Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

18 września 2015 r.
22:43

Motor - Lublinianka 1:0. Ponad pięć tysięcy kibiców na derbach Lublina (ZDJĘCIA)

0 23 A A
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI
FOT. MACIEJ KACZANOWSKI

Motor pokonał w derbach Lubliniankę 1:0. Lider tabeli potrzebował jednak kontrowersyjnego rzutu karnego, żeby wywalczyć trzy punkty.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Jak na derby przystało trudno odmówić zawodnikom obu ekip zaangażowania. Niestety mecz nie był wielkim widowiskiem, bo wyraźnie brakowało klarownych sytuacji podbramkowych. Chociaż z „wysokiego c” rozpoczęła drużyna Marka Sadowskiego. Już w drugiej minucie Karol Kalita praktycznie z metra huknął nad poprzeczką.

Kolejne fragmenty to przewaga żółto-biało-niebieskich, jednak nic z niej nie wynikało. Do przerwy goli nie było i można było się zakładać, czy w tym spotkaniu padnie choć jedna bramka.

Po przerwie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie. Dopiero od około 60 minuty lider tabeli zaczął stwarzać większe zagrożenie i Paweł Socha znalazł się w tarapatach. Zwłaszcza po główce Rafała Króla, który pomylił się dosłownie o centymetry.

W 81 minucie Kamil Stachyra uderzał na bramkę, ale piłkę ręką odbił Rafał Kursa. Mimo protestów Lublinianki sędzia Karol Iwanowicz zdecydował się podyktować rzut karny. Wojnę nerwów wygrał Artur Gieraga i zapewnił swojej drużynie bardzo cenne trzy punkty.

W samej końcówce arbiter mocno się pogubił. Zamiast Remigiuszowi Szywaczowi pokazał żółty kartonik Krystianowi Mroczkowi. Po głośnej interwencji ławki gości i podpowiedzi od sędziego technicznego, główny swój błąd naprawił i po drugim „żółtku” z boiska wyleciał Szywacz.

Sześć doliczonych minut i gra w przewadze nie wystarczyła jednak, żeby klub z Wieniawy doprowadził do wyrównania. Pod polem karnym Krzysztofa Żukowskiego robiło się gorąco, ale w decydującym momencie ciągle czegoś brakowało.

Motor Lublin – Lublinianka 1:0 (0:0)

Bramki: Gieraga (81-karny).

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Dykij, Szywacz – Król (75 Paluch), Tymosiak, Stachyra (82 Mroczek), Wojczuk (46 Michota), Myśliwiecki – Drozd (61 Piekarski).

Lublinianka: Socha – Gutek (87 Witkowski), Mazurek, Wołos, Świech – Czułowski (55 Kursa), Kaganek (70 Majewski), Sobiech, Pułka, Stefański (83 Wiśniewski), Kalita.

Żółte kartki: Szywacz, Michota, Moczek – Sobiech, Świech, Kaganek, Pułka.

Czerwona kartka: Szywacz Motor, 85 min, za drugą żółtą).

Sędziował: Karol Iwanowicz (Lublin). Widzów: 5127.

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 14:00
0
Derby to oprócz meczu jest to humor satyra. I wszelki humor oprócz chamstwa i wyzwisk dozwolony. A w tym ustępie masz sraczkę, że najważniejsze, że 3 pkt zostały w Lublinie i nawet jak 2 drużyny nie mogły to kalosz dopomógł. Remis to byłaby strata i to bezpowrotna 1 pkt dla lubelskich drużyn.
Avatar
Bercik / 20 września 2015 o 01:57
0
Karny karnym irytuje mnie jedno derby lublina i sedziowie z lublina jakas paranoja normalnie!!!!!!!!
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 19:26
0
Smieszni jestescie z tymi plecami,liczy sie i tak 3 punkty dla Motoru i pozycja lidera;-),Klawesyn to dawaj tych co to tak widzieli ta kiche z bialymi laskami pewnie chodza,a Lebiega to obronca ktory tak blokowal pilke:-D
Avatar
RkS / 19 września 2015 o 17:29
0

Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"

a od kiedy pilka odbita od pleców obrońcy kwalifikuje się na karnego?

Avatar
RkS / 19 września 2015 o 17:28
0

Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"

a od kiedy pilka odbita od pleców obrońcy kwalifikuje się na karnego?

Avatar
Klawesyn / 19 września 2015 o 17:09
0

Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"

Wmawiaj sobie lebiego bo Ci co widzieli tę kaloszową kichę mają troszeczkę inne zdanie.

Avatar
Gość / 19 września 2015 o 15:19
0
Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 15:06
0
5 tysięcy na widowni czyli 10 tysięcy miejsc wolnych. Super ! Dobra inwestycja, luzik jak na koncertach :)
Avatar
slepy w okularach / 19 września 2015 o 14:49
0

przydałoby się obejrzeć jakąś powtórkę, ale takich karnych raczej się nie gwiżdże, bo zawodnik Lublinianki po pierwsze był bardzo blisko strzelającego, a po drugie tyłem więc ciężko mówić o INTENCJONALNYM zagraniu ręką, o którym jest mowa w przepisach

Mozesz wytlumaczyc co obronca robil na lini pilka -bramka,byl na spacerze czy jego Intencja bylo bronienie bramki?Przepisy mowia o powiekszeniu powierzchni ciala,wogole to sedzia slaby,sytuacja z druga zolta kartka kompromitacja,kontrowersyjna to byla zolta kartka dla Lublinianki w identycznej sytuacji w poprzednim sezonie Sokolenko dostal czerwien.Boczny od strony lawek rezerwowych tragedia

Mozesz wytlumaczyc co obronca robil na lini pilka -bramka,byl na spacerze czy jego Intencja bylo bronienie bramki?Przepisy mowia o powiekszeniu powierzchni ciala,wogole to sedzia slaby,sytuacja z druga zolta kartka kompromitacja,kontrowersyjna to byla zolta kartka dla Lublinianki w identycznej sytuacji w poprzednim sezonie Sokolenko dostal czerwien.Boczny od strony lawek rezerwowych tragedia

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 14:33
0
A morda buraki Motor i tak jest naj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
Gość / 20 września 2015 o 14:00
0
Derby to oprócz meczu jest to humor satyra. I wszelki humor oprócz chamstwa i wyzwisk dozwolony. A w tym ustępie masz sraczkę, że najważniejsze, że 3 pkt zostały w Lublinie i nawet jak 2 drużyny nie mogły to kalosz dopomógł. Remis to byłaby strata i to bezpowrotna 1 pkt dla lubelskich drużyn.
Avatar
Bercik / 20 września 2015 o 01:57
0
Karny karnym irytuje mnie jedno derby lublina i sedziowie z lublina jakas paranoja normalnie!!!!!!!!
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 19:26
0
Smieszni jestescie z tymi plecami,liczy sie i tak 3 punkty dla Motoru i pozycja lidera;-),Klawesyn to dawaj tych co to tak widzieli ta kiche z bialymi laskami pewnie chodza,a Lebiega to obronca ktory tak blokowal pilke:-D
Avatar
RkS / 19 września 2015 o 17:29
0

Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"

a od kiedy pilka odbita od pleców obrońcy kwalifikuje się na karnego?

Avatar
RkS / 19 września 2015 o 17:28
0

Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"

a od kiedy pilka odbita od pleców obrońcy kwalifikuje się na karnego?

Avatar
Klawesyn / 19 września 2015 o 17:09
0

Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"

Wmawiaj sobie lebiego bo Ci co widzieli tę kaloszową kichę mają troszeczkę inne zdanie.

Avatar
Gość / 19 września 2015 o 15:19
0
Obejrzalem sytuacje po ktorej byl karny,ewidentny karny nie ma zadnych watpliwosci.Pismak ktory sie nie podpisal pod artykulem powinien przeprosic za uzycie sformulowania,, po kontrowersyjnym karnym"
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 15:06
0
5 tysięcy na widowni czyli 10 tysięcy miejsc wolnych. Super ! Dobra inwestycja, luzik jak na koncertach :)
Avatar
slepy w okularach / 19 września 2015 o 14:49
0

przydałoby się obejrzeć jakąś powtórkę, ale takich karnych raczej się nie gwiżdże, bo zawodnik Lublinianki po pierwsze był bardzo blisko strzelającego, a po drugie tyłem więc ciężko mówić o INTENCJONALNYM zagraniu ręką, o którym jest mowa w przepisach

Mozesz wytlumaczyc co obronca robil na lini pilka -bramka,byl na spacerze czy jego Intencja bylo bronienie bramki?Przepisy mowia o powiekszeniu powierzchni ciala,wogole to sedzia slaby,sytuacja z druga zolta kartka kompromitacja,kontrowersyjna to byla zolta kartka dla Lublinianki w identycznej sytuacji w poprzednim sezonie Sokolenko dostal czerwien.Boczny od strony lawek rezerwowych tragedia

Mozesz wytlumaczyc co obronca robil na lini pilka -bramka,byl na spacerze czy jego Intencja bylo bronienie bramki?Przepisy mowia o powiekszeniu powierzchni ciala,wogole to sedzia slaby,sytuacja z druga zolta kartka kompromitacja,kontrowersyjna to byla zolta kartka dla Lublinianki w identycznej sytuacji w poprzednim sezonie Sokolenko dostal czerwien.Boczny od strony lawek rezerwowych tragedia

rozwiń
Avatar
Gość / 19 września 2015 o 14:33
0
A morda buraki Motor i tak jest naj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej

Rotarianie wspierają uczniów I LO w Białej Podlaskiej 0 3

Klub rotarian z Białej Podlaskiej przekazał I LO im. J.I. Kraszewskiego pieniądze na zakup anglojęzycznej literatury.

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie

Urząd Miasta Puławy ma konta w Getin Banku. Zmian na razie nie będzie 0 4

Czy pieniądze ulokowane na kontach w Getin Banku są bezpieczne? W ostatnim miesiącu coraz częściej słychać o kłopotach finansowych wszystkich spółek należących do Leszka Czarneckiego. Ich akcje tanieją, a klienci zaczynają obawiać się o to, czy bank zachowa wypłacalność. Klienci mogą liczyć co prawda na państwowe gwarancje depozytów do wysokości 100 tys. euro, ale niektórzy z nich na swoich rachunkach i lokatach mają zgromadzone znacznie większe środki.

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA)
galeria

TBV Start Lublin – AZS Koszalin 81:59. Kwadrans i po meczu (ZDJĘCIA) 0 0

Właśnie na taki mecz liczyli w piątek kibice TBV Startu. Ekipa z Lublina rozbiła w hali Globus AZS Koszalin 81:59. Mecz był rozstrzygnięty w zasadzie po... kwadransie.

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek

Nowy burmistrz Łęcznej: Rewitalizacja to nasz kierunek 0 3

Trzy pytania do Leszka Włodarskiego, burmistrza-elekta Łęcznej.

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo

Honkery z Lublina pojechały do Nigerii. ABW odkryła jak prezes spółki omijał polskie prawo 1 5

Były szef firmy Honker odpowie za nielegalny handel sprzętem wojskowym. Zbigniew T. wysyłał do Nigerii samochody, bez niezbędnej koncesji. Specjalistyczny osprzęt kazał ukrywać przed celnikami – ustaliła prokuratura.

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby

Jak ograniczyć zużycie wody w domu? Sprawdzone sposoby 0 0

Rachunki za wodę i ścieki można obniżyć stosując oszczędne baterie i spłuczki oraz uszczelniając cieknące krany. Dużo też zyskamy, gdy będziemy korzystać z prysznica zamiast wanny. W sumie 3-osobowa rodzina może zaoszczędzić rocznie prawie 1 400 zł.

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel
18 listopada 2018, 10:00

Targi Wernisaż Ślubny w In Between Hotel 0 0

Planujesz ślub i wesele? Szukasz inspiracji? Szukaj ich u profesjonalistów. Odwiedź w niedzielę, 18 listopada, targi Wernisaż Ślubny w hotelu In Between Hotel (Panieńszczyzna 15, k. Jastkowa).

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo]
film

Senator PiS z Białej Podlaskiej: Leszek Czarnecki jest niewiarygodny [wideo] 3 12

Senator PiS Grzegorz Bierecki stwierdził, że Leszek Czarnecki jest osobą niewiarygodną, gdyż znajduje się w trudnej sytuacji prawnej i finansowej. Zasugerował również, że po przesłuchaniu przez prokuraturę może mieć problemy z prawem.

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo]
film

Beata Kozidrak i Andrzej Pietras wspominają początki Bajmu [wideo] 10 5

Historia Bajmu rozpoczęła się w domu kultury w Lublinie.

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny
film

Zamordował 14-letniego syna swojej konkubiny 0 1

Zatrzymano 49-letniego Zbigniewa P., oskarżonego o zabójstwo 14-latka w Gogolewie w Wielkopolsce. Chłopiec był synem jego konkubiny. Mężczyzna po usłyszeniu zarzutów przyznał się do winy.

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka?

Planują S12 od obwodnicy Puław do Radomia. Którędy będzie biegła nowa ekspresówka? 29 11

Projektanci pracują nad wyborem optymalnego przebiegu drogi ekspresowej S12 od obwodnicy Puław do Radomia. W spotkaniach informacyjnych dotyczących tego, którędy wytyczona zostanie nowa trasa, uczestniczą mieszkańcy gminy Puławy oraz lokalne władze.

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym
18 listopada 2018, 9:00

Wrak Atak No 15 "Dobra Zmiana". Tym razem na torze w Łuszczowie Pierwszym 0 1

W niedzielę 18 listopada, wraki wrócą na tor. Tym razem impreza pod nazwą „Wrak Atak Lublin No 15 „Dobra zmiana” odbędzie się nie na Majdanku, lecz w Łuszczowie Pierwszym, trasa na Kijany.

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami
galeria

"Mój synek był na granicy śmierci". Rodzice wcześniaków dzielą się swoimi przeżyciami 36 2

– Mój synek był na granicy śmierci. Urodził się w 28. tygodniu. Lekarze m.in. ze względu na problemy neurologiczne dawali mu godzinę życia. To, że przeżył i jest w takiej formie to prawdziwy cud – mówi Andrzej Bródka z Uścimowa, tata Jasia, który urodził się w szpitalu przy ul. Staszica w Lublinie we wrześniu ubiegłego roku. – Przyjeżdżałem do szpitala dzień w dzień, przez 83 dni, bo tyle czasu synek musiał spędzić w inkubatorze. To był bardzo trudny czas, ale wiadomo, ze tata musi być wsparciem, tym bardziej, że żona też musiała zostać w szpitalu.

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym
18 listopada 2018, 10:00

Zrób pierwszy krok do zdrowia. Bezpłatne porady w Puławskim Parku Naukowo-Technologicznym 1 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny zaprasza w niedzielę 18 listopada w godzinach 10-18 na bezpłatne spotkanie z ekspertami Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej.

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców

Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych w Lublinie. Zapraszają twórców 3 0

Co Gdzie Kiedy. Teraz zapraszają wystawców, później będą zachęcać kupujących. Warsztaty Kultury debiutują z targami. Sprawunki – Targi Rzeczy Wyjątkowych mają promować twórczości lubelskich projektantów i kontaktować twórców z klientami. Przed Gwiazdką może się przydać.

Sport EXTRA

LOTTO Ekstraklasa
15 KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2:2
Jagiellonia - Lech Poznań 2:2
Korona Kielce - Piast Gliwice 1:0
Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0
Miedź Legnica - Arka Gdynia 0:4
Pogoń Szczecin - Legia Warszawa 2:1
Wisła Kraków - Zagłębie Lubin 3:2
Wisła Płock - Zagłębie Sosnowiec 2:0

Tabela:

1. Lechia 15 31 25-15
2. Jagiellonia 15 28 26-18
3. Legia 15 26 25-18
4. Wisła K. 15 25 28-19
5. Piast 15 25 21-18
6. Korona 15 25 18-15
7. Pogoń 15 22 22-18
8. Lech 15 21 21-21
9. Arka 15 20 21-17
10. Wisła P. 15 18 23-24
11. Zagłębie L. 15 17 22-26
12. Śląsk 15 16 24-22
13. Cracovia 15 14 11-18
14. Górnik 15 13 15-25
15. Miedż 15 13 16-32
16. Zagłębie S. 15 11 21-33

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.