21 października 2020 r.
17:14

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0 [zapis relacji na żywo]

11 0 A A

O godzinie 17.40 Górnik Łęczna podejmie u siebie Arkę Gdynia w ramach zaległego meczu trzeciej kolejki Fortuna I Ligi. Czy łęcznianom uda się podtrzymać świetną passę meczów bez porażki i sięgnąć po komplet punktów w starciu ze spadkowiczem z PKO BP Ekstraklasy?

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+4 min. KONIEC MECZU. Górnik wygrywa z Arką Gdynia 2:0 po bramkach Kalinkowskiego i Banaszaka, których trener Kiereś desygnował do gry w drugiej połowie spotkania i umacnia się w ścisłej czołówce Fortuna I Ligi!

90+2 min. Zmiana w Górniku. Kukułowicz w miejsce Struskiego

90 min. Sędzia dolicza dodatkowe cztery minuty

88 min. GOOOL DLA GÓRNIKA! Kontra łęcznian i będący w polu karnym rywali Banaszak zabawił się z jednym z obrońców Arki, a nastepnie bramkarzem i płaskim strzałem trafił na 2:0!

83 min. Mogło być 1:1! Arka miała świetną okazję, ale Gostomski jakimś cudem wygrał pojedynek z jednym z zawodników gości!

80 min. GOOOOL DLA GÓRNIKA!!! Trener Kiereś wykazał się dużym wyczuciem bo gola zdobył Bartłomiej Kalinkowski! Po wrzutce z rzutu rożnego łęcznianie strzelali aż trzy krotnie. Dwarazy piłkę zblokoali obrońcy, ale kiedy trafiła ona do Kalinkowskiego pomocnik ładnym wolejem umieścił ją w siatce!

76 min. Tym razem na podwójną zmianę decyduje się trener Kiereś. Pawła Wojciechowskiego zmienia Bartłomiej Kalinkowski, a za Arona Stasiaka wchodzi Przemysław Banaszak.

69 min. Tymczasem kolejna, tym razem podwójna zmiana w Arce. Wolsztyński zmienia Jankowskiego, a Siemaszko Żebrowskiego.

68 min. PIŁKA W BRAMCE ARKI ALE NIE MA GOLA! W zamieszaniu po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Paweł Baranowski, ale Śpiączka był na spalonym i bramka nie została uznana

66 min. Górnik delikatnie przyspieszył i dłużej utrzymując się przy piłce szukał okazji na stworzenie zagrożenia. I na strzał z dystansu zdecydował się Tymosiak, ale był on zbyt lekki by pokonać bramkarza gości

61 min. Wrzutka w pole karne Arki i w starciu ze Śpiączką ucierpiał Kajzer. Tymczasem Cierpka nie był jednak w stanie grać dalej i jego miejsce na boisku zajął Tomasz Tymosiak

58 min. Ostre wejście w wykonaniu Letniowskiego i Cierpki. Obaj zawodnicy leżą na murawie i udzialana jest im pomoc medyczna. Na szczęście żaden z nich nie ucierpiał na tyle by potrzebna była zmiana

53 min. Mazek wpadł w pole karne po prawej stronie i szukał podania do któregoś z partnerów. Skutecznie zablokował go Tomasz Midzierski. Chwilę później kolejna wrzutka gości ląduje w rękach Gostomskiego

50 min. Pierwsze pięć minut drugiej połowy, podobnie jak i pierwsza połowa upłynęło pod znakiem walki w środku pola

46 min. Druga połowa rozpoczęta! Przy piłce Arka. I już chwilę po wzowieniu gry sprzed pola karnego strzelał Letniowski, ale bardzo niecelnie

Koniec pierwszej połowy! Nie ma sie co oszukiwać, póki co w Łęcznej nie jesteśmy świadkami jakiegoś szczególnego widowiska. Oba zespoły łącznie oddały ledwie dwa celne strzały. Oby po przerwie było zdecydowanie ciekawiej!

45 min. Sędzia doliczył do końca pierwszej połowy dwie minuty

42 min. Kolejne napomnienie dla piłkarza gości. Tym razem kartonikiem ukarany został Adam Danch

40 min. Do końca pierwszej połowy pięć minut, Arka szukała swojej szansy poprzez kolejną wrzutkę. Piłka padła łupem Gostomskiego

34 min. Zmiana w Arce Gdynia. Kontuzjowanego Deję zmienia Mazek. W Łęcznej wciąż bez goli

31 min. Pierwszy celny strzał w tym meczu gdynian. Po rzucie rożnym główkował Deja,  a Maciej Gostomski bez problemów chwycił piłkę. Zaraz po tej akcji żółtą katkę za faul w powietrzu zobaczył Śpiączka

29 min. Dobra akcja na skrzydle Stasiaka zakończona płaskim dośrodkowaniem, które jednak pad łupem obrońców.

25 min. Zarysowała się lekka przewaga Arki, która prowadzi atak pozycyjny i szuka swoich szans poprzez dośrodwkoania. Natomiast Górnik stara się szukać swych szans poprzez przechwyty i szybkie ataki. Z obu stron brakuje jednak dokładności pod polem karnym

20 min. Po kolejnych wyrównanych minutach szansę mieli łęcznianie. Piłkę w polu karnym miał Karol Struski, ale szukając podania do jednego z kolegów został zablokowany przez Dancha z Arki.

14 min. Goście zyskali optyczną przewagę, ale niewiele z niej wynika. Przed momentem z rzutu wolnego dośrodkowywał Drewniak, ale jego zagranie bez problemów wybili obrońcy Górnika.

8 min. Deja fauluje Śpiączkę i otrzymuje żółtą kartkę

7 min. Sprzed pola karnego uderzał były zawodnik Górnika - Szymon Drewniak - ale wysoko nad poprzeczką

5 min. Po akcji Śpiączki goście zaczęli dokładnie operować piłką i prowadzić atak pozycyjny. Jednak nie udało im się jak dotąd oddać strzału

2 min. Przchwyt piłki w środku pola zakończony dynamiczną akcją i strzałem Bartosza Śpiączki. Bramkarz Arki musiał zmusić się do sporego wysiłku

1 min. Gramy! Przy piłce Górnik

Drużyny już na murawie. Górnik zagra dziś na zielono-czarno, a ekipa z Gdyni w swoich tradycyjnych żółto-niebieskich strojach

Oba zespoły są już po rozgrzewce i za chwilę pojawią się na murawie. W barwach łęcznian zabranie dzisiaj Siergieja Krykuna, który w ostatnim meczu ligowym z Widzewem zobaczył czerwoną kartkę

Starcie Górnika z Arką śmiało można nazwać hitem rundy jesiennej. Przypomnijmy, że pierwotnie spotkanie miało zostać rozegrane 13 września w ramach trzeciej kolejki rozgrywek, ale ze względu na zakażenie koronawirsem w zespole z Gdyni zostało przełożone na 21 października

Górnik Łęczna - Arka Gdynia 2:0 (0:0)

Bramki: Kalinkowski (80), Banaszak (88).

Górnik: Gostomski – Leandro, Midzierski, Baranowski, Sasin – Stromecki, Cierpka (61 Tymosiak), Stasiak (76 Banaszak), Struski (90 Kukułowicz) – Wojciechowski (76 Kalinkowski), Śpiączka

Arka: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Danch, Marciniak – Deja, Żebrowski (69 Siemaszko), Drewniak, Letniowski, Młyński – Jankowski (69 Wolsztyński).

Żółte kartki: ŚpiączkaDeja, Danch.

Jacek Ziarkowski nadal strzela, Sparta w derbach lepsza od Unii. Reszta wyników chełmskiej okręgówki

W spotkaniu derbowym Sparta Rejowiec Fabryczny pokonała Unię Rejowiec 3:0. Dwie bramki zdobył Jacek Ziarkowski.

Zakwitły kasztany. Czas na matury
MATURA 2024

Egzaminy maturalne tuż-tuż. Już we wtorek tegoroczni maturzyści zmierzą się z językiem polskim, a dzień później z królową nauk. W województwie lubelskim do egzaminu przystąpi blisko 18 tys. osób.

Ranking: Najlepsze licea i technika w Lublinie

Portal Wasza Edukacja opublikował ranking najlepszych szkół ponadpodstawowych. Liceum i technikum z Lublina znalazły się w krajowej „top 15”.

Lider chełmskiej okręgówki pokazał siłę w Hannie

Kłos Gmina Chełm pokonał na wyjeździe Bug Hanna 5:1. Goście byli faworytem i doskonale wywiązali się z tej roli. Po pierwszej połowie nie mogli być jednak spokojni o komplet punktów. Po 45 minutach przyjezdni wprawdzie prowadzili ale tylko 1:0.

Jan Kanthak rozpoczął kampanie do europarlamentu
EUROWYBORY 2024

W poniedziałkowy poranek 6 maja, zaraz po weekendzie majowym, poseł Jan Kanthak zainaugurował kampanię wyborczą do Parlamentu Europejskiego. Polityk Suwerennej Polski mówił między innymi o podatkach i Bogdance.

Konkurent burmistrza w wyborach jest przewodniczącym rady
Wybory 2024

Wojciech Żukowski został wybrany burmistrzem już po pierwszej turze. Niemal dokładnie miesiąc później jego jedyny konkurent Grzegorz Zieliński objął stanowisko przewodniczącego Rady Miasta Tomaszów Lubelski.

Kontrolują piece. To oszuści

Fałszywe ulotki zalewają gminę Łuków. Ktoś podszywa się w nich pod pracowników ochrony środowiska. Samorząd ostrzega mieszkańców.

Kolejny wypadek motocyklisty

Utrudnienia na trasie Lublin - Biłgoraj. Ok. godz. 6 rano na drodze wojewódzkiej 835 w miejscowości Jabłonna Majątek doszło do zderzenia motocyklisty z autem osobowym

Tragiczna majówka. Tyle niepotrzebnego cierpienia

6 osób zabitych, 26 rannych. Policjanci podsumowali majówkę w Lubelskiem. Było gorzej niż źle

IMGW ostrzega: burze w województwie lubelskim

Poniedziałek czeka nas pod znakiem burz. IMGW wydaje ostrzeżenie dla województwa lubelskiego.

Krwi ciągle jak na lekarstwo. W niedzielę wielka akcja
12 maja 2024, 8:00

Będzie okazja podzielić się tym, co bezcenne i czego niczym innym zastąpić się nie da – krwią. Akcję poboru organizuje w niedzielę (12 maja) Klub Honorowych Dawców Krwi przy UG Zamość. Dla tych, którzy się zgłoszą, przewidziano bardzo wiele atrakcji.

Jak szkolić przyszłych kierowców, żeby było bezpiecznie? - rozmowa ze specjalistą
Dzień Wschodzi

Ponad 20 tysięcy wypadków drogowych w 2023 roku, z czego 19 tysięcy spowodowali kierowcy. W tym znaczna część to młode osoby do 25 roku życia. Dzisiaj Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Gościem Maciej Kulka — właściciel ośrodka szkolenia kierowców, instruktor, biegły sądowy.

Nowa rada, stara koalicja i starosta ten sam
Wybory 2024

Kwietniowe wybory samorządowe nie zmieniły układu sił w powiecie zamojskim. Nadal rządzić będzie ta sama koalicja, co ostatnio. Ten sam jest również starosta.

Początek tygodnia ze sporymi utrudnieniami w centrum miasta

Sporo utrudnień czeka kierowców w związku z remontem ulicy Narutowicza. Pierwsze zmiany obowiązują już od poniedziałku (6 maja).

Tarasola Cisy Nałęczów walczy o Hummel IV Ligę. Wyniki lubelskiej klasy okręgowej

Tarasola Cisy Nałęczów pokonała na własnym boisku rezerwy Avii Świdnik i wykonała olbrzymi krok w kierunku zajęcia miejsca premiowanego grą w barażach o awans do IV ligi