Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Piłka nożna

25 maja 2011 r.
11:09
Edytuj ten wpis

W Lublinie dyskutowano nad piłkarską przyszłością Polski

0 0 A A
Z prawej prezes GKS Bogdanka Łęczna Artur Kapelko. Obok były zawodnik "zielono-czarnych” Bartosz Ju
Z prawej prezes GKS Bogdanka Łęczna Artur Kapelko. Obok były zawodnik \"zielono-czarnych” Bartosz Ju

W rankingu województw, w którym punkty przyznaje się na podstawie liczby zespołów grających na szczeblu centralnym, lubelskie znajduje się na szarym końcu. Reprezentują nas jedynie pierwszoligowy GKS Bogdanka Łęczna i występujący w II lidze Motor Lublin.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Tak samo zła jest tylko sytuacja województwa opolskiego. Za rok, kiedy "żółto-biało-niebiescy” spadną do niższej klasy rozgrywkowej, poziom piłki na Lubelszczyźnie będzie jeszcze niższy.

W poniedziałek, na specjalnie zorganizowanej konferencji "Piłkarska Przyszłość Polski” znane osoby z piłkarskiego środowiska debatowały nad tym, co zrobić, żeby nasz region odbił się od dna.

Roman Kosecki, były reprezentant Polski, prezes klubu Kosa Konstancin:
– Podstawa to futbol młodzieżowy. Tylko dobrze szkoląc można wychować przyszłych reprezentantów kraju. Aby tak się stało, trenerzy ciągle muszą poprawiać swoje umiejętności. Dlatego bardzo ważne jest, żeby jeździli na staże. Jedna trzecia budżetu mojego klubu to dotacja z gminy, reszta pochodzi od sponsorów i rodziców.

Artur Kapelko, prezes GKS Bogdanka, były dyrektor Jagiellonii Białystok:
– W latach osiemdziesiątych Motor i Jagiellonia były na podobnym poziomie organizacyjnym. Sytuacja lubelskiego klubu była nawet nieco lepsza, bo miał mocne podstawy finansowe w FSC. Od 2003 roku Jagiellonia była wspierana przez kilku miejscowych biznesmenów, ale w pewnym momencie na placu boju zostali jedynie Wojciech Strzałkowski i Wojciech Wasilewski.

I wtedy udało uzyskać się zgodę na budowę na terenach należących do Jagiellonii Centrum Handlowego, z którego klub będzie mógł czerpać dochody na utrzymywanie klubu. W związku z tym Jagiellonia mogła podpisać umowę z deweloperem, na mocy której klub otrzymywał co miesiąc pieniądze do budżetu.

Uważam, że podobnie powinno być w Lublinie. Stałe dotowanie klubu z budżetu miasta jest pozbawione sensu, bo każde środki w końcu się wyczerpią. Motorowi potrzebna jest wędka, a nie ryba.

Dariusz Misiurek, prezes Stowarzyszenia Piłkarskie Nadzieje Motor Lublin:
– Podoba mi się pomysł prezesa Kapelki. Lublin ma przecież giełdę na Kresowej, więc dlaczego z tego źródła Motor miałby nie otrzymywać pieniędzy? Wystarczy trochę dobrej woli ze strony urzędników.

Wyciągnięcie jakichkolwiek pieniędzy od sponsorów jest na Lubelszczyźnie praktycznie niemożliwe. Tym bardziej dla młodzieżowego klubu, jaki prowadzę. W przeciwieństwie do Romana Koseckiego nie stać mnie także na wysyłanie trenerów na staże. Co roku dostajemy od miasta ok. 25 tys. zł, co stanowi jakieś dziesięć procent naszego budżetu. To niewiele, w porównaniu z tym, co ma Kosa.

Uważam, że miasto oraz LZPN powinny mocniej wspierać futbol młodzieżowy. Bezsensowny jest obecnie system zarządzania boiskami przez MOSiR. Gdyby obiekty trafiły pod opiekę klubów, byłyby znacznie lepiej utrzymane i skończyłyby się kłopoty z ustalaniem harmonogramu zajęć. Za wysokie są również koszty sędziowskie. W młodzieżowych ligach arbitrzy powinni "gwizdać” dla przyjemności i nauki, a nie zabierać pieniądze, które można by inaczej zainwestować. LZPN powinien się nad tym zastanowić.

Piotr Michałowski, redaktor TVP Sport:
– Musi zmienić się klimat dla sportu. Żeby ludzie przychodzili na nowy stadion musi poprawić się wizerunek Motoru, który przez wiele lat niszczyli działacze tego klubu.

Zbigniew Bartnik, wiceprezes LZPN:
– Dyskusja była, ale o efekty będzie ciężko. Zabrakło konkretów i osób, które ciekawe pomysły mogłyby wcielić w życie. Moim zdaniem szkolenie na Lubelszczyźnie jest na niezłym poziomie, ale klubom brakuje odwagi, aby stawiać na młodych zawodników. To musi się zmienić.


Pozostałe informacje

Taka prędkość to przesada! Pędził po krajówce 200 km/h

Taka prędkość to przesada! Pędził po krajówce 200 km/h

Dobrze, że nikomu nie zrobił krzywdy. Ale wizytę w Polsce 29-latek z Ukrainy na pewno zapamięta na długo. Za swoją ostrą jazdę przez Jeziernię pod Tomaszowem Lubelskim dostał wysoki mandat.

Pocisk w polu. Na szczęście go zneutralizowali

Pocisk w polu. Na szczęście go zneutralizowali

Rolnik, który podczas prac polowych natrafił na niewybuch, zachował się jak należy. Natychmiast zawiadomił służby. Nikomu nic się nie stało.

Samochody wylądowały w polu, 6 osób trafiło do szpitala
galeria

Samochody wylądowały w polu, 6 osób trafiło do szpitala

Bardzo groźnie wyglądał wypadek, do którego dzisiaj rano doszło na skrzyżowaniu dróg w Hubinku w gminie Ulhówek.

Po ścianie jak na skałkach. Wspinanie potrwa do niedzieli
galeria

Po ścianie jak na skałkach. Wspinanie potrwa do niedzieli

Olimpijskie Potyczki - trwa trzecia edycja amatorskich zawodów wspinaczkowych dla dzieci i młodzieży zorganizowane w lubelskim Centrum Sportu Akademos.

Ani chwili wahania. Policjant wskoczył do stawu, żeby ratować tonącą kobietę

Ani chwili wahania. Policjant wskoczył do stawu, żeby ratować tonącą kobietę

To mogło skoczyć się tragicznie, ale finał zdarzenia z wczorajszego popołudnia jest szczęśliwy. Policjant uratował kobietę, która zaczęła się topić w stawie na terenie gminy Dzierzkowice w pow. kraśnickim.

Partyzanckie muzeum powstaje w małej wiosce (zdjęcia z budowy)
galeria

Partyzanckie muzeum powstaje w małej wiosce (zdjęcia z budowy)

Umowa została podpisana wiosną zeszłego roku. Prace na budowie ruszyły szybko. Są już bardzo zaawansowane. Muzeum Partyzantów Polskich powstaje w Osuchach, małej wsi, w gminie Łukowa, w powiecie biłgorajskim.

Janusz Pachla nowym szefem lubelskich drogowców

Janusz Pachla nowym szefem lubelskich drogowców

Paweł Woźniak, p.o. Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad, powołał Janusza Pachlę na stanowisko dyrektora oddziału GDDKiA w Lublinie.

W Dzień Pamięci o Holokauście. Lublinianie pisali listy do Henia
galeria

W Dzień Pamięci o Holokauście. Lublinianie pisali listy do Henia

Henio był małym chłopcem. Mieszkał w Lublinie. Zabili go Niemcy, tylko dlatego, że był Żydem. W piątek, 19 kwietnia, jak co roku, w Lublinie można było napisać do Henia list. Powstało ich wiele.

Nowoczesny sprzęt trafi na SOR. Wydadzą na to miliony

Nowoczesny sprzęt trafi na SOR. Wydadzą na to miliony

O nowoczesny sprzęt medyczny wartości ponad 6,6 mln złotych wzbogaci się szpitalny oddział ratunkowy w Tomaszowie Lubelskim.

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej będzie rozbudowana

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej będzie rozbudowana

Jedna jezdnia jest, teraz powstanie druga. Wojewoda lubelski dał zielone światło dla rozpoczęcia inwestycji w obrębie drogi S19 na 8-kilometrowym odcinku obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej.

Karol - młody, zdolny informatyk

Karol - młody, zdolny informatyk

Przed nim egzamin ósmoklasisty. Ale tego z części matematycznej zdawać nie musi. Karol Wójtowicz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie zapewnił to sobie sukcesami w konkursach przedmiotowych.

CBA w Bogdance. Chodzi o płatną protekcję

CBA w Bogdance. Chodzi o płatną protekcję

Agenci CBA wkroczyli do siedziby LW Bogdanka. Zabezpieczyli dokumenty i nośniki elektroniczne. Sprawa dotyczy domniemania płatnej protekcji.

Ostrzeżenie IMiGW: Popołudnie może być burzowe. Spadnie grad

Ostrzeżenie IMiGW: Popołudnie może być burzowe. Spadnie grad

Bardzo silny wiatr, deszcz, a nawet grad - takiej pogody można się spodziewać dzisiaj po południu w dwóch powiatach województwa lubelskiego. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla nich ostrzeżenie.

Miał wyrok za narkotyki, ale się ukrywał. Znaleźli go w Lublinie

Miał wyrok za narkotyki, ale się ukrywał. Znaleźli go w Lublinie

Za przemyt narkotyków i m.in. przestępstwa akcyzowe powinien siedzieć w więzieniu. Ale 44-latek dość długo i skutecznie unikał odsiadki. W końcu policjanci go dopadli. W piątek trafił za kratki.

Kontrowersyjne kryteria naboru do żłobka. Burmistrz unieważnia rekrutację

Kontrowersyjne kryteria naboru do żłobka. Burmistrz unieważnia rekrutację

Rodzic pracuje w żłobku, a więc jego dziecko będzie miało pierwszeństwo przy przyjęciu. Taki zapis znalazł się w regulaminie rekrutacji, który stworzyła dyrektor miejskiej placówki w Rykach. Po naszej interwencji, burmistrz Jarosław Żaczek unieważnił przeprowadzony już nabór do żłobka.

PKO BP EKSTRAKLASA
28. KOLEJKA

Wyniki:

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław 2-0
Jagiellonia Białystok - Cracovia 1-3
ŁKS Łódź - Radomiak Radom 3-2
Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 5-0
Puszcza Niepołomice - Lech Poznań 2-1
Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1-1
Stal Mielec - Widzew Łódź 0-0
Warta Poznań - Korona Kielce 1-0
Piast Gliwice - Zagłębie Lubin

Tabela:

1. Jagiellonia 28 52 64-38
2. Śląsk 28 50 38-26
3. Lech 28 48 40-32
4. Pogoń 28 47 54-32
5. Raków 28 46 50-31
6. Legia 28 46 43-33
7. Górnik Z. 28 45 38-32
8. Widzew 28 39 36-36
9. Stal 28 38 33-34
10. Radomiak 28 35 34-43
11. Zagłębie 27 35 30-39
12. Cracovia 28 32 38-39
13. Warta 28 31 26-33
14. Piast 27 29 26-32
15. Puszcza 28 29 34-46
16. Korona 28 27 30-38
17. ŁKS 28 21 26-58
18. Ruch 28 20 29-47

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!