Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

III liga gr. IV

22 marca 2019 r.
11:05

Dobre wyniki Motoru i coraz lepsza frekwencja na Arenie Lublin

100 10 A A
(fot. Maciej Kaczanowski)

Motor udanie rozpoczął rundę wiosenną nie tylko w kwestii wyników. Po dwóch meczach piłkarze Roberta Góralczyka mają na koncie sześć punktów, a oba wiosenne spotkania oglądała rekordowa w tym sezonie liczba widzów

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Na wiosennej inauguracji, czyli meczu z Orlętami Spomlek Radzyń Podlaski na trybunach Areny Lublin pojawiło się 3281 kibiców. To był najlepszy wynik w obecnych rozgrywkach, ale tylko przez tydzień. W miniony weekend przy okazji starcia z Avią Świdnik było jeszcze lepiej. Zaledwie 48 osób zabrakło, żeby frekwencja wynosiła cztery tysiące ludzi. W rundzie jesiennej najwięcej fanów na meczu Motoru pojawiło się podczas spotkania z Sołą Oświęcim – 2911.

– Zdecydowanie poza sprawami sportowymi nie ukrywam, że przerwę zimową staraliśmy się wykorzystać na to, żeby popracować nad frekwencją. Zdawaliśmy sobie sprawę, że mamy sporo ciekawych meczów u siebie w rundzie wiosennej. Od początku chcieliśmy jednak budować modę na chodzenie na Motor. Tym bardziej, że w rundzie jesiennej frekwencja była słabsza niż w poprzednim sezonie. Choć inna sprawa, gdzie się nie rozmawiało w Polsce, to ta frekwencja na stadionach spadała – wyjaśnia Leszek Bartnicki, prezes Motoru.

I dodaje, jakie działania podejmował klub, żeby na stadionie pojawiało się więcej osób. – O tym, że zbliża się mecz Motoru można się dowiedzieć na przystankach, czy w komunikacji miejskiej. Swoje zrobiła też akcja „Podziel się piłkarskimi emocjami”, która spowodowała, że firmy kupowały karnety dla uczniów szkół, czy domów dziecka. To też przyciągnęło nowych kibiców na pierwsze spotkania. Kolejna sprawa to prezentacja akademii na pierwszym meczu, wszystko pomogło. I oczywiście cieszymy się, bo pogoda marcowa, a frekwencje były naprawdę dobre. A już szczególnie mecz z Avią, bo to była ósma frekwencja w Polsce w ten weekend. Jeżeli widzimy, że w Sosnowcu, czy Płocku na ekstraklasie jest po dwa, dwa i pól tysiąca kibiców, a u nas prawie cztery tysiące, to trzeba się cieszyć – mówi prezes Bartnicki.

Sporo brakuje jednak do osiągnięć z poprzedniego sezonu. Wówczas trzy razy na meczach żółto-biało-niebieskich było ponad cztery tysiące widzów. Najwięcej kibiców odwiedziło stadion podczas meczu z Resovią – 4575. Trzeba jednak pamiętać, że w obecnych rozgrywkach te kluczowe spotkania są jeszcze przed nami. W najbliższych miesiącach do Lublina przyjadą jeszcze: Stal Rzeszów, Hutnik Kraków i Podhale Nowy Tag. Szkoda tylko, że ze względu na mistrzostwa świata do lat 20, które odbędą się w Polsce ten ostatni mecz ma zostać rozegrany na stadionie przy Al. Zygmuntowskich.

Bardzo dobrze wyglądają statystyki sprzed trzech lat. Wówczas na meczu z Avią pojawiło się 4207 widzów. Dwa razy na Arenie zameldowało się także ponad pięć tysięcy kibiców: podczas spotkania z Polonią Przemyśl – 5786 i na derbach z Lublinianką – 5127. Rekordem pozostaje jednak spotkanie barażowe o awans do II ligi z Olimpią Elbląg, które na trybunach zgromadziło aż 8919 kibiców.

NAJLEPSZA FREKWENCJA NA MECZACH MOTORU W OSTATNICH SEZONACH

Sezon 2018/2019 – 3952 kibiców (mecz z Avią) * 2017/2018 – 4575 (Resovia) * 2016/2017 – 4050 (Avia) * 2015/2016 – 8919 (baraż z Olimpią Elbląg) * 2014/2015 – 6500 (Lublinianka).

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 11:55
+10
Lubie czytać takie komentarze, że jak coś dzieje się pozytywnego a ktoś ma z tym ogromy ból dupy.
Avatar
Max / 22 marca 2019 o 14:41
+2
Frekwencje w III lidze to miał Widzew. A tu to jakaś 1/6 tego co w Łodzi, więc nie ma się czym szczycić.
Avatar
Adolf tusk / 22 marca 2019 o 12:45
+2
Idz januszu nadstaw kakała zbokom z lgbt to ci cisnienie spadnie bo widze ze nie mozesz przezyc
Avatar
Lubelak / 22 marca 2019 o 12:43
+1
Tak patrzę te komentarze niektórych zakompleksienców, kozaków przed monitorem i widzę że macie ból d.......... . Kozak w necie Piz............ w świecie internetowi napinacze hahaha boli? Ma boleć!!!
Avatar
AVE Spartakus / 25 marca 2019 o 11:47
0
Tak patrzę te komentarze niektórych zakompleksienców,  kozaków przed monitorem i widzę że macie ból d.......... .   Kozak w necie Piz............  w świecie internetowi napinacze hahaha boli?  Ma boleć!!!
 może i cię bołało jak ci wsadzali w kakao
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 17:57
0
Kiedy w końcu bilety na smartfonie (jak na cywilizowanych stadionach), a nie na papierze.. skoro kupuje bilet przez neta to i na smartfonie powinienem mieć możliwość pokazania (jak np w pkp). Chcemy biletów elektronicznych na smartfonach. Niedługo mistrzostwa na stadionie..
Avatar
guest / 22 marca 2019 o 17:56
0
W okresie wiosenno letnim frekwencja na wszystkich stadionach idzie w górę nie tylko na Motorze. A tak przy okazji to 400 tysieczne miasto już jak tak to powinno zapełnia stadion o pojemnosci 15 tys. w zasadzie co mecz. Także liczby w postaci 3 czy 5 tys. kibiców są kiepskie z perspektywy wielkosci miasta. No ale cóż trzecia liga i TAK POZOSTANIE JUŻ NA DŁUGO...
Avatar
kibic z regionu / 22 marca 2019 o 17:40
0
Jeżeli chodzi o kibiców to Motor   czołowka nawet w drugiej czy 1 lidze ,dlatego Motor w 2 lidze pewna publika na 5-6 tys i ludzie skłonni zapłacić za bilet więcej bo lepszy poziom ,tutaj gratulacje dla prezesa i kibiców brawo brawo ,dlatego klub powinien robić wszystko aby wreszcie ten awans był ,bo najgorsze to Stal  RZ  [widownia 500  -  700 osób ] .walczy pomimo że maja   Resowie mocną   .  
Avatar
Lbn / 22 marca 2019 o 12:49
-2
Debil jesteś,  szkoda mi cię cipeczko :-) w swoim zywiole jesteś przed kompem nie?  Można narzucać komu popadnie ale przynajmniej bezpiecznie bo nikt Cię nie widzi. Pewnie na codzień czmychasz kanałami cipuniu hehe 
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 11:47
-15
Frekwencja frekwencją ale potym co pokazują kopacze że Spartakusa z pewnością spadnie. Grupa IV jest najsłabszą grupa z pośród czterech grup IV poziomu rozgrywkowego w Polsce. Nie nastawial bym się na awans Spartakusa do II ligi. Jest kilka ekip piłkarsko i taktycznie znacznie lepszych od piłkarzy Szarowoli gościnnie grających w Lublinie. Ale podobno wiara czyni cuda więc niech na siłę zwozi się dzieci by posłuchały przekleństw czy ordynarnych przyśpiewek na stadionie w miejscu publicznym.
Avatar
AVE Spartakus / 25 marca 2019 o 11:47
0
Tak patrzę te komentarze niektórych zakompleksienców,  kozaków przed monitorem i widzę że macie ból d.......... .   Kozak w necie Piz............  w świecie internetowi napinacze hahaha boli?  Ma boleć!!!
 może i cię bołało jak ci wsadzali w kakao
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 17:57
0
Kiedy w końcu bilety na smartfonie (jak na cywilizowanych stadionach), a nie na papierze.. skoro kupuje bilet przez neta to i na smartfonie powinienem mieć możliwość pokazania (jak np w pkp). Chcemy biletów elektronicznych na smartfonach. Niedługo mistrzostwa na stadionie..
Avatar
guest / 22 marca 2019 o 17:56
0
W okresie wiosenno letnim frekwencja na wszystkich stadionach idzie w górę nie tylko na Motorze. A tak przy okazji to 400 tysieczne miasto już jak tak to powinno zapełnia stadion o pojemnosci 15 tys. w zasadzie co mecz. Także liczby w postaci 3 czy 5 tys. kibiców są kiepskie z perspektywy wielkosci miasta. No ale cóż trzecia liga i TAK POZOSTANIE JUŻ NA DŁUGO...
Avatar
kibic z regionu / 22 marca 2019 o 17:40
0
Jeżeli chodzi o kibiców to Motor   czołowka nawet w drugiej czy 1 lidze ,dlatego Motor w 2 lidze pewna publika na 5-6 tys i ludzie skłonni zapłacić za bilet więcej bo lepszy poziom ,tutaj gratulacje dla prezesa i kibiców brawo brawo ,dlatego klub powinien robić wszystko aby wreszcie ten awans był ,bo najgorsze to Stal  RZ  [widownia 500  -  700 osób ] .walczy pomimo że maja   Resowie mocną   .  
Avatar
Max / 22 marca 2019 o 14:41
+2
Frekwencje w III lidze to miał Widzew. A tu to jakaś 1/6 tego co w Łodzi, więc nie ma się czym szczycić.
Avatar
Lbn / 22 marca 2019 o 12:49
-2
Debil jesteś,  szkoda mi cię cipeczko :-) w swoim zywiole jesteś przed kompem nie?  Można narzucać komu popadnie ale przynajmniej bezpiecznie bo nikt Cię nie widzi. Pewnie na codzień czmychasz kanałami cipuniu hehe 
Avatar
Adolf tusk / 22 marca 2019 o 12:45
+2
Idz januszu nadstaw kakała zbokom z lgbt to ci cisnienie spadnie bo widze ze nie mozesz przezyc
Avatar
Lubelak / 22 marca 2019 o 12:43
+1
Tak patrzę te komentarze niektórych zakompleksienców, kozaków przed monitorem i widzę że macie ból d.......... . Kozak w necie Piz............ w świecie internetowi napinacze hahaha boli? Ma boleć!!!
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 11:55
+10
Lubie czytać takie komentarze, że jak coś dzieje się pozytywnego a ktoś ma z tym ogromy ból dupy.
Avatar
Gość / 22 marca 2019 o 11:47
-15
Frekwencja frekwencją ale potym co pokazują kopacze że Spartakusa z pewnością spadnie. Grupa IV jest najsłabszą grupa z pośród czterech grup IV poziomu rozgrywkowego w Polsce. Nie nastawial bym się na awans Spartakusa do II ligi. Jest kilka ekip piłkarsko i taktycznie znacznie lepszych od piłkarzy Szarowoli gościnnie grających w Lublinie. Ale podobno wiara czyni cuda więc niech na siłę zwozi się dzieci by posłuchały przekleństw czy ordynarnych przyśpiewek na stadionie w miejscu publicznym.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublinianka - Lewart 0:0. Remis ze wskazaniem na gości
galeria

Lublinianka - Lewart 0:0. Remis ze wskazaniem na gości 0 0

Nudy w pierwszej połowie i znacznie więcej groźnych sytuacji po przerwie. Tak w dużym skrócie wyglądało starcie drugiej w tabeli Lublinianki z trzecim Lewartem. Zawody zakończyły się jednak bezbramkowym remisem

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 3:1. Udany rewanż za rundę jesienną

Stal Kraśnik - Sokół Sieniawa 3:1. Udany rewanż za rundę jesienną 0 0

W starciu niepokonanych na wiosnę: Stali i Sokoła górą pierwsza z ekip. Piłkarze Jarosława Pacholarza w mocno odmłodzonym składzie pokonali drużynę z Sieniawy 3:1

TBV Start – Anwil Włocławek 70:88. Koniec marzeń o ósemce [zdjęcia]
galeria

TBV Start – Anwil Włocławek 70:88. Koniec marzeń o ósemce [zdjęcia] 0 0

Anwil Włocławek pozbawił koszykarzy TBV Startu resztek nadzei o udziale w fazie play-off. Mistrz Polski wygrał 88:70, a pierwsze skrzypce w ekipie Igora Milicicia grał wychowany w Lublinie Michał Ignerski

Wigilia paschalna: W kościołach święcenie ognia [zdjęcia]
galeria

Wigilia paschalna: W kościołach święcenie ognia [zdjęcia] 0 1

Święcenie ognia i paschału w Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Lublinie.

Chełmianka - Podlasie 3:1. Tym razem nie zmarnowali przewagi

Chełmianka - Podlasie 3:1. Tym razem nie zmarnowali przewagi 0 3

Przed pierwszym gwizdkiem sobotnich derbów zarówno Chełmianka, jak i Podlasie liczyły na punkty. Po meczu w dużo lepszych nastrojach byli jednak gospodarze. Drużyna Artura Bożyka pokonała rywali 3:1 i zrobiła duży krok w kierunku utrzymania. A bialczanie znowu znaleźli się pod kreską

Lama uciekinierka słynna w całej Polsce ma nowy dom. Mieszka w woj. lubelskim
galeria
film

Lama uciekinierka słynna w całej Polsce ma nowy dom. Mieszka w woj. lubelskim 0 1

Rozmowa ze Stefanem Odojem, nowym właścicielem słynnej lamy z Bierunia. Stefan Odój prowadzi Ośrodek Malibu w podlubelskiej Krężnicy Jarej, w którym funkcjonuje minizoo. To nowy dom Rambo

Orlęta Spomlek - Wisła Sandomierz 2:0. Uciekają od strefy spadkowej

Orlęta Spomlek - Wisła Sandomierz 2:0. Uciekają od strefy spadkowej 0 1

Orlęta nie zmarnowały szansy. Biało-zielonym dwa mecze z rzędu wypadły na własnym stadionie. I w obu drużyna Rafała Borysiuka była lepsza od rywali. Tym razem ograła Wisłę Sandomierz 2:0, chociaż pierwszą bramkę zdobyła dopiero w 70 minucie

Urząd kupił radnym tablety. Chcą je oddać dzieciom. "Boją się elektroniki?"

Urząd kupił radnym tablety. Chcą je oddać dzieciom. "Boją się elektroniki?" 0 6

Grupa radnych chce przekazać dzieciom z domów dziecka tablety, jakie zafundował im magistrat do pracy. – Czy radni boją się elektroniki? – pyta Piotr Błażewicz, przewodniczący Rady Miasta w Zamościu.

Wiślanie Jaśkowice - Avia Świdnik 1:1. Wreszcie zdobyli coś na wyjeździe

Wiślanie Jaśkowice - Avia Świdnik 1:1. Wreszcie zdobyli coś na wyjeździe 0 1

Avia na pewno rozegrała lepszy mecz niż przed tygodniem przeciwko Wólczance. Żółto-niebiescy po wizycie w Skawinie dopisali jednak do swojego konta tylko jeden punkt. Spotkanie z Wiślanami Jaśkowice zakończyło się remisem 1:1. Trzeba dodać, że dla żółto-niebieskich to było pierwsze „oczko” wywalczone w tym roku na boisku rywala

Rajd Rowerowy w Puławach
27 kwietnia 2019, 9:00

Rajd Rowerowy w Puławach 0 2

W sobotę, 27 kwietnia o godz. 9 w Puławach rozpocznie się wiosenny Rajd Rowerowy Terenowy. Start ze Skweru Niepodległości.

Droga krzyżowa przed katedrą Notre Dame [wideo]
film

Droga krzyżowa przed katedrą Notre Dame [wideo] 0 0

Paryż, Francja. Wielu katolików uczestniczyło w wielkopiątkowej drodze krzyżowej przed spaloną katedrą Notre Dame. Modlitwę poprowadził arcybiskup Paryża, Michel Aupetit.

Działacze PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego w Lubartowie

Działacze PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego w Lubartowie 0 7

Działacze lubartowskiego PiS chcą gruntownego remontu dworca kolejowego. Zaczęli zbierać podpisy pod petycją w tej sprawie

W kraju więcej pijanych kierowców. Jak jest w Lubelskiem?

W kraju więcej pijanych kierowców. Jak jest w Lubelskiem? 0 8

Krajowe policyjne statystyki pijanych kierowców po raz pierwszy od kilku lat wykazują tendencję wzrostową. Jednym z nielicznych województw na pozytywnym minusie jest nasz region.

Artyści z Afryki, Szwajcarii i Gruzji w Lublinie. Przed nami KODY 2019 (program)
8 maja 2019, 19:00

Artyści z Afryki, Szwajcarii i Gruzji w Lublinie. Przed nami KODY 2019 (program) 0 1

Już po raz 11. Ośrodek Międzykulturowych Inicjatyw Twórczych "Rozdroża" zorganizuje w Lublinie Festiwal Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY. W tym roku na festiwalowej scenie wystąpią znakomici artyści ze Szwajcarii, Gruzji a nawet Afryki. Hasłem przewodnim odbywającej się w dniach 8-10 maja imprezy będzie "Wieża Babel".

Koncert Freenology i Wera Kidżeski w Pubie u Szewca
25 kwietnia 2019, 19:30

Koncert Freenology i Wera Kidżeski w Pubie u Szewca 0 0

25 kwietnia o godz. 19.30 w Pubie u Szewca (ul. Grodzka 18) wystąpią Freenology i Wera Kidżeski.

III LIGA, GRUPA IV
24 KOLEJKA

Wyniki:

Czarni Połaniec - Motor Lublin 0:1
Hutnik - Stal Kraśnik 1:1
Spartakus Daleszyce - Chełmianka 1:1
Avia - Wólczanka 0:2
Orlęta - Wiślanie 2:1
Soła Oświęcim - Podhale Nowy Targ 0:1
Podlasie - Stal Rzeszów 0:7
Wisła Puławy - KSZO 2:0
Wisła Sandomierz - Sokół Sieniawa 0:2

Tabela:

1. Podhale 24 55 44-19
2. Stal Rzeszów 24 52 64-19
3. Motor 24 51 43-21
4. Hutnik 24 45 45-28
5. Wisła Puławy 24 42 29-23
6. Stal Kraśnik 24 36 37-27
7. KSZO 24 34 37-33
8. Sokół 24 33 36-32
9. Orlęta 24 31 31-37
10. Wólczanka 24 30 29-23
11. Chełmianka 24 28 29-31
12. Avia 24 27 25-31
13. Wisła Sandomierz 24 26 24-43
14. Wiślanie 24 25 32-48
15. Podlasie 24 20 25-53
16. Czarni 24 18 23-43
17. Spartakus 24 18 19-42
18. Soła 24 17 21-43

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.