Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Koszykówka

31 października 2011 r.
17:18
Edytuj ten wpis

Dominik Derwisz nadal będzie trenerem Startu Lublin

Autor: Zdjęcie autora KAMIL KOZIOŁ
0 15 A A
Dominik Derwisz nadal będzie trenerem Startu Lublin (ARCHIWUM)
Dominik Derwisz nadal będzie trenerem Startu Lublin (ARCHIWUM)

Pomimo słabych wyników drużyny, Dominik Derwisz pozostanie na stanowisku trenera Startu Lublin. Tak zadecydował zarząd klubu podczas poniedziałkowego spotkania.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Przypomnijmy, że czara goryczy przelała się po sobotnim meczu z Sudetami Jelenia Góra. „Czerwono-czarni” we własnej hali przegrali z beniaminkiem dziewiętnastoma punktami. Co gorsza, podopieczni Dominika Derwisza na swoim terenie zdobyli zaledwie 43 punkty. To był już trzeci mecz w tym sezonie, kiedy Start w regulaminowym czasie gry nie potrafił przekroczyć bariery 50 „oczek”.

– Nawet przy najlepszej defensywie, należy przekraczać tę barierę – przyznał wówczas Przemysław Łuszczewski, jeden z liderów Startu. Po tym spotkaniu Dominik Derwisz chciał nawet złożyć rezygnację, ale zarząd postanowił poczekać z podjęciem decyzji do poniedziałku.

– Dyskusja była długa. Staraliśmy się znaleźć sposoby wyjścia z kryzysu. Jednym z nich mogą być ewentualne kary finansowe. Część z koszykarzy swoją postawą na boisku negatywnie wpływa na wizerunek klubu. Poprosiliśmy trenera Derwisza o przygotowanie szczegółowej analizy na ten temat – powiedział Robert Żołnierowicz, prezes Startu S.A.

Od kilku tygodni wokół klubu krążą plotki, że niektórym zawodnikom nie jest po drodze z Dominikiem Derwiszem. Poniedziałkowa decyzja jest jasnym sygnałem, że zarząd stoi po stronie trenera.

– Nie ma możliwości zwolnienia szkoleniowca przez zawodników. Jeżeli taka sytuacja miała miejsce w Starcie, to chcę powiedzieć, że to jest w profesjonalnej koszykówce nie do zaakceptowania. Zwolnienie Derwisza nie dałoby nic, ponieważ nie stać nas na trenera spoza regionu – dodaje Żołnierowicz.

Przypomnijmy, że od kilku miesięcy środowisko mówi o potencjalnych następcach Dominika Derwisza. W lecie najbliżej tej funkcji był ponoć Dusan Radović, który obecnie pracuje z zawodnikami MOSiR Krosno. Teraz na trenerskiej giełdzie pojawiło się nazwisko Todora Mołłowa, ale związanego obecnie kontraktem z PWiK Piaseczno.

Jeszcze w poniedziałek informowaliśmy, że blisko Startu jest Mateusz Bartosz z AZS Koszalin. Ostatecznie jednak 24-letni środkowy najprawdopodobniej wybierze grę w PBG Basket Poznań.

– Ciężko jest znaleźć dobrego i taniego podkoszowego. Najprawdopodobniej więc poczekamy na ponowne otwarcie okienka transferowego – tłumaczy Żołnierowicz.

W najbliższych dniach na treningach Startu powinien pojawić się kolejny zawodnik obwodowy – Piotr Pustelnik. 28-letni obrońca w tym sezonie, w barwach AZS Kutno, rozegrał sześć spotkań, w których zdobył pięć punktów. Warto jednak zauważyć, że Pustelnik w tych spotkaniach zanotował aż dwanaście asyst.


Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 15

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kibic Kutna / 2 listopada 2011 r. o 14:45
0
W Kutnie jest nowy trener który zastąpił Kowalczyka i wraz z nim przyszedł Bręk i Jakubczyk i na tych rozgrywających postawił. Za Kowalczyka Piotr Pustelnik notował średnio 6.5 pkt i 3,4 asysty na mecz podobne statystyki miał garając wcześniej w Tychach gdy ci grali w I lidze. /dużo widzi- prawdziwa 1/. Szkoda że od nas odszedł ale chyba nie po drodze było z noym trenerem.
Avatar
marek / 2 listopada 2011 r. o 09:11
0
Wyniki a zwłaszcza sama jakość gry Startu są dużo poniżej potencjalnych możliwości zawodników.
Nikt mi nie powie,że nie potrafią grać lepiej.
Może ktoś mi powie,w takim razie,co robią Derwisz i jego asystent na treningach,że ich zespół gra taką padakę?
Czy ten zespół jest w ogóle przygotowany do sezonu?
Indolencja rzutowa,niewymuszone straty sugerują,że zespól jest niezgrany i zarżnięty jakimiś siłowymi zajęciami.
Mając niskich, młodych obrońców powinni śmigać po boisku,zabierać piłki rywalom i inicjować szybkie kontry.
Powinni lepiej rzucać z dystansu,przy tak niskim składzie,to konieczność.
Co jest do cholery,że zawodnicy którzy przyszli do Lublina z zewnątrz wszyscy jak jeden mąż kompletnie tracą
swoje atuty?
A zresztą ci lokalni,np.Łuszczewski,Kowalski,Król,czy ich nie stać na lepszą grę??
Wyniki a zwłaszcza sama jakość gry Startu są dużo poniżej potencjalnych możliwości zawodników.
Nikt mi nie powie,że nie potrafią grać lepiej.
Może ktoś mi powie,w takim razie,co robią Derwisz i jego asystent na treningach,że ich zespół gra taką padakę?
Czy ten zespół jest w ogóle przygotowany do sezonu?
Indolencja rzutowa,niewymuszone straty sugerują,że zespól jest niezgrany i zarżnięty jakimiś siłowymi zajęciami.
Mając niskich, młodych obrońców powinni śmigać po boisku,zabierać piłki rywalom i inicjować szybkie... rozwiń
Avatar
Kibic / 2 listopada 2011 r. o 09:01
0
Następna gwiazda - Pustelnik 28lat 6 spotkań ( 0,8 pkt./mecz, 2 asysty/mecz )
Gratulacje dla Zarządu - niewątpliwa inwestycja w przyszłość.
Avatar
BOSKI derwsz no i CIEŃ jeg / 2 listopada 2011 r. o 08:03
0
derwsz sobie kupuje pracę trenera za pozyskane środki na rzecz klubu . dlatego nieudacznik jest tak mile widziany !!!!!!!!!!!
Avatar
Muchomor / 1 listopada 2011 r. o 23:11
0
Mowisz ..panie Zolnierowicz,ze zawodnicy trenere nie moga zwolnic..a przypomnij sobie co zrobiles po jednej porazce sciagajac do siebie do swoich wspolnych interesow "banite" Mollowa do Lublina...od tamtego okresu zaczeliscie spuszczac lubelski AZS na dno....AZS zawsze istnial na mapie koszykowki...a teraz co?doprowadziliscie do upadku klubu-jestescie GRABAZAMI LUBELSKIEJ KOSZYKOWKI!!!NIE WIEM KTO WAS ZNOWU DO LASK PRZYWRACA-WY POWINNISCIE MIEC KATEGORYCZNY ZAKAZ NAWET NA OGLADANIE KOSZYKOWKI,NIE MOWIC JUZ O DOWODZENIU KLUBU!!!Powinni wprowadzic pewien kodeks w prawie ,zeby Wam zakazac mmiec cos wspolnego ze sportem,nie tylko z koszykowka..bo za trzy lata okaze sie,ze rzadzicie w zuzlu...jak Wicha kolarz teraz w Starcie,hehhe
Zolnierowicz + Mollow-koniec lubelskiej koszykowki,juz lepszy Dominik z Arkiem....
Mowisz ..panie Zolnierowicz,ze zawodnicy trenere nie moga zwolnic..a przypomnij sobie co zrobiles po jednej porazce sciagajac do siebie do swoich wspolnych interesow "banite" Mollowa do Lublina...od tamtego okresu zaczeliscie spuszczac lubelski AZS na dno....AZS zawsze istnial na mapie koszykowki...a teraz co?doprowadziliscie do upadku klubu-jestescie GRABAZAMI LUBELSKIEJ KOSZYKOWKI!!!NIE WIEM KTO WAS ZNOWU DO LASK PRZYWRACA-WY POWINNISCIE MIEC KATEGORYCZNY ZAKAZ NAWET NA OGLADANIE KOSZYKOWKI,NIE MOWIC JUZ O DOWODZENIU ... rozwiń
Avatar
janek dzbanek / 1 listopada 2011 r. o 21:56
0
derwisz odejdz !!!!!!!! złóż sam broń !!!!!! przestańcie się czepiać tych zawodników, zobaczcie na aleksandrowicza - jak tylko coś mu nie wyjdzie to od razu spogląda na tego tyrana - ze strachu !!!!!! czy przypadkiem nie bedzie opierdzielu albo ława !!!! zarząd chyba też jest ślepy, nie zwolnią tego nieudacznika bo kto na jego miejsce zechce przyjść ?? dopóki to sie nie stanie dopóty Start będzie niczym, przestałem przychodzić na te mecze wole novum, słabo mi się robi jak się patrze na buzie tego .... no co w życiu sie nie uśmiechał... ręce opadają... i jeszcze kary dla zawodników, trenera karać ........!!!!! widziałem raz jak na ławce, jak był brany czas, tyran coś tłumaczył, potem odezwał się jeden zawodnik, bo coś się sprzeczał z drugim zawodnikiem, a ten najjaśniejszy po prostu mu przywalił w gębę, na miejscu uderzonego bym wstał i siadł na trybuny !! odejdz i wiecej nie wracaj, kibice juz do konca zycia beda z ciebie kpili !!!!!!!!!!odejdz i nie wracaj
derwisz odejdz !!!!!!!! złóż sam broń !!!!!! przestańcie się czepiać tych zawodników, zobaczcie na aleksandrowicza - jak tylko coś mu nie wyjdzie to od razu spogląda na tego tyrana - ze strachu !!!!!! czy przypadkiem nie bedzie opierdzielu albo ława !!!! zarząd chyba też jest ślepy, nie zwolnią tego nieudacznika bo kto na jego miejsce zechce przyjść ?? dopóki to sie nie stanie dopóty Start będzie niczym, przestałem przychodzić na te mecze wole nov... rozwiń
Avatar
kupią ci graczy lewusie / 1 listopada 2011 r. o 13:02
0
ZA ROK A MOŻE JUŻ DZIŚ zapalmy świeczkę nad grobem STARTU !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ktoss / 1 listopada 2011 r. o 12:46
0
Tym razem blamaz....Ale nie zawodników tylko władz.Kogo-czego sie boicie.Nie rozumiem.Nie długo beda przychodzic kibice ale tylko Ci z zaproszeniami,czyli za darmo.Klub podupadnie finansowo bo i sponsor sie wycofa.Ja za taki syf złotówki bym nie dał.Władze klubu są godni ale politowania.Trzymaja sie stołków dla paru groszy i ni krzty honoru.Nasuwa mi sie tylko jedno słowo ZENADA.Ale jest jedna pozytywna rzecz....Bo od dna mozna sie tylko odbic.Ale czy z tymi ludzmi,tu potrzeba trzesienia ziemi a nie zamiatanie pod chodnik.No i jest jeszcze drugi pozytyw.NOVUM-na te mecze bedziemy chodzic,może władze lubelskiej koszykówki zastanowia sie nad podziałem kasy.Czy lokowac je w Starcie gdzie nie widac zadnych namiastek dobrej gry,czy NOVUM gdzie gra mlodziez perpektywiczna.
Tym razem blamaz....Ale nie zawodników tylko władz.Kogo-czego sie boicie.Nie rozumiem.Nie długo beda przychodzic kibice ale tylko Ci z zaproszeniami,czyli za darmo.Klub podupadnie finansowo bo i sponsor sie wycofa.Ja za taki syf złotówki bym nie dał.Władze klubu są godni ale politowania.Trzymaja sie stołków dla paru groszy i ni krzty honoru.Nasuwa mi sie tylko jedno słowo ZENADA.Ale jest jedna pozytywna rzecz....Bo od dna mozna sie tylko odbic.Ale czy z tymi ludzmi,tu potrzeba trzesienia ziemi a nie zamiatanie pod chodnik.No i jest jeszcze d... rozwiń
Avatar
Mike / 1 listopada 2011 r. o 12:06
0
Co za paranoja GOSCIU MIEJ TROCHE HONORU I SAM ODEJDZ!!! WSTYD DERWISZ DZIADU
Avatar
derwsz typowy nieudacznik / 1 listopada 2011 r. o 09:30
0
NIC NIE ROBIĄ sobie z nas !
Avatar
Kibic Kutna / 2 listopada 2011 r. o 14:45
0
W Kutnie jest nowy trener który zastąpił Kowalczyka i wraz z nim przyszedł Bręk i Jakubczyk i na tych rozgrywających postawił. Za Kowalczyka Piotr Pustelnik notował średnio 6.5 pkt i 3,4 asysty na mecz podobne statystyki miał garając wcześniej w Tychach gdy ci grali w I lidze. /dużo widzi- prawdziwa 1/. Szkoda że od nas odszedł ale chyba nie po drodze było z noym trenerem.
Avatar
marek / 2 listopada 2011 r. o 09:11
0
Wyniki a zwłaszcza sama jakość gry Startu są dużo poniżej potencjalnych możliwości zawodników.
Nikt mi nie powie,że nie potrafią grać lepiej.
Może ktoś mi powie,w takim razie,co robią Derwisz i jego asystent na treningach,że ich zespół gra taką padakę?
Czy ten zespół jest w ogóle przygotowany do sezonu?
Indolencja rzutowa,niewymuszone straty sugerują,że zespól jest niezgrany i zarżnięty jakimiś siłowymi zajęciami.
Mając niskich, młodych obrońców powinni śmigać po boisku,zabierać piłki rywalom i inicjować szybkie kontry.
Powinni lepiej rzucać z dystansu,przy tak niskim składzie,to konieczność.
Co jest do cholery,że zawodnicy którzy przyszli do Lublina z zewnątrz wszyscy jak jeden mąż kompletnie tracą
swoje atuty?
A zresztą ci lokalni,np.Łuszczewski,Kowalski,Król,czy ich nie stać na lepszą grę??
Wyniki a zwłaszcza sama jakość gry Startu są dużo poniżej potencjalnych możliwości zawodników.
Nikt mi nie powie,że nie potrafią grać lepiej.
Może ktoś mi powie,w takim razie,co robią Derwisz i jego asystent na treningach,że ich zespół gra taką padakę?
Czy ten zespół jest w ogóle przygotowany do sezonu?
Indolencja rzutowa,niewymuszone straty sugerują,że zespól jest niezgrany i zarżnięty jakimiś siłowymi zajęciami.
Mając niskich, młodych obrońców powinni śmigać po boisku,zabierać piłki rywalom i inicjować szybkie... rozwiń
Avatar
Kibic / 2 listopada 2011 r. o 09:01
0
Następna gwiazda - Pustelnik 28lat 6 spotkań ( 0,8 pkt./mecz, 2 asysty/mecz )
Gratulacje dla Zarządu - niewątpliwa inwestycja w przyszłość.
Avatar
BOSKI derwsz no i CIEŃ jeg / 2 listopada 2011 r. o 08:03
0
derwsz sobie kupuje pracę trenera za pozyskane środki na rzecz klubu . dlatego nieudacznik jest tak mile widziany !!!!!!!!!!!
Avatar
Muchomor / 1 listopada 2011 r. o 23:11
0
Mowisz ..panie Zolnierowicz,ze zawodnicy trenere nie moga zwolnic..a przypomnij sobie co zrobiles po jednej porazce sciagajac do siebie do swoich wspolnych interesow "banite" Mollowa do Lublina...od tamtego okresu zaczeliscie spuszczac lubelski AZS na dno....AZS zawsze istnial na mapie koszykowki...a teraz co?doprowadziliscie do upadku klubu-jestescie GRABAZAMI LUBELSKIEJ KOSZYKOWKI!!!NIE WIEM KTO WAS ZNOWU DO LASK PRZYWRACA-WY POWINNISCIE MIEC KATEGORYCZNY ZAKAZ NAWET NA OGLADANIE KOSZYKOWKI,NIE MOWIC JUZ O DOWODZENIU KLUBU!!!Powinni wprowadzic pewien kodeks w prawie ,zeby Wam zakazac mmiec cos wspolnego ze sportem,nie tylko z koszykowka..bo za trzy lata okaze sie,ze rzadzicie w zuzlu...jak Wicha kolarz teraz w Starcie,hehhe
Zolnierowicz + Mollow-koniec lubelskiej koszykowki,juz lepszy Dominik z Arkiem....
Mowisz ..panie Zolnierowicz,ze zawodnicy trenere nie moga zwolnic..a przypomnij sobie co zrobiles po jednej porazce sciagajac do siebie do swoich wspolnych interesow "banite" Mollowa do Lublina...od tamtego okresu zaczeliscie spuszczac lubelski AZS na dno....AZS zawsze istnial na mapie koszykowki...a teraz co?doprowadziliscie do upadku klubu-jestescie GRABAZAMI LUBELSKIEJ KOSZYKOWKI!!!NIE WIEM KTO WAS ZNOWU DO LASK PRZYWRACA-WY POWINNISCIE MIEC KATEGORYCZNY ZAKAZ NAWET NA OGLADANIE KOSZYKOWKI,NIE MOWIC JUZ O DOWODZENIU ... rozwiń
Avatar
janek dzbanek / 1 listopada 2011 r. o 21:56
0
derwisz odejdz !!!!!!!! złóż sam broń !!!!!! przestańcie się czepiać tych zawodników, zobaczcie na aleksandrowicza - jak tylko coś mu nie wyjdzie to od razu spogląda na tego tyrana - ze strachu !!!!!! czy przypadkiem nie bedzie opierdzielu albo ława !!!! zarząd chyba też jest ślepy, nie zwolnią tego nieudacznika bo kto na jego miejsce zechce przyjść ?? dopóki to sie nie stanie dopóty Start będzie niczym, przestałem przychodzić na te mecze wole novum, słabo mi się robi jak się patrze na buzie tego .... no co w życiu sie nie uśmiechał... ręce opadają... i jeszcze kary dla zawodników, trenera karać ........!!!!! widziałem raz jak na ławce, jak był brany czas, tyran coś tłumaczył, potem odezwał się jeden zawodnik, bo coś się sprzeczał z drugim zawodnikiem, a ten najjaśniejszy po prostu mu przywalił w gębę, na miejscu uderzonego bym wstał i siadł na trybuny !! odejdz i wiecej nie wracaj, kibice juz do konca zycia beda z ciebie kpili !!!!!!!!!!odejdz i nie wracaj
derwisz odejdz !!!!!!!! złóż sam broń !!!!!! przestańcie się czepiać tych zawodników, zobaczcie na aleksandrowicza - jak tylko coś mu nie wyjdzie to od razu spogląda na tego tyrana - ze strachu !!!!!! czy przypadkiem nie bedzie opierdzielu albo ława !!!! zarząd chyba też jest ślepy, nie zwolnią tego nieudacznika bo kto na jego miejsce zechce przyjść ?? dopóki to sie nie stanie dopóty Start będzie niczym, przestałem przychodzić na te mecze wole nov... rozwiń
Avatar
kupią ci graczy lewusie / 1 listopada 2011 r. o 13:02
0
ZA ROK A MOŻE JUŻ DZIŚ zapalmy świeczkę nad grobem STARTU !!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
ktoss / 1 listopada 2011 r. o 12:46
0
Tym razem blamaz....Ale nie zawodników tylko władz.Kogo-czego sie boicie.Nie rozumiem.Nie długo beda przychodzic kibice ale tylko Ci z zaproszeniami,czyli za darmo.Klub podupadnie finansowo bo i sponsor sie wycofa.Ja za taki syf złotówki bym nie dał.Władze klubu są godni ale politowania.Trzymaja sie stołków dla paru groszy i ni krzty honoru.Nasuwa mi sie tylko jedno słowo ZENADA.Ale jest jedna pozytywna rzecz....Bo od dna mozna sie tylko odbic.Ale czy z tymi ludzmi,tu potrzeba trzesienia ziemi a nie zamiatanie pod chodnik.No i jest jeszcze drugi pozytyw.NOVUM-na te mecze bedziemy chodzic,może władze lubelskiej koszykówki zastanowia sie nad podziałem kasy.Czy lokowac je w Starcie gdzie nie widac zadnych namiastek dobrej gry,czy NOVUM gdzie gra mlodziez perpektywiczna.
Tym razem blamaz....Ale nie zawodników tylko władz.Kogo-czego sie boicie.Nie rozumiem.Nie długo beda przychodzic kibice ale tylko Ci z zaproszeniami,czyli za darmo.Klub podupadnie finansowo bo i sponsor sie wycofa.Ja za taki syf złotówki bym nie dał.Władze klubu są godni ale politowania.Trzymaja sie stołków dla paru groszy i ni krzty honoru.Nasuwa mi sie tylko jedno słowo ZENADA.Ale jest jedna pozytywna rzecz....Bo od dna mozna sie tylko odbic.Ale czy z tymi ludzmi,tu potrzeba trzesienia ziemi a nie zamiatanie pod chodnik.No i jest jeszcze d... rozwiń
Avatar
Mike / 1 listopada 2011 r. o 12:06
0
Co za paranoja GOSCIU MIEJ TROCHE HONORU I SAM ODEJDZ!!! WSTYD DERWISZ DZIADU
Avatar
derwsz typowy nieudacznik / 1 listopada 2011 r. o 09:30
0
NIC NIE ROBIĄ sobie z nas !