Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 lipca 2022 r.
17:31

Egzamin na prawo jazdy. WORD Lublin szuka używanych samochodów

Autor: Zdjęcie autora sko
31 4 A A
Obecie egzamin na kategorię B zdaje się na hyundaiach i20
Obecie egzamin na kategorię B zdaje się na hyundaiach i20 (fot. Maciej Kaczanowski/archiwum)

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego robi trzecie podejście do wymiany samochodów egzaminacyjnych. Ostatnie oferty okazały się za drogie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wszystkie problemy WORD w autami biorą się z globalnej pandemii koronawirusa. W jej najgorszym czasie azjatyckie fabryki mikrochipów wstrzymały produkcję. A to niezbędne elementy, żeby wyprodukować nowoczesne auta. Problem z częściami był tak poważny, że pod koniec 2021 r. zakłady wielu koncernów motoryzacyjnych, jak Skoda, wstrzymały pracę.

Tych kłopotów nie udało się jeszcze zniwelować i przez to właśnie brakuje nowych samochodów. Trzeba na nie czekać bardzo długo, a ceny stale rosną. A przez to i używane drożeją.

– W pierwszej dekadzie lipca zarejestrowano w Polsce 9 105 nowych samochodów osobowych, o 22,2 proc. mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku – wskazuje rynkowe trendy najnowszy raport Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar.

Jakie to ma znaczenie dla WORD-u w Lublinie? Poważne, ale od początku. Obecnie egzamin na prawo jazdy kategorii B. zdaje się na hyundaiach i20 wypożyczonych w 2018 roku. Umowa wygasa 31 listopada. Dlatego szybko potrzebne są nowe samochody.

W pierwszym przetargu WORD chciał je wynająć, ale nikt się nie zgłosił. W drugim postępowaniu chodziło już o kupno. Były dwie oferty. CRH Żagiel z Lublina oferował auta za ponad 1 mln 308 tys. zł. Drugi oferent to dealer z Radomia (firma Prasek) z ceną 1 mln 362 tys. zł. WORD miał do wydania 922,5 tys. złotych.

– Musimy przeanalizować złożone oferty. Sprawdzić je pod kątem formalnym. Ustalić, czy niczego w nich nie brakuje – mówiła nam dyrektor WORD, Renata Bielecka, zaznaczając że być może zdecyduje o dołożeniu brakujących pieniędzy.

Już wiadomo, że tak się nie stanie. WORD znów poszukuje samochodów. Tym razem chodzi o 18 sztuk używanych samochodów. Ośrodek wskazuje konkretne roczniki 2019 – 2021.

– To całkiem nowe samochody, w dobrym stanie. Liczymy, że uda się takie znaleźć na rynku. Wiemy, że ostatnio swoje samochody wymieniały inne WORD-y w kraju ­ – tłumaczy to posunięcie Bielecka i dodaje, że podczas narady w Ośrodku zdecydowano, aby w ostatnim przetargu nie zwiększać przeznaczonej na zakup kwoty, tylko ogłosić nowe postępowanie. – Postanowiliśmy poszukać jeszcze raz. Tak radzili koledzy, a ja jestem babą i jeżeli chłop w takich sprawach coś radzi, to się słucham.

Nie ma zagrożenia, że jeżeli ten przetarg się nie uda, to z końcem listopada nie będzie na czym zdawać na prawo jazdy. – Porozumieliśmy się z właścicielem samochodów i zapewnił, że nie zabierze nam aut – mówi nam pani dyrektor.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pb88 / 14 lipca 2022 r. o 23:00
"Umowa wygasa 31 listopada". Po pierwsze, to nie wygasa, tylko wygaśnie. A po drugie, to raczej nie ma takiego dnia, jak 31 listopada...
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 lipca 2022 r. o 21:50
Ty tak na serio? 8tys.miesiecznie to nędza? Tusk obieca ci więcej. Ale czy da? :):):)
 Sorry, ale jak 8 000zł to nędza, to po co pissiorom pensje i diety rzędu 20 000 - 30 000zł miesięcznie + darmowe auto...
Avatar
poker / 14 lipca 2022 r. o 20:05
Ty tak na serio? 8tys.miesiecznie to nędza? Tusk obieca ci więcej. Ale czy da? :):):)
Avatar
antypiss / 14 lipca 2022 r. o 18:03
Pisowska bieda+ już i tam doszła? Bardzo dobrze. Kusant powinien mieć swoje paliwo na egzamin i nowe opony! Buahahahahahahahhaha. Dziadostwo PLUS! Wstajemy z kolan! Tusk wracaj urwa bo te uje sprzedadzą nas do afryki!
Avatar
pb88 / 14 lipca 2022 r. o 23:00
"Umowa wygasa 31 listopada". Po pierwsze, to nie wygasa, tylko wygaśnie. A po drugie, to raczej nie ma takiego dnia, jak 31 listopada...
Avatar
Janusz_Paliwas / 14 lipca 2022 r. o 21:50
Ty tak na serio? 8tys.miesiecznie to nędza? Tusk obieca ci więcej. Ale czy da? :):):)
 Sorry, ale jak 8 000zł to nędza, to po co pissiorom pensje i diety rzędu 20 000 - 30 000zł miesięcznie + darmowe auto...
Avatar
poker / 14 lipca 2022 r. o 20:05
Ty tak na serio? 8tys.miesiecznie to nędza? Tusk obieca ci więcej. Ale czy da? :):):)
Avatar
antypiss / 14 lipca 2022 r. o 18:03
Pisowska bieda+ już i tam doszła? Bardzo dobrze. Kusant powinien mieć swoje paliwo na egzamin i nowe opony! Buahahahahahahahhaha. Dziadostwo PLUS! Wstajemy z kolan! Tusk wracaj urwa bo te uje sprzedadzą nas do afryki!
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jeszcze urosła

Lublin: Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych jeszcze urosła

Do 28 osób powiększył się skład Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, której skład i liczebność zależy wyłącznie od prezydenta Lublina. Krzysztof Żuk powołał do komisji Annę Augustyniak, obecnie pracownicę Urzędu Miasta, która w poprzedniej kadencji samorządu była sekretarzem województwa.

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Janowianka straciła lidera. Uzbek trafił do trzeciej ligi

Tylko pół roku trwała przygoda Bekzoda Akhmedova w Janowiance Janów Lubelski. Ten kto śledzi rozgrywki lubelskiej klasy okręgowej nie powinien być zdziwiony tym, że Uzbek spędził na tym poziomie tak mało czasu. 22-latek przerastał bowiem tę ligę o kilka klas

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji
Wideo, zdjęcia
galeria
film

Kilka razy dźgnął nożem znajomego w głowę, poszło o 20 zł. Efektowna akcja policji

64-latek z Lublina zażądał od swojego znajomego 20 zł, a kiedy ten odmówił, ugodził go kilka razy nożem w głowę. Napastnik miał już problemy z prawem, dlatego teraz będzie odpowiadać przed sądem w warunkach multirecydywy – za kratkami może spędzić ponad 20 lat

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur
18 sierpnia 2022, 18:00

"Exodus. Stygmaty czasu" - nowa wystawa w Centrum Spotkania Kultur

W czwartek, 18 sierpnia o godz. 18, w Centrum Spotkania Kultur (plac Teatralny 1) odbędzie się wernisaż wystawy Bogusława Lustyka "Exodus. Stygmaty czasu".

 Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

Edach Budowlani poznali terminarz rundy jesiennej.

 Na inaugurację zawita do Lublina drużyna Master Pharm Łódź

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Prokuratura domagała się wyższej kary dla Beaty Kozidrak. Jest decyzja warszawskiego sądu

Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy wyrok sądu pierwszej instancji, skazujący Beatę Kozidrak za jazdę pod wpływem alkoholu. Ten wyrok jest prawomocny, co oznacza, że wokalistka będzie musiała nie tylko zapłacić, ale także rozstać się z prowadzeniem samochodu na kilka lat

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Jak wybrać dla siebie dobry odkurzacz?

Zakup jakiegokolwiek sprzętu domowego to obecnie dla nas spory stres. Dlaczego? Dlatego, że mamy ogromny wybór i wydaje nam się, że sami nie jesteśmy w stanie podjąć żadnej decyzji. Prawda jest jednak taka – jak dobrze się do tego przygotujemy i nie będziemy podejmować impulsywnych kroków to na pewno wybierzemy coś takiego, co w zupełności spełni nasze oczekiwania. Najbardziej istotne jest to, aby nie sugerować się tutaj przesadnie zdaniem innych osób - można wysłuchać ich opinii, ale dalej musimy samodzielnie stwierdzić, co jest dla nas faktycznie najlepsze.

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]
galeria

Było morderstwo w Orient Expressie, a teraz jest włamanie do wagonu w Okunince [zdjęcia]

Nie była to akcja może tak spektakularna, ale polała się krew. Włodawscy policjanci musieli jechać do Okuninki, żeby poskromić włamywacza. Mężczyzna nie wytłumaczył im, z jakiego powodu wszedł bez pytania do wagonu pocztowego. Efekt jest taki, że czeka go długa odsiadka. Pod uwagę będzie brany jeden, dosyć istotny szczegół

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury
11 sierpnia 2022, 17:00

Zajęcia dla dzieci z Warsztatami Kultury

W czwartek, 11 sierpnia o godz. 17 na placu Litewskim odbędą się zajęcia modowe dla dzieci, które zorganizują Warsztaty Kultury.

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Lublin: Urzędnicy sprawdzą kamieniarzy. Ale nie zrobią tego z zaskoczenia

Na koniec sierpnia zaplanowano pomiar hałasu przy zakładzie kamieniarskim spędzającym sen z powiek sąsiadom. Kontrola ma wykazać, czy zakład działa za głośno, ale nie odbędzie się z zaskoczenia. Urząd tłumaczy, że nie może działać bez zapowiedzi.

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"
12 sierpnia 2022, 20:30

Plenerowe kino w Nałęczowie: "Urwis" i "Slumdog"

W najbliższy weekend odbędą się kolejne pokazy kina plenerowego w Nałęczowie. W dniach 12-13 sierpnia o godz. 20.30 na placu przed UM w Nałęczowie (ul. Lipowa 3) będzie można zobaczyć filmy "Urwis" i "Slumdog".

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Pociągiem do Lublina dotrzemy w błogiej ciszy. Co to oznacza?

Od 4 września na polskich torach przybędzie pociągów, w których wyznaczona jest strefa ciszy. Wśród nich będą też składy kursujące do Lublina. Zapowiedziała to oficjalnie spółka PKP Intercity obsługująca większość polskich połączeń dalekobieżnych

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

Kibice w Świdniku będą mogli zobaczyć zespoły z PlusLigi

W pierwszy weekend września – 3 i 4 – zostanie rozegrany silnie obsadzony Memoriał Tragicznie Zmarłych Siatkarzy Avii Świdnik

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw
14 sierpnia 2022, 12:00

Kolejne atrakcje na Centralnym Placu Zabaw

W niedzielę, 14 sierpnia, wystartują kolejne warsztaty w ramach Centralnego Placu Zabaw. W nadchodzącym tygodniu organizatorzy szykują wiele atrakcji.

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie.  "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka
Tylko u nas

Będzie nowy dyrektor pogotowia w Lublinie. "Pewniakiem" zaufany człowiek marszałka

Szykuje się zmiana dyrektora Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie. Następca odchodzącego na emeryturę Zdzisława Kuleszy ma zostać wyłoniony w drodze konkursu, ale w Urzędzie Marszałkowskim można już usłyszeć o mocnej kandydaturze do objęcia tej funkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!