18 kwietnia 2024 r.
20:54

Polski Cukier Start dobrze zaczął mecz w Ostrowie, ale przegrał ze Stalą

(fot. Wojciech Szubartowski)

Koszykarze z Lublina nie zapewnili sobie w czwartek awansu do fazy play-off. Polski Cukier Start musiał uznać wyższość Stali Ostrów, z którą przegrał 93:96. Goście w pierwszej kwarcie prowadzili, w drugiej przegrywali już kilkunastoma punktami, ale w czwartej wrócili do meczu. Napędzili jeszcze gospodarzom stracha jednak musieli się pogodzić z trzynastą porażką w sezonie. Przy korzystnych wynikach innych spotkań mogą jednak na dniach wywalczyć awans do ósemki.

Spotkanie miało raczej niespodziewany przebieg. W pierwszej kwarcie czerwono-czarni szybko odskoczyli rywalom na 10:4 i 13:6. Po 10 minutach był jednak remis 27:27.

W drugiej też przez kilka minut trwała wyrównana walka. Barret Benson trafił za dwa i na tablicy wyników pojawił się rezultat 37:36 dla ekipy z Lublina. Do końca pierwszej połowy pozostawało wtedy dokładnie sześć minut. Niestety, to nie był udany czas dla podopiecznych Artura Gronka.

Gospodarze zdążyli jeszcze zdobyć… 20 punktów przy zaledwie sześciu ze strony Startu. Efekt? Solidna zaliczka Stali – 56:43. W trzeciej odsłonie przyjezdni też grali w kratkę. Najpierw potrafili się zbliżyć do rywali na cztery „oczka”, a w końcówce byli już 17 punktów na minusie. Przed finałową częścią spotkania przegrywali 65:80 i pewnie niewiele osób wierzyło, że coś uda im się jeszcze ugrać w Ostrowie Wielkopolskim.

Polski Cukier Start nie zamierzał się jednak poddawać i jeszcze napędził rywalom stracha. Dystans do rywali systematycznie się zmniejszał. Na dokładnie 123 sekundy przed końcową syreną trójkę trafił Liam O’Reilly. I zrobiło się już tylko 92:87 dla gospodarzy. Kiedy na zegarze pozostawały jeszcze 53 sekundy straty, o dwa kolejne „oczka” zmniejszył Jabril Durham.

Do remisu mógł doprowadzić Tomislav Gabrić, ale spudłował trudny rzut z dystansu. W końcówce Stal nie myliła się na linii rzutów wolnych i przypieczętowała zwycięstwo 96:95.

Arged BM Stal Ostrów Wielkopolski – Polski Cukier Start Lublin 96:93 (27:27, 29:16, 24:22, 16:28)

Stal: Silins 18 (2x3), Gielo 12 (3x3), Skele 10, Brembly 9, Durisic 6 oraz Chatman 15 (1x3), Sulima 13 (1x3), Beliauskas 11 (3x3), Sewioł 0.

Start: Durham 22 (3x3), Benson 17, O'Reilly 17 (4x3), Gabrić 15 (5x3), Karolak 10 (1x3) oraz Wade 8, Pelczar 2, Krasuski 2, Szymański 0, Put 0.

Wakacje zagraniczne mogą być tańsze niż te w kraju
SPRAWDZAMY CENY

Wakacje na Lubelszczyźnie: też mamy paragony grozy?

Lody, gofry, pizza, kawa – niby niewiele, a pieniędzy szybko ubywa. Gdy dochodzi do tego jeszcze nocleg i atrakcje – portfel może okazać się nagle pusty. Turyści jednak nie rezygnują, a niektórzy hotelarze, wbrew pozorom, zmniejszyli ceny nawet o 30 proc.

Kibice Motoru na pewno nie żałowali wyprawy do Gdańska
Zdjęcia/Wideo

Kibice Motoru Lublin, jak zwykle nie zawiedli swojej drużyny. Mimo że musieli przejechać kawał drogi, to pojawili się na trybunach w Gdańsku. I dostali za to nagrodę, bo Motor wygrał pierwszy mecz w PKO BP Ekstraklasie po 32 latach przerwy. Żółto-biało-niebiescy pokonali Lechię 2:0.

Kobieta przechowywała na swoim balkonie sadzonki konopi innych niż włókniste

Policjanci zatrzymali kolejnych posiadaczy i sprzedawców narkotyków w województwie lubelskim

Mężczyzna z powiatu łęczyńskiego i kobieta z gminy Puławy zostali zatrzymani przez policję. Grozi im kara pozbawienia wolności.

Mateusz Stolarski pochwalił swój zespół za dobrą organizację gry w defensywie

Mateusz Stolarski (Motor Lublin): Pokazaliśmy, że jesteśmy drużyną dojrzałą i gotową grać w ekstraklasie

Motor znowu wygrał z Lechią, tym razem w Gdańsku 2:0. Jak spotkanie oceniają trenerzy obu drużyn?

Lechia znowu pokonana. Motor Lublin ma pierwsze punkty w PKO BP Ekstraklasie [zobacz bramki]
ZDJĘCIA, WIDEO Z GDAŃSKA

Lechia Gdańsk wyrasta na ulubionego rywala Motoru Lublin. W pojedynku beniaminków drużyna Mateusza Stolarskiego wygrała w piątkowy wieczór na wyjeździe 2:0 i zdobyła pierwsze punkty po powrocie do PKO BP Ekstraklasy.

Urodziny Pleneru
foto

Jak urodziny, to albo na grubo, albo wcale. I tak było w Plenerze, gdzie imprezę rozkręciła ekipa Gombao 33, której założycielem jest MATA. Chłopaki zagrali szalony showcase natomiast wy rozgrzaliście parkiet do czerwoności. Zobaczcie naszą fotogalerię.

Wisła Puławy z pierwszym punktem w Betclic II Lidze

Pierwszy mecz Wisły Puławy w tym sezonie i pierwszy punkt. Zbudowany na prędce i niemal od nowa zespół „Dumy Powiśla” sprawił swoim kibicom miłą niespodziankę i w meczu otwierającym drugą kolejkę bezbramkowo zremisował w Łodzi z rezerwami ŁKS

Spektakularne ściganie zakończone zwycięstwem Orlenu Oil Motoru Lublin w Zielonej Górze

Najpierw opady deszczu i lekka niepewność, a potem kapitalne i zacięte ściganie. Orlen Oil Motor Lublin do ostatniego biegu nie był pewny wyjazdowej wygranej nad NovyHotel Falubazem Zielona Góra, ale finalnie dopiął swego. Lubelskie „Koziołki” wygrały 47:43 i do domów wrócili bogatsi o trzy punkty

W ten sposób Samuel Mraz otworzył wynik meczu w Gdańsku

Lechia Gdańsk - Motor Lublin. Dwa ciosy i trzy punkty gości (zapis relacji na żywo)

Motor Lublin zdobył pierwsze punkty w PKO BP Ekstraklasie. W piątkowy wieczór drużyna Mateusza Stolarskiego pokonała w Gdańsku Lechię 2:0.

Nie żyje wybitna lubelska stomatolog

W wieku 98 lat zmarła prof. Grażyna Zofia Jarząb. Pełniła m.in. funkcję pierwszego prodziekana Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej ds. Oddziału Stomatologii oraz dyrektora Instytutu Stomatologii.

Czuję się niewinny. Będziemy składać apelację - powiedział nam Andrzej Wnuk

Były prezydent Zamościa skazany. Dostał wyrok w zawieszeniu

Stanął przed sądem, został uznany winnym i usłyszał wyrok m.in. roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata. Takie postanowienie Sąd Rejonowy w Kielcach wydał wobec Andrzeja Wnuka, b. prezydenta Zamościa.

MotoDW odc. 6 - test VW ID.Buzz
MotoDW

Pamiętacie Dustina Hoffmana w starym filmie „Maratończyk”? W finałowej scenie rozbijają się dwa samochody. Jednym z nich jest Mercedes. Niemal bliźniaczy model właśnie trafił do muzeum Jaro Retro Auto Classic Garage. Sprawdziliśmy jak jeździ VW ID.Buzz oraz zajmiemy się zmęczeniem podczas długich letnich wojaży samochodem.

ŻUŻEL. NovyHotel Falubaz Zielona Góra - Orlen Oil Motor Lublin [zapis relacji na żywo]

Na inaugurację 12. kolejki PGE Ekstraligi NovyHotel Falubaz Zielona Góra zmierzy się z Orlen Oil Motorem Lublin. Jak zaprezentują się lubelskie "Koziołki" w kolejnym ważnym dla nich spotkaniu?

Cyrk cyrkiem, ale warto zadbać o zdrowie

Trwa Carnaval Sztukmistrzów i na mieszkańców czeka moc cyrkowych atrakcji. Festiwal to jednak nie tylko dobra zabawa, ale także okazja na zadbanie o swoje zdrowie. Na placu Litewskim stanął autobus z ekspertami onkologicznymi na pokładzie.

Za szybcy, za głośni. Dziesiątki mandatów

Drogowi piraci, którzy szaleli po puławskich ulicach, urządzali wyścigi i hałasowali - mijającego tygodnia nie mogą zaliczyć do udanych. Puławska policja w środę przeprowadziła zmasowane kontrole. W ich efekcie ujawniono 83 wykroczenia. Właściciele kilku pojazdów straciło dowody rejestracyjne.