Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Ekstraklasa

17 grudnia 2016 r.
11:15

Górnik Łęczna zmierzy się z Legią Warszawa. Debiut Franciszka Smudy

0 12 A A
Bartosz Śpiączka miał już okazję do rywalizacji z Michałem Pazdanem, fot. Maciej Kaczanowski
Bartosz Śpiączka miał już okazję do rywalizacji z Michałem Pazdanem, fot. Maciej Kaczanowski

Podobno „Franek Smuda czyni cuda”. Właśnie pojawia się dobra okazja, żeby się o tym przekonać. W niedzielę o godz. 18 zielono-czarni zmierzą się na wyjeździe z Legią Warszawa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Były selekcjoner trzy dni po objęciu Górnika Łęczna poprowadzi nowych podopiecznych przy Łazienkowskiej, w spotkaniu z Legią Warszawa. Po zaledwie trzech treningach, nie znając jeszcze dobrze drużyny, stanie naprzeciwko znajdującego się w znakomitej formie mistrza Polski. I rzeczywiście potrzeba chyba cudu, żeby ugrać w tym meczu punkty.

Wiadomo, że piłka jest nieprzewidywalna, a jej piękno polega na tym, że teoretycznie słabsza i dużo biedniejsza drużyna może w pojedynczym meczu pokonać znacznie bogatszą i silniejszą. Tak, jak stało się to przed kilkoma miesiącami, gdy zielono-czarni wygrali z mistrzem Polski na Arenie Lublin. Liczby są jednak bezlitosne. Legia dysponuje blisko 30-krotnie wyższym budżetem niż Górnik, a fachowy portal transfermarkt.de jej kadrę wycenia ponad pięciokrotnie wyżej. I choć na boisku nie będzie to miało znaczenia, to czysto sportowa klasa warszawskiej jedenastki również jest niewątpliwie większa.

Można było przekonać się o tym choćby oglądając spotkania Legii w Champions League. Nie każdy zespół jest w stanie pokonać Sporting Lizbona, zremisować z Realem Madryt czy strzelić cztery bramki w jednym meczu Borussii Dortmund. Mistrzowie Polski tego dokonali i nie było to efektem przypadku, ale pracy, jaką z tą drużyną wykonał Jacek Magiera.

Pod jego wodzą Wojskowi przemienili się z grupy nieporadnych chłopców, raz po raz gubiących punkty z niżej notowanymi rywalami, w grupę zdecydowanych i pewnych siebie mężczyzn, kroczących od zwycięstwa do zwycięstwa. W lidze są niepokonani od 14 października, ostatnio rozbili 5:1 Piast Gliwice, ale niedawno przytrafiła im się także wpadka w meczu z Wisłą Płock, który zremisowali 2:2.

W czym Górnicy mogą upatrywać nadziei na korzystny wynik? Na pewno w efekcie nowej miotły. Ale w starciu z Miroslavem Radoviciem, Vadisem Odidją-Ofoe czy Michałem Pazdanem to może okazać się niewystarczające. Trudno liczyć też, że Legia zlekceważy Górnika, bo odkąd trenerem został Jacek Magiera, to jeszcze się nie zdarzyło. Tym bardziej, że potrzebuje punktów, żeby odrobić straty do prowadzącej w tabeli Jagiellonii Białystok. Czyli jednak zostaje wiara w cuda.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 17:31
0
Legia Warszawa - Górnik Łęczna ten meczyk w świetnej jakości obejrzycie na stronce: streamsportowy.pl/10e65ced
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 17:31
0
Legia Warszawa - Górnik Łęczna ten meczyk w świetnej jakości obejrzycie na stronce: streamsportowy.pl/10e65ced
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 01:43
0
Bieszanowanie czyjejś tożsamości oraz historii nazywasz patriotyzmem? W takim razie gratuluję Ci poprawnej definicji patriotyzmu.Człowieku co Ty możesz mi pisać o takich sprawach,kiedy znajomi społecznie budowali nasz stadion lub kiedy sam grałem w Gorniku(co prawda nie w pierwszej druzynie),pytam gdzie wtedy byłeś,w Świdniku,Zamościu czy innym Krasniku?To że obecnie mamy taki zarząd w klubie i nastały czasy występów na arenie nie uprawnia Cię do szargania naszej historii.A popierając ten chory pomysł przenosin to właśnie robisz.Po drugie jeśli ktoś jest kibicem wszystkich to tak naprawdę jest kibicem nikogo.Zresztą sam jeśli jesteś bystry powinieneś dostrzec te kłamstwa typu nowi wspaniali sponsorzy i tłumy na trybunach,a co jest każdy widzi.Uprzradzam ze nie będę mu odpisywal bo wg mnie jeśli ktoś wie co to jest przywiązanie do danej drużyny i jej historii i tradycji to nie wymaga to dyskusji.Ty natomiast jak mniemam jesteś taki bardziej nowoczesny,to tu to tam,gdzie net sukces tam idę,gdzie porażka uciekam. Żegnam Kibicu Regionu trzymaj kciuki za wszystkich i bądź co weekend na każdym stadionie w wymienionych przez Ciebie miastach.
Bieszanowanie czyjejś tożsamości oraz historii nazywasz patriotyzmem? W takim razie gratuluję Ci poprawnej definicji patriotyzmu.Człowieku co Ty możesz mi pisać o takich sprawach,kiedy znajomi społecznie budowali nasz stadion lub kiedy sam grałem w Gorniku(co prawda nie w pierwszej druzynie),pytam gdzie wtedy byłeś,w Świdniku,Zamościu czy innym Krasniku?To że obecnie mamy taki zarząd w klubie i nastały czasy występów na arenie nie uprawnia Cię do szargania naszej historii.A popierając ten chory pomysł przenosin to właśnie robisz.Po drugie je... rozwiń
Avatar
kibic regionu L 65 / 18 grudnia 2016 o 00:22
0
Kibicu/ internetowy nie rozumiesz co to znaczy kibic regionu nie mazowsza nie  podkarpacia czy innych regionów intersuje mnie region Lubelski ja k np Podlasie BP czy    Wisła Puławy   Avia   Hetman Motorek,  Lublinianka czy Łada Biłgoraj czyli interesuje mnie teren rejestracji L L LA LB LKLP Lch  itd ,A najgłośniej kibicuje najlepszej drużynie ,która zwie się Górnik Ł czy Górnik Lubelski.Widzę szanowny internauto adwersarzu że do Ciebie nie dociera że można być takim patriotą lokalnym ,gdzie najpierw kupuje produkty regionalne jak .makarony Lubela .,SeryRadzyń czy inne miasta Perłe ,Cisowainke mleko kefiry Krasnystaw paluszki Tylko Lubela   czy  inne   produkty.Życzę Tobie i drużynom Lubelskim wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bozego Narodzenia
Kibicu/ internetowy nie rozumiesz co to znaczy kibic regionu nie mazowsza nie  podkarpacia czy innych regionów intersuje mnie region Lubelski ja k np Podlasie BP czy    Wisła Puławy   Avia   Hetman Motorek,  Lublinianka czy Łada Biłgoraj czyli interesuje mnie teren rejestracji L L LA LB LKLP Lch  itd ,A najgłośniej kibicuje najlepszej drużynie ,która zwie się Górnik Ł czy Górnik Lubelski.Widzę szanowny internauto adwersarzu że do Ciebie nie dociera że można być takim patriotą lokalnym ,gdzie najpierw kupuje produkty regionalne jak .makarony ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 00:08
0
Kibicu regionu jakoś nie widziałem cię na żadnym meczu w 3 lidze ani na wyjeździe,zatem zamilcz i się nie osmieszaj.Zmień Nick na kibic sukcesu lub kibic ekstraklasy.Pojęcia typu tradycja,honor i godność znane są Ci pewnie tylko w słowniku poprawnej polszczyzny.Kibicuj"regionowi"dalej,zostało Ci już kilka meczy na estadio arena a potem szukaj nowej miłości klubowej.Może Legia?Co prawda nie z regionu lubelskiego ale dla Ciebie to pewnie bez różnicy bycie kibicem regionu lubelskiego lub mazowieckiego?
Avatar
kibic regionu / 17 grudnia 2016 o 22:07
0
Chopczyki z Łęcznej będą się cieszyli z porażki Górnika i to PRAWIE KIBICE ,którzy w sercu mają w buzi ?Górnika .Smutne to że ja nie mam obiadu to i Ty też ,tacy psełdo kibice mieszkają w Łęcznej ,którzy że życzą drużynie z regionu
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:17
0
Na szczęście cały dół tabeli wygrywa co przyspieszy spadek kapelkotworu do 1 ligi i skończą się lamenty tak zwanych"kibiców regionu"i innych ziomali z Wlkp.buahaha
Avatar
zeneon / 17 grudnia 2016 o 16:16
0
Panie Franciszku jesteśmy za Panem możesię uda utrzymanie Górnika Ł,wówczas moze pan isc na Eme......
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 14:59
0
Niech czyni cuda może 6-0 się nie uda
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 13:01
0
Brawo dla Artura Kapelko.
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 17:31
0
Legia Warszawa - Górnik Łęczna ten meczyk w świetnej jakości obejrzycie na stronce: streamsportowy.pl/10e65ced
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 17:31
0
Legia Warszawa - Górnik Łęczna ten meczyk w świetnej jakości obejrzycie na stronce: streamsportowy.pl/10e65ced
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 01:43
0
Bieszanowanie czyjejś tożsamości oraz historii nazywasz patriotyzmem? W takim razie gratuluję Ci poprawnej definicji patriotyzmu.Człowieku co Ty możesz mi pisać o takich sprawach,kiedy znajomi społecznie budowali nasz stadion lub kiedy sam grałem w Gorniku(co prawda nie w pierwszej druzynie),pytam gdzie wtedy byłeś,w Świdniku,Zamościu czy innym Krasniku?To że obecnie mamy taki zarząd w klubie i nastały czasy występów na arenie nie uprawnia Cię do szargania naszej historii.A popierając ten chory pomysł przenosin to właśnie robisz.Po drugie jeśli ktoś jest kibicem wszystkich to tak naprawdę jest kibicem nikogo.Zresztą sam jeśli jesteś bystry powinieneś dostrzec te kłamstwa typu nowi wspaniali sponsorzy i tłumy na trybunach,a co jest każdy widzi.Uprzradzam ze nie będę mu odpisywal bo wg mnie jeśli ktoś wie co to jest przywiązanie do danej drużyny i jej historii i tradycji to nie wymaga to dyskusji.Ty natomiast jak mniemam jesteś taki bardziej nowoczesny,to tu to tam,gdzie net sukces tam idę,gdzie porażka uciekam. Żegnam Kibicu Regionu trzymaj kciuki za wszystkich i bądź co weekend na każdym stadionie w wymienionych przez Ciebie miastach.
Bieszanowanie czyjejś tożsamości oraz historii nazywasz patriotyzmem? W takim razie gratuluję Ci poprawnej definicji patriotyzmu.Człowieku co Ty możesz mi pisać o takich sprawach,kiedy znajomi społecznie budowali nasz stadion lub kiedy sam grałem w Gorniku(co prawda nie w pierwszej druzynie),pytam gdzie wtedy byłeś,w Świdniku,Zamościu czy innym Krasniku?To że obecnie mamy taki zarząd w klubie i nastały czasy występów na arenie nie uprawnia Cię do szargania naszej historii.A popierając ten chory pomysł przenosin to właśnie robisz.Po drugie je... rozwiń
Avatar
kibic regionu L 65 / 18 grudnia 2016 o 00:22
0
Kibicu/ internetowy nie rozumiesz co to znaczy kibic regionu nie mazowsza nie  podkarpacia czy innych regionów intersuje mnie region Lubelski ja k np Podlasie BP czy    Wisła Puławy   Avia   Hetman Motorek,  Lublinianka czy Łada Biłgoraj czyli interesuje mnie teren rejestracji L L LA LB LKLP Lch  itd ,A najgłośniej kibicuje najlepszej drużynie ,która zwie się Górnik Ł czy Górnik Lubelski.Widzę szanowny internauto adwersarzu że do Ciebie nie dociera że można być takim patriotą lokalnym ,gdzie najpierw kupuje produkty regionalne jak .makarony Lubela .,SeryRadzyń czy inne miasta Perłe ,Cisowainke mleko kefiry Krasnystaw paluszki Tylko Lubela   czy  inne   produkty.Życzę Tobie i drużynom Lubelskim wszystkiego najlepszego z okazji Świąt Bozego Narodzenia
Kibicu/ internetowy nie rozumiesz co to znaczy kibic regionu nie mazowsza nie  podkarpacia czy innych regionów intersuje mnie region Lubelski ja k np Podlasie BP czy    Wisła Puławy   Avia   Hetman Motorek,  Lublinianka czy Łada Biłgoraj czyli interesuje mnie teren rejestracji L L LA LB LKLP Lch  itd ,A najgłośniej kibicuje najlepszej drużynie ,która zwie się Górnik Ł czy Górnik Lubelski.Widzę szanowny internauto adwersarzu że do Ciebie nie dociera że można być takim patriotą lokalnym ,gdzie najpierw kupuje produkty regionalne jak .makarony ... rozwiń
Avatar
Gość / 18 grudnia 2016 o 00:08
0
Kibicu regionu jakoś nie widziałem cię na żadnym meczu w 3 lidze ani na wyjeździe,zatem zamilcz i się nie osmieszaj.Zmień Nick na kibic sukcesu lub kibic ekstraklasy.Pojęcia typu tradycja,honor i godność znane są Ci pewnie tylko w słowniku poprawnej polszczyzny.Kibicuj"regionowi"dalej,zostało Ci już kilka meczy na estadio arena a potem szukaj nowej miłości klubowej.Może Legia?Co prawda nie z regionu lubelskiego ale dla Ciebie to pewnie bez różnicy bycie kibicem regionu lubelskiego lub mazowieckiego?
Avatar
kibic regionu / 17 grudnia 2016 o 22:07
0
Chopczyki z Łęcznej będą się cieszyli z porażki Górnika i to PRAWIE KIBICE ,którzy w sercu mają w buzi ?Górnika .Smutne to że ja nie mam obiadu to i Ty też ,tacy psełdo kibice mieszkają w Łęcznej ,którzy że życzą drużynie z regionu
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 21:17
0
Na szczęście cały dół tabeli wygrywa co przyspieszy spadek kapelkotworu do 1 ligi i skończą się lamenty tak zwanych"kibiców regionu"i innych ziomali z Wlkp.buahaha
Avatar
zeneon / 17 grudnia 2016 o 16:16
0
Panie Franciszku jesteśmy za Panem możesię uda utrzymanie Górnika Ł,wówczas moze pan isc na Eme......
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 14:59
0
Niech czyni cuda może 6-0 się nie uda
Avatar
Gość / 17 grudnia 2016 o 13:01
0
Brawo dla Artura Kapelko.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski!

Odliczanie zakończone. W Lublinie ruszyły mistrzostwa Polski! 0 0

Dzisiaj o godz. 9 w Lublinie rozpoczęły się mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Jako pierwsi walkę o medale rozpoczęli chodziarze rywalizujący na dystansie 10 km. O godz. 10 swoje umiejętności zaprezentują chodziarki.

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza

"Kumoterstwo" w Centrum Kultury w Lublinie? Prezydent wycofuje się i przeprasza 1 5

Prezydent Lublina wycofuje się ze słowa „kumoterstwo”, które znalazło się w podpisanym przez niego dokumencie z wnioskami z kontroli przeprowadzonej w Centrum Kultury. Dokument, o którym pisaliśmy obszernie tydzień temu, stał się powodem kolejnej politycznej burzy.

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu

Orion Niedrzwica i Sokół Konopnica szykują się do nowego sezonu 2 1

Lubelska klasa okręgowa Zespoły rozgrywają już pierwsze sparingi. Uwagę przyciąga debiut w roli trenera Orionu Niedrzwica Jacka Paździora

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami
film

"To odwet ze strony poprzedniego kierownictwa". Były szef CBA z zarzutami 0 1

– Jest to zorganizowana zemsta i odwet na mnie ze strony poprzedniego kierownictwa CBA oraz obecnego kierownictwa CBA – powiedział Paweł Wojtunik po opuszczeniu krakowskiej prokuratury.

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07]
20 lipca 2018, 0:00

Repertuar kin i teatrów w weekend w Lublinie i regionie [20-22.07] 1 0

Co Gdzie Kiedy. Pierwsza noc oczyszczenia oraz Sicario 2 to jedne z tytułów, które zawitają w piątek na ekranach lubelskich kin. Przedpremierowo będzie też można zobaczyć kontynuację przeboju Mamma Mia. Sprawdź weekendowy repertuar kin i teatrów z Lublina oraz regionu.

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend?
film

Pogoda na piątek 20 lipca w woj. lubelskim. Jak będzie w weekend? 1 0

Piątek deszczowy, ale sobota i niedziela z większymi przejaśnieniami. Sprawdź prognozę pogody na weekend 20-22 lipca w woj. lubelskim.

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu
Alarm 24

"Plaga”, „dziwactwo” i „sk....stwo”. Spółdzielcy poszli do prokuratury po słowach na nagraniu 5 2

Spółdzielcy ze Spółdzielni Mieszkaniowej „Wspólnota” w Łęcznej skierowali sprawę do prokuratury. Chodzi o nagranie, na którym słychać wypowiedź jednego z członków zarządu spółdzielni. W dość obcesowych słowach określa spółdzielców.

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo]
film

Podtopienia, zerwane drogi, hektary zniszczonych lasów. Krajobraz po nawałnicach [wideo] 0 0

Burze i towarzyszące im ulewy w wielu rejonach Polski spowodowały znaczne zniszczenia.

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce

Dzisiaj w Lublinie ruszają Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce 1 1

Tego wydarzenia nie można przegapić. Dzisiaj w Lublinie rozpoczynają się 94. PZLA Mistrzostwa Polski. Przez trzy dni będziemy mogli podziwiać gwiazdy, które zdobywały medale na najważniejszych imprezach na świecie. Przyjadą do nas: Anita Włodarczyk, Paweł Wojciechowski, Piotr Lisek, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, czy Ewa Swoboda. Będą oczywiście także: Paweł Fajdek, Malwina Kopron i Paulina Guba

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu"

Most Kultury nie zostanie zamknięty. "Przyznajemy się do pewnego błędu" 0 1

Nie ma zagrożenia dla działalności Mostu Kultury – zapewnia dyrektor miejskiej instytucji, która odpowiada za to miejsce i bije się w piersi za zbyt wysoki pawilon obwieszony reklamami. – Przyznajemy się do pewnego błędu – mówi szef CK.

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie?

Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm. Pszczoły w niebezpieczeństwie? 0 2

Minister rolnictwa zgodził się na stosowanie neonikotynoidów w uprawach rzepaku. Plantatorzy się cieszą, ekolodzy biją na alarm, a pszczelarze studzą emocje.