnego odpowiadania na potrzeby i postulaty społeczne, mamy do czynienia z festiwalem „niemocy” pod hasłem „nie da się”. Rozwiązania niekorzystne dla mieszkańców oraz ekosystemu, w którym funkcjonują, przedstawia się jako „kompromisowe”. Lekceważy się oczywiste fakty, dane, ekspertyzy naukowe, a także wielokrotnie wyrażaną wolę mieszkańców (nierzadko ich przy tym deprecjonując). Z punktu widzenia standardów demokratycznych i partycypacyjnych, do których aspirują władze Lublina, jest to po prostu niedopuszczalne.

Patrzymy na to z tym większym zdumieniem, że to właśnie obóz polityczny obecnego prezydenta Lublina mianuje się naczelnym obrońcą praw i wartości demokratycznych w Polsce, niejednokrotnie podkreślając rolę i znaczenie dobra wspólnego i społeczeństwa obywatelskiego.

Podejmując w najbliższych dniach decyzję w sprawie bezpowrotnego zniszczenia bezcennego ekosystemu górek czechowskich (chronionych wieloma dyrektywami ochronnymi), proszę pamiętać, że nie jest to już wyłącznie sprawa lokalna. W kwietniu br. krytyczne stanowisko wobec działań władz miasta w tym zakresie przyjął Kongres Ruchów Miejskich, temat ten podejmowany był także przez ogólnopolskie media (m.in. kilkakrotnie przez oko.press). To, co dzieje się obecnie w Lublinie, staje się symbolem walki mieszkańców o prawo do miasta, w którym żyją, o poszanowanie podstawowych praw i wolności gwarantowanych przez Konstytucję RP, w tym przede wszystkim jej art. 74: „1. Władze publiczne prowadzą politykę zapewniającą bezpieczeństwo ekologiczne współczesnemu i przyszłym pokoleniom. 2. Ochrona środowiska jest obowiązkiem władz publicznych. (…) 4. Władze publiczne wspierają działania obywateli na rzecz ochrony i poprawy stanu środowiska.”

Jesteśmy przekonani, że zgoda władz miasta na zabudowę terenu górek czechowskich będzie ewidentnym zlekceważeniem potrzeb społecznych oraz dobra mieszkańców. Stanie się także niechlubnym przykładem złamania zasad etycznych wynikających z umowy społecznej: współpracy, zaufania i działania przede wszystkim na rzecz wspólnoty, a nie partykularnego interesu. W związku z tym apelujemy do Rady Miasta Lublin o zagłosowanie za tymi wartościami i nie przeciw mieszkańcom, których reprezentują.

Mieszkańcy i sympatycy Lublina

Tytuł i śródtytuły od redakcji

Pod listem podpisało się 250 osób (stan na dzień 25.06)

dr Agnieszka Ziętek, wykładowca akademicki, UMCS
dr Rafał Czekaj, nauczyciel akademicki, UMCS
dr hab. Andrzej Kapusta, prof. UMCS
dr Teresa Klimowicz, Stowarzyszenie Studnia Pamięci
dr Marcin Krawczyk, nauczyciel akademicki, UMCS
dr hab. Tomasz Kitliński, wykładowca akademicki, UMCS, aktywista, społecznik
dr hab. sztuki, Dobrosław Bagiński, em. prof. nz
dr hab. Paweł Leszkowicz, prof. Uniwersytetu A. Mickiewicza w Poznaniu, kurator sztuki
dr hab. Joanna Wowrzeczka, Uniwersytet Śląski, Wydział Artystyczny, radna Rady Miejskiej Cieszyna
dr hab. Paweł Możdżyński, socjolog, Uniwersytet Warszawski
dr Tomasz Załuski, historyk sztuki i filozof, Uniwersytet Łódzki
dr hab. Magda Ujma, historyczka sztuki, kuratorka wystaw sztuki współczesne
dr Tomasz Kalbarczyk, aktywista
dr Marek Poniatowski, ekonomia
dr Przemysław Pluciński, wykładowca akademicki
prof. dr hab. Dariusz Kowalski, nauczyciel akademicki
dr Adam Ostolski, Instytut Socjologii, Uniwersytet Warszawski
dr hab. Paweł Sikora, wykładowca UMCS
prof. zw. Andrzej Nafalski, nauczyciel akademicki
dr hab. Krystyna Stachura, biolog
dr Paulina Zarębska-Denysiuk, aktywistka
prof. Justyna Kostkowska, literaturoznawca
dr hab. Piotr Celiński, UMCS
prof. Tadeusz Chmielewski, Uniwersytet Przyrodniczy
dr Joanna Świderska, wykładowca akademicki
prof. dr hab. Waldemar Wójcik, nauczyciel akademicki
dr Paweł Kuczyński, lekarz
dr Anna Bury, lekarz
dr Matylda Bojar, wykładowca, adiunkt
dr Paweł Bury, lekarz
Karol Sowiński, doktor nauk farmaceutycznych
Magdalena Długosz, Lubelski Ruch Miejski
Anna Bakiera, Instytut Sztuki w Przestrzeni Publicznej
Cezary Hunkiewicz, Europejska Fundacja Kultury Miejskiej
Magdalena Zając, pilot wycieczek, przewodnik miejski
Jakub Chmielewski, pracownik naukowy w Państwowym Muzeum na Majdanku
Agnieszka Sewruk, nauczyciel
Wioletta Wejman, kulturoznawczyni, dokumentalistka
Beata Bińko, redaktorka
Weronika Król, grafik
Marcin Cybulak, architekt
Sławomir Pawłowski, inżynier
Joanna Opalińska, muzyk
Kamil Malinowski psycholog
Katarzyna Dudziak, pedagog, mediator sądowy, tłumacz języka migowego
Magdalena Wolanowska, ekonomistka, manager
Jadwiga Dudziak księgowa, florysta, terapeuta zdjęciowy, senior
Michał Wolny, edukator
Danuta Jaroć, rzeczoznawca majątkowy
Katarzyna Stefaniuk, adwokat
Edyta Nowak, kulturoznawczyni, edukatorka
Dominika Jarosz, pedagog, urzędnik, pasjonat kultury
Jan Krzysztof Wasilewski, redaktor
Katarzyna Stefaniuk, rehabilitant, fizjoterapeuta
Paweł Stefaniuk, adwokat
Barbara Michalec, nauczycielka
Aleksandra Łysikowska, project manager
Beata Pyza, artysta plastyk
Ludomir Franczak, artysta
Jacek Zalewski, dziennikarz, pisarz
Anna Tustanowska-Stachura, biolog
Adam Stachura, matematyk
Marta Tarnowska, socjolożka
Lidka Makowska, aktywistka ruchów miejskich
Szymon Pietrasiewicz, Lubelski Ruch Miejski
Szymon Furmaniak, radny dzielnicy Dziesiąta, bibliotekarz
Franciszek Znamierowski, malarz
Paweł Cegiełko, mieszkaniec osiedla Botanik, radca prawny
Idalia Smyczyńska, projektantka, kilku.com
Katarzyna Zabratańska, prezeska „Innej Fundacji”
Agnieszka Wiśniewska, dziennikarka, Krytyka Polityczna
Jan Ordyński, dziennikarz
Anna Cieplak, animatora kultury, pisarka
Paweł Hajncel, artysta, wielbiciel Lublina
Ewa Kokoszycka, Inicjatywa Polska
Alina Czyżewska, aktorka, aktywistka, watchdog
Daniel Lipka, psycholog
Jolanta Prochowicz, filozofka
Kamila Kasprzak-Bartkowiak, aktywistka, Klub Krytyki Politycznej w Gnieźnie,Partia Razem
Hanna Szukalska, architektka i dziennikarka OKO.press
Iza Gawęcka, animatorka kulturalna, działaczka społeczna, aktywistka
Wojciech Kłosowski, aktywista
Patryk Kuś, animator kultury
Michał Borucki, Krytyka Polityczna
Ignacy Brees, Strajk Uczniowski
Stanisława Fidor-Tatarczuk, radna dzielnicy Felin, architekt krajobrazu
Anna Szcześniak, lekarz
Aleksandra Korzeniowska, lekarz
Irena Bzdoń, fryzjerka
Maria Pudelska, inż.ogrodnik emerytka
Ewa Mrożkiewicz- Zielińska, germanistka emerytka
Magdalena Matyjaszek, radca prawny
Waldemar Matyjaszek, mgr ekonomii
Elżbieta Denys, mgr ekonomii emerytka
Zofia Szewczyk, plastyk
Weronika Samolińska, księgowa
Anna Tustanowska-Stachura, biolog
Michał Klementowski, dyrektor zarządzający
Łukasz Fiuta, przewodnik turystyczny z tytułem "Przewodnik Inspiracji" i pilot wycieczek
Monika Gądor, instruktor kulturalno oświatowy
Tymoteusz Dębski, analityk
Monika Krajewska- Wędzina, lekarz weterynarii
Magdalena Segit-Krajewska, fizjoterapeuta
Jerzy Janiszewski, dziennikarz radiowy
Paweł Janiszewski, mgr turystyki
Maciej Kozłowski, key account menedżer
Agata Witkowska, przewodnik miejski, pilot wycieczek
Karolina Zakrzewska-Szlychting, ekonomista
Ewa Janiszewska, nauczyciel
Miron Gorzelanny, emeryt
Małgorzata Brzozowska, pedagog
Agnieszka Lubomira Piotrowska, tłumaczka
Patrycja Chorągiewicz, ekonomista
Justyna Chmiel, fizjoterapeuta
Karol Wachowski, elektryk
Marek Rybołowicz, dziennikarz prasowy
Małgorzata Goławska, filolog romański, Kooperatywa Lubelska
Marzena Stec, administrator kredytów hipotecznych
Wojciech Kukier-operator CNC
Milena Bury, architekt krajobrazu
Ewa Wojnowska, historyk sztuki
Paweł Wojnowski, ekonomista
Elitsa Rikeva, projektantka graficzna
Urszula Filipowicz, emerytowany nauczyciel wychowania przedszkolnego
Andrzej Filipowicz, przedsiębiorca
Agata Jackiewicz, nauczyciel
Łukasz Jackiewicz, informatyk
Katarzyna Michalik, bibliotekarz
Jan Michalik, uczeń liceum
Jadwiga Janaszek, emerytowany bibliotekarz
Magdalena Kobylińska, nauczyciel
Ewa Opieka, neurologopeda
Dariusz Opieka, doradca samochodowy
Danuta Kubejko, urbanista
Agata Karewicz Gwiazda, artysta plastyk
Stefan Janaszek, archiwista
Justyna Włodarczyk, kierowca zawodowy
Andrzej Mazur, ekonomista
Katarzyna Kostkowska, politolog
Natalia Jakimiuk, inżynier-projektant wnętrz
Marcin Kowalczuk, inżynier, pracownik naukowy Politechniki Lubelskiej
Marzena Szymkiewicz-Lewandowska, pracownik instytucji kulturalnej
Malgorzata Garbalska, tłumaczka
Marek Nawratowicz, pracownik instytucji kultury
Izabela Stypuła, pracownik edukacji
Jadwiga Szymkiewicz, emerytka
Nikola Góral, studentka Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS
Wiktoria Hryń, doktorantka, Zakład Ekologii, Wydział Biologii i Biotechnologii UMCS
Kamila Piskorz, studentka politologii, Wydział Politologii UMCS
Halina Szyłkajtis, specj.d/s ISO
Elżbieta Najmoła, gospodyni domowa
Bartłomiej Karolak, mgr turystyki i rekreacji, zawodowy koszykarz
Marta Zbańska, projektantka, kostiumograf, artystka
Janusz Bielecki, KOD
Anna Korycińska, historyk sztuki
Julia Wronikowska-Nunes, przewodniczka
Krzysztof Mariusz Kantyka, animator kultury, pracownik sektora bankowego
Michał Hoda, branża IT
Klaudia Ołeszko, opiekun klienta
Alina Lewicka-Strzok, filolog
Igor Strzok, architekt
Józef Bilski, historyk
Adam Figurski, fototechnik
Magdalena Szubielska, psycholog
Radosław Bułtowicz, artysta sztuk wizualnych
Magdalena Kisiała, aktorka i trenerka cyrkowa
Agnieszka Wójcik, fizjoterapeuta
Michał Wójcik, politolog
Agata Komorowska, animator
Dorota Szczęśniak-Stańczyk, lekarz medycyny
Izabela Szymanek, emerytowana inżynier budownictwa
Magdalena Jarzębkowska, doradca klienta
Marta Sobolewska, społecznica lokalna, dzielnica Dziesiąta
Anna Głowa, historyk sztuki
Patrycja Caban, fotografka

Krzysztof Przylicki, historyk sztuki
Jakub Jaroć, ekonomista
Tomasz Buczek, przyrodnik
Tymek Buczek, przedsiębiorca
Kasia Walczak, architekt wnętrz
Agnieszka Walczak, kosmetolog
Agata Buczek, studentka medycyny
Anna Buczek, skrzypaczka
Katarzyna Kuzia, architekt krajobrazu
Elżbieta Pelińska, emerytka
Monika Mielniczuk, lekarz stomatolog
Marcin Mielniczuk, student
Krzysztof Wiśniewski, przewodniczący zarządu dzielnicy „Czuby Południowe”
Monika Kozicka Gradziuk, lek. wet. i inspektor weterynarii
Antonina Pieluszczak, zielarz
Aleksandra Pieluszczak, inżynier środowiska
Anna Pieluszczak, pielęgniarka
Iwona Kwiecińska, przewodnik turystyczny
Marek Goździk, prawnik
Katarzyna Goździk, grafik komputerowy
Marek Ciostek, ochrona Solid Security
Sylwia Kowalczyk, artystka, fotografka
Andrzej Szczygielski, menadżer przemysłowy
Marcin Opaliński, mgr inż. budownictwa

Jakub Kwiatkowski, przedsiębiorca informatyk
Ewa Kwiatkowska, psycholog
Sławomir Pawłowski, inżynier
Joanna Opalińska, muzyk
Barbara Wójcik, nauczyciel
Bogusław Opaliński, emerytowany mieszkaniec Czechowa
Ewa-Monika Wójcik, architekt
Patryk Wójcik, ekonomista
Krystyna Sakowska, muzyk
Grzegorz Szałas, trener sportowy
Anna Mazuś, dyspozytor lotu
Eliza Ceglarska, restaurator
Andrzej Szczygielski, przedsiębiorca
Roma Okońska, emerytowana księgowa
Krystyna Wilczyńska, muzyk
Roman Okoński, emerytowany nauczyciel
Joanna Gałaś, nauczyciel
Bożena Gałaś, nauczyciel
Agnieszka Gałaś, instruktor tańca
Kazimierz Gałaś, nauczyciel
Olga Ewa Pawłowska, manager
Teresa Opalińska, emerytowana mieszkanka Czechowa
Adrian Janda, muzyk
Artur Pawłowski, właściciel kwiaciarni
Krzysztof Szczepański, muzyk
Małgorzata Sobieszek, nauczyciel
Krzysztof Sobieszek, operator kamery
Małgorzata Jargiełło-Baszak, lekarz
Marcin Wiliński, muzyk
Bernadetta Janda, nauczyciel
Kacper Galant, student
Gabriela Galant, student
Justyna Galant-Ignasiak, nauczyciel
Katarzyna Galant, stomatolog
Arkadiusz Galant, inżynier
Paweł Petrusewicz, psycholog
Zofia Trębaczewska – Smutek, emerytowany prac. Ogrodu Bot. UMCS, przyrodnik
Stanisław Smutek, ogrodnik
Tomasz Smutek, architekt krajobrazu
Agnieszka Wójcik, ekonomistka
Marysia Nosek, uczennica, mieszkanka Lublina
Marcin Kanik, przedsiębiorca
Joanna Kanik, nauczycielka liceum
Elżbieta Kwiatkowska, prac. biurowy
Adam Kwiatkowski, rencista
Piotr Kwiatkowski, przedsiębiorca
Lech Renski, lekarz
Anna Kosicka prawnik
Marcin Skrzypek, współautor Strategii Rozwoju Lublina 2020, animator kultury, anglista
Tomasz Woźniak, radny miasta Iława
Aleksandra Kornelia Maj, lekarz weterynarii
Barbara Der Staszewska, neurologopeda
Marta Wysocka, historyk sztuki, bibliotekarka
Piotr Wysocki artysta, grafik
Anna Chorab Nowa Dęba, nauczycielka wczesnoszkolna
Leokadia Chróścik, stomatolog
Anna Hadrian, historyk
Radomił Filipek, przedsiębiorca

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 264

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 13:35
+51
Lubelska grupa trzymająca władzę myśli że teraz na początku kadencji przepchnie wszystkie deale a za 4 lata zrobi przed wyborami za nasze pieniądze koncert jakiejś gwiazdki która zaśpiewa LaLaLa NaNaNa i wybory wygrane. Ale nie tym razem , ludzie to zapamiętają tak ja zapamiętali środkowy palec reszty PO która robiła wszystko przeciw zwykłym obywatelom przez 8 lat rządów. Tak więc Platformo - my to zapamiętamy i się odwdzięczymy !!
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 13:35
+50
Pod tym listem podpisze się kilkaset tysięcy Mieszkańców Lublina.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 13:29
+46
Skończcie z tymi listami i petycjami, bo to nic nie daje. Czas już zacząć zbierać podpisy za odwołaniem Żuka i rady.
Avatar
Japolan / 26 czerwca 2019 r. o 13:46
+39
Pod tym listem podpisze się kilkaset tysięcy Mieszkańców Lublina.[/quote]   [quote]Pod tym listem podpisze się kilkaset tysięcy Mieszkańców Lublina.
Lepiej podpisać się pod: wnioskiem o referendum w sprawie rozwiązania Rady Miasta oraz petycją z żądaniem natychmiastowego upublicznienia pełnej listy Radnych, którzy mieszkają poza Lublinem.
Avatar
prawy / 26 czerwca 2019 r. o 13:39
+36
Jak się PełO wybrało to tak się ma. Deweloperka rączki zaciera a ktoś szykuje kOPertkę, hahahahah
Avatar
Japolan / 26 czerwca 2019 r. o 13:42
+34
Rada Miasta skompromitowała obiecane przez Pana Prezydenta referendum. Pytanie referendalne dotyczyło tak zwanych Górek Czechowskich - a nie Górek Czechowskich (bez "tak zwaności"). Jakby tego było mało wyniki głosowania ustalano w oparciu o bezprawnie wydane wytyczne Miejskiej Komisjii do Spraw Referendum (co może skutkować odpowiedzialnością karną na podstawie art. 231 Kodeksu karnego). Wychodzi na to, że tak zwana (stosując ich styl) Rada Miasta dąży do uchwalenia tak zwanego studium, by realni lublinianie w realnym referendum pognali Prezydenta i Radę Miasta. O sprawach Lublina decydują mieszkańcy innycg gmin - sporo radnych mieszka poza Lublinem. Niech rządzą gminami, w których mieszkają i zostawią Lublin w spokoju!
Rada Miasta skompromitowała obiecane przez Pana Prezydenta referendum. Pytanie referendalne dotyczyło tak zwanych Górek Czechowskich - a nie Górek Czechowskich (bez "tak zwaności"). Jakby tego było mało wyniki głosowania ustalano w oparciu o bezprawnie wydane wytyczne Miejskiej Komisjii do Spraw Referendum (co może skutkować odpowiedzialnością karną na podstawie art. 231 Kodeksu karnego). Wychodzi na to, że tak zwana (stosując ich styl) Rada Miasta dąży do uchwalenia tak zwanego studium, by realni lublinianie w realnym referendum p... rozwiń
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 13:48
+32
Ja myślę ze to dopiero początek afer jakie przygotowała nam lubelska PO. Górki mogą za chwilę okazać się małym pryszczem. Przez następne 4 lata jeszcze wiele razy się złapiecie za głowę. A to dlatego że cała władza jest w rękach jednego tyrana a rada miasta to tylko kukiełki. W dodatku ten tyran nie zamierza już więcej kandydować ta wiec opinie ma w odwłoku. Rollercoaster dopiero przed nami , chyba że ktoś zaciągnie hamulec.
Avatar
Polek / 26 czerwca 2019 r. o 13:50
+30
Macie co chcieliście, wyborcy :)
Avatar
Wiesław Kozłowski / 26 czerwca 2019 r. o 13:37
+24
Podpisuje się o ja Wieslaw Kozłowski hydraulik.
Avatar
Gość / 26 czerwca 2019 r. o 14:33
+21
Odwołać Żuka!
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 r. o 12:25
-3
Górki Czechowskie to skupisko śmieci,puszek ,butelek i chwastów które niszczą ekosystem. Wyniszczają rośliny i krzywdzą zwierzęta obecne tam i tego obrońcy nie widzą? Jak wreszcie jest szansa na odnowienie i uporządkowanie terenu i stworzenie warunków dla przyrody to bojkotują . Trzeba było wcześniej robić a nie teraz płakać i krzyczeć o nic ... Jestem za uporządkowaniem Czechowskich Górek ,pozbyciem się miejsca schadzek pijackich i kolejnym miejscem porzucania lub,i zabijania zwierząt . Niech Lublin kwitnie,rozwija się i będzie przychylny dla wszystkich !!!!!
Avatar
Gość / 28 czerwca 2019 r. o 12:13
-2
Dlaczego obrońcy Górek nie robili nic z tym bałaganem wcześniej ? Syf, chaszcze , śmietnisko.....Nasze miasto nie jest ciemnogrodem i powinnno wspierać takie decyzja , jak zadbanie o niszczejący teren . Jestem za rezerwatem ale też za właściwie zagospodarowanym terenem Górek Czechowskich .
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 21:57
-5
Jestem za parkiem. Czas zrobić porządek z tymi chaszczami.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 21:57
-4
Strasznie obłudne bestie z tych Obrońców Górek. Szkoda, że nie pisali listów i nie protestowali jak budowali swoje domy na Górkach. Mieli gdzieś chomiczki, motylki i inne dżdżownice... Przyroda to pretekst w tym wypadku. Ci ludzie myślą wyłącznie o swojej wygodzie.
Avatar
Mag wol. / 27 czerwca 2019 r. o 20:28
0
do "zorientowanego" (chociaz nie bardzo wiadomo w czym...) - zmartwie pana albo uciesze, ale jednak malo pan wie. Pewnie sie znamy ale niekoniecznie lubimy, zaryzykuje ze nadepnelam na odcisk po drugiej stronie sporu ;)
Avatar
zorientowany / 27 czerwca 2019 r. o 16:08
0
niejaka Mag wol. będzie na 100% starała się o wejście do lubelskiego świata politycznego. Jedna z listy 250
Avatar
Do dewello-troli nie dotarł / 27 czerwca 2019 r. o 10:51
+4
Strasznie obłudne bestie z tych Obrońców Górek. Szkoda, że nie pisali listów jak budowali swoje domy na Górkach. Mieli gdzieś chomiczki, motylki i inne dżdżownice... Przyroda to pretekst w tym wypadku. Ci ludzie myślą wyłącznie o swojej wygodzie.
 apel ich beneficjenta, p. Żuka, który wczoraj zdaje się apelował o zaprzestaniu hejtu?.. Dziwne...
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 10:41
-3
Było demokratyczne głosowanie, lecz większości mieszkańców ta sprawa nie interesuje - więc prezydent zgodnie z wolą ludu sam decyduje co dalej z górkami. Ma pełne prawo.
Avatar
Gość / 27 czerwca 2019 r. o 08:47
+7
prawda jest taka że każda ingerencja zabuży I tak nadwyrężony ecosystem, powołując się na badania prof. Harasimiuka na Górkach Czechowskich zidentyfikowano: 222 gat. roslin zielnych, 44 gatunki drzew I krzewów oraz dodatkowo 13 gatunków porostów, oraz 168 GATUNKOW ROSLIN LECZNICZYCH....z flory zaś: okolo 100 gatunkow ptakow podlegajacych ochronie prawnej np. drapiezne pustulki I krogulce, ale też kląskawki, ortolany, gile, szczygły, makolągwy, rudziki, dzierzby gąsiorki, pokrzewki, pliszki żółte oraz szare oraz bażanty I kuropatwy. Są także chronione chrząszcze biegacze nie mówiac o chomiku europejskim coraz bardziej widocznym w ostatnich miesiacach nie dlaego ze nagle poijawil sie bo tak chca obroncy ale dlatego ze coraz bardziej zaciesnia sie petal zelwerowicza, poligonowa z halasem I wplywem cywilizacji.
prawda jest taka że każda ingerencja zabuży I tak nadwyrężony ecosystem, powołując się na badania prof. Harasimiuka na Górkach Czechowskich zidentyfikowano: 222 gat. roslin zielnych, 44 gatunki drzew I krzewów oraz dodatkowo 13 gatunków porostów, oraz 168 GATUNKOW ROSLIN LECZNICZYCH....z flory zaś: okolo 100 gatunkow ptakow podlegajacych ochronie prawnej np. drapiezne pustulki I krogulce, ale też kląskawki, ortolany, gile, szczygły, makolągwy, rudziki, dzierzby gąsiorki, pokrzewki, pliszki żółte oraz szare oraz bażanty I kuropatwy. Są także ... rozwiń
Avatar
Patryk / 27 czerwca 2019 r. o 08:34
+8
W agencji PR potrzebna jest nowa klawiatura, gdyż obecna się zacina i wklejają po 10 identycznych wpisów. 
Zobacz wszystkie komentarze 264

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Torebki listonoszki ze skóry – wygodne i ponadczasowe rozwiązanie

Torebki listonoszki ze skóry – wygodne i ponadczasowe rozwiązanie

Są pojemne, komfortowe, a do tego bardzo modne – torebki listonoszki ze skóry naturalnej to uniwersalny dodatek, który sprawdzi się w garderobie każdej kobiety. Dzisiaj oferowane są w wielu fasonach i kolorach do wyboru. Sprawdź najmodniejsze wzory i wybierz najlepszą listonoszkę dla siebie!

Po wzroście liczby zakażeń koronawirusem ma być spadek, a potem znowu wzrost

Po wzroście liczby zakażeń koronawirusem ma być spadek, a potem znowu wzrost

Prognozujemy, że do około 15 października utrzyma się podwyższony wzrost zachorowań. Później spodziewamy się subtelnego spadku, a w okolicach świąt Bożego Narodzenia ponownego wzrostu - mówił w środę główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas.

Spotkali go na Krańcowej i zagrozili: albo kupi im piwo, albo złamią mu nos

Spotkali go na Krańcowej i zagrozili: albo kupi im piwo, albo złamią mu nos

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy przy ul. Krańcowej w Lublinie zaczepili czekającego na przystanku. Agresorzy chcieli piwa i grozili złamaniem nosa.

Śląsk II Wrocław – Motor Lublin 0:0 (relacja na żywo)

Śląsk II Wrocław – Motor Lublin 0:0 (relacja na żywo)

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Śląsk II Wrocław - Motor Lublin. Spotkanie szóstej kolejki II ligi rozpocznie się już o godz. 12.

Planujesz wypożyczenie samochodu? Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed podpisaniem umowy wynajmu

Planujesz wypożyczenie samochodu? Sprawdź, o czym musisz pamiętać przed podpisaniem umowy wynajmu

Wypożyczalnie samochodów - coraz częściej z nich korzystamy. Jedni tylko podczas wakacyjnego wypoczynku, inni również na co dzień. Co zrobić, by wybrać właściwą wypożyczalnię i nie narazić się na zbędne koszty? To pytanie zadaje sobie każdy z nas, dlatego warto znać na nie odpowiedź.

Pszczółka Start Lublin zagra dziś na wyjeździe z HydroTruck Radom

Pszczółka Start Lublin zagra dziś na wyjeździe z HydroTruck Radom

Rozgrywki Energa Basket Liga przyspieszają i mecze 6 kolejki odbędą się w środku tygodnia. Pszczółka Start Lublin zagra na wyjeździe z HydroTruck Radom (godz. 20).

W Łukowie będą nowe działki budowlane

W Łukowie będą nowe działki budowlane

Historyczna uchwała – tak o scaleniu i podziale nieruchomości w Łukowie mówi burmistrz Piotr Płudowski. Ostatni raz takich zmian dokonywano ponad 20 lat temu.

Zwiększ widoczność swojej strony internetowej w sieci

Zwiększ widoczność swojej strony internetowej w sieci

Uzyskanie wysokiej pozycji i utrzymanie w TOP 10, czyli na czele rankingu Google, to cel, do którego dąży wiele firm konkurujących o uwagę konsumentów w sieci.

Lubartów. 10–latek na rowerze wjechał pod samochód

Lubartów. 10–latek na rowerze wjechał pod samochód

Chłopiec został zabrany do szpitala. Kierowca citroena był trzeźwy.

Lubelskie: 82 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Zmarła pacjentka w Kraśniku

Lubelskie: 82 nowe zakażenia koronawirusem w regionie. Zmarła pacjentka w Kraśniku

- Informuję, że na terenie województwa lubelskiego potwierdzono pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych 82 nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 - podaje Katarzyna Link z Biura Wojewody.

Koronawirus. Aż 1552 nowych chorych i nowe kategorie osób zmarłych

Koronawirus. Aż 1552 nowych chorych i nowe kategorie osób zmarłych

Ponad 1,5 tys. kolejnych zakażonych. Informuje o tym Ministerstwo Zdrowia i dzieli ofiary śmiertelne na dwie kategorie.

Krasnystaw. Renault zjechało z drogi i dachowało

Krasnystaw. Renault zjechało z drogi i dachowało

Kierująca autem 25-latka była trzeźwa, a policja ocenia, że przyczyną wypadku była prędkość.

Burzliwa debata Trump-Biden. "Jesteś najgorszym prezydentem", "W 47 miesięcy zrobiłem więcej niż ty w 47 lat"
film

Burzliwa debata Trump-Biden. "Jesteś najgorszym prezydentem", "W 47 miesięcy zrobiłem więcej niż ty w 47 lat"

Cleveland, Ohio, USA. W Cleveland odbyła się pierwsza telewizyjna debata Donalda Trumpa i Joe Bidena przed listopadowymi wyborami prezydenckimi. Prezydent USA zapewnił, że w latach 2016-17 zapłacił „miliony dolarów” podatku. W ten sposób zaprzeczył doniesieniom dziennika "New York Times", który informował, że Trump w w tym okresie płacił po 750 dolarów podatku dochodowego rocznie.

Zamojskie Koszary bez nowego osiedla. Radni chcą parku

Zamojskie Koszary bez nowego osiedla. Radni chcą parku

To było kolejne podejście lubelskiej spółki, by dawny wojskowy teren zamienić w małe osiedle. Tym razem miała pomóc ustawa lex deweloper. Nie pomogła. Choć były głosy poparcia dla pomysłu wybudowania przy ul. Piłsudskiego 181 mieszkań

Pechowy pl. Wolności. Znowu pijany kierowca ściął tu słupki
zdjęcia

Pechowy pl. Wolności. Znowu pijany kierowca ściął tu słupki

W nocy z wtorku na środę 21-letni kierowca wjechał w masywne słupki na pl. Wolności. Powyrywał je z chodnika. To znów pijany kierowca - jak przed rokiem

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.