Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.
Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)
Kampania wyborcza trwa w najlepsze. Kandydat Platformy Obywatelskiej będzie dzisiaj przekonywał do oddania głosu na siebie mieszkańców naszego regionu.
W wieku 74 lat zmarł Ryszard Stanibuła – polityk Polskiego Stronnictwa Ludowego, były zastępca wojewódzkiego lekarza weterynarii.
W dzisiejszym programie Dzień Wschodzi prof. Wojciech Janicki z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej przeanalizuje obecną sytuację w polityce międzynarodowej, gdzie Donald Trump, prezydent Stanów Zjednoczonych rozpoczął swoją prezydenturę z przytupem i nakłada cła na coraz więcej krajów. Co grozi Unii Europejskiej wobec nowej polityków światowego mocarstwa? Jakie mogą być konsekwencje takiej polityki? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w dzisiejszej rozmowie.
Na polecenie warszawskiej prokuratury agenci Centranego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dzisiaj dwie osoby w ramach śledztwa dotyczącego dostaw pojazdów mechanicznych dla Wojsk Obrony Terytorialnej. Wśród zatrzymanych jest ksiądz. Według Onetu to gen. Sławomir Żarski oraz Ryszard Walczak.
Dzisiaj sąd Unii Europejskiej oddalił skargę złożoną przez Polskę. Chodzi o grzywnę za powołanie w 2021 roku Izby Dyscyplinarnej w polskim Sądzie Najwyższym. Jej wysokość to prawie 320 milionów euro - ponad 1,3 miliarda złotych. Polskie władze zapowiadają złożenie odwołania.
W dzisiejszym programie Dzień Wschodzi gościem będzie dr Wojciech Maguś z Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Rozmawiamy o kampanii prezydenckiej. Jakie szanse mają dwaj główni kandydaci? Czy start Krzysztofa Stanowskiego może coś zmienić w wyścigu do prezydenckiego pałacu? Jaki przekaz będą budować kandydaci? Na te i inne pytania odpowiedzi poznacie w naszej rozmowie.
Mam nadzieję, że będzie szansa, aby to odwrócić – tak zmiany układu sił w Radzie Miasta Puławy (Lubelskie) i zawiązanie koalicji PSL-PiS skomentował wiceprezes PSL europoseł Krzysztof Hetman. O koalicji PSL-PiS w Puławach pierwszy informował Dziennik Wschodni.
Gdyby wybory prezydenckie odbyły się w najbliższą niedzielę na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego głos oddałoby 37,3 proc. respondentów, na popieranego przez PiS Karola Nawrockiego 23,9 proc., a na kandydata Konfederacji Sławomira Mentzena 8,9 proc. - wynika z sondażu IBRiS dla Onetu.
66 proc. Polaków ocenia negatywnie aktualny stan służby zdrowia, a tylko 22 proc. jest zadowolonych z opieki medycznej – wynika z sondażu Instytutu Badań Pollster przeprowadzonego na zlecenie „Super Expressu”.
Władze Lublina planują budowę cmentarza dla zwierząt w północno-wschodniej części miasta, ale nie wszyscy mieszkańcy są z tego zadowoleni. Radny Konrad Wcisło zgłosił interpelację, w której wyraził obawy dotyczące tej inwestycji oraz zaproponował alternatywne rozwiązania. Zastępca prezydenta, Tomasz Fulara, odpowiedział na pytania radnego, wyjaśniając decyzje miasta.
W czwartek Prawo i Sprawiedliwość do spółki z Polskim Stronnictwem Ludowym przejęło władzę w Radzie Miasta Puławy. Czy ta nowa koalicja idąca w poprzek ogólnopolskiego podziału politycznego dotrze także do powiatu? Zapytaliśmy o to puławskich polityków.
Politycy Prawa i Sprawiedliwości z Lubelszczyzny zorganizowali konferencję prasową, aby wyrazić poparcie dla kandydata na prezydenta Karola Nawrockiego. Apelowali do mieszkańców regionu o zbieranie podpisów i wsparcie finansowe kampanii, podkreślając, że wybory 18 maja to szansa na powrót do „normalności” i obronę wartości takich jak Bóg, honor i ojczyzna.
W najbliższym odcinku naszego cyklu rozmów Dzień Wschodzi gościem będzie Anna Augustyniak, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych. W rozmowie poruszymy kluczowe kwestie związane z polityką społeczną miasta, wyzwaniami zwiększania dostępności miasta, wsparciem dla rodzin oraz inicjatywami na rzecz seniorów i osób z niepełnosprawnościami.
Zaczął wizytę rano, a zakończył wieczorem. Był w Hrubieszowie, Tomaszowie Lubelskim, Biłgoraju, a na koniec w Zamościu. Wszędzie spotykał się z mieszkańcami. Wszędzie też Karol Nawrocki, obywatelski kandydat na prezydenta pojawiał się w otoczeniu polityków PiS.
Przewrót w puławskiej radzie miasta. Prawo i Sprawiedliwość ma nowego koalicjanta - Polskie Stronnictwo Ludowe. Na drugą stronę politycznej barykady przeszła radna Anna Szczepańska-Świszcz. Podczas dzisiejszej sesji odwołaną przewodniczącą rady - Ewę Wójcik zastąpił Mariusz Wicik z PiS.
Kultura, młodzi ludzie i odpowiedzialność za kraj – to główne tematy, które poruszył kandydat na prezydenta Karol Nawrocki podczas spotkania z wyborcami. Podkreślił znaczenie polskiego dziedzictwa, potrzebę zaangażowania młodzieży w życie publiczne oraz zagrożenia związane z przekłamaniami historycznymi.
Jestem człowiekiem niewinnym, zarzuty mi postawione są bezpodstawne – powiedział po wyjściu z aresztu Janusz Palikot. Były poseł opuścił wrocławski areszt śledczy po niemal czterech miesiącach; po wpłaceniu 2 mln zł kaucji. W uzbieranie tej sumy miał się zaangażować m.in. Stanisław Żmijan.
Co można powiedzieć po pierwszym tygodniu rządzenia Donalda Trumpa w USA? Czy agresywne zmiany i zwrot polityczny o 180 stopni to nowy światowy trend? Profesor Marek Pietraś z Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej wyjaśnia polityczne zmiany zachodzące w Stanach Zjednoczonych i na świecie.
Kampania przed majowymi wyborami prezydenckimi nabiera tempa. W tym tygodniu planowana jest wizyta w Lubelskiem kandydata PiS Karola Nawrockiego.
„Mamy najlepszego kandydata i wygramy” - powtarzali politycy i samorządowcy z Platformy Obywatelskiej inaugurując kampanię Rafała Trzaskowskiego w Zamościu. Tego dnia ruszyła również zbiórka podpisów poparcia dla Rafała Trzaskowskiego.
Kraśnik chciałby stać się jednym z najbardziej innowacyjnych miast w Polsce dzięki projektowi „Kraśnik – Bezpieczne Miasto Nowej Generacji”. Władze miasta złożyły wniosek o dofinansowanie na kwotę 80,5 mln zł w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast.
Hala wielofunkcyjna z funkcją stadionu żużlowego, jak oficjalnie nazywana jest planowana w Lublinie inwestycja może jednak powstać ze środków zewnętrznych. Tak przynajmniej twierdzi europoseł Krzysztof Hetman i przedstawia potencjalne źródła finansowania. Tłumaczy przy okazji słowa ministra Rasia, o tym, że pieniędzy od ministerstwa nie będzie.
150 mln euro Unia Europejska przeznaczy na pomoc regionom przygranicznym. Pieniądze mają pomóc w naprawie skutków wojny za wschodnią granicą.
Koniec protestu głodowego grupy górników kopalni Lubelskiego Węgla "Bogdanka". Członkowie związku zawodowego "Przeróbka" poinformowali o przerwaniu tej formy sprzeciwu wobec działań rządu. Powodem jest wyznaczenie terminu rozmów z przedstawicielami zarządu LW oraz władz centralnych.
Gościem programu Dzień Wschodzi jest Mariusz Banach, zastępca prezydenta miasta Lublin ds. oświaty i wychowania. Z wiceprezydentem rozmawiamy o tym, jak miasto finansuje szkoły i dlaczego koszty edukacji rosną. Jak wytłumaczyć budowanie nowych szkół w mieście w sytuacji, kiedy w innych częściach miasta szkoły są łączone i likwidowane? Na te i inne pytania odpowie nasz gość.