Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Sport

27 marca 2017 r.
19:15

Świdnik: W przedszkolu poszukają piłkarskich talentów

Autor: Zdjęcie autora opr. aa
0 23 A A
(fot. MKS AVIA ŚWIDNIK)

Avia-Skrzaty to pilotażowy program adresowany do pięcio- i sześciolatków. Zacznie się w kwietniu. W każdym z miejskich przedszkoli pojawią się trenerzy i piłkarze Miejskiego Klubu Sportowego Avia Świdnik, aby zachęcić dzieci do aktywności fizycznej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować


W ramach programu zaplanowano cykl zajęć – na placach zabaw, orlikach i stadionie miejskim. Dzieci poznają na nich tajniki piłki nożnej, dryblingu czy żonglerki.

– Zaczynamy w ten sposób reaktywację Młodej Avii – mówi Łukasz Reszka, prezes MKS Avia Świdnik. – Mamy za sobą spotkania z rodzicami zawodników z grup młodzieżowych. Teraz czas na Skrzaty ze świdnickich przedszkoli. Kto wie, może za kilka lat odkryjemy talent na miarę Roberta Lewandowskiego czy Jakuba Błaszczykowskiego. Docelowo chcemy rozszerzyć program o najmłodsze klasy szkół podstawowych.

Na razie program Avia-Skrzaty obejmie sześć miejskich przedszkoli, w tym około 20 grup, które mają liczyć ok. 400 dzieci. Program będzie sfinansowany z budżetu miasta. Będzie realizowany przez duet – Tadeusz Łapa, szef wyszkolenia w MKS Avia Świdnik i Tomasz Giełzak, koordynator grup dziecięcych i młodzieżowych.

Specjalnie z myślą o dzieciach został kupiony sprzęt sportowy – małe, miękkie piłki, materiałowe bramki i pachołki.

Czytaj więcej o:

Komentarze 23

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:09
0
To jak koedukacyjne to może zajęcia z baletu zrobią i zobaczymy ilu chłopców przyjdzie!?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 09:08
0
Czytaj ze zrozumieniem. Program jest dla chłopców i dziewczynek, zajęcia są koedukacyjne. Dzieci pod okiem fachowców będą ćwiczyć i to jest problem? Boli, że coś się dzieje pozytywnego? Nie podoba Ci się to, nie posyłaj dziecka. Mi i innym rodzicom się pomysł podoba. Dajcie spokój z tym hejtem. Świdnik Wspólna Sprawa i Białowąs obiecali basen przy PCEZ, czekamy! Korty powiatowe powstają ale nikt nie mówi o tym, że szkoła nie ma kasy na oświetlenie Orlika a ma mieć na ogrzewanie i oświetlenie kortów tenisowych? Hasło macie piękne: " hejtujemy dla Was". A od sportu się odczepcie.
Czytaj ze zrozumieniem. Program jest dla chłopców i dziewczynek, zajęcia są koedukacyjne. Dzieci pod okiem fachowców będą ćwiczyć i to jest problem? Boli, że coś się dzieje pozytywnego? Nie podoba Ci się to, nie posyłaj dziecka. Mi i innym rodzicom się pomysł podoba. Dajcie spokój z tym hejtem. Świdnik Wspólna Sprawa i Białowąs obiecali basen przy PCEZ, czekamy! Korty powiatowe powstają ale nikt nie mówi o tym, że szkoła nie ma kasy na oświetlenie Orlika a ma mieć na ogrzewanie i oświetlenie kortów tenisowych? Hasło macie piękne: " hejt... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 08:51
0
Jak się nie podoba to trzeba było budować się w centrum. Chciałeś spokoju, w polu masz domek to masz i drogę polną. Dworcową obiecał Osina w 2,5 roku i co?? I nic. Sadło na stołku, Wilk na stanowisku z tego się wywiązał z pozostałych obietnic już nie. Przypomnę Ci, że Osina blokował budowę stadionu miejskiego, gdyby nie upór Jaksona to teraz mielibyśmy na wjeździe do Świdnika ruinę a nie stadion i ruderę a nie Kino.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 20:25
0
Tylko nie baranie..... Ale coś przemilczałeś temat Gospodarczej i Dworcowej. A sport to nie tylko piłka nożna. Najpierw orliki, teraz piłka w przedszkolach a o dziewczynach, basenie itp. to jakoś nie piszesz. Na to pseudo polityczne stowarzyszenie to szkoda mojego czasu by się wypowiadać ale się przyłączyli do "ataku" na władze gminy i basen podobno niedługo będzie!!!!
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 20:06
0
Kusocińskiego to do powiatu kolego, Osina i Białowąs niech się tłumaczą. Nie podoba się to trzeba było w bloku mieszkać. Z tego co wiem to zajęcia będą realizować trenerzy i zawodnicy w ramach swoich obowiązków a kupiony sprzęt to pewnie zaledwie parę tysi. Za to asfaltu nie położysz! Rozwój dzieci to inwestycja baranie! Mniej wad postawy, mniej chorób itp. Widzę, że hasło Świdnik Wspólna Sprawa: "Hejtujemy dla Was" jest Ci bliskie.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 13:35
0
To nie powinno byc tak! Będziecie się bawić w sport a tu ludzie drogi do domu nie mają (Kusocińskiego, Gospodarcza czy Dworcowa). Sport tak ale przy okazji a nie główny cel w działaniach miasta!!!
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 19:20
0
Super Mój syn już się nie może doczekać,!!!
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 19:19
0
Super Mój syn już się niszczyć może doczekać!! Dzieci będą w końcu miały zajęcia sportowe I nowi kibice rosną :)
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 16:05
0
I może jeszcze stacja rowerów na każdej ulicy??
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 11:33
0
Bu ha ha moze jeszcze w zlobku? Prosze mi pokazac chociaz jednego pilkarza, ktory po szkoleniu w Swidniku zrobil jako taka kariere. Szkolenie mlodziezy w Swidniku klezy na calego, szkoda tylko spolecznych pieniedzy wywalanych w bloto! W Swidniku brak zajec ogolnorozwojowych dla dzieciakow, a w pilce wszystkie grupy przegrywaja po koleji z Niedzwiadkiem, Sygnlem itd..
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 18:09
0
To jak koedukacyjne to może zajęcia z baletu zrobią i zobaczymy ilu chłopców przyjdzie!?
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 09:08
0
Czytaj ze zrozumieniem. Program jest dla chłopców i dziewczynek, zajęcia są koedukacyjne. Dzieci pod okiem fachowców będą ćwiczyć i to jest problem? Boli, że coś się dzieje pozytywnego? Nie podoba Ci się to, nie posyłaj dziecka. Mi i innym rodzicom się pomysł podoba. Dajcie spokój z tym hejtem. Świdnik Wspólna Sprawa i Białowąs obiecali basen przy PCEZ, czekamy! Korty powiatowe powstają ale nikt nie mówi o tym, że szkoła nie ma kasy na oświetlenie Orlika a ma mieć na ogrzewanie i oświetlenie kortów tenisowych? Hasło macie piękne: " hejtujemy dla Was". A od sportu się odczepcie.
Czytaj ze zrozumieniem. Program jest dla chłopców i dziewczynek, zajęcia są koedukacyjne. Dzieci pod okiem fachowców będą ćwiczyć i to jest problem? Boli, że coś się dzieje pozytywnego? Nie podoba Ci się to, nie posyłaj dziecka. Mi i innym rodzicom się pomysł podoba. Dajcie spokój z tym hejtem. Świdnik Wspólna Sprawa i Białowąs obiecali basen przy PCEZ, czekamy! Korty powiatowe powstają ale nikt nie mówi o tym, że szkoła nie ma kasy na oświetlenie Orlika a ma mieć na ogrzewanie i oświetlenie kortów tenisowych? Hasło macie piękne: " hejt... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2017 o 08:51
0
Jak się nie podoba to trzeba było budować się w centrum. Chciałeś spokoju, w polu masz domek to masz i drogę polną. Dworcową obiecał Osina w 2,5 roku i co?? I nic. Sadło na stołku, Wilk na stanowisku z tego się wywiązał z pozostałych obietnic już nie. Przypomnę Ci, że Osina blokował budowę stadionu miejskiego, gdyby nie upór Jaksona to teraz mielibyśmy na wjeździe do Świdnika ruinę a nie stadion i ruderę a nie Kino.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 20:25
0
Tylko nie baranie..... Ale coś przemilczałeś temat Gospodarczej i Dworcowej. A sport to nie tylko piłka nożna. Najpierw orliki, teraz piłka w przedszkolach a o dziewczynach, basenie itp. to jakoś nie piszesz. Na to pseudo polityczne stowarzyszenie to szkoda mojego czasu by się wypowiadać ale się przyłączyli do "ataku" na władze gminy i basen podobno niedługo będzie!!!!
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 20:06
0
Kusocińskiego to do powiatu kolego, Osina i Białowąs niech się tłumaczą. Nie podoba się to trzeba było w bloku mieszkać. Z tego co wiem to zajęcia będą realizować trenerzy i zawodnicy w ramach swoich obowiązków a kupiony sprzęt to pewnie zaledwie parę tysi. Za to asfaltu nie położysz! Rozwój dzieci to inwestycja baranie! Mniej wad postawy, mniej chorób itp. Widzę, że hasło Świdnik Wspólna Sprawa: "Hejtujemy dla Was" jest Ci bliskie.
Avatar
Gość / 29 marca 2017 o 13:35
0
To nie powinno byc tak! Będziecie się bawić w sport a tu ludzie drogi do domu nie mają (Kusocińskiego, Gospodarcza czy Dworcowa). Sport tak ale przy okazji a nie główny cel w działaniach miasta!!!
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 19:20
0
Super Mój syn już się nie może doczekać,!!!
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 19:19
0
Super Mój syn już się niszczyć może doczekać!! Dzieci będą w końcu miały zajęcia sportowe I nowi kibice rosną :)
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 16:05
0
I może jeszcze stacja rowerów na każdej ulicy??
Avatar
Gość / 28 marca 2017 o 11:33
0
Bu ha ha moze jeszcze w zlobku? Prosze mi pokazac chociaz jednego pilkarza, ktory po szkoleniu w Swidniku zrobil jako taka kariere. Szkolenie mlodziezy w Swidniku klezy na calego, szkoda tylko spolecznych pieniedzy wywalanych w bloto! W Swidniku brak zajec ogolnorozwojowych dla dzieciakow, a w pilce wszystkie grupy przegrywaja po koleji z Niedzwiadkiem, Sygnlem itd..
Zobacz wszystkie komentarze 23

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada
galeria
film

Lawina krytyki nad pomnikiem Lecha Kaczyńskiego w Kraśniku. Autor odpowiada 17 2

Postać Lecha Kaczyńskiego z pomnika smoleńskiego w Kraśniku zdaniem internautów i specjalistów przypomina raczej Maliniaka z „Czterdziestolatka” albo hobbita z trylogii Tolkiena niż tragicznie zmarłego prezydenta. Niektórzy wskazują też, że umieszczony na monumencie napis jest błędny.

Wege Festiwal znów w Lublinie
21 lipca 2018, 12:00

Wege Festiwal znów w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Radość (ul. Bernardyńska 15) zaprasza na wakacyjną odsłonę Wege Festiwalu. Wydarzenie odbędzie się 21 lipca o godz. 12.

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża
film

Nietypowe znalezisko po ulewie w Lublinie. Wystarczyła większa kałuża 12 0

Po ulewie jaka przeszła w poniedziałek nad Lublinem tylko w jednym miejscu aż kilkunastu kierowców zgubiło tablice rejestracyjne.

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL

Nowy pomysł na pomoc dla sadowników z woj. lubelskiego. Wojewoda winą obarcza PSL 33 39

Lubelski Rynek Hurtowy w Elizówce chce wydzierżawiać zakład produkcyjny w Poniatowej i jak najszybciej rozpocząć skup interwencyjny oraz produkcję. Ma to pomóc w fatalnej sytuacji na rynku owoców miękkich.

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie
19 lipca 2018, 21:00

Najlepsze z najgorszych: "Turecki Rambo" w Centrum Kultury w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. W ramach cyklu filmowego Najlepsze z najgorszych w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) będzie można zobaczyć film Turecki Rambo. Projekcja odbędzie się 19 lipca o godz. 21.

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu

Moje codzienne, dorosłe życie jest proste. Potomek królewskiego rodu Poniatowskich na południowym Podlasiu 0 1

Hrabia Guillaume de Louvencourt Poniatowski, potomek królewskiego rodu Poniatowskich od ponad dziesięciu lat odwiedza Polskę. Ostatnio był na południowym Podlasiu. Uczestniczył we mszy świętej w Sanktuarium Matki Bożej Leśniańskiej w Leśnej Podlaskiej.

Udane starty lubelskich żużlowców

Udane starty lubelskich żużlowców 1 0

Zawodnik lubelskiego Speed Car Motoru Robert Lambert wygrał II rundę Tauron SEC

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców

Coraz ostrzejszy konflikt w puławskich Azotach. Poważne oskarżenia ze strony związkowców 13 12

Związkowcy zakładowej Solidarności zapowiadają ogólnopolską pikietę przed siedzibą Zakładów Azotowych Puławy. Zamierzają protestować przeciwko łamaniu swoich praw. Jednocześnie narasta konflikt między organizacjami działającymi w firmie.

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach

Zaginęła 13-latka z Lublina. Policjanci znaleźli ją w krzakach 5 8

W niedzielę wieczorem policjanci z VII komisariatu w Lublinie otrzymali zgłoszenie o zaginięciu nastolatki.

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna
galeria

Dachowanie volkswagena w Kolonii Trębaczów. Kobieta ranna 0 0

Do wypadku doszło w poniedziałek przed godziną 2 w nocy na drodze krajowej nr 82, w miejscowości Kolonia Trębaczów (gm. Łęczna).

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie?

Gdzie są jeszcze wolne miejsca na studia w Lublinie? 0 1

Publiczne szkoły wyższe z Lublina zakończyły pierwszy etap rekrutacji i sukcesywnie ogłaszają kolejne listy przyjętych na studia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na ośmiu kierunkach na Politechnice Lubelskiej.

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne?

Gmina Puławy: Gdzie wymieniają oświetlenie uliczne? 3 0

Przyspiesza montaż nowego oświetlenia ulicznego w gminie Puław. Nowe lampy w tym roku otrzymał Dobrosławów, następna w kolejce jest Góra Puławska oraz szereg innych miejscowości.

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów

Piłkarki AZS PSW Biała Podlaska wróciły do treningów 3 0