Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

SUPERLIGA

6 grudnia 2018 r.
10:04

Bartosz Jurecki (Azoty Puławy): Brakuje nam prawdziwego lidera

0 6 A A
(fot. GRZEGORZ SIEROCKI/KS AZOTY PUŁAWY)

ROZMOWA z Bartoszem Jureckim, trenerem piłkarzy ręcznych Azotów Puławy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
  • Za panem prawie pół roku pracy. Co się udało zrobić, a czego nie?

– Do plusów należy zaliczyć drugi z rzędu awans do fazy grupowej Pucharu EHF. Zadowolony jestem także z małej liczby bramek, które tracimy. W rozgrywkach europejskich w meczu z Selfoss straciliśmy 26 w pierwszym spotkaniu i 28 w rewanżu. W lidze średnio do naszej siatki wpada tylko 25 rzutów rywali. Z drugiej strony mamy świadomość jak wiele musimy poprawić: np. grę w ataku, kontrę.

  • Lepiej być zawodnikiem czy trenerem?

– Piłkarz ma więcej spokoju: uczestniczy w treningu, gra mecz, wygrywa lub przegrywa. Koniec, idzie do domu. Życie trenera to stres i praca na okrągło. Szkoleniowiec musi być także dobrym psychologiem. Kieruje grupą ludzi, a każdy jest inny, ma różną osobowość, charakter i temperament. Są lepsze i gorsze momenty. Sport jest piękny, ale z drugiej strony bardzo brutalny. Staram się tłumaczyć piłkarzom, jak i co mają grać. Wymagam od siebie, ale i od innych, pełnego profesjonalizmu.

  • Nie ma momentów gdy chciałby pan pomóc kolegom na boisku?

– Podjąłem decyzję o zakończeniu kariery i zostałem szkoleniowcem. Od tego nie ma już odwrotu, chociaż wiadomo, że znacznie trudniej przeżywa się mecze byłemu zawodnikowi.

  • Niedzielny mecz z Orlen Wisłą Płock przegrany aż 17:28 obnażył słabości zespołu i pokazał, że do polskiej czołówki Azotom wciąż dalej niż bliżej.

– Do 35 minuty byliśmy tylko na minus jedną bramkę. Później Płock odjechał nam na cztery i wszystko się posypało. Widać, że jeśli przegrywamy różnicą czterech i więcej goli to tracimy głowę. Widoczny jest brak lidera, który weźmie na siebie ciężar gry i zdobywania bramek w trudnych momentach. Problem leży w sferze mentalnej.

  • To może potrzebna jest praca z psychologiem?

– Zastanawiamy się nad tym. Najlepiej, aby chęć takiej współpracy wyszła od zespołu, a nie ode mnie czy prezesa klubu. Pracowałem już z psychologiem, kiedy grałem w reprezentacji i w Magdeburgu w Bundeslidze. W Niemczech koledzy z zespołu zdecydowali się na zajęcia indywidualne, choć rozważano sesje grupowe. Najważniejsze, żeby takie zajęcia dały skutek.

  • Za nami półmetek sezonu zasadniczego PGNiG Superligi. Drużyna gra już tak, jak pan by sobie tego życzył?

– Najgorsze jest to, że zakładamy różne maski. Do pierwszego meczu z Selfossem, rywalem nieznanym, podeszliśmy bardzo zmotywowani i przełożyło się to wynik, wygraną 33:26. Pokazaliśmy, że potrafimy zagrać dobrze.

  • Wszyscy pamiętamy, że cztery dni wcześniej trafił wam się mecz w Piotrkowie Trybunalskim, przegrany zaskakująco 31:32…

– Na początku za miękko zaczęliśmy grać w obronie i rywal łatwo zdobywał bramki. Zawodnicy z pola nie mieli też wsparcia w bramkarzach, którzy mieli zaledwie 11 procent skuteczności. To grubo poniżej minimum, które wynosi 30 procent. I stąd niekorzystny wynik, który jest dla wielu i dla nas przykrym zaskoczeniem.

  • Przed wami ostatnie spotkanie w tym roku, w Lubinie z Zagłębiem. Czuje pan dodatkową presję na sobie i na zespole?

– Po przegranych z drużynami z czołówki: PGE Vive Kielce, Górnikiem Zabrze i Orlen Wisłą Płock, nie mamy już taryfy ulgowej. Musimy wygrywać z każdym kolejnym przeciwnikiem. Nie boimy wziąć odpowiedzialności.

  • W fazie grupowej Pucharu EHF rywali macie bardzo wymagających.

– W żadnej z grup nie ma lekko. Fakt, że przyjdzie nam mierzyć się z THW Kiel robi wrażenie. Zagramy z jednym z najbardziej utytułowanych zespołów Bundesligi. Ciekawą drużyną są także Duńczycy z GOG Svendborg, mający w swoich szeregach młodzieżowych reprezentantów kraju. Oni także będą wymagającym rywalem. Z Hiszpanami z Fraikin BM Granollers byliśmy w grupie rok temu. Dwukrotnie z nimi przegraliśmy, nadarza się okazja do rewanżu.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Fany / 6 grudnia 2018 r. o 12:11
+4
Skoro podałeś nazwiska tych których należy "pogonić" to podaj też nazwiska tych kogo należy ściągnąć - mądralo. Nie potrafisz napisać nazwisk z dużej litery a udajesz , że znasz się na piłce ręcznej.
 I bardzo dobrze że podał z małej oni też nie mają szacunku do nas kibiców grając taki piach. Przegrać z Płockiem który jest w dołku taką ilością bramek ? Zgadzam się z nim w 100% z małą różnicą że ja bym zostawił Kasprzaka a reszta do wyautowania, bo zawodnicy zrobili sobie z klubu "przechowalnie". Zero ambicji zero walki łażą jak mucha w smole, tu żaden trener nic nie zmieni do chwili kiedy będą tacy zawodnicy jacy są!!! Prezes Witaszek powinen z Bartkiem się przejechać po drugich ligach wybrać kilku zdolnych i rządnych sukcesów chłopaków i z nich kleić skład. Dla mnie ze starej ekipy tylko: bramkarze, Kasprzak, Skrabania, Seroka, Guminski. Reszta do wymiany
 I bardzo dobrze że podał z małej oni też nie mają szacunku do nas kibiców grając taki piach. Przegrać z Płockiem który jest w dołku taką ilością bramek ? Zgadzam się z nim w 100% z małą różnicą że ja bym zostawił Kasprzaka a reszta do wyautowania, bo zawodnicy zrobili sobie z klubu "przechowalnie". Zero ambicji zero walki łażą jak mucha w smole, tu żaden trener nic nie zmieni do chwili kiedy będą tacy zawodnicy jacy są!!! Prezes Witaszek powinen z Bartkiem się przejechać po drugich ligach wybrać kilku zdolnych i rzą... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 11:48
+4
Oglądając ostatni mecz Wisły miałem wrażenie, że grają oldboje lub emeryci !!! Dosłownie piłka "nie kleiła im się do rąk"!! a to oznaka osłabienia lub wieku !!! "Monstrumy" o wadze ponad 100+ i ograniczeniach ruchowych mają taką pozycje w tabeli na jaką ich stać !!! Panie trenerze "liga przegrana" czas na młodzież !!!!
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 10:29
+3
pogonić tych starych dziadów ruszających sie jak much w smole.do wymiany prce titow podsiadło łyżwa masłoski kaleb kasprzak grzelak,czyli 2/3 skłądu,dać szanse mlodym jak inne zespoły.facetom ewidentnie nie chce sie grać,co lepszy rywal to katastrofa zero walki a kibice są już podirytowani bo co rok mówi się że będziemy deptać orlen po piętach
Avatar
kibic telewizyjny z wlkp / 6 grudnia 2018 r. o 21:13
+2
Prince gra   słabiej jak w ubiegłym roku szkoda Kowalczyka młodego wypożyczjąa misie zostają,nie wiem czy trener jest dobry mam inne zdanie olewająbo to ich były kolega????Ja tu winie trenera właściwych piłkarzy nie puszcza na parkiet
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 12:30
+2
Zgadzam się z opiniami, że zawodnicy są zbyt powolni, nie wiem, czy to kwestia wieku czy niedostatecznego treningu, ale fakt jest faktem, że jest to problem w tej drużynie.
Avatar
fyncdguv / 6 grudnia 2018 r. o 11:05
-1
Skoro podałeś nazwiska tych których należy "pogonić" to podaj też nazwiska tych kogo należy ściągnąć - mądralo. Nie potrafisz napisać nazwisk z dużej litery a udajesz , że znasz się na piłce ręcznej.
Avatar
kibic telewizyjny z wlkp / 6 grudnia 2018 r. o 21:13
+2
Prince gra   słabiej jak w ubiegłym roku szkoda Kowalczyka młodego wypożyczjąa misie zostają,nie wiem czy trener jest dobry mam inne zdanie olewająbo to ich były kolega????Ja tu winie trenera właściwych piłkarzy nie puszcza na parkiet
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 12:30
+2
Zgadzam się z opiniami, że zawodnicy są zbyt powolni, nie wiem, czy to kwestia wieku czy niedostatecznego treningu, ale fakt jest faktem, że jest to problem w tej drużynie.
Avatar
Fany / 6 grudnia 2018 r. o 12:11
+4
Skoro podałeś nazwiska tych których należy "pogonić" to podaj też nazwiska tych kogo należy ściągnąć - mądralo. Nie potrafisz napisać nazwisk z dużej litery a udajesz , że znasz się na piłce ręcznej.
 I bardzo dobrze że podał z małej oni też nie mają szacunku do nas kibiców grając taki piach. Przegrać z Płockiem który jest w dołku taką ilością bramek ? Zgadzam się z nim w 100% z małą różnicą że ja bym zostawił Kasprzaka a reszta do wyautowania, bo zawodnicy zrobili sobie z klubu "przechowalnie". Zero ambicji zero walki łażą jak mucha w smole, tu żaden trener nic nie zmieni do chwili kiedy będą tacy zawodnicy jacy są!!! Prezes Witaszek powinen z Bartkiem się przejechać po drugich ligach wybrać kilku zdolnych i rządnych sukcesów chłopaków i z nich kleić skład. Dla mnie ze starej ekipy tylko: bramkarze, Kasprzak, Skrabania, Seroka, Guminski. Reszta do wymiany
 I bardzo dobrze że podał z małej oni też nie mają szacunku do nas kibiców grając taki piach. Przegrać z Płockiem który jest w dołku taką ilością bramek ? Zgadzam się z nim w 100% z małą różnicą że ja bym zostawił Kasprzaka a reszta do wyautowania, bo zawodnicy zrobili sobie z klubu "przechowalnie". Zero ambicji zero walki łażą jak mucha w smole, tu żaden trener nic nie zmieni do chwili kiedy będą tacy zawodnicy jacy są!!! Prezes Witaszek powinen z Bartkiem się przejechać po drugich ligach wybrać kilku zdolnych i rzą... rozwiń
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 11:48
+4
Oglądając ostatni mecz Wisły miałem wrażenie, że grają oldboje lub emeryci !!! Dosłownie piłka "nie kleiła im się do rąk"!! a to oznaka osłabienia lub wieku !!! "Monstrumy" o wadze ponad 100+ i ograniczeniach ruchowych mają taką pozycje w tabeli na jaką ich stać !!! Panie trenerze "liga przegrana" czas na młodzież !!!!
Avatar
fyncdguv / 6 grudnia 2018 r. o 11:05
-1
Skoro podałeś nazwiska tych których należy "pogonić" to podaj też nazwiska tych kogo należy ściągnąć - mądralo. Nie potrafisz napisać nazwisk z dużej litery a udajesz , że znasz się na piłce ręcznej.
Avatar
Gość / 6 grudnia 2018 r. o 10:29
+3
pogonić tych starych dziadów ruszających sie jak much w smole.do wymiany prce titow podsiadło łyżwa masłoski kaleb kasprzak grzelak,czyli 2/3 skłądu,dać szanse mlodym jak inne zespoły.facetom ewidentnie nie chce sie grać,co lepszy rywal to katastrofa zero walki a kibice są już podirytowani bo co rok mówi się że będziemy deptać orlen po piętach
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej
Magazyn

Zakarpacki smak. Przepisy z wyjątkowej kuchni ukraińskiej

W Drohobyczu zakończył się właśnie Międzynarodowy Festiwal Brunona Schulza, a my mamy dla was garść przepisów z zakarpackiej kuchni. Wiera Meniok, która prowadzi festiwal wraz z Grzegorzem Józefczukiem z Lublina, mają dla zaś przepis na zakarpacki bogracz

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin jeszcze się nie poddaje

Kujawiak Stanin po 13 meczach ma na koncie zaledwie trzy punkty. Jako jedyny zespół w bialskiej klasie okręgowej nie zaliczył też ani jednego zwycięstwa. Wiosna zapowiada się bardzo ciężko, ale drużyna nie zamierza jeszcze rezygnować z walki o utrzymanie.

Rzecznik KEP: Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy

Rzecznik KEP: Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy

Nie ma ogólnopolskich wytycznych w sprawie kolędy. Z powodu pandemii wizyty duszpasterskie zostały odwołane, przesunięte na późniejszy czas lub odbędą się w zmienionej formie, w zależności od decyzji biskupa miejsca – powiedział rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ.

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej
4 grudnia 2020, 18:00

Spotkanie z Kamilą Janiak w Księgarni Dosłownej

W ramach cyklu Seryjni Poeci w Księgarni Dosłownej (Centrum Kultury w Lublinie) odbędzie się spotkanie z Kamilą Janiak. Wydarzenie będzie transmitowane online 4 grudnia o godz. 18 na Facebooku księgarni.

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większych zbiorników tlenu

Szpital w Łukowie potrzebuje większego zbiornika na tlen. Placówka zakupi dodatkowe aparaty wspomagające funkcje oddechowe i obecne zasoby tlenu nie wystarczą.

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Lublin: Będzie więcej miejsca dla kierowców na al. Solidarności

Zapadła decyzja o otwarciu dla ruchu nieczynnego lewego pasa jezdni, która biegnie od alei Solidarności w stronę al. Warszawskiej i ronda 100-lecia KUL. Zamiast ciągłej linii pojawi się przerywana, ale taka zmiana nie zostanie wprowadzona zbyt prędko. Możliwe, że kierowcy poczekają na nią do wiosny.

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ NA ZAKUPACH KOSMETYKÓW

Higiena, pielęgnacja i dbanie o dobry wygląd przy wykorzystaniu kosmetyków i produktów do makijażu stanowią nieodzowny, a dla wielu osób również szczególnie przyjemny element codziennego życia.

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Minister zdrowia wysyła policję na stoki. Będą kontrole

Od najbliższego weekendu będą prowadzone kontrole stoków narciarskich, dotyczące przestrzegania reżimu sanitarnego; jeśli potwierdzą jego naruszenie będę rekomendował zamknięcie stoków - oświadczył w poniedziałek minister zdrowia Adam Niedzielski.

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin
4 listopada 2020, 19:00

Głosy Miasta - koncert w Radiu Lublin

W piątek, 4 grudnia o godz. 19 w siedzibie Radia Lublin odbędzie się koncert "Głosy Miasta". Wydarzenie będzie dostępne będzie jedynie w formie streamingu.

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Lublin. Ratusz odmówił deweloperowi. Jak chce bloków przy Jałowcowej, może iść do sądu

Nie powiodła się deweloperowi próba uzyskania zgody na budynki wielorodzinne przy Jałowcowej. Urząd Miasta odmówił, bo uznał, że bloki nie będą pasowały do otoczenia. Deweloper zaskarżył decyzję, ale przegrał. Teraz pozostaje mu tylko odwołanie do sądu lub rezygnacja z budowy bloków.

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi
film

Małżeństwo lekarzy osób utonęło na jeziorze Zwiniarz po przewróceniu się łodzi

Lubawa (woj. warmińsko-mazurskie). Z jeziora Zwiniarz koło Lubawy w woj. warmińsko-mazurskim strażacy wraz z policją wydobyli z wody ciała dwóch osób. Jak się okazało, było to małżeństwo lekarzy z Iławy. Wcześniej ich zaginięcie zgłosiła rodzina. Policja i prokuratura badają okoliczności śmierci 67-latków.

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

GKS Tychy – Luxiona AZS UMCS Lublin 3:4. Do podium coraz bliżej

Luxiona AZS UMCS z kolejnym zwycięstwem w I Lidze Futsalu. Tym razem podopieczni trenera Konrada Tarkowskiego pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:3. Goście wszystkie bramki zdobyli przed przerwą, a kolejnym hattrickiem popisał się Jakub Wankiewicz

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Przesyłki niestandardowe – jak najlepiej podejść do pakowania przedmiotów o nietypowych kształtach?

Jaką przesyłkę można nazwać niestandardową? To zależy od konkretnej firmy kurierskiej, która w regulaminie określa wymiary standardowych paczek. Jeśli przesyłka nie mieści się w podanych wymiarach, można ją uznać za przesyłkę niestandardową. Aby bezpiecznie dotarła do adresata, powinna być odpowiednio zapakowana.

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Lubartów. Kierowca busa z pieczywem potrącił rowerzystę. Obaj pijani

Siedzący za kierownicą dostawczaka miał ponad 2 promile, a rowerzysta też był pijany.

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin
Magazyn

Mocne rywalki Polek na Mistrzostwach Europy. Do Danii pojadą zawodniczki MKS Perła Lublin

W czwartek, 3 grudnia, ruszają mistrzostwa Europy w piłce ręcznej kobiet. Szanse na udział w tej imprezie ma aż 7 zawodniczek MKS Perła Lublin. Biało-Czerwone jadą do Danii głównie po naukę, bo już w fazie grupowej zmierzą się z bardzo silnymi przeciwniczkami