Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA

24 marca 2019 r.
9:44

Franciszek Smuda (Górnik): Bramki dla rywali padały jak z nieba

0 16 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Górnik Łęczna w sobotę doznał najwyższej porażki w tym sezonie. Zespół trenera Franciszka Smudy do przerwy toczył wyrównany bój z Olimpią Grudziądz, ale po przerwie i czerwonej kartce dla Piotra Rogali gra "zielono-czarnych" kompletnie się posypała

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Po meczu Franciszek Smuda nie ukrywał, że gra jego zespołu w drugich 45 minutach kompletnie go zaskoczyła. Natomiast szkoleniowiec Olimpii Mariusz Pawlak mimio świetnej końcówki miał wiele zastrzeżeń do swoich zawodników za występ w pierwszej połowie. Oto co na pomczeowej konferencji powiedzieli obaj szkoleniowcy.

Franciszek Smuda (trener Górnika):

– Gdyby po pierwszej połowie ktoś by mi powiedział, że przegramy w Grudziądzu 1:6 to uznałbym go za nienormalnego. Byłem bowiem pewny, że tego spotkania nie przegramy. Niestety porażka stała się faktem. Tego jak wyglądała druga połowa sam nie umiem sobie wytłumaczyć. Owszem graliśmy w osłabieniu po czerwonej kartce i rywal miał przewagę liczebną. Jednak podobna sytuacja miała miejsce w Bełchatowie i tam mimo tego mieliśmy przewagę, stwarzaliśmy sobie kolejne okazje. Przeciwko Olimpii nie mogliśmy zdziałać nic, a bramki padały jak z nieba – rywalom wychodził niemal każdy kolejny strzał. Trzeba to przełknąć. Nie pamiętam kiedy ostatnio jako trener doznałem tak wysokiej porażki, ale oby to się więcej nie powtórzyło.

Mariusz Pawlak (trener Olimpii):

– Pierwsza połowa w naszym wykonaniu wyglądała źle. Zawodnicy, którzy mieli zapewnić nam spokój w grze tego nie robili. Zamiast grać po ziemi podnosiliśmy piłkę i graliśmy ją na najwyższego w obozie rywali zawodnika – Tomasza Midzierskiego. Straciliśmy bramkę zasłużenie bo na własnym boisku mamy grać zupełnie inaczej. Po przerwie wyciągnęliśmy przeciwnika z własnego pola karnego i posyłaliśmy dużo prostopadłych piłek. Do tego doszły zmiany. Jesienią podczas meczów czasami bałem się odwrócić w kierunku ławki rezerwowych. Teraz w zespole jest rywalizacja. Po przerwie skuteczność była na dobrym poziomie. Jeżeli przeciwnik pozwala to trzeba to bez skrupułów wykorzystać, bo nas również nikt nie będzie oszczędzać.

***

Po 25 kolejkach łęcznianie mają na koncie 38 punktów i zajmują szóste miesjce w stawce. Natomiast Olimpia po efektownej wygranej ma ich obecnie 43 i jest trzecia. Liderem z dorobkiem 47 "oczek" jest Radomiak Radom. Przypomnijmy, że do Fortuna I Ligi awans wywalczą trzy najlepsze drużyny.

e-Wydanie

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
hmmmm / 24 marca 2019 o 12:38
+5
Kolego nie pseudo kibice, nie pseudo kibice bo większość z tych ludzi mówi prawdę... dostajesz człowieku wolną rękę na dobór odpowiednich osób aby stworzyć zespół który będzie grał...we wszystkich wywiadach jakie były przeprowadzane czy to z piłkarzami czy to z samym Smudą poprzez Nikitovicia aż w końcu pana prezesa który wchodząc do klubu tak naprawdę nie zna nikogo... jest mowa o wielkim przewietrzeniu szatni gdzie tak naprawdę szuka się maksymalnie 4 zawodników w tym bramkarza który ma zostać konkurencją dla Rojka który w każdym spotkaniu puszcza bramki za kołnierz, do tego miał być dobrany obrońca który miał pokierować całą defensywą poprzez środkowego pomocnika przez którego miały być piłki do napastnika który to miał wprowadzić nas do 1 ligi... A co zrobił zarząd? tak poroztwierał okna w tej szatni chyba razem z drzwiami, że powstał taki przeciąg, że wywiało ponad połowę składu który jesienią spisywał się całkiem dobrze i śmiem twierdzić ze ów drózyna bez problemów mogła by w tej chwili zajmować co najmniej 2 lokatę w tabeli... Kogoś poniosła fantazja i za właśnie takie rozpieprzenie klubowych pieniędzy powinien odpowiedzieć głową... a co do twoich słów na temat tego że to drużyna gra... owszem tak to gra drużyna drużyna stworzona przez trenera który z tak wielkim doświadczeniem jakie ma Franek powinien w ciągu trzech miesięcy przygotowań stworzyć "POTWORA" który wchodząc na boisko przyprawia o respekt... a tu dooopa. NO NIC NAJWIERNIEJSI KIBICE DO ZOBADCZENIA I USŁYSZENIA NA STADIONIE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ AVE GÓRNIK.... Nawet przy takiej porażce trzeba być z nimi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kolego nie pseudo kibice, nie pseudo kibice bo większość z tych ludzi mówi prawdę... dostajesz człowieku wolną rękę na dobór odpowiednich osób aby stworzyć zespół który będzie grał...we wszystkich wywiadach jakie były przeprowadzane czy to z piłkarzami czy to z samym Smudą poprzez Nikitovicia aż w końcu pana prezesa który wchodząc do klubu tak naprawdę nie zna nikogo... jest mowa o wielkim przewietrzeniu szatni gdzie tak naprawdę szuka się maksymalnie 4 zawodników w tym bramkarza który ma zostać konkurencją dla Rojka który w każdym spotkani... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 11:45
+5
Jakie rządy w klubie taka organizacja,transfery i gra zespołu.Dopóki w zarządzie i radzie nadzorczej będzie siedzieć klika z kopalni,nadsztygarzy i kierownicy pól w skrócie fachowcy od wszystkiego czyli i od węgla i od piłki nożnej którzy pilnują swoich interesów takich jak realizacja tzw.,,flapsów''to nic z tego nie będzie.To są ludzie którzy przyczynili się do takiego poziomu tego klubu choćby przeprowadzką do Lublina a teraz dumnie siedzą na loży VIP i udają wielkich kibiców. Przychodzą bo dostali karnety za darmo i tyko po to żeby się pokazać jacy to są ważni na kopalni i w klubie oraz nażreć się i napoić na koszt klubu bo ku.wa im się należy.kto ma miesce na tr.A to widzi jak to wygląda,łażą w tą i w tamtą i mecz ich ch.j obchodzi,pójdą w przerwie na poczęstunek to wracają w połowie 2 połowy.LOŻA VIP POWINNA BYĆ DLA SPONSORÓW a nie dla takiej zbieraniny PSĘDOKIBICÓW !!!
Jakie rządy w klubie taka organizacja,transfery i gra zespołu.Dopóki w zarządzie i radzie nadzorczej będzie siedzieć klika z kopalni,nadsztygarzy i kierownicy pól w skrócie fachowcy od wszystkiego czyli i od węgla i od piłki nożnej którzy pilnują swoich interesów takich jak realizacja tzw.,,flapsów''to nic z tego nie będzie.To są ludzie którzy przyczynili się do takiego poziomu tego klubu choćby przeprowadzką do Lublina a teraz dumnie siedzą na loży VIP i udają wielkich kibiców. Przychodzą bo dostali karnety za darmo i tyko po to żeby się po... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 12:08
+4
To nie wina nieba panie Smuda, to winna przypadkowo na prędce zebranej grupy jakiś tam piłkarzy, którzy nie wiedzą jak się strzela bramki, winna pana Nikitowicia który owszem piłkarzem był dobrym ale menadżerem żadnym. A w końcu winą zarządu Górnika który nie powalczył żeby Patryk Szysz do końca dograł pełen sezon jesienno-wiosenny w Górniku Łęczna a dopiero od sezonu 2019-2020 powinien być oddany do Zagłębia Lubin. A tam nabawi się jedynie frustracji, nie grając do tej pory w pierwszym składzie, ba czasami nie mając miejsca nawet na ławce rezerwowych.
Avatar
Janusz / 24 marca 2019 o 11:03
+4
za porażki w tej rundzie ponosi odpowiedzialność TRENER !!! dostał w zimie kogo chciał Wymienił większość składu i oto efekt !!! Sam dobierał piłkarzy i stworzył tego twora który nie zatrybił. Druzyna miała być przewietrzona a sprzedano tylu co kupiono piłkarzy!!! utrzymujemy pasożytów w klubie kokosa i dyzmę
Avatar
Dumny z bycia Kibicem Górnika / 24 marca 2019 o 10:39
+4
A co masz do powiedzenia kibicom... Czlowieku rozpiepszyłeś drużynę która faktycznie mogła awansować. Wymieniłeś w zasadzie wszystkich oprócz Rojka który daje dooopy w zasadzie co mecz. Dlaczego nie powtarzasz wciąż że zespół musi się zgrać. Czwarty mecz na wiosnę i czwarty gorszy niż poziom ogręgówki. Teraz żeby kibice uwierzyli w to że chcesz dobrze i że chcesz AWANSU musieli byscie Widzew z dychę pocisnąć... Franek Smuda czyni cuda... A tum cudem będzie widocznie utrzymanie w drugiej lidze... Jak wruciliscie do Łęcznej to nie stała tam jakaś taczka pod bramą??? Bo powinna. Bronilem Cię chyba jako jeden z nielicznych kibiców Gornika ale teraz to się zadtanawiam czy był sens...
A co masz do powiedzenia kibicom... Czlowieku rozpiepszyłeś drużynę która faktycznie mogła awansować. Wymieniłeś w zasadzie wszystkich oprócz Rojka który daje dooopy w zasadzie co mecz. Dlaczego nie powtarzasz wciąż że zespół musi się zgrać. Czwarty mecz na wiosnę i czwarty gorszy niż poziom ogręgówki. Teraz żeby kibice uwierzyli w to że chcesz dobrze i że chcesz AWANSU musieli byscie Widzew z dychę pocisnąć... Franek Smuda czyni cuda... A tum cudem będzie widocznie utrzymanie w drugiej lidze... Jak wruciliscie do Łęcznej to nie stała tam ja... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 10:17
+4
Przypominam panie trenerze, 18.04.1998 Wisła- Widzew 6-0. Zmokłem jak cholera ale warto było!
Avatar
kibic / 24 marca 2019 o 14:02
+2
Skąpy ma dupkę obszarpaną nieodpowiedzialny  to szkodnik tak mozna napisać o Górniku Łęczna dawno pisałem że Patryk to melodia przyszłości drogi mecz ośmiesza drużyne dostaje bramki z daleka za kołmierz niski mało przewidywalny 1000 razy mówi się że drużyne budujemy od bramkarza obrony a tu kamieni kupa
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 12:30
+1
Tylko wygrana z Widzewem może zmyć z Was hańbę jaką okryliście się w Grudziądzu.
Avatar
ss / 25 marca 2019 o 07:56
0
Zaczynamy walkę o utrzymanie w II lidze!!!!!
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 18:31
0
Bonin niegra Szysz sprzedany kto ma tutaj strzelać bramy niech dalej idą droga pozbywa nia się dobrych zawodników to widać jakie to dało efekty
Avatar
Gość / 25 marca 2019 o 12:30
+1
Tylko wygrana z Widzewem może zmyć z Was hańbę jaką okryliście się w Grudziądzu.
Avatar
KLON / 25 marca 2019 o 08:01
-3
A co ma zrobić klub z takim zadłużeniem który jeszcze ma za Patryka trochę kasy wzięli bo jakoś z tego długu trzeba wyjść,a wy piszecie że zarząd zły Velo.Chłopak został rzucony na głęboką wodę .To on musiał ugadać się z zawodnikami po spadku co do długu w stosunku do nich,bo inaczej nie było by licencjiTo byli przecież jego koledzy z drużyny i nie wiem czy kto inny by to zrobił lepiej z zarządu w tym czasie.Jest stara prawda że błędów nie popełnia ten który nic nie robi.A  nowy prezes został przywieziony w treczce już po wszystkim.
Avatar
ss / 25 marca 2019 o 07:56
0
Zaczynamy walkę o utrzymanie w II lidze!!!!!
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 18:31
0
Bonin niegra Szysz sprzedany kto ma tutaj strzelać bramy niech dalej idą droga pozbywa nia się dobrych zawodników to widać jakie to dało efekty
Avatar
niezadowolony\ / 24 marca 2019 o 17:27
0
To aż tyle transferów trzeba było dokonać żeby kompromitować się w rozgrywkach?
Avatar
kibic / 24 marca 2019 o 14:43
-1
Tylko trener Kucharewicz z gimnastyki tu coś skleci bo nie ma : szybkości, zwrotności, są ociążali już gorzej nie będzie.
Avatar
kibic / 24 marca 2019 o 14:02
+2
Skąpy ma dupkę obszarpaną nieodpowiedzialny  to szkodnik tak mozna napisać o Górniku Łęczna dawno pisałem że Patryk to melodia przyszłości drogi mecz ośmiesza drużyne dostaje bramki z daleka za kołmierz niski mało przewidywalny 1000 razy mówi się że drużyne budujemy od bramkarza obrony a tu kamieni kupa
Avatar
hmmmm / 24 marca 2019 o 12:38
+5
Kolego nie pseudo kibice, nie pseudo kibice bo większość z tych ludzi mówi prawdę... dostajesz człowieku wolną rękę na dobór odpowiednich osób aby stworzyć zespół który będzie grał...we wszystkich wywiadach jakie były przeprowadzane czy to z piłkarzami czy to z samym Smudą poprzez Nikitovicia aż w końcu pana prezesa który wchodząc do klubu tak naprawdę nie zna nikogo... jest mowa o wielkim przewietrzeniu szatni gdzie tak naprawdę szuka się maksymalnie 4 zawodników w tym bramkarza który ma zostać konkurencją dla Rojka który w każdym spotkaniu puszcza bramki za kołnierz, do tego miał być dobrany obrońca który miał pokierować całą defensywą poprzez środkowego pomocnika przez którego miały być piłki do napastnika który to miał wprowadzić nas do 1 ligi... A co zrobił zarząd? tak poroztwierał okna w tej szatni chyba razem z drzwiami, że powstał taki przeciąg, że wywiało ponad połowę składu który jesienią spisywał się całkiem dobrze i śmiem twierdzić ze ów drózyna bez problemów mogła by w tej chwili zajmować co najmniej 2 lokatę w tabeli... Kogoś poniosła fantazja i za właśnie takie rozpieprzenie klubowych pieniędzy powinien odpowiedzieć głową... a co do twoich słów na temat tego że to drużyna gra... owszem tak to gra drużyna drużyna stworzona przez trenera który z tak wielkim doświadczeniem jakie ma Franek powinien w ciągu trzech miesięcy przygotowań stworzyć "POTWORA" który wchodząc na boisko przyprawia o respekt... a tu dooopa. NO NIC NAJWIERNIEJSI KIBICE DO ZOBADCZENIA I USŁYSZENIA NA STADIONIE W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ AVE GÓRNIK.... Nawet przy takiej porażce trzeba być z nimi!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kolego nie pseudo kibice, nie pseudo kibice bo większość z tych ludzi mówi prawdę... dostajesz człowieku wolną rękę na dobór odpowiednich osób aby stworzyć zespół który będzie grał...we wszystkich wywiadach jakie były przeprowadzane czy to z piłkarzami czy to z samym Smudą poprzez Nikitovicia aż w końcu pana prezesa który wchodząc do klubu tak naprawdę nie zna nikogo... jest mowa o wielkim przewietrzeniu szatni gdzie tak naprawdę szuka się maksymalnie 4 zawodników w tym bramkarza który ma zostać konkurencją dla Rojka który w każdym spotkani... rozwiń
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 12:08
+4
To nie wina nieba panie Smuda, to winna przypadkowo na prędce zebranej grupy jakiś tam piłkarzy, którzy nie wiedzą jak się strzela bramki, winna pana Nikitowicia który owszem piłkarzem był dobrym ale menadżerem żadnym. A w końcu winą zarządu Górnika który nie powalczył żeby Patryk Szysz do końca dograł pełen sezon jesienno-wiosenny w Górniku Łęczna a dopiero od sezonu 2019-2020 powinien być oddany do Zagłębia Lubin. A tam nabawi się jedynie frustracji, nie grając do tej pory w pierwszym składzie, ba czasami nie mając miejsca nawet na ławce rezerwowych.
Avatar
Gość / 24 marca 2019 o 11:45
+5
Jakie rządy w klubie taka organizacja,transfery i gra zespołu.Dopóki w zarządzie i radzie nadzorczej będzie siedzieć klika z kopalni,nadsztygarzy i kierownicy pól w skrócie fachowcy od wszystkiego czyli i od węgla i od piłki nożnej którzy pilnują swoich interesów takich jak realizacja tzw.,,flapsów''to nic z tego nie będzie.To są ludzie którzy przyczynili się do takiego poziomu tego klubu choćby przeprowadzką do Lublina a teraz dumnie siedzą na loży VIP i udają wielkich kibiców. Przychodzą bo dostali karnety za darmo i tyko po to żeby się pokazać jacy to są ważni na kopalni i w klubie oraz nażreć się i napoić na koszt klubu bo ku.wa im się należy.kto ma miesce na tr.A to widzi jak to wygląda,łażą w tą i w tamtą i mecz ich ch.j obchodzi,pójdą w przerwie na poczęstunek to wracają w połowie 2 połowy.LOŻA VIP POWINNA BYĆ DLA SPONSORÓW a nie dla takiej zbieraniny PSĘDOKIBICÓW !!!
Jakie rządy w klubie taka organizacja,transfery i gra zespołu.Dopóki w zarządzie i radzie nadzorczej będzie siedzieć klika z kopalni,nadsztygarzy i kierownicy pól w skrócie fachowcy od wszystkiego czyli i od węgla i od piłki nożnej którzy pilnują swoich interesów takich jak realizacja tzw.,,flapsów''to nic z tego nie będzie.To są ludzie którzy przyczynili się do takiego poziomu tego klubu choćby przeprowadzką do Lublina a teraz dumnie siedzą na loży VIP i udają wielkich kibiców. Przychodzą bo dostali karnety za darmo i tyko po to żeby się po... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia]
film

Nowy Świat - w obiektywie Krzysztofa Zająca. Wystawa w Galerii Atelier w Chełmie [zdjęcia] 0 0

Na wernisaż wystawy fotografii Krzysztofa Zająca zaprosiła nas Galeria Atelier Ryszarda Karczmarskiego.

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin

MŚ U-20: W czwartek i piątek pierwsze mecze na Arenie Lublin 0 0

W środę na Arenie odbyły się konferencje prasowe czterech zespołów, które w najbliższych dniach rozegrają swoje mecze w Lublinie. Dla dziennikarzy była to też pierwsza okazja do poznania mistrzostw świata od kuchni

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo]
film

Skąd się biorą trąby powietrzne? Tak trąbę powietrzną nad gm. Wojciechów było widać z Lublina [wideo] 6 0

Rozmowa z Grzegorzem Kołodziejem z Zakładu Hydrologii i Klimatologii UMCS.

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin
24 maja 2019, 19:00

Koncert Grupy Sip w Radiu Lublin 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 19 w studiu muzycznym Radia Lublin (ul. Obrońców Pokoju 2) wystąpi Jolka Sip z zespołem.

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti
24 maja 2019, 19:00

Koncert "Bakajlando" czyli Wiśnia Bakajoko i goście w Graffiti 0 0

W piątek, 24 maja o godz. 20 w klubie Graffiti (al. Piłsudskiego 13) odbędzie się koncert promujący pierwszą płytę formacji Wiśnia Bakajoko. Z tej okazji w Lublinie wystąpi także galeria zaproszonych gości.

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia]

Stypendia dla artystów, animatorów kultury i osób zajmujących się opieką nad zabytkami [zdjęcia] 0 1

W środę w sali widowiskowej Teatru Muzycznego w Lublinie wręczono stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami. Zgodnie z decyzją Zarządu Województwa Lubelskiego wsparcie finansowe trafi do 142 osób. Łącznie będzie to 144 800 złotych.

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo)
film

Ancestors Legacy: Podbój Saladyna. Saraceni w gotowości (wideo) 0 0

Po Słowianach i Wikingach czas na nowych wojowników i nowy teren działań. Premiera dodatku Ancestors Legacy: Podbój Saladyna.

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski
galeria
film

Grzegorz Schetyna w Białej Podlaskiej obiecywał 100 mld złotych więcej dla Polski 14 31

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna namawiał w środę w Białej Podlaskiej do pójścia na wybory 26 maja. Towarzyszyła mu liczna delegacja czołowych polityków tej partii.

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach
film

List biskupów o pedofilii w Kościele zostanie odczytany na niedzielnych mszach 7 3

– Rada Stała podjęła pracę nad systemową odpowiedzią na problem wykorzystania dzieci i młodzieży przez niektórych duchownych i na sytuację, którą w tej chwili przeżywamy, także tę sytuację, której świadectwo otrzymaliśmy w filmie pana Sekielskiego – oświadczył prymas Polski abp Wojciech Polak po zakończeniu obrad Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski. Jej głównym tematem były działania Kościoła dla ochrony małoletnich przed nadużyciami seksualnymi osób duchownych.

Najwyższy poziom zagrożenia powodziowego dla pięciu województw
film

Najwyższy poziom zagrożenia powodziowego dla pięciu województw 0 1

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił trzeci, najwyższy poziom zagrożenia powodziowego na terenie południowych województw. Meteorolodzy zapowiadają również dalsze opady deszczu.

Kazimierz Dolny: Eksplozje na wyspie i pękające wały nad Wisłą [zdjęcia]
galeria

Kazimierz Dolny: Eksplozje na wyspie i pękające wały nad Wisłą [zdjęcia] 43 4