Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Polityka

15 kwietnia 2020 r.
18:19

Absolwent UMCS został wiceministrem finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego

Autor: Zdjęcie autora dw
9454 22 A A
Piotr Patkowski został powołany na stanowisko wiceministra finansów
Piotr Patkowski został powołany na stanowisko wiceministra finansów (fot. Maciej Kaczanowski)

Piotr Patkowski został powołany na stanowisko wiceministra finansów. W tej roli zastąpił Leszka Skibę. Obaj panowie w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych kandydowali do Sejmu z list PiS w województwie lubelskim.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

O zmianach kadrowych w kierownictwie resort poinformował w środę. Od 15 kwietnia funkcje podsekretarzy stanu przestali pełnić Leszek Skiba i Tomasz Słaboszowski.

Skiba urodził się w Lublinie, szkołę średnią kończył w Zamościu, a na studia wyjechał do Warszawy, gdzie rozpoczął pracę zawodową. W ostatnich wyborach startował do Sejmu z 10. miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu chełmskim. Zdobył nieco ponad sześć tysięcy głosów, co było drugim wynikiem wśród kandydatów, którzy nie uzyskali mandatu. Teraz po ponad czterech latach żegna się z Ministerstwem Finansów po tym, jak został powołany na jednego z wiceprezesów Banku Pekao.

Na stanowisku w resorcie zastąpi go Piotr Patkowski. To 29-letni absolwent prawa na UMCS i były doradca Mateusza Morawieckiego jeszcze w czasach, gdy ten był wicepremierem i ministrem rozwoju i finansów oraz po objęciu przez niego funkcji premiera. On też startował w ubiegłorocznych wyborach, tyle że w okręgu lubelskim, gdzie otrzymał 18. pozycję na liście. Mimo mocnego wsparcia ze strony szefa rządu, uzyskał zaledwie 1028 głosów. Od 16 kwietnia Patkowski będzie nie tylko wiceministrem finansów, ale też Głównym Rzecznikiem Dyscypliny Finansów Publicznych.

Piotr Patkowski to 29-letni absolwent prawa na UMCS i były doradca Mateusza Morawieckiego (fot. Jacek Szydłowski)
Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Askier / 15 kwietnia 2020 r. o 20:43
+54
TKM w najlepszym wydaniu. Noszenie teczki MM przyniosło owoce. A Wy czytający tego newsa zasuwajcie za miskę ryżu
Avatar
Wiech / 15 kwietnia 2020 r. o 21:01
+52
29 lat? Co taki stary? Trzeba młodszego , może w liceum jakiś się znajdzie.
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 14:21
+28
Nie pierwszy raz kiedy Morawiecki stawia na młodych ludzi. To świetny trend. Młoda krew, nowe spojrzenie - bardzo mi się to podoba. Trzeba szkolić nowe kadry, swoich następców. Bardzo mądre podejście.
Szkolić? To PiSowskie kadry mają jakieś szkolenia? Chyba z uległości wobec wodzusia i pozbywania się własnego zdania. Jak patrzę na Carycę na przykład, to wątpię w możliwości edukacji... A tam więcej takich jest. Poza tym po co im następcy? Przyjdzie taki czas, że PiS wreszcie przepadnie, raz na zawsze. Polacy nie mogą być tacy głupi, żeby dawać się tak dymać przez dłuższy czas. Już wielu niedawnych wyborców PiSu zaczyna przeglądać na oczy. Późno, ale lepiej późno niż wcale.
Pro memoria: 1992 Sikorski, wicemin. obrony (29 l.) 2003 Olejniczak, min. rolnictwa (29 l.) 2004 Baniak, wicemin. polityki społ.(28 l.) 2006 Wiechecki, min. gosp. morskiej (28 l.) 2006 Krupiński, wicemin. skarbu (25 l.) 2011 Kosiniak-Kamysz, min. pracy (30 l.) - lepiej już  zamilcz P0 wski propagandzisto
Pro memoria: 1992 Sikorski, wicemin. obrony (29 l.) 2003 Olejniczak, min. rolnictwa (29 l.) 2004 Baniak, wicemin. polityki społ.(28 l.) 2006 Wiechecki, min. gosp. morskiej (28 l.) 2006 Krupiński, wicemin. skarbu (25 l.) 2011 Kosiniak-Kamysz, min. pracy (30 l.) - lepiej już  zamilcz P0 wski propagandzisto rozwiń
Avatar
Samuraj / 15 kwietnia 2020 r. o 21:13
+28
29 lat? Co taki stary? Trzeba młodszego , może w liceum jakiś się znajdzie.
 Wbrew pozorom 29 latek nie musi być starszy od licealisty. Kwestia biologii i etapów życiowych jest tu zasadnicza a koleś wygląda jakby dopiero był na etapie dojrzewania.
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 14:30
+20
Semioniak, miał 27 lat - zostając dyrektorem  Programu I TVP
Avatar
Krystyna89 / 18 kwietnia 2020 r. o 01:33
+14
W moim odczuciu PiS stawia na młodych z jakiegoś powodu, zaś młodzi po studiach są nastawieni na szybką karierę i kase. Czas pokaze, czy to była dobra decyzja. Jednak jeśli okaże się ten pan porażka na tym stanowisku, to jedynym rozliczeniem go z jego decyzji będzie odwołanie i pokaźna odprawa. Któż by tak nie chciał ;)
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 14:28
+14
ZSLowiec z "najbardziej prorosyjskiej partii w Polsce" miał 32 lata zostając z rozkazu premierem w PRLbis
Avatar
lopez / 20 kwietnia 2020 r. o 12:04
+13
A czy to dziecko aby na pewno jest po maturze ? :)
Avatar
oi. / 16 kwietnia 2020 r. o 22:39
+12
Misiewicz 2...   :)     upodobania w szeregach partii krystalizują się....
Avatar
___K___ / 16 kwietnia 2020 r. o 07:59
+7
Kawał chłopa, daleko zajdzie ;-) A poważniej - chcę wierzyć, że jest świetny merytorycznie, acz nie jestem przekonany, że to jest właściwy wiek, by "iść w ministry".
Avatar
lopez / 20 kwietnia 2020 r. o 12:04
+13
A czy to dziecko aby na pewno jest po maturze ? :)
Avatar
Krystyna89 / 18 kwietnia 2020 r. o 01:33
+14
W moim odczuciu PiS stawia na młodych z jakiegoś powodu, zaś młodzi po studiach są nastawieni na szybką karierę i kase. Czas pokaze, czy to była dobra decyzja. Jednak jeśli okaże się ten pan porażka na tym stanowisku, to jedynym rozliczeniem go z jego decyzji będzie odwołanie i pokaźna odprawa. Któż by tak nie chciał ;)
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:27
+2
ZSLowiec z "najbardziej prorosyjskiej partii w Polsce" lat 32, zostający z rozkazu premierem w PRLbis - spoko OK może byc
Avatar
Aaron_Langman / 17 kwietnia 2020 r. o 15:26
+4
Katechetka szefem MSWiA za PO - dobrze Prawnik wiceministrem finansów za PiS - źle Greta 17 lat - lewicowym ekspertem - dobrze...
Avatar
___K___ / 17 kwietnia 2020 r. o 08:51
-3
Ale pójdę twoim tropem i tez posłuże się cytatem. Prawicowe, prorządowe media (tu: wPolityce.pl) pieją nad niesamowitym doświadczeniem nowego Pana wiceministra: "nowy wiceminister, mimo młodego wieku, może pochwalić się naprawdę imponującym CV. Patkowski ukończył studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest wiceprzewodniczącym Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym ówczesnego wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego. Następnie był doradcą Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Pełnił też funkcję dyrektora Departamentu Oceny Skutków Regulacji w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Był jednym z autorów programu Mosty dla Regionów, wspólnie z Piotrem Woźnym rozpoczęli rządowy program walki ze smogiem. W KPRM, w ramach pracy w Departamencie Oceny Skutków Regulacji odpowiadał za regularne opiniowanie projektów wszystkich ustaw, biorąc udział w pracach nad ostatecznym kształtem takich projektów jak np. ustawa o przeciwdziałaniu zatorów płatniczych, nowe prawo zamówień publicznych czy Konstytucja dla Biznesu.Na początku 2020 roku Patkowski odtworzył stanowisko Koordynatora OSR, którego jednym z głównych zadań jest badanie prawidłowości wykazywania skutków finansowych projektów legislacyjnych dla finansów publicznych, przedsiębiorców i obywateli". To znakomite CV, przynajmniej to, co wyżej, to same partyjno-rządowe posadki. A Pan Andruszkiwicz, kolejny "orzeł" podłej zmiany, pisze, jakoby opozycję bolało to, że Pan Patkowski ma normalną pracę. To wszystko powyżej, to normalna praca??? "
Ale pójdę twoim tropem i tez posłuże się cytatem. Prawicowe, prorządowe media (tu: wPolityce.pl) pieją nad niesamowitym doświadczeniem nowego Pana wiceministra: "nowy wiceminister, mimo młodego wieku, może pochwalić się naprawdę imponującym CV. Patkowski ukończył studia na kierunku prawo na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jest wiceprzewodniczącym Rady Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Pracował w Biurze Prawnym Ministerstwa Energii i w Gabinecie Politycznym ówczesnego wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza... rozwiń
Avatar
___K___ / 17 kwietnia 2020 r. o 08:26
-2
Greta Thunberg  - 17 lat  - „Nie jesteście nawet na tyle dorośli, żeby prawdę powiedzieć. Nawet ten cieżar pozostawiacie nam, dzieciom. Ale mnie nie obchodzi, czy będę za to lubiana, czy też nie ...”
I znowu cytat (chyba nic innego nie potrafisz; a może to takie zlecenia wam przysyłają wasi zleceniodawcy). Przekaż go na Nowogrodzką raczej - przydałoby się, żeby PiSowski rząd też zaczął mówić prawdę.
Avatar
___K___ / 17 kwietnia 2020 r. o 08:24
0
Nie pierwszy raz kiedy Morawiecki stawia na młodych ludzi. To świetny trend. Młoda krew, nowe spojrzenie - bardzo mi się to podoba. Trzeba szkolić nowe kadry, swoich następców. Bardzo mądre podejście.
Szkolić? To PiSowskie kadry mają jakieś szkolenia? Chyba z uległości wobec wodzusia i pozbywania się własnego zdania. Jak patrzę na Carycę na przykład, to wątpię w możliwości edukacji... A tam więcej takich jest. Poza tym po co im następcy? Przyjdzie taki czas, że PiS wreszcie przepadnie, raz na zawsze. Polacy nie mogą być tacy głupi, żeby dawać się tak dymać przez dłuższy czas. Już wielu niedawnych wyborców PiSu zaczyna przeglądać na oczy. Późno, ale lepiej późno niż wcale.
Pro memoria: 1992 Sikorski, wicemin. obrony (29 l.) 2003 Olejniczak, min. rolnictwa (29 l.) 2004 Baniak, wicemin. polityki społ.(28 l.) 2006 Wiechecki, min. gosp. morskiej (28 l.) 2006 Krupiński, wicemin. skarbu (25 l.) 2011 Kosiniak-Kamysz, min. pracy (30 l.) - lepiej już  zamilcz P0 wski propagandzisto
... A że ławka kadr w PiSie jest wyjątkowo krótka i mizerna, to nie ulega najmniejszej wątpliwości.
... lewacka i  zdradziecka ławka sięga chęci zemsty po przegranej w 1920 i stalinowskiego nakazu utworzenia PKWN, nasza  - POLSKA PATRIOTYCZNA ławka  niestety była systematycznie wycinana od momentu 1 - 17.09.1939, ludobójstwa w KATYNIU przeprowadzonego przez pejsów NKWD, aż do 10.04. 2010 włącznie ... jesteście bez Boga, zasad i  honoru.
Czy ty naprawdę myślisz, że nie da się ciebie zidentyfikować i ścigać za obrazę? Piszesz pod moim adresem per "jesteście" do facto obarczając m.in. mnie odpowiedzialnością za wymienione przez ciebie wydarzenia, w tym za katastrofę, która wg ciebie jest zamachem (tylko na zdrowy rozsądek...). Widzę, że już dawno pożegnałeś się z myśleniem, wygląda na to, że realizujesz zlecenia proPiSowskie i nic więcej. Na taki hejt są paragrafy. Tak więc zastanów się na przyszłość, co piszesz i w jakiej formie, bo może się to dla ciebie skończyć przykro. I nie, nie grożę ci, bo taki ktoś, jak ty, realnie nie jest w stanie mnie obrazić, ale może się znaleźć ktoś bardziej wrażliwy.
Czy ty naprawdę myślisz, że nie da się ciebie zidentyfikować i ścigać za obrazę? Piszesz pod moim adresem per "jesteście" do facto obarczając m.in. mnie odpowiedzialnością za wymienione przez ciebie wydarzenia, w tym za katastrofę, która wg ciebie jest zamachem (tylko na zdrowy rozsądek...). Widzę, że już dawno pożegnałeś się z myśleniem, wygląda na to, że realizujesz zlecenia proPiSowskie i nic więcej. Na taki hejt są paragrafy. Tak więc zastanów się na przyszłość, co piszesz i w jakiej formie, bo może się to dla ci... rozwiń
Avatar
oi. / 16 kwietnia 2020 r. o 22:39
+12
Misiewicz 2...   :)     upodobania w szeregach partii krystalizują się....
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 22:17
+1
Greta Thunberg - 17 lat - „Nie jesteście nawet na tyle dorośli, żeby prawdę powiedzieć. Nawet ten cieżar pozostawiacie nam, dzieciom. Ale mnie nie obchodzi, czy będę za to lubiana, czy też nie ...”
Avatar
Aaron_Langman / 16 kwietnia 2020 r. o 21:26
+1
Nie pierwszy raz kiedy Morawiecki stawia na młodych ludzi. To świetny trend. Młoda krew, nowe spojrzenie - bardzo mi się to podoba. Trzeba szkolić nowe kadry, swoich następców. Bardzo mądre podejście.
Szkolić? To PiSowskie kadry mają jakieś szkolenia? Chyba z uległości wobec wodzusia i pozbywania się własnego zdania. Jak patrzę na Carycę na przykład, to wątpię w możliwości edukacji... A tam więcej takich jest. Poza tym po co im następcy? Przyjdzie taki czas, że PiS wreszcie przepadnie, raz na zawsze. Polacy nie mogą być tacy głupi, żeby dawać się tak dymać przez dłuższy czas. Już wielu niedawnych wyborców PiSu zaczyna przeglądać na oczy. Późno, ale lepiej późno niż wcale.
Pro memoria: 1992 Sikorski, wicemin. obrony (29 l.) 2003 Olejniczak, min. rolnictwa (29 l.) 2004 Baniak, wicemin. polityki społ.(28 l.) 2006 Wiechecki, min. gosp. morskiej (28 l.) 2006 Krupiński, wicemin. skarbu (25 l.) 2011 Kosiniak-Kamysz, min. pracy (30 l.) - lepiej już  zamilcz P0 wski propagandzisto
... A że ławka kadr w PiSie jest wyjątkowo krótka i mizerna, to nie ulega najmniejszej wątpliwości.
  ... lewacka i  zdradziecka ławka sięga chęci zemsty po przegranej w 1920 i stalinowskiego nakazu utworzenia PKWN, nasza  - POLSKA PATRIOTYCZNA ławka  niestety była systematycznie wycinana od momentu 1 - 17.09.1939, ludobójstwa w KATYNIU przeprowadzonego przez pejsów NKWD, aż do 10.04. 2010 włącznie ... jesteście bez Boga, zasad i  honoru.
  ... lewacka i  zdradziecka ławka sięga chęci zemsty po przegranej w 1920 i stalinowskiego nakazu utworzenia PKWN, nasza  - POLSKA PATRIOTYCZNA ławka  niestety była systematycznie wycinana od momentu 1 - 17.09.1939, ludobójstwa w KATYNIU przeprowadzonego przez pejsów NKWD, aż do 10.04. 2010 włącznie ... jesteście bez Boga, zasad i  honoru. rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 28 lipca 2021 roku

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Biała Podlaska: Plac przy ul. Zagrodowej z nazwą Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku?

Radni Zjednoczonej Prawicy chcą nazwać teren przy ulicy Zagrodowej placem Ofiar Pacyfikacji Sielczyka 1944 roku. Jest już projekt uchwały w tej sprawie.

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Puławy walczą o stół Marszałka. Mamy odpowiedź ministerstwa

Zaskoczenie i dezaprobata, że komuś taki pomysł przyszedł do głowy – Towarzystwo Przyjaciół Puław reaguje na artykuł Dziennika Wschodniego o sprawie przenosin stołu związanego Józefem Piłsudskim z Pałacu Czartoryskich w Puławach do Muzeum w Sulejówku.

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej
29 lipca 2021, 15:00

Spektakl i koncert w Muszli Koncertowej

W ramach projektu Muzyczne Czwartki w Zielonym Ogrodzie 29 lipca będzie można uczestniczyć w spektaklu i koncercie. W Muszli Koncertowej Ogrodu Saskiego wystąpią Teatr Seniora oraz Sokołowski & Menet.

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Nikt nie chce karmić studentów w Kampusie Zachodnim UMCS. Co odstrasza przedsiębiorców?

Znów nie było chętnych do poprowadzenia lokali gastronomicznych w nowych obiektach UMCS przy ul. Głębokiej. Uczelnia oficjalnie tego nie potwierdza, ale przedsiębiorców najprawdopodobniej odstraszył brak pewności, że od października studenci wrócą do zajęć stacjonarnych

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

W Lublinie testowany jest autobus elektryczny

Do 20 sierpnia na lubelskich ulicach testowany będzie elektryczny autobus eCitaro marki Mercedes Benz.

Puławy: Parking zamiast galerii handlowej z multipleksem?

Puławy: Parking zamiast galerii handlowej z multipleksem?

Na jednej z ostatnich niezagospodarowanych, prywatnych działek przy ul. Fieldorfa-Nila w Puławach miało powstać centrum handlowe. Na to się jednak nie zanosi. Przybyło natomiast miejsc postojowych.

Trzy karetki znowu w pogotowiu. Ratownicy wrócili do pracy, ale negocjują wynagrodzenia

Trzy karetki znowu w pogotowiu. Ratownicy wrócili do pracy, ale negocjują wynagrodzenia

Szpital w Bychawie może już wysłać do pacjentów wszystkie karetki. Ratownicy medyczni wrócili do pracy, ale negocjacje płacowe z dyrektorem trwają

Terespol: Konowica wypiękniała. Jest plenerowa siłownia, plac zabaw czy skatepark
galeria

Terespol: Konowica wypiękniała. Jest plenerowa siłownia, plac zabaw czy skatepark

Mieszkańcy Terespola mają nowe miejsce do rekreacji. Samorząd zakończył właśnie prace rewitalizacyjne na Konowicy.

Meeting of Styles po raz 11. w Lublinie
31 lipca 2021, 11:00

Meeting of Styles po raz 11. w Lublinie

Największy na świecie międzynarodowy festiwal street-artu już po raz 11. zostanie zorganizowany w Lublinie. W tym roku Meeting of Styles odbędzie się w dwóch terminach: 31 lipca na terenach zielonych Skende oraz w dniach 7-8 sierpnia przy obwodnicy miasta za Muzeum Wsi Lubelskiej.

Wciąż nie wiadomo ile drużyn zagra w Keeza chełmskiej klasie okręgowej

Wciąż nie wiadomo ile drużyn zagra w Keeza chełmskiej klasie okręgowej

KEEZA CHEŁMSKA KLASA OKRĘGOWA Beniaminek GKS Pławanice Kamień zrezygnował z rozgrywek. Miejsce zwycięzcy rozgrywek chełmskiej klasy A mógłby zająć ktoś z dwójki: Hutnik Ruda-Huta, Victoria Żmudź

Lublin: Nie ma domków dla kotów, są szczury na placu zabaw. "Biegają wszędzie"

Lublin: Nie ma domków dla kotów, są szczury na placu zabaw. "Biegają wszędzie"

O pladze szczurów ostrzegają informacje umieszczone na placu zabaw na lubelskim Czechowie. Furtka zamknięta jest na kłódkę, a obiekt ogrodzony biało-czerwoną taśmą

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Komunikacja miejska w Łukowie. Urzędnicy pytają mieszkańców o opinie

Urzędnicy chcą poznać opinie mieszkańców odnośnie pilotażowej komunikacji miejskiej. Proszą o wypełnienie internetowej ankiety.

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Meble na wymiar nie tylko do kuchni

Dzięki meblom na wymiar łatwiej stworzyć w domu przestrzeń dopasowaną do potrzeb i gustu mieszkańców. Podpowiadamy, co zrobić, aby cieszyć się pięknym i spersonalizowanym wyposażeniem.

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS dla powiatu tomaszowskiego

W Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały XXII Wojewódzkie Igrzyska Rekreacyjno Sportowe LZS oraz VII Letnie Igrzyska Seniorów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!