20:54

Hetman rozbił MKS Ryki 5:0, Kryształ lepszy od Powiślaka

6 1 A A
(fot. mlkskrysztal.futbolowo.pl/)

Udanie nowy sezon rozpoczął główny kandydat do awansu. Hetman Zamość rozbił w środę na własnym boisku MKS Ryki 5:0. W najciekawszym meczu pierwszej serii gier Kryształ Werbkowice ograł Powiślaka 2:1

W Zamościu udane wejście w buty Michała Palucha zaliczył Mateusz Olszak. Popularny „Oli” rozpoczął przygodę z nowym klubem od hat-tricka. Piłkarze Jacka Ziarkowskiego do przerwy skromnie prowadzili jednak z MKS 1:0. Szybko po zmianie stron podwyższyli jednak prowadzenie, a później grając już na większym luzie wreszcie zaczęli trafiać do siatki. I skończyło się pogromem.

Najciekawszy mecz pierwszej kolejki został rozegrany w Werbkowicach. Kryształ szybko objął prowadzenie w starciu z Powiślakiem. Już w siódmej minucie po akcji Andrzeja Zuchowskiego do siatki piłkę wpakował Adrian Wołoch. Minęło 180 sekund, a było już 1:1. Błąd bramkarza gospodarzy Filipa Filipczuka, któremu na piątym metrze wypadła piłka wykorzystał Maciej Pięta i z bliska wpakował futbolówkę do „pustaka”.

Piłkarze Piotra Welcza nie załamali się takim obrotem sprawy i w 20 minucie znowu prowadzili. Tym razem ładnym strzałem głową popisał się Arkadiusz Sas. Praktycznie z zerowego kąta przerzucił piłkę nad bramkarzem i ta wylądowała w siatce. – W drugiej połowie nastawiliśmy się na kontry. Mądrze się jednak broniliśmy i nie pozwalaliśmy rywalom na zbyt wiele. Sami mogliśmy za to wbić gwoździa, a nawet trzy, ale zabrakło skuteczności – ocenia zawody trener Welcz. – Debiut trzeba uznać za udany. Są trzy punkty, a do tego wygrana z mocnym rywalem. Brawa dla chłopaków za zaangażowanie i realizację założeń od pierwszej do ostatniej minuty – dodaje szkoleniowiec ekipy z Werbkowic.

Nie na Wieniawie, a na stadionie przy Al. Zygmuntowskich rozgrywki rozpoczęła Lublinianka. Po pierwszej połowie starcia z Polesiem Kock nie było wielkich powodów do optymizmu. Kiedy jednak w 57 minucie wynik otworzył Jarosław Milcz, to worek z bramkami rozwiązał się na dobre. Skończyło się piątką i udanym debiutem szkoleniowca gospodarzy Dariusza Bodaka. – W przerwie trochę sobie porozmawialiśmy i pozmienialiśmy plany. To przyniosło korzyści. Każdy z rezerwowych coś wnosił do naszej gry. Cieszy też, że to co ćwiczyliśmy na treningach wychodziło podczas meczu. Oczywiście, jak to w debiucie było trochę stresu, ale najważniejsze, że udało się zdobyć trzy punkty – mówi trener Bodak.

Włodawianka, która w lecie wróciła do IV ligi w miejsce Eko Różanka słabo przywitała się z tym poziomem rozgrywek. Piłkarze Marka Droba musieli uznać wyższość beniaminka z Łukowa. Orlęta wygrały aż 4:0. Zresztą, szybko rozstrzygnęły zawody, bo już po 10 minutach było 0:2.

KŁOPOTY W LUBARTOWIE

Kłos Chełm, to bardzo niewygodny rywal dla Lewartu. Ekipa z Lubartowa przekonała się o tym po raz trzeci z rzędu. – W poprzednim rozgrywkach zabrali nam sześć punktów, ale zła passa musi się kiedyś odwrócić – mówił przed pierwszym gwizdkiem Łukasz Mierzejewski, opiekun gospodarzy. Tymczasem aż do 80 minuty na prowadzeniu był Kłos. I zmierzał po zwycięstwo nawet pomimo czerwonej kartki dla bramkarza Dominika Muchy z 61 minuty. Ostatecznie punkt uratował jednak Karol Bujak po celnym strzale z rzutu karnego.

WYNIKI 1. KOLEJKI

Kryształ Werbkowice – Powiślak Końskowola 2:1 (Wołoch 7, Sas 24 – Pięta 10) * Lublinianka Lublin – Polesie Kock 5:0 (Milcz 57-z karnego, Baran 65, Bednara 75, Wszołek 82, Morenkov 90) * Górnik II Łęczna – Łada 1945 Biłgoraj 5:0 (Pacek 30, Świeca 45, Turek 55, 85, Orysz 65) * Lewart Lubartów – Kłos Chełm 1:1 (Bujak 80-z karnego – Kuśmierz 27) * Start Krasnystaw – Victoria Żmudź 0:0 * Włodawianka Włodawa – Orlęta Łuków 0:4 (Siemieniuk 8, Soćko 10, Sowisz 50, Bulak 87) * Hetman Zamość – MKS Ryki 5:0 (Olszak 12, 50, 65, Turczyn 80, Daszkiewicz 90) * Tomasovia Tomaszów Lubelski – Huczwa Tyszowce 2:1 (Mruk 25-z karnego, Iwanicki 67 – Ziółkowski 60).

Zderzenie osobówek centrum uzdrowiska. Zawinił 82-latek

82-latek tak feralnie włączał się do ruchu przy ul. Paderewskiego w Nałęczowie, że kierowany przez niego nissan zderzył się z citroenem.

Wielkanoc w podziemiach i staromiejskich zaułkach. Przewodnicy czekają
1 kwietnia 2024, 14:00

Pierwszego dnia kwietnia, czyli w Poniedziałek Wielkanocny zostanie otwarta dla zwiedzających trasa podziemna w oficynie zamojskiego ratusza.

Kandydatki KO chcą Lubelskiej Rady Kobiet
Wybory 2024

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej chcą utworzyć Lubelską Radę Kobiet. Jej celem ma być m.in. zwiększenie udziału kobiet w sferze politycznej czy gospodarczej, a także przeciwdziałanie dyskryminacji.

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

W czwartek wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że Motor Lublin otrzyma 400 tysięcy złotych w ramach promocji gospodarczej regionu.

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Poszukiwany przez sąd 33-latek ukrył się przed policjantami w szafie. Nic to nie dało. Mężczyzna spędzi rok za kratkami.

Urządzamy pokój dla nastolatka w 2024!

Pokój nastolatka to nie tylko miejsce do spania czy nauki – to przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą wyrażać siebie, odpoczywać i rozwijać swoje pasje. W 2024 roku trendy w aranżacji tego wyjątkowego miejsca kładą nacisk na funkcjonalność, personalizację oraz technologię, aby sprostać potrzebom i życzeniom młodego pokolenia. Oto kilka kluczowych kierunków, które pomogą stworzyć idealną przestrzeń dla każdego nastolatka.

Filmowcy znowu będą kręcić. Szlabany na niektórych ulicach

Lublin znów stanie się planem zdjęciowym. Ekipa filmowa będzie kręcić od 2 do 5 kwietnia. A mieszkańców czekają utrudnienia, bo niektóre ulice będą zamknięte.

Cyberpunk 2077 za darmo. Ale tylko na pięć godzin (wideo)

Dziś rozpoczyna się darmowy weekend z grą Cyberpunk 2077 na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series S|X. Night City zostanie otwarte o godzinie 16.

Bez świateł po północy i z promilami. A pasażerką była 10-latka

47-latka jechała fordem bez świateł. Zatrzymała ją policja i po badaniu okazało się, że miała ponad promil alkoholu we krwi. Jechała z 10-letnią pasażerką.

Do wyborów - gościem Piotr Rybak, kandydat PiS
Do wyborów

Do wyborów — w naszym cyklu dzisiaj Piotr Rybak. Kandydat PiS do sejmiku województwa. Jak mówi o sobie samorządowiec, a nie polityk. Znany powszechnie jako dyrektor szpitali w regionie w Łęcznej a obecnie Puławach. Zapraszamy do obejrzenia.

Dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze dopłacił

Pan Michał dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze za to zapłacił. Ale spokojnie, nic nie ma na sumieniu. Pobyt za kratami wylicytował podczas finału WOŚP w Białej Podlaskiej.

Tajemnice nadwiślańskiego miasteczka. Spaceruj i poznaj Kazimierz

Dobrobyt i bogactwo Kazimierza nad Wisłą czy poznawanie tajemnic miejscowych kamienic to przykłady nowych, tematycznych spacerów z przewodnikiem. Do skorzystania z tej oferty w zbliżającym się sezonie zachęca ich organizator - Muzeum Nadwiślańskie.

Włoskie ziarna do parzenia espresso i nie tylko

Picie espresso o poranku daje możliwość błyskawicznego pobudzenia organizmu do działania. Już sam zapach mocnej kawy sprawia, że organizm otrzymuje zastrzyk energii, a każdy łyk aromatycznego naparu natychmiast przegania oznaki zmęczenia. Do przyrządzenia espresso doskonale sprawdzają się kawy ziarniste, które można zmielić w ekspresie z młynkiem. Najlepszym wyborem nie tylko do espresso są kawy włoskie tradycyjne o doskonałym składzie. Sprawdź, jakie ziarna kawy warto wybierać do espresso i nie tylko.

Bakterie lubią place zabaw. Naukowcy badają lubelskie piaskownice

Place zabaw – uwielbiają je dzieci i…bakterie. Naukowcy z KUL badają, na jakie patogeny narażone są maluchy w tych miejscach.