Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

ENERGA BASKET LIGA KOBIET

10 lutego 2020 r.
7:46

Agnieszka Szott-Hejmej (Pszczółka Polski Cukier): Każdy mecz jest dla nas istotny

0 13 A A
(fot. Michał Piłat/AZS UMCS Lublin)

ROZMOWA z Agnieszką Szott-Hejmej, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Jak by pani oceniła te dwa ostatnie, zwycięskie mecze Pszczółki – z mistrzem Polski CCC Polkowice i odmienionym AZS Uniwersytetem Gdańskim?

– Pierwszy mecz – z CCC – mogłyśmy wygrać, ale nie musiałyśmy. Nie było na nas żadnej presji. Z kolei drugi już musiałyśmy. W spotkaniu z AZS powinnyśmy być liderem, pewniakiem, który ten mecz wygra, a okazało się, że było całkowicie inaczej. Zawodniczki z Gdańska zagrały bardzo dobrze, przede wszystkim skutecznie. Wychodziły im rzuty z obwodu, fajnie się dzieliły piłką, grały bardziej zespołowo i to przynosiło efekty. Nawet pomimo tego, że nie wszystko nam wychodziło, to dźwignęłyśmy ten mecz. Trener nas ostrzegał, że ten bilans 0-14 nic o nich nie mówił, bo to całkiem nowy zespół.

W meczu z CCC bardzo chciałyśmy wygrać. Nie byłyśmy faworytem, ale zdawałyśmy sobie sprawę, że u siebie mamy przewagę boiska, mamy swoich kibiców, znamy salę. W Lublinie nie gra się łatwo. Pamiętam, jak przyjeżdżałam z drużyną z Bydgoszczy, to nigdy nam się tutaj dobrze nie grało. Liczyłam na to, że ta atmosfera nam teraz pomoże. Miałyśmy też trochę szczęścia – wpadły nam te dwa ostatnie rzuty trzypunktowe. Doprowadziłyśmy do remisu i uwierzyłyśmy, że możemy wygrać.

  • W czołówce tabeli Energa Basket Ligi Kobiet robi się bardzo ciasno. Te dwa zwycięstwa mogą być na wagę złota…

– Każdy mecz jest dla nas istotny, jeżeli myślimy o tym, żeby bić się o „czwórkę”. Ustawienie w tabeli będzie bardzo ważne, żeby trafić na dogodnego przeciwnika, a nie walczyć z Gdynią czy Gorzowem już w pierwszej rundzie play-off. My mamy jeszcze jeden mecz zaległy, także to szóste miejsce nie jest do końca adekwatne. Mogłybyśmy być wyżej, gdyby mecz z Toruniem odbył się w terminie i gdybyśmy go wygrały.

  • Teraz czeka was seria spotkań – 16 lutego z Gdynią, 19 lutego z Toruniem i 22 lutego z Łodzią. To będzie was kosztować sporo sił…

– Dostałyśmy teraz trochę wolnego od trenera, żeby odpocząć psychicznie i fizycznie. To jest dla nas ostatnia taka przerwa od koszykówki. Spotykamy się w sobotę, więc będzie jeszcze czas na treningi. Teraz zbliża się jeden z najważniejszych momentów sezonu, bo kończymy rundę zasadniczą i wchodzimy w fazę play-off. Teraz trzeba się już skupić i nabrać świeżości. Ja wolę grać co trzy dni, bo jestem przyzwyczajona do takiego trybu. Nie boję się, że to nas jakoś przeciąży fizycznie.

  • Czy rozpamiętuję pani jeszcze przegraną z Gorzowem w Pucharze Polski?

– Oczywiście, że tak. Ale nie w tym sensie, że mogłyśmy to wygrać. Mam gdzieś z tyłu głowy błędy indywidualne, które popełniłam. Powinnyśmy się skupić na tym, czego zabrakło drużynie. Myślę, że ten sezon jest bardzo nieprzewidywalny. Każda drużyna może wygrać z każdym. Rozumiem, że gdybyśmy odpadły w tej pierwszej rundzie jako faworyt, to by była porażka. Szkoda tego meczu z Gorzowem, bo wiem, że było nas stać na wygraną. Popełniałyśmy błędy na własne życzenie i mecz się zakończył tak a nie inaczej.

  • Jak u pani ze zdrowiem? Kilka tygodni temu musiała pani odpocząć od grania.

– Miałam naderwany mięsień dwugłowy uda. Pojechałam do dr. Bartłomieja Kacprzaka w Łodzi i od tamtej pory jest super. Czuję się świetnie. Czasami jak potrenuję ciężej, to przeciążam kolano i śmieję się, że mnie ta juniorska wyobraźnia trochę ponosi.

  • Wolny czas spędza pani teraz ze swoją rodziną?

– Tak. Zazwyczaj to rodzina przyjeżdża do mnie. Moja córka kończy szkołę i ma te kilka dni wolnego. Za każdym razem, kiedy gram w Poznaniu, Gdańsku czy Gdyni, to ja staram się ją odwiedzać. Wiadomo, że córka tęskni, bo była przyzwyczajona, że mama zawsze jest w domu. Ale radzi sobie bardzo dobrze, moja nieobecność nie wpłynęła na jej oceny w szkole. Jestem z niej bardzo dumna. Kiedy rodzina przyjeżdża do mnie to zwiedzamy Lublin, odwiedzamy jakieś fajne miejsca, podoba mi się to miasto.

e-Wydanie

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 08:10
+4
Tak na marginesie artykułu - szkoda, że to akurat teraz przed najbliższymi meczami pojawił się problem z rezygnacją gry w Lublinie przez Degbeon. Nie mam już pretensji o to, że wybrała grę w reprezentacji swojego kraju w koszykówce 3x3, ale mogę się tylko domyślać, że wiedziała o tym nieco wcześniej. Czy to jest do końca profesjonalne i rzetelne podejście, to niech ocenią to już sami kibice Pszczółek...
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 08:05
+4
Każda odpowiedz Pani Agnieszki mądra i przemyślana. Równie miło się czyta jak i ogląda jej grę na boiskach basket ligi kobiet
Avatar
Ambroży / 10 lutego 2020 o 10:47
+3
W kontekście mimo wszystko trochę niespodziewanej rezygnacji Degbeon z gry w Lublinie, może warto byłoby zaproponować jakieś opcje na jej zastąpienie w składzie drużyny. Patrząc na nieco wyższą półkę podkoszowych, to w naszej lidze sprawdziła się L. Kizer - Amerykanka z paszportem BiH (obecnie chyba bez klubu - w EBLK grała w CCC). Z nieco niższego pułapu przychodzi mi na myśl S. Aleksadravicius (aktualnie także chyba bez przynależności klubowej - u nas w lidze występowała wcześniej w Gdyni i w Krakowie). Jeśli zaś o zawodniczkę/zawodniczki z Europy na pozycje obwodowe (bo i taką możliwość podobno biorą pod uwagę w klubie zamiast zawodniczki pod kosz), to rozważyłbym w pierwszej kolejności Chorwatkę Sandrić (grała na niezłym poziomie w Polkowicach), a jeśli byłoby to możliwe przede wszystkim pod względem finansowym, to spróbowałbym złożyć też ofertę grającej obecnie w jednym ze słabszych klubów tureckich E. Babkinie. Kwartet Peterson-Babkina-Popović-Sklepowicz dałby Pszczółkom dużą siłę ognia na obwodzie.
W kontekście mimo wszystko trochę niespodziewanej rezygnacji Degbeon z gry w Lublinie, może warto byłoby zaproponować jakieś opcje na jej zastąpienie w składzie drużyny. Patrząc na nieco wyższą półkę podkoszowych, to w naszej lidze sprawdziła się L. Kizer - Amerykanka z paszportem BiH (obecnie chyba bez klubu - w EBLK grała w CCC). Z nieco niższego pułapu przychodzi mi na myśl S. Aleksadravicius (aktualnie także chyba bez przynależności klubowej - u nas w lidze występowała wcześniej w Gdyni i w Krakowie). Jeśli zaś o zawodniczkę/zawodniczki ... rozwiń
Avatar
Chuck / 10 lutego 2020 o 09:01
+3
Okienko transferowe zamyka się już pod koniec tego tygodnia (14 lutego) - czasu na znalezienie oraz zgłoszenie nowej Pszczółki jest więc naprawdę bardzo mało.
Avatar
pablo / 10 lutego 2020 o 14:12
+2
Zgadzam się z opinią, którą napisał Mike w odniesieniu do Degbeon. Zresztą wystarczy sprawdzić jej statystyki z ostatnich 5 spotkań w lidze i zestawić je z tymi na początku sezonu, by dojść do podobnej konkluzji. Teraz najbardziej istotne jest to, aby znaleźć w krótkim czasie w miarę solidną zawodniczkę z europejskim paszportem. Od tego w sporej mierze zależy to, czy pozostaniemy w grze o pierwszą czwórkę, czy po raz kolejny odpadniemy w ćwierćfinale.
Avatar
Mike / 10 lutego 2020 o 13:48
+2
Co do gry Anny Degbeon w ostatnim miesiącu można by mieć sporo zastrzeżeń - w moim odczuciu była to zupełnie inna zawodniczka niż z początku sezonu. Nie chciałem uchodzić za pyszałka, ale ja zacząłbym przebudowę składu właśnie od niej i od Sklepowicz. Dlaczego grała słabiej niż w październiku czy listopadzie (mówię tu nie tylko o zdobywanych punktach, ale o czasie spędzanym na parkiecie i zaangażowaniu w meczach)? czy powodem przypadkiem nie była jej zniżkująca forma? a może trener nie dawał jej tylu szans, ilu oczekiwała? mniejsza o to, ale nie mamy składu na medal, Amerykanek nie możemy pozyskać (a de facto to one robią różnicę w lidze), a czy o transfer europejskiej zawodniczki nie jest za późno? czas pokaże, ale w obliczu formy Degbeon możemy dużo zyskać (wyjdzie rozeznanie rynku przez trenera)
Co do gry Anny Degbeon w ostatnim miesiącu można by mieć sporo zastrzeżeń - w moim odczuciu była to zupełnie inna zawodniczka niż z początku sezonu. Nie chciałem uchodzić za pyszałka, ale ja zacząłbym przebudowę składu właśnie od niej i od Sklepowicz. Dlaczego grała słabiej niż w październiku czy listopadzie (mówię tu nie tylko o zdobywanych punktach, ale o czasie spędzanym na parkiecie i zaangażowaniu w meczach)? czy powodem przypadkiem nie była jej zniżkująca forma? a może trener nie dawał jej tylu szans, ilu oczekiwała? mniejsza o to, ale... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 11:49
+2
Ja z kolei dorzuciłbym jeszcze jedną koszykarkę do grona wcześniej zaproponowanych zawodniczek, mogących ewentualnie zastąpić Degbeon. Otóż wydaje mi się, że interesującym rozwiązaniem byłoby ściągnięcie do Lublina serbskiej podkoszowej - 32-letniej silnej skrzydłowej Jovany Adamović, występującej obecnie w 3 zespole ligi serbskiej ZKK 021 Nowy Sad (to była reprezentantka Serbii, grająca także kilka lat temu we Francji i w Hiszpanii). Warto też dodać, że ta podkoszowa jest w tej chwili zdecydowaną liderką strzelczyń serbskiej ekstraklasy ze średnią 25,8 punktu na mecz (skuteczność z gry na poziomie 64%, w tym zza łuku 43%). Prowadzi ona również w klasyfikacji bloków i zajmuje 3 miejsce wśród najlepiej zbierających zawodniczek tej ligi (średnio 11 zbiórek w meczu). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ta koszykarka istotnie wzmocniłaby moc Pszczółek pod koszem, nie wspominając już o dużym doświadczeniu tej zawodniczki. Pozostaje tylko kwestia, czy udałoby się ją namówić do gry w barwach Pszczółek - tutaj pomocna mogłaby być Popović, która z pewnością dobrze zna tę serbską koszykarkę.
Ja z kolei dorzuciłbym jeszcze jedną koszykarkę do grona wcześniej zaproponowanych zawodniczek, mogących ewentualnie zastąpić Degbeon. Otóż wydaje mi się, że interesującym rozwiązaniem byłoby ściągnięcie do Lublina serbskiej podkoszowej - 32-letniej silnej skrzydłowej Jovany Adamović, występującej obecnie w 3 zespole ligi serbskiej ZKK 021 Nowy Sad (to była reprezentantka Serbii, grająca także kilka lat temu we Francji i w Hiszpanii). Warto też dodać, że ta podkoszowa jest w tej chwili zdecydowaną liderką strzelczyń serbskiej ekstraklasy ze ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 13:41
+1
Z tego, co piszą kibice na forum KK (a także domyśleć się ze wzmianki na stronie Polkowic), to ma się ktoś pojawić na miejsce Filip. I nie wykluczyłbym tego, że będzie to zawodniczka o zbliżonym potencjale lub nawet wyższym.
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 10:19
+1
Bardzo mądra, doświadczona koszykarka. Mam nadzieję, że zostanie na dłużej.
Avatar
basketman / 10 lutego 2020 o 14:20
0
W uzupełnieniu informacji o opisywanej poniżej Serbce Jovanie Adamović (występującej uprzednio pod nazwiskiem Rad) należałoby jeszcze dodać, że grała ona w kadrze Serbii w latach 2013-2014. We Francji występowała zaś w takich klubach jak Tarbes czy Flammes (ten ostatni zespół to przeciwnik CCC w 1/8 EuroCup).
Avatar
Ellen Plotkowiak / 5 dni temu o 10:41
-1
co za niesamowity dar od Boga. Jestem zaskoczony mocą, jaką posiada rzucający zaklęcia. chubygreat to bardzo dobry i zaufany Mag, który dokonał cudów i zmienił życie. pomógł wielu w ich związku żyć i inne problemy zdrowotne, a nawet problemy społeczne, nazywam go lekarzem wszystkich. spotkałem go, gdy desperacko chciałem zwrócić męża, który zostawił mi parę miesięcy temu. udałem się w kilka miejsc w poszukiwaniu pomocy bezskutecznie, dopóki nie przeszedłem przez Google i spotkałem jego zeznanie, w jaki sposób pomógł komuś zdobyć pewną sumę pieniędzy, która była jego własnością przez jego poprzednią firmę. chociaż ten problem nie jest związany z moim, ale bazuję na tym, że robi cuda, postanowiłem się z nim skontaktować, ponieważ jego adres e-mail i numer WhatsApp zostały wyraźnie napisane. skontaktowałem się z nim i powiedziałem mu o moim problemie, a on obiecał mi pomóc. a kiedy zrobiłem wszystko, co powiedziałem, że powinienem zrobić i zapewnić, powiedział mi, że za dwa dni mój mąż wróci, ale wątpiłem, czy tak będzie. ale ku memu największemu zdziwieniu nadszedł dwa dni i w południe o godzinie 13, kiedy ktoś zapukał do moich drzwi i oto był to mój mąż Maxwell. możesz skontaktować się z tym wspaniałym człowiekiem za pomocą następującego ..... WhatsApp 2348165965904, możesz również wysłać e-mail na adres chubygreat@gmail.com.
co za niesamowity dar od Boga. Jestem zaskoczony mocą, jaką posiada rzucający zaklęcia. chubygreat to bardzo dobry i zaufany Mag, który dokonał cudów i zmienił życie. pomógł wielu w ich związku żyć i inne problemy zdrowotne, a nawet problemy społeczne, nazywam go lekarzem wszystkich. spotkałem go, gdy desperacko chciałem zwrócić męża, który zostawił mi parę miesięcy temu. udałem się w kilka miejsc w poszukiwaniu pomocy bezskutecznie, dopóki nie przeszedłem przez Google i spotkałem jego zeznanie, w jaki sposób pomógł komuś zdobyć pewną sumę p... rozwiń
Avatar
basketman / 10 lutego 2020 o 14:20
0
W uzupełnieniu informacji o opisywanej poniżej Serbce Jovanie Adamović (występującej uprzednio pod nazwiskiem Rad) należałoby jeszcze dodać, że grała ona w kadrze Serbii w latach 2013-2014. We Francji występowała zaś w takich klubach jak Tarbes czy Flammes (ten ostatni zespół to przeciwnik CCC w 1/8 EuroCup).
Avatar
pablo / 10 lutego 2020 o 14:12
+2
Zgadzam się z opinią, którą napisał Mike w odniesieniu do Degbeon. Zresztą wystarczy sprawdzić jej statystyki z ostatnich 5 spotkań w lidze i zestawić je z tymi na początku sezonu, by dojść do podobnej konkluzji. Teraz najbardziej istotne jest to, aby znaleźć w krótkim czasie w miarę solidną zawodniczkę z europejskim paszportem. Od tego w sporej mierze zależy to, czy pozostaniemy w grze o pierwszą czwórkę, czy po raz kolejny odpadniemy w ćwierćfinale.
Avatar
Mike / 10 lutego 2020 o 13:48
+2
Co do gry Anny Degbeon w ostatnim miesiącu można by mieć sporo zastrzeżeń - w moim odczuciu była to zupełnie inna zawodniczka niż z początku sezonu. Nie chciałem uchodzić za pyszałka, ale ja zacząłbym przebudowę składu właśnie od niej i od Sklepowicz. Dlaczego grała słabiej niż w październiku czy listopadzie (mówię tu nie tylko o zdobywanych punktach, ale o czasie spędzanym na parkiecie i zaangażowaniu w meczach)? czy powodem przypadkiem nie była jej zniżkująca forma? a może trener nie dawał jej tylu szans, ilu oczekiwała? mniejsza o to, ale nie mamy składu na medal, Amerykanek nie możemy pozyskać (a de facto to one robią różnicę w lidze), a czy o transfer europejskiej zawodniczki nie jest za późno? czas pokaże, ale w obliczu formy Degbeon możemy dużo zyskać (wyjdzie rozeznanie rynku przez trenera)
Co do gry Anny Degbeon w ostatnim miesiącu można by mieć sporo zastrzeżeń - w moim odczuciu była to zupełnie inna zawodniczka niż z początku sezonu. Nie chciałem uchodzić za pyszałka, ale ja zacząłbym przebudowę składu właśnie od niej i od Sklepowicz. Dlaczego grała słabiej niż w październiku czy listopadzie (mówię tu nie tylko o zdobywanych punktach, ale o czasie spędzanym na parkiecie i zaangażowaniu w meczach)? czy powodem przypadkiem nie była jej zniżkująca forma? a może trener nie dawał jej tylu szans, ilu oczekiwała? mniejsza o to, ale... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 13:41
+1
Z tego, co piszą kibice na forum KK (a także domyśleć się ze wzmianki na stronie Polkowic), to ma się ktoś pojawić na miejsce Filip. I nie wykluczyłbym tego, że będzie to zawodniczka o zbliżonym potencjale lub nawet wyższym.
Avatar
Pszczołki / 10 lutego 2020 o 13:35
0
Jak by ktos jeszcze nie wiedzial to 16 lutego godzina 16 mecz Pszczolek z Arka Gdynia. WSZYSCY NA HALE !!!!!
Avatar
Pszczołki / 10 lutego 2020 o 13:25
0
Szkoda ze odchodzi z druzyny Degbeon ale zyje sie dalej trzeba walczyc na parkiecie bez niej , oslabily sie takze Polkowice czyli nasz rywal w walce o czolowe lokaty na koniec bo z podobnych przyczyn odeszla od nich Ana-Maria Filip
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 11:49
+2
Ja z kolei dorzuciłbym jeszcze jedną koszykarkę do grona wcześniej zaproponowanych zawodniczek, mogących ewentualnie zastąpić Degbeon. Otóż wydaje mi się, że interesującym rozwiązaniem byłoby ściągnięcie do Lublina serbskiej podkoszowej - 32-letniej silnej skrzydłowej Jovany Adamović, występującej obecnie w 3 zespole ligi serbskiej ZKK 021 Nowy Sad (to była reprezentantka Serbii, grająca także kilka lat temu we Francji i w Hiszpanii). Warto też dodać, że ta podkoszowa jest w tej chwili zdecydowaną liderką strzelczyń serbskiej ekstraklasy ze średnią 25,8 punktu na mecz (skuteczność z gry na poziomie 64%, w tym zza łuku 43%). Prowadzi ona również w klasyfikacji bloków i zajmuje 3 miejsce wśród najlepiej zbierających zawodniczek tej ligi (średnio 11 zbiórek w meczu). Zaryzykowałbym stwierdzenie, że ta koszykarka istotnie wzmocniłaby moc Pszczółek pod koszem, nie wspominając już o dużym doświadczeniu tej zawodniczki. Pozostaje tylko kwestia, czy udałoby się ją namówić do gry w barwach Pszczółek - tutaj pomocna mogłaby być Popović, która z pewnością dobrze zna tę serbską koszykarkę.
Ja z kolei dorzuciłbym jeszcze jedną koszykarkę do grona wcześniej zaproponowanych zawodniczek, mogących ewentualnie zastąpić Degbeon. Otóż wydaje mi się, że interesującym rozwiązaniem byłoby ściągnięcie do Lublina serbskiej podkoszowej - 32-letniej silnej skrzydłowej Jovany Adamović, występującej obecnie w 3 zespole ligi serbskiej ZKK 021 Nowy Sad (to była reprezentantka Serbii, grająca także kilka lat temu we Francji i w Hiszpanii). Warto też dodać, że ta podkoszowa jest w tej chwili zdecydowaną liderką strzelczyń serbskiej ekstraklasy ze ... rozwiń
Avatar
Ambroży / 10 lutego 2020 o 10:47
+3
W kontekście mimo wszystko trochę niespodziewanej rezygnacji Degbeon z gry w Lublinie, może warto byłoby zaproponować jakieś opcje na jej zastąpienie w składzie drużyny. Patrząc na nieco wyższą półkę podkoszowych, to w naszej lidze sprawdziła się L. Kizer - Amerykanka z paszportem BiH (obecnie chyba bez klubu - w EBLK grała w CCC). Z nieco niższego pułapu przychodzi mi na myśl S. Aleksadravicius (aktualnie także chyba bez przynależności klubowej - u nas w lidze występowała wcześniej w Gdyni i w Krakowie). Jeśli zaś o zawodniczkę/zawodniczki z Europy na pozycje obwodowe (bo i taką możliwość podobno biorą pod uwagę w klubie zamiast zawodniczki pod kosz), to rozważyłbym w pierwszej kolejności Chorwatkę Sandrić (grała na niezłym poziomie w Polkowicach), a jeśli byłoby to możliwe przede wszystkim pod względem finansowym, to spróbowałbym złożyć też ofertę grającej obecnie w jednym ze słabszych klubów tureckich E. Babkinie. Kwartet Peterson-Babkina-Popović-Sklepowicz dałby Pszczółkom dużą siłę ognia na obwodzie.
W kontekście mimo wszystko trochę niespodziewanej rezygnacji Degbeon z gry w Lublinie, może warto byłoby zaproponować jakieś opcje na jej zastąpienie w składzie drużyny. Patrząc na nieco wyższą półkę podkoszowych, to w naszej lidze sprawdziła się L. Kizer - Amerykanka z paszportem BiH (obecnie chyba bez klubu - w EBLK grała w CCC). Z nieco niższego pułapu przychodzi mi na myśl S. Aleksadravicius (aktualnie także chyba bez przynależności klubowej - u nas w lidze występowała wcześniej w Gdyni i w Krakowie). Jeśli zaś o zawodniczkę/zawodniczki ... rozwiń
Avatar
Gość / 10 lutego 2020 o 10:19
+1
Bardzo mądra, doświadczona koszykarka. Mam nadzieję, że zostanie na dłużej.