Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 września 2022 r.
6:33

Na mszy z udziałem przedszkolaków ksiądz opowiadał o samobójstwach

245 24 A A
Proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny w Lublinie bardzo przeprasza i tłumaczy, że „doszło do nieporozumienia”
Proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny w Lublinie bardzo przeprasza i tłumaczy, że „doszło do nieporozumienia” (fot. Dominik Smaga)

O samobójstwach, żyletkach i „medalikach, które parzą szatana” usłyszeli z ambony uczestnicy wtorkowej mszy „w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkola nr 63”. W kościele były też dzieci. Proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny w Lublinie bardzo przeprasza i tłumaczy, że „doszło do nieporozumienia”.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

To miała być msza w intencji dzieci i z udziałem dzieci, a okazała się mszą egzorcystyczną – oburza się Robert Dziuba, jeden z rodziców, którego dziecko uczęszcza do przedszkola przy ul. Szmaragdowej.

– Byłem na tej mszy razem z 6-letnią córką. To, co usłyszałem, zmroziło mnie i zbulwersowało. To była makabra. Ksiądz mówił o samobójstwach. O tym, że te osoby wieszają się m.in. w piwnicach i na strychach czyli miejscach, które nie były poświęcone. Opowiadał też o tym, że jak policjanci przyjeżdżają na miejsce to okazuje się, samobójcy nie mają przy sobie medalików. Że trzeba taki medalik mieć zaszyty w ubraniu, bo on „parzy szatana” – opowiada rodzic, który w tej sprawie interweniował też w przedszkolu.

Dyrekcja: To skandal

– To, co się zadziało, jest skandalem – stwierdza Magdalena Bielak, dyrektorka Przedszkola nr 63 w Lublinie, która również jest oburzona przebiegiem wtorkowej mszy – Absolutnie nie miałyśmy pojęcia, że to będzie tak wyglądać. Msza za nasze przedszkole była zamawiana 4 września, wtedy intencja była tylko jedna. Do tego, ksiądz wikariusz zapewniał, że msza będzie dla dzieci.

Przedszkole co roku zamawia mszę w kościele przy ul. Jana Pawła II „w intencji dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników Przedszkola nr 63, o Boże Błogosławieństwo i potrzebne łaski”. Tak było też tym razem.

– Nauczycielka, która zamawiała nabożeństwo, nie miała świadomości, że będzie to tego typu msza. Podobnie jak my z panią dyrektor. Gdybyśmy wiedziały o czym będzie mowa to na pewno nikt nie zabierałaby dzieci do kościoła. Zamówilibyśmy mszę w zupełnie innym terminie – tłumaczy Ewa Wójtowicz, zastępca dyrektora.

Ona również nie ma wątpliwości, że nie były to treści przeznaczone dla małych dzieci. – Sytuacja jest dla nas bardzo nieprzyjemna. Będziemy wyjaśniać jak do tego doszło. Na pewno tak tej sprawy nie zostawimy – zapewnia.

Kazanie, które mroziło

– Msza nie miała nic wspólnego z zamawianą przez nasze przedszkole intencją – podkreśla dyr. Magdalena Bielak, która zastanawia się czy w tej sytuacji w ogóle kontynuować tradycję zamawiania mszy. – Z każdym słowem kapłana mówiącego kazanie mroziło mnie na plecach – relacjonuje. Przyznaje, że reakcja rodziców zupełnie jej nie dziwi. – Zarówno mowa jak i postawa tego księdza były agresywne. Mówił o samobójstwach, pijaństwie i żyletkach. Cała msza była straszeniem diabłem.

Dyrektorka ubolewa, że doszło do takiej sytuacji. – Współpraca z parafią zawsze układała się dobrze. Wystawialiśmy jasełka, dzieci uczestniczyły w konkursach. Prace przedszkolaków były prezentowane na wystawach w parafii – opowiada Magdalena Bielak.

Proboszcz: Bardzo przepraszam

Mszy z udziałem w sumie dziewięciu kapłanów (bo tyle było intencji) przewodniczył proboszcz parafii p.w. Św. Rodziny w Lublinie.

– O tym, że do wtorkowej mszy św. o godz. 18 zostanie dołączona jeszcze jedna intencja - Przedszkola nr 63, dowiedziałem się tuż przed rozpoczęciem Eucharystii, w zakrystii – mówi nam proboszcz ks. Tadeusz Pajurek. – Powiedział mi o niej jeden z księży wikariuszy, u którego ta msza była zamawiana. Nie sądziłem, że w kościele będą dzieci, bo msza św. była dla osób dorosłych.

Jego zdaniem „musiało dojść do jakiegoś nieporozumienia”. – Msza św. we wtorek o godz. 18 nie była mszą egzorcystyczną, tylko mszą św. o duchowych zagrożeniach wiary, z kazaniem ks. Sławomira Zaczka, który jest krajowym asystentem Ruchu Effatha. O taką mszę św. prosili wierni – podkreśla. I tłumaczy, że „msze św. z udziałem dzieci wyglądają zupełnie inaczej i mają inną oprawę”. – Przede wszystkim są wcześniej, a nie wieczorem. Są też krótsze, ok. 30-minutowe, a kazanie dostosowane jest do wieku dzieci.

Proboszcz przyznaje, że doszło do sytuacji, która nie powinna mieć miejsca. – Za co bardzo przepraszam, ale nie miałem świadomości, że w kościele są dzieci – dodaje ks. Pajurek.

Ks. Adam Jaszcz, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie, rzecznik prasowy Archidiecezji Lubelskiej

Rozumiem oburzenie opiekunów dzieci i jest mi przykro, że doszło do takiej sytuacji. Z moich informacji wynika, że przedstawiciele przedszkola dołączyli się do wtorkowej Mszy sprawowanej dla osób dorosłych. Byli więc jedną z grup, obok osób, które przyszły wysłuchać homilii opiekuna Stowarzyszenia Effatha, co było wcześniej ogłoszone. Błąd polegał na tym, że ksiądz przyjmujący intencję i opiekunowie nie zdecydowali się na Mszę wyłącznie dla przedszkolaków, w innym czasie. Taka możliwość przecież istnieje. Jest oczywiste, że taką Mszę sprawuje się ze szczególnym uwzględnieniem jej małych uczestników.

EFFATHA

Stowarzyszenie Ruch Effatha im. św. Maksymiliana Marii Kolbego i św. Andrzeja Boboli. Jego celem jest m.in. umacnianie i obrona wiary rzymskokatolickiej przed niebezpieczeństwem wszelkiego rodzaju odchyleń doktrynalnych (sekty, nowe ruchy religijne, okultyzm, praktyki magiczne, astrologia, spirytyzm) a także pozyskanie nowych członków religii rzymskokatolickiej.

Źródło: effatha.org.pl

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 24

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Opat / 3 października 2022 r. o 09:35
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach.
Trzy razy prosiłem o wyjaśnienie autora"błędów myślnych ", niejakiej labydnik, pojęć"polski katolicyzm ludowy " i "katolicki zasrancen " oraz przetłumaczenie tego. Proszę po raz czwarty.
 Doczekasz się tak samo, jak i ja doczekam się przeprosin od innej (K)urwy za zarzucanie mi rzekomego bicia kobiet. Aż się zdziwisz.
 Doczekasz się tak samo, jak i ja doczekam się przeprosin od innej (K)urwy za zarzucanie mi rzekomego bicia kobiet. Aż się zdziwisz. rozwiń
Avatar
poker / 2 października 2022 r. o 16:20
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach.
 Trzy razy prosiłem o wyjaśnienie autora"błędów myślnych ", niejakiej labydnik, pojęć"polski katolicyzm ludowy " i "katolicki zasrancen " oraz przetłumaczenie tego. Proszę po raz czwarty.
 Trzy razy prosiłem o wyjaśnienie autora"błędów myślnych ", niejakiej labydnik, pojęć"polski katolicyzm ludowy " i "katolicki zasrancen " oraz przetłumaczenie tego. Proszę po raz czwarty. rozwiń
Avatar
Labydnik / 2 października 2022 r. o 14:04
O KURLA URWAŁ XDDD CZY CI LUDZIE NIE POTRAFIĄ Z KARTKI PRZECZYTAĆ KOMU TA MSZA JEST DEDYKOWANA  XDDDDD
 1) Mało wnikliwie czytał tym razem rzekomy "Wnikliwy".  Dopytuje się, czy "rodzice nie potrafią z kartki przeczytać". Tymczasem zostało napisane, co mówiła " Magdalena Bielak, dyrektorka Przedszkola nr 63 w Lublinie ": " Msza za nasze przedszkole była zamawiana 4 września, wtedy intencja była tylko jedna. Do tego, ksiądz wikariusz zapewniał, że msza będzie dla dzieci. " Zaś p. Pajurek, "proboszcz", przeprasza. Więc jaką "kartkę" mieli rodzice czytać, skoro nikt o "kartce" nie mówi i były określone uzgodnienia? 2) Po co to WYPISYWANIE "WOŁAMI", po co to "KURLA URWAŁ" (jakieś niby tłumione przekleństwa), po co "XDDD" i "XDDDDD" (niby śmiechy z "głupich rodziców")? 
 1) Mało wnikliwie czytał tym razem rzekomy "Wnikliwy".  Dopytuje się, czy "rodzice nie potrafią z kartki przeczytać". Tymczasem zostało napisane, co mówiła " Magdalena Bielak, dyrektorka Przedszkola nr 63 w Lublinie ": " Msza za nasze przedszkole była zamawiana 4 września, wtedy intencja była tylko jedna. Do tego, ksiądz wikariusz zapewniał, że msza będzie dla dzieci. " Zaś p. Pajurek, "proboszcz", przeprasza. Więc jaką "kartkę" mieli rodzice czytać, skoro ni... rozwiń
Avatar
poker / 30 września 2022 r. o 19:51
Aleksandra Pawlicka i Tomasz Sekielski z Newsweeka mają odszczekać wszystko co pisali i mówili nt x Mirosława Króla
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 17:05
Jest okropne, jak miejscowa "propagandystka polskiego katolicyzmu ludowego", p. Juchowa, odwraca kota ogonem. Z mocno nieprzyjemnego wydarzenia zrobiła sobie powód do "bezpłatnej reklamy" tej całej "Effathy". Pomimo tego, że "egzorcystyczną" mowę nienawiści (zwaną tu "homilią") wygłosił ich wódz (zwany tu "opiekunem") i zgorszyła ona rodziców dzieci swą ostrością. Żaden powód do zachwalania. Tymczasem p. Juchowa płaszczy się przed tą "Effathą" podając całą rozwlekłą nazwę z przytoczeniem rzekomych "patronów" w osobnej części pod osobnym nagłówkiem. Wciska też coś o "umacnianiu wiary", choć wątpliwe jest, by u zgorszonych rodziców ich "wiara" została "wzmocniona". Wspomina o "pozyskaniu nowych członków" - ale to wątpliwe, czy wielu da się wciągnąć... Powtarza słowa o "niebezpieczeństwie odchyleń doktrynalnych", choć coraz więcej wiadomo o "odchyleniach" polskiej "kasty watykańskiej", a "odchylenia doktrynalne" Jezusa były pośrednim powodem zabicia go (zaś ta "nietolerancja słowa" powinna być pouczająca dla p. Juchowej). W ogóle - "chrześcijaństwo" jest przecież "odchyleniem doktrynalnym" względem "judaizmu".(A pisanina p. Juchowej jest  "odchyleniem doktrynalnym" względem "racjonalizmu".) Różne wzmiankowane jako ujemne zjawiska są na ogół dość błahe i występują jako niezbyt mądra zabawa lub, rzadko, jako nowa droga życia ludzi (w "sektach", nowych ruchach) - często przypominająca szczerością przeżyć drogę najwcześniejszych uczniów Jezusa.
Jest okropne, jak miejscowa "propagandystka polskiego katolicyzmu ludowego", p. Juchowa, odwraca kota ogonem. Z mocno nieprzyjemnego wydarzenia zrobiła sobie powód do "bezpłatnej reklamy" tej całej "Effathy". Pomimo tego, że "egzorcystyczną" mowę nienawiści (zwaną tu "homilią") wygłosił ich wódz (zwany tu "opiekunem") i zgorszyła ona rodziców dzieci swą ostrością. Żaden powód do zachwalania. Tymczasem p. Juchowa płaszczy się przed tą "Effathą" podając całą rozwlekłą nazwę ... rozwiń
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 11:43
Czyli najlepiej odciągnąć dzieci od Kościoła i POtem owsikowe „róbta co chceta”. Najlepiej tarzać się naćpanym we błocie w rytm szatanistycznej „muzyki”
 Wytarzać się w błocie przy jakichś miarowych dźwiękach przed kąpielą - to może być nawet zdrowe. Natomiast głupio wystawiać niezbyt świadome spraw płci dzieci na oddziaływania "kasty watykańskiej", której członkowie "formują" na zapleczu i na osobności - to jest groźne i "szatanistyczne" (sic!) w znaczeniu "godne ludzi złego ducha". [Nie obyło się od "fekalnych" skojarzeń właściwych "polskim katolikom ludowym, tym razem - "owsikowe".]
 Wytarzać się w błocie przy jakichś miarowych dźwiękach przed kąpielą - to może być nawet zdrowe. Natomiast głupio wystawiać niezbyt świadome spraw płci dzieci na oddziaływania "kasty watykańskiej", której członkowie "formują" na zapleczu i na osobności - to jest groźne i "szatanistyczne" (sic!) w znaczeniu "godne ludzi złego ducha". [Nie obyło się od "fekalnych" skojarzeń właściwych "polskim katolikom ludowym, tym razem - "owsikowe".] rozwiń
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 07:36
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
 Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach. 
 Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach.  rozwiń
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 07:30
Czyli najlepiej zaciągnąć dzieci do Kościoła i POtem POddać ich innym czynnościom seksualnym. Najlepiej się zamartwiać i dawać się poniżać za życia w zamian za obietnice po życiu...
Można również na zajęcia np. w Wiosce Żywej Archeologii, gdzie wspierany przez PO i władze miasta setkami tysięcy zł stary obleśny typ przysposabiał nieletnich do uprawiania seksu. Pewnie to miałeś na myśli?
 Ale głupie gadki! Mowa jest o niewłaściwych działaniach "kasty watykańskiej", za które p. "proboszcz" Pajurek (?) przeprasza, a ten tu "poker" wyskakuje, że "przysposabiacz nieletnich" znalazł się też poza "kastą watykańską". Pewnie, że znalazł się... tylko że w rzeczonej "kaście" jest silna "nadreprezentacja" takich przypadków!  Jeszcze coś o "starym obleśnym", jakby "formujący" od zaplecza w KRK byli sami "piękni dwudziestoletni" )))
 Ale głupie gadki! Mowa jest o niewłaściwych działaniach "kasty watykańskiej", za które p. "proboszcz" Pajurek (?) przeprasza, a ten tu "poker" wyskakuje, że "przysposabiacz nieletnich" znalazł się też poza "kastą watykańską". Pewnie, że znalazł się... tylko że w rzeczonej "kaście" jest silna "nadreprezentacja" takich przypadków!  Jeszcze coś o "starym obleśnym", jakby "formujący" od zaplecza w KRK byli sami "piękni dwudziestoletni&q... rozwiń
Avatar
Gutek / 29 września 2022 r. o 11:27
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 września 2022 r. o 11:22
Czyli najlepiej zaciągnąć dzieci do Kościoła i POtem POddać ich innym czynnościom seksualnym. Najlepiej się zamartwiać i dawać się poniżać za życia w zamian za obietnice po życiu...
Można również na zajęcia np. w Wiosce Żywej Archeologii, gdzie wspierany przez PO i władze miasta setkami tysięcy zł stary obleśny typ przysposabiał nieletnich do uprawiania seksu. Pewnie to miałeś na myśli?
 Bardziej myślałem o takim domku opieki prowadzonym przez braci Aleksieja i Jewgenija R. na podkrapaciu, gdzie niewinne ciunki i inne zabawy nieletnim dzieciom zapewniał pissowski ówczesny marszałek Sejmu Marek Kuchciński...
 Bardziej myślałem o takim domku opieki prowadzonym przez braci Aleksieja i Jewgenija R. na podkrapaciu, gdzie niewinne ciunki i inne zabawy nieletnim dzieciom zapewniał pissowski ówczesny marszałek Sejmu Marek Kuchciński... rozwiń
Avatar
Opat / 3 października 2022 r. o 09:35
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach.
Trzy razy prosiłem o wyjaśnienie autora"błędów myślnych ", niejakiej labydnik, pojęć"polski katolicyzm ludowy " i "katolicki zasrancen " oraz przetłumaczenie tego. Proszę po raz czwarty.
 Doczekasz się tak samo, jak i ja doczekam się przeprosin od innej (K)urwy za zarzucanie mi rzekomego bicia kobiet. Aż się zdziwisz.
 Doczekasz się tak samo, jak i ja doczekam się przeprosin od innej (K)urwy za zarzucanie mi rzekomego bicia kobiet. Aż się zdziwisz. rozwiń
Avatar
poker / 2 października 2022 r. o 16:20
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach.
 Trzy razy prosiłem o wyjaśnienie autora"błędów myślnych ", niejakiej labydnik, pojęć"polski katolicyzm ludowy " i "katolicki zasrancen " oraz przetłumaczenie tego. Proszę po raz czwarty.
 Trzy razy prosiłem o wyjaśnienie autora"błędów myślnych ", niejakiej labydnik, pojęć"polski katolicyzm ludowy " i "katolicki zasrancen " oraz przetłumaczenie tego. Proszę po raz czwarty. rozwiń
Avatar
Labydnik / 2 października 2022 r. o 14:04
O KURLA URWAŁ XDDD CZY CI LUDZIE NIE POTRAFIĄ Z KARTKI PRZECZYTAĆ KOMU TA MSZA JEST DEDYKOWANA  XDDDDD
 1) Mało wnikliwie czytał tym razem rzekomy "Wnikliwy".  Dopytuje się, czy "rodzice nie potrafią z kartki przeczytać". Tymczasem zostało napisane, co mówiła " Magdalena Bielak, dyrektorka Przedszkola nr 63 w Lublinie ": " Msza za nasze przedszkole była zamawiana 4 września, wtedy intencja była tylko jedna. Do tego, ksiądz wikariusz zapewniał, że msza będzie dla dzieci. " Zaś p. Pajurek, "proboszcz", przeprasza. Więc jaką "kartkę" mieli rodzice czytać, skoro nikt o "kartce" nie mówi i były określone uzgodnienia? 2) Po co to WYPISYWANIE "WOŁAMI", po co to "KURLA URWAŁ" (jakieś niby tłumione przekleństwa), po co "XDDD" i "XDDDDD" (niby śmiechy z "głupich rodziców")? 
 1) Mało wnikliwie czytał tym razem rzekomy "Wnikliwy".  Dopytuje się, czy "rodzice nie potrafią z kartki przeczytać". Tymczasem zostało napisane, co mówiła " Magdalena Bielak, dyrektorka Przedszkola nr 63 w Lublinie ": " Msza za nasze przedszkole była zamawiana 4 września, wtedy intencja była tylko jedna. Do tego, ksiądz wikariusz zapewniał, że msza będzie dla dzieci. " Zaś p. Pajurek, "proboszcz", przeprasza. Więc jaką "kartkę" mieli rodzice czytać, skoro ni... rozwiń
Avatar
poker / 30 września 2022 r. o 19:51
Aleksandra Pawlicka i Tomasz Sekielski z Newsweeka mają odszczekać wszystko co pisali i mówili nt x Mirosława Króla
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 17:05
Jest okropne, jak miejscowa "propagandystka polskiego katolicyzmu ludowego", p. Juchowa, odwraca kota ogonem. Z mocno nieprzyjemnego wydarzenia zrobiła sobie powód do "bezpłatnej reklamy" tej całej "Effathy". Pomimo tego, że "egzorcystyczną" mowę nienawiści (zwaną tu "homilią") wygłosił ich wódz (zwany tu "opiekunem") i zgorszyła ona rodziców dzieci swą ostrością. Żaden powód do zachwalania. Tymczasem p. Juchowa płaszczy się przed tą "Effathą" podając całą rozwlekłą nazwę z przytoczeniem rzekomych "patronów" w osobnej części pod osobnym nagłówkiem. Wciska też coś o "umacnianiu wiary", choć wątpliwe jest, by u zgorszonych rodziców ich "wiara" została "wzmocniona". Wspomina o "pozyskaniu nowych członków" - ale to wątpliwe, czy wielu da się wciągnąć... Powtarza słowa o "niebezpieczeństwie odchyleń doktrynalnych", choć coraz więcej wiadomo o "odchyleniach" polskiej "kasty watykańskiej", a "odchylenia doktrynalne" Jezusa były pośrednim powodem zabicia go (zaś ta "nietolerancja słowa" powinna być pouczająca dla p. Juchowej). W ogóle - "chrześcijaństwo" jest przecież "odchyleniem doktrynalnym" względem "judaizmu".(A pisanina p. Juchowej jest  "odchyleniem doktrynalnym" względem "racjonalizmu".) Różne wzmiankowane jako ujemne zjawiska są na ogół dość błahe i występują jako niezbyt mądra zabawa lub, rzadko, jako nowa droga życia ludzi (w "sektach", nowych ruchach) - często przypominająca szczerością przeżyć drogę najwcześniejszych uczniów Jezusa.
Jest okropne, jak miejscowa "propagandystka polskiego katolicyzmu ludowego", p. Juchowa, odwraca kota ogonem. Z mocno nieprzyjemnego wydarzenia zrobiła sobie powód do "bezpłatnej reklamy" tej całej "Effathy". Pomimo tego, że "egzorcystyczną" mowę nienawiści (zwaną tu "homilią") wygłosił ich wódz (zwany tu "opiekunem") i zgorszyła ona rodziców dzieci swą ostrością. Żaden powód do zachwalania. Tymczasem p. Juchowa płaszczy się przed tą "Effathą" podając całą rozwlekłą nazwę ... rozwiń
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 11:43
Czyli najlepiej odciągnąć dzieci od Kościoła i POtem owsikowe „róbta co chceta”. Najlepiej tarzać się naćpanym we błocie w rytm szatanistycznej „muzyki”
 Wytarzać się w błocie przy jakichś miarowych dźwiękach przed kąpielą - to może być nawet zdrowe. Natomiast głupio wystawiać niezbyt świadome spraw płci dzieci na oddziaływania "kasty watykańskiej", której członkowie "formują" na zapleczu i na osobności - to jest groźne i "szatanistyczne" (sic!) w znaczeniu "godne ludzi złego ducha". [Nie obyło się od "fekalnych" skojarzeń właściwych "polskim katolikom ludowym, tym razem - "owsikowe".]
 Wytarzać się w błocie przy jakichś miarowych dźwiękach przed kąpielą - to może być nawet zdrowe. Natomiast głupio wystawiać niezbyt świadome spraw płci dzieci na oddziaływania "kasty watykańskiej", której członkowie "formują" na zapleczu i na osobności - to jest groźne i "szatanistyczne" (sic!) w znaczeniu "godne ludzi złego ducha". [Nie obyło się od "fekalnych" skojarzeń właściwych "polskim katolikom ludowym, tym razem - "owsikowe".] rozwiń
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 07:36
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
 Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach. 
 Polskich katolików ludowych, czy to wśród sukienkowych, czy posłusznych im "niemundurowych", nie powstrzymuje żaden wzgląd na dzieci czy uczucia dorosłych. Przypomnijmy sobie te działania, żeby zdjęcia jakichś poszarpanych i zakrwawionych zarodków/płodów powiększać do rozmiarów "super mega hiper gigantycznych" i  umieszczać na ulicach.  rozwiń
Avatar
Labydnik / 30 września 2022 r. o 07:30
Czyli najlepiej zaciągnąć dzieci do Kościoła i POtem POddać ich innym czynnościom seksualnym. Najlepiej się zamartwiać i dawać się poniżać za życia w zamian za obietnice po życiu...
Można również na zajęcia np. w Wiosce Żywej Archeologii, gdzie wspierany przez PO i władze miasta setkami tysięcy zł stary obleśny typ przysposabiał nieletnich do uprawiania seksu. Pewnie to miałeś na myśli?
 Ale głupie gadki! Mowa jest o niewłaściwych działaniach "kasty watykańskiej", za które p. "proboszcz" Pajurek (?) przeprasza, a ten tu "poker" wyskakuje, że "przysposabiacz nieletnich" znalazł się też poza "kastą watykańską". Pewnie, że znalazł się... tylko że w rzeczonej "kaście" jest silna "nadreprezentacja" takich przypadków!  Jeszcze coś o "starym obleśnym", jakby "formujący" od zaplecza w KRK byli sami "piękni dwudziestoletni" )))
 Ale głupie gadki! Mowa jest o niewłaściwych działaniach "kasty watykańskiej", za które p. "proboszcz" Pajurek (?) przeprasza, a ten tu "poker" wyskakuje, że "przysposabiacz nieletnich" znalazł się też poza "kastą watykańską". Pewnie, że znalazł się... tylko że w rzeczonej "kaście" jest silna "nadreprezentacja" takich przypadków!  Jeszcze coś o "starym obleśnym", jakby "formujący" od zaplecza w KRK byli sami "piękni dwudziestoletni&q... rozwiń
Avatar
Gutek / 29 września 2022 r. o 11:27
Proboszcz tłumaczy , że ktoś coś nie wiedział , ktoś coś nie usłyszał i że doszło do pomyłki bo msza była dla dorosłych. Byłem na pierwszej komunii dziecka kilka lat temu , a kazanie było o aborcji. Kilka osób poszło do księdza po mszy , aby pogratulować mu doboru tematu , ale on nie widział w tym nic nie właściwego.
Avatar
Janusz_Paliwas / 29 września 2022 r. o 11:22
Czyli najlepiej zaciągnąć dzieci do Kościoła i POtem POddać ich innym czynnościom seksualnym. Najlepiej się zamartwiać i dawać się poniżać za życia w zamian za obietnice po życiu...
Można również na zajęcia np. w Wiosce Żywej Archeologii, gdzie wspierany przez PO i władze miasta setkami tysięcy zł stary obleśny typ przysposabiał nieletnich do uprawiania seksu. Pewnie to miałeś na myśli?
 Bardziej myślałem o takim domku opieki prowadzonym przez braci Aleksieja i Jewgenija R. na podkrapaciu, gdzie niewinne ciunki i inne zabawy nieletnim dzieciom zapewniał pissowski ówczesny marszałek Sejmu Marek Kuchciński...
 Bardziej myślałem o takim domku opieki prowadzonym przez braci Aleksieja i Jewgenija R. na podkrapaciu, gdzie niewinne ciunki i inne zabawy nieletnim dzieciom zapewniał pissowski ówczesny marszałek Sejmu Marek Kuchciński... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 24

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

 Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Nałęczowianka i Nałęczów: dekady dobrosąsiedzkiej współpracy

Gdybyśmy chcieli dotrzeć spacerem z Parku Zdrojowego w centrum Nałęczowa do rozlewni Nałęczowianki, zajęłoby to nieco ponad pół godziny. Zakład jest blisko miasta – dosłownie i w przenośni, bo od dekad jest ściśle związany ze społecznością lokalną: jako atrakcyjny pracodawca, długoletni inwestor, dobry sąsiad i firma dbająca o środowisko.

 Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 9 grudnia 2022 r.

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego
galeria

Ślub Marzeń. Agata i Grzegorz – miłość z internetu, która wygrała plebiscyt Dziennika Wschodniego

Poznali się w internecie, a na pierwszej randce w ciepły letni dzień poszli na lody. Agata i Grzegorz zajęli pierwsze miejsce w plebiscycie „Ślub Marzeń” organizowanym przez Dziennik Wchodni we współpracy z salonem sukni ślubnych Lanesta. W nagrodę otrzymali voucher na zakup sukni ślubnej o wartości 3 tys. zł. Zwycięska para otrzymała 49 proc. wszystkich głosów.

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]
galeria

Polski Cukier Start Lublin – King Szczecin 75:69. Koniec złej passy [zdjęcia]

Polski Cukier Start Lublin przełamał serię porażek i pokonał King Szczecin

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy
PDPZ 2022

Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. W piątek specjalna aukcja, a na niej naszyjnik Agaty Kornhauser-Dudy

Płyty z autografami muzyków, pamiątki od sportowców czy dzieła sztuki będzie można dziś nabyć w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim na rzecz akcji charytatywnej Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. To kolejna odsłona wyjątkowej „aukcji”, której uczestnicy licytować mogą nie za pieniądze, ale przede wszystkim za produkty spożywcze. Początek o godz. 15.30.

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Nowe miejsce dla seniorów w Lublinie. Był też Święty Mikołaj

Na poniedziałek zaplanowano pierwsze zajęcia w Środowiskowym Centrum Seniorów, które powstało w budynku podstawówki przy ul. Śliwińskiego. Starsi mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać tu czas, korzystając m.in. z ćwiczeń.

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej
zdjęcia
galeria

Jak zadzwonisz na 112, to teraz odbierają przy Wojciechowskiej

Już nie przy ul. Szczerbowskiego, na piętrze u strażaków, tylko w samodzielnym budynku przy ul. Wojciechowskiej 1. Operatorzy Centrum Powiadamiania Ratunkowego i Dyspozytorni Medycznej w Lublinie od 1 grudnia pracują już w nowym miejscu.

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Lubelskie. Bakterie coli w wodociągu. Wyszło to w próbkach pobranych w Biedronce

Puławski sanepid poinformował o zanieczyszczeniu wody z wodociągu w Wierzchoniowie. Pobrane próbki wykazały obecność bakterii z grupy coli. Woda nie nadaje się do spożycia.

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Lublinianka do końca roku potrzebuje 150 tysięcy złotych. "Nie brakuje nam niczego innego, jak funduszy"

Rozmowa z Pawłem Brzuszkiewiczem, prezesem Lublinianki

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Świerk ma być w tym roku królem rozdania. Sprawdzamy ceny choinek w Lublinie

Sprzedawcy choinek mówią, że starają się trzymać ceny w ryzach, ale i tak jest drożej. A jeśli chodzi o trendy w choinkowej modzie, to świerki z plantacji mają przyćmić najpiękniejsze jodły.

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

Świetny występ bokserek z województwa lubelskiego podczas mistrzostw Polski seniorek w Zabrzu

W finałowej gali mogliśmy zobaczyć dwie zawodniczki z naszego regionu – Sandrę Bobowicz i Julię Szeremetę

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem
zdjęcia
galeria

Minister środowiska o elektrowni atomowej. Wskazuje na wieś w Lubelskiem

Wkrótce zostanie wskazana lokalizacja dla kolejnej elektrowni jądrowej. Na liście - ale nic nie jest przesądzone - jest miejscowość w Lubelskiem. Podczas Konwentu Marszałków Województw RP w Lublinie była też mowa o bezpieczeństwie żywnościowym.

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"
Ranking
galeria

Czego Polacy szukali w Google w 2022 roku? Nie tylko hasło "Putin"

Najpopularniejsza wyszukiwarka świata przedstawia raport za 2022 roku. Prezentuje hasła, które były najczęściej wyszukiwane.

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Marszałek chce odwołać dyrektora najlepszego szpitala w województwie

Ważą się losy Adama Chodzińskiego. Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego może stracić stanowisko, bo marszałek województwa lubelskiego stracił do niego zaufanie m.in. wskutek pogorszenia sytuacji finansowej placówki.

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Pod koszami Dziennika Wschodniego im. Andrzeja Wawrzyckiego: Lider wciąż w formie

Symbit udał się na świąteczną przerwę jako lider zmagań. Podopieczni Sławomira Łątki pokonali po emocjonującym spotkaniu Piąty Faul

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Komunikaty