17:18

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Motor Lublin 1:2 (zapis relacji na żywo)

0 0 A A
Jaques Ndiaye drugi mecz z rzędu rozpocznie w podstawowym składzie Motoru
Jaques Ndiaye drugi mecz z rzędu rozpocznie w podstawowym składzie Motoru (fot. WD)

Motor pokonał w środę Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1, a dzięki wygranej wskoczył na trzecie miejsce w tabeli.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

90+6' Trzy punkty jadą do Lublina, a Motor wskazuje na podium! Już w niedzielę derby Lubelszczyzny w Łęcznej.

90+5' Seria kiksów po stronie gości, piłka w polu karnym Motoru, ale nic już z tego nie będzie. Faul w ofensywie i zaraz koniec meczu.

90+4' Za mocne zagranie do Banaszewskiego, od bramki Rosa.

90+3' Bida zespuł kolejny groźnie zapowiadający się atak swojej drużyny.

90+2' Merebashvili w pole karne, ale Senić obok bramki po strzale głową.

90' Merebashvili zepsuł groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy, a sędzia dorzuca 5 minut do regulaminowego czasu gry.

90' Stolarski wybija pojedynek jeden na jeden na skrzydle i wybija na "uwolnienie".

89' Po drugiej stronie boiska nic nie zdziałał Bida.

88' To powinno być 1:3! Wolski świetnie zagrywa z rzutu rożnego do niepilnowanego Króla, ale ten nieczysto trafia w piłkę. Szkoda, bo mogło być po meczu.

87' Piłkarze Goncalo Feio w końcówce przenieśli grę na połowę rywali.

86' Dobra akcja gości na prawym skrzydle, piłka zagrana w pole karne i szkoda, że Ceglarz nie trafił w piłkę. Mogło być bardzo groźnie.

83' Kolejna zbyt krótka wrzutka z rzutu wolnego, Motor wybija. I kolejna zmiana u miejscowych. Kisiel schodzi, a wchodzi Lusiusz.

81' Dwie zmiany w ekipie gospodarzy: Senić i Ziółkowski wchodza, a schodzą Jodłowiec oraz Willmann.

79' Wreszcie groźnie pod bramką Podbeskidzia. Ceglarz sprawdził czujność Krzepisza po strzale zza pola karnego, ale bramkarz zrobił swoje.

78' Merebashvili oddał celny strzał, ale raczej tylko taki do statystyk, bo Rosa bez problemów łapie.

77' Stolarski zmienia Wójcika.

74' Rzut rożny dla miejsowych, wrzutka na bliższy słupek, Bida w końcu oddaje strzał, jednak strzał mocno niecelny.

71' Sprytne rozegranie rzutu wolnego, ale Martinaga ciut za mocno i Rosa pierwszy przy piłce.

69' Merebashvili wchodzi, a Siverio schodzi.

69' Scalet miał trochę miejsca przed szesnastką, ale huknął wysoko nad poprzeczką.

67' Żebrakowski zmienia Śpiewaka.

65' Kamiński strzela zza pola karnego, nieznacznie obok słupka, dobra próba skrzydłowego.

64' Wolski wrzuca z wolnego, piąstkuje Krzepisz, a ostatecznie będzie aut dla Motoru.

63' Ostry wślizg Mikołajewskiego w Kamińskiego, faul i "żółtko".

61' Dobra akcja lewym skrzydłem Króla, który dogrywa w pole karne, ale Ceglarz w ostatniej chwili uprzedzony i będzie aut dla Motoru.

60' Kontra "Górali", ale fatalnie kończy ją Bida, który próbował zgrywać do środka, a kompletnie skiksował.

59' Udana akcja Podbeskidzia i lepszy strzał, ale uderzenie Sitka broni Rosa.

58' Scalet w tarapatach nie traci piłkę, ale za chwilę robi to Wolski. Banaszewski strzela z dystansu, ale bardzo niecelnie. Udnay pressing, ale brak wykończenia.

57' Jodłowiec z autu, małe zamieszanie, ale Kamiński wybija na "uwolnienie". W ostatnich minutach grę prowadzą gospodarze, ale nie ma z tego żadnych konkretów.

53' Szybka, podwójna zmiana w drużynie przyjezdnych. Schodzą: Kruk i Ndiaye, a wchodzą: Rudol oraz Kamiński.

51' Dobra sytuacja Motoru na trzeciego gola, Ndiaye chyba faulowany tuż pod bramką, ale ostatecznie jest tylko rzut rożny.

46' Gramy po przerwie! W Motorze Scalet zastąpił Lisa.

45+3' Jeszcze akcja Motoru, groźnie, ale sędzia kończy pierwszą połowę. Na początku nie działo się nic, w końcówce jedni i drudzy ruszyli do ataku.

45+2' Rozkręca nam się spotkanie w Bielsku-Białej, bo jest już tylko 1:2! Jodłowiec wrzuca, wydawałoby się, że za głęboko, Bida skacze do piłki razem z Rosą, bramkarz gubi piłkę, a z prezentu korzysta Mikołajewski, który z bliska trafia do siatki. Goście reklamowali faul, ale sędziowie byli innego zdania.

45+1' Dobra akcja Podbeskidzia. Zgranie na linię 16. metra, uderza z powietrza Siverio, ale bardzo dobrze broni Rosa.

44' Jest bramka, jest 0:2!

43' Wójcik traci piłkę w polu karnym Podbeskidzia, odzyskuje ją, zagrywa do Ceglarza, ale ten nie trafia czysto w futbolówkę, ale akcję kończy strzałem do siatki Palacz. Po drodze był jeszcze rykoszet od Jodłowca. Gospodarze reklamują takżę faul Wójcika. Wydaje się, że obrońca Motoru łapał za koszulkę rywala. VAR sprawdza sytuację.

40' Która to już proba Jodłowca z autu? Tym razem było przynajmniej delikatne zamieszanie w szesnastce ekipy z Lublina. Piłka ostatecznie ląduje jednak w rękach Rosy.

39' Jodłowiec znowu rzuca daleko z autu jednak Motor po raz kolejny bez problemu radzi sobie pod swoją bramką.

37' Nie zanosiło się na to, ale jest 0:1! Świetnie na lewym skrzydle zachował się Ceglarz, który nie dośrodkował w pierwsze tempo, zrobił sobie trochę miejsce i zagrał dokładnie w pole karne, a Wolski z kilku metrów skierował piłkę do siatki.

35' Kiepska wrzutka Martinagi, piłka dla ekipy z Lublina.

34' Strata Palacza, faul Kruka, żółta kartka i kolejna okazja na wrzutkę z rzutu wolnego dla gospodarzy.

33' Motor szczęśliwie wyszedł spod pressingu rywali. Wójcik o mały włos nie stracił piłki, zamiast tego założył rywalowi "siatkę". Za chwilę posłał jednak złe podanie do przodu. Akcja skończyła się za to zablokowanym strzałem Ceglarza.

32' Świetna okazja na gola gospodarzy! Rzut wolny, bardzo dobra wrzutka na głowę do Mikołajewskiego, ale ten strzela tuż obok słupka. Sporo szczęścia po stronie gości.

29' A teraz znowu po piłkę zmierza Jodłowiec i za chwilę po raz kolejny w tym meczu wyrzuci futbolówkę z autu.

28' Kolejna długa piłka ze strony gości, ale znowu niezbyt dokładne i piłka dla "Górali".

25' Zapachniało "swojakiem" zawodnika Motoru, ale raz, że piłka minęła bramkę, a dwa, że sędzia i tak pokazał spalonego.

23' Czujny Rosa uprzedza dalekim wyjściem Siverio i zażegnuje niebezpieczeństwo pod swoją bramką.

20' Groźnie pod bramką gości. Wrzutka z rzutu rożnego i Bida o mały włos nie doszedł do doskonałej sytuacji.

15' Śpiewak najpierw "taranem" przedarł się pod bramkę "Górali", a po chwli uderzył głową z kilku metrów po dobrej centrze Ndiaye. Niestety, prosto w bramkarza.

14' Świetne podanie Palacza w pole karne do Ndiaye, ten przewraca się w szesnastce, ale gwizdek arbitra milczy. Szybka kontra rywali, ale piłka ostatecznie w rękach Rosy.

12' Strata Wójcika, Bida miał trochę więcej miejsca z przodu, ale w pojedynku z Najemskim nie miał szans. Defensor Motoru bez problemu "skasował" akcję rywali.

11' Dośrodkowanie Ndiaye, tym razem Jodłowiec wybija na aut.

9' Po długim podaniu do przodu Bida znowu pada w polu karnym, ale nie ma mowy o jedenastce, sędzia nakazuje grać dalej.

9' Fauluje gracz Podbeskidzia i może wreszcie pogramy w piłkę, a nie w stałe fragmenty.

8' Ciekawy początek spotkania, bo Motor wybija na kolejny aut, tym razem z drugiej strony boiska.

7' A teraz... aut na wysokości pola karnego.

6' Strzał z wolnego prosto w mur.

5' Jodłowiec po raz trzeci z autu, Motor znowu wybija, ale przed polem karnym Ndiaye próbował wybić piłkę... przewrotką. Będzie rzut wolny, a Senegalczyk obejrzał kartkę.

4' Powtórka, daleki wyrzut z autu Jodłowca, teraz leży w polu karnym Motoru Mikołajewski, a gospodarze mają... trzeci aut na wysokośći pola karnego.

3' Jodłowiec wyrzuca daleko piłkę z autu w pole karne, Bida pada w polu karnym, ale gramy dalej.

1' Gramy!

-------------------

Motor był już w Bielsku-Białej na początku grudnia, ale mecz nie doszedł do skutku, ze względu na zły stan murawy. Goście chcieli grać jednak sędziowie uznali, że boisko się nie nadaje i zawody zostały odwołane.

– Zobaczymy, jak będzie z murawą. Przypominam, że ten mecz nie odbył się, kiedy byliśmy w bardzo dobrym momencie. Teren był grząski, ale to wyglądało tak, że przeciwnik nie chciał wtedy za wszelką cenę z nami zagrać. Mam nadzieję, że boisko będzie odpowiednie – przyznał na konferencji prasowej po meczu z Niecieczą trener Motoru Goncalo Feio.

Szkoleniowiec w środę zdecydował się zresztą na identyczny skład, jak w sobotę.

Trzeba jeszcze dodać, że gospodarzy jednak nadal prowadzi trener Dariusz Marzec. Przed spotkaniem nie brakowało głosów, że w środę zastąpi go już asystent, Dariusz Pietrasiak.

---------------------

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Motor Lublin 1:2 (1:2)

Bramki: Mikołajewski (45+2) - Wolski (37), Palacz (42).

Podbeskidzie: Krzepisz – Willmann, Jodłowiec, Mikołajewski, Martinaga, Kisiel, Sitek, Kisiel, Banaszewski, Bida, Siverio Toro (69 Merebashvili).

Motor: Rosa – Wójcik (77 Stolarski), Najemski, Kruk (53 Rudol), Palacz, Lis (46 Scalet), Wolski, Ceglarz, M. Król, Śpiewak (67 Żebrakowski), Ndiaye (53 Kamiński).

Ławki rezerwowych:

Podbeskidzie: Procek, Ziółkowski Lusiusz, Senić, Slavica, Stryjewski, Abace, Merebashvili, Tomasik.

Motor: Budziłek, Żebrakowski, Kamiński, Rudol, Wojtkowski, Luberecki, Stolarski, Scalet, Mraz.

e-Wydanie

Świdniczanka mocno postraszyła KSZO Ostrowiec Świętokrzyski [zdjęcia]

W spotkaniu 28. kolejki trzeciej ligi Świdniczanka Świdnik zremisowała bezbramkowo z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski

Lublinalia - dzień drugi (zdjęcia)

Piątkowe Lublinalia przyciągnęły prawdziwe tłumy. Kolejka oczekujących ciągnęła się przez całą ulicę Bernardyńską.

Górnik Łęczna wciąż w grze o PKO BP Ekstraklasę [zdjęcia]

Bardzo ważna wygrana na swoim stadionie Górnika Łęczna. Po dwóch domowych porażkach podopieczni trenera Pavola Stano pokonali Odrę Opole i wciąż mogą myśleć o grze w barażach o PKO BP Ekstraklasę

MKS Funfloor Lublin w finale Orlen Pucharu Polski

W środę MKS Funnfloor Lublin pokonał na wyjeździe Młyny Stoisław Koszalin w ramach Orlen Superligi Kobiet. W piątek podopieczne trener Edyty Majdzińskiej wygrały z tymi samymi rywalkami w półfinale Orlen Pucharu Polski i o trofeum zagrają z Zagłębiem Lubin

Świdnik. Wiwat maj, trzeci maj

W Świdniku uczczono 233. rocznicę uchwalenia przez Sejm Czteroletni Konstytucji 3 maja. Święto jest jednym z najważniejszych świąt państwowych Rzeczypospolitej Polskiej.

W piątek MKS FunFloor Lublin zacznie walkę w Final Four Orlen Pucharu Polski

W piątek MKS FunFloor Lublin rozpocznie walkę o to, żeby zakończyć sezon z jakimś trofeum. Na początek turnieju Final Four w Kaliszu wicemistrzynie Polski zmierzą się z Młynami Stoisław Koszalin

Padwa Zamość i AZS AWF Biała Podlaska rozpoczęły bój o dwa zwycięstwa

W 29. serii spotkań dwaj przedstawiciele naszego regionu wystąpią na boiskach rywali

Wisła Grupa Azoty Puławy zagra na wyjeździe z Radunią Stężyca

Po niezwykle ważnym domowym zwycięstwie nad Skrą Częstochowa Wisła Grupa Azoty Puławy w sobotę (godz. 12) powalczy o punkty w Stężycy z tamtejszą Radunią