Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

II LIGA MĘŻCZYZN

22 czerwca 2017 r.
12:50

Avia Świdnik łączy młodość z doświadczeniem

Autor: Zdjęcie autora grom
0 22 A A
Powrót Jakuba Guza jest jednym z elementów budowy w Świdniku drużyny na miarę I ligi
Powrót Jakuba Guza jest jednym z elementów budowy w Świdniku drużyny na miarę I ligi (fot. MKS Avia Świdnik)

W nowym sezonie MKS Avia Świdnik prowadzona będzie przez duet trenerski: Sławomir Czarnecki – Piotr Maj. Do zespołu powraca wychowanek, przyjmujący Jakub Guz

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kibice w Świdniku są z pewnością nieco zaskoczeni roszadami w świdnickim klubie. Nic nie wskazywało, że dotychczasowy szkoleniowiec Piotr Maj, który wywalczył z „żółto-niebieskimi” utrzymanie w II lidze, pożegna się ze swoją funkcją. Do Świdnika zawitał bowiem były zawodnik i trener tego klubu Sławomir Czarnecki, który w ubiegłym sezonie prowadził LKPS Politechnikę Pszczółkę Lublin. Z tym zespołem dotarł do turnieju półfinałowego o I ligę, który był rozegrany w Andrychowie. Lublinianie mieli tam za rywali miejscowy MKS, MCKiS Jaworzno i Karpaty Krosno. Mimo że z każdym z nich przegrali, to i tak osiągnęli największy sukces w czteroletniej historii lubelskiego klubu. Odniesiony przez trenera Czarneckiego sportowy wynik przyczynił się do decyzji władz Avii w sprawie powierzenia mu funkcji pierwszego opiekuna zespołu. – Przedwczesne odejście trenera Krzysztofa Lemieszka zmusiło nas do działań na forum trenerskim. Sławomir Czarnecki wydawał się najodpowiedniejszym kandydatem. To doświadczony szkoleniowiec, który może pochwalić się wiosennym sukcesem z LKPS. Połączyliśmy to z młodością trenera Piotra Maja i jesteśmy pewni, że ten duet będzie wzajemnie się uzupełniał i pracował dla dobra naszego klubu – tłumaczy Łukasz Reszka, prezes MKS Avia.

Co o tym sądzi dotychczasowy pierwszy trener Piotr Maj? – Zgodziłem się na taką wizję prowadzenia zespołu. Z trenerem Czarneckim mamy stworzyć silniejszy sztab szkoleniowy, co z pewnością przyczyni się dla rozwoju naszej drużyny, a w niedalekiej przyszłości, w co wszyscy mocno wierzymy, powinno zaowocować I ligą dla Świdnika – mówi Piotr Maj, obecnie drugi trener Avii.

– Przedstawiciele klubu zadzwonili z propozycją i ją przyjąłem. Razem z trenerem Majem będziemy pracować dla przyszłości Avii – mówi pierwszy szkoleniowiec Sławomir Czarnecki.

Władze „żółto-niebieskich” postawiły już konkretne cele na nadchodzący sezon. – Na razie interesuje nas miejsce w pierwszej czwórce – zapowiada prezes Reszka. – Nie chcemy budować zespołu konkretnie pod awans, jakby na siłę. Planujemy długofalowe działanie. Zamierzamy stworzyć drużynę, która w przyszłości zagwarantuje wygranie ligi i dłuższe występy na zapleczu PlusLigi.

Jednym z ważnym ogniw będzie z pewnością doświadczony przyjmujący, wychowanek Avii Jakub Guz (33 lata). Popularny „Guzik”, po wywalczeniu wiosną awansu do I ligi z Lechią Tomaszów Mazowiecki zdecydował się na powrót do Świdnika. – Kuba będzie bardzo ważnym zawodnikiem z drużynie, którą planujemy zbudować – podkreśla prezes.

Ze składu z poprzedniego sezonu w klubie pozostali: rozgrywający Bartłomiej Misztal, przyjmujący Marcin Kurek i Maciej Sajdak oraz środkowy Wojciech Gajosz.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 00:01
0
Assesor masz niezły warsztat, ale tylko na baśniopisarza bo znawca siatkówki z Ciebie żaden, a to co napsałeś o Czarneckim miałoby duże szanse na nagrodę w kategorii fantastyka.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 19:49
0
Zapamiętajcie te słowa: w Lublinie będzie szybciej 1 liga niż w Świdniku hala. A Osina z Białowąsem jak będą chcieli to w hali LO zbudują siatkarski team na 1 ligę!!!!!
Avatar
assesor / 25 czerwca 2017 o 17:35
0
Maj ? Lepszy rydz niż nic. Może za parę lat dzięki takim sezonom wyrobi się na trenera. Czarnecki ? Legenda klubu, warsztat na drugą ligę wystarczy (robił wiele błędów podczas ostatniego sezonu w różnych sytuacjach i elementach szkoleniowych), i na ten moment uważam że symbolicznie chcę wziąść na siebie ciężar który spoczywał na śp Lemieszku, to dobry człowiek. Avia w tym roku będzie grała składem LKPSu i to nie tylko na czwórkę wystarczy w pierwszej fazie choć o awans nie będzie dążyć bo rzeczywiście klub dba o rozsądek - przygotuję klub do dłuższego pobytu w 1lidze i myślę że rok dłużej nie zaszkodzi pozostać w 2lidze (inna sprawa czy za rok nie zbudują silnejszych drużyn w Polsce którą włączy się do gry o 1ligę). W Avii nastają lepsze czasy, ba ! W regionie ... bo LKPS równie silny i generalnie życzę obu zespołom pieknych chwil w nadchodzącym sezonie.
Maj ? Lepszy rydz niż nic. Może za parę lat dzięki takim sezonom wyrobi się na trenera. Czarnecki ? Legenda klubu, warsztat na drugą ligę wystarczy (robił wiele błędów podczas ostatniego sezonu w różnych sytuacjach i elementach szkoleniowych), i na ten moment uważam że symbolicznie chcę wziąść na siebie ciężar który spoczywał na śp Lemieszku, to dobry człowiek. Avia w tym roku będzie grała składem LKPSu i to nie tylko na czwórkę wystarczy w pierwszej fazie choć o awans nie będzie dążyć bo rzeczywiście klub dba o rozsądek - przygotuję klu... rozwiń
Avatar
*** / 24 czerwca 2017 o 16:05
0
Od Czarneckiego nauczyć... Dobry tekst na opolski kabareton.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 06:32
0
no to niech niektórzy wypowiedzą się na forum i podpiszą imieniem i nazwiskiem to wtedy uwierzę. a teraz to tylko ogólniki "niektórzy", "kiedyś coś tam" itd....
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 00:01
0
A niektórzy mieli okazję pracować z nim osobiście (co Tobie się raczej nie przytrafiło) więc radzę na przyszłość zastanów się zanim nazwiesz kogoś oszołomem.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 20:17
0
Niektórzy udzielający się w temacie, nosili jeszcze pieluchy i nie pamiętają występów Czarneckiego w barwach Avii. Jak każdy człowiek ma swój charakter. Żółtodziobom przypominam, że był też trenerem Avii w przeszłości. Jak każdy człowiek ma swoje wady i zalety, oceniane tak a nie inaczej przez wrogów lub jemu przychylnych osób. Trenera rozlicza się po wynikach drużyny, a nie na podstawie subiektywnych odczuć. Tyle w temacie. Z oszołomami nie polemizuję.
Avatar
.. / 23 czerwca 2017 o 14:21
0
Dajcie już spokój z tymi pseudo trenerami 
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 14:14
0
To czemu teraz dał dyla z LKPS-u?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 13:04
0
Co się tak czepiacie Czarneckiego że "opluwał" Avię? Pamiętacie że w czasach jak Avia grała w I lidze jak równy z równym z zespołami takimi jak Skra czy Resovia był czynnym zawodnikiem naszego klubu? Myślicie że Czarnecki nienawidzi klubu w którym kiedyś spędzil dużą cześć kariery? Czy może raczej tego co się z tym klubem stało i ludzi którzy byli za to odpowiedzialni i na szczęście już ich nie ma?
Avatar
Gość / 26 czerwca 2017 o 00:01
0
Assesor masz niezły warsztat, ale tylko na baśniopisarza bo znawca siatkówki z Ciebie żaden, a to co napsałeś o Czarneckim miałoby duże szanse na nagrodę w kategorii fantastyka.
Avatar
Gość / 25 czerwca 2017 o 19:49
0
Zapamiętajcie te słowa: w Lublinie będzie szybciej 1 liga niż w Świdniku hala. A Osina z Białowąsem jak będą chcieli to w hali LO zbudują siatkarski team na 1 ligę!!!!!
Avatar
assesor / 25 czerwca 2017 o 17:35
0
Maj ? Lepszy rydz niż nic. Może za parę lat dzięki takim sezonom wyrobi się na trenera. Czarnecki ? Legenda klubu, warsztat na drugą ligę wystarczy (robił wiele błędów podczas ostatniego sezonu w różnych sytuacjach i elementach szkoleniowych), i na ten moment uważam że symbolicznie chcę wziąść na siebie ciężar który spoczywał na śp Lemieszku, to dobry człowiek. Avia w tym roku będzie grała składem LKPSu i to nie tylko na czwórkę wystarczy w pierwszej fazie choć o awans nie będzie dążyć bo rzeczywiście klub dba o rozsądek - przygotuję klub do dłuższego pobytu w 1lidze i myślę że rok dłużej nie zaszkodzi pozostać w 2lidze (inna sprawa czy za rok nie zbudują silnejszych drużyn w Polsce którą włączy się do gry o 1ligę). W Avii nastają lepsze czasy, ba ! W regionie ... bo LKPS równie silny i generalnie życzę obu zespołom pieknych chwil w nadchodzącym sezonie.
Maj ? Lepszy rydz niż nic. Może za parę lat dzięki takim sezonom wyrobi się na trenera. Czarnecki ? Legenda klubu, warsztat na drugą ligę wystarczy (robił wiele błędów podczas ostatniego sezonu w różnych sytuacjach i elementach szkoleniowych), i na ten moment uważam że symbolicznie chcę wziąść na siebie ciężar który spoczywał na śp Lemieszku, to dobry człowiek. Avia w tym roku będzie grała składem LKPSu i to nie tylko na czwórkę wystarczy w pierwszej fazie choć o awans nie będzie dążyć bo rzeczywiście klub dba o rozsądek - przygotuję klu... rozwiń
Avatar
*** / 24 czerwca 2017 o 16:05
0
Od Czarneckiego nauczyć... Dobry tekst na opolski kabareton.
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 06:32
0
no to niech niektórzy wypowiedzą się na forum i podpiszą imieniem i nazwiskiem to wtedy uwierzę. a teraz to tylko ogólniki "niektórzy", "kiedyś coś tam" itd....
Avatar
Gość / 24 czerwca 2017 o 00:01
0
A niektórzy mieli okazję pracować z nim osobiście (co Tobie się raczej nie przytrafiło) więc radzę na przyszłość zastanów się zanim nazwiesz kogoś oszołomem.
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 20:17
0
Niektórzy udzielający się w temacie, nosili jeszcze pieluchy i nie pamiętają występów Czarneckiego w barwach Avii. Jak każdy człowiek ma swój charakter. Żółtodziobom przypominam, że był też trenerem Avii w przeszłości. Jak każdy człowiek ma swoje wady i zalety, oceniane tak a nie inaczej przez wrogów lub jemu przychylnych osób. Trenera rozlicza się po wynikach drużyny, a nie na podstawie subiektywnych odczuć. Tyle w temacie. Z oszołomami nie polemizuję.
Avatar
.. / 23 czerwca 2017 o 14:21
0
Dajcie już spokój z tymi pseudo trenerami 
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 14:14
0
To czemu teraz dał dyla z LKPS-u?
Avatar
Gość / 23 czerwca 2017 o 13:04
0
Co się tak czepiacie Czarneckiego że "opluwał" Avię? Pamiętacie że w czasach jak Avia grała w I lidze jak równy z równym z zespołami takimi jak Skra czy Resovia był czynnym zawodnikiem naszego klubu? Myślicie że Czarnecki nienawidzi klubu w którym kiedyś spędzil dużą cześć kariery? Czy może raczej tego co się z tym klubem stało i ludzi którzy byli za to odpowiedzialni i na szczęście już ich nie ma?
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 0

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 0 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 6 5

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 3 1

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 0

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 0 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0

AZS PSW Biała Podlaska wraca do treningów. W składzie akademiczek będzie kilka zmian

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach

Nowy zalew powstanie w woj. lubelskim. W planach kąpielisko i plaża na wysepkach 37 7

Za dwa lata będzie gotowy projekt zalewu w Piaskach. Będzie też wiadomo, ile ta inwestycja będzie kosztowała.

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia]
galeria

Lublin: Z galerii handlowej zniknęła droga biżuteria. Szukają tych mężczyzn [zdjęcia] 28 3

Policjanci z I komisariatu w Lublinie poszukują dwóch sprawców kradzieży w galerii handlowej.

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie
18 lipca 2018, 19:00

XXII Międzynarodowy Festiwal i Kurs Pianistyczny w Nałęczowie 0 0

Wielkimi krokami zbliża się 22. edycja Międzynarodowego Festiwalu i Kursu Pianistycznego w Nałęczowie. W dniach 18-27 lipca do miasta zawitają wybitni artyści z kraju i zagranicy, m.in. Kazimierz Brzozowski i Tomoko Mack-Brzozowska.

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy"

Kolej dodatkowym środkiem komunikacji miejskiej w Lublinie? Pomysł "wyciągnięty z szafy" 45 12

Nową-starą koncepcję Lubelskiej Kolei Aglomeracyjnej pokazał w poniedziałek pełnomocnik wojewody lubelskiego. Jest to odświeżona wersja planów sprzed ośmiu lat. Zakłada budowę nowych przystanków kolejowych w Lublinie, Kraśniku i obok wiaduktu w Konopnicy. Nie ma na razie konkretnych projektów ani funduszy na budowę.

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł

„Sen o mieście” w sierpniu na Zamku Lubelskim. Bilety po 2 zł 0 0

„Sen o mieście” wraca na dziedziniec lubelskiego zamku. Widowisko w reżyserii Janusza Opryńskiego zobaczymy 4, 5, 10, 11 sierpnia, godz. 21. Właśnie ruszyła sprzedaż biletów.

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka
galeria

Błąd na pomniku smoleńskim w Kraśniku? Zapytaliśmy prof. Bralczyka 73 44

Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej czy Rzeczypospolitej Polskiej? Na napisie umieszczonym na odsłoniętym w niedzielę pomniku smoleńskim w Kraśniku z postacią prezydenta Lecha Kaczyńskiego jest ta pierwsza wersja. Zdaniem językoznawcy prof. Jerzego Bralczyka obie formy są dopuszczalne, choć w sytuacjach uroczystych lepiej jest odmienić obydwa człony.

II LIGA MĘŻCZYZN
Półfinały

Wyniki:

Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 0:3
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:1
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 1:3
Neobus Niebylec - Karpaty Krosno 3:2
Karpaty Krosno - Neobus Niebylec 3:2
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 2:3
Politechnika Lublin - Avia Świdnik 3:1
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:0
Avia Świdnik - Politechnika Lublin 3:2

Tabela:

1. Karpaty Krosno 16 41 45:16
2. Politechnika Lublin 16 35 39:22
3. Avia Świdnik 16 33 41:25
4. Niebylec 16 22 30:34
5. Błękitni Ropczyce 16 19 27:37
6. KKS Kozienice 16 18 28:36
7. RCS Radom 16 17 26-36
8. Skórzani/SMS 16 16 25:38
9. AKS Rzeszów 16 15 20:37

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!
 

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.