Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelska Klasa Okręgowa

14 kwietnia 2024 r.
20:31

O porażce Tura w Rykach zadecydowały indywidualne błędy, reszta wyników lubelskiej okręgówki

Autor: Zdjęcie autora kk
Tur Milejów (pomarańczowe stroje) ma ostatnio problemy z wygrywaniem<br />
Tur Milejów (pomarańczowe stroje) ma ostatnio problemy z wygrywaniem
(fot. Piotr Michalski)

Tur Milejów ostatni raz wygrał 28 października. W Rykach podopieczni Damiana Miazgi przegrali przez indywidualne błędy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kibice w Rykach nie mogli jednak narzekać na nudę, bo miejscowy Ruch oraz Tur Milejów stworzyły niezłe widowisko. Gospodarze w pierwszej połowie prowadzili grę, a swoją przewagę udokumentowali trafieniem Patryka Słomki. Zawodnicy Ruchu popisali się tutaj sprytem, bo szybko rozegrali rzut wolny w środku boiska.

Dumny z siebie może był także Bartłomiej Bułhak. Najlepszy strzelec Ruchu doskonale podał do Patryka Słomki, który wyszedł na czystą pozycję i nie miał problemów z pokonaniem Dawida Wawra. Tuż po przerwie padł drugi gol dla Ruchu. Tym razem miejscowi wykonywali rzut rożny, po którym gola zdobył Bartosz Woźniak. Przyjezdni odpowiedzieli tylko golem w doliczonym czasie gry autorstwa Marcela Gabrelskiego.

– Popełniamy indywidualne błędy, co skutkuje porażkami. Przy pierwszej bramce nie stanęliśmy przy piłce, co uniemożliwiłoby szybkie wznowienie gry. Przy drugim trafieniu z kolei zagapiliśmy się przy rzucie rożnym – mówi Damian Miazga.

Szkoleniowiec Tura cały czas jest jednak pełen optymizmu. Ma do niego podstawy, bo jego piłkarze nie grają źle i są chwaleni przez przeciwników. To jednak nie przynosi punktów. – Brakuje nam napastnika, takiej typowej „dziewiątki”. Na pewno w lecie będziemy się za takim rozglądać – zdradza opiekun milejowian.

On może psioczyć na kalendarz rozgrywek, bo Tura czekają teraz konfrontacje z ekipami z ligowej czołówki. W środę piłkarze z Milejowa zagrają z rezerwami Avii Świdnik, a następnie czeka ich konfrontacja z Polesiem Kock. – Nikogo nie boimy się, bo do każdego przeciwnika podchodzimy z maksymalną koncentracją – wyjaśnia Damian Miazga.

Ruch w środku tygodnia zagra z kolei z Orionem Niedrzwica. – To silny przeciwnik. Nie boję się o nasz skład, bo większość moich podopiecznych to licealiści. Mam bardzo młody zespół. W sobotnim spotkaniu nasza średnia wieku nie przekraczała 20 lat – mówi Sebastian Kozdrój, trener MKS Ruch.

MKS Ruch Ryki – Tur Milejów 2:1 (1:0)

Bramki: Słomka (20), Bartosz Woźniak (47) – M. Gabrelski (90+3)

Ruch: Królik – K. Nastalski, Kuchnio, Błażej Woźniak, M. Głodek (60 Koźlak), F. Kryczka (55K. Głodek, 70 Beczek), Słomka (55 Oleksiuk), Wasilewski, M. Gałązka (85 Piotrowski), Bartosz Woźniak, Bułhak (87 Mateńka).

Tur: Wawer – Żmuda, Kowalski, Warecki, Ziemkiewicz (46 Kozyra), Kostiuk, Rembiesa, Greniuk, Białek, Suryś (46 M. Gabrelski), Orysz.

Żółte kartki: Koźlak, Bułhak, Nastalski – Ziemkiewicz, Warecki. Sędziował: Ryba. Widzów: 100.

Maszerują w górę tabeli

POM Iskra Piotrowice w rundzie wiosennej jeszcze nie stracił punktu. W niedzielę piłkarze z Piotrowic rozbili Orion Niedrzwica aż 4:1

Wyniki: Sygnał Lublin – Trawena Trawniki 0:0 * MKS Ruch Ryki – Tur Milejów 2:1 (Słomka 20, Bartosz Woźniak 47 – M. Gabrelski 90+3) * Sokół Konopnica – Tarasola Cisy Nałęczów 0:0 * Hetman Gołąb – Czarni 1947 Dęblin 1:1 (Skrzypiec 45 – Komosa 90+2) * Orion Niedrzwica – POM Iskra Piotrowice 1:4 (Dziwulski 90 z karnego – Bartoszcze 14, Mietlicki 19, Szabłowski 30, Kośka 50 z karnego) * Wisła II Puławy – Avia II Świdnik 1:1 (Gałązka 72 – Lenard 15) * Unia Bełżyce – Polesie Kock 1:1 (Sułek 68 – Duda 75).

e-Wydanie

Pozostałe informacje

Lutnia Piszczac zainkasowała komplet punktów w spotkaniu z Unią Żabików

W środę i czwartek rozegrane zostały mecze 23. kolejki bialskiej klasy okręgowej

Podział punktów w spotkaniu LZS Sielczyk z Az-Bud Komarówka Podlaska. Orlęta Łuków z nowym trenerem rozbiły Absolwenta Domaszewnica. Victoria Parczew lepsza od Orła Czemierniki

Uciekać przed komendantem – zły pomysł
Kraśnik

Uciekać przed komendantem – zły pomysł

Dynamiczny pościg za przestępcą po ulicach  Kraśnika – sceny jak z filmu akcji miały dziś miejsce przed południem w tym mieście. Uciekał przestępca poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. W bezpośrednim pościgu uczestniczył funkcjonariusz w cywilu oraz zastępca komendanta powiatowego policji w Kraśniku, który jako pierwszy ujął 30-letniego rzezimieszka.

Premier Donald Tusk (z prawej) w towarzystwie posła Michała Krawczyka

Dziś o godzinie 20 premier Donald Tusk wygłosi orędzie

Premier Donald Tusk wygłosi w czwartek o godzinie 20 orędzie – potwierdza podsekretarz stanu w kancelarii premiera Agnieszka Rucińska.

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

ChKS Chełm rozpoczyna decydującą walkę o awans do PlusLigi

Pierwszy mecz finału play-off z Mickiewiczem Kluczbork w piątek o godzinie 17.30

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Zalety i wady ruletka czatów randkowych

Jeśli jesteś aktywnym użytkownikiem Internetu, bardzo dobrze wiesz, że czat wideo nie jest już nowym formatem randek online. Pierwsze losowe wideo czaty Omegle i Chatroulette zostały uruchomione w 2009 roku i szybko zyskały popularność. Nie tylko dzięki temu, że są one wygodne, ale także dlatego że to zupełnie sposób na randkę.

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trenowali przed majówką. Skutecznie – 24 punkty i pożegnanie z prawem jazdy

Trwa długi, majowy weekend. Nad bezpieczeństwem na drogach czuwają policjanci ruchu drogowego. Nawet częste kontrole nie zastąpią rozsądku kierowców. Przekonali się o tym dwaj szoferzy. Tuż przed majówką jeden z nich „zarobił” jednorazowo 24 punkty karne, a drugi stracił prawo jazdy.

21 lat w Unii
galeria

21 lat w Unii

1 maja obchodzimy 21. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji przed budynkiem LUW przy ul. Spokojnej w Lublinie nastąpiło uroczyste podniesienie na maszty flag oraz odegranie hymnów Polski i UE.

W sobotę 24 maja wieczorem centrum miasta Puławy zamieni się w rajdowy odcinek specjalny
Puławy

Zbliża się Rajd Nadwiślański. Ściganie wraca na ulice Puław

W sobotę i niedzielę, 24 i 25 maja, odbędzie się Rajd Nadwiślański. Jeden z odcinków specjalnych, tak jak przed laty, poprowadzony zostanie ulicami Puław. Na kibiców czekać będzie również strefa artystyczno-gastronomiczno-piknikowa.

Briefing prezydent Michała Litwiniuka

"Haniebny happening Grzegorza Brauna". Prezydent Białej Podlaskiej potępia zdjęcie flagi Ukrainy

Prezydent Michał Litwiniuk (PO) potępia „haniebny happening” Grzegorza Brauna w Białej Podlaskiej i zapowiada, że flaga Ukrainy ponownie zawiśnie na fasadzie ratusza. W środę na wiecu wyborczym zwolennicy kontrowersyjnego polityka za jego namową przy użyciu drabiny ściągnęli flagę z budynku urzędu.

Orlen Oil Motor Lublin w pierwszym domowym meczu pokonał drużynę z Częstochowy. Teraz chce zrobić to samo z ekipą z Rybnika

Orlen Oil Motor Lublin podejmie w piątek Innpro ROW Rybnik. Faworyt jest tylko jeden

Jeszcze na dobre nie opadły emocje po wyjazdowej wygranej w hicie trzeciej kolejki nad Betard Spartą Wrocław, a już w piątek żużlowcy Orlen Oil Motoru otworzą zmagania w czwartej serii. Do Lublina przyjedzie skazywany na pożarcie beniaminek – Innpro ROW Rybnik. Każdy inny wynik niż pewna wygrana trzykrotnych mistrzów Polski będzie sensacją

Grzegorz Braun (z prawej) ma kłopoty. Uchylenia jego immunitetu domaga się szef resortu sprawiedliwości
polityka

Adam Bodnar chce ukarania Grzegorza Brauna. Za zabranie ukraińskiej flagi

Ekscesy Grzegorza Brauna nie pozostaną bezkarne - oświadczył dzisiaj minister sprawiedliwości Adam Bodnar, odnosząc się do zachowania polityka w szpitalu w Oleśnicy oraz na wiecu w Białej Podlaskiej.

Grafika stworzona przy użyciu SI
magazyn

"Umiem rozmawiać o sensie życia i tworzyć sonety"

O tym czy jest sztuczna inteligencja, do czego służy, jak widzi ludzi i przyszłość społeczeństwa rozmawiamy ze...sztuczną inteligencją. Na nasze pytania odpowiada Chat GPT w wersji 4.o - najpopularniejszy model językowy na świecie.

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas
przyroda

Zamkowe owce z Janowca rozpoczęły wypas

Tuż przed długim weekendem majowym do Janowca wróciły owce. Jest ich 43, a ich zadaniem jest pielęgnacja zamkowego krajobrazu poprzez poprawę tzw. bioróżnorodności parku.

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku
pogoda
film

Jaka pogoda na majówkę? Ładnie i ciepło, ale tylko do piątku

Długi weekend majowy rozpocznie się pogodowym optymizmem – słonecznie, sucho i coraz cieplej. W piątek czeka nas 20°C i spokojne niebo. Niestety, sobota i niedziela będą już chłodniejsze z możliwymi miejscowo niewielkimi opadami deszczu.

Po bezbramkowym remisie w Opolu Górnik zagra u siebie z Pogonią Siedlce

Górnik Łęczna w piątek zagra z Pogonią Siedlce. Celem powrót na ścieżkę zwycięstw

Po wyjazdowym remisie w Opolu piłkarze Górnika Łęczna wracają na swój stadion. W piątek (godz. 19) zielono-czarni podejmą broniącą się przed spadkiem Pogoń Siedlce z byłym napastnikiem łęcznian w składzie

LUBELSKA KLASA OKRĘGOWA
22. KOLEJKA

Wyniki:

Unia Bełżyce - Cisowianka Drzewce 2-1
LKS Kamionka - Wisła Annopol 3-1
Tur Milejów - Hetman Gołąb 7-2
Garbarnia Kurów - Polesie Kock 1-7
Wisła II Puławy - POM Iskra Piotrowice 2-2
Stal Poniatowa - LKS Wierzchowiska 7-2
Tarasola Cisy Nałęczów - Sokół Konopnica 1-1
Trawena Trawniki - MKS Ruch Ryki 1-2

Tabela:

1. Ryki 22 53 73-23
2. Tur 22 53 86-26
3. Polesie 22 47 67-35
4. Hetman 22 43 70-54
5. Stal 22 42 45-31
6. Cisowianka 21 41 49-27
7. POM 22 35 57-34
8. Unia 21 35 40-30
9. Trawena 22 32 37-42
10. Kamionka 21 30 35-38
11. Wisła A. 22 22 42-65
12. Cisy 22 22 45-54
13. Wisła II 22 16 38-81
14. Sokół 22 13 32-64
15. Wierzchowiska 22 12 26-80
16. Garbarnia 21 7 18-76

ALARM24

Masz dla nas temat? Daj nam znać pod numerem:
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

kliknij i poinformuj nas!